Σελ. 117 από 121 ΠρώτηΠρώτη ... 97107112115116117118119 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1.741-1.755 από 1815
  1. #1741
    Εγγραφή
    30-05-2003
    Περιοχή
    Dublin, Ireland
    Μηνύματα
    16.474
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Άρθρα
    6
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    WTF is in Ireland
    Router
    Draytek Vigor 2820vn
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Chingachgook Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλή πρόταση το γουέστερν, είναι και της ηλικίας του Ποπ, θα του αρέσει
    To έχω δει εδώ και χρόνια, μόλις είχε βγει, because Jeff Daniels....

    Εντάξει βρε.... 49χρονο νιάτο, τι να κάνουμε τώρα δεν είμεθα spring chickens όπως εσείς
    The Road to Hell is Paved with Good Intentions

    Cause we made a promise we swore we'd always remember, no retreat, baby, no surrender

  2. #1742
    Εγγραφή
    16-01-2008
    Περιοχή
    Dublin
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    958
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    Cable
    ISP
    UPC
    Μη μου τον millennial ταραττε
    Υπογραφή

  3. #1743
    Εγγραφή
    22-03-2018
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    1.195
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από PopManiac Εμφάνιση μηνυμάτων
    To έχω δει εδώ και χρόνια, μόλις είχε βγει, because Jeff Daniels....

    Εντάξει βρε.... 49χρονο νιάτο, τι να κάνουμε τώρα δεν είμεθα spring chickens όπως εσείς
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  koutsoumpas-κουτσουμπασ.gif 
Εμφανίσεις:  149 
Μέγεθος:  209,0 KB 
ID: 255897
    You can tell who is skinny dipping when the tide goes away
    Truth is like poetry - and most people hate fucking poetry

  4. #1744
    Εγγραφή
    30-05-2003
    Περιοχή
    Dublin, Ireland
    Μηνύματα
    16.474
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Άρθρα
    6
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    WTF is in Ireland
    Router
    Draytek Vigor 2820vn
    Path Level
    Interleaved
    Περί Jeff Daniels, μόλις τελείωσα το A Man In Full, άλλωστε 6 επεισόδια είναι.

    Το βρήκα πολύ καλό, το τέλος του σίγουρα θα διχάσει θεατές αλλά προσωπικά ήταν ενδιαφέρον.
    The Road to Hell is Paved with Good Intentions

    Cause we made a promise we swore we'd always remember, no retreat, baby, no surrender

  5. #1745
    Εγγραφή
    08-12-2015
    Μηνύματα
    120
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από PopManiac Εμφάνιση μηνυμάτων
    To έχω δει εδώ και χρόνια, μόλις είχε βγει, because Jeff Daniels....

    Εντάξει βρε.... 49χρονο νιάτο, τι να κάνουμε τώρα δεν είμεθα spring chickens όπως εσείς
    Κάποτε έβγαζε καλές σειρές το Netflix. Το Godless πέφτει ακριβώς μέσα στην εποχή αυτή.

  6. #1746
    Εγγραφή
    22-03-2018
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    1.195
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από PopManiac Εμφάνιση μηνυμάτων
    Περί Jeff Daniels, μόλις τελείωσα το A Man In Full, άλλωστε 6 επεισόδια είναι.

    Το βρήκα πολύ καλό, το τέλος του σίγουρα θα διχάσει θεατές αλλά προσωπικά ήταν ενδιαφέρον.
    Ήταν πολύ καλοί οι δύο που έκαναν τους "τραπεζίτες", ιδίως ο Harry Zale.

    All in all μια χαρά πρόταση, και τα 6 επεισόδια ήταν ότι πρέπει.
    You can tell who is skinny dipping when the tide goes away
    Truth is like poetry - and most people hate fucking poetry

  7. #1747
    Εγγραφή
    30-05-2003
    Περιοχή
    Dublin, Ireland
    Μηνύματα
    16.474
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Άρθρα
    6
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    WTF is in Ireland
    Router
    Draytek Vigor 2820vn
    Path Level
    Interleaved
    Shogun, 3ο επ... Εντάξει, μάλλον σημάδι των καιρών, ότι πρέπει να δώσουν μια χροιά "Game Of Thrones" για millenials όπως ο chingachgook Δεν έχει σχέση η ροή με το βιβλίο, που είναι κάπως πιο ήρεμα, αλλά δεν είναι δα και μεμπτό τουλάχιστον μέχρι στιγμής.

    Αλλά, άλλο σημάδι των καιρών, επειδή πρέπει να έχουμε strong powerful females να μάχονται στο πλάϊ των αντρώνε, είδα τη λαίδη Μαρίκο να κρατά τη ναγκινάτα και να τη στροβιλίζει σαν καρατέκα βιντεοταινιών καράτε 80s και έσκασα στο γέλιο Σε εποχές που μεν οι αριστοκράτισσες γυναίκες της Ιαπωνίας εκπαιδεύονταν σε αυτοάμυνα και κάποιες πολεμικές τέχνες αλλά (με νομίζω 1-2 εξαιρέσεις μόνο) ποτέ για μάχη. Αυτοάμυνα για να προλάβουν να αυτοκτονήσουν και να μην πέσουν ζωντανές στα χέρια των εχθρών του οίκου τους. Όχι.... ναγκινάτα που νομίζω ότι ήταν ήδη ξεπερασμένη ως όπλο στην Ιαπωνία (αλλά εδώ μπορεί να κάνω λάθος και βαριέμαι να το ψάξω).

    Είπαμε, σημάδια των καιρών είναι αυτά....

    - - - Updated - - -

    Πάντως θα ήμουν αγνώμων αν δεν έλεγα πως η Μαρικούλα είναι μέγιστα αιθαίριο πλάσμα
    The Road to Hell is Paved with Good Intentions

    Cause we made a promise we swore we'd always remember, no retreat, baby, no surrender

  8. #1748
    Ειδα το Devs. Οκτω επεισοδια μια season ειναι. Νομιζω το αδικει η βαθμολογια 7.6 που εχει, μια πολυ ωραια ειπωμενη φανταστικη ιστορια που ανηκει στο χωρο του sci-fi.

  9. #1749
    Εγγραφή
    17-11-2003
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    8.126
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    ISP
    Εξωτερικό
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από PopManiac Εμφάνιση μηνυμάτων

    Πάντως θα ήμουν αγνώμων αν δεν έλεγα πως η Μαρικούλα είναι μέγιστα αιθαίριο πλάσμα
    Είναι η άτιμη. Ήταν πολύ όμορφη και στο monarch αν και πιο θηλυκό ήταν η επιστήμονας.

    Δεν μπορώ να καταλάβω πόση μπογιά έχει η μαρικουλα όπως την λες.
    Ζητώ συγνώμη εκ των προτέρων για κάποια χαζά λάθη, αλλά υπάρχει θέμα με τα μάτια.
    Αν τα djmixes2k και tranceaddict σου μιλάνε βαθιά στην ψυχή σου, pleaaaaase πμ.

  10. #1750
    Εγγραφή
    30-05-2003
    Περιοχή
    Dublin, Ireland
    Μηνύματα
    16.474
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Άρθρα
    6
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    WTF is in Ireland
    Router
    Draytek Vigor 2820vn
    Path Level
    Interleaved
    Eίπα χθες να γράψω 2-3 σχόλια για το Shardlake στο οποίο αναφέρθηκα 2-3 σελίδες πίσω με ιδιαίτερη "αηδία" για το ότι για λόγους ethnic / racial ποσοστώσεων επέλεξαν εσκεμένα να βάλουν ιστορικά εκτρώματα στην οθόνη όπως μαύρο ηγούμενο καθολικής μονής στην Αγγλία του 1536 ή μαύρους / ασιάτες να περιφέρονται στους δρόμους του Λονδίνου ή να εργάζονται ως.... γραμματείς!!!

    Η σειρά δεν είναι κακή, αν μπορέσουν να αντέξουν τα μάτια σας - τα δικά μου έπρεπε να τα ξεκουράζω κάθε 15λεπτο για να προχωρήσω και να χωνέψω αυτή τη βάρβαρη και εσκεμένη διαστρέβλωση της ιστορίας.

    Τουλάχιστον, σε σχέση με το βιβλίο η πλοκή είναι αρκετά έως πολύ ακριβής που σημαίνει ότι - με διαλείματα που ανέφερα - κρατά τον θεατή.

    Την προτείνω; Ναι με μισή καρδιά. Η μισή καρδιά που οφείλει άπειρη ευγνωμοσύνη στον CJ Sansom που έφυγε την προηγούμενη εβδομάδα μετά από μακρόχρονη ασθένεια, που όμως έφαγε τα μάτια και τη ζωή του για να απεικονίσει την Αγγλία σε μια από τις πιο ριζικές περιόδους της ιστορίας της που εν πολλοίς εκείνος ο μισός αιώνας έθεσε τα θεμέλια για να εξελιχθεί η Βρετανία σε Μεγάλη Βρετανία. Τεράστια ευγνωμοσύνη σε μια δουλειά η ποιότητα της οποίας - ακόμα και με μανατζαραίους στούντιο που πουλάνε DEI στο κοινό ωσάν σανό (περί αυτού πρόκειται) - σώζεται και λάμπει.

    Επίσης, ομολογώ ότι η επιλογή του Shardlake ηθοποιού που είναι εν ζωή άτομο με σοβαρή αναπηρία (που απεικονίζει εξαιρετικά τον Shardlake) ήταν πολύ καλή. Βέβαια..... σκουλαρίκι σε προτεστάντη δικηγόρο στο Λονδίνο του 16ου αιώνα;;;; ΣΚΟΥΛΑΡΙΚΙ;;;;; Αλλά, πταίσμα αν συγκριθεί με την παραπάνω ανωμαλία....
    The Road to Hell is Paved with Good Intentions

    Cause we made a promise we swore we'd always remember, no retreat, baby, no surrender

  11. #1751
    Εγγραφή
    18-10-2006
    Ηλικία
    55
    Μηνύματα
    5.634
    Downloads
    50
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    20370/935
    ISP
    Conn-X 24Mbit
    DSLAM
    Cyta Hellas - ΚΟΖΑΝΗ
    Router
    level-one FBR-1416A
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από PopManiac Εμφάνιση μηνυμάτων
    Βέβαια..... σκουλαρίκι σε προτεστάντη δικηγόρο στο Λονδίνο του 16ου αιώνα;;;; ΣΚΟΥΛΑΡΙΚΙ;;;;; Αλλά, πταίσμα αν συγκριθεί με την παραπάνω ανωμαλία....
    https://en.wikipedia.org/wiki/Walter_Raleigh
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  Sir_Walter_Ralegh_by_'H'_monogrammist.jpg 
Εμφανίσεις:  5 
Μέγεθος:  405,3 KB 
ID: 255925

  12. #1752
    Εγγραφή
    30-05-2003
    Περιοχή
    Dublin, Ireland
    Μηνύματα
    16.474
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Άρθρα
    6
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    WTF is in Ireland
    Router
    Draytek Vigor 2820vn
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από giorgosts Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έκανες κανέναν κόπο να δεις ημερομηνία γέννησης του Raleigh, να συγκρίνεις με 16 χρόνια πριν, να μάθεις 2-3 πράγματα για guilds Αγγλίας, να πάρεις πρέφα καθόλου τι φορούσαν ιδιαίτερα φανατικοί προτεστάντες όπως ήταν ο Shardlake στην πρώτη νουβέλα; Αλλά, θα μου πεις, ο Shardlake είναι όντως ντυμένος στη σειρά σαν τον Raleigh γιατί να μην του φορέσουν και σκουλαρίκι;

    To καλύτερο βέβαια θα ήταν να διάβαζες τα ίδια τα βιβλία του Sansom αλλά..... άσε καλύτερα η ιστορία είναι μάλλον πολυτέλεια

    Πάντως όντως αυτά είναι πταίσματα μπροστά στα εκτρώματα που ανάφερα....
    The Road to Hell is Paved with Good Intentions

    Cause we made a promise we swore we'd always remember, no retreat, baby, no surrender

  13. #1753
    Εγγραφή
    28-02-2006
    Μηνύματα
    1.171
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΑΛΑΤΣΙ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από zaranero Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ειδα το Devs. Οκτω επεισοδια μια season ειναι. Νομιζω το αδικει η βαθμολογια 7.6 που εχει, μια πολυ ωραια ειπωμενη φανταστικη ιστορια που ανηκει στο χωρο του sci-fi.
    Όντως, πολύ ωραία σειρά, που αρκετός κόσμος δεν την ξέρει. Ένα στρογγυλό 8/10 από εμένα.
    NetBSD Rocks!
    http://www.netbsd.org

  14. #1754
    Εγγραφή
    18-10-2006
    Ηλικία
    55
    Μηνύματα
    5.634
    Downloads
    50
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    20370/935
    ISP
    Conn-X 24Mbit
    DSLAM
    Cyta Hellas - ΚΟΖΑΝΗ
    Router
    level-one FBR-1416A
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από PopManiac Εμφάνιση μηνυμάτων
    να μάθεις 2-3 πράγματα για guilds Αγγλίας, να πάρεις πρέφα καθόλου τι φορούσαν ιδιαίτερα φανατικοί προτεστάντες όπως ήταν ο Shardlake στην πρώτη νουβέλα
    Άσε ρε φίλε, δεν ξέρεις σε ποιόν μιλάς, εσύ μπορεί να διάβασες νουβέλες, αλλά εγώ τα είδα με τα μάτια μου. Στο δικό μας guild δεν πρόσεχα αν οι άνδρες φορούσαν σκουλαρίκια, αλλά τα τελετουργικά είναι εξίσου ιδιόμορφα αν τα πάρεις με τα σημερινά (ή εν πάση περιπτώσει αυτά που νομίζεις πως πρέπει να είναι) στάνταρντς.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος giorgosts : 07-05-24 στις 18:56.

  15. #1755
    Εγγραφή
    30-05-2003
    Περιοχή
    Dublin, Ireland
    Μηνύματα
    16.474
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Άρθρα
    6
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    WTF is in Ireland
    Router
    Draytek Vigor 2820vn
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από giorgosts Εμφάνιση μηνυμάτων
    Άσε ρε φίλε, δεν ξέρεις σε ποιόν μιλάς, εσύ μπορεί να διάβασες νουβέλες, αλλά εγώ τα είδα με τα μάτια μου. Στο δικό μας guild δεν πρόσεχα αν οι άνδρες φορούσαν σκουλαρίκια, αλλά τα τελετουργικά είναι εξίσου ιδιόμορφα αν τα πάρεις με τα σημερινά (ή εν πάση περιπτώσει αυτά που νομίζεις πως πρέπει να είναι) στάνταρντς.
    Εμμμμ, μιλώ για αυτά τα guilds στην Αγγλία του 16ου αι, τώρα δεν ξέρω αν με τρολλάρεις, αν η ιστορία είναι όντως πολυτέλεια για εσένα και νόμιζες ότι μιλώ για guilds στο WoW, ή αν αισίως χτύπησες φέτος τα 488ά σου γενέθλια και θυμάσαι εποχές του guild που ανήκες τότε

    - - - Updated - - -

    Δεν θυμάμαι τώρα σε ποιο μάλιστα ανήκε ο Shardlake κατά τα βιβλία
    The Road to Hell is Paved with Good Intentions

    Cause we made a promise we swore we'd always remember, no retreat, baby, no surrender

Σελ. 117 από 121 ΠρώτηΠρώτη ... 97107112115116117118119 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας