Εμφάνιση 1-12 από 12
  1. #1
    Εγγραφή
    09-10-2007
    Μηνύματα
    30
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    DSLAM
    HOL - ΤΕΡΨΙΘΕΑ
    Έχω διαπιστώσει πώς πως για κάποια σταθερά που με καλούν, το τηλέφωνο μου δεν κουδουνίζει ενώ αυτός που με καλεί ακούει τον χαρακτηριστικό ήχο.

    Όταν με καλούν από το ίδιο νούμερο στην Line2 δουλεύει κανονικά.

    Έχει αντιμετωπίσει κάποιος αντίστοιχο πρόβλημα;

  2. #2
    Εγγραφή
    05-09-2005
    Περιοχή
    Περιστέρι
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    143
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ HOL Shared
    Ταχύτητα
    8192/1024
    ISP
    HOL
    Router
    FritzBox Fon WLan
    Αυτοί που σε καλούν, σε καλούν από σταθερό ΟΤΕ στον 210xxxxxxx αριθμό σου; Από άλλους παρόχους ή και κινητούς έχεις το ίδιο πρόβλημα;
    Δύο πράγματα δεν έχουν τέλος : Σύμπαν και ανθρώπινη βλακεία. Και για το σύμπαν δεν είμαι βέβαιος.(Einstein)

  3. #3
    Εγγραφή
    09-10-2007
    Μηνύματα
    30
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    DSLAM
    HOL - ΤΕΡΨΙΘΕΑ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από aircop Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτοί που σε καλούν, σε καλούν από σταθερό ΟΤΕ στον 210xxxxxxx αριθμό σου; Από άλλους παρόχους ή και κινητούς έχεις το ίδιο πρόβλημα;
    Το πρόβλημα είναι όταν με καλούν από σταθερό ΟΤΕ στον 210xxxxxxx αριθμό μου.

  4. #4
    Εγγραφή
    05-09-2005
    Περιοχή
    Περιστέρι
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    143
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ HOL Shared
    Ταχύτητα
    8192/1024
    ISP
    HOL
    Router
    FritzBox Fon WLan
    Αυτό είναι πρόβλημα του ΟΤΕ και όχι της HOL. Πάρε τηλ στην HOL (ή πήγαινε από τα γραφεία τους αν μένεις κοντά) και πες τους να προβούν στις απαραίτητες διαδικασίες προς τον ΟΤΕ. Σε 2-3 μέρες θα έχει φτιάξει.
    Δύο πράγματα δεν έχουν τέλος : Σύμπαν και ανθρώπινη βλακεία. Και για το σύμπαν δεν είμαι βέβαιος.(Einstein)

  5. #5
    Εγγραφή
    22-04-2005
    Περιοχή
    Athens
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    12.244
    Downloads
    43
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1000/1000
    ISP
    KPN
    Path Level
    Interleaved
    ο ΟΤΕ αργεί να ενημερώσει τα συστήματα του...(max 10 ημέρες) ώστε να μπροούν να σε καλέσουν απο σταθερά ΟΤΕ.
    Γίνεται συστημικά από τον εκάστοτε πάροχο,δηλαδή είτε ενημερώσεις την HOL είτε όχι θα διορθωθεί το θέμα.

  6. #6
    Εγγραφή
    10-11-2007
    Μηνύματα
    154
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    8000/950
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΑΛΑΜΑΚΙ
    Router
    Fritz!Box 7140
    SNR / Attn
    11(dB) / 35(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από geosoftgr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έχω διαπιστώσει πώς πως για κάποια σταθερά που με καλούν, το τηλέφωνο μου δεν κουδουνίζει ενώ αυτός που με καλεί ακούει τον χαρακτηριστικό ήχο.

    Όταν με καλούν από το ίδιο νούμερο στην Line2 δουλεύει κανονικά.

    Έχει αντιμετωπίσει κάποιος αντίστοιχο πρόβλημα;
    Δοκίμασε απο Telephony --> Extensions --> Extension Properties να επιλέξεις και στα 2 line :

    *Call rejection on busy (Busy on Busy)
    Incoming calls are rejected when a call is already in progress at the extension.
    &
    *Disable call waiting
    During a call, no signal indicates when a second call to the number arrives. The caller hears a busy signal.

    Παρόμοιο πρόβλημα είχα και εγώ, δλδ όταν με έπαιρνε κάποιος και εκείνη την στιγμή μιλούσα δεν του έστειλε τον αντίστοιχο τόνο αλλά συνέχιζε να χτυπάει κανονικά χωρις να το καταλαβαινω εγω.

  7. #7
    Εγγραφή
    09-10-2007
    Μηνύματα
    30
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    DSLAM
    HOL - ΤΕΡΨΙΘΕΑ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από aircop Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτό είναι πρόβλημα του ΟΤΕ και όχι της HOL. Πάρε τηλ στην HOL (ή πήγαινε από τα γραφεία τους αν μένεις κοντά) και πες τους να προβούν στις απαραίτητες διαδικασίες προς τον ΟΤΕ. Σε 2-3 μέρες θα έχει φτιάξει.
    Όπως τα λες πρέπει να είναι έχω ανοίξει ticket στην ΗΟΛ.

  8. #8
    Εγγραφή
    05-12-2007
    Ηλικία
    33
    Μηνύματα
    24
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ HOL Full
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    HOL
    DSLAM
    HOL - ΑΚΑΔΗΜΙΑΣ
    Router
    Fritz!box 7140
    SNR / Attn
    10(dB) / 29(dB)
    ειχα το ιδιο προβλημα αλλα αυτοι μου με καλουσαν ηταν απο τελλας και teledome. το προβλημα λυθηκε σε μια βδομαδα. απο τη χολ μου ειπαν πως δεν ηταν δικο τους το προβλημα αλλα απο τις αλλες εταιρειες που αργουν να ανανεωσουν τις βασεις δεδομενων τους

  9. #9
    Εγγραφή
    09-10-2007
    Μηνύματα
    30
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    DSLAM
    HOL - ΤΕΡΨΙΘΕΑ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dimitris2006 Εμφάνιση μηνυμάτων
    ειχα το ιδιο προβλημα αλλα αυτοι μου με καλουσαν ηταν απο τελλας και teledome. το προβλημα λυθηκε σε μια βδομαδα. απο τη χολ μου ειπαν πως δεν ηταν δικο τους το προβλημα αλλα απο τις αλλες εταιρειες που αργουν να ανανεωσουν τις βασεις δεδομενων τους
    Σωστό, αλλά το θέμα με μένα είναι πώς το πρόβλημα παρουσιάστηκε μετά από 5 μήνες από την στιγμή της ενεργοποιήσεις στην ΗΟΛ

  10. #10
    Εγγραφή
    05-12-2007
    Ηλικία
    33
    Μηνύματα
    24
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ HOL Full
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    HOL
    DSLAM
    HOL - ΑΚΑΔΗΜΙΑΣ
    Router
    Fritz!box 7140
    SNR / Attn
    10(dB) / 29(dB)
    και μενα το προβλημα δε παρουσιαστηκε τον πρωτο καιρο αλλα δε θυμαμαι κιολας αν με ειχαν ξανακαλεσει αυτοι οι αριθμοι πιο πριν

    παντως εδω δε νομιζω οτι μπορεις να κανεις κατι εσυ ειναι θεμα της ΤΥ. αντε τωρα πια πιανεις αμεσως γραμμη και δε θα ταλαιπωρηθεις...

  11. #11
    Εγγραφή
    31-12-2007
    Μηνύματα
    25
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Κι εγώ έχω κάποια προβλήματα με τηλέφωνο από hol double play και router Fritz:
    1) Κάποιοι με παίρνουν από ΟΤΕ και δείχνει ότι μιλάω, ενώ το τηλέφωνο δεν είναι απασχολημένο.
    2) Κάποιοι με παίρνουν από ΟΤΕ και δείχνει ότι δεν σηκώνω το ακουστικό, ενώ το τηλέφωνο δεν είναι απασχολημένο κι εγώ δεν το ακούω να χτυπάει.
    3) Όσοι με παίρνουν από Forthnet, πέφτει συνεχώς η γραμμή.
    Από τις περιπτώσεις 1 και 2, σε άλλους λύνεται το πρόβλημα αν καλέσουν στη 2η γραμμή 213 (η 1η είναι 210 με φορητότητα από ΟΤΕ) και σε άλλους δεν λύνεται ούτε έτσι, δηλ. δεν μπορούν να επικοινωνήσουν μαζί μου με κανένα τρόπο και παίρνουν στο κινητό.

  12. #12
    Εγγραφή
    15-02-2008
    Μηνύματα
    11
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ HOL Full
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    HOL
    DSLAM
    HOL - ΙΛΙΟΝ
    Router
    FRITZBOX 7140
    SNR / Attn
    10(dB) / 22(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από gruslo Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κι εγώ έχω κάποια προβλήματα με τηλέφωνο από hol double play και router Fritz:
    1) Κάποιοι με παίρνουν από ΟΤΕ και δείχνει ότι μιλάω, ενώ το τηλέφωνο δεν είναι απασχολημένο.
    2) Κάποιοι με παίρνουν από ΟΤΕ και δείχνει ότι δεν σηκώνω το ακουστικό, ενώ το τηλέφωνο δεν είναι απασχολημένο κι εγώ δεν το ακούω να χτυπάει.
    3) Όσοι με παίρνουν από Forthnet, πέφτει συνεχώς η γραμμή.
    Από τις περιπτώσεις 1 και 2, σε άλλους λύνεται το πρόβλημα αν καλέσουν στη 2η γραμμή 213 (η 1η είναι 210 με φορητότητα από ΟΤΕ) και σε άλλους δεν λύνεται ούτε έτσι, δηλ. δεν μπορούν να επικοινωνήσουν μαζί μου με κανένα τρόπο και παίρνουν στο κινητό.
    Δεν ξέρω εάν πρέπει να ανοιχτεί καινούργιο θέμα όμως ακριβώς το ίδιο πρόβλημα έχω και εγώ.
    Τους τελευταίους πέντε μήνες μου το έχει κάνει περίπου 15 φορές.
    Στην Τ.Υ της HOL φυσικά δεν ήξεραν τίποτα λέγοντάς μου ότι η γραμμή δεν παρουσίαζε κάποιο πρόβλημα.
    Τέλος πάντων ο μόνος τρόπος να «ξεκολλάει» η γραμμή ήταν να καλώ δυό-τρείς φορές από το κινητό μου, το σταθερό.
    Κάθε βοήθεια είναι ευπρόσδεκτη.

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 11
    Τελευταίο Μήνυμα: 05-05-08, 01:15
  2. Μηνύματα: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 26-01-08, 10:33
  3. Μηνύματα: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 29-12-07, 06:56
  4. με ποιο δικαιωμα ειναι κομμενα καποια νουμερα στα κινητα μας?
    Από simeon στο φόρουμ Σταθερή & Κινητή Τηλεφωνία
    Μηνύματα: 13
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-10-06, 11:57
  5. Μηνύματα: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-05-06, 22:17

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας