Σελ. 454 από 458 ΠρώτηΠρώτη ... 434444449452453454455456 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 6.796-6.810 από 6865

Θέμα: Nova FTTH

  1. #6796
    Εγγραφή
    01-03-2005
    Περιοχή
    GR
    Μηνύματα
    10.037
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    Ftth:500/50 & 4G:95/45.
    ISP
    Nova & Cosmote.
    DSLAM
    Wind - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    HG8145V5 & Mr6500v.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από FILIPMAK Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εχθές , μετά την παραλαβή του 3ου router, και αφού ξεκίνησα να περιγράφω την κατάσταση και τα νευρα είχαν χτυπήσει ταβάνι, μου λέει το παληκαράκι στο 13700 να του σώσω το SN του router όπως και έκανα. Μακάρι να ήταν τόσο ευκολο και να μην χρειασθεί να δοκιμαστεί η υπομονή μου ξανα. Για την ιστορία υπάρχει κάποιο άλλο μοντέλο router που δίνει η nova για 1000άρα γραμμη?
    Κοινώς η διαδικασία που περιγράφω...
    Νοκια και huawei δίνουν από όσο ξέρω...
    -GOVERNMENT ECONOMIST VIRUS: Nothing works, but all your diagnostic software says everything is fine. :x

  2. #6797
    Εγγραφή
    27-11-2023
    Μηνύματα
    6
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Vodafone
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από GregoirX23 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κοινώς η διαδικασία που περιγράφω...
    Νοκια και huawei δίνουν από όσο ξέρω...
    Τι να πώ ? Μακάρι να ήταν τόσο εύκολο. Σε ευχαριστώ πολύ. Καλή Ανάσταση!

  3. #6798
    Εγγραφή
    01-03-2005
    Περιοχή
    GR
    Μηνύματα
    10.037
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    Ftth:500/50 & 4G:95/45.
    ISP
    Nova & Cosmote.
    DSLAM
    Wind - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    HG8145V5 & Mr6500v.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από FILIPMAK Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τι να πώ ? Μακάρι να ήταν τόσο εύκολο. Σε ευχαριστώ πολύ. Καλή Ανάσταση!
    Καλή Ανάσταση!
    -GOVERNMENT ECONOMIST VIRUS: Nothing works, but all your diagnostic software says everything is fine. :x

  4. #6799
    Εγγραφή
    11-08-2022
    Ηλικία
    26
    Μηνύματα
    110
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Wind
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tolis13 Εμφάνιση μηνυμάτων
    δεν θα το ελεγα..klaudio al..
    Εγινες λιγο creepy τωρα γιατι οντως ο αριθμος δεν ειναι δικος μου αλλατο ονομα το βρηκες..

  5. #6800
    Εγγραφή
    20-07-2008
    Περιοχή
    Πετρούπολη
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    5.764
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    220/22
    ISP
    NOVA
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Klaudio97 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγινες λιγο creepy τωρα γιατι οντως ο αριθμος δεν ειναι δικος μου αλλατο ονομα το βρηκες..
    νομιζω ολοι το βρηκαμε .... Aliu .
    The gr81 .

  6. #6801
    Εγγραφή
    11-08-2022
    Ηλικία
    26
    Μηνύματα
    110
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Wind
    Εχω μεγαλη περιεργεια το πως

  7. #6802
    Εγγραφή
    22-02-2013
    Μηνύματα
    1.035
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΛΥΣΙΔΑ
    Router
    Power station
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Rezwalker Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σε 10 μέρες λήγει το συμβόλαιο μου FTTH 200/20. Τους έχω αφήσει αίτημα από 8/4 να επικοινωνήσουν μαζί μου για το ενδεχόμενο ανανέωσης και να μου καταθέσουν προσφορά. Δεν έχει καλέσει κανείς. Πώς έχουν αλλάξει έτσι τα πράγματα βρε παιδιά; Κάποτε κυνηγούσε ο παροχος τον πελάτη, τώρα θα τους κυνηγάμε εμείς;
    Σαν να μην έφτανε αυτό, μου εμφανίζει στο myaccount προσφορά λέει για ανανέωση στα 34 ευρώ (η τρέχουσα τιμή για 200αρα στην ιστοσελίδα τους είναι 33 ευρώ!!!)
    Έχει ανανεώσει κανείς να μου πει αν του έκαναν πραγματική προσφορά και αν του έδωσαν κάποιο μήνα δωρεάν; Έτσι ώστε να ξέρω κατά πόσο μπορώ να διαπραμαγματευτω.

    Ακριβώς ίδια περίπτωση με τη δική μου. Ήμουν στη Nova σε FTTH 200άρα γραμμή σε περιοχή που ελέγχει η Cosmote, έληγε το συμβόλαιο, πάω στο κοντινό μου κατάστημα, καμία απολύτως προσφορά, η ανανέωση κάπου στα 34,50 ευρώ το μήνα για να παραμείνω στη 200άρα γραμμή. Κάνω αίτημα τελικά στη Vodafone στα ίδια χρήματα για τη 300άρα γραμμή, οπότε με παίρνουν τηλέφωνο από τη Nova και μου προσφέρουν τρεις μήνες δωρεάν πάγιο στην ίδια τιμή των 34,50 ευρώ για να παραμείνω σε αυτούς.

    Επειδή δεν εμπιστεύομαι τις προσφορές της Nova, τους αντιπροτείνω χαμηλότερο πάγιο στα 29 ευρώ για να παραμείνω στη 200άρα γραμμή, το αρνήθηκαν, οπότε μπάι μπάι και πήγα τελικά στη Vodafone, ενεργοποιήθηκα την 1η του Μάη. Το κέρδος εκτός από τη μεγαλύτερη ταχύτητα, 300Mbps έναντι 200Mbps, το μακράν καλύτερο wifi που δίνει το Power station σε σχέση με το Zyxel (επίσης πολύ καλό ρούτερ) που μου είχε δώσει η τότε Wind. Μιλάω σε καθημερινή βάση με κολλητό με εικόνα και ήχο στο Messenger. Όταν έφευγα από το γραφείο και πήγαινα στη κουζίνα για να βάλω νερό, με το Zyxel χανόταν το σήμα και κοβόταν η σύνδεση, με το Power Station το σήμα χάνει απλά 1-2 γραμμές, αλλά η εικόνα παραμένει καθαρή και η σύνδεση δεν επηρεάζεται καν.

    Το σπίτι μου έχει πολύ κακή διαρρύθμιση, για αυτό αναγκάστηκα να προσθέσω τρία επιπλέον access points για να έχω άριστο wifi παντού. Το Power station είναι το πρώτο ρούτερ που περνάει από τα χέρια μου μέχρι στιγμής, που καταφέρνει να διατηρεί τη σύνδεση στο κινητό μου, αν φύγω από το γραφείο και πάω στο σαλόνι, με όλα τα προηγούμενα ρούτερς κοβόταν επιτόπου η σύνδεση...

  8. #6803
    Εγγραφή
    28-11-2004
    Περιοχή
    Θεσσαλονικη
    Μηνύματα
    641
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    200/20
    ISP
    Nova
    DSLAM
    Forthnet - ΤΟΥΜΠΑ
    Router
    NOKIA G-2425G-A
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zarko Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ακριβώς ίδια περίπτωση με τη δική μου. Ήμουν στη Nova σε FTTH 200άρα γραμμή σε περιοχή που ελέγχει η Cosmote, έληγε το συμβόλαιο, πάω στο κοντινό μου κατάστημα, καμία απολύτως προσφορά, η ανανέωση κάπου στα 34,50 ευρώ το μήνα για να παραμείνω στη 200άρα γραμμή. Κάνω αίτημα τελικά στη Vodafone στα ίδια χρήματα για τη 300άρα γραμμή, οπότε με παίρνουν τηλέφωνο από τη Nova και μου προσφέρουν τρεις μήνες δωρεάν πάγιο στην ίδια τιμή των 34,50 ευρώ για να παραμείνω σε αυτούς.

    Επειδή δεν εμπιστεύομαι τις προσφορές της Nova, τους αντιπροτείνω χαμηλότερο πάγιο στα 29 ευρώ για να παραμείνω στη 200άρα γραμμή, το αρνήθηκαν, οπότε μπάι μπάι και πήγα τελικά στη Vodafone, ενεργοποιήθηκα την 1η του Μάη. Το κέρδος εκτός από τη μεγαλύτερη ταχύτητα, 300Mbps έναντι 200Mbps, το μακράν καλύτερο wifi που δίνει το Power station σε σχέση με το Zyxel (επίσης πολύ καλό ρούτερ) που μου είχε δώσει η τότε Wind. Μιλάω σε καθημερινή βάση με κολλητό με εικόνα και ήχο στο Messenger. Όταν έφευγα από το γραφείο και πήγαινα στη κουζίνα για να βάλω νερό, με το Zyxel χανόταν το σήμα και κοβόταν η σύνδεση, με το Power Station το σήμα χάνει απλά 1-2 γραμμές, αλλά η εικόνα παραμένει καθαρή και η σύνδεση δεν επηρεάζεται καν.

    Το σπίτι μου έχει πολύ κακή διαρρύθμιση, για αυτό αναγκάστηκα να προσθέσω τρία επιπλέον access points για να έχω άριστο wifi παντού. Το Power station είναι το πρώτο ρούτερ που περνάει από τα χέρια μου μέχρι στιγμής, που καταφέρνει να διατηρεί τη σύνδεση στο κινητό μου, αν φύγω από το γραφείο και πάω στο σαλόνι, με όλα τα προηγούμενα ρούτερς κοβόταν επιτόπου η σύνδεση...
    Χριστός Ανέστη, χρόνια πολλά! Καλορίζικη η 300αρα! Χρήσιμες οι πληροφορίες που μοιράστηκες μαζί μας, θα δω πως μπορώ να τις αξιοποιήσω ως διαπραγματευτικά χαρτιά. Σήμερα 5/5 λήγει το συμβόλαιο, από αύριο θα τρέχει η υπηρεσία χωρίς συμβόλαιο.
    Για να καταλάβει κανείς πόσο έχουν αλλάξει τα πράγματα, θα σας πω το εξής. Στις 2/5 μιλάω στο τσατ μαζί τους, και τους λέω σε 3 μέρες λήγει το συμβόλαιο και ακόμα δεν μίλησα με κάποιον για ανανέωση. Απάντηση " Δεν πειράζει που λήγει σε 3 μέρες "!!
    Μάλλον θα αλλάξω τακτική από εδώ και πέρα. Είτε δεν θα επιδιώξω να μιλήσω μαζί τους και θα το αφήσω έτσι να τρέχει χωρίς δέσμευση συμβολαίου, είτε θα εξετάσω να κάνω αυτό που έκανες εσύ μήπως και επικοινωνήσουν μαζί μου και μου προσφέρουν όπως εσένα πάγια. Έχω πάθει την πλάκα μου πάντως με την νέα πολιτική της Nova...
    ΜΑΡΑΝ ΑΘΑ

  9. #6804
    Εγγραφή
    09-04-2015
    Μηνύματα
    560
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Nova
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΙΓΑΛΕΩ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Rezwalker Εμφάνιση μηνυμάτων
    Χριστός Ανέστη, χρόνια πολλά! Καλορίζικη η 300αρα! Χρήσιμες οι πληροφορίες που μοιράστηκες μαζί μας, θα δω πως μπορώ να τις αξιοποιήσω ως διαπραγματευτικά χαρτιά. Σήμερα 5/5 λήγει το συμβόλαιο, από αύριο θα τρέχει η υπηρεσία χωρίς συμβόλαιο.
    Για να καταλάβει κανείς πόσο έχουν αλλάξει τα πράγματα, θα σας πω το εξής. Στις 2/5 μιλάω στο τσατ μαζί τους, και τους λέω σε 3 μέρες λήγει το συμβόλαιο και ακόμα δεν μίλησα με κάποιον για ανανέωση. Απάντηση " Δεν πειράζει που λήγει σε 3 μέρες "!!
    Μάλλον θα αλλάξω τακτική από εδώ και πέρα. Είτε δεν θα επιδιώξω να μιλήσω μαζί τους και θα το αφήσω έτσι να τρέχει χωρίς δέσμευση συμβολαίου, είτε θα εξετάσω να κάνω αυτό που έκανες εσύ μήπως και επικοινωνήσουν μαζί μου και μου προσφέρουν όπως εσένα πάγια. Έχω πάθει την πλάκα μου πάντως με την νέα πολιτική της Nova...
    Εγω vdsl εχω παντως και ειμαι 6 μηνες χωρις συμβολαιο αφου εχει ληξει. Με παιρνουν τηλ να το ανανεωσω αλλα εφοσον ειανι ιδια τιμη που μου δινουν γιατι να δεσμευτω? Οποτε και να ληξει το συμβολαιο δεν τρεχει κατι.

  10. #6805
    Εγγραφή
    01-03-2005
    Περιοχή
    GR
    Μηνύματα
    10.037
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    Ftth:500/50 & 4G:95/45.
    ISP
    Nova & Cosmote.
    DSLAM
    Wind - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    HG8145V5 & Mr6500v.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Rezwalker Εμφάνιση μηνυμάτων
    Χριστός Ανέστη, χρόνια πολλά! Καλορίζικη η 300αρα! Χρήσιμες οι πληροφορίες που μοιράστηκες μαζί μας, θα δω πως μπορώ να τις αξιοποιήσω ως διαπραγματευτικά χαρτιά. Σήμερα 5/5 λήγει το συμβόλαιο, από αύριο θα τρέχει η υπηρεσία χωρίς συμβόλαιο.
    Για να καταλάβει κανείς πόσο έχουν αλλάξει τα πράγματα, θα σας πω το εξής. Στις 2/5 μιλάω στο τσατ μαζί τους, και τους λέω σε 3 μέρες λήγει το συμβόλαιο και ακόμα δεν μίλησα με κάποιον για ανανέωση. Απάντηση " Δεν πειράζει που λήγει σε 3 μέρες "!!
    Μάλλον θα αλλάξω τακτική από εδώ και πέρα. Είτε δεν θα επιδιώξω να μιλήσω μαζί τους και θα το αφήσω έτσι να τρέχει χωρίς δέσμευση συμβολαίου, είτε θα εξετάσω να κάνω αυτό που έκανες εσύ μήπως και επικοινωνήσουν μαζί μου και μου προσφέρουν όπως εσένα πάγια. Έχω πάθει την πλάκα μου πάντως με την νέα πολιτική της Nova...
    Αυτά τα ωραία διαβάζω και τρομάζω για τη στιγμή που θα έρθει η ώρα να ανανεώσω...

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από miltaros Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγω vdsl εχω παντως και ειμαι 6 μηνες χωρις συμβολαιο αφου εχει ληξει. Με παιρνουν τηλ να το ανανεωσω αλλα εφοσον ειανι ιδια τιμη που μου δινουν γιατι να δεσμευτω? Οποτε και να ληξει το συμβολαιο δεν τρεχει κατι.
    Ενδιαφέρουσα τακτική....
    -GOVERNMENT ECONOMIST VIRUS: Nothing works, but all your diagnostic software says everything is fine. :x

  11. #6806
    Εγγραφή
    28-11-2004
    Περιοχή
    Θεσσαλονικη
    Μηνύματα
    641
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    200/20
    ISP
    Nova
    DSLAM
    Forthnet - ΤΟΥΜΠΑ
    Router
    NOKIA G-2425G-A
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zarko Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κάνω αίτημα τελικά στη Vodafone στα ίδια χρήματα για τη 300άρα γραμμή, οπότε με παίρνουν τηλέφωνο από τη Nova και μου προσφέρουν τρεις μήνες δωρεάν πάγιο στην ίδια τιμή των 34,50 ευρώ για να παραμείνω σε αυτούς.
    Μια απορία: Αν κάνουμε αίτηση, ειναι δεσμευτική; Μπορούμε να υποχωρήσουμε;
    ΜΑΡΑΝ ΑΘΑ

  12. #6807
    Εγγραφή
    01-03-2005
    Περιοχή
    GR
    Μηνύματα
    10.037
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    Ftth:500/50 & 4G:95/45.
    ISP
    Nova & Cosmote.
    DSLAM
    Wind - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    HG8145V5 & Mr6500v.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Rezwalker Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μια απορία: Αν κάνουμε αίτηση, ειναι δεσμευτική; Μπορούμε να υποχωρήσουμε;
    Παλαιότερα όταν έκανες αίτηση η αίτηση πήγαινε αμέσως στον άλλο πάροχο και μάθαινε ότι έφευγες και σου γινόταν καλή προσφορά από τον πάροχο σου...
    Φυσικά είχες κάποιες ημέρες να υπαναχωρήσεις και έτσι δεν πήγαινες στον άλλο πάροχο...

    Πλέον και να κάνεις αίτηση σε άλλο πάροχο η αίτηση αυτή αν δεν επιλέξεις άμεση ενεργοποίηση με την οποία χάνεις το δικαίωμα υπαναχώρησης, η αίτηση αυτή κρατείται στο συρτάρι για 14 ημέρες που έχεις το δικαίωμα να υπαναχωρήσεις και πάει στον άλλο πάροχο τη 15η ημέρα που δεν μπορείς να κάνεις πίσω...
    Επομένως τα παλιά κόλπα καπουτ...
    Κοινώς και να κάνεις αν δεν βάλεις άμεση ενεργοποίηση θα έχεις 14 ημέρες αλλά τι θα κερδίσεις με αυτές; Μόνο αν κοινοποιήσεις την αίτηση στο παλιό πάροχο εσύ, αλλά θα κερδίσεις κάτι;

    Τι να σου πω.. Δεν ξέρω... Εσύ θα κρίνεις αν αξίζει....

    Η ας μας πουν και άλλοι τη γνώμη τους...
    -GOVERNMENT ECONOMIST VIRUS: Nothing works, but all your diagnostic software says everything is fine. :x

  13. #6808
    Εγγραφή
    22-02-2013
    Μηνύματα
    1.035
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΛΥΣΙΔΑ
    Router
    Power station
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από GregoirX23 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πλέον και να κάνεις αίτηση σε άλλο πάροχο η αίτηση αυτή αν δεν επιλέξεις άμεση ενεργοποίηση με την οποία χάνεις το δικαίωμα υπαναχώρησης, η αίτηση αυτή κρατείται στο συρτάρι για 14 ημέρες που έχεις το δικαίωμα να υπαναχωρήσεις και πάει στον άλλο πάροχο τη 15η ημέρα που δεν μπορείς να κάνεις πίσω...
    Επομένως τα παλιά κόλπα καπουτ...

    Συμφωνώ σε γενικές γραμμές, αλλά φαίνεται ότι εξετάζουν την κάθε περίπτωση ξεχωριστά, τουλάχιστον στην Nova. Αν είσαι ήδη δικός τους πελάτης που έληξε το συμβόλαιο όπως ήμουν εγώ, ακολουθούν τη "σκληρή γραμμή" των μηδενικών προσφορών. Και πάλι όμως, τουλάχιστον στην δική μου περίπτωση, με κάλεσαν από την Nova κάπου στις 8-10 μέρες από τη μέρα που είχα κάνει το αίτημα στη Vodafone για να μου προσφέρουν τα τρία πάγια δώρο για να παραμείνω, οπότε υπήρχε χρόνος ακόμα για να υπαναχωρήσω από το αίτημα στη Vodafone, δεν είχαν περάσει δηλαδή οι 14 μέρες.

    Αν όμως είσαι καινούριος πελάτης που πάει στη Nova από άλλο μεγάλο πάροχο και στραβώσει η δουλειά, όπως έγινε με την περίπτωση του κολλητού μου φίλου, εκεί αλλάζουν εντελώς τα δεδομένα. Εκεί του πρόσφεραν γη και ύδωρ για να παραμείνει, γιατί φυσικά ξεφτιλίστηκαν εντελώς σαν εταιρεία, όσοι δεν βαριέστε διαβάστε στο link όλα τα κωμικοτραγικά που συνέβησαν, δεν έχει νόημα να τα ξαναγράψω εδώ. Το θέμα είναι πάντως ότι του πρόσφεραν 4 ευρώ χαμηλότερο πάγιο, από τα 22 στα 18, έξι μήνες δωρεάν πάγια και δώρο ένα καινούριο κινητό για να παραμείνει και να μην επιστρέψει στην Cosmote. Ο φίλος μου φυσικά είχε γίνει Τούρκος, εδώ σχεδόν κόντεψε να πλακωθεί στο ξύλο με τον υπάλληλο της Nova στο κατάστημα, οπότε επέστρεψε φυσικά στην Cosmote...

  14. #6809
    Εγγραφή
    27-05-2006
    Περιοχή
    Άγιοι Ανάργυροι
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    13.512
    Downloads
    21
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10 - 600/120
    ISP
    Cosmote VDSL - 5G
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Router
    UntangleVM on esxi
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zarko Εμφάνιση μηνυμάτων
    Συμφωνώ σε γενικές γραμμές, αλλά φαίνεται ότι εξετάζουν την κάθε περίπτωση ξεχωριστά, τουλάχιστον στην Nova. Αν είσαι ήδη δικός τους πελάτης που έληξε το συμβόλαιο όπως ήμουν εγώ, ακολουθούν τη "σκληρή γραμμή" των μηδενικών προσφορών. Και πάλι όμως, τουλάχιστον στην δική μου περίπτωση, με κάλεσαν από την Nova κάπου στις 8-10 μέρες από τη μέρα που είχα κάνει το αίτημα στη Vodafone για να μου προσφέρουν τα τρία πάγια δώρο για να παραμείνω, οπότε υπήρχε χρόνος ακόμα για να υπαναχωρήσω από το αίτημα στη Vodafone, δεν είχαν περάσει δηλαδή οι 14 μέρες.

    Αν όμως είσαι καινούριος πελάτης που πάει στη Nova από άλλο μεγάλο πάροχο και στραβώσει η δουλειά, όπως έγινε με την περίπτωση του κολλητού μου φίλου, εκεί αλλάζουν εντελώς τα δεδομένα. Εκεί του πρόσφεραν γη και ύδωρ για να παραμείνει, γιατί φυσικά ξεφτιλίστηκαν εντελώς σαν εταιρεία, όσοι δεν βαριέστε διαβάστε στο link όλα τα κωμικοτραγικά που συνέβησαν, δεν έχει νόημα να τα ξαναγράψω εδώ. Το θέμα είναι πάντως ότι του πρόσφεραν 4 ευρώ χαμηλότερο πάγιο, από τα 22 στα 18, έξι μήνες δωρεάν πάγια και δώρο ένα καινούριο κινητό για να παραμείνει και να μην επιστρέψει στην Cosmote. Ο φίλος μου φυσικά είχε γίνει Τούρκος, εδώ σχεδόν κόντεψε να πλακωθεί στο ξύλο με τον υπάλληλο της Nova στο κατάστημα, οπότε επέστρεψε φυσικά στην Cosmote...
    Εννοείται θα έμενα στην Wind για το οικονομικό... Νερό και αλάτι αδελφέ αν είπαμε και μια κουβέντα παραπάνω φάση θα ήταν

  15. #6810
    Εγγραφή
    01-03-2005
    Περιοχή
    GR
    Μηνύματα
    10.037
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    Ftth:500/50 & 4G:95/45.
    ISP
    Nova & Cosmote.
    DSLAM
    Wind - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    HG8145V5 & Mr6500v.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zarko Εμφάνιση μηνυμάτων
    Συμφωνώ σε γενικές γραμμές, αλλά φαίνεται ότι εξετάζουν την κάθε περίπτωση ξεχωριστά, τουλάχιστον στην Nova. Αν είσαι ήδη δικός τους πελάτης που έληξε το συμβόλαιο όπως ήμουν εγώ, ακολουθούν τη "σκληρή γραμμή" των μηδενικών προσφορών. Και πάλι όμως, τουλάχιστον στην δική μου περίπτωση, με κάλεσαν από την Nova κάπου στις 8-10 μέρες από τη μέρα που είχα κάνει το αίτημα στη Vodafone για να μου προσφέρουν τα τρία πάγια δώρο για να παραμείνω, οπότε υπήρχε χρόνος ακόμα για να υπαναχωρήσω από το αίτημα στη Vodafone, δεν είχαν περάσει δηλαδή οι 14 μέρες.

    Αν όμως είσαι καινούριος πελάτης που πάει στη Nova από άλλο μεγάλο πάροχο και στραβώσει η δουλειά, όπως έγινε με την περίπτωση του κολλητού μου φίλου, εκεί αλλάζουν εντελώς τα δεδομένα. Εκεί του πρόσφεραν γη και ύδωρ για να παραμείνει, γιατί φυσικά ξεφτιλίστηκαν εντελώς σαν εταιρεία, όσοι δεν βαριέστε διαβάστε στο link όλα τα κωμικοτραγικά που συνέβησαν, δεν έχει νόημα να τα ξαναγράψω εδώ. Το θέμα είναι πάντως ότι του πρόσφεραν 4 ευρώ χαμηλότερο πάγιο, από τα 22 στα 18, έξι μήνες δωρεάν πάγια και δώρο ένα καινούριο κινητό για να παραμείνει και να μην επιστρέψει στην Cosmote. Ο φίλος μου φυσικά είχε γίνει Τούρκος, εδώ σχεδόν κόντεψε να πλακωθεί στο ξύλο με τον υπάλληλο της Nova στο κατάστημα, οπότε επέστρεψε φυσικά στην Cosmote...
    Για το δεύτερο σκέλος απάντησα εκεί...
    Για το πρώτο όπως είπα, τρέμω τη στιγμή που θα έρθει η ανανέωση στην οπτική.....
    -GOVERNMENT ECONOMIST VIRUS: Nothing works, but all your diagnostic software says everything is fine. :x

Σελ. 454 από 458 ΠρώτηΠρώτη ... 434444449452453454455456 ... ΤελευταίαΤελευταία

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας