Σελ. 19 από 20 ΠρώτηΠρώτη ... 91417181920 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 271-285 από 286
  1. #271
    Εγγραφή
    12-06-2011
    Μηνύματα
    7.990
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50 + 250/80
    ISP
    Ote/Vodafone
    Router
    Pf plus/nokia - mu5001 5G
    Δεν καθεσαι τρια χρονια να περιμενεις την καθε vodafone. Υπαρχει ftth? Τελειωσε το συμβολαιο? Αλλαγη παροχου και παμε για αλλα

    Γενικοτερα παντως, το να εισαι στο δικτυο του παροχου που εχει το ftth εχει διαδικαστικά πλεονεκτήματα ακομα κιαν ειναι λιγο ακριβοτερο.

  2. #272
    Εγγραφή
    14-11-2016
    Μηνύματα
    3
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    Satellite
    ISP
    Starlink ????
    Απ'ότι κατάλαβα σε αυτές τις περιπτώσεις έχουν πάντα το ίδιο παραμύθι, "στήνουμε το δικό μας ταχύτερο δίκτυο 1Gbps και ευτυχώς δεν θα χρειαστεί να κάνουμε και περισσότερες Fibre εγκαταστάσεις διότι πλέον ήδη υπάρχουν!"
    Κι εσύ περιμένεις απλώς να συνδεθούν, έχω συμβόλαια τώρα με ειδικές αντιπροσφορές και δεν θέλω να τα χάσω, δύο κινητής και ένα σταθερής με παροχές απεριόριστο χρόνο ομιλίας και μηνύματα και δεδομένα, 20Gb στο ένα και άλλα 50Gb στο άλλο, απλώς στη σταθερή έχω ADSL με συνολικό όμως πολύ χαμηλό πάγιο.
    Όταν λήξουν πλέον, θα έχω τρείς εταιρείες στο FTTH εάν καταφέρω πάλι τον μεταξύ τους ανταγωνισμό.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Niknaknok : 23-03-24 στις 09:56.

  3. #273
    Εγγραφή
    21-01-2006
    Περιοχή
    Πειραιάς
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    464
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    COSMOTE Fiberspeed 300
    Router
    FRITZ!Box 7590
    Είμαι εδώ και 2 χρόνια σε Fiber COSMOTE αλλά σε γραμμές της Vodafone , μάλλον θα περάσω σε Vodafone 1gbit αφού βγαίνει φθηνότερα και έχω και το κινητό μου εκεί , επειδή δεν εδώ κάνει αλλαγή όσο αφορά fiber σε άλλο πάροχο εδώ ισχύει πάλι το ίδιο όπως στις adsl οτι δεν μένω χωρίς internet και τηλέφωνο ;
    AMD Ryzen 7 3700X|Gigabyte AORUS X570 Master |Corsair Vengeance LPX 32GB 3200 |MSI GeForce RTX 2080 Gaming X TRIO|Samsung 960 evo nvme m.2 250GB| 2 WD Green 640GB|OCZ TRITON 150 480GB|Corsair HX850i Platinum|Noctua NH-D14|Phanteks Enthoo Pro m Acrylic|Logitech G502 Proteus Spectrum|HyperX stiger|AORUS AD27QD|Logitech G413|Logitech Z5500

  4. #274
    Εγγραφή
    20-03-2006
    Μηνύματα
    341
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΤΟΥΜΠΑ
    Router
    Mikrotik RB4011
    Για το internet είναι πιθανώς να μην μείνεις χωρίς υπηρεσία. Το τηλέφωνο είναι άλλο κομμάτι, καθώς γίνεται μεταφορά από έναν παροχο σε άλλο και μπορεί να πάρει ωρα-ωρες η μεταφορά στον νέο παροχο.


    Όσο για το φίλο με τη προσφορά από το τηλέφωνο, έχω να του πω πως έπεσε σε εταιρεία που "συνεργάζεται " με τον παροχο. Συνήθως το μόνο που θέλουν είναι να κλείνουν το συμβόλαιο. Αν θέλει την προσφορά με το καλό όταν λήγουν τα συμβόλαια του , ας κάνει μια ερώτηση τότε. Μπορεί να έχουν αλλάξει αρκετά οι τιμές μέσα σε 1 εξάμηνο.

  5. #275
    Εγγραφή
    22-02-2013
    Μηνύματα
    1.028
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΛΥΣΙΔΑ
    Router
    Power station
    Συμπλήρωσα δύο χρόνια στην Wind/Nova σε FTTH γραμμή στα 200Mbps και έκανα τηλεφωνικά αίτημα στη Vodafone στις 12-4 για σύνδεση FTTH στα 300Mbps. Ενώ από το τμήμα πωλήσεων μου έλεγαν ότι σε 4-5 μέρες θα ερχόταν ο τεχνικός για να συνδέσει απλώς το νέο ONT (που είναι ουσιαστικά ακριβώς το ίδιο Nokia που έχω και τώρα) και ρούτερ, φτάσαμε αισίως στις 15 μέρες και ούτε φωνή ούτε ακρόαση ακόμα. Δεν φαίνεται να ξεκινάμε και πολύ καλά την συνεργασία.

    Σε τηλέφωνο που τους πήρα προχτές μου είπαν ότι αρκετές φορές καθυστερούν οι νέες συνδέσεις FTTH. Μα δεν χρειάζεται να γίνει απολύτως τίποτα στη δική μου περίπτωση, μόνο τοποθέτηση του νέου εξοπλισμού και ενεργοποίηση. Αν πάει οτιδήποτε στραβά την ημέρα που θα έρθει ο τεχνικός με τον εξοπλισμό, ακυρώνω επιτόπου το αίτημα και πάω πλέον σε νέο αίτημα για την Cosmote...

  6. #276
    Εγγραφή
    28-08-2006
    Μηνύματα
    1.627
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    30720/2560
    ISP
    Vodafone
    Router
    Vodafone H300S
    Τα ζωα μου αργα θα πω εγω...Δεν θα σου πουν τιποτε σε κανενα τηλεφωνο η σε κανενα tobi,απλως να περιμενεις...αοριστα.

  7. #277
    Εγγραφή
    23-04-2024
    Ηλικία
    29
    Μηνύματα
    2
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Vodafone
    Οπου Vodafone υπαρχει και καθυστερηση φιλος,οποιος ειναι χρονια στην εταιρια το καταλαβαινει και με το παραπανω...

  8. #278
    Εγγραφή
    22-02-2013
    Μηνύματα
    1.028
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΛΥΣΙΔΑ
    Router
    Power station
    Με πήραν χτες τηλέφωνο τελικά, και σήμερα έρχεται ο τεχνικός με τον εξοπλισμό για την ενεργοποίηση. Είκοσι μέρες μετά από το αρχικό αίτημα. Για να δούμε. Από χτες το πρωί σταμάτησε ξαφνικά να δουλεύει η τηλεφωνία στη Nova, αλλά δεν με απασχολεί αφού σήμερα θα γίνει η μετάβαση...

    - - - Updated - - -

    Ζούμε πρωτοφανείς καταστάσεις. Έρχεται ο τεχνικός με τον εξοπλισμό (ρούτερ Power station και το ΟΝΤ Nokia) και κρατούσε μόνο τα δύο κουτιά μαζί του, δεν είχε ούτε ένα εργαλείο. Τον ρωτάω: "Και πώς θα στερεώσουμε το Nokia στον τοίχο, πάλι με ταινία διπλής όψης θα το κολλήσω, 2-3 φορές μου έχει ξεκολλήσει το προηγούμενο και έχει σκάσει στο πάτωμα".

    Μου λέει: "Α, εγώ δεν είμαι εγκαταστάτης, μόνο συνδέω τον εξοπλισμό και ενεργοποιώ τη γραμμή". Εντάξει σκέφτομαι, ας το καταπιούμε αυτό, θα το κάνω μόνος μου. Συνδέει το νέο ΟΝΤ και το Power station, τα ανάβει και τίποτα, η γραμμή δεν ήταν ενεργοποιημένη. Καλεί στα κεντρικά, ήταν κατειλημμένες οι γραμμές. Στα 2-3 λεπτά το πολύ, μου λέει: "Αν δεν καταφέρω να μιλήσω με τα κεντρικά, σας ξανασυνδέω το Zyxel (της Nova) για να έχετε ίντερνετ και φεύγω".

    Του λέω: "Και μετά τι θα γίνει; Δεν ήταν αυτή η συνεννόηση όταν έκανα τηλεφωνικά το αίτημα. Είχα ξεκαθαρίσει ότι η γραμμή χρησιμοποιείται επαγγελματικά, και δεν μπορώ να μείνω χωρίς ίντερνετ ούτε μια ώρα". Με βλέπει ότι αρχίζω να φορτώνω, και συνεχίζει να προσπαθεί να πιάσει γραμμή με τα κεντρικά. Κάποια στιγμή μετά από κανένα πεντάλεπτο, του απαντάνε. Δίνει τους κωδικούς του ΟΝΤ και του ρούτερ, και π@πάρια καλαβρέζικα, δεν μπορούν να ενεργοποιήσουν την γραμμή!!!

    Μου λέει: "Ξέρετε, κάποιος στα κεντρικά πρέπει να κάνει απλώς δύο κλικ για να ενεργοποιηθεί η γραμμή κτλ. Θα σας ειδοποιήσουν όταν ενεργοποιηθεί η γραμμή, για να τα συνδέσετε μόνος σας, και όλα θα είναι μια χαρά!" Ξανασυνδέει το παλιό ΟΝΤ και το Zyxel (της Nova), μου παρατάει κάτω στο πάτωμα χύμα το ρούτερ και το ΟΝΤ που έφερε και φεύγει!

    Και σας ρωτάω: Είναι τώρα συμπεριφορά αυτή στοιχειωδώς σοβαρής εταιρείας;! Που στέλνει έναν τεχνικό για να ενεργοποιήσει μια FTTH γραμμή και δεν έχει κάνει το παραμικρό για να μπορεί να ενεργοποιηθεί η γραμμή; Επειδή είχα επείγουσα δουλειά και έπρεπε να φύγω, παίρνω επιτόπου την απόφαση, μόλις τελείωνα θα πήγαινα επιτόπου σε ένα κατάστημα Cosmote για να κάνω νέο αίτημα για τα 300 ή τα 500Mbps. Για κανένα μισάωρο είχα ακόμα ίντερνετ με το Zyxel, και πάνω που ετοιμαζόμουν να φύγω, ανάβει κόκκινο το λαμπάκι στο δίκτυο στο Zyxel, η Nova διέκοψε την σύνδεση!

    Και τώρα τι κάνουμε, η σύζυγος δεν υπήρχε περίπτωση να μείνει ούτε μία ώρα χωρίς ίντερνετ, θα με έτρωγε ζωντανό! Συνδέω μόνος μου το ΟΝΤ της Vodafone και βλέπω ότι ανάβουν κανονικά πράσινα και τα τρία λαμπάκια! Συνδέω και το ρούτερ και το βλέπω ότι πήρε κανονικά δίκτυο. Συνδέω και το δίκτυο στο δικό της access point στην κουζίνα, και φεύγω. Πήγα και έκανα δουλειά μου, γύρισα, ολοκλήρωσα τις συνδέσεις και όλα έπαιξαν μια χαρά, το μόνο θέμα που έχω είναι ότι δεν μου δουλεύει η phone 2 στο ρούτερ, δίνει τηλεφωνία μόνο η phone 1.

    Τα συμπεράσματα δικά σας. Ένα πράγμα ξέρω, για να γλιτώσω μερικά ευρώ το μήνα προτίμησα τη Vodafone αντί της Cosmote, ενώ ξέρω πολύ καλά ότι έστω στοιχειώδη εξυπηρέτηση πελατών έχει μόνο η Cosmote, η Vodafone και η Nova είναι απλά για τα μπάζα. Ας ελπίσουμε ότι δεν θα έχω άλλα προβλήματα, αλλά στην επόμενη διετία δεν πρόκειται να ξανακάνω τέτοια παιδικά λάθη...

  9. #279
    Εγγραφή
    11-11-2020
    Μηνύματα
    4
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/20
    ISP
    Vodafone
    Router
    Power Station
    Τι να πει κανείς πραγματικά. Η Vodafone γενικά από εξυπηρέτηση πάσχει.

  10. #280
    Εγγραφή
    28-08-2006
    Μηνύματα
    1.627
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    30720/2560
    ISP
    Vodafone
    Router
    Vodafone H300S
    15+ ημερες ημουν χωρις υπηρεσιες και δεν μπορουσα με κανεναν τροπο να επικοινωνησω με το τεχνικο τμημα,ειτε μιλουσα με εκπροσωπους του live chat που δεν εκαναν τιποτε, απλως να καταγραψουν το αιτημα και οτι δηθεν εστελναν ειδοποιηση στον αρμοδιο προσωπικο συμβουλο οτι δηθεν θα επικοινωνησει μαζι μου,ποτε δεν ηταν διαθεσιμος,δεν μου ελεγαν που ειναι το προβλημα και δεν δεσμευοντουσαν ποτε θα επιλυθει,τους ειχα πρηξει στην κυριολεξια καθε ημερα στα τηλεφωνα και στα μηνυματα.

    Δεν με καλουσαν να με ενημερωσουν,οτι ξερεις μεγαλε,η γραμμη εχει προβλημα,εχει δηλωθει βλαβη στον ΟΤΕ και θα περιμενετε αοριστως μεχρι να επιλυθει,ουτε αυτο,το απεκρυπταν και επρεπε να μαντεψω απο μονος μου.Οταν ηρθε το συνεργειο τους,περασαν την γραμμη,το ONΤ και δεν συγχρονισε,μιλησαν με το κεντρο τους και δηθεν οτι αυτοι ειπαν θα συγχρονισει σε πρασινο σε 2 ωρες,δεν εγινε τιποτε,σηκωθηκαν εφυγαν αφηνοντας με χωρις τηλεφωνο και ιντερνετ.

  11. #281
    Εγγραφή
    12-12-2022
    Μηνύματα
    430
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Vodafone
    Και όταν θα σου κάνει τα ίδια ή και χειρότερα η Cosmote,
    θα πληρώνεις όχι λίγα αλλά πολλά παραπάνω, και θα λες ευχαριστώ.

    Στα τόπικ της Cosmote οι απαντήσεις περί παραπόνων είναι 3 ειδών:
    - οι πεφτοσυννεφάκηδες που περίμεναν περισσότερα
    - οι απολογητές που απαντάνε δε φταίει η Cosmote, φταίει ο πελάτης ή τέλος πάντων οποιοσδήποτε άλλος εκτός από την Cosmote
    - οι αρνητές που είναι χαρούμενοι γιατί αλλού θα ήταν χειρότερα
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος antonis_ : 03-05-24 στις 11:38.

  12. #282
    Εγγραφή
    23-06-2007
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    18.811
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    220/22 + 110/11 + 450/22
    ISP
    Cosmote & Vodafone
    DSLAM
    Wind - ΠΑΤΗΣΙΑ
    Router
    Fritz! VDSL + 5G
    SNR / Attn
    19(dB) / 11(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Εγώ 2-3 φορές που χρειάστηκα εξυπηρέτηση από Cosmote η εξυπηρέτηση ήταν παραπάνω από εξαιρετική,
    σε σημείο να πω χαλάλι το κάτι παραπάνω που δίνω!

    Σας βάζω την τελευταία εμπειρία μου..
    Ποιός ξέρει, ίσως με έχουν ως VIP πελάτη..

    Spoiler:

    Σηκώνομαι το πρωί και βλέπω στο Fritz αναμμένο το κόκκινο Info..
    Το ίδιο και στο Fritz!Fon αναβόσβηνε μήνυμα..

    Ωπ, τι έγινε λέω.. βγήκε πάλι νέο OS ?

    Πατάω το Fon και βγάζει γραμμή τηλεφωνικής σύνδεσης Down.. :-|
    btw τις προηγούμενες ημέρες μου είχε ξανατύχει να χάσει το τηλέφωνο (μόνο) το Registration,
    ενώ το Internet δούλευε κανονικά και χρειάστηκε Restart το Fritz για να ξαναγίνει Registration.

    Σήμερα όμως ήταν λίγο αλλιώς τα πράγματα..
    Μπαίνω στο PC και βλέπω ότι δεν είχα και σύνδεση..

    Μπαίνω στο Fritz και βλέπω το κουφό να έχει γίνει κανονικά η DSL σύνδεση, αλλά να μην έχει πάρει IPv4
    ενώ είχε πάρει IPv6!

    Χμμ.. λέω πάμε για Restart..
    1-2-3 Restart τίποτα τα ίδια!

    Πάω κοιτάω την σύνδεση της Vodafone μιά χαρά!
    Παίρνω τηλέφωνο τον γείτονα που είναι Cosmote και αυτός μιά χαρά..

    Τι έγινε τώρα λέω, πάω να πάρω για βλάβη..
    Εντω μεταξύ είχα ξανα-αναφέρει εδώ μία φάση..
    Όταν είχα παραπονεθεί στην Cosmote για τις ακριβές τιμές της, γυρνάνε και μου λένε..
    - Ναι, αλλά σε εμάς έχετε την μοναδική εξυπηρέτηση Cosmote!

    H αλήθεια είναι ότι 2 φορές που χρειάστηκα εξυπηρέτηση αυτά τα 2 χρόνια που έχω την VDSL όντως η εξυπηρέτηση/βοήθεια που πήρα ήταν πολύ καλή,
    τα έλεγα και εδώ σε μία περίπτωση..
    https://www.adslgr.com/forum/threads...95#post7199795
    Τα ίδια και σήμερα θα πώ!

    Παίρνω λοιπόν πάλι το 13788 βγαίνει ένα παιδί του λέω την όλη φάση αναλυτικά,
    και προσπαθεί να λύσει το πρόβλημα..
    Κανένα πρόβλημα που έχω πάνω το Fritz, όλα ok..

    Προσπαθεί 1-2-3-4 φορές να μου δώσει άλλη IP, είτε Public, είτε NAT..
    τίποτα τα ίδια.. έπαιρνε IPv6 αλλά όχι IPv4.
    Αν και δεν μπορούσε να πάρει τον έλεγχο στο Fritz, κάμποσα πράγματα τα έβλεπε..

    Μου λέει κάντε και ένα Factory Reset να δούμε τι θα γίνει.. και σας παίρνω σε 10 λεπτά..
    Λέγαμε διάφορα για την σύνδεση, αλλά είχε υπομονή να λύσει το πρόβλημα και να περιμένει..

    Τελικά τίποτα και με το Reset..
    Στην πορεία είδα όντως ότι ξαναπροσπάθησε για νέα IP, δεν έγινε τίποτα και είδα
    ότι μου ήρθε SMS ότι άνοιξε βλάβη..

    Σε 10 λεπτά όντως με ξαναπήρε και μου είπε ότι το έδωσε βλάβη να το δει τεχνικός,
    και μου ενεργοποίησε και κάποια πακέτα για Data και ομιλία στο κινητό..

    Κλείνοντας μου είπε και το εξής..
    Κάντε κάποια στιγμή και μία άλλη δοκιμή..
    Βάλτε στην γραμμή το SpeedPort που σας έχουμε δώσει να δείτε τι θα γίνει και κάντε μας μία κλήση,
    να μας πείτε..

    Συνεχίζεται..

    - - - Updated - - -

    Αφού μου δώσανε λοιπόν 3(!) διαφορετικά (χρονικά) πακέτα για ομιλία και Data..
    εγώ έκανα τα κόλπα μου για την BackUp σύνδεση 4G/5G..

    και λέω κάποια στιγμή να δοκιμάσω και το SpeedPort.. δεν το πιστεύω ότι θα χάσω την εμπιστοσύνη μου στο Fritz!!

    Πάω βγάζω το Speedport Plus 1 από το κουτί, το συνδέω στην εφεδρική Lan που πάει μέχρι το PC..
    το ανοίγω, του ρίχνω και ένα Reset από πίσω, περιμένω.. δεν βλέπω να γίνεται Connect.

    Πάω στο PC κάνω Login βλέπω τα ίδια.. No IPv4..

    Ουφφ λέω, αθώο το Fritz!!

    Τους ξαναπαίρνω πάλι να τους πω τα νεότερα..

    Τώρα βγήκε μία κοπέλα, και φάνηκε και αυτή πολύ ευγενική από την αρχή.
    Της τα λέω πάλι όλα τι είχε γίνει, και μπαίνει βλέπει την βλάβη που είχε ανοίξει,

    και το κουφό που μου είπε είναι ότι δεν μπορούσε να δει ούτε το SpeedPort σωστά από το σύστημα τους!
    αν και της είπα ότι έχει το δικό τους παλιό Original Firmware!

    Μου λέει μετά κάντε ένα Restart πάλι να δοκιμάσω και εγώ για νέα IP.
    Κάνω το Restart περιμένει, πατάει για Public IP και ως του θαύματος το βλέπω να την παίρνει!

    Ουφφ.. μακάρι λέω το φτιάξαμε!
    τα λέγαμε εκεί και της λέω το ζήτημα είναι τώρα να δουλέψει και το Fritz!

    Μου λέει κανένα πρόβλημα, άμα θέλετε περιμένω να το δοκιμάσετε!
    Της λέω πάω να το βάλω.. και έκανα τον Σταυρό μου!

    Ξαναφορτώνω το BackUp μου στο Fritz..
    Τελικά μόλις το βλέπω να κάνει σύνδεση IPv4 και να ενεργοποιείται και το τηλ μαζί πήγε η καρδιά μου στην θέση της!!
    Μου είπε κιόλας να δοκιμάσω διάφορες σελίδες να δώ πως πάει..

    Τώρα τι είχε γίνει ακριβώς ποιος ξέρει.. προσωρινό πρόβλημα ??
    Τέλος καλά όλα καλά!

    Πάντως την ξανα-χάρηκα την εξυπηρέτηση της Cosmote πρέπει να το πω αυτό!!!


    - - - Updated - - -

    Ααα.. και τις 2 φορές έβγαλα γραμμή μέσα σε 1 min .. παίζει και αυτό ρόλο!



    - - - Updated - - -

    Πάντως και με την Vodafone έχω αρκετά καλή εμπειρία, κυρίως στην καρτοκινητή για κάποια θέματα που είχα..
    αλλά και στην σταθερή κυρίως στην ανανέωση συμβολαίων και προσφορών.

    Ιδιαίτερο τεχνικό θέμα με την Vodafone σταθερή δεν μου έχει τύχει να χρειαστώ, πέρα από ένα restart στο ρούτερ, και η γραμμή έστρωσε..
    Μάλιστα μου είχανε πει ότι εάν χρειαζόταν θα ερχότανε τεχνικός να δει, αλλά δεν χρειάστηκε..
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Iris07 : 03-05-24 στις 13:39.
    My AVM Fritz : 7590 AX, 4060 AX, 6850 5G, Repeater 6000, Fon X6, Smart Gateway, Dect 500, Dect 440, Dect 200
    Other : ZTE H267A, TP-Link TL-R605, Poynting XPOL-1-5G, Samsung S20 FE & S21 FE, Panasonic KX-TGF310, Cosmote TV Box, MI Box 2
    New! : Qnap: QHora-301W - 10GbE

  13. #283
    Εγγραφή
    07-05-2021
    Περιοχή
    Λόφος Σκουζέ
    Μηνύματα
    1.559
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1000/100
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    Wind - ΚΟΛΩΝΟΣ
    Router
    Linksys Mesh System
    Αντιμετωπίζω ένα θέμα εδώ και πολλά χρόνια στο σπίτι. Το δίκτυο έχει περαστεί από την Nova και έχω γραμμή Cosmote. Επειδή όμως είναι πανάκριβη, θέλω να πάω στην Vodafone σε OneNet, όπου έχω όλα μου τα νούμερα και φυσικά μου δίνουν καλύτερη τιμή για τον ίδιο τύπο γραμμής που έχω στην Cosmote(FTTH 1G 2-Channel). Γνωρίζει κανείς/Έχει καταφέρει κανείς να κάνει σύνδεση Vodafone FTTH σε περιοχή Nova;

  14. #284
    Εγγραφή
    06-02-2005
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    1.764
    Downloads
    10
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Vodafone
    Router
    PFSense
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από AlexT544 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αντιμετωπίζω ένα θέμα εδώ και πολλά χρόνια στο σπίτι. Το δίκτυο έχει περαστεί από την Nova και έχω γραμμή Cosmote. Επειδή όμως είναι πανάκριβη, θέλω να πάω στην Vodafone σε OneNet, όπου έχω όλα μου τα νούμερα και φυσικά μου δίνουν καλύτερη τιμή για τον ίδιο τύπο γραμμής που έχω στην Cosmote(FTTH 1G 2-Channel). Γνωρίζει κανείς/Έχει καταφέρει κανείς να κάνει σύνδεση Vodafone FTTH σε περιοχή Nova;
    Απ'οσο ξέρω δεν δίνει η Vodafone υπηρεσίες πάνω απο δίκτυο Ftth Nova/Wind.

  15. #285
    Εγγραφή
    07-05-2021
    Περιοχή
    Λόφος Σκουζέ
    Μηνύματα
    1.559
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1000/100
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    Wind - ΚΟΛΩΝΟΣ
    Router
    Linksys Mesh System
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από TearDrop Εμφάνιση μηνυμάτων
    Απ'οσο ξέρω δεν δίνει η Vodafone υπηρεσίες πάνω απο δίκτυο Ftth Nova/Wind.
    Από επιλογή να φανταστώ?

Σελ. 19 από 20 ΠρώτηΠρώτη ... 91417181920 ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας