Δείτε το RSS Feed

badweed

Ε δεν κολαει !

Rate this Entry
την καθαρα δευτερα βρεθηκα στην καλαματα , με κατι φιλους γυρναγαμε την παλια πολη και τα μαγαζια φαγητου και διασκεδασης ,
σε καποια σημεια ειδα μεγαλες ζωγραφιες για τα 200 χρονια απο την επανασταση το 1821
αφου περπατησαμε λιγο , καποιος ντοπιος της παρεας μας ενημερωσε για ενα ροκ live σε ενα μαγαζι , αφησα τους υπολοιπους να το αποφασισουν και ακολουθησα
πηγαμε εκει και τα παιδια ερμηνευαν ωραια παλια ελληνικα ροκ τραγουδια , αφου πηραμε θεση μεσα στον κοσμο , αρχισαμε να το απολαμβανουμε ,

σε καποιο σημειο αποφασιζω να στριψω ενα τσιγαρο , ολες οι φατσες γυρω μου ομολογουσαν οτι δεν υπαρχει κανενα προβλημα , για κανονικο τσιγαρο μιλαω ,αν και οι φατσες εδειχναν οτι δεν θα ειχαν προβλημα οτι και αν ηταν .
το στριβω , το αναβω , και εκεινη την στιγμη επαιζαν τα παιδια στο live τον βασιλια της σκονης -εχει σημασια αυτο , η αποσταση του βασιλια της σκονης με το απαγορευεται το καπνισμα- , και ταυτοχρονα με πλησιαζει ενας τροφαντος τυπος , με ανεση σαν να ειναι του μαγαζιου , και μου λεει οτι και αυτος καπνιζει αλλα το καπνισμα ξερεις δεν επιτρεπεται μεσα ,
το ξερω του λεω , και απομακρυνθηκα πηγαινοντας εξω να κανω το τσιγαρο μου

εκει καθησα και αναπολησα το ποσο συγχυση χωραει στην συνχρονη διασκεδαση αλλα και στο συγχρονο ανθρωπο , να γιορταζει επαναστασεις απεναντι σε καταπιεση την ιδια στιγμη που δεχεται πολλαπλασια καταπιεση πληρονοντας την και θεωροντας την μερος καποιας μορφης διασκεδασης .
ολα δειχναν τοσο ξεκαθαρα μπερδεμενα που δεν χωραει αμφισβητηση ,ε δεν κολαει !

Submit "Ε δεν κολαει !" to Facebook Submit "Ε δεν κολαει !" to Twitter

Updated 26-07-23 at 18:35 by badweed

Tags: Κανένα Προσθήκη / Επεξεργασία Tags
Categories
Χωρίς κατηγορία

Σχόλια

Δημοσιεύστε ένα Σχόλιο Δημοσιεύστε ένα Σχόλιο