Σελ. 80 από 86 ΠρώτηΠρώτη ... 607075787980818285 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1.186-1.200 από 1289
  1. #1186
    Εγγραφή
    18-07-2013
    Περιοχή
    Λάρισα
    Ηλικία
    28
    Μηνύματα
    140
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    ↓ 200,0 ↑ 20,0
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗ
    Router
    Fritz!Box 7590
    Νέες εξελίξεις. Προχθές μου έστειλε η Cosmote ότι στάλθηκε ένα πακέτο. Λογικά το ONT. Σήμερα, με πήρε άτομο από κατασκευαστική εταιρεία για να έρθει να κάνει αυτοψία στο χώρο. Ήρθε όντως, ήταν πάρα πολύ εξυπηρετικός και κάναμε το σχέδιο για 3 γραμμές. Μία αναμονή για ισόγειο, μία για πρώτο όροφο και μία για δεύτερο όροφο. Την άλλη εβδομάδα θα έρθουν να σκάψουν για να φέρουν την οπτική μέσα στον κοινόχρηστο χώρο και λογικά μέχρι τέλη Αυγούστου θα έχω ίντερνετ με οπτική από όσο μου είπε. Άρα τα πράγματα φαίνεται να είναι πολύ καλύτερα από την ενεργοποίηση τέλος Οκτωβρίου που φαίνεται στο site εδώ. Τέλος, μου είπε ότι εδώ και ένα μήνα πλέον η οπτική που βάζουν που πάει μέσα στο σπίτι για να καταλήξει στην πρίζα που θα συνδεθεί το ONT, είναι αυτή η νέα τεχνολογία της Huawei που είναι σιλικονούχα και περνιέται με ένα πιστόλι και δε φαίνεται τίποτα. Δείτε το βίντεο εδώ. Άρα τέλος και τα κανάλια.

  2. #1187
    Εγγραφή
    09-04-2011
    Περιοχή
    Λάρισα
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    874
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    ↓ 220,0 ↑ 22,0
    ISP
    Cosmote
    Router
    FRITZ! Mesh
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από zarzonis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Νέες εξελίξεις. Προχθές μου έστειλε η Cosmote ότι στάλθηκε ένα πακέτο. Λογικά το ONT. Σήμερα, με πήρε άτομο από κατασκευαστική εταιρεία για να έρθει να κάνει αυτοψία στο χώρο. Ήρθε όντως, ήταν πάρα πολύ εξυπηρετικός και κάναμε το σχέδιο για 3 γραμμές. Μία αναμονή για ισόγειο, μία για πρώτο όροφο και μία για δεύτερο όροφο. Την άλλη εβδομάδα θα έρθουν να σκάψουν για να φέρουν την οπτική μέσα στον κοινόχρηστο χώρο και λογικά μέχρι τέλη Αυγούστου θα έχω ίντερνετ με οπτική από όσο μου είπε. Άρα τα πράγματα φαίνεται να είναι πολύ καλύτερα από την ενεργοποίηση τέλος Οκτωβρίου που φαίνεται στο site εδώ. Τέλος, μου είπε ότι εδώ και ένα μήνα πλέον η οπτική που βάζουν που πάει μέσα στο σπίτι για να καταλήξει στην πρίζα που θα συνδεθεί το ONT, είναι αυτή η νέα τεχνολογία της Huawei που είναι σιλικονούχα και περνιέται με ένα πιστόλι και δε φαίνεται τίποτα. Άρα τέλος και τα κανάλια.
    Πολύ ωραία! Κράτα μας ενήμερους! Στη δική μου περίπτωση, τα σκαψίματα (φρεάτιο, καμπίνα, αναμονές έξω από την είσοδο του κτιρίου) ολοκληρώθηκαν 25 Μαΐου, το broadband-assist.gov.gr δίνει κλασικά ημερομηνία 23/10/2023, το site της Cosmote δεν δίνει ακόμα διαθεσιμότητα.
    FRITZ! Mesh Set [FRITZ!Box 7530 AX & FRITZ!Repeater 1200 AX] * MacBook Air M1 * iPhone 12 * Gigaset E370 & C620 DECT Phones

  3. #1188
    Εγγραφή
    18-07-2013
    Περιοχή
    Λάρισα
    Ηλικία
    28
    Μηνύματα
    140
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    ↓ 200,0 ↑ 20,0
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗ
    Router
    Fritz!Box 7590
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από spyridop Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πολύ ωραία! Κράτα μας ενήμερους! Στη δική μου περίπτωση, τα σκαψίματα (φρεάτιο, καμπίνα, αναμονές έξω από την είσοδο του κτιρίου) ολοκληρώθηκαν 25 Μαΐου, το broadband-assist.gov.gr δίνει κλασικά ημερομηνία 23/10/2023, το site της Cosmote δεν δίνει ακόμα διαθεσιμότητα.
    Ναι, εννοείται θα ενημερώσω με ό,τι εξέλιξη υπάρχει. Εμένα το site της Cosmote ακόμη και σήμερα δε δίνει διαθεσιμότητα βάζοντας το τηλέφωνο, παρόλο που είμαι συνδρομητής τους. Δίνει μόνο βάζοντας τη διεύθυνση. Ακόμη και όταν πήγα στο κατάστημα στην Κούμα για την αίτηση, ούτε η υπάλληλος δεν το έβρισκε να δίνει διαθεσιμότητα. Της είπα να το δει καλύτερα, να δοκιμάσει με διεύθυνση και τελικά το βρήκε.
    Τέλος, το άτομο που ήρθε για την αυτοψία σήμερα είπε ότι η ίνα αυτή τη στιγμή δεν υπάρχει μέσα στις σωλήνες που έσκαψαν αρχές Μαΐου. Θα γίνει εκφύσηση την ημέρα της ενεργοποίσης.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος zarzonis : 27-07-23 στις 13:11.

  4. #1189
    Εγγραφή
    09-04-2011
    Περιοχή
    Λάρισα
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    874
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    ↓ 220,0 ↑ 22,0
    ISP
    Cosmote
    Router
    FRITZ! Mesh
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από spyridop Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πολύ ωραία! Κράτα μας ενήμερους! Στη δική μου περίπτωση, τα σκαψίματα (φρεάτιο, καμπίνα, αναμονές έξω από την είσοδο του κτιρίου) ολοκληρώθηκαν 25 Μαΐου, το broadband-assist.gov.gr δίνει κλασικά ημερομηνία 23/10/2023, το site της Cosmote δεν δίνει ακόμα διαθεσιμότητα.
    Να ενημερώσω κι εγώ με τη σειρά μου ότι πλέον ο έλεγχος της Cosmote μου δίνει FTTH διαθεσιμότητα! (με τη διεύθυνση μου, με τον αριθμό μου λέει "απαιτείται περαιτέρω διερεύνηση").
    Από Σεπτέμβριο λοιπόν και μετά τις διακοπές με το καλό, θα ξεκινήσω κι εγώ τις διαδικασίες.
    FRITZ! Mesh Set [FRITZ!Box 7530 AX & FRITZ!Repeater 1200 AX] * MacBook Air M1 * iPhone 12 * Gigaset E370 & C620 DECT Phones

  5. #1190
    Εγγραφή
    31-07-2004
    Περιοχή
    ΛΑΡΙΣΑ
    Μηνύματα
    5.253
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30 mbps
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗ
    Router
    ASUS RT68U
    σε ποια διευθυνση spyridom? Σε μενα 2 βηματα απ την κεντρικη πλατεια στην Παπαναστασιου, διπλα στο κεντρικο υποκαταστημα της nova και ακομα adsl απο αστικο κεντρο μου δινουν...

  6. #1191
    Εγγραφή
    09-04-2011
    Περιοχή
    Λάρισα
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    874
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    ↓ 220,0 ↑ 22,0
    ISP
    Cosmote
    Router
    FRITZ! Mesh
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nikgr Εμφάνιση μηνυμάτων
    σε ποια διευθυνση spyridom? Σε μενα 2 βηματα απ την κεντρικη πλατεια στην Παπαναστασιου, διπλα στο κεντρικο υποκαταστημα της nova και ακομα adsl απο αστικο κεντρο μου δινουν...
    Κρανώνος, περιοχή Αγίου Αθανασίου. Τα έργα FTTH τα ολοκλήρωσε ο ΟΤΕ τέλη Μαϊου.
    FRITZ! Mesh Set [FRITZ!Box 7530 AX & FRITZ!Repeater 1200 AX] * MacBook Air M1 * iPhone 12 * Gigaset E370 & C620 DECT Phones

  7. #1192
    Εγγραφή
    04-04-2005
    Περιοχή
    ΚΑΤΕΡΙΝΗ
    Μηνύματα
    1.750
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΑΤΕΡΙΝΗ
    Router
    Asus Rt-ax92
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από spyridop Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κρανώνος, περιοχή Αγίου Αθανασίου. Τα έργα FTTH τα ολοκλήρωσε ο ΟΤΕ τέλη Μαϊου.
    Οπότε περίπου το 2μηνο που έχουν γράψει αρκετοί , φαίνεται ότι είναι το πιο πιθανόν για διαθεσιμότητα αφού τελειώσουν τα έργα!
    Οποτε πιθανόν θα ισχύει και άλλος 1-2 μήνες από τη στιγμή που θα κάνεις αίτηση μέχρι και τη μέρα που θα ενεργοποιηθεις.
    Για να δούμε!

  8. #1193
    Εγγραφή
    18-07-2013
    Περιοχή
    Λάρισα
    Ηλικία
    28
    Μηνύματα
    140
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    ↓ 200,0 ↑ 20,0
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗ
    Router
    Fritz!Box 7590
    Σήμερα το πρωί στις 08:00 ήρθε το συνεργείο και έκανε την τρύπα από το δρόμο για να βγει η οπτική, την τρύπα στην περίφραξη του σπιτιού και εγκατέστησε το κουτί σε μία κολώνα στο κτίριο. Έκαναν εξαιρετική δουλειά. Από εκεί μετά θα ξεκινήσουν οι οπτικές για τα 3 floor box, πράγμα το οποίο θα γίνει σε άλλο ραντεβού όπως με είχαν ενημερώσει κιόλας εξαρχής. Άρα όλα βαίνουν καλώς και σύμφωνα με το χρονοδιάγραμμα που μου είχε αναφέρει ο μηχανικός που είχε έρθει για την αυτοψία. Δίνω πάρα πολλές πιθανότητες να έχω όντως FTTH internet μέσα στον Αυγούστο.

  9. #1194
    Εγγραφή
    18-07-2013
    Περιοχή
    Λάρισα
    Ηλικία
    28
    Μηνύματα
    140
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    ↓ 200,0 ↑ 20,0
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗ
    Router
    Fritz!Box 7590
    Εχθές ξεκίνησε η εγκατάσταση της όλης υποδομής στο σπίτι μου και σήμερα ολοκληρώθηκε. Τώρα περιμένω απλά την ενεργοποίηση που από όσο μου είπαν, θα γίνει σε καμιά εβδομάδα.

  10. #1195
    Εγγραφή
    09-04-2011
    Περιοχή
    Λάρισα
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    874
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    ↓ 220,0 ↑ 22,0
    ISP
    Cosmote
    Router
    FRITZ! Mesh
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από zarzonis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εχθές ξεκίνησε η εγκατάσταση της όλης υποδομής στο σπίτι μου και σήμερα ολοκληρώθηκε. Τώρα περιμένω απλά την ενεργοποίηση που από όσο μου είπαν, θα γίνει σε καμιά εβδομάδα.
    Πολύ ωραία. Νομίζω ότι όλα έγιναν πολύ γρήγορα αν σκεφτούμε ότι είναι και καλοκαίρι.
    FRITZ! Mesh Set [FRITZ!Box 7530 AX & FRITZ!Repeater 1200 AX] * MacBook Air M1 * iPhone 12 * Gigaset E370 & C620 DECT Phones

  11. #1196
    Εγγραφή
    18-07-2013
    Περιοχή
    Λάρισα
    Ηλικία
    28
    Μηνύματα
    140
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    ↓ 200,0 ↑ 20,0
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗ
    Router
    Fritz!Box 7590
    Ναι. Πάρα πολύ γρήγορα. Από όσο μου είπαν, τώρα μέσα στον Αύγουστο ήταν καλή ευκαιρία για όσους είχαν κάνει αίτηση τέλη Ιουλίου διότι παραδοσιακά γίνονται πολύ λίγες αιτήσεις αυτό το διάστημα και αυτοί που κάνουν παίρνουν αμέσως σχεδόν σειρά για κατασκευή. Από Σεπτέμβρη αυξάνεται η ζήτηση και ο χρόνος κατασκευής.

  12. #1197
    Εγγραφή
    09-04-2011
    Περιοχή
    Λάρισα
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    874
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    ↓ 220,0 ↑ 22,0
    ISP
    Cosmote
    Router
    FRITZ! Mesh
    Θα ήταν εύκολο να ανεβάσεις κάποιες φωτογραφίες από την εγκατάσταση ; Αν είναι εφικτό!
    FRITZ! Mesh Set [FRITZ!Box 7530 AX & FRITZ!Repeater 1200 AX] * MacBook Air M1 * iPhone 12 * Gigaset E370 & C620 DECT Phones

  13. #1198
    Εγγραφή
    18-07-2013
    Περιοχή
    Λάρισα
    Ηλικία
    28
    Μηνύματα
    140
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    ↓ 200,0 ↑ 20,0
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗ
    Router
    Fritz!Box 7590
    Ναι, φυσικά. Θα ανεβάσω τις επόμενες ημέρες.

  14. #1199
    Εγγραφή
    09-04-2011
    Περιοχή
    Λάρισα
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    874
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    ↓ 220,0 ↑ 22,0
    ISP
    Cosmote
    Router
    FRITZ! Mesh
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από zarzonis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πήγα σήμερα και έκανα αίτηση για 200mbps
    Αν επιτρέπεται, το πάγιο που έχεις συμφωνήσει είναι 35,90€/μήνα;
    FRITZ! Mesh Set [FRITZ!Box 7530 AX & FRITZ!Repeater 1200 AX] * MacBook Air M1 * iPhone 12 * Gigaset E370 & C620 DECT Phones

  15. #1200
    Εγγραφή
    18-07-2013
    Περιοχή
    Λάρισα
    Ηλικία
    28
    Μηνύματα
    140
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    ↓ 200,0 ↑ 20,0
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗ
    Router
    Fritz!Box 7590
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από spyridop Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν επιτρέπεται, το πάγιο που έχεις συμφωνήσει είναι 35,90€/μήνα;
    Ναι για 200mbps και 5€ μηνιαία έκπτωση σε ένα κινητό μου όποιο θέλω εγώ. Άρα κερδισμένος βγαίνω κιόλας δεδομένου ότι τώρα έδινα 32.90€ για 100mbps VDSL.

Σελ. 80 από 86 ΠρώτηΠρώτη ... 607075787980818285 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας