Σελ. 96 από 103 ΠρώτηΠρώτη ... 7686919495969798101 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1.426-1.440 από 1535
  1. #1426
    Εγγραφή
    21-02-2011
    Περιοχή
    Αιγάλεω
    Ηλικία
    31
    Μηνύματα
    491
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1Gbps
    ISP
    Nova
    DSLAM
    Wind - ΑΙΓΑΛΕΩ
    Router
    FRITZ!Box 5590 Fiber
    Το Huawei που δηλώνει το Fritz είναι για το OLT να φανταστώ. Εν το μεταξύ μου έβγαλε και κάτι έξτρα που δεν το έδειχνε πριν

    PON connection with additional subscribers Pon-ID: 0x0000000
    •AMD Ryzen™ 9 5900X •ASUS ROG Crosshair VIII Dark Hero •ASUS ROG Strix GeForce GTX 1080 Ti OC 11GB •G.Skill Trident Z RGB 32GB Kit (2x16GB) 4000MHz UDIMM DDR4 CL16
    •2x Samsung 980 PRO PCIe® 4.0 x4, NVMe® SSD 1TB •Corsair HXi Series™ HX1000i High-Performance ATX Power Supply 80 Plus® Platinum Certified •NZXT Kraken X73 RGB •Coolermaster MasterCase H500M

  2. #1427
    Εγγραφή
    05-08-2017
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη, Ντεπώ
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    1.056
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1000/100
    ISP
    COSMOTE
    Router
    Fritz!Box 5530
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Prototype Εμφάνιση μηνυμάτων
    Περιμένω ONT για να μπορέσω να έχω δικιά μου συσκευή με λειτουργικό VoIP. Πείτε μου λίγο αυτό που κάνουν όσοι έχουν Cosmote, δηλώνω το SN του ONT στο 5590 και μετά εφόσον έχω internet με το 5590 βάζω απλά τα στοιχεία της τηλεφωνίας ή θα πρέπει να δηλώσω και κάποια MAC address για το VoIP;
    δεν θέλω να σε στεναχωρήσω αλλά αν έχω καταλάβει καλά, δεν θα αλλάξει τίποτα σε σχέση με το όπως είσαι τώρα.

    τώρα είσαι: -> οπτική στο 5590 και παρουσιάζεσαι στο huwaei OLT με το SN του ΑΙΟ της nova -> έχεις internet αλλά δεν έχεις τηλεφωνία γιατί η nova θέλει ένα σωρό πράγματα για να παίξει η τηλεφωνία που το fritz μάλλον δεν τα υποστηρίζει.

    μετά θα είσαι -> οπτική στο 5590 και θα παρουσιάζεσαι στο huwaei OLT με το SN του σκέτου ΟΝΤ που θα σου στείλει η nova -> πάλι θα έχεις internet αλλά δεν θα έχεις τηλεφωνία γιατί η nova θέλει ένα σωρό πράγματα για να παίξει η τηλεφωνία που το fritz μάλλον δεν τα υποστηρίζει.

    το SN που γράφουμε εδώ όπως καταλαβαίνεις είναι μόνο για το GPON οπτικό δίκτυο και την σύνδεση με το OLT του παρόχου.
    Αν το κάνεις spoof και παίξει (που θα παίξει στην περίπτωση σου 100%) τέλος η συζήτηση για το SN, έκανε την δουλειά του, το ξεχνάμε, δεν δηλώνεται ή δεν χρειάζεται να δηλωθεί πουθενά αλλού και σίγουρα οχι στο voip.

    Το τι θα γίνει απο εκεί και πέρα όμως, το αν θα παίξει το internet, το voip, ή η TV είναι άλλο επίπεδο/πίστα
    Για το Internet είμαστε σίγουροι, για το voip αναμένουμε τις οδηγίες τους. Αν οι οδηγίες/απαιτήσεις που θα δώσουν για το voip είναι συμβατές με αυτά που κάνει/ξέρει να κάνει το fritz οκ, θα παίξει. αν δώσουν περίεργες οδηγίες/απαιτήσεις απο τον εξοπλισμό (πχ ο εξοπλισμός πρεπει να στέλνει/ζητάει συγκεκριμένα dhcp options) όπως κάνουν τώρα τότε χλωμό το βλέπω. επίσημα δεν μπορείς να σκαλίσεις τα dhcp options στο fritz.

    Το SN/το serial/το MAC που σου λένε απο το τηλέφωνο το support της nova *δεν* εννοούν το GPON SN αλλά το SN/το serial/το MAC στην πιο πάνω πίστα (layer), που αφορά το voip. Το αν θα χρειαστεί τελικά αυτό να το δηλώσεις στην nova μένει να το δούμε - ούτε οι ίδιοι το ξέρουν ακόμα αποτι καταλαβαίνω
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος dpap76 : 11-04-24 στις 00:26.

  3. #1428
    Εγγραφή
    14-03-2016
    Περιοχή
    ΠΕΙΡΑΙΑ
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    244
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1Gbps
    ISP
    Cosmote - FTTH Vodafon
    Router
    FRITZ!Box 5590
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dpap76 Εμφάνιση μηνυμάτων
    δεν θέλω να σε στεναχωρήσω αλλά αν έχω καταλάβει καλά, δεν θα αλλάξει τίποτα σε σχέση με το όπως είσαι τώρα.

    τώρα είσαι: -> οπτική στο 5590 και παρουσιάζεσαι στο huwaei OLT με το SN του ΑΙΟ της nova -> έχεις internet αλλά δεν έχεις τηλεφωνία γιατί η nova θέλει ένα σωρό πράγματα για να παίξει η τηλεφωνία που το fritz μάλλον δεν τα υποστηρίζει.

    μετά θα είσαι -> οπτική στο 5590 και θα παρουσιάζεσαι στο huwaei OLT με το SN του σκέτου ΟΝΤ που θα σου στείλει η nova -> πάλι θα έχεις internet αλλά δεν θα έχεις τηλεφωνία γιατί η nova θέλει ένα σωρό πράγματα για να παίξει η τηλεφωνία που το fritz μάλλον δεν τα υποστηρίζει.

    το SN που γράφουμε εδώ όπως καταλαβαίνεις είναι μόνο για το GPON οπτικό δίκτυο και την σύνδεση με το OLT του παρόχου.
    Αν το κάνεις spoof και παίξει (που θα παίξει στην περίπτωση σου 100%) τέλος η συζήτηση για το SN, έκανε την δουλειά του, το ξεχνάμε, δεν δηλώνεται ή δεν χρειάζεται να δηλωθεί πουθενά αλλού και σίγουρα οχι στο voip.

    Το τι θα γίνει απο εκεί και πέρα όμως, το αν θα παίξει το internet, το voip, ή η TV είναι άλλο επίπεδο/πίστα
    Για το Internet είμαστε σίγουροι, για το voip αναμένουμε τις οδηγίες τους. Αν οι οδηγίες/απαιτήσεις που θα δώσουν για το voip είναι συμβατές με αυτά που κάνει/ξέρει να κάνει το fritz οκ, θα παίξει. αν δώσουν περίεργες οδηγίες/απαιτήσεις απο τον εξοπλισμό (πχ ο εξοπλισμός πρεπει να στέλνει/ζητάει συγκεκριμένα dhcp options) όπως κάνουν τώρα τότε χλωμό το βλέπω. επίσημα δεν μπορείς να σκαλίσεις τα dhcp options στο fritz.

    Το SN/το serial/το MAC που σου λένε απο το τηλέφωνο το support της nova *δεν* εννοούν το GPON SN αλλά το SN/το serial/το MAC στην πιο πάνω πίστα (layer), που αφορά το voip. Το αν θα χρειαστεί τελικά αυτό να το δηλώσεις στην nova μένει να το δούμε - ούτε οι ίδιοι το ξέρουν ακόμα αποτι καταλαβαίνω
    Σχετικά με το αν το fritzbox μπορεί να παίξει το voice της NOVA, έχω να πω ότι παίζει. Έχω ένα 7950 με αυτοκόλλητο που αναφέρει ότι παίζει με wind, και πριν 1 χρόνο που είχα NOVA η τηλεφωνία λειτουργούσε σωστά. Απλός έχει πειραγμένο firmware .

  4. #1429
    Εγγραφή
    21-02-2011
    Περιοχή
    Αιγάλεω
    Ηλικία
    31
    Μηνύματα
    491
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1Gbps
    ISP
    Nova
    DSLAM
    Wind - ΑΙΓΑΛΕΩ
    Router
    FRITZ!Box 5590 Fiber
    Ας δούμε (αύριο) τι θέλουν που θα έρθει το ONT...
    •AMD Ryzen™ 9 5900X •ASUS ROG Crosshair VIII Dark Hero •ASUS ROG Strix GeForce GTX 1080 Ti OC 11GB •G.Skill Trident Z RGB 32GB Kit (2x16GB) 4000MHz UDIMM DDR4 CL16
    •2x Samsung 980 PRO PCIe® 4.0 x4, NVMe® SSD 1TB •Corsair HXi Series™ HX1000i High-Performance ATX Power Supply 80 Plus® Platinum Certified •NZXT Kraken X73 RGB •Coolermaster MasterCase H500M

  5. #1430
    Εγγραφή
    28-07-2023
    Μηνύματα
    49
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Nova
    Router
    FRITZ!Box 7590
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από L.S.K. Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σχετικά με το αν το fritzbox μπορεί να παίξει το voice της NOVA, έχω να πω ότι παίζει. Έχω ένα 7950 με αυτοκόλλητο που αναφέρει ότι παίζει με wind, και πριν 1 χρόνο που είχα NOVA η τηλεφωνία λειτουργούσε σωστά. Απλός έχει πειραγμένο firmware .
    Το δικό μου 7590, στο οποίο έχω NOVA Voip τηλεφωνία, είναι απο Wind, αλλά δεν νομίζω να είχε πειραγμένο firmware, γιατί έκανε και update firmware version από AVM.
    Στο config θέλει χέρι.
    Νομίζω πως στον Prototype, σκοπεύουν να στείλουν για ΟΝΤ, Nokia media converter.
    Και τότε θα είναι -> οπτική στο Nokia -> Ethernet στο Fritz
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Coolmaster : 11-04-24 στις 10:11.

  6. #1431
    Εγγραφή
    16-02-2013
    Μηνύματα
    1.208
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    ↓ 200 ↑ 20
    ISP
    Cosmote-Vodafone-Inalan
    Router
    Fritz!Box 5590 Fiber
    Με τη σειρά μου κι εγώ να σας αναφέρω τα ευχάριστα νέα πως εδω και μερικές ημέρες παίζω με την ίνα απευθείας στο 5590 με Cosmote στα 200/20 σε Nokia OLT.

    Αφού το αγόρασα (Article no. 20003014), ξεκίνησα με τηλεφώνο στο 13788. Αφού (όπως αναμενόταν) δεν βγάλαμε άκρη, το έδωσε βλάβη για επίσκεψη τεχνικού.

    Μετά απο καμιά ώρα με παίρνει ο τεχνικός και μου λέει έρχομαι.
    Με τα πράγματα έτοιμα απο πριν, του λέω να μου σκανάρει το Modem ID για να παίξει.
    Αφού προσπάθησε αρκετές φορές σκανάροντας το Modem ID με το tablet, δεν τον άφηνε το σύστημα.
    Του ανέφερα τις περιπτώσεις κάποιων συνδρομητών που τους το ενεργοποίησαν και μου είπε "Ναι το γνωρίζω αλλά τώρα κόπηκαν αυτά."
    Στη συνέχεια κάλεσε έναν συνάδελφο απο άλλο τμήμα ο οποίος είπε ότι δεν μπορεί να κάνει κάτι και ότι είναι όλα με S/N.

    Εκει που άρχισα να απογοητεύομαι, μου λέει κάτσε μήπως μπορέσω και κάνω μια "πατέντα".
    Μετά απο λίγο μου λέει να τρέξω τον αρχικό Wizard και πάλι. Βάζω τα Settings χειροκίνητα otenet@otenet.gr 835 και παίρνω κανονικά IP!
    Μου λέει "Σε βλέπω.."(στο τάμπλετ)

    Αφού τεστάραμε ότι έπαιζε το ίντερνετ, έβαλα το κανονικό user name της γραμμής και με γύρισε σε public ip χωρίς τηλεφωνία όμως. Μετά απο κάποια ώρα ενεργοποιήθηκε και η τηλεφωνία αφού την είχα σετάρει απο πριν.

    Μιας και δεν ήταν πολύ επεξηγηματικός στο τι ακριβώς έκανε, αυτό που ψιλο κατάλαβα απο την συζήτηση ήταν ότι το "πήρε/χρέωσε" σε αυτόν και γι'αυτο έπαιξε. Επίσης ανέφερε ότι υπάρχει πιθανότητα να σταματήσει να παίζει.

    Αν μας διαβάζει, ένα μεγάλο ευχαριστώ απο εμένα!!!

    Στα του ρούτερ τώρα, απλά το μηχάνημα δε νιώθει!! Παραθέτω εικόνες. (στους 47 βαθμούς το βλέπω σήμερα το SFP λόγω και της ζέστης έξω)
    Ότι απορίες έχετε ευχαρίστως να απαντήσω ότι μπορώ!

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  main.jpg 
Εμφανίσεις:  31 
Μέγεθος:  115,0 KB 
ID: 255388Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  Overview.jpg 
Εμφανίσεις:  42 
Μέγεθος:  157,9 KB 
ID: 255389Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  Fiber optics.jpg 
Εμφανίσεις:  30 
Μέγεθος:  120,7 KB 
ID: 255390Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  Temps.jpg 
Εμφανίσεις:  21 
Μέγεθος:  153,8 KB 
ID: 255391Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  Bufferbloat A results.jpg 
Εμφανίσεις:  24 
Μέγεθος:  108,5 KB 
ID: 255392

  7. #1432
    Εγγραφή
    23-06-2007
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    18.998
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    220/22 + 110/11 + 450/22
    ISP
    Cosmote & Vodafone
    DSLAM
    Wind - ΠΑΤΗΣΙΑ
    Router
    Fritz! VDSL + 5G
    SNR / Attn
    19(dB) / 11(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Μπράβο, ωραίος!!
    Ακόμη ένας με Nokia!

    Και μπράβο και στον τεχνικό όντως!

    Υποθέτω ότι αρχικά το πρόβλημα είναι αυτό που είχαν αναφέρει και άλλοι,
    ότι δεν μπορούσε να γίνει καταχώρηση γιατί δεν έχει γίνει "χρέωση" για Fritz στην Cosmote, ώστε να "ανοίξουν" στο σύστημα τους τα υπόλοιπα που πρέπει να μπουν.

    Πιθανόν με σκανάρισμα του SAP που έχουμε θα γινόταν η δουλειά, αλλά μετά μπορεί να σου ζητούσαν πίσω κανένα Fritz!

    - - - Updated - - -

    Δεν θυμάμαι, είχες δοκιμάσει να περάσεις το S/N του ONT στο Fritz ?

    Καλό και το Bufferbloat! .. βλέπω έχεις περιορίσει το Throughtput.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Iris07 : 13-04-24 στις 22:48.
    My AVM Fritz : 7590 AX, 4060 AX, 6850 5G, Repeater 6000, Fon X6, Smart Gateway, Dect 500, Dect 440, Dect 200
    Other : ZTE H267A, TP-Link TL-R605, Poynting XPOL-1-5G, Samsung S20 FE & S21 FE, Panasonic KX-TGF310, Cosmote TV Box, MI Box 2
    New! : Qnap: QHora-301W - 10GbE

  8. #1433
    Εγγραφή
    16-02-2013
    Μηνύματα
    1.208
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    ↓ 200 ↑ 20
    ISP
    Cosmote-Vodafone-Inalan
    Router
    Fritz!Box 5590 Fiber
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Iris07 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν θυμάμαι, είχες δοκιμάσει να περάσεις το S/N του ONT στο Fritz ?
    Όχι, καθόλου.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Iris07 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Υποθέτω ότι αρχικά το πρόβλημα είναι αυτό που είχαν αναφέρει και άλλοι,
    ότι δεν μπορούσε να γίνει καταχώρηση γιατί δεν έχει γίνει "χρέωση" για Fritz στην Cosmote, ώστε να "ανοίξουν" στο σύστημα τους τα υπόλοιπα που πρέπει να μπουν.
    Χμμ κάπως έτσι ναι, όμως αυτός ότι έκανε το έκανε μόνο με το tablet.

    Πάντως τo ρεζουμέ όλης της εμπειρίας που είχα με τον τεχνικό ήταν ότι τα πράγματα τα βλέπω κάπως δυσοίωνα όσον αφορά την απευθείας χρήση της ίνας στα Fritz + Cosmote.

    Εκτός βέβαιας για όσους έχουν 1000άρα με 5530 σε Huawei OLT.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Iris07 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλό και το Bufferbloat! .. βλέπω έχεις περιορίσει το Throughtput.
    Ναι! 214/21

  9. #1434
    Εγγραφή
    23-06-2007
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    18.998
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    220/22 + 110/11 + 450/22
    ISP
    Cosmote & Vodafone
    DSLAM
    Wind - ΠΑΤΗΣΙΑ
    Router
    Fritz! VDSL + 5G
    SNR / Attn
    19(dB) / 11(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Εγώ αντίθετα τα βλέπω πιο ελπιδοφόρα τα πράγματα..

    Από την μία βλέπουμε να έχουν μπει και τα Nokia OLT στο παιχνίδι..
    Σαφώς ναι, η καλύτερη περίπτωση είναι να έχεις πάρει πρώτα ένα 5530..

    Μετά σε όσους έχουν κάποιο ONT, πάλι μπορούν να προσπαθήσουν να βάλουν 5590.

    Πιστεύω ότι ίσως παίξει κάποιο ρόλο ότι τώρα δίνει Fiber και η AMY.

    Θέλω πάντως να δω στο άμεσο μέλλον εάν ο OTE θα συνεχίσει να υποστηρίζει το 5530 στις συνδέσεις του..
    Δηαλδή εάν θα συνεχίσει να το δίνει σε νέες συνδέσεις.
    My AVM Fritz : 7590 AX, 4060 AX, 6850 5G, Repeater 6000, Fon X6, Smart Gateway, Dect 500, Dect 440, Dect 200
    Other : ZTE H267A, TP-Link TL-R605, Poynting XPOL-1-5G, Samsung S20 FE & S21 FE, Panasonic KX-TGF310, Cosmote TV Box, MI Box 2
    New! : Qnap: QHora-301W - 10GbE

  10. #1435
    Εγγραφή
    05-08-2017
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη, Ντεπώ
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    1.056
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1000/100
    ISP
    COSMOTE
    Router
    Fritz!Box 5530
    Πολύ ωραία, μπράβο στον τεχνικό που πήρε πάνω του την αλλαγή του ΟΝΤ

    ... έφτασα αισίως τα 1000 μηνύματα


  11. #1436
    Εγγραφή
    23-06-2007
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    18.998
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    220/22 + 110/11 + 450/22
    ISP
    Cosmote & Vodafone
    DSLAM
    Wind - ΠΑΤΗΣΙΑ
    Router
    Fritz! VDSL + 5G
    SNR / Attn
    19(dB) / 11(dB)
    Path Level
    Fastpath


    Τώρα που είσαι πλέον παλιός μπορείς να βάλεις το χιτώνιο μέσα στο παντελόνι!
    My AVM Fritz : 7590 AX, 4060 AX, 6850 5G, Repeater 6000, Fon X6, Smart Gateway, Dect 500, Dect 440, Dect 200
    Other : ZTE H267A, TP-Link TL-R605, Poynting XPOL-1-5G, Samsung S20 FE & S21 FE, Panasonic KX-TGF310, Cosmote TV Box, MI Box 2
    New! : Qnap: QHora-301W - 10GbE

  12. #1437
    Εγγραφή
    16-07-2014
    Ηλικία
    54
    Μηνύματα
    81
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    COSMOTE
    Router
    FRITZBOX 5590
    Καλημέρα!
    Φίλε andresalonika καλορίζικο!
    Χαίρομαι που πήγαν όλα καλά.
    Όσον αφορά την απευθείας σύνδεση ίνας Fritz - Cosmote εγώ είμαι αισιόδοξος.
    Πιστεύω ότι κάποια στιγμή στο μέλλον θα είναι εφικτή, αφού λύσουν κάποια θέματα στο σύστημα τους.
    Για παράδειγμα να μπορεί ο τεχνικός να σκανάρι τον σειριακό από εξοπλισμό του πελάτη.
    Σίγουρα τα Fritz τα χρησιμοποιεί ένα πάρα πολύ μικρό ποσοστό ψαγμένων συνδρομητών.
    Αλλά πουλάει και ίδια η κοσμοτέ προϊόντα της εταιρίας.
    Εξάλλου δεν πρωτοτυπεί, τα Fritz τα χρησιμοποιούν πάροχοι και στην Ευρώπη.

  13. #1438
    Εγγραφή
    16-02-2013
    Μηνύματα
    1.208
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    ↓ 200 ↑ 20
    ISP
    Cosmote-Vodafone-Inalan
    Router
    Fritz!Box 5590 Fiber
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sat3x1 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλημέρα!
    Φίλε andresalonika καλορίζικο!
    Χαίρομαι που πήγαν όλα καλά.
    Καλημέρα!
    Σ'ευχαριστώ πολύ φιλαράκι μου!

    Εγώ βασίζω την άποψη μου στο ότι μετά το φιάσκο με το 5530, θα κοιτάξουν να πάνε σε λύσεις all-in-one (βλέπε πιλοτικό που δώσανε σε έναν χρήστη στο νήμα Cosmote FTTH) και θα παίζει με το S/N που υπάρχει ήδη στο σύστημα. Ότι γίνεται και τώρα βασικά.

    Και βλέπω οι διαδικασίες που κάνουμε και έχουμε κάνει για την ενεργοποίηση της ίνας πάνω στο 5590 να μένουν ως έχουν και να εξαρτόμαστε απο την διάθεση του εκάστοτε τεχνικού.

    Ελπίζω να αλλάξουν τα πράγματα...

  14. #1439
    Εγγραφή
    10-06-2004
    Περιοχή
    ΑΘΗΝΑ
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    1.624
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1000/100
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΑΓΚΡΑΤΙ
    Router
    Pfsense+
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από andresalonika Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλημέρα!
    Σ'ευχαριστώ πολύ φιλαράκι μου!

    Εγώ βασίζω την άποψη μου στο ότι μετά το φιάσκο με το 5530, θα κοιτάξουν να πάνε σε λύσεις all-in-one (βλέπε πιλοτικό που δώσανε σε έναν χρήστη στο νήμα Cosmote FTTH) και θα παίζει με το S/N που υπάρχει ήδη στο σύστημα. Ότι γίνεται και τώρα βασικά.

    Και βλέπω οι διαδικασίες που κάνουμε και έχουμε κάνει για την ενεργοποίηση της ίνας πάνω στο 5590 να μένουν ως έχουν και να εξαρτόμαστε απο την διάθεση του εκάστοτε τεχνικού.

    Ελπίζω να αλλάξουν τα πράγματα...
    Ποιο ήταν φιάσκο?

  15. #1440
    Εγγραφή
    27-12-2021
    Περιοχή
    Χαλάνδρι
    Μηνύματα
    473
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1Gbps
    ISP
    Cosmote
    Router
    FRITZ!Box 5530 Fiber
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από andresalonika Εμφάνιση μηνυμάτων
    ...μετά το φιάσκο με το 5530...
    Ποιο φιάσκο;
    Το 5530 δούλεψε μια χαρά από την πρώτη μέρα και είναι μακράν το καλύτερο router/gateway που έχει δοθεί από πάροχο.
    Το ότι δεν μπορείς εύκολα να το αντικαταστήσεις με άλλο, είναι διαφορετικό ζήτημα και το οποίο δεν αφορά το 5530 αλλά την πολιτική της εταιρείας.

Σελ. 96 από 103 ΠρώτηΠρώτη ... 7686919495969798101 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας