Σελ. 32 από 48 ΠρώτηΠρώτη ... 12222730313233343742 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 466-480 από 716
  1. #466
    Εγγραφή
    14-12-2005
    Μηνύματα
    679
    Downloads
    10
    Uploads
    0
    DSLAM
    HOL - ΚΑΛΑΜΑΚΙ
    Κώδικας:
    Depends: libavahi-client3
      Depends: libavahi-common3
      Depends: libavcodec60
      Depends: libavfilter9
      Depends: libavformat60
      Depends: libavutil58
    - - - Updated - - -

    κ εάν πήγαινα σε λύση 5700Χ, υπάρχουν απόψεις για vfm GPU με χαμηλό θόρυβο γύρω στα 40-50 γιούρο μτχ?

  2. #467
    Εγγραφή
    23-03-2004
    Ηλικία
    56
    Μηνύματα
    3.969
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    Router
    Vodafone PS 6
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Jojos170304 Εμφάνιση μηνυμάτων
    κ εάν πήγαινα σε λύση 5700Χ, υπάρχουν απόψεις για vfm GPU με χαμηλό θόρυβο γύρω στα 40-50 γιούρο μτχ?
    σε αυτα τα λεφτά παίρνεις κάτι fanless GT710/720 (τσιπ του 2015!!!), αλλά παίζει να είναι χειρώτερες από την εσωτερική του 5600/5700G, οριακά υπάρχει και η GT1030.... βεβαια αν δεν χρησιμοποιήσεις ποτε 3d τι σε νοιάζει.... δες τουλάχιστον να εχει τις πόρτες που θές, η πρώτη που πραγματικά, λές ότι είναι κάρτα γραφικών, είναι η RX6400, ξεκινάει από τα 120.

  3. #468
    Εγγραφή
    08-03-2007
    Μηνύματα
    23.755
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    @Jojos
    Ωραιος. Του ffmpeg 6.1.x ειναι οι βιβλιοθηκες, οποτε θα φυγουν επιτελους αυτες του 4.4.x.
    Αν δεν υπηρχε και η t64 μεταβαση θα το ειχα βαλει απο σημερα να τελειωνω.

    - - - Updated - - -

    Welcome the new APT 3.0 UX: Refined solution screen
    https://old.reddit.com/r/debian/comm...lution_screen/
    https://www.phoronix.com/news/Debian-APT-2.9-Released

    Ιδιο με τον pacman το εκαναν, συν το χρωμα.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος jim_p : 13-04-24 στις 07:15.
    ديميتريس

  4. #469
    Εγγραφή
    11-11-2021
    Μηνύματα
    336
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jim_p Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ωραίο φαίνεται.

  5. #470
    Εγγραφή
    08-03-2007
    Μηνύματα
    23.755
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Αυτο βεβαια θα ειναι το ui του σκετου apt, που δεν χρησιμοποιω ποτε επειδη εχω μαθει σε apt-get, apt-cache κλπ και αυτα θα μεινουν ως εχουν
    ديميتريس

  6. #471
    Εγγραφή
    14-12-2005
    Μηνύματα
    679
    Downloads
    10
    Uploads
    0
    DSLAM
    HOL - ΚΑΛΑΜΑΚΙ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Slammer Εμφάνιση μηνυμάτων
    σε αυτα τα λεφτά παίρνεις κάτι fanless GT710/720 (τσιπ του 2015!!!), αλλά παίζει να είναι χειρώτερες από την εσωτερική του 5600/5700G, οριακά υπάρχει και η GT1030.... βεβαια αν δεν χρησιμοποιήσεις ποτε 3d τι σε νοιάζει.... δες τουλάχιστον να εχει τις πόρτες που θές, η πρώτη που πραγματικά, λές ότι είναι κάρτα γραφικών, είναι η RX6400, ξεκινάει από τα 120.
    Κοίταξε, θα έμενα και στο setup που ήδη έχω κ ας είναι πΧ κ ας μου χάλασε το ένα dimm της μνήμης στο m/b κ έχω μείνει με 3GB, έχω swap 16GB κ μάλιστα σε sata ssd, αργό δλδ για swap με τα σημερινά δεδομένα κ με καλύπτει πλήρως. Εκεί που τα χαλάμε είναι ότι η, καλή για τότε, GPU πλέον δεν υποστηρίζει acceleration με τους 340 legacy, ο nouveau είναι αστείος κ πέφτει το βάρος στη CPU, η οποία κακομοίρα φυσικά κάνει ότι μπορεί με δυο cores, σε δύο 27" μονιτορς, δεν μου κολλάει, αλλά φτάνει στα όρια της, όπως βλέπω live από το conky. Μιλάω πάντα, για αυτά που θέλω εγώ, δλδ να έχω ανοιχτές tabs στον browser, να βλέπω κάνα δυο live τενισάκια κ να τρέχει κ ο amarok με μουσική κ να δουλεύω κάποια libreoffice παράθυρα. Οπότε είπα, ας αναβαθμιστώ κ ας πάει το παλιάμπελο κ άρχισα να μαζεύω τα parts. Δλδ μία ταπεινή nvidia ή amd θα με κάλυπτε, αρκεί να τρέχει τουλάχιστον με τους τελευταίους drivers, μην έχουμε πάλι legacy ή αντίστοιχα της ati κ να χτυπήσω έναν tray 5700x κ όταν κάποτε πω ότι δεν με καλύτπει η κάρτα, να πάω σε πιο καινούργια πάλι, χωρίς να αλλάζω πάλι m/b, cpu το οποίο έχει την ταλαιπώρια του, ακόμα κ αν περαστεί όλο το image τάλε κουάλε με dd.

    Οπότε σε αυτό το σκεπτικό αναρωτιέμαι τι GPU, κατά προτίμηση fanless ή με σχετικά αθόρυβο φουρφουράκι

    ΥΓ: M/B χτύπησα μία μτχ Asus X470 Prime Pro κ δυο ντιμάκια από 8GB G.Skill Ripjaws V 3200Mhz, δλδ εντέλως μπάτζετ σύστημα

  7. #472
    Εγγραφή
    23-03-2004
    Ηλικία
    56
    Μηνύματα
    3.969
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    Router
    Vodafone PS 6
    Δυστυχώς δεν υπάρχουν budget κάρτες πιά, αυτές οι φθηνές, είναι απλά παλιές, απορώ που βρίσκουν τα chip, να κάθονται να φιάχνουν GT710 στα 28nm, μου φαίνεται χαζομάρα σήμερα. Οπότε για μένα ή πάς σε 5600G/5700G που είναι μια χαρά η εσωτερική για τα λεφτά της, αλλιώς σκέφτεσαι για 5600Χ/5700X με RX6400 κατ' έλάχιστο (κατα προτίμηση RX6600).

    Τέλος, αντί να πετάξεις λεφτά σε τελείως άχρηστη κάρτα με σκοπό να αναβαθμιστείς αργότερα, πάρε τον 5700G και βάζεις αργότερα τη κάρτα που θα θέλεις, δεν χάνεις τίποτα, ο G είναι ελάχιστα πιο αργός από τον Χ.


    ΥΓ: Για να δείς πόσο σαβούρα είναι η GT710 σε σχέση με τη Vega του 5600G: http://ftp.videocardbenchmark.net/co...adeon-Graphics
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Slammer : 13-04-24 στις 21:02.

  8. #473
    Εγγραφή
    27-11-2008
    Μηνύματα
    147
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    https://www.phoronix.com/review/amd-ryzen-5-8500g/5 εχω καταλαβει καλα αλλα σαν γραφικα ο 8500g ειναι πολυ κοντα με το 5600g??? Το μεινεκτημα του 5600g ειναι οτι δε υποστηριζει pci exp 4 σωστα;;Σε καθημερινη χρηση ταινιες browsing θα πανε εξισου καλα και οι 2 και δε χρειαζεται καρτα γραφικων σωστα;;

  9. #474
    Εγγραφή
    23-03-2004
    Ηλικία
    56
    Μηνύματα
    3.969
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    Router
    Vodafone PS 6
    Τα γραφικά της σειράς 8000 είναι αρκετά βελτιωμένα (επιπέδου RX6400 περίπου) σε σχέση με τη σειρά 5000, για καθημερινή χρήση και απλό gaming είναι επαρκείς και οι δύο σειρές. Αν θες κάτι παραπάνω που να αξίζει τον κόπο (=μη δώσεις 200 ευρώ για 50% αύξηση ταχυτητας) πρέπει να χαλάσεις πάνω από 250 ευρώ για μιά καλή κάρτα. Δειτε κανένα βίντεο στο youtube που δείχνουν παιχνίδια να παίζουν σε διάφορα setup και πως συγκρίνονται μεταξύ τους, πάντως η ουσία είναι αυτή... οι εσωτερικές κάρτες έχουν βελτιωθεί και έχουν φάει τελείως τις φθηνές κάρτες των 100 ευρώ...
    Με τον 8600G παίζεις άνετα ΑΑΑ παιχνίδια με χαμηλά settings, τωρα βεβαια με αυτά τα λεφτά παίρνεις 5500Χ+RX6600 που παίζει ακόμα καλύτερα, αλλά ειναι θέμα επιλογών.
    https://www.youtube.com/watch?v=UuZeurFGrxQ
    https://www.youtube.com/watch?v=OgKrVYDf5dE
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Slammer : 13-04-24 στις 21:44.

  10. #475
    Εγγραφή
    14-12-2005
    Μηνύματα
    679
    Downloads
    10
    Uploads
    0
    DSLAM
    HOL - ΚΑΛΑΜΑΚΙ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Slammer Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δυστυχώς δεν υπάρχουν budget κάρτες πιά, αυτές οι φθηνές, είναι απλά παλιές, απορώ που βρίσκουν τα chip, να κάθονται να φιάχνουν GT710 στα 28nm, μου φαίνεται χαζομάρα σήμερα. Οπότε για μένα ή πάς σε 5600G/5700G που είναι μια χαρά η εσωτερική για τα λεφτά της, αλλιώς σκέφτεσαι για 5600Χ/5700X με RX6400 κατ' έλάχιστο (κατα προτίμηση RX6600).

    Τέλος, αντί να πετάξεις λεφτά σε τελείως άχρηστη κάρτα με σκοπό να αναβαθμιστείς αργότερα, πάρε τον 5700G και βάζεις αργότερα τη κάρτα που θα θέλεις, δεν χάνεις τίποτα, ο G είναι ελάχιστα πιο αργός από τον Χ.


    ΥΓ: Για να δείς πόσο σαβούρα είναι η GT710 σε σχέση με τη Vega του 5600G: http://ftp.videocardbenchmark.net/co...adeon-Graphics
    Κάνω κάποιες σκέψεις, κοιτάω και στα μτχ, θα επανέλθω...

  11. #476
    Εγγραφή
    27-11-2008
    Μηνύματα
    147
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Κανω τη εξης σκεψη μ ενα dell optiplex 3000 ( ετοιμο κουτι μικρο μεγεθος που με βολευει αφανταστα) με iris xe graphics με καλυπτει σε linux για browsing και ταινιες ποια η γνωμη σου;;

  12. #477
    Εγγραφή
    20-12-2005
    Μηνύματα
    3.250
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49997/4997
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΞΑΝΘΗ
    Router
    Speedport W 724V
    SNR / Attn
    24,4(dB) / (dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Slammer Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πάρε ένα τέτοιο, (ή παρόμοιο) και ριξε του ενα TRUE-NAS και θα έχεις όσους δίσκους θελεις.....
    https://computer-stock.gr/agora-refu...ff-2x460w-ref/

    ΥΓ... μεταξύ σοβαρού και αστείου.....
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από megahead13 Εμφάνιση μηνυμάτων
    RAID0;;;
    Δεύτερο, ο server που πήρες για το γραφείο σου δέχεται οποιοδήποτε generic δίσκο ή μόνο δίσκους της HP (Dell, Lenovo, κτλ) που έχουν firmware αποκλειστικά από την HP; Γιατί κι αυτό είναι ένα θέμα.

    Τρίτο, μην παιδεύεστε με PCIe SATA controllers. Βρείτε από ebay (ή και από εδώ από εταιρείες που διακινούν μεταχειρισμένο υλικό) LSI SAS controllers που είναι σούπερ αξιόπιστοι και παίζουν στο Linux μπόμπα. Breakout cables για τους SATA δίσκους σας και θα είστε κομπλέ.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Slammer Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ο server δεχεται οποιονδήποτε SATA ή SAS οπότε πήρα απλούς sata ssd (ανα ζευγάρι ίδιοι), γιατί οι τιμές για SAS είναι τριπλάσιες και άνω (~280/GB)
    Βασικά ο Server είναι ένας DELL R720, ο οποίος ερχεται με εναν controller H710, o οποίος θέλει σωνει και καλά να κάνει RAID ο ίδιος, οπότε του πέρασα το ΙΤ firmware και περνάει τους δισκους φυσικά στο λειτουργικό. Δεν ήθελα να στηριχτώ στο Hardware Raid γατί αν χαλάσει ο controller, αντε να διαβασεις τους δίσκους μετα.
    Τέρμα αργοπορημένη απάντηση, το ξέρω. Με τόσα, NUCs, PIs, κτλ που κυκλοφορούν με 2W κατανάλωση, δεν ξέρω κατά πόσο είναι λύση τέτοια μηχανήματα αλλά ρε σεις τι καταπληκτικά μηχανήματα. Όποτε πέφτει κάποιο στα χέρια μου, ανοίγει η καρδιά μου. Ανοίξτε ένα θέμα να βάζει ο καθένας φωτος από το σύστημά του και πληροφορίες για στήσιμο, χρήσεις, κτλ να παίρνει ιδέες κάποιος. Η και στο νήμα του homeserver αν και εκεί από ό,τι κατάλαβα παίζει περισσότερο Pis, παλιά pc, laptops που χρησιμοποιήθηκαν για να μην κάθονται σε μια γωνιά.

    Στο προκείμενο, το link που έδωσες είναι καταπληκτικό για τα χρήματά του (όπως ειπώθηκε, ούτε την μνήμη δεν παίρνεις με τόσα χρήματα) αλλά αν δεν μιλάμε για να γλυτώσουμε και το τελευταίο ευρώ, τότε με λίγα περισσότερα μπορεί να πάει σε ένα dell r720, όπως αυτόν που έχεις εσύ. Στο ίδιο site που έδωσες, έχει τον R720XD στα 268€ και τον Lenovo RD550 στα 286€.

    Γράφω με επιφύλαξη τα παρακάτω γιατί ίσως έχουν αλλάξει τα πράγματα αλλά με DELL είναι πολύ πιο βατά τα πράγματα από HP.

    * Παλαιότερα σε HP δεν μπορούσες να κατεβάσεις αναβαθμίσεις firmware (εκτός από αυτές που θεωρούνται critical), εκτός και αν είχες συνδρομή support, οπότε ήταν δύσκολο να αναβαθμίσεις τα διάφορα συστατικά. Ίσως να μην ισχύει πια αυτό.
    * Όπως ανέφερε και ο megahead13, κάποια μοντέλα HP δεν δέχονταν άλλους δίσκους (αν θυμάμαι καλά έπρεπε να γεφυρώσεις κάποια pins ή μήπως να ξύσεις κάποια pins για να μην υφίστανται) για να τους δει και μετά δεν είχες εγγύηση.
    * Οι ελεγκτές της, όπως ο P410 που έχει το συγκεκριμένο, δεν ήταν εύκολο να φλασαριστούν σε IT mode. Υπήρχαν 2 διαφορετικά firmwares και 3 - 4 σχετικά μανούρες διαδικασίες με διαφορετικά αποτελέσματα. Σε κάποιους συνδυασμούς έπαιζε τζάμι, σε κάποιους έπαιζε τζάμι αλλά μόνο για data (δεν μπορούσες να εκκινήσεις από εκεί οπότε ήθελες usb / sd) και σε κάποιους δεν έπαιζε καθόλου και εμφάνιζε τους δίσκους σαν ένα "σκληρό" με ολόκληρη τη χωρητικότητα (σαν να τους ένωνες με lvm δηλαδή) οπότε έχανες smart δεδομένα. Όπως ανέφερες και εσύ, οι PERC της DELL φλασάρονται πάρα πολύ εύκολα.
    * Ίσως να μην είναι πρόβλημα το παρακάτω για πολλούς αλλά η HP άργησε να δώσει UEFI. Δεν το έψαξα αλλά νομίζω το συγκεκριμένο δεν έχει UEFI ενώ τα αντίστοιχης γενιάς DELL έχουν.

    Ο XD του site είναι ίδιος με τον δικό σου με κάποιες διαφορές. Εχει περισσότερες θύρες μπροστά αντί για lcd panel και επίσης έχει πίσω άλλες 2 hotswap θύρες (πχ μπορείς να βάλεις το λειτουργικό εκεί αντί για usb ή sd cards), δεν δέχεται οπτικό slim dvd, και δεν παίρνει κάρτα γραφικών. Αυτό επίσημα λόγω λάθους της DELL. Άνετα μπαίνει GPU (όλα τα GPU όχι μόνο κάτι tesla που λένε επίσημα) με κάποιους περιορισμούς (το slot που είναι full x16 αν δεν κάνω λάθος ορίζεται από τον 2ο επεξεργαστή οπότε χρειάζεσαι και τα 2 sockets να έχουν επεξεργαστή). Το μόνο κακό με τον XD και γενικά τα περισσότερα refurbished είναι ότι είναι το SFF μοντέλο (μπακάλικα να πούμε ότι παίρνει 2.5άρηδες σκληρούς μόνο) και τα LFF σπανίζουν. Δεν έχω επιχειρήσει ποτέ και δεν ξέρω αν μπορείς να αλλάξεις το panel μπροστά από το ένα στο άλλο. Επίσημα δεν μπορείς αλλά δεν ξέρω αν ταιριάζει να μπει ανεπίσημα.

    Με Lenovo δεν έχω τόση εμπειρία όσο με dell αλλά νομίζω το συγκεκριμένο Thinkserver είναι αντίστοιχο με DELL R730. Δεν ξέρω ο lenovo controller τι καπνό φουμάρει ενώ με Dell είσαι σίγουρος ότι θα παίζει σε IT.

    Οι 720άρηδες έχουν Ivybridge επεξεργαστή, DDR3 μνήμες, 4άρες κάρτες δικτύου (συνήθως), μόνο USB2 ενώ οι 730άρηδες έχουν Haswell επεξεργαστή, DDR4 μνήμες, μονή κάρτα δικτύου (συνήθως), και USB3. Οπότε στα ίδια χρήματα μεταχειρισμένο μπορείς να πάρει λίγο πιο αργό επεξεργαστή και χωρίς USB3 αλλά 4άρα κάρτα και 128GB DDR3 (και περαιτέρω αναβάθμιση σχετικά φθηνά λόγω τιμής DDR3) ή να πάρεις λίγο πιο γρήγορο επεξεργαστή, με USB3 αλλά μονή κάρτα δικτύου και μόλις 16/32GB (και πολύ ακριβότερη αναβάθμιση).

    Edit: Ξέχασα να πω ότι πολλές εταιρίες, για να μειωθεί η τιμή, δίνουν κενό panel μπροστά χωρίς τα caddies που μπαίνουν οι σκληροί οπότε για κάθε σκληρό θα χρειαστούν και ~ 10€ για το caddy. Δεν ξέρω το συγκεκριμένο site τι κάνει (γράφει "no dummies" οπότε ίσως και εδώ να είναι κενό).

    Και μόνο για να παίξει κάποιος και να δει ένα τέτοιο μηχάνημα αξίζει τα 200 ευρώ έστω και με τα μειονεκτήματα HP. Εδώ άλλοι δίνουν τόσα για να πάρουν RGB ταινίες και άλλες χαζομάρες :P
    "I like offending people, because I think people who get offended should be offended" - Linus Torvalds

    "Παλιά είχαμε φτωχούς οι οποίοι ζούσανε σε φτωχογειτονιές. Τώρα, η οικονομικά δυσπραγούσα τάξη
    κατέχει στέγες υποδεέστερης ποιότητας σε υποβαθμισμένα αστικά κέντρα" - George Carlin
    Γα.... την πολιτική ορθότητα.

  13. #478
    Εγγραφή
    27-11-2008
    Μηνύματα
    147
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Slammer Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τα γραφικά της σειράς 8000 είναι αρκετά βελτιωμένα (επιπέδου RX6400 περίπου) σε σχέση με τη σειρά 5000, για καθημερινή χρήση και απλό gaming είναι επαρκείς και οι δύο σειρές. Αν θες κάτι παραπάνω που να αξίζει τον κόπο (=μη δώσεις 200 ευρώ για 50% αύξηση ταχυτητας) πρέπει να χαλάσεις πάνω από 250 ευρώ για μιά καλή κάρτα. Δειτε κανένα βίντεο στο youtube που δείχνουν παιχνίδια να παίζουν σε διάφορα setup και πως συγκρίνονται μεταξύ τους, πάντως η ουσία είναι αυτή... οι εσωτερικές κάρτες έχουν βελτιωθεί και έχουν φάει τελείως τις φθηνές κάρτες των 100 ευρώ...
    Με τον 8600G παίζεις άνετα ΑΑΑ παιχνίδια με χαμηλά settings, τωρα βεβαια με αυτά τα λεφτά παίρνεις 5500Χ+RX6600 που παίζει ακόμα καλύτερα, αλλά ειναι θέμα επιλογών.
    https://www.youtube.com/watch?v=UuZeurFGrxQ
    https://www.youtube.com/watch?v=OgKrVYDf5dE
    Μονο η rx 6600 κοστιζει παραπανω καλυτερα μπορει να ειναι στα ιδια λεφτα με 8600g οχι. Διευκρινηση επειδη η οθονη εχει vga αν η μητρικη εχει dvi d με ανταπτορα θα παρουμε εικονα η θα κοιταμε το μαυρο ουρανο;; 8500g η 5600g η το dell με iris κοιταω.

  14. #479
    Εγγραφή
    23-03-2004
    Ηλικία
    56
    Μηνύματα
    3.969
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    Router
    Vodafone PS 6
    Δεν εχει καμμια σχεση η απόδοση του 8600G με την RX6600.
    Εξηγώ, για μηχάνημα gaming που θα αποδώσει τα περισσότερα σε σχεση με τα λεφτά του, το διδυμο 5500+RX6600 είναι η καλύτερη επιλογή, γυρω στα 90 η CPU, κερδίζεις 140 ευρώ από εκεί, κερδίζεις επίσης κανενα πενηντάρικο στο motherboard, και αλλο ένα πενηντάρικο από την μνήμη λόγω ddr5, χωρίς να υπολογίζω ότι με τον 8600G θα χρειαστείς περισσότερη μνήμη γιατί πρέπει να φάει ένα κομμάτι και η κάρτα γραφικών, έχεις βγαλει χαλαρά την RX6600 που θα έχει τουλάχιστον την διπλάσια και βάλε απόδοση σε σχέση με τον 8600G, μιλάμε για μεγάλη διαφορά που κάνει πολλούς τίτλους playable ενώ πρακτικά δεν παίζουν με τον 8600G. Εννοείται ότι για μεγαλύτερο budget, θα ανεβαινα σε καλυτερο επεξεργαστή και ίσως και κάρτα αλλά προς το παρόν μιλάω για το ελάχιστο.
    Αν τωρα, δεν είναι το παιχνίδι η βασική χρήση του υπολογιστή, θα εβλεπα τον 8600G, αλλά αυτό το τυράκι της αναβάθμισης αργότερα, επειδή το έχω φάει πολλές φορές μάλλον δεν θα το έκανα. Θα χτυπαγα ότι μπορούσα καλύτερο σε ΑΜ4 ειτε από CPU είτε από μνήμη (τωρα που οι μνημες και CPU είναι ακόμα φθηνές, γιατι θα ανέβουν....) και θα εμενα με αυτό μέχρι το τέλος της ζωής του.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Slammer : 14-04-24 στις 14:49.

  15. #480
    Εγγραφή
    27-11-2008
    Μηνύματα
    147
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ξεχνα το gaming 2 συστημα για linux αποκλειστικα μονο browsing και ταινιες.Και πολυ ειναι ο 8500g μαλλον για 5600g και κατι κοιταω και για 4600g αλλα επιβεβεβαθωσε μου αυτο που λεω περι dvi d.

Σελ. 32 από 48 ΠρώτηΠρώτη ... 12222730313233343742 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας