Σελ. 2 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 16-30 από 36
  1. #16
    Εγγραφή
    22-04-2002
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    6.843
    Downloads
    40
    Uploads
    1
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    ΟΤΕ FTTH
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΧΑΛΑΝΔΡΙ
    Router
    ZTE H1600
    SNR / Attn
    -(dB) / -(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από lewton Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτή τη στιγμή η χωρητικότητα των δικτύων δεν επιτρέπει τη χρήση τους για βαριές εφαρμογές (p2p για παράδειγμα).
    Έτσι, για να εξασφαλίσουν ότι θα το χρησιμοποιήσεις μόνο για σερφάρισμα, εφαρμόζουν τέτοιους περιορισμούς.
    Εαν ήταν για αυτό τον λόγο τότε θα μπορούσαν πολύ απλά να σου εφαρμόζουν ένα απλό traffic shaping και να καθαρίζαν με ελάχιστο κόστος. Συνεπώς για άλλο λόγο το έχουν κάνει.

  2. #17
    Εγγραφή
    11-09-2004
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    807
    Downloads
    14
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    12032 kbps / 997 kbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΣΜΥΡΝΗ
    Router
    ZTE
    SNR / Attn
    18(dB) / 13(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Δεν είναι μόνο αυτός ο λόγος για μη πραγματική ip. Ουσιαστικά είναι λόγοι κόστους που δεν επιτρέπουν τη χρήση real ip και που αναγκάζουν για τη χρήση τείχους προστασίας. Φαντάσου να είχες real ip και να σου έκαναν Ping... Θα πλήρωνες τα μαλλιοκέφαλά σου..

  3. #18
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ATG Εμφάνιση μηνυμάτων
    Με 100 ευρω δεν ειναι απεριοριστο, ειναι 20 GB

    Παιζει προσφορα για νεες συνδεσεις σε ολα τα πακετα εκτος του 1MB, απεριοριστο download μεχρι τελος Σεπτεμβριου.
    ναι, έπαιζε μέχρι τέλους Σεπτέμβρη κι όλα καλά, παρόλο που δεν είμαι τόσο προχωρημένη τεχνολογικά, πάντως με εξυπηρέτησε το μοντεμάκι της βόνταφον, γιατί είμουνα σε χωριό όλο το καλοκαίρι και είχα ένα λάπτοπ μαζί μου και δεν υπήρχε άλλος τρόπος σύνδεσης..πέρασε όμως ο Σεπτέμβρης και το λάπτοπ το είχα σπίτι μου και που και που τα βράδια έμπαινα πάλι με τον ίδιο τρόπο..και φτάσαν τα δύσκολα ..πάω να πληρώσω στην vodafone, με την οποία έχω άλλα δύο κινητά τηλέφωνα σύνδεση και πληρώνω σα π.. χρόνια τώρα..και μού βγάζει 2000 ευρώ λογαριασμό..2000 ευρώ..όχι δεν μου ξεφεύγει κανένα μηδενικό..δυό χιλιάδες ..τάχω χαμένα..και δεν ξέρω πως να βρώ άκρη..

  4. #19
    Εγγραφή
    24-06-2006
    Περιοχή
    ET IN ARCADIA EGO...
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    2.541
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/1024, GPRS/3G
    ISP
    ΟΤΕ, Q, Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΣΤΕΝΟ
    Router
    linksyswag200g
    σορρυ κιόλας αλλά την πάτησες χοντρά!!!

    εγώ ήμουν στο ίδιο κόλπο με σένα, αλλά μετά της νέες χρεώσεις συμβόλαια, έχω πηδήξει στο 5gb, και για περιορισμένο surfing εκτός σπιτιού με βολεύει μια χαρά.

    τώρα εσενα τα 2000 € θα στα κάνουν κάποιον διακανονισμό λογικά [αλλά και πάλι θα τα πληρώσεις τα κερατιάτικα], εκτός αν έχει γίνει κανα λάθος [που χλωμό το βλέπω βέβαια].

    σε ποιό πρόγραμμα ήσουν απο τα παλία; στο 35 € πάγιο;




  5. #20
    Εγγραφή
    17-12-2007
    Περιοχή
    Αιγάλεω
    Ηλικία
    55
    Μηνύματα
    20
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL Tellas Full
    ISP
    Tellas
    Router
    THOMSON TG585v7
    εχω συνδεθει εδω και 10 μερες με το ασυρματο usb modem της vodafone στο προγραμμα 5gb/μηνα.
    μερικες πρωτες εντυπωσεις
    1 συνδεση αυθημερον με την αγορα του πακετου(μετα απο 12!! μηνες αιτησεων και αναμονων για υπηρεσιες duble play διαφορων παροχων
    2 το μοντεμ (τελευταιο μοντελο Ε272) δωρεαν
    3 καλυψη 3G (περιοχη Αιγαλεω).οταν συνδεομαι μου βγαζει 3G+ και ταχυτητα 7,2 Mbit/sec (μαλλον ονομαστικη τιμη)
    4 καμια αποσυνδεση/ικανοποιητικη ταχυτητα
    5 καταλληλη για ολες τις χρησεις ΕΚΤΟΣ απο κατεβασμα ταινιων
    6 με το καταλληλο Voip προγραμματακι δωρεαν κλησεις προς σταθερα τηλεφωνα
    7 εξαιτιας του Νο6,διακοπη γραμμης ΟΤΕ (επιτελους).η συνδεαη εχει δουλεψει μονο στο σπιτι,δεν εχω αποψη για το τι γινεται εκτος και ειδικα εν κινησει
    περισσοτερα οταν ερθει ο λογαριασμος...

  6. #21
    eMule - Vodafone Mobile Connect

    Θα ήθελα να μάθω αν έχει χρησιμοποιήσει κανείς το eMule με σύνδεση Vodafone Mobile Connect και αν ναι, με ποιο τρόπο τα κατάφερε. Εγώ πάντως δεν μπορώ να συνδεθώ με τίποτα. Ουτε καν με Low id. Πραγματοποιήται η σύνδεση για μερικά δευτερόλεπτα και αμέσως μετά διακόπτεται, ξανά και ξανά. Αυτό επαναλαμβάνεται συνέχεια με αποτέλεσμα να μην υπάρχει, ουσιαστικά, σύνδεση.

    Έχει συναντήσει κάποιος άλλος το συγκεκριμένο πρόβλημα; Και αν ναι με ποιο τρόπο το ξεπέρασε;

    Μήπως υπάρχουν κάποιοι άλλοι clients που μπορούν να αντικαταστήσουν το eMule;

    Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

  7. #22
    Εγγραφή
    17-12-2007
    Περιοχή
    Αιγάλεω
    Ηλικία
    55
    Μηνύματα
    20
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL Tellas Full
    ISP
    Tellas
    Router
    THOMSON TG585v7
    Το Frostwire = Limewire clone δουλευει ρολοι

  8. #23
    Θα ήθελα να ρωτήσω αν κάποιος έχει χρησιμοποιήσει το eMule με Vodafone Mobile Connect. Εγω σε προσπάθεια σύνδεσης που έχω κάνει παρατηρώ ότι το eMule δεν μένει σταθερά συνδεδεμένο με έναν server, αλλά συνδέεται και αποσυνδέεται συνεχώς, κάθε μερικά δευτερόλεπτα, με αποτέλεσμα, ουσιαστικά το eMule να μην συνδέεται.

    Γνωρίζει κανείς κάποιο τρόπο επίλυσης του προβλ'ήματος;

    Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

    ........Auto merged post: 0101 added 4 Minutes and 20 Seconds later........

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Destroyer Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το Frostwire = Limewire clone δουλευει ρολοι

    Πρώτη φορά τα ακούω. Είναι προγράματα σα το eMule; Μπορείς απο εκεί να ακτεβάσεις μουσική mp3;
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος 0101 : 20-12-07 στις 02:26. Αιτία: auto merged post

  9. #24
    Εγγραφή
    07-09-2007
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Ηλικία
    54
    Μηνύματα
    78
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ OTE
    Ταχύτητα
    18589/863
    ISP
    Conn-x OTE/Otenet
    Router
    Fritz!Box WLAN 7050
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Destroyer Εμφάνιση μηνυμάτων
    ...
    6 με το καταλληλο Voip προγραμματακι δωρεαν κλησεις προς σταθερα τηλεφωνα...
    Για πες γιατι με ενδιαφέρει το voip.
    Προσπαθω να το στήσω σε ένα φίλο που έχει Vodafone Mobile Connect (5G/μήνα)
    Δυστυχώς εκει που μένει έχει μόνο GPRS κάλυψη,
    Με ποιο πρόγραμμα χρησιμοποιείς το Voip? Το έχεις δοκιμάσει με GPRS μόνο?

    Το SJ phone δεν δούλευε σωστά και τελικά δούλεψε το X-lite.

    To πρόβλημα είναι οτι ενώ με ακούει πολύ καλα εγώ τον ακούω με τεράστια καθυστέρηση 10-15 δευτερόλεπτα και 50% διακοπές. Ξέρεις σε τι class δουλεύει το GPRS στη συσκευή USB tis vodafone και το δίκτυο της vodafone γενικα?
    Επειδή χρειάζονται τουλάχιστον 2 timeslots για upload για να δουλέψει το voip.

  10. #25
    Εγγραφή
    17-12-2007
    Περιοχή
    Αιγάλεω
    Ηλικία
    55
    Μηνύματα
    20
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL Tellas Full
    ISP
    Tellas
    Router
    THOMSON TG585v7
    το frostwire ειναι ρ2ρ αλλα δουλευει σε αλλο δικτυο.ed2k το emule gnutella τα limewire-frostwire,αν θυμαμαι καλως.φυσικα και κανει για mp3
    www.frostwire.com

    δουλευω το voipdiscount και μαλιστα χωρις καθυστερησεις.
    σε gprs φανταζομαι θα δουλευει οπως περιγραφεις.
    www.voipdiscount.com

    ........Auto merged post: Destroyer added 20 Minutes and 41 Seconds later........

    update
    η πραγματικη χρεωση ειναι 30+κατι ευρω/μηνα για το vmc.στα 29.90 δεν περιλαμβαωεται καποιος φορος.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Destroyer : 22-12-07 στις 13:49. Αιτία: auto merged post

  11. #26
    Εγγραφή
    17-12-2007
    Περιοχή
    Αιγάλεω
    Ηλικία
    55
    Μηνύματα
    20
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL Tellas Full
    ISP
    Tellas
    Router
    THOMSON TG585v7
    update 2
    το voipdiscount λειτουργει ως εξης
    μετα τα πρωτα δωρεαν τηλεφωνηματα πρεπει να αγορασεις credit.
    με 12.5 ευρω εχεις 120 μερες δωρεαν κλησεις προς τους προορισμους που αναφερονται στην πρωτη σελιδα του site ως free (ελλαδα συμπεριλαμβανεται)
    μπορεις να εχεις και αριθμο για να σε καλουν (ελλαδα δεν ....,οχι ακομα τουλαχιστον)

    ΚΑΛΕΣ ΓΙΟΡΤΕΣ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΚΑΙ ΟΛΕΣ

    ........Auto merged post: Destroyer added 6 Minutes and 4 Seconds later........

    update 3
    δουλευει και το youtube και μαλιστα ικανοποιητικα.το βλεπω και δυσκολευομαι να το πιστεψω
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Destroyer : 22-12-07 στις 21:15. Αιτία: auto merged post

  12. #27
    Εγγραφή
    17-12-2007
    Περιοχή
    Αιγάλεω
    Ηλικία
    55
    Μηνύματα
    20
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL Tellas Full
    ISP
    Tellas
    Router
    THOMSON TG585v7
    Ο δευτερος λογαριασμος αφορα 1 μηνα ακριβως και ανερχεται στα 31,88 ευρω χωρις υπερβαση του οριου των 5Gb και χωρις SMS.Ειναι δηλαδη ο ελαχιστος δυνατος.

  13. #28
    Εγγραφή
    17-12-2007
    Περιοχή
    Αιγάλεω
    Ηλικία
    55
    Μηνύματα
    20
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL Tellas Full
    ISP
    Tellas
    Router
    THOMSON TG585v7
    Τελευταια παρατηρησα βελτιωση της ταχυτητας download που επιβεβαιωθηκε με μετρηση στο speedtest.net
    Απο το 1Mbps+κατι προ δυο μηνων,εχουμε ανεβει στα 2Mbps.
    Η WIND διαφημιζει οτι το ADSM της δινει 3,6.Υπαρχει καποιος που να το εχει δοκιμασει/μετρησει?

  14. #29
    Το avatar του μέλους johnny5550069
    johnny5550069 Guest
    ΦΙΛΕ ΒΟΗΘΕΙΑ.ΕΧΩ ΤΟ VODAFONE MOBILE CONNECT ΚΑΙ ΕΧΩ ΤΟ ΙΔΙΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΗΝ ΣΥΝΔΕΣΗ ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΕΤΟΙΜΟΣ ΝΑ ΤΟ ΠΕΤΑΞΩ.ΕΧΩ ΣΤΑΘΕΡΟ ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΗ ΜΕ ΣΥΝΔΕΣΗ ΟΤΕ ΚΑΙ ΠΗΡΑ ΑΥΤΟ ΓΙΑ ΤΟ ΦΟΡΗΤΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΟΠΕΛΑ ΜΟΥ ΓΙΑΤΙ ΜΑΛΩΝΑΜΕ ΠΟΙΟΣ ΘΑ ΠΡΩΤΟΚΑΤΣΕΙ ΣΤΟ ΣΤΑΘΕΡΟ.ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕΙΣ ΚΑΠΩΣ?

    ........Auto merged post: johnny5550069 added 3 Minutes and 52 Seconds later........

    ΦΙΛΕ ΒΟΗΘΕΙΑ.ΕΧΩ ΤΟ VODAFONE MOBILE CONNECT ΚΑΙ ΕΧΩ ΤΟ ΙΔΙΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΗΝ ΣΥΝΔΕΣΗ ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΕΤΟΙΜΟΣ ΝΑ ΤΟ ΠΕΤΑΞΩ.ΕΧΩ ΣΤΑΘΕΡΟ ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΗ ΜΕ ΣΥΝΔΕΣΗ ΟΤΕ ΚΑΙ ΠΗΡΑ ΑΥΤΟ ΓΙΑ ΤΟ ΦΟΡΗΤΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΟΠΕΛΑ ΜΟΥ ΓΙΑΤΙ ΜΑΛΩΝΑΜΕ ΠΟΙΟΣ ΘΑ ΠΡΩΤΟΚΑΤΣΕΙ ΣΤΟ ΣΤΑΘΕΡΟ.ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕΙΣ ΚΑΠΩΣ ΜΕ ΤΑ DNS ΚΑΙ ΤΗ ΛΥΣΗ.ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΑΛΛΟ ΝΑ ΚΑΝΩ.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος johnny5550069 : 07-03-08 στις 19:59. Αιτία: auto merged post

  15. #30
    Εγγραφή
    17-12-2007
    Περιοχή
    Αιγάλεω
    Ηλικία
    55
    Μηνύματα
    20
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL Tellas Full
    ISP
    Tellas
    Router
    THOMSON TG585v7
    Γιατι δεν καλεις την εξυπηρετηση πελατων vodafone?
    εχεις ιντερνετ αλλα με μικρη ταχυτητα η δεν εχεις καθολου? αναβει το λαμπακι με μπλε χρωμα?

Σελ. 2 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Vodafone Mobile 3G Connect
    Από Nantia στο φόρουμ Κινητή Ευρυζωνικότητα
    Μηνύματα: 32
    Τελευταίο Μήνυμα: 05-09-08, 14:18
  2. Μηνύματα: 19
    Τελευταίο Μήνυμα: 06-06-07, 11:03
  3. Vodafone Mobile Connect 3G
    Από wintech2003 στο φόρουμ Κινητή Ευρυζωνικότητα
    Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-02-05, 01:22

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας