Σελ. 1 από 5 123 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1-15 από 67
  1. #1
    Εγγραφή
    24-11-2006
    Μηνύματα
    47
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Net One Full
    Ταχύτητα
    1.023 / 15.641
    ISP
    Net One
    DSLAM
    Net One - ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ ΑΘΗ
    Router
    speedtoutch 780WL(i)
    SNR / Attn
    12,0(dB) / 22(dB)
    Στην ΕΕΤΤ κοινοποιήθηκε η καταγγελία σας με Αριθμό Πρωτοκόλλου ΕΕΤΤ 67057/17-12-07. Στην εν λόγω καταγγελία δεν αναφέρετε με ποια εταιρία συγκεκριμένα αντιμετωπίζετε πρόβλημα, με αποτέλεσμα να μην μπορούμε να δρομολογήσουμε την πρέπουσα διαδικασία. Είμαστε στη διάθεσή σας για κάθε περαιτέρω διευκρίνιση ή πληροφορία..




    Ήμουν πολύ απογοητευμένος την ημέρα που σας έγραψα τα παραπόνα μου που παρέλειψα να αναφέρω το όνομα της εταιρίας που με ταλαιπωρεί εδώ και αρκετό καιρό, ακόμη και αυτήν την στιγμή που σας γράφω, δεν έχει καταστεί δυνατό για λόγους που φυσικά δεν είμαι σε θέση να γνωρίζω, η υλοποίηση της σταθερής τηλεφωνίας και φυσικά και το internet, ανακεφαλαιώνοντας είμαι χωρίς τα παραπάνω από τις 14 Νοεμβρίου, η οδύσσεια μου λοιπόν συνεχίζετε και όχι μόνο, με νέες δυσάρεστες εκπλήξεις από την HELLAS ON LINE καθώς έλαβα από την εν λόγω εταιρία λογαριασμούς 2 μηνών για μια υπηρεσία που ποτέ μου δεν είχα, η δεν κατέστη δυνατό για λόγους που δεν ευθύνομαι εγώ, να έχω, όπως προκύπτει από την επίσκεψη των δυο τεχνικών της στο σπίτι μου, το δυσάρεστο είναι πως για λόγους ευκολίας, μαζί με την αίτηση για σύνδεση στην HOL συμπλήρωσα και την πάγια εντολή είσπραξης εξουσιοδοτώντας την HOL για λογαριασμό μου είσπραξη-εξόφληση λογαριασμών από την πιστωτική κάρτα μου, και ενώ γνώριζαν η όφειλαν να γνωρίζουν ότι δεν μου παρείχαν καμία υπηρεσία πέραν της επίσκεψης των δυο τεχνικών της ,προέβησαν στην αυθαίρετη και χωρίς συγκατάθεση μου υπό αυτές τις συνθήκες υπεξαίρεση- είσπραξη χρημάτων μέχρι στιγμής του πρώτου εκ των δυο λογαριασμών, με κωδικό πελάτη C1069501 και κωδικό πληρωμής παραστατικού 9011318978957, αυτό όπως είναι λογικό με ενόχλησε και αποφάσισα να επισκεφτώ την εν λόγω εταιρία στα γραφεία της που βρίσκονται στην διεύθυνση Αδριανού 2 και Παπαδά Αθηνά την δευτέρα 21 Ιανουαρίου 2008 , διότι εκ του 13844 τηλέφωνου εξυπηρέτησης πελατών η επικοινωνία είναι δύσκολη ,ανύπαρκτη, και με μεγάλο χρόνο αναμονής, με το ανάλογο χρηματικό κόστος για μένα στο κινητό μου, καθώς δεν έχω σταθερό, με παρέπεμψαν λοιπόν στην τεχνική υποστήριξη που βρίσκεται στο ισόγειο του κτηρίου της στην κ.K.M., που εξηγώντας το πρόβλημα μου με διαβεβαίωσε ότι θα διορθώσει το πρόβλημα που δημιουργήθηκε , μου ανακοίνωσε ότι ακυρώθηκε ο λογαριασμός που εισπράχτηκε από την ΗOL ,όμως επειδή η όλη αυτή κατάσταση με έκανε αρκετά δύσπιστο ως προς την παραπάνω διαβεβαίωση, αποφάσισα να επισκεφτώ την τράπεζα μου ALPHA BANK και να τους ενημερώσω ,μου είπαν λοιπόν ότι να καταθέσω μια αίτηση αμφισβήτησης της παραπάνω συναλλαγής, όμως δεν απέκλισαν το γεγονός ότι αν δεν ακυρώσω με αίτηση μου προς την HOL την πάγια εντολή μπορεί να γίνουν και άλλες εισπράξεις από την παραπάνω εταιρία.
    Επιστρέφω ξανά την ΗΕLLAS ON LINE και πηγαίνω στο λογιστήριο που βρίσκετε στον τρίτο όροφο του κτηρίου, απαιτώντας την επιστροφή των χρημάτων μου, καθώς και μια αίτηση ακύρωσης της πάγιας εντολής , αντί αυτού αντιμετώπισα μια απαράδεκτη συμπεριφορά αντιμετώπιση από τον ταμία της εταιρίας, λέγοντας μου ότι όλοι λείπουν και δεν μπορεί να μου επιστρέψει τα χρήματα μου, όταν ζήτησα να μιλήσω με τον προϊστάμενο του έφυγε ο ταμίας ,και μετά από λίγο αφού πήγε στο γραφείο του οικονομικού διευθυντή , μου είπε ότι ούτε και αυτός είναι εδώ, όταν ζήτησα ένα έντυπο ακύρωσης της πάγιας εντολής μου απάντησε, (δεν έχεις καμία αίτηση πάνω σου) μου πρότεινε λοιπόν πάνω στο έντυπο λογαριασμού μου να γράψω μια αίτηση με την υπογραφή μου, που να αιτώ την ακύρωση της παραπάνω πάγιας εντολής, έτσι κάνουμε μου είπε, όταν μετά από αυτά τα τραγελαφικά γεγονότα που διαδραματίστηκαν ζήτησα μια αίτηση ακύρωσης-διακοπής σύνδεσης, διότι έχω όλο το δικαίωμα αφού είναι σαφή και αποδεδειγμένη η αθέτηση συμφωνητικής υποχρέωσης της HOL προς εμού, με έστειλαν ξανά στο ισόγειο που με πολύ κόπο και αρκετές φωνές μου έδωσαν μια φωτοτυπία μιας αίτησης διακοπής. Αξίζει να σημειωθεί ότι στο site εταιρίας δεν υπάρχει link με την αίτηση διακοπής από όσο μπόρεσα να δω αλλά και όσο με διαβεβαίωσαν οι υπάλληλοι της παραπάνω εταιρίας .


    Επειδή κατά κοινή ομολογία των φίλων και συνεργατών μου είμαι ένας δίκαιος και αντικειμενικός άνθρωπος οφείλω να διευκρινίσω τα παρακάτω :

    1) Εκτός των δυο τεχνικών της HOL, με δική μου επιβάρυνση αποφάσισα να φέρω έναν δικό μου τεχνικό τον κ Δημήτρη Κ., ο οποίος με ένα μηχάνημα SunSetMMT της Sunrise Telecom έλεγξε την γραμμή μου, και μου είπε ότι ακριβώς μου είπαν και οι τεχνικοί της HOL, ότι δηλαδή υπάρχει βραχυκύκλωμα στα 1750 μέτρα περίπου από το σπίτι μου , δεν είμαι 100% σίγουρος αλλά από όσο γνωρίζω στην απόσταση αυτή βρίσκεται το κτήριο του ΟΤΕ ,τα συμπεράσματα δικά σας
    2) Όταν με επισκέφτηκε τεχνικός του ΟΤΕ, ήρθε με ένα τηλέφωνο στο χέρι που το σύνδεσε στην γραμμή του τηλέφωνου μου, και με το κινητό του πήρε έναν άλλο τεχνικό και (έλα Μήτσο όλα καλά) φεύγοντας μου είπε ότι φταίει η HOL και πάλι τα συμπεράσματα δικά σας
    3) Τελειώνοντας θα ήθελα να ευχαριστήσω τον κύριο I.K. sales director που είναι ο μόνος που πραγματικά αντιμετώπισε με εξαίρετο επαγγελματισμό μέχρι αυτή την στιγμή που σας γράφω το πρόβλημα μου, είναι ο μόνος που ενδιαφέρθηκε και τον ευχαριστώ γι αυτό, πραγματικά τέτοιους ανθρώπους χρειάζεται μια εταιρία σαν την HOL θέλω να ελπίζω ότι δεν είναι ο μόνος.


    Μετά τιμής
    Σταθόπουλος Παναγιώτης

  2. #2
    Εγγραφή
    12-11-2006
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    42
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Forthnet Full
    Ταχύτητα
    8192/512
    ISP
    HOL
    DSLAM
    HOL - ΑΓ. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ
    Router
    fritz box
    SNR / Attn
    11(dB) / 24(dB)
    εγω τι να πω κοιτα εδω να μου πεις τωρα εχω κανει αιτηση στην Hol απο τον Νοεμβρη λες να εχω τα ιδια προβληματα?
    Case: Thermaltake Kandalf
    CPU: INTEL CORE 2 QUAD CORE Q6600
    RAM: 4xKingston KHx6400d2/1G hyperx 1gb pc6400 8
    GC: ASUS EN 8800 ultra/htdp 768 mb pci-e
    mobo:ASUS P5KC
    PSU: Enermax 850W
    HD: 2 x WD 5000AAKS 500gb sata 2
    Screan: SAMSUNG SYNCMASTER 226BW

  3. #3
    Εγγραφή
    23-10-2005
    Περιοχή
    Φάληρο Θεσ/νίκης
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    1.751
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Wind Full
    Ταχύτητα
    14526/1014
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Tellas - ΡΟΣΤΑΝ
    Router
    3com Officeconnect
    SNR / Attn
    9(dB) / 15(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Εάν κατάλαβα καλά, τα καλώδια σου έχουν κάποιο πρόβλημα που δεν αφήνει να περάσει το σήμα της ADSL και ο ΟΤΕ απλά ελέγχει (και είναι και ο μόνος με δικαίωμα να ελέγξει και να επέμβει) εάν περνάει σήμα σταθερού τηλεφώνου PSTN. Και άρα αναφέρει ότι η γραμμή είναι μια χαρά και από εδώ παν και οι άλλοι (ο γνωστός εμπαιγμός με την καφετιέρα).

    Το ότι είναι υποχρεωμένος να συντηρεί σε άριστη κατάσταση τα καλώδια σου και τις συνδέσεις τους μέχρι να φτάσουν στον πάροχο (και πληρώνεται για αυτό άμεσα από τον πάροχο και έμμεσα από εσένα) δεν μας το λέει, γιατί το έχει κρυφό καμάρι.... ο Μήτσος ο τεχνικός.

    Νομίζω ότι πρέπει να κάνεις και μια ξεχωριστή καταγγελία στον γνωστό άγνωστο.

    Για το θέμα της χρέωσης όντως, φταίει η HOL - όχι για το ότι σε χρέωσε, αλλά για το ότι απλά πρέπει να βγάλει το λάδι του πελάτη προκειμένου να αντιστρέψει μία απλή χρέωση.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος dimstog : 24-01-08 στις 16:30.
    Καλοί οι εναλλακτικοί, αλλά βαρέθηκα να τους εκπαιδεύω.

    Βαρεθήκατε να ακούτε τους δίσκους σας να δουλεύουν συνέχεια; Βάλτε Linux !

  4. #4
    Εγγραφή
    29-06-2005
    Μηνύματα
    15.834
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    ISP
    .
    Οντως.. το βραχυκυκλωμα στη διαδρομη του βροχου προφανως ειναι υπαιτιοτητα ΟΤΕ - και μπραβο στην υπομονη του χρηστη που το εξακριβωσε με ανεξαρτητο τεχνικο. Δε μπορω να καταλαβω (εδω κλεινουμε πονηρα το ματι) γιατι ο τεχνικος του ΟΤΕ ειπε "ξερά" οτι φταιει η HOL...
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος MNP-10 : 24-01-08 στις 21:05.

  5. #5
    Εγγραφή
    24-11-2006
    Μηνύματα
    47
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Net One Full
    Ταχύτητα
    1.023 / 15.641
    ISP
    Net One
    DSLAM
    Net One - ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ ΑΘΗ
    Router
    speedtoutch 780WL(i)
    SNR / Attn
    12,0(dB) / 22(dB)
    Ακριβώς τα ίδια συμπεράσματα έβγαλα και εγώ αλλά εκ των πραγμάτων δεν μπορώ και δεν είμαι υποχρεωμένος να μπω σε μια διαδικασία να κατηγορώ τον ΟΤΕ η την HOL, κατανέμω μόνο τις ευθύνες σύμφωνα με τα γεγονότα και στον βαθμό ευθύνης που αναλογεί στους παραπάνω με όσα είμαι σε θέση να γνωρίζω, αναγκάστηκα να προβώ στην παραπάνω καταγγελία και σίγουρα είναι δουλειά άλλων να βρουν τον υπαίτιο (ΕΕΤΤ).

  6. #6
    Εγγραφή
    23-10-2005
    Περιοχή
    Φάληρο Θεσ/νίκης
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    1.751
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Wind Full
    Ταχύτητα
    14526/1014
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Tellas - ΡΟΣΤΑΝ
    Router
    3com Officeconnect
    SNR / Attn
    9(dB) / 15(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από panozz Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ακριβώς τα ίδια συμπεράσματα έβγαλα και εγώ αλλά εκ των πραγμάτων δεν μπορώ και δεν είμαι υποχρεωμένος να μπω σε μια διαδικασία να κατηγορώ τον ΟΤΕ η την HOL, κατανέμω μόνο τις ευθύνες σύμφωνα με τα γεγονότα και στον βαθμό ευθύνης που αναλογεί στους παραπάνω με όσα είμαι σε θέση να γνωρίζω, αναγκάστηκα να προβώ στην παραπάνω καταγγελία και σίγουρα είναι δουλειά άλλων να βρουν τον υπαίτιο (ΕΕΤΤ).
    Έχεις δίκιο. Το ζήτημα είναι ότι η δουλειά σου δεν γίνεται έτσι. Εδώ βέβαια φαίνεται και η ειρωνεία του όλου κόλπου - ακόμα και όταν βρει κάποιος το πρόβλημα, δεν έχει πλέον την υπομονή ή και την θέληση να το λύσει μετά τα όσα έχει περάσει.
    Η ΕΕΤΤ δεν πρόκειται να επέμβει (δεν είναι και αυτός ο ρόλος της κατά τη γνώμη μου εξάλλου) για να μπορέσεις να έχεις internet εσύ προσωπικά.
    Καλοί οι εναλλακτικοί, αλλά βαρέθηκα να τους εκπαιδεύω.

    Βαρεθήκατε να ακούτε τους δίσκους σας να δουλεύουν συνέχεια; Βάλτε Linux !

  7. #7
    Εγγραφή
    24-11-2006
    Μηνύματα
    47
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Net One Full
    Ταχύτητα
    1.023 / 15.641
    ISP
    Net One
    DSLAM
    Net One - ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ ΑΘΗ
    Router
    speedtoutch 780WL(i)
    SNR / Attn
    12,0(dB) / 22(dB)
    Ε.Ε.Τ.Τ‏. Μαρούσι, 5 - 2 - 2008
    ΑΡΙΘ. ΠΡΩΤ.: 6898/Φ.300
    ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ ΤΗΛΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΩΝ
    Τμήμα Εποπτείας και Ελέγχου Τηλεπικοινωνιακού Τομέα
    Πληροφορίες: Γ. Κ@@@@@@@@

    ΠΡΟΣ: κ. Ν. N@@@@@@@
    HELLAS ON LINE
    ΑΓ.ΚΩΝ/ΝΟΥ 59-61
    151 24, ΜΑΡΟΥΣΙ
    FAX : 210 8056790

    ΘΕΜΑ: Καταγγελίες Συνδρομητών

    ΣΧΕΤ.: 1) Επιστολή του κ. Λ. Χ@@@@@@ με ΑΠ ΕΕΤΤ 67891/19-12-07
    2) Επιστολή του κ. Π. Σταθόπουλου με ΑΠ ΕΕΤΤ 67057/17-12-07

    Αξιότιμε κύριε,

    Στην ΕΕΤΤ κοινοποιήθηκαν οι ανωτέρω καταγγελίες καταναλωτών (βλ. σχετ.1 - 2).

    Παρακαλείσθε όπως πληροφορήσετε την ΕΕΤΤ εντός αποκλειστικής προθεσμίας ενός μηνός από της λήψεως της παρούσης για τα θέματα που θίγονται σε κάθε μία καταγγελία ξεχωριστά, κοινοποιώντας την απάντησή σας και στους καταναλωτές, προσκομίζοντας με την απάντησή σας και όλα τα απαραίτητα στοιχεία που αποδεικνύουν τους ισχυρισμούς σας.

    Τα ανωτέρω στοιχεία αιτούνται από την ΕΕΤΤ στο πλαίσιο άσκησης των αρμοδιοτήτων της σε εφαρμογή των άρθρων 14 και 64 παρ.1 και 4 του Ν.3431/2006 «Περί Ηλεκτρονικών Επικοινωνιών και άλλες διατάξεις» (ΦΕΚ 13/Α/03.02.2006).

    Σε κάθε περίπτωση εφαρμοστέες είναι και οι διατάξεις των άρθρων 12 στοιχείο (λε), 14 και 63 του ν. 3431/2006 «Περί Ηλεκτρονικών Επικοινωνιών και άλλες διατάξεις» και του ν. 703/77 (ιδίως το άρθρο 29), όπως ισχύουν.

    Είμαστε στη διάθεσή σας για κάθε περαιτέρω διευκρίνιση ή πληροφορία.

    Με τιμή,

    Ν.Κ@@@@@@@@@
    Αντιπρόεδρος Τηλεπικοινωνιών

    ΚΟΙΝΟΠΟΙΗΣΗ: 1) Πίνακας Αποδεκτών
    ΣΥΝΗΜΜΕΝΑ : Tέσσερις (4) σελίδα
    Εσωτερική Διανομή: Τ2, Δημ. Σχέσεις, Νομικό Τμήμα

  8. #8
    Εγγραφή
    14-03-2006
    Ηλικία
    61
    Μηνύματα
    2.617
    Downloads
    27
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49999/4998
    ISP
    OTEnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΙΠΠΟΔΡΟΜΟΥ
    Router
    speedport entry 2i
    SNR / Attn
    26,8(dB) / 4,3(dB)
    Φίλε panozz απ'οτι διάβασα η HOL, ο ανεξάρτητος τεχνικός αλλά και του ΟΤΕ είπαν το ίδιο πράγμα ότι το πρόβλημα υπάρχει στα 1750μ περίπου.
    Τώρα αν λάβουμε υ'οψιν μας ότι ο τεχνικός του ΟΤΕ μίλησε την γραμμή μέχρι τον κατανεμητή και κατ επέκταση έγινε και ο έλεγχος καλωδίωσης μέχρι το καλώδιο του παρόχου που τερματίζει στην πόρτα του dslam της HOL είναι ηλίου φαεινότερο ότι το βραχυκύκλωμα είναι είτε στο ζευκτικό καλώδιο του Γ.Κ. με το dslam της HOL είτε στο ίδιο το dslam της HOL ( ο τεχνικός του ΟΤΕ δεν μπορεί ούτε του επιτρέπεται να κάνει κάτι περισσότερο ).
    Σέ κάθε περίπτωση θα έπρεπε να ελεγχθεί το dslam της HOL από τεχνικό της κάτι το οποίο σπανιότατα γίνεται.
    Αν τώρα υπάρχει βλάβη στο καλώδιο του παρόχου η στην πόρτα του dslam της HOL θα πρέπει η hol να ζητήσει εγγράφως την αλλαγή του ορίου στον Γ.Κ. κάτι το οποίο δεν κάνουν παρά μόνο όταν φτάσει ο κόμπος στο χτένι γιατί χρεώνεται ο πάροχος 35ευρώ.
    Αποτέλεσμα για πολλοστή φορά ταλαιπωρία...........

  9. #9
    Εγγραφή
    24-11-2006
    Μηνύματα
    47
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Net One Full
    Ταχύτητα
    1.023 / 15.641
    ISP
    Net One
    DSLAM
    Net One - ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ ΑΘΗ
    Router
    speedtoutch 780WL(i)
    SNR / Attn
    12,0(dB) / 22(dB)
    Τι να πω φίλε xmperop1 μπορεί να είναι και έτσι όπως τα λες, το θέμα είναι ότι εγώ δεν μπορώ να κάνω κάτι , και δυστυχώς είμαι αρκετό χρονικό διάστημα χωρίς τηλέφωνο, και ένας θεός ξέρει για πόσο ακόμη.

  10. #10
    Εγγραφή
    14-03-2006
    Ηλικία
    61
    Μηνύματα
    2.617
    Downloads
    27
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49999/4998
    ISP
    OTEnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΙΠΠΟΔΡΟΜΟΥ
    Router
    speedport entry 2i
    SNR / Attn
    26,8(dB) / 4,3(dB)
    Απαίτησε σε όλους τους τόνους να πιστοποιήσει η hol ότι από πλευράς της είναι όλα εντάξει δηλ. ουσιαστικά να στείλει άνθρωπο να δοκιμάσει την πόρτα του dslam.

  11. #11
    Εγγραφή
    22-11-2007
    Περιοχή
    Χαϊδάρι
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    343
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    35400/4999
    ISP
    Nova
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΧΑΙΔΑΡΙ
    Router
    ZTE ZXN H267A
    SNR / Attn
    10(dB) / 13(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από xmperop1 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Απαίτησε σε όλους τους τόνους να πιστοποιήσει η hol ότι από πλευράς της είναι όλα εντάξει δηλ. ουσιαστικά να στείλει άνθρωπο να δοκιμάσει την πόρτα του dslam.
    ...και εγγράφως αν γίνεται, για να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο (και όντως να πάνε δηλαδή)
    Δεν υπογράφω!

  12. #12
    Εγγραφή
    24-11-2006
    Μηνύματα
    47
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Net One Full
    Ταχύτητα
    1.023 / 15.641
    ISP
    Net One
    DSLAM
    Net One - ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ ΑΘΗ
    Router
    speedtoutch 780WL(i)
    SNR / Attn
    12,0(dB) / 22(dB)
    Μετά από ώριμη σκέψη και πιεζόμενος από την ανάγκη μου για επικοινωνία με τους συνεργάτες και φίλους μου ενώ έχω υποστεί μεγάλη οικονομική επιβάρυνση λόγο ελλείψεως σταθερού τηλεφώνου επιβαρύνοντας τους λογαριασμούς του κινητού τηλεφώνου τις τάξεως του 300% περίπου φτάνοντας σε λογαριασμούς έως 200€ από 50€ που πλήρωνα και λόγο χαμένων ημερομισθίων λόγο της ανύπαρκτης τηλεφωνικής υποστήριξης για την επαφή με τους υπεύθυνους της HOL και με την ελπίδα αποκατάστασης των δυσλειτουργιών που έχω λόγο προβλημάτων που δεν ευθύνομαι εγώ, αποφάσισα να απευθυνθώ σε άλλο πάροχο και συγκεκριμένα στη NETONE.
    Οφείλω να ομολογήσω ότι στις 15 Φεβρουαρίου 2008 ημέρα παρασκευή προς έκπληξη μου ήρθε το πολυπόθητο internet με πολλά όμως προβλήματα συγχρονισμού και συνεχείς αποσυνδέσεις, αλλά δεν κατέστη δυνατό η αποκατάσταση της διακοπής του τηλεφώνου μου που έχω από της 14 Νοεμβρίου 2007.
    Όπως προανέφερα με την υπ.αρ. 200802190078 αίτηση μου προς τη εταιρία NET ONE αιτούμε την δημιουργία σταθερής τηλεφωνίας και internet αλλά προς έκπληξη μου η αίτηση της NET ONE απορρίφτηκε από την HOL η τον ΟΤΕ δεν γνωρίζω ακριβώς με την αιτιολογία ότι συνδρομητής δεν υπάρχει η είναι λάθος τα στοιχεία, επειδή ο κάτοχος της γραμμής είναι η αδελφή μου Μαρία Σταθοπούλου που με αίτηση της με εξουσιοδότησε για τις νόμιμες διαδικασίες αλλαγής πάροχου εκμεταλλευόμενοι την παραπάνω ιδιοκτησιακή ιδιαιτερότητα της γραμμής παίζουν παιχνίδια εις βάρος μου για ευνόητους λόγους απορρίπτοντας οποιαδήποτε νόμιμη αίτηση διακοπής και μεταφοράς της γραμμής μου σε διαφορετικό πάροχο καταπατώντας βασικά δημοκρατικά και συνταγματικά δικαιώματα μου και ελευθερίες καθιστώντας με όμηρο και θύμα στην διαμάχη τους.
    Οποιαδήποτε αποκατάσταση της σταθερής τηλεφωνίας από την HOL δεν με ενδιαφέρει πλέον διότι έχω ήδη αποφασίσει να πάω σε άλλο πάροχο φοβούμενος σε μελλοντικά προβλήματα ότι θα έχω την χειρότερη αντιμετώπιση το λέω αυτό γιατί πριν λίγες ημέρες κάποιος από την HOL με πήρε τηλέφωνο στο κινητό μου για να μου δώσει κάποιο αρχείο να εγκαταστήσω στον υπολογιστή μου για να έχω τηλέφωνο και ενώ του εξήγησα ότι έκανα αίτηση σε άλλο πάροχο του είπα ότι δεν έχει πλέον νόημα αφού εξακολουθώ να έχω προβλήματα με το ιντερνέτ και οποιαδήποτε δυσλειτουργία του θα επηρεάζει και το σταθερό.
    Λοιπόν για να ανακεφαλαιώσω.
    Αναρωτιέμαι και απευθύνομαι σε σας, ποιος είναι ο ρόλος σας ? ο ρόλος της Ε.Ε.Τ.Τ. μήπως απευθύνομαι σε αναρμόδια αρχή ?
    Το λέω αυτό διότι με τα από προηγούμενη καταγγελία μου με Αριθμό Πρωτοκόλλου ΕΕΤΤ 67057/17-12-07 δεν έγινε ουσιαστικά τίποτα χωρίς να αφήνω αιχμές εναντίον σας και συγγνώμη αν άφησα να εννοηθεί κάτι τέτοιο αλλά ίσως να μην απευθύνομαι στην αρμόδια αρχή αυτό τουλάχιστον διαφαίνεται. Αν ναι που μπορώ να απευθυνθώ για να βρω το δίκαιο μου?
    Έχω έρθει σε επαφή με τον δικηγόρο μου και σκέφτωμε να κινηθώ νομικά με εξώδικο ζητώντας την αποκατάσταση της οικονομικής ζημίας που υπέστηκα προστατεύοντας τα νόμιμα δικαιώματα μου επίσης εντός ολίγων ημερών περιμένω να κανονιστεί ραντεβού με τον αρμόδιο εισαγγελέα να τον παρακαλέσω να παρέμβει και αν νομίζει ότι πρέπει να ασκηθούν διώξεις να το κάνει..
    Επίσης εντός της εβδομάδας θα επισκεφτώ την υπηρεσία προστασίας καταναλωτή ΙΝΚΑ καταθέτοντας την καταγγελία μου .
    Καταγγελία έχω κάνει και στη τράπεζα μου ALPHA BANK τμήμα πιστωτικών καρτών για αμφισβήτηση συναλλαγής με την εταιρία HOL και την άμεση επιστροφή των χρημάτων που υπεξαίρεσαν καθώς δεν μου παρείχαν τις συμφωνηθέντες από την σύμβαση μου παροχές.
    Επίσης έχω συντάξει καταγγελία που έχω σκοπό να την στείλω σε δικτυακούς τόπους τηλεοπτικών καναλιών με την ελπίδα να δημοσιοποιήσω το πρόβλημα μου
    Είμαι αποφασισμένος να πάω οπουδήποτε να ασκήσω πιέσεις και να εξαντλήσω οποιοδήποτε δημοκρατικό δικαίωμα μου, οποιαδήποτε γνωριμία μου ώστε να βρω το δίκιο μου!!!!!!!!
    Παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μου άμεσα και ενημερώστε με εγγράφως για τις ενέργειες σας.


    Μετά τιμής
    Σταθόπουλος Παναγιώτης
    69779.........- (2109519... εκτός λειτουργίας )

  13. #13
    Εγγραφή
    05-09-2005
    Περιοχή
    Περιστέρι
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    143
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ HOL Shared
    Ταχύτητα
    8192/1024
    ISP
    HOL
    Router
    FritzBox Fon WLan
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από panozz Εμφάνιση μηνυμάτων
    3) Τελειώνοντας θα ήθελα να ευχαριστήσω τον κύριο I.K. sales director που είναι ο μόνος που πραγματικά αντιμετώπισε με εξαίρετο επαγγελματισμό μέχρι αυτή την στιγμή που σας γράφω το πρόβλημα μου, είναι ο μόνος που ενδιαφέρθηκε και τον ευχαριστώ γι αυτό, πραγματικά τέτοιους ανθρώπους χρειάζεται μια εταιρία σαν την HOL θέλω να ελπίζω ότι δεν είναι ο μόνος.

    Επειδή θα πάω κι εγώ μια βόλτα Τετάρτη από τα γραφεία τους, μπορείς να μου πεις ποιος είναι ο Ι.Κ. και που μπορώ να τον βρω να του μιλήσω μπας και βγάλουμε καμιά άκρη;
    Ευχαριστώ εκ των προτέρων, περιμένω πμ.
    Δύο πράγματα δεν έχουν τέλος : Σύμπαν και ανθρώπινη βλακεία. Και για το σύμπαν δεν είμαι βέβαιος.(Einstein)

  14. #14
    Εγγραφή
    21-01-2006
    Μηνύματα
    81
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    46252/5120 kbps (A/K)
    ISP
    HOL
    DSLAM
    HOL - ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ
    Router
    ZXHN H367N
    SNR / Attn
    9(dB) / 17.4(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από aircop
    Επειδή θα πάω κι εγώ μια βόλτα Τετάρτη από τα γραφεία τους, μπορείς να μου πεις ποιος είναι ο Ι.Κ. και που μπορώ να τον βρω να του μιλήσω μπας και βγάλουμε καμιά άκρη;
    Aircop άδικος κόπος να ψάχνεις τον συγκεκριμένο κύριο καθώς λείπει σε "μόνιμη" άδεια...

  15. #15
    Εγγραφή
    08-01-2007
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    182
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Forthnet Full
    Ταχύτητα
    8,9,ΚΑΘΟΛΟΥ
    ISP
    Forthnet
    Router
    thomson tg585
    SNR / Attn
    6.5(dB) / 34.5(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dimstog Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εάν κατάλαβα καλά, τα καλώδια σου έχουν κάποιο πρόβλημα που δεν αφήνει να περάσει το σήμα της ADSL και ο ΟΤΕ απλά ελέγχει (και είναι και ο μόνος με δικαίωμα να ελέγξει και να επέμβει) εάν περνάει σήμα σταθερού τηλεφώνου PSTN. Και άρα αναφέρει ότι η γραμμή είναι μια χαρά και από εδώ παν και οι άλλοι (ο γνωστός εμπαιγμός με την καφετιέρα).

    Το ότι είναι υποχρεωμένος να συντηρεί σε άριστη κατάσταση τα καλώδια σου και τις συνδέσεις τους μέχρι να φτάσουν στον πάροχο (και πληρώνεται για αυτό άμεσα από τον πάροχο και έμμεσα από εσένα) δεν μας το λέει, γιατί το έχει κρυφό καμάρι.... ο Μήτσος ο τεχνικός.

    Νομίζω ότι πρέπει να κάνεις και μια ξεχωριστή καταγγελία στον γνωστό άγνωστο.

    Για το θέμα της χρέωσης όντως, φταίει η HOL - όχι για το ότι σε χρέωσε, αλλά για το ότι απλά πρέπει να βγάλει το λάδι του πελάτη προκειμένου να αντιστρέψει μία απλή χρέωση.
    To oτι η χολ ως <διαχειρηστης> και επινοικιαστης των γραμμων μας δεν φερει καποια ευθηνη δηλαδη? Δεν πρεπει ως εταιρεια σε αυτες τις περιπτωσεις να κανει αιτηση αποκαταστασης της εκαστοτε γραμμης που δεισλειτουργει αποδεδειγμενα?εγω δεν ειδα στην συμβαση να λεει οτι αφου φυγαμε απο οτε και μπηκαμε στην χολ οτι μενουμε και ξεκρεμαστοι τελειως.μην απαλλασουμε τοσο ευκολα τους παροχους απο τυχον ευθηνες.

Σελ. 1 από 5 123 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 03-09-08, 17:24
  2. Καταγγελία στην ΕΕΤΤ
    Από pts στο φόρουμ COSMΟΤΕ
    Μηνύματα: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 28-01-08, 13:08
  3. Μηνύματα: 60
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-07-07, 02:52
  4. Καταγγελία στην ΕΕΤΤ
    Από dparzxx στο φόρουμ Nova
    Μηνύματα: 23
    Τελευταίο Μήνυμα: 28-01-06, 22:12

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας