Σχόλια Blog

  1. Το avatar του μέλους EvilHawk
    οσο για τη φωτο, δεν ξερω γιατι, αλλα δεν εμφανιζεται...
    Χμμμ είναι θέμα λάθος δικαιωμάτων, το διορθώνω τώρα ..
  2. Το avatar του μέλους manoulamou
    Παντα μ αρεσαν τα travelogues, το αποθηκευσα να μου βρισκεται
    Η περιγραφη αφηνει μια γευση στιφη και μελαγχολικη
    οσο για τη φωτο, δεν ξερω γιατι, αλλα δεν εμφανιζεται...
  3. Το avatar του μέλους contime
    Αν και εγώ είμαι ταγμένος σε ξανθές με πολύ ανοιχτό δέρμα και βαριά Βρετανική προφορά, η αλήθεια είναι οτι σχεδόν αναθεώρησα. Αν κρατούσαν και κλειστό το στόμα τους και δεν πετούσαν τα καουμποϋλικά τους θα αναθεωρούσα στα σίγουρα. Contime, για μας που δεν έχουμε συνηθήσει σε αυτά τα εξωτικά το ΣΦ είναι παράδεισος. Ασιάτισες όλων των αποχρώσεων όπου τα McDonalds μετά απο 1-2 γενειές έχουν κάνει εξαιρετική δουλειά και δεν είναι πετσί και κόκκαλο σαν τις φρέσκες που βλέπω εδώ στην Αγγλία. Πραγματικά απίστευτες, χάζεψα :lol: :lol: West Coast Forevah :p
    Mην τα λες αποτομα και παθω τιποτα...Ωστε ετσι, η αλλη ακρη του ωκεανου...:sorry:
    Η πλακα ειναι οτι ουτε εγω ειμαι και πολυ της ασιατικης φυλης (καμια σχεση με ρατσισμο, απλα με ελκει περισσοτερο η καυκασια, ιδαιτερα η Σοβιετική μερια...:cool:) αλλα ετσι οπως μου τα περιγραφεις, μαλλον θα γινομουνα fan...:)

    Αφου να φανταστείς, σχεδιάζω να περάσω έναν απο τους δυο Ωκεανούς κάποια στιγμή στη ζωή μου για μερικά χρόνια. Με σειρά προτεραιότητας είμαι σε
    1. Ιαπωνία
    2. Αυστραλία
    3. Καναδάς
    4. ΗΠΑ
    Τώρα ο Καναδάς είναι στο 4. και οι ΗΠΑ στο 3. αλλά μόνο California Republic άντε και λίγο πιο πάνω στο Σηάτλ.
    Αν ψαχνεις για roommate, ειμαι free!!
    Ειμαι καλοβολο ατομο και καθολου τσαπατσουλης ή ακαταστατος!:innocent:
    Θα σου πλενω και τα πιατα!:p:rofl:
  4. Το avatar του μέλους KLG
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από contime
    Για γυναικες δε μας ειπες τιποτα ομως...Δε μας τα λες ολα πονηρουλη...
    Αν και εγώ είμαι ταγμένος σε ξανθές με πολύ ανοιχτό δέρμα και βαριά Βρετανική προφορά, η αλήθεια είναι οτι σχεδόν αναθεώρησα. Αν κρατούσαν και κλειστό το στόμα τους και δεν πετούσαν τα καουμποϋλικά τους θα αναθεωρούσα στα σίγουρα. Contime, για μας που δεν έχουμε συνηθήσει σε αυτά τα εξωτικά το ΣΦ είναι παράδεισος. Ασιάτισες όλων των αποχρώσεων όπου τα McDonalds μετά απο 1-2 γενειές έχουν κάνει εξαιρετική δουλειά και δεν είναι πετσί και κόκκαλο σαν τις φρέσκες που βλέπω εδώ στην Αγγλία. Πραγματικά απίστευτες, χάζεψα :lol: :lol: West Coast Forevah :p

    Αφου να φανταστείς, σχεδιάζω να περάσω έναν απο τους δυο Ωκεανούς κάποια στιγμή στη ζωή μου για μερικά χρόνια. Με σειρά προτεραιότητας είμαι σε
    1. Ιαπωνία
    2. Αυστραλία
    3. Καναδάς
    4. ΗΠΑ
    Τώρα ο Καναδάς είναι στο 4. και οι ΗΠΑ στο 3. αλλά μόνο California Republic άντε και λίγο πιο πάνω στο Σηάτλ.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nnn
    Πρέπει όντως να έχει την μεγαλύτερη Κινέζικη παροικία στην Αμερικάνικη Ήπειρο, πιθανόν να οφείλεται στους πολλούς Κινέζους που δούλεψαν στην κατασκεύη του σιδηροδρόμου στην παλιά Δύση.
    Σίγουρα, αλλά αυτοί πλέων έχουν ξεφύγει απο την China Town μιας και έχουν εξελιχθεί. Συνέχεια έρχεται κόσμος, ο οποίος πλέων δεν μπορεί να απορροφηθεί και δεν χρησιμεύει και για κάτι στην Αμερικανική οικονομία. π.χ έτσι πως είναι οι οικογενειακές δομές στην Κίνα, συνηθίζεται μετά απο μερικά χρόνια να φέρνουν τους γονείς τους. Στην Βρετανία π.χ. που η Κινεζική μετανάστευση είναι κυρίως σε εκπαιδευτικό/ακαδημαϊκό επίπεδο δεν βλέπουμε πουθενά China Town εκτός απο μερικά τετράγωνα στο Λονδίνο.

    Πάντως αυτό το ταξίδι σίγουρα μου άνοιξε την όρεξη για περισσότετο ΗΠΑ, αλλά φυσικά μακριά απο Νότο, δεν είμαι έτοιμος ακόμα :lol:

    A!, ευχαριστώ για τα καλά σας λόγια. :)
  5. Το avatar του μέλους nnn
    Πρέπει όντως να έχει την μεγαλύτερη Κινέζικη παροικία στην Αμερικάνικη Ήπειρο, πιθανόν να οφείλεται στους πολλούς Κινέζους που δούλεψαν στην κατασκεύη του σιδηροδρόμου στην παλιά Δύση.
  6. Το avatar του μέλους Cafeeine
    Με γεια το blog!

    Ενδιαφέρουσα η περιγραφή του SF.
  7. Το avatar του μέλους contime
    Ας εγκαινιασω κι εγω, με το πρωτο ποστ!
    Πολυ καλο το οδοιπορικο σου! Δυστυχως δε μου ανοιγαν οι φωτο για να παρω μια καλυτερη γευση.
    Για γυναικες δε μας ειπες τιποτα ομως...Δε μας τα λες ολα πονηρουλη...