Σελ. 8 από 10 ΠρώτηΠρώτη ... 3678910 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 106-120 από 144
  1. #106
    Εγγραφή
    16-10-2006
    Περιοχή
    Καλλιθέα, Αθήνα
    Μηνύματα
    6.632
    Downloads
    46
    Uploads
    0
    Άρθρα
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    212751/21998
    ISP
    Vodafone
    Router
    Vodafone H 300s
    SNR / Attn
    17.6(dB) / 0.0(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Δεν είχα ποτέ κανένα πρόβλημα με αρχεία .PDF σε iOS.Τα οποία λόγω δουλειάς λαμβάνω καθημερινά.

  2. #107
    Το avatar του μέλους emeliss
    emeliss Guest
    Υπάρχει το πρόβλημα που λέει αλλά είναι θέμα σελίδας, όχι αυτού καθαυτού του pdf. Δεν κατεβάζει κάποια αρχεία στο περιουσιολόγιο αν θυμάμαι καλά.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος emeliss : 15-09-18 στις 09:45.

  3. #108
    Το avatar του μέλους tiffany
    tiffany Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από emeliss Εμφάνιση μηνυμάτων
    Υπάρχει το πρόβλημα που λέει αλλά είναι θέμα σελίδας, όχι αυτού καθαυτού του pdf. Δεν κατεβάζει κάποια αρχεία στο περιουσιολόγιο αν θυμάμαι καλά.
    Άρα είναι θέμα της σελίδας που δεν έχει υλοποιήσει κάποια standard.

    - - - Updated - - -

    Το είχα γράψει και στο προηγούμενο νήμα για το 1τρις της αξίας. Είμαστε μια χρεοκωπημενη χώρα και οποία κουβέντα γίνεται είναι εντελώς κουλή. Δε γίνεται με βασικό μισθό 450 να σχολιάζουμε καμία ναυαρχιδα. Ούτε καν το one plus η το xiaomi. Από τη στιγμή που η τιμή τους πλησιάζει η ξεπερνά τυπικούς μισθους σε μια χώρα η κουβέντα είναι τελειωμένη.

    Να γράψω και κάτι άσχετο. Πριν λίγες εβδομάδες κάποιος σε ένα διπλανό forum έψαχνε αυτοκίνητο και του πρότειναν κάποιο audi q series. Και γενικά ακούω εξαιρετικά πράγματα για αυτά. Μπήκα από περιέργεια και έστησα ένα q5 σε νορμάλ καταστάσεις. Δηλαδή μικρό κινητήρα και τα διάφορα μπιμπλικια όπως το virtual cockpit και κάτι άλλα. Βγήκε 60.000€. Ωραία είπα μέσα μου. Καλή τιμή. Έλα όμως που ήταν προ φόρων. Και η τελική ήταν 79.000. Δηλαδή ένα κανονικό αυτοκίνητο σε φόρους. Τι να συζητήσουμε μετά; και την ίδια στιγμή παρακολουθώ κάτι αγγλικά κανάλια στο YouTube και σου λένε. Έχουμε τον κινητήρα με τα 2lt και μετά στα 3lt ο οποίος είναι ο καλύτερος. Και αν θες επιδόσεις πας και στον 4 turbo. Και όλα αυτά με πολύ λίγα χρήματα διαφορά. Ενώ εδώ έχουμε τις BMW 520 και MB E200 σαν πολυτέλεια ενώ έξω είναι ένα τυπικό οικογενειακό αυτοκίνητο.

  4. #109
    Εγγραφή
    23-10-2005
    Περιοχή
    Αμπέλια
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    6.816
    Downloads
    25
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    26mbps+LTE
    ISP
    Home Speed Booster
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΒΑΣΙΛΙΚΟ
    Router
    DN9245X6-10
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από globalnoise Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αρχεία γενικά; Πόσες φορές έχει χρειαστεί μεταφορά σε PC κάτι πέρα από φωτογραφίες, PDF, αρχεία zip? Εγώ μετρημένες στα δάχτυλα. Τα αναφερόμενα μπορείς πανεύκολα να τα μεταφέρεις χρησιμοποιώντας iTunes (που προφανώς πάει πακέτο με iPhone στο PC), directly με windows explorer browsing σαν να ήταν φωτογραφική μηχανή αν πρόκειται για φωτογραφίες, ή με AirDrop τα πάντα σε Apple συσκευές



    Ποτέ δεν μου έχει συμβεί αυτό. Τι PDF ήταν; Δεν το άνοιγε ο Safari? Ο Chrome? Το iBooks? Άλλο app? Απο περιέργεια dev θέλω να δω τι PDF μπορεί να μην παίζει.
    To pdf ήταν από το extranet της booking.com . Ένα τιμολόγιο. Ούτε ο safari ούτε ο chrome, ούτε το ibooks ούτε το adobe reader.

    Η μεταφορά αρχείων είναι έγκλημα. Για να κάνεις τα απολύτως απαραίτητα θες και τη σαβούρα που λέγεται iTunes και πρόγραμμα τύπου https://www.easeus.com/phone-transfe...over-free.html .

    Σε ένα android έχεις copy paste. Και στην ουσία η nand του κινητού σου, είναι δική σου σα φλασάκι.

    Όσον αφορά το itunes, οφείλω να ομολογήσω οτι το backup του είναι καταπληκτικό σαν feature, κάτι που ποτέ δεν βλέπω να υλοποιείται στο Android. Κατά τα άλλα δεν έχει κανένα λόγω ύπαρξης το itunes αν τα file transfers απελευθερωθούν.

    Σίγουρα αν όλες σου οι συσκευές ειναι Apple με τα airdrop κλπ είναι πιο ευκολά τα πράγματα.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος netlag : 15-09-18 στις 12:11.

    Antec P280 | beQuiet S9-700 | Arctic Liquid Freezer II 240 | MSI X470 Gaming Pro Max | R9 5900X | 3600CL16 32GB | RTX3070 | XPG8200Pro | ROG PG258Q

  5. #110
    Εγγραφή
    06-07-2005
    Περιοχή
    Νέα Υόρκη
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    11.703
    Downloads
    6
    Uploads
    2
    Τύπος
    Cable
    Ταχύτητα
    300 Mbps down/10 Mbps up
    ISP
    Spectrum
    Έχει γίνει κουραστική η συζήτηση για τη μεταφορά αρχείων. Μήπως να βάλουμε και υπέρυθρες για να μεταφέρουμε όπως στα παλιά ΝΟΚΙΑ; Η πιο απλή μεταφορά για οποιοδήποτε οικοσύστημα είναι μέσω cloud, για παράδειγμα με χρήση dropbox/onedrive/google drive/you name it. Εσείς ακόμα συνδέετε το τηλέφωνό σας με καλώδιο στον υπολογιστή; Τι έχουμε, 2000;

  6. #111
    Εγγραφή
    23-10-2005
    Περιοχή
    Αμπέλια
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    6.816
    Downloads
    25
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    26mbps+LTE
    ISP
    Home Speed Booster
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΒΑΣΙΛΙΚΟ
    Router
    DN9245X6-10
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tsigarid Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έχει γίνει κουραστική η συζήτηση για τη μεταφορά αρχείων. Μήπως να βάλουμε και υπέρυθρες για να μεταφέρουμε όπως στα παλιά ΝΟΚΙΑ; Η πιο απλή μεταφορά για οποιοδήποτε οικοσύστημα είναι μέσω cloud, για παράδειγμα με χρήση dropbox/onedrive/google drive/you name it. Εσείς ακόμα συνδέετε το τηλέφωνό σας με καλώδιο στον υπολογιστή; Τι έχουμε, 2000;
    ε δεν κάνουμε όλοι upload με 30mb/s όπως κάνει ένα ταπεινό usb2 καλώδιο, ούτε έχουμε unlimited cloud space.

    Antec P280 | beQuiet S9-700 | Arctic Liquid Freezer II 240 | MSI X470 Gaming Pro Max | R9 5900X | 3600CL16 32GB | RTX3070 | XPG8200Pro | ROG PG258Q

  7. #112
    Το avatar του μέλους tiffany
    tiffany Guest
    Από τη μια υπάρχει ένα δίκιο καθώς μεγάλα αρχεία δε μεταφέρονται εύκολα. Αλλά από την άλλη και τα Android δεν είναι αθώα. Εγώ έχω χρόνια να συνδέσω το κινητό μου. Για κάποιο λόγο τα Windows μου δε βλέπουν το mtp. Ναι ξέρω windows 10 insiders fast ring μπλα μπλα μπλα. Αλλά δε με νοιάζει. Εγώ ξέρω πως δε το διαβάζει. Έχω δοκιμάσει τα πάντα. Τελικά έφτιαξα ένα windows share και τα μεταφέρω ασύρματα.

    Οταν λέτε ότι το PDF δεν ανοίγει ακόμη και από το Adobe reader δε σας προβληματίζει; ότι κάτι δεν πάει καλά;

  8. #113
    Εγγραφή
    05-05-2009
    Περιοχή
    Παλαιό Φάληρο
    Μηνύματα
    12.741
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    FTTH Φως το αληθ
    ISP
    OTE
    Router
    Fritz 7590
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tiffany Εμφάνιση μηνυμάτων
    Από τη μια υπάρχει ένα δίκιο καθώς μεγάλα αρχεία δε μεταφέρονται εύκολα. Αλλά από την άλλη και τα Android δεν είναι αθώα. Εγώ έχω χρόνια να συνδέσω το κινητό μου. Για κάποιο λόγο τα Windows μου δε βλέπουν το mtp. Ναι ξέρω windows 10 insiders fast ring μπλα μπλα μπλα. Αλλά δε με νοιάζει. Εγώ ξέρω πως δε το διαβάζει. Έχω δοκιμάσει τα πάντα. Τελικά έφτιαξα ένα windows share και τα μεταφέρω ασύρματα.

    Οταν λέτε ότι το PDF δεν ανοίγει ακόμη και από το Adobe reader δε σας προβληματίζει; ότι κάτι δεν πάει καλά;
    To ότι το pdf του taxisnet δεν ενοίγει σε ipad δε σε προβληματίζει; ότι κάτι δεν πάει καλά; Ενώ ανοίγει και σε android και σε linux και στα win του λογιστή.
    Μήπως δεν το κρατάει καλά ?
    " Ούτε λαχανικά δεν θα φόρτωνα. "

    ----
    No fm radio ?
    No headphone jack ?

    Sorry no phone.

  9. #114
    Εγγραφή
    02-04-2010
    Μηνύματα
    13.126
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tsigarid Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έχει γίνει κουραστική η συζήτηση για τη μεταφορά αρχείων. Μήπως να βάλουμε και υπέρυθρες για να μεταφέρουμε όπως στα παλιά ΝΟΚΙΑ; Η πιο απλή μεταφορά για οποιοδήποτε οικοσύστημα είναι μέσω cloud, για παράδειγμα με χρήση dropbox/onedrive/google drive/you name it. Εσείς ακόμα συνδέετε το τηλέφωνό σας με καλώδιο στον υπολογιστή; Τι έχουμε, 2000;
    Ξέχασε το το cloud για μεταφορά μεγάλων αρχείων. Αν είναι να μας βαίνει η ψυχή κάθε φορά, να το βράσω το μπρίκι που αγόρασα.
    Όσο περισσότερο σου κλέβουν τη ζωή, τόσο σε ταΐζουν με έθνος και φυλή..

    Εθνικισμός και μετανάστες

    Μία τάξη, φυλετικά διαχωρισμένη

  10. #115
    Εγγραφή
    06-07-2005
    Περιοχή
    Νέα Υόρκη
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    11.703
    Downloads
    6
    Uploads
    2
    Τύπος
    Cable
    Ταχύτητα
    300 Mbps down/10 Mbps up
    ISP
    Spectrum
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από netlag Εμφάνιση μηνυμάτων
    ε δεν κάνουμε όλοι upload με 30mb/s όπως κάνει ένα ταπεινό usb2 καλώδιο, ούτε έχουμε unlimited cloud space.
    Εσύ ή ο μέσος χρήστης, πόσο συχνά χρειάζεσαι αυτή την ταχύτητα ή τεράστιο χώρο; Μήπως 1-2 φορές το χρόνο και αν; Στο θέμα της ταχύτητας δεν είναι τραγικό να περιμένεις λίγο αυτή τη μία φορά, και στο θέμα του χώρου οι δωρεάν cloud λύσεις έχουν πιο πολύ χώρο απ’ ότι το κινητό σου. Μήπως οι παρωπίδες σε εμποδίζουν να δεις τη σύγχρονη πραγματικότητα, ανεξαρτήτως οικοσυστήματος;

  11. #116
    Εγγραφή
    02-04-2010
    Μηνύματα
    13.126
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tsigarid Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εσύ ή ο μέσος χρήστης, πόσο συχνά χρειάζεσαι αυτή την ταχύτητα ή τεράστιο χώρο; Μήπως 1-2 φορές το χρόνο και αν; Στο θέμα της ταχύτητας δεν είναι τραγικό να περιμένεις λίγο αυτή τη μία φορά, και στο θέμα του χώρου οι δωρεάν cloud λύσεις έχουν πιο πολύ χώρο απ’ ότι το κινητό σου. Μήπως οι παρωπίδες σε εμποδίζουν να δεις τη σύγχρονη πραγματικότητα, ανεξαρτήτως οικοσυστήματος;
    Δεν υπάρχει περίπτωση να περιμένεις να ανέβουν 150 φωτογραφίες και 5 βιντεάκια εκατοντάδων MB αν όχι GB. Δεν είναι ότι απλά το πατάς και το ξεχνάς. Είναι ότι μπουκώνει και το δίκτυο οπότε ξεχνάς τα πάντα για ώρες.

    Αυτό είναι που σε γυρνά στο 2000 και όχι τα καλώδια.
    Όσο περισσότερο σου κλέβουν τη ζωή, τόσο σε ταΐζουν με έθνος και φυλή..

    Εθνικισμός και μετανάστες

    Μία τάξη, φυλετικά διαχωρισμένη

  12. #117
    Εγγραφή
    23-10-2005
    Περιοχή
    Αμπέλια
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    6.816
    Downloads
    25
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    26mbps+LTE
    ISP
    Home Speed Booster
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΒΑΣΙΛΙΚΟ
    Router
    DN9245X6-10
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tsigarid Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εσύ ή ο μέσος χρήστης, πόσο συχνά χρειάζεσαι αυτή την ταχύτητα ή τεράστιο χώρο; Μήπως 1-2 φορές το χρόνο και αν; Στο θέμα της ταχύτητας δεν είναι τραγικό να περιμένεις λίγο αυτή τη μία φορά, και στο θέμα του χώρου οι δωρεάν cloud λύσεις έχουν πιο πολύ χώρο απ’ ότι το κινητό σου. Μήπως οι παρωπίδες σε εμποδίζουν να δεις τη σύγχρονη πραγματικότητα, ανεξαρτήτως οικοσυστήματος;
    Μπορώ να ζήσω και χωρίς usb file transfer και χωρίς 3.5αρι jack. Αλλά με διευκολύνουν πως να το κάνω. Μπορώ να ζήσω και με proprietary καλώδια αλλά μου είναι πιο ευκολό με micro ή -c. Προτιμώ αυτό που με βολευεί. Αλλά this is just me. Για αυτό θεωρώ εντελώς υποκειμενικό το πόσο καλύτερο ή χειρότερο είναι το iOS. Σίγουρα αν είχα unlimited data plan, ενεργό dropbox subscription και 4G+ ταχύτητες παντού, να μην ζητιάνευα το ντεμοντέ USB transfer.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος netlag : 15-09-18 στις 13:08.

    Antec P280 | beQuiet S9-700 | Arctic Liquid Freezer II 240 | MSI X470 Gaming Pro Max | R9 5900X | 3600CL16 32GB | RTX3070 | XPG8200Pro | ROG PG258Q

  13. #118
    Εγγραφή
    06-07-2005
    Περιοχή
    Νέα Υόρκη
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    11.703
    Downloads
    6
    Uploads
    2
    Τύπος
    Cable
    Ταχύτητα
    300 Mbps down/10 Mbps up
    ISP
    Spectrum
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zus Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν υπάρχει περίπτωση να περιμένεις να ανέβουν 150 φωτογραφίες και 5 βιντεάκια εκατοντάδων MB αν όχι GB. Δεν είναι ότι απλά το πατάς και το ξεχνάς. Είναι ότι μπουκώνει και το δίκτυο οπότε ξεχνάς τα πάντα για ώρες.

    Αυτό είναι που σε γυρνά στο 2000 και όχι τα καλώδια.
    Ξαναρωτάω, πόσο συχνό είναι αυτό το σενάριο, είδικά τα βίντεο των GB;

    Εμένα το τηλέφωνό μου τα στέλνει στο σύννεφο όλα μόλις βρει WiFi χωρίς να ασχοληθώ καν, και μετά το να κατεβάσω τα πάντα στον υπολογιστή μου είναι απλούστατο. Δεν έχει σημασία ποιο πρόγραμμα χρησιμοποιώ, υπάρχουν πολλά που το κάνουν *χωρίς* την παρέμβαση του χρήστη, απλά γίνεται για σένα. Ακόμα και το να ψάξω να βρω το καλώδιο και να κάνω τη μεταφορά είναι πιο πολύπλοκο.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από netlag Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μπορώ να ζήσω και χωρίς usb file transfer και χωρίς 3.5αρι jack. Αλλά με διευκολύνουν πως να το κάνω. Μπορώ να ζήσω και με proprietary καλώδια αλλά μου είναι πιο ευκολό με micro ή -c. Προτιμώ αυτό που με βολευεί. Αλλά this is just me. Για αυτό θεωρώ εντελώς υποκειμενικό το πόσο καλύτερο ή χειρότερο είναι το iOS. Σίγουρα αν είχα unlimited data plan, ενεργό dropbox subscription και 4G+ ταχύτητες παντού, να μην ζητιάνευα το ντεμοντέ USB transfer.
    Δεν τα χρειάζεσαι αυτά. WiFi υπάρχει πλέον σε πολλά μέρη (άσε που μπορείς απλά να περιμένεις να πας σπίτι σου, άλλωστε εκεί δεν είναι ο υπολογιστής; ) και το dropbox ή άλλες *δωρεαν* υπηρεσίες έχουν πολλαπλάσιο χώρο από το κινητό σου.

  14. #119
    Εγγραφή
    05-05-2009
    Περιοχή
    Παλαιό Φάληρο
    Μηνύματα
    12.741
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    FTTH Φως το αληθ
    ISP
    OTE
    Router
    Fritz 7590
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tsigarid Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ξαναρωτάω, πόσο συχνό είναι αυτό το σενάριο, είδικά τα βίντεο των GB;

    Εμένα το τηλέφωνό μου τα στέλνει στο σύννεφο όλα μόλις βρει WiFi χωρίς να ασχοληθώ καν, και μετά το να κατεβάσω τα πάντα στον υπολογιστή μου είναι απλούστατο. Δεν έχει σημασία ποιο πρόγραμμα χρησιμοποιώ, υπάρχουν πολλά που το κάνουν *χωρίς* την παρέμβαση του χρήστη, απλά γίνεται για σένα. Ακόμα και το να ψάξω να βρω το καλώδιο και να κάνω τη μεταφορά είναι πιο πολύπλοκο.
    Το cloud μου γέμισε. Ν' αγοράσω παραπάνω ?
    Οταν το wifi είναι σε 4αρα γραμμή, τι να κάνω ?

    Στο ε'ιπανε και παραπάνω, δεν έδωσες σημασία. Θέλω επιλογές και να διαλέγω εγώ.
    " Ούτε λαχανικά δεν θα φόρτωνα. "

    ----
    No fm radio ?
    No headphone jack ?

    Sorry no phone.

  15. #120
    Εγγραφή
    06-07-2005
    Περιοχή
    Νέα Υόρκη
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    11.703
    Downloads
    6
    Uploads
    2
    Τύπος
    Cable
    Ταχύτητα
    300 Mbps down/10 Mbps up
    ISP
    Spectrum
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dimitri_ns Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το cloud μου γέμισε. Ν' αγοράσω παραπάνω ?
    Οταν το wifi είναι σε 4αρα γραμμή, τι να κάνω ?

    Στο ε'ιπανε και παραπάνω, δεν έδωσες σημασία. Θέλω επιλογές και να διαλέγω εγώ.
    Θες επιλογές; Ορίστε, και μερικές (google photos) περιλαμβάνουν *απεριόριστο* χώρο αποθήκευσης για φώτο και βίντεο. Δεν γεμιζει.

    Για την 4άρα γραμμή: πόσο συχνά μόλις μπαίνεις στο σπίτι σου πρέπει *αμέσως* να δεις τα TB των βίντεο που έβγαλες μέσα στην ημέρα, στον υπολογιστή; Ένα κατούρημα είναι ο χρόνος που θέλουν να ανέβουν τα αρχεία σου, για καθημερινή χρήση. Δεν νομίζω ότι χρειάζεται να επιμένω, σκέψου την καθημερινή χρήση, όχι τη μία φορά στο τόσο, και σκέψου τον μέσο χρήστη.

Σελ. 8 από 10 ΠρώτηΠρώτη ... 3678910 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 8
    Τελευταίο Μήνυμα: 06-09-18, 01:26
  2. Μηνύματα: 50
    Τελευταίο Μήνυμα: 26-07-18, 22:57
  3. Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 09-05-18, 13:13

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας