Σελ. 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12
Εμφάνιση 16-27 από 27
  1. #16
    Εγγραφή
    26-10-2005
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    1.351
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    33000/5000
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΑΚΡΟΠΟΛΗ
    Router
    TP-LINK TD-W9977
    Οχι ρε παιδια και η Τουνη τωρα πως θα ενημερωσει το κοινο της οτι την κλωτσαει το μωρο στην κοιλια και οτι μεγαλωσαν τα cheetos της απο την εγκυμοσυνη?

    Που βαδιζει αυτος ο τοπος ?
    KOYKAKI : Τρύπα στην γεωγραφία των ευρυζωνικών συνδέσεων!!

  2. #17
    Εγγραφή
    02-04-2010
    Μηνύματα
    13.122
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από koukaki Εμφάνιση μηνυμάτων
    Οχι ρε παιδια και η Τουνη τωρα πως θα ενημερωσει το κοινο της οτι την κλωτσαει το μωρο στην κοιλια και οτι μεγαλωσαν τα cheetos της απο την εγκυμοσυνη?

    Που βαδιζει αυτος ο τοπος ?
    Σόρρυ, χρησιμοποιώ ινσταγκραμ αλλά δεν ήξερα ότι η τουνη είναι έγκυος. Βασικά παίζει να μην έχω μάθει ποτέ μέσω ινσταγκραμ, ότι κάποιος είναι έγκυος ή τρώει γαριδάκια.

    Δεν είναι καθόλου απαραίτητο να ακολουθήσεις κανέναν... influencer. Ίσως βέβαια είναι απαραίτητο να ακολουθήσεις το γκρουπακι της παρέας μου.

    Να μου πεις ότι είναι πρόβλημα οι διαφημίσεις που σχεδόν οδηγούν στη διαγραφή του λογαριασμού, ναι.
    Όσο περισσότερο σου κλέβουν τη ζωή, τόσο σε ταΐζουν με έθνος και φυλή..

    Εθνικισμός και μετανάστες

    Μία τάξη, φυλετικά διαχωρισμένη

  3. #18
    Εγγραφή
    26-10-2005
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    1.351
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    33000/5000
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΑΚΡΟΠΟΛΗ
    Router
    TP-LINK TD-W9977
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zus Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σόρρυ, χρησιμοποιώ ινσταγκραμ αλλά δεν ήξερα ότι η τουνη είναι έγκυος. Βασικά παίζει να μην έχω μάθει ποτέ μέσω ινσταγκραμ, ότι κάποιος είναι έγκυος ή τρώει γαριδάκια.

    Δεν είναι καθόλου απαραίτητο να ακολουθήσεις κανέναν... influencer. Ίσως βέβαια είναι απαραίτητο να ακολουθήσεις το γκρουπακι της παρέας μου.

    Να μου πεις ότι είναι πρόβλημα οι διαφημίσεις που σχεδόν οδηγούν στη διαγραφή του λογαριασμού, ναι.
    Μερικες ζουνε μονο απο το instagram
    https://www.protothema.gr/life-style...sto-instagram/
    KOYKAKI : Τρύπα στην γεωγραφία των ευρυζωνικών συνδέσεων!!

  4. #19
    Εγγραφή
    05-12-2003
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    3.703
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200000 / 20000
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΤΟΥΜΠΑ
    Router
    AVM Fritz!Box 7530 ax
    Βασικά όλα τα εργαλεία είναι πως θα τα χρησιμοποιήσεις.. Προσωπικά εγώ όταν ανοίγω την εφαρμογή του Instagram, νιώθω λες και κάνω 10 ώρες ψυχοθεραπεία. Ο αλγόριθμος έχει μάθει τα δικά μου "γούστα" οπότε μου βγάζει συνέχεια, ταξίδια και τοπία, οπότε κάθε φορά βλέπω εκπληκτικά μέρη τα οποία δε γνώριζα.
    Όποιος θέλει κώλους τους έβρισκε σε συγκεκριμένα site πατροπαράδοτα

  5. #20
    Εγγραφή
    25-05-2005
    Περιοχή
    Ζωγράφου
    Ηλικία
    56
    Μηνύματα
    459
    Downloads
    21
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    100000/10000
    ISP
    Cosmote
    Router
    Cosmote
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από koukaki Εμφάνιση μηνυμάτων
    Οχι ρε παιδια και η Τουνη τωρα πως θα ενημερωσει το κοινο της οτι την κλωτσαει το μωρο στην κοιλια και οτι μεγαλωσαν τα cheetos της απο την εγκυμοσυνη?

    Που βαδιζει αυτος ο τοπος ?

  6. #21
    Εγγραφή
    02-04-2010
    Μηνύματα
    13.122
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από koukaki Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μερικες ζουνε μονο απο το instagram
    https://www.protothema.gr/life-style...sto-instagram/
    Δεν διαφωνώ και ίσως καλά κάνουν αν μπορούν αλλά δεν έχει καμία σχέση με αυτά που έγραψα.

    Πώς έμαθες για τα γαριδάκια της τουνη εσύ?
    Όσο περισσότερο σου κλέβουν τη ζωή, τόσο σε ταΐζουν με έθνος και φυλή..

    Εθνικισμός και μετανάστες

    Μία τάξη, φυλετικά διαχωρισμένη

  7. #22
    Εγγραφή
    26-10-2005
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    1.351
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    33000/5000
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΑΚΡΟΠΟΛΗ
    Router
    TP-LINK TD-W9977
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zus Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν διαφωνώ και ίσως καλά κάνουν αν μπορούν αλλά δεν έχει καμία σχέση με αυτά που έγραψα.

    Πώς έμαθες για τα γαριδάκια της τουνη εσύ?
    Πλεον τα γραφουν και σε ειδησιογραφικα sites απο οτι ειδες..
    KOYKAKI : Τρύπα στην γεωγραφία των ευρυζωνικών συνδέσεων!!

  8. #23
    Εγγραφή
    04-11-2020
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    137
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Vodafone
    Μας ζάλισαν το σύστημα οι ψευτοινφλουενσερς

  9. #24
    Εγγραφή
    05-04-2010
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    56
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    ISP
    WIND
    Κι εμένα χθες με κλείδωσαν για μερικές ώρες, εδώ και λίγο καιρό με κλειδώνει και το fb χωρίς λόγο και με ξεκλειδώνει από λίγα λεπτά μέχρι μία μέρα.

  10. #25
    Εγγραφή
    12-12-2021
    Περιοχή
    Τρίκαλα
    Ηλικία
    23
    Μηνύματα
    85
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    88589/10999
    ISP
    Cosmote
    Router
    Asus DSL-AC55U
    SNR / Attn
    3.3(dB) / 6.8(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Το TikTok πρέπει να πάρει σειρά

  11. #26
    Εγγραφή
    16-10-2020
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    109
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Όλοι οι ινφλουένσερς έξαλλοι

  12. #27
    Εγγραφή
    25-08-2022
    Μηνύματα
    168
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    26991/2696
    ISP
    COSMOTE
    Router
    SpeedPort Smart
    Path Level
    Interleaved
    Καλησπέρα,
    Μήπως γνωρίζει κάποιος από εσάς, πως μπορεί κάποιος να ανακτήσει την πρόσβαση στον λογαριασμό του στο instagram; Συμμετείχα σε ένα λογοπαίγνιο, δήθεν "διαγωνισμό", με έπαθλο 1.000€ σε αυτόν που θα τον έλυνε. Απάντησα, μου είπαν πως το βρήκα (το post ήταν ενεργό για πάνω από ενάμισι μήνα και το βρήκα από κοινούς μου φίλους) και μου ανέφεραν που θέλω να μου καταθέσουν τα χρήματα 1) Paypal 2) Τραπεζική κατάθεση.

    Ανέφερα το mail από τον λογαριασμό μου στην Paypal την ίδια μέρα και χθες το πρωί, μου ζητούσε με προσωπικό μήνυμα μέσα από το instagram, να καταχωρήσω ένα mail της δήθεν "εταιρίας" στα προσωπικά στοιχεία του λογαριασμού μου, για επιβεβαίωση και για ολοκληρωθεί η κατάθεση των "χρημάτων" στην paypal μου, αφού είχε προηγηθεί σχετικό screenshot, ότι έχει στείλει τη πληρωμή και εκρεμμεί η επιβεβαίωση και εκεί την "πάτησα".

    Βέβαια την πρώτη φορά το πρωί, άλλαξα άμεσα κωδικό, μετά από ειδοποίηση στο mail από το instagram, γιατί μου φάνηκε περίεργο που αποσυνδέθηκα από τον λογαριασμό μου και μετά μου έστελνε μήνυμα, αν άλλαξα το mail. Ανέφερα ότι αυτό είναι ύποπτο και ότι νομίζω πως θα αποκτήσει πρόσβαση εκείνος/η στο λογαριασμό μου και μου είπαν όχι. Χθες το μεσημέρι, αφού ξανά πέρασα το mail του στο instagram, πετάχτηκα ξανά έξω, μπήκε μέσα, μου έσβησε και το κινητό επικοινωνίας μου και το mail μου που το είχα αφαιρέσει εγώ, άλλαξε τον κωδικό και έκανε δημοσιεύσεις ότι επένδυσα 1.000€ και κέρδισα πίσω 10.000€ και ότι πιστώθηκαν τα λεφτά.

    Αμέσως κάναμε report στο προφίλ του και στις δημοσιεύσεις από οικογενειακά προφίλ και φίλων, αλλά το θέμα είναι ότι δεν μπορώ να συνδεθώ πλέον. Προσπαθώντας με το "Ξέχασα τον κωδικό" και ότι δεν έχω πρόσβαση στα τρέχοντα στοιχεία (Κωδικό σύνδεσης & email), με ανακατεύθυνε σε σελίδα για κωδικό αποστολής με το δικό μου email που είχα. Μου έρχεται κωδικός μιας χρήσης στο mail τον συμπληρώνω και μετά μου ρωτάει αν έχω φωτογραφία στο προφίλ μου για selfie video με ταυτοποίηση. Το ολοκληρώνω, αλλά δεν με ταυτοποιεί, μάλλον επειδή η εικόνα του προφίλ μου περιέχει και άλλα αντικείμενα στο φόντο και δεν είναι τόσο κοντινό το πρόσωπό μου. Δοκίμασα 5 φορές χωρίς αποτέλεσμα.

    Επέλεξα και ότι δεν έχω φωτογραφία στο προφίλ και αναφέρετε να επιβεβαιώσω ολογράφως το παλιό mail μου και μου λέει πως συνέβη ένα πρόβλημα με αυτή τη διεύθυνση, τύπου πρόβλημα-σφάλμα (Έχω δοκιμάσει την επανεκκίνηση συσκευής και την κατάργηση και εγκατάσταση της εφαρμογής και πάλι δεν προχωράει με αυτή την επιλογή).

    Δύο άλλοι τρόποι είναι ο κωδικός ασφαλείας και ένας εφεδρικός κωδικός που πρέπει να κατεβάσω, 6ψήφιος και 8ψήφιος αντίστοιχα, αλλά δεν έχω τέτοιους κωδικούς πουθενά και δεν ξέρω κατά πόσο αυτές οι δύο επιλογές δουλεύουν, αν δεν είχε προηγηθεί πριν την παραβίαση του λογαριασμού κάποια ρύθμιση από το προφίλ μου.

    Έχω δοκιμάσει ακόμη, από την πρώτη στιγμή της παραβίασης στο σύνδεσμο του instagram (https://www.instagram.com/hacked/) να αναφέρω με τον όνομα χρήστη μου την παραβίαση, αλλά όταν πατάω επόμενο, αφού καταχωρώ το username με πάει πίσω στο κέντρο βοήθειας του instagram (δεν ξέρω κατά πόσο καταχωρείτε από εκεί ή αν θα λάβω σε κάποια 24ώρα κάποιο email βοήθειας ανάκτησης λογαριασμού από εκπρόσωπο ή από το σύστημά τους ή αν απλώς μετά τη σχετική αναφορά-καταχώριση μου κλείσουν εντελώς τον λογαριασμό το instagram, αν γνωρίζεται κάτι παραπάνω και ως προς αυτό, θα με βοηθούσατε).

    Έχω βρει στο google και κάποια στοιχεία επικοινωνίας με την εταιρία, όπως το τηλέφωνο 1-650-543-4800 ή το mail support@instagram.com , και έχω επικοινωνήσει με το mail, αλλά και πάλι δεν γνωρίζω, αν θα βγάλω άκρη και από εκεί.

    Δεν ξέρω τι άλλο να κάνω πλέον, έχω αρκετές επαφές και followers και δεν μπορώ να τα χάσω ή να κάνω νέο λογαριασμό, μπαίνοντας από την αρχή σε ταλαιπωρία. Έχω σκεφτεί μέχρι και στην Ασφάλεια της Αστυνομίας να απευθυνθώ, καθώς στο παρελθόν, δεν μπορούσα να μπω στο λογαριασμό μου στο facebook, λόγω του ότι είχα ξεχάσει τον κωδικό μου και δεν είχα καμία μέθοδος ανάκτησης ενεργή και τους έδωσα του username και μου τον έσπασαν, δημιουργώντας καινούργιο password και αφού πέρασαν 24ώρες, μπόρεσα και ξανά μπήκα με τον κωδικό που μου είχαν δώσει και μετά τον είχα αλλάξει.

    Υ.Γ. Έχω κρατήσει κάποια screenshot από το προσωπικό του προφίλ και από το ψεύτικο, πριν με παραβιάσει, γιατί είχα ήδη κάποιες αμφιβολίες, μην τυχόν και πάει κάτι στραβά, έχω αναφέρει και το προφίλ του και το διευκρινίζω εδώ, μην τυχόν και μπορούν να αξιοποιηθούν και αλλού αυτά, ως αποδεικτικά στοιχεία. Από την αρχή μου φάνηκε κάπως, ιδίως από τότε που μου ζήτησε να περάσω το mail του στο account μου, αλλά νόμιζα ότι το ήθελε για να με κάνει κάποιο tag, ότι κέρδισα στο προφίλ του ή τέλος πάντων, είναι μια σλυνηθη διαδικασία σε αυτές τις περιπτώσεις, ειδικά στο instagram. Συγνώμη, για το κατεβατό, αλλά είμαι σε πλήρη σύγχυση και προσπάθησα να περιγράψω όσο το δυνατό καλύτερα μπορούσα την κατάσταση, ώστε αν γνωρίζεται κάτι παραπάνω ή περαιτέρω να με βοηθήσετε.

    Ευχαριστώ εκ των προτέρων
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Dtnan : 22-01-23 στις 17:48.

Σελ. 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας