Σελ. 38 από 39 ΠρώτηΠρώτη ... 18283336373839 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 556-570 από 571
  1. #556
    Εγγραφή
    10-06-2004
    Περιοχή
    ΑΘΗΝΑ
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    1.442
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1000/100
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΑΓΚΡΑΤΙ
    Router
    Pfsense+
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από DENYS2222 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σου είναι εύκολο να στείλεις και σε μένα το root user/pass για το Νokia G-2425G-A. Σε ευχαριστώ πολύ.
    κατανταει πλεον αστειο....... Διαβαζει κανεις η απλα απλα ζητατε ????

  2. #557
    Εγγραφή
    20-07-2008
    Περιοχή
    Πετρούπολη
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    5.757
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    220/22
    ISP
    NOVA
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Oav051 Εμφάνιση μηνυμάτων
    κατανταει πλεον αστειο....... Διαβαζει κανεις η απλα απλα ζητατε ????


    Καμμια σωτηρία .... Ηθελα να ηξερα τι τους θελουν τους κωδικους ...!!!!

    Να το παιξουν χακεραδες , οταν τους δινεις μασημενη τροφη , και παλι ομως ΔΕΝ τα καταφερνουν...???
    The gr81 .

  3. #558
    Εγγραφή
    07-07-2014
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    912
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    112640/11255 D/U
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΠ. ΠΑΥΛΟΣ
    Router
    pfsense & TG789vac rooted
    SNR / Attn
    15.4(dB) / 11(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Oav051 Εμφάνιση μηνυμάτων
    κατανταει πλεον αστειο....... Διαβαζει κανεις η απλα απλα ζητατε ????
    Απλά ζητάνε....


    Μήπως κάποιος admin θα έπρεπε να προσθέσει στο #1 το libk προς το github του Μάριου;

  4. #559
    Εγγραφή
    03-10-2018
    Μηνύματα
    1.017
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    1
    Στην πρώτη σελίδα έχει έναν σύνδεσμο με ένα αρχείο που έχει τους κωδικούς admin. Όποιος τους χρειάζεται μπορεί να τους δει εκεί.

  5. #560
    Εγγραφή
    10-06-2004
    Περιοχή
    ΑΘΗΝΑ
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    1.442
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1000/100
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΑΓΚΡΑΤΙ
    Router
    Pfsense+
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ds12 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στην πρώτη σελίδα έχει έναν σύνδεσμο με ένα αρχείο που έχει τους κωδικούς admin. Όποιος τους χρειάζεται μπορεί να τους δει εκεί.
    Ε αυτό λέμε..... κανείς δεν κοιτάει την πρώτη σελίδα...... ούτε ακριβώς το προηγούμενο μήνυμα, που είχα απαντήσει.... κατευθείαν στο ψητό...

  6. #561
    Εγγραφή
    20-04-2007
    Περιοχή
    Πειραιάς
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    258
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ On Telecoms Full
    Ταχύτητα
    10000
    ISP
    On Telecoms
    Router
    Pirelli - US Robotics
    Καλημέρα

    έχει αλλάξει κανείς την Default Address από 192.168.1.254 σε 192.168.2.254 ?

    όταν το κάνω μου εμφανίζει το εξής

    Network 192.168.2.x is reserved and cannot be used, please select a different one


    Πρέπει να κάνω κάτι άλλο πρώτα ?

    Ευχαριστώ
    http://www.check-domains.gr
    Κατοχύρωση Domain name - Ποιοτική Φιλοξενία ιστοσελίδων
    Joomla Hosting and Support

  7. #562
    Εγγραφή
    28-08-2015
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    3
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x

  8. #563
    Συγχαρητήρια για την όλη προσπάθεια στα μέλη, δεν ξέρω αν είμαι στο κατάλληλο thread ωστόσο ήθελα να κάνω μια ερώτηση αναφορικά με τις ταχύτητες down & up, ενεργοποιημενος από προχθές σε Nova 500/50 με το εν λόγω Nokia. Τόσο με ethernet από desktop κλειδωμένο σε 1000/1000 όσο και με wifi στο κινητό κλειδωμένο στα 720mbps ενώ σε όλα τα speedtest τερματίζει την γραμμή στα ~ 520 down και 53 up όταν γίνεται προσπάθεια download από servers που έχουν δοκιμαστικά αρχεία σε διάφορα μεγέθη όπως 2gb, 5gb, 10gb κλπ στις περισσότερες περιπτώσεις θα δω από ταχύτητα 1 έως 5 mb/s και σπάνια από 25 έως 35 mb/s η οποία θα πέσει στα 10 με 15 mb/s μετά από λίγο. Υπάρχει κάποια λογική εξήγηση σε αυτό;

  9. #564
    Εγγραφή
    10-06-2004
    Περιοχή
    ΑΘΗΝΑ
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    1.442
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1000/100
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΑΓΚΡΑΤΙ
    Router
    Pfsense+
    Bottleneck στο πισι ίσος είναι ένα ενδεχόμενο

  10. #565
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Oav051 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Bottleneck στο πισι ίσος είναι ένα ενδεχόμενο
    Το bottleneck στο πισι πως προκύπτει; Και στο κινητό τα ίδια έχοντας link speed 720mpbs. Τα speedtest τρέχουν όλα φουλ. Με την προηγούμενη γραμμή 100/10 όλα τα δοκιμαστικά downloads από διάφορους servers τα τερμάτιζε στα 11-12 mb/s και τώρα παρατηρώ ταχύτητες στην πλειονότητα των περιπτώσεων από τους ίδιους servers 1-5 mb/s. Επίσης από ένα synology nas όταν τραβούσα αρχεία εκτός σπιτιού έπαιρνα στο up γεμάτα 10mpbs από αυτά που τραβούσα, τώρα δεν μου δίνει πάνω από 5mbps ακολουθώντας τα ίδια βήματα αλλά με κουμπωμένο αναγκαστικά το nokia πλέον.

  11. #566
    Εγγραφή
    10-06-2004
    Περιοχή
    ΑΘΗΝΑ
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    1.442
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1000/100
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΑΓΚΡΑΤΙ
    Router
    Pfsense+
    Mechanical οι ssd δίσκοι.

  12. #567
    Εγγραφή
    21-08-2011
    Μηνύματα
    289
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Nova
    Router
    Nokia G-2425G-A
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από xxxxx Εμφάνιση μηνυμάτων
    Συγχαρητήρια για την όλη προσπάθεια στα μέλη, δεν ξέρω αν είμαι στο κατάλληλο thread ωστόσο ήθελα να κάνω μια ερώτηση αναφορικά με τις ταχύτητες down & up, ενεργοποιημενος από προχθές σε Nova 500/50 με το εν λόγω Nokia. Τόσο με ethernet από desktop κλειδωμένο σε 1000/1000 όσο και με wifi στο κινητό κλειδωμένο στα 720mbps ενώ σε όλα τα speedtest τερματίζει την γραμμή στα ~ 520 down και 53 up όταν γίνεται προσπάθεια download από servers που έχουν δοκιμαστικά αρχεία σε διάφορα μεγέθη όπως 2gb, 5gb, 10gb κλπ στις περισσότερες περιπτώσεις θα δω από ταχύτητα 1 έως 5 mb/s και σπάνια από 25 έως 35 mb/s η οποία θα πέσει στα 10 με 15 mb/s μετά από λίγο. Υπάρχει κάποια λογική εξήγηση σε αυτό;
    Τα speedtests χρησιμοποιουν πολλαπλα connections για αυτο και τερματιζουν την γραμμη. Σε πολλες περιπτωσεις , σε πραγματικες συνθηκες αυτο δεν θα συμβει. Μεσω browser (χρησιμοποιω edge) αυτο δεν συνεβαινε και επρεπε να ενεργοποιησω το flag "parallel downloading" , για να δω καλυτερα αποτελεσματα. Λογικα το flag αυτο υπαρχει σε ολους τους chromium-based browsers. Επισης , σε περιβαλλον λινουξ , το wget δεν χρησιμοποιει πολλαπλα connections , ενω το aria2 χρησιμοποιει. Αρα και σε αυτες τις περιπτωσεις τα αποτελεσματα ειναι διαφορετικα.

    Τετοια τεστς με δοκιμαστικα αρχεια εκανα και εγω οταν πρωτοεβαλα την οπτικη και δεν επαιρνα καλα αποτελεσματα. ntua , uoc και λοιποι σερβερς σερνοντουσαν. nvidia.com τα ιδια. Με την ρυθμιση που προαναφερω στον browser βελτιωθηκε καπως η κατασταση.

  13. #568
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από mphxths Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τα speedtests χρησιμοποιουν πολλαπλα connections για αυτο και τερματιζουν την γραμμη. Σε πολλες περιπτωσεις , σε πραγματικες συνθηκες αυτο δεν θα συμβει. Μεσω browser (χρησιμοποιω edge) αυτο δεν συνεβαινε και επρεπε να ενεργοποιησω το flag "parallel downloading" , για να δω καλυτερα αποτελεσματα. Λογικα το flag αυτο υπαρχει σε ολους τους chromium-based browsers. Επισης , σε περιβαλλον λινουξ , το wget δεν χρησιμοποιει πολλαπλα connections , ενω το aria2 χρησιμοποιει. Αρα και σε αυτες τις περιπτωσεις τα αποτελεσματα ειναι διαφορετικα.

    Τετοια τεστς με δοκιμαστικα αρχεια εκανα και εγω οταν πρωτοεβαλα την οπτικη και δεν επαιρνα καλα αποτελεσματα. ntua , uoc και λοιποι σερβερς σερνοντουσαν. nvidia.com τα ιδια. Με την ρυθμιση που προαναφερω στον browser βελτιωθηκε καπως η κατασταση.
    Ακόμα και με το parallel downloading στο chrome ελάχιστη βελτίωση θα έλεγα έως καθόλου, το θέμα είναι πως και στα speed test που χρησιμοποιούν πολλαπλά connections όταν θα επιλέξω server του εξωτερικού (εντός Ευρώπης) δεν πάει με τίποτα πάνω από 300mbps και το ping ανεξαρτήτως χώρας δεν θα πέσει κάτω από τα 60ms. Τα 500mbps με 3-4ms θα τα δω μόνο σε server της Αθήνας. Επιπλέον κάτι ακόμα που παρατήρησα είναι πως το NAS εκεί που με το technicolor όταν τραβούσα εκτός σπιτιού μου έδινε όλο το up 10mbps, τώρα με 50mbps δεν έχω πραγματικό ούτε 5mbps όταν τραβάω αρχεία μου. Στις εσωτερικές μεταφορές αρχείων είναι οκ δεν έχω θέμα τερματίζει κανονικά η 1000αρα lan με 112mb/s.

  14. #569
    Εγγραφή
    21-08-2011
    Μηνύματα
    289
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Nova
    Router
    Nokia G-2425G-A
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από xxxxx Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ακόμα και με το parallel downloading στο chrome ελάχιστη βελτίωση θα έλεγα έως καθόλου, το θέμα είναι πως και στα speed test που χρησιμοποιούν πολλαπλά connections όταν θα επιλέξω server του εξωτερικού (εντός Ευρώπης) δεν πάει με τίποτα πάνω από 300mbps και το ping ανεξαρτήτως χώρας δεν θα πέσει κάτω από τα 60ms. Τα 500mbps με 3-4ms θα τα δω μόνο σε server της Αθήνας. Επιπλέον κάτι ακόμα που παρατήρησα είναι πως το NAS εκεί που με το technicolor όταν τραβούσα εκτός σπιτιού μου έδινε όλο το up 10mbps, τώρα με 50mbps δεν έχω πραγματικό ούτε 5mbps όταν τραβάω αρχεία μου. Στις εσωτερικές μεταφορές αρχείων είναι οκ δεν έχω θέμα τερματίζει κανονικά η 1000αρα lan με 112mb/s.
    Δωστου μερικες μερες. Θυμαμαι και εγω τις πρωτες μερες , οπως εγραψα , σερνοταν η συνδεση σε διαφορους σερβερς εσωτερικου και εξωτερικου ενω στα speedtests μαξαριζε. Εβαλα το flag στον edge και η βελτιωση ηταν μικρη αλλα υπηρχε. Τωρα ενα μηνα και κατι μετα την ενεργοποιηση , speedtests , nvidia , ntua , cosmote testfiles κλπ ολα τερματιζουν. Πριν λιγο τραβηξα τεστ σε nvidia.com και σε cosmote testfiles και τερματισαν. Ολα τα speedtests τερματιζουν. Τωρα , οσον αφορα σε ευρωπαικους σερβερς ...τι να πω. Πριν λιγο δοκιμασα εδω , διαλεξα Αμστερνταμ , για να ειμαι σιγουρος οτι δεν με εχει "στειλει" αυτοματα σε κανα κοντινο ελληνικο σερβερ και δοκιμασα να κατεβασω το 1γιγα testfile. Επιασε 20mb/s-22mb/s στα 24mb/s μαξιμουμ που πιανει η γραμμη μου... μια χαρα νομιζω.

  15. #570
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Oav051 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Mechanical οι ssd δίσκοι.
    Samsung 970 Evo 2TB

Σελ. 38 από 39 ΠρώτηΠρώτη ... 18283336373839 ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας