Σελ. 2 από 4 ΠρώτηΠρώτη 1234 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 16-30 από 49
  1. #16
    Εγγραφή
    03-10-2022
    Μηνύματα
    54
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από internator Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παιδιά με αίτηση από μέσα Νοέμβρη, έχει πραγματοποιηθεί η πρώτη επίσκεψη των εργολάβων για την "επιθεώρηση" των χώρων της πολυκατοικίας αλλά έκπτοτε είναι εξαφανισμένοι. Η αίτηση έχει γίνει στην Cosmote (αν και η περιοχή ανήκει στην Vodafone), οι οποίοι μετά από αλλεπάλληλες προσπάθειες που έχω κάνει μου είπαν ότι το πράγμα έχει κολλήσει στην έγκριση του Δήμου για τις "εργασίες".

    Έχει τύχει σε κανέναν άλλον κάτι παρόμοιο; Πού κολλάει ο Δήμος; Δεν υποτίθεται ότι έχουν περαστεί οι ίνες για να είναι εμπορικά διαθέσιμο το προϊόν στο δρόμο μου;
    Έχω κάνει αίτηση για ftth εδώ και 3 εβδομάδες στην cosmote σε περιοχή κοντα στον Κάραβο , όπου Vodafone και Cosmote δίνουν έως 1000. Κάθε μέρα στο chat μου λένε να περιμένω τηλεφώνημα από το συνεργείο για την 1η αυτοψία στο χώρο. Έχουν περάσει οπτική από πέρυσι το Πάσχα και φάνηκε διαθεσιμότητα και στα δυο δίκτυα την 19η Ιανουαρίου φέτος . Προβληματίζομαι κι εγώ με την τόση αναμονή …

  2. #17
    Εγγραφή
    18-06-2023
    Ηλικία
    31
    Μηνύματα
    4
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Ρε παιδιά έχουμε κανένα νέο πότε θα περαστούν οπτικές ίνες στο υπόλοιπο Μενίδι (Νεάπολη - Άγιος Πέτρος ) ; Έχουν περάσει μόνο στον καραβο και Θρακομακεδόνες . Δεν την παλεύω άλλο με τις αποσυνδέσεις εδώ και 5-6 χρόνια

  3. #18
    Εγγραφή
    03-10-2022
    Μηνύματα
    54
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από LuvPain Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ρε παιδιά έχουμε κανένα νέο πότε θα περαστούν οπτικές ίνες στο υπόλοιπο Μενίδι (Νεάπολη - Άγιος Πέτρος ) ; Έχουν περάσει μόνο στον καραβο και Θρακομακεδόνες . Δεν την παλεύω άλλο με τις αποσυνδέσεις εδώ και 5-6 χρόνια
    Όπως βλέπεις στο χάρτη ήδη υπάρχει ftth από τη Vodafone από δημαρχείο περίπου έως και Σουλίου-Παυλου Μελα , νότια της Αττικης οδού έως τα σύνορα με Αγ.Αναργυρους από την Cosmote και στην περιοχή βορείως της Λ.Καραμανλη μέχρι και καποιες περιοχές των Θρακομακεδόνων επίσης από την Cosmote . Εκτός στην παρούσα φάση είναι όλες οι υπόλοιπες περιοχές . Σίγουρα θα φτάσουν και στην Αγίου Πέτρου , αφού βρίσκεται ανάμεσα σε ήδη καλυμμένες με οπτική γειτονιές και ο Δήμος έχει δημοπρατήσει σχεδόν όλες τις οδούς σε βάθος χρόνου και θα είναι και από τις πρώτες του επόμενου σταδίου λόγω πληθυσμού .
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails 07A448BA-42ED-4027-8EA1-F0B5AEB91518.jpeg  

    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος mixalis1981 : 04-03-24 στις 16:23.

  4. #19
    Εγγραφή
    18-06-2023
    Ηλικία
    31
    Μηνύματα
    4
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Ευχαριστω για την απάντηση . Μακάρι να τα περάσουν φέτος γιατί ούτε ένα online game δεν μπορώ να παίξω το βραδάκι χωρίς να κατεβάσω καντήλια

  5. #20
    Εγγραφή
    16-01-2013
    Μηνύματα
    40
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x

  6. #21
    Εγγραφή
    26-01-2018
    Μηνύματα
    64
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Cyta Hellas
    Περιοχή Μποσκιζας τιποτα βλεπω? Εχουν κανει στο κεντρο γραμμες, εχουν κανει Μεγαλα Σχινα και πανω και το ενδιαμεσο το αφησαν?

  7. #22
    Εγγραφή
    03-10-2022
    Μηνύματα
    54
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Επιτέλους σήμερα μετά από αναμονή δυο μηνών περάστηκε η κάθετη εγκατάσταση στην πολυκατοικία .

    - - - Updated - - -

    Να και το box του ορόφου !
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails IMG_4805.jpg  


  8. #23
    Εγγραφή
    28-11-2017
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    5
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από mixalis1981 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Επιτέλους σήμερα μετά από αναμονή δυο μηνών περάστηκε η κάθετη εγκατάσταση στην πολυκατοικία .

    - - - Updated - - -

    Να και το box του ορόφου !


    Καλησπέρα. Και μένα ιδια χρονική στιγμή περασανε τα καθετα ετσι οπως εσενα απο την σωληνα της σκαλας φανταζομαι. Με την εγκατασταση ίνας στο σπιτι σου ηρθανέ? Έμενα από cosmote που ειχα κλεισει ραντεβού στι 12/3 για να ερθουν 21/3 δεν πατησαν ποτε ουτε ενα τηλ! Και από τοτε έχω ρίξει του κοσμου το σκατό στην cosmote με την ιδια να ζηταει μονο συγνωμη και οτι θα προωθησουν αμεσα εκ νεου να με παρουν τηλ για ραντεβου! Μεχρι και τωρα που γραφω ουτε φωνη ουτε ακροαση οι τεχνικοι! Και αφού με σκασανε ζητησα ακυρωση της αιτησης μου που τρεχει απο 25-1 (δεν την εχουν φαντασου ακυρωσει ακομα..) και εκανα εκ νεου στη vodafone αυτη τη φορα με την ιδια να απανταει οτι υπαρχει πολύ φόρτο στα συνεργεια.. Καλα κρασια.. Εν το μεταξυ με ειχε παρει και η cosmote για αντιπροσφορα και οι πονηροι θελουν να ακυρωσω την αιτηση απο 25-1 που ελεγα (ενω εχω ζητησει ακυρωση και ακομα να την ακυρωσουν ) και να τρεξουν την νεα αιτηση με προσφορα που δινουν και καλα οτι θα τρεξει πιο γρηγορα αυτη και θα ερθουν οι τεχνικοι με ραντεβου.. Και τους ειπα αντι να δεχτω νεα αιτηση γιατι δεν μου κανονιζετε το ρημαδι το ραντεβου να τελειωνει τι θελετε το μπονους να πάρετε πρωτα?? Ακομα πάντως κοιταω τον τοιχο.. Αν και η voda μεχρι της 15/4 δεν κανει κατι την ακυρωνω και αυτην και θα περιμενω κανα χρονο μεχρι να ισιωσουν οι ασχετοι για να ξανακανω κινηση η θα δεχτω την προσφορα της cosmote τουλαχιστον να μειωσω το παγιο του κινητου που εχω εκει!

  9. #24
    Εγγραφή
    18-06-2023
    Ηλικία
    31
    Μηνύματα
    4
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Μια ενημέρωση να κάνω αν και δε γνωρίζω κατά πόσο ισχύει. Πριν λίγο μου χτύπησαν το κουδούνι και ήταν ένα παλικάρι από τη Nova .Με ρώτησε σε ποιον πάροχο είμαι και αν ενδιαφέρομαι να πάω στην Nova γιατί λέει σε ένα μήνα θα ξεκινήσουν εργασίες για οπτικές ίνες από τη Nova στην περιοχή μου .Εγω μένω Νεάπολη δίπλα στο 10ο δημοτικό σχολείο
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος LuvPain : 08-04-24 στις 13:36.

  10. #25
    Εγγραφή
    23-06-2007
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    18.804
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    220/22 + 110/11 + 450/22
    ISP
    Cosmote & Vodafone
    DSLAM
    Wind - ΠΑΤΗΣΙΑ
    Router
    Fritz! VDSL + 5G
    SNR / Attn
    19(dB) / 11(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Πρέπει να το ψάξεις λίγο να δεις τι γίνεται, και πότε μπορείς να έχεις σύνδεση FTTH.

    Έχει τύχει πολλές φορές να λένε ψέμματα ως προς τις ημερομηνίες, μόνο και μόνο για να σε πιάσουν πελάτη..
    (και να σου πασάρουν αρχικά κάτι άλλο, και να τρέχεις εάν δεν σου αρέσει..)
    My AVM Fritz : 7590 AX, 4060 AX, 6850 5G, Repeater 6000, Fon X6, Smart Gateway, Dect 500, Dect 440, Dect 200
    Other : ZTE H267A, TP-Link TL-R605, Poynting XPOL-1-5G, Samsung S20 FE & S21 FE, Panasonic KX-TGF310, Cosmote TV Box, MI Box 2
    New! : Qnap: QHora-301W - 10GbE

  11. #26
    Εγγραφή
    18-06-2023
    Ηλικία
    31
    Μηνύματα
    4
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Είμαι ήδη στην NOVA όποτε δεν μου πρότεινε κάτι. Απλά μου είπε μπορώ να μπω στη σελίδα τους σε περίπου δύο μήνες για να τσεκάρω τα πακέτα που θα μου βγαλει

  12. #27
    Εγγραφή
    28-11-2017
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    5
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Κυκλοφορουν γενικως Μενιδι οι πωλητες στη nova για να παρουν πελατες..

  13. #28
    Εγγραφή
    03-10-2022
    Μηνύματα
    54
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από s_mduck Εμφάνιση μηνυμάτων
    - - - Updated - - -





    Καλησπέρα. Και μένα ιδια χρονική στιγμή περασανε τα καθετα ετσι οπως εσενα απο την σωληνα της σκαλας φανταζομαι. Με την εγκατασταση ίνας στο σπιτι σου ηρθανέ? Έμενα από cosmote που ειχα κλεισει ραντεβού στι 12/3 για να ερθουν 21/3 δεν πατησαν ποτε ουτε ενα τηλ! Και από τοτε έχω ρίξει του κοσμου το σκατό στην cosmote με την ιδια να ζηταει μονο συγνωμη και οτι θα προωθησουν αμεσα εκ νεου να με παρουν τηλ για ραντεβου! Μεχρι και τωρα που γραφω ουτε φωνη ουτε ακροαση οι τεχνικοι! Και αφού με σκασανε ζητησα ακυρωση της αιτησης μου που τρεχει απο 25-1 (δεν την εχουν φαντασου ακυρωσει ακομα..) και εκανα εκ νεου στη vodafone αυτη τη φορα με την ιδια να απανταει οτι υπαρχει πολύ φόρτο στα συνεργεια.. Καλα κρασια.. Εν το μεταξυ με ειχε παρει και η cosmote για αντιπροσφορα και οι πονηροι θελουν να ακυρωσω την αιτηση απο 25-1 που ελεγα (ενω εχω ζητησει ακυρωση και ακομα να την ακυρωσουν ) και να τρεξουν την νεα αιτηση με προσφορα που δινουν και καλα οτι θα τρεξει πιο γρηγορα αυτη και θα ερθουν οι τεχνικοι με ραντεβου.. Και τους ειπα αντι να δεχτω νεα αιτηση γιατι δεν μου κανονιζετε το ρημαδι το ραντεβου να τελειωνει τι θελετε το μπονους να πάρετε πρωτα?? Ακομα πάντως κοιταω τον τοιχο.. Αν και η voda μεχρι της 15/4 δεν κανει κατι την ακυρωνω και αυτην και θα περιμενω κανα χρονο μεχρι να ισιωσουν οι ασχετοι για να ξανακανω κινηση η θα δεχτω την προσφορα της cosmote τουλαχιστον να μειωσω το παγιο του κινητου που εχω εκει!
    Και σε μένα έγινε ένα απίστευτο μπέρδεμα μεταξύ COSMOTE και Vodafone . Ακύρωσα τη φορητότητα στη Vodafone γιατί δε μου φάνηκε και πολύ αξιόπιστη εταιρία και παρέμεινα στην COSMOTE . Αύριο 9/4 έρχονται για την οριζόντια .

  14. #29
    Εγγραφή
    28-11-2017
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    5
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από mixalis1981 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και σε μένα έγινε ένα απίστευτο μπέρδεμα μεταξύ COSMOTE και Vodafone . Ακύρωσα τη φορητότητα στη Vodafone γιατί δε μου φάνηκε και πολύ αξιόπιστη εταιρία και παρέμεινα στην COSMOTE . Αύριο 9/4 έρχονται για την οριζόντια .
    Τα νεώτερα που εχω ειναι βρηκα το τηλέφωνο εκεινου που μου ειχε κλεισει το ραντεβού και μου ειπε οτι η εταιρεία αρτεμις που ειχε αναλάβει την εργολαβία ακυρωσε ολα τα ραντεβού που ειχεκαι γιατι δεν σας ενημερωσανε μου ειπε κιολας.. τωρα εχω μπει σε μια τρελη διαδικασία με ποιον παροχο να βγαλω ακρη γιατι και η βοντα τον παίζει μου φαίνεται και δεν εχω την υπομονή να περιμένω πλέον.. εν το μεταξυ εναε γειτονας συνδεθηκε σημερα για αιτηση που ετρεξα εγω πρωτα και εκαναν τις εσωτερικές.. απλα κλαμα η κατάσταση..

  15. #30
    Εγγραφή
    26-01-2018
    Μηνύματα
    64
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Cyta Hellas
    Ερώτηση : υπάρχει κάποιο site που ανεβαίνουν αναθέσεις σε εταιρίες για εργασιες οπτικών ινών να δω μπας και δούμε άσπρη μερα στην Μποσκιζα? Γιατι ακόμα και ο χαλκός εδω δεν πιάνει πάνω απο 10mbps

Σελ. 2 από 4 ΠρώτηΠρώτη 1234 ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας