Σχόλια Blog

  1. Το avatar του μέλους takis79gr
    Καλησπέρα σε όλους τους φίλους. Θα θελα την βοήθεια σας μιας και είστε όλοι τσακάλια. Πολλά θεματακια με την cosmote....1. Είχα το speedentry 2i και αποφάσισα να αλλάξω ρουτερ αλλά επειδή έχω μείνει λίγο πίσω, το ρουτερ που πήρα δεν είχε πάνω του θύρες για Phone οπότε την πάτησα γτ δεν δουλεύει το τηλέφωνο. Το νέο μου ρουτερ είναι το tp link archer vr600 v2...2)Η σύνδεση μου είναι vdsl 35. Έχω μέτρησειμε τεχνικο την ταχύτητα στην είσοδο της πολυκατοικίας και ήταν 35 αλλά στον τρίτο όροφο που μένω συγχρονιζομε άλλοτε με 22,25,κλπ.το ξέρω ότι πρέπει να ελενξω λίγο τις πρίζες αλλά μήπως παίζει ρόλο καμία ιδιαίτερη ρύθμιση στο νέο ρουτερ. Πχ annex η κάτι άλλο? Αυτά παιδιά αν μπορεί κάποιος να με βοηθήσει. Ευχαριστώ πολυ
  2. Το avatar του μέλους hellenicsun
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από psyxakias
    Καθαρά από περιέργεια και ενδιαφέρον, 5 χρόνια μετά που σε βρίσκουμε; και ισχύουν ακόμα αυτά τα 50 κατά τη γνώμη σου; (αρκετά είναι παρεμφερή και θα τα έβαζα μαζί, αλλά έστω και ως 50αδα μ'άρεσε πως τα διατύπωσες, άσχετα αν συμφωνώ/διαφωνώ ή δεν εκφέρω γνώμη γιατί δεν έχω ζήσει Γερμανία)
    Όπως είχα γράψει, είμαι ακόμη εδώ.

    Σίγουρα έχει βελτιωθεί δραματικά η κατάσταση των ταξί χάρη στην ιδιωτική πρωτοβουλία και επιχειρηματικότητα.

    Θά ήμουν θετικός και στο θέμα της φοροδιαφυγής μα και η κατανάλωση έχει μειωθεί δραματικά και η αξία του μαύρου χρήματος έχει αυξηθεί λόγω της κατάστασης.

    Από εκεί και πέρα δεν έχω παρατηρήσει κάποια άλλη διαφορά μα ίσως μου διαφεύγει.
  3. Το avatar του μέλους psyxakias
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από hellenicsun
    Έμεινα και ούτε πρόκειται να φύγω.

    Όλα όσα περιγράφω συνεχίζουν και με εξοργίζουν ως σήμερα αλλά, όσο ζω θα ελπίζω σε μια αλλαγή προς το καλύτερο.
    Καθαρά από περιέργεια και ενδιαφέρον, 5 χρόνια μετά που σε βρίσκουμε; και ισχύουν ακόμα αυτά τα 50 κατά τη γνώμη σου; (αρκετά είναι παρεμφερή και θα τα έβαζα μαζί, αλλά έστω και ως 50αδα μ'άρεσε πως τα διατύπωσες, άσχετα αν συμφωνώ/διαφωνώ ή δεν εκφέρω γνώμη γιατί δεν έχω ζήσει Γερμανία)
  4. Το avatar του μέλους naxame
    Πικρα. Αναγκαστηκα να ξαναβαλω το speedport για να παιξει το voip. Χανω 3 mbit, αλλα τωρα που θαερθει τεχνικος θα τα ακουσει. Ειτε θα μου δωσει αλλο router να συγχρονιζει 30 ειτε θα ζητησω μεταβαση σε 4mbit κι αν ειναι μαγκες ας βαλουν εκει πανω voip
    ----------
    Εβαλα Dlink dsl 3682 σαν πρωτο router και το speedport σαν δευτερο μονο για voip. Επαιξε κανονικα ετσι. To speedport σαν απλο τηλεφωνο και πολυ του παει δηλαδη.
    Updated 21-11-17 at 23:45 by naxame
  5. Το avatar του μέλους naxame
    Νωρίς είναι ακόμα για να βάλουμε win10. Τα win7 λήγουν το 2022.

    Αν φυσικα αγορασατε laptop υποχρεωτικα θα φατε στη μουρη τα win10 θελετε δεν θελετε.
    Updated 24-08-17 at 14:11 by naxame (Υστερογραφο)
  6. Το avatar του μέλους naxame
    Εχω 30mbps αλλα το speedport entry 2i δεν ανεβαινε με τιποτα πανω απο 28400. Πήρα ενα D-LINK DSL3682 και συγχρονιζει τωρα 29997
  7. Το avatar του μέλους badweed
    δεν ξερω γρι απο ισπανικα καταναλωτικα αλλα ακουστικα μου αρεσει και ταιριαζει με την διαθεση της στιγμης που ετυχε να συναντησω την αναρτηση .
  8. Το avatar του μέλους badweed
    επειδη εχω παρει τα πραγματα σε διαφορετικες φασεις , δεν μπορω να δωσω καποια εκτιμηση για το συνολο .
    αυτα που πηρα ηταν το κουτι μεταχειρισμενο , την μητρικη και την μνημη καινουρια και πρεπει να ηταν γυρω στα 150 ευρω (καπου στα 70-80 η μητρικη με ενσωματομενο επεξεργαστη , γυρω στα 50 η μνημη και το κουτι πρεπει να το ειχα παρει 20 ευρω )
    τροφοδοτικο ,εβαλα ενα παναρχαιο που ειχα (το οποιο το αλλαξα γιατι εκανε θορυβο ο ανεμιστηρας )
    το εχω τοποθετησει το συστηματακι τωρα στο σαλονι σε μια lg τηλεοραση 42" hdready (1366x768 ) την οποια την εχω αποκλειστικα για οθονη (δεν βλεπω τηλεοραση ) με ενα logitech 5.1 (z-5500) και ενα flymouse (γιατι σε καναπε δυσκολα βρισκω καπου αξιοπιστα να ακουμπησω το ποντικι )
  9. Το avatar του μέλους ypersyntelykos
    Πόσο σου κόστισε όλο αυτό το hardware
  10. Το avatar του μέλους badweed
    δοκιμαστικο το παραπανω

    δεν βγηκε οπως θα ηθελα .
  11. Το avatar του μέλους NeK
    τεστ τεστ
  12. Το avatar του μέλους αλεξια
    Παρακαλω θα ήθλε να απαντησετε αυτο ο ερωτηματολογιο. Στοχος μου είναι να απαντήσουν 100 ατομα για να έχω ενα μεγάλο ποσοστο επιτυχια και να έέιναι εγκυρω.

    https://docs.google.com/forms/d/1Dui...CLt5Q/viewform

    Ευχαριστώ εκ των προτέρων
  13. Το avatar του μέλους αλεξια
    Παρακαλω θα ήθλε να απαντησετε αυτο ο ερωτηματολογιο. Στοχος μου είναι να απαντήσουν 100 ατομα για να έχω ενα μεγάλο ποσοστο επιτυχια και να έέιναι εγκυρω.

    https://docs.google.com/forms/d/1Dui...CLt5Q/viewform

    Ευχαριστώ εκ των προτέρων
  14. Το avatar του μέλους superalex405
    Απλά υπέροχο!
  15. Το avatar του μέλους hellenicsun
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από badweed
    αντε γεια , με το καλο να πας .
    τους λογους που περιγραφεις τους παραβλεπω γιατι μου θυμιζουν αξαξιοπαθεια ,κατι που θεωρω βασικο παραγοντα για ολα οσα προφανως αντεγραψες ως αιχμη του δορατος της φυγης σου .

    το ματριξ ζει και χρειαζεται μπαταταριες .
    Έμεινα και ούτε πρόκειται να φύγω.

    Όλα όσα περιγράφω συνεχίζουν και με εξοργίζουν ως σήμερα αλλά, όσο ζω θα ελπίζω σε μια αλλαγή προς το καλύτερο.

    Όσο για σένα, απορώ που έχασες το χρόνο σου να γράψεις εδώ.

    Τουλάχιστον, ας έλεγες και κάτι άξιο συζήτησης.
  16. Το avatar του μέλους badweed
    ροδα και καρεκλα , παει το ανθρωποειδες που στηριζοταν στα δυο του αυτονομα ποδαρια .
  17. Το avatar του μέλους badweed
    να πω οτι δεν εντυπωσιαστηκα διολου ;
  18. Το avatar του μέλους badweed
    αντε γεια , με το καλο να πας .
    τους λογους που περιγραφεις τους παραβλεπω γιατι μου θυμιζουν αξαξιοπαθεια ,κατι που θεωρω βασικο παραγοντα για ολα οσα προφανως αντεγραψες ως αιχμη του δορατος της φυγης σου .

    το ματριξ ζει και χρειαζεται μπαταταριες .
  19. Το avatar του μέλους Unregistered
    Hello. And Bye.
  20. Το avatar του μέλους lubbtys
    :Oneup:nice song