Σελ. 25 από 28 ΠρώτηΠρώτη ... 515202324252627 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 361-375 από 415
  1. #361
    Εγγραφή
    07-07-2014
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    972
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    112640/11255 D/U
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΠ. ΠΑΥΛΟΣ
    Router
    pfsense & TG789vac rooted
    SNR / Attn
    15.4(dB) / 11(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από cbarbas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ναι

    βασικα δε θα παρω απλα ηθελα να δειτε την "πολιτικη τους"...!
    αυτο; αυτο δεν ειναι τιποτα .

    πριν 1.5 χρονο οταν σκαβαν στον δρομο μου (ειχαν ξεκινήσει απο τα μικρα νουμερα 1-40 κι εγω βρισκομαι ξερω γω στο 80) κολλήσαν μια παρομοια αφίσα στη πηλωτη

    Ενω πετούσαν ανα μια βδομάδα μισο κιλο φειγ βολαν σε καθε είσοδο καθε πολυκατοικίας της γειτονίας ( μεχρι που τους έκραξε ο διαχειριστής της δίκης μας στο mail τους )

    "καλα νεα , στο άμεσο προσεχές διάστημα η πολυκατοικία σας θα τρεχει με τη ταχητητα του φωτος ... " ελεγε η αφισα

    τηλεφωνησα για να το επιβεβαιώσω "μα ναι κυριε για να κολλήσαμε αυτη τη ειδοποίηση σε το πολυ μια βδομάδα θα εχει μπει κατανεμητής δωστε μας κι αλλες 10 μερες για τη ενεργοποίηση κι θα τρεχετε με τη ταχητητα του φωτος " (μα τι σλογκαν ....)
    παν 10 μερες χωρις να εχει κουνιθει φυλο . με τη ινα να εχει σταματησει στο 40 (μια ευθεια ειναι ο δρομος ) κι τους ξανα περνω

    "μα δε σας υποσχεθήκαμε ποτε αμεση σύνδεση να ξέρετε είμαστε μικρη εταιρια μας πολεμάν να η φυσικη εξελιξη του δυκτιου μας καθηστα τη διαδικασια ποιο αργη... "
    (?φυσική εξέλιξη του δικτύου? τι δι@λο ο Δαρβίνος το σχεδιάζει το δυκτιο αυτο?)
    Μεχρι να κλεισει το τηλεφωνο , εμεσως πλην σαφως μου ειπαν πως αν δε βγω στη γειτονιά να φερω πελατες οι οποιοι στη αιτηση τους να αναφέρουν το ονομα μου εγω ινα δε θα δω ...

    "να ξερετε για να ερθουμε σε μια πολυκατοικία πρέπει να δουμε ικανο αριθμο αιτήσεων για αυτο εχουμε κι το πρόγραμμα φερε τον γείτονα σου , για να επισπεύσετε μονος σας τη διαδικασία"

    προφανως δε μου εδωσαν τιποτα απο αυτα που ειπαν , γραπτως

  2. #362
    Εγγραφή
    05-05-2009
    Περιοχή
    Παλαιό Φάληρο
    Μηνύματα
    12.786
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    FTTH Φως το αληθ
    ISP
    OTE
    Router
    Fritz 7590
    Μόνο ΠΟΤΕ.

    Τσαμάζ (ο γνωστός), Χατζηδάκης (Δήμαρχος) και Παππάς (Υπουργός ΣΥΡΙΖΑ), κάνανε παράτα με μοντέλες στην γωνία του σπιτιού μου.
    5 μήνες μετά είχα οπτική ίνα.

    Καλή η ίνα, καλές και οι μοντέλες, καλυτερότεροι εμείς ..
    " Ούτε λαχανικά δεν θα φόρτωνα. "

    ----
    No fm radio ?
    No headphone jack ?

    Sorry no phone.

  3. #363
    Εγγραφή
    21-03-2010
    Μηνύματα
    1.753
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Κράζουμε inalan αλλά αυτό το απολύτως μίζερο και αξιολύπητο upload όλων των υπόλοιπων πάντως με ξενερώνει από τη ζωή μου. Ίσως θα έπρεπε στις διάφορες επιδοτήσεις και χρηματοδοτήσεις να μπει και μια λογικότερη αναλογία download/upload από το τωρινό 10 προς 1.

  4. #364
    Εγγραφή
    16-02-2005
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    5.038
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    ISP
    Net One
    Router
    Speedtouch 780WL
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από finos Εμφάνιση μηνυμάτων
    αυτο; αυτο δεν ειναι τιποτα .

    πριν 1.5 χρονο οταν σκαβαν στον δρομο μου (ειχαν ξεκινήσει απο τα μικρα νουμερα 1-40 κι εγω βρισκομαι ξερω γω στο 80) κολλήσαν μια παρομοια αφίσα στη πηλωτη

    Ενω πετούσαν ανα μια βδομάδα μισο κιλο φειγ βολαν σε καθε είσοδο καθε πολυκατοικίας της γειτονίας ( μεχρι που τους έκραξε ο διαχειριστής της δίκης μας στο mail τους )

    "καλα νεα , στο άμεσο προσεχές διάστημα η πολυκατοικία σας θα τρεχει με τη ταχητητα του φωτος ... " ελεγε η αφισα

    τηλεφωνησα για να το επιβεβαιώσω "μα ναι κυριε για να κολλήσαμε αυτη τη ειδοποίηση σε το πολυ μια βδομάδα θα εχει μπει κατανεμητής δωστε μας κι αλλες 10 μερες για τη ενεργοποίηση κι θα τρεχετε με τη ταχητητα του φωτος " (μα τι σλογκαν ....)
    παν 10 μερες χωρις να εχει κουνιθει φυλο . με τη ινα να εχει σταματησει στο 40 (μια ευθεια ειναι ο δρομος ) κι τους ξανα περνω

    "μα δε σας υποσχεθήκαμε ποτε αμεση σύνδεση να ξέρετε είμαστε μικρη εταιρια μας πολεμάν να η φυσικη εξελιξη του δυκτιου μας καθηστα τη διαδικασια ποιο αργη... "
    (?φυσική εξέλιξη του δικτύου? τι δι@λο ο Δαρβίνος το σχεδιάζει το δυκτιο αυτο?)
    Μεχρι να κλεισει το τηλεφωνο , εμεσως πλην σαφως μου ειπαν πως αν δε βγω στη γειτονιά να φερω πελατες οι οποιοι στη αιτηση τους να αναφέρουν το ονομα μου εγω ινα δε θα δω ...

    "να ξερετε για να ερθουμε σε μια πολυκατοικία πρέπει να δουμε ικανο αριθμο αιτήσεων για αυτο εχουμε κι το πρόγραμμα φερε τον γείτονα σου , για να επισπεύσετε μονος σας τη διαδικασία"

    προφανως δε μου εδωσαν τιποτα απο αυτα που ειπαν , γραπτως
    Ητοι πυραμιδα, φερτε εσεις τους μελλοντικους μας πελατες, να αναφερουν το ονομα σας και εσεις θα εχετε οφελος στα παγια και εμεις εσοδο τα παγια ολων. Και εξασφαλισμενο το return on investment της επενδυσης.
    Απο κατι πολυκατοικιες που περασα προσφατα στα Πευκακια παντως εβλεπα πολλους κατανεμητες τους στην εξωτερικη πλευρα της πυλωτης, ανοιγμενους με τα καλωδια οπτικων εξω στον αερα. Συνδρομητες που μετακομισαν? Ποιος ξερει.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από marcus1 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κράζουμε inalan αλλά αυτό το απολύτως μίζερο και αξιολύπητο upload όλων των υπόλοιπων πάντως με ξενερώνει από τη ζωή μου. Ίσως θα έπρεπε στις διάφορες επιδοτήσεις και χρηματοδοτήσεις να μπει και μια λογικότερη αναλογία download/upload από το τωρινό 10 προς 1.
    Οσο δεν επηρεαζει αμεσα καπου τον περισσοτερο κοσμο, που ειναι η πλειονοτητα των συνδρομητων, και δεν καταλαβαινουν διαφορα στην παροχη της υπηρεσιας, δεν θα ασχοληθει κανενας.
    Ιδιως με τον κοβιδ και την τηλεργασια που οι περισσοτεροι πηγαν απο απλο adsl σε vdsl 50αρι ή 100αρι και ειδαν το φως το αληθινο με 10mbps upload εναντι κατι αστειων τυπου 1 στο adsl και πηγαινοερχοντουσαν τα αρχεια στις δουλειες τους στο 8ωρο σαν ανθρωποι, ειναι ευχαριστημενοι, θεωρουν οτι τους ειναι υπεραρκετο οποτε ολα καλα.
    Αν στον αλλο δεν δειξεις κατι πολυ καλυτερο, εφοσον δεν το γνωριζει ως εμπειρια, δεν μπορει να το απαιτησει. Θεωρει οτι ο κοσμος του τελειωνει στις Ηρακλειες Στηλες.

  5. #365
    Εγγραφή
    31-01-2013
    Περιοχή
    Down on the beach
    Ηλικία
    51
    Μηνύματα
    1.226
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    110/11-300/50
    ISP
    Cosmote
    Router
    S.Plus 2/ZTE MC801A
    SNR / Attn
    9,7(dB) / 14,2(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από netblues Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μπλεξεις???? Χειροτερο μπλεξιμο απο το χαλκο δεν υπαρχει. (οταν δεν δουλευει)
    Δεν έχω κανένα πρόβλημα αλλά καταλαβαίνω πως το εννοείς

  6. #366
    Εγγραφή
    19-07-2022
    Ηλικία
    54
    Μηνύματα
    287
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Cosmote
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Rage Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πολυ δελεαστικό να φύγω απο cosmote vdsl 100 με 28,90 απεριόριστα σταθερά και κινητά και να παω σε vodafone....
    το 100αρι το ριχνουν 25 και συνηθως αν φερεις και κινητο σου δινουν 14 ευρω το νουμερο κινητης με απεριοριστα,

  7. #367
    Εγγραφή
    31-01-2013
    Περιοχή
    Down on the beach
    Ηλικία
    51
    Μηνύματα
    1.226
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    110/11-300/50
    ISP
    Cosmote
    Router
    S.Plus 2/ZTE MC801A
    SNR / Attn
    9,7(dB) / 14,2(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από anana Εμφάνιση μηνυμάτων
    το 100αρι το ριχνουν 25 και συνηθως αν φερεις και κινητο σου δινουν 14 ευρω το νουμερο κινητης με απεριοριστα,

  8. #368
    Εγγραφή
    27-05-2006
    Περιοχή
    Άγιοι Ανάργυροι
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    14.059
    Downloads
    21
    Uploads
    1
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    300/30,1g/1g,600/120,450/
    ISP
    CosFTTH-5G, Inalan,Vod5G
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Router
    UntangleVM on esxi
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από anana Εμφάνιση μηνυμάτων
    το 100αρι το ριχνουν 25 και συνηθως αν φερεις και κινητο σου δινουν 14 ευρω το νουμερο κινητης με απεριοριστα,
    με 9.5€ πήρε ο κουμπάρος μου το unlimited στο κινητό..... αλλά αυτός είναι πρηξαρ...δης και τους τα σπάει για καλύτερη τιμή.
    There's no substitute for experience
    CorollaClub

  9. #369
    Εγγραφή
    05-05-2009
    Περιοχή
    Παλαιό Φάληρο
    Μηνύματα
    12.786
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    FTTH Φως το αληθ
    ISP
    OTE
    Router
    Fritz 7590
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από BlueChris Εμφάνιση μηνυμάτων
    με 9.5€ πήρε ο κουμπάρος μου το unlimited στο κινητό..... αλλά αυτός είναι πρηξαρ...δης και τους τα σπάει για καλύτερη τιμή.
    Κάντου εξουσιοδότηση και στείλτον για εξωτερικές δουλειές.
    Νάσαι καλό παιδί να του δώσεις και προμήθεια.
    " Ούτε λαχανικά δεν θα φόρτωνα. "

    ----
    No fm radio ?
    No headphone jack ?

    Sorry no phone.

  10. #370
    Εγγραφή
    27-05-2006
    Περιοχή
    Άγιοι Ανάργυροι
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    14.059
    Downloads
    21
    Uploads
    1
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    300/30,1g/1g,600/120,450/
    ISP
    CosFTTH-5G, Inalan,Vod5G
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Router
    UntangleVM on esxi
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dimitri_ns Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κάντου εξουσιοδότηση και στείλτον για εξωτερικές δουλειές.
    Νάσαι καλό παιδί να του δώσεις και προμήθεια.
    Δεν το βάζει ο νου σου για τι άνθρωπο μιλάμε... παίρνει κουφές τιμές στα πάντα.... πρόεδρο τον λέω. Πρόσφατο του χάλασε το τροφοδοτικό του Nvidia Shield.. ε του έλεγαν είναι εκτός εγγύησης κλπ κλπ... επί ένα μήνα έπαιρνε τηλέφωνο και όμορφα τους τα έκανε τούμπανο και έστελνε mail... τελικά του έστειλαν νέο και ησύχασε η ψυχή τους...
    There's no substitute for experience
    CorollaClub

  11. #371
    Εγγραφή
    13-10-2018
    Μηνύματα
    2.462
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    109999/10999
    ISP
    Nova
    Router
    ZTE H168N/TP-LINK VR600
    SNR / Attn
    8.9(dB) / 4.9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Iris07 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυξήσεις και μειώσεις από την Vodafone!

    - VDSL 100 (Απεριόριστα σταθερά + 360) στα 26,90 29.00 (0 πάγια δώρο)
    - VDSL 100 (Απεριόριστα σταθερά & κινητά) στα 29,40 31,50 (0 πάγια δώρο)

    - FTTH 200 στα 32,90
    - FTTH 300 στα 35,90 34,90

    - FTTH 500 + δώρο TV στα 45,90 44,90
    - FTTH 1000 + δώρο TV στα 55,90 49,89

    επίσης..

    - VDSL 100 (Απεριόριστα σταθερά + 360) + TV στα 31,90 (3 πάγια δώρο) 34.00 - 0 πάγια δώρο
    - VDSL 100 (Απεριόριστα σταθερά & κινητά) + TV στα 35,90 (3 πάγια δώρο) 36,50 - 0 πάγια δώρο

    - FTTH 200 + TV στα 37,90
    - FTTH 300 + TV στα 40,90 39,90

    - VDSL 100 (Απεριόριστα σταθερά + 360) + TV+ στα 35,20 (3 πάγια δώρο) 37.30 - 0 πάγια δώρο
    - VDSL 100 (Απεριόριστα σταθερά & κινητά) + TV+ στα 37,70 (3 πάγια δώρο) 39.80 - 0 πάγια δώρο

    - FTTH 200 + TV+ στα 41,20
    - FTTH 300 + TV+ στα 44,20 43,20
    - FTTH 500 + TV+ στα 49,20 48,20
    - FTTH 1000 + TV+ στα 59,20 53,19

    - - - Updated - - -

    Για ακόμη μία φορά την νύφη την πληρώνουν όσοι έχουν συνδέσεις VDSL!

    Από την άλλη οι τιμές στα μεγάλα πακέτα FTTH ήταν ακριβότερες και από την Cosmote,
    οπότε σαφώς και δεν τους έβγαινε καλά το όποιο "κόλπο" με TV μαζί..

    Τώρα εάν στην ανανέωση μου πουν αυτές τις τιμές.. ΑΝΤΕ ΓΕΙΑ Vodafone !!

    Καλύτερα να πάω με προσφορά στην Cosmote!
    Έβγαλαν κι προσφορά black Friday για triple play >100 mbps δωροεπιταγή 300€.
    Για αγορά tv η playstation...
    https://www.vodafone.gr/vfcmpgn-c2c-triple-play-black?c_source=google&c_medium=paid-search&c_term=landline-vodafone-triple-play&c_owner=mk-fm&c_phase=performance&c_name=20231117-3play-bf-coupon&s_kwcid=AL!8229!3!681521501274!b!!g!!vodafone%20triple%20play&gad_source=1&gclid=CjwKCAiAx_GqBhBQEiwAlDNAZkRQdPt4 ibNqlZj9bJsBdyGTcgelgFtVYPI1mrNAH_mOQK-fZ494VRoCbcgQAvD_BwE

  12. #372
    Εγγραφή
    16-02-2005
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    5.038
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    ISP
    Net One
    Router
    Speedtouch 780WL
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από BlueChris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν το βάζει ο νου σου για τι άνθρωπο μιλάμε... παίρνει κουφές τιμές στα πάντα.... πρόεδρο τον λέω. Πρόσφατο του χάλασε το τροφοδοτικό του Nvidia Shield.. ε του έλεγαν είναι εκτός εγγύησης κλπ κλπ... επί ένα μήνα έπαιρνε τηλέφωνο και όμορφα τους τα έκανε τούμπανο και έστελνε mail... τελικά του έστειλαν νέο και ησύχασε η ψυχή τους...
    Βεβαια το χρονο που χανει και την ενεργεια που αναλωνει για να τους τα κανει τσουρεκια και τελικα να κανει την τριχα τριχια και να βγαλει απο τη μυγα ξυγκι ειναι μια η αλλη.

    Ο χρονος ειναι χρημα και δεν αντικαθισταται. Επισης το να εισαι στα τηλεφωνα και να προσπαθεις να πεισεις καποιον με επιχειρηματα να σου δωσει κατι φθηνοτερα, εκτος απο χρονο ειναι και αναλωση ενεργειας.
    Αν δεν εχεις κατι καλυτερο να κανεις με τη ζωη σου και το χρονο σου ναι.

    Αλλα κατα κανονα αυτα που αυτοι οι ανθρωποι "κερδιζουν" σε τιμη τα εχουν χασει σε χρονο και ενεργεια και τιποτα απο τα δυο αυτα δεν αντικαθισταται ως "αξια".

    Δεν λεω να μην προσπαθεις για το καλυτερο αλλα υπαρχει παντα μια χρυση τομη οπου η προσπαθεια ξεπερναει το οφελος καθως γινεται κοστος.

  13. #373
    Εγγραφή
    03-01-2018
    Περιοχή
    22 Acacia Avenue
    Μηνύματα
    2.345
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    220000/22000
    ISP
    Vodafone
    Router
    AVM FRITZ!Box 7530
    SNR / Attn
    12(dB) / 12(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Αν το βλέπει ως χόμπι όμως δικαιολογείται...
    Mono No Aware

  14. #374
    Εγγραφή
    16-02-2005
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    5.038
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    ISP
    Net One
    Router
    Speedtouch 780WL
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από zeronero Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν το βλέπει ως χόμπι όμως δικαιολογείται...
    Χχαχαχαχαχαχα

  15. #375
    Εγγραφή
    15-08-2006
    Περιοχή
    Ίλιον
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    2.362
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    2x 8192/1024
    ISP
    Wind ADSL & Nova ADSL
    DSLAM
    Wind - ΙΛΙΟΝ
    Router
    Zyxel AMG1312 /Sophos XG
    SNR / Attn
    7,1(dB) / 33,1(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Εντελώς άσχετο, όμως, αλλά η διαφήμιση της βόντα τα σπάει
    Spoiler:

    Χτες την είδα πρώτη φορα..
    Από το 2014 VDSL περιμένω...
    1216-4241216ΙΛΙΟΝ424FTTH-GPON2023/Q1
    2023/Q2: Για το Q1 είμαι σίγουρος.. για το 2023, από την άλλη, καθόλου..

    2024/Q2 update: Επιτέλους ξεκίνησαν το σκάψιμο... Να δούμε σε ποιο Q θα υπάρξει διαθεσιμότητα ...
    update2: Διαθεσιμότητα από 29/05/2024...NOT

Σελ. 25 από 28 ΠρώτηΠρώτη ... 515202324252627 ... ΤελευταίαΤελευταία

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας