Σελ. 3 από 4 ΠρώτηΠρώτη 1234 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 31-45 από 49
  1. #31
    Εγγραφή
    28-11-2017
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    5
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jasonas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ερώτηση : υπάρχει κάποιο site που ανεβαίνουν αναθέσεις σε εταιρίες για εργασιες οπτικών ινών να δω μπας και δούμε άσπρη μερα στην Μποσκιζα? Γιατι ακόμα και ο χαλκός εδω δεν πιάνει πάνω απο 10mbps
    Οχι δυστυχως δεν υπάρχει

  2. #32
    Εγγραφή
    03-10-2022
    Μηνύματα
    54
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από s_mduck Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τα νεώτερα που εχω ειναι βρηκα το τηλέφωνο εκεινου που μου ειχε κλεισει το ραντεβού και μου ειπε οτι η εταιρεία αρτεμις που ειχε αναλάβει την εργολαβία ακυρωσε ολα τα ραντεβού που ειχεκαι γιατι δεν σας ενημερωσανε μου ειπε κιολας.. τωρα εχω μπει σε μια τρελη διαδικασία με ποιον παροχο να βγαλω ακρη γιατι και η βοντα τον παίζει μου φαίνεται και δεν εχω την υπομονή να περιμένω πλέον.. εν το μεταξυ εναε γειτονας συνδεθηκε σημερα για αιτηση που ετρεξα εγω πρωτα και εκαναν τις εσωτερικές.. απλα κλαμα η κατάσταση..
    Επιτέλους μετά από αναμονή τριών μηνών έχω ftth 1000.( Περιοχή Κάραβος). Έκαναν πατάτα βέβαια στην αποστολη του εξοπλισμού και αντί για το fritz που προβλέπεται για τις χιλιάρες, μου έστειλαν το τραγικό Speedport plus 2 και αναμένω την αντικατάσταση από βδομάδα . Προς το παρόν ας νιώσω χαρά που σε μια μέρα πέρασα από τα 29 με το ζόρι στην παρακάτω ταχύτητα … Και από Δευτέρα ευελπιστώ ανάμεσα στα 900-1000 Mbps…
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails IMG_7038.jpg  


  3. #33
    Εγγραφή
    28-11-2017
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    5
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από mixalis1981 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Επιτέλους μετά από αναμονή τριών μηνών έχω ftth 1000.( Περιοχή Κάραβος). Έκαναν πατάτα βέβαια στην αποστολη του εξοπλισμού και αντί για το fritz που προβλέπεται για τις χιλιάρες, μου έστειλαν το τραγικό Speedport plus 2 και αναμένω την αντικατάσταση από βδομάδα . Προς το παρόν ας νιώσω χαρά που σε μια μέρα πέρασα από τα 29 με το ζόρι στην παρακάτω ταχύτητα … Και από Δευτέρα ευελπιστώ ανάμεσα στα 900-1000 Mbps…
    Εισαι τυχερος εσυ.. Εγω ακομα το παλευω.. Γιατι ομως πιανεις τοσο λιγο? Δεν ειναι φυσιολογικο και ας σου στειλανε το speed port (και μενα αυτο στειλανε λογο ελειψης fritzbox) μηπως να μιλησεις με την εξυπηρετηση?

  4. #34
    Εγγραφή
    03-10-2022
    Μηνύματα
    54
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από s_mduck Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εισαι τυχερος εσυ.. Εγω ακομα το παλευω.. Γιατι ομως πιανεις τοσο λιγο? Δεν ειναι φυσιολογικο και ας σου στειλανε το speed port (και μενα αυτο στειλανε λογο ελειψης fritzbox) μηπως να μιλησεις με την εξυπηρετηση?
    Κατά λάθος , μού είπανε , αν και υποστηριζαν οτι το speedport 2 κάνει για 1000άρα. Πώς κάνει άμα χάνεις 300 mbps? Επέμεινα και την Τρίτη έρχεται συνεργείο να το αντικαταστήσει. Πιστεύω τότε θα πιάσω τα 1000 παρά κάτι...

  5. #35
    Εγγραφή
    15-12-2008
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    16
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    Vdsl 50
    ISP
    Cosmote
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από mixalis1981 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κατά λάθος , μού είπανε , αν και υποστηριζαν οτι το speedport 2 κάνει για 1000άρα. Πώς κάνει άμα χάνεις 300 mbps? Επέμεινα και την Τρίτη έρχεται συνεργείο να το αντικαταστήσει. Πιστεύω τότε θα πιάσω τα 1000 παρά κάτι...
    Στειλε ενημερωση τι θα γινει μακαρι να μην ειναι κατι αλλο! O smduck ειμαι με το κανονικό μ προφίλ

  6. #36
    Εγγραφή
    03-10-2022
    Μηνύματα
    54
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Εγκατέστησα σήμερα το fritz 5530 και είδα διαφορά στην ταχύτητα σε σχέση με το speedport plus 2. Παρα τρίχα να πιάσω τα 1000 , αλλά μάλλον θα φταίει ότι το καλωδιο Ethernet μου έχει μεγάλη διαδρομη από το ρουτερ ως τον iMac μου και είναι και παλιό .Περιοχη Κάραβος.
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails IMG_7863.jpg  


  7. #37
    Εγγραφή
    15-12-2008
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    16
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    Vdsl 50
    ISP
    Cosmote
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από mixalis1981 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγκατέστησα σήμερα το fritz 5530 και είδα διαφορά στην ταχύτητα σε σχέση με το speedport plus 2. Παρα τρίχα να πιάσω τα 1000 , αλλά μάλλον θα φταίει ότι το καλωδιο Ethernet μου έχει μεγάλη διαδρομη από το ρουτερ ως τον iMac μου και είναι και παλιό .Περιοχη Κάραβος.
    Το fritz στο στειλανε η εσυ το πηρες; Τους περιμενω σημερα εγω για εγκατάσταση

  8. #38
    Εγγραφή
    12-06-2011
    Μηνύματα
    7.974
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50 + 250/80
    ISP
    Ote/Vodafone
    Router
    Pf plus/nokia - mu5001 5G
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από mixalis1981 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγκατέστησα σήμερα το fritz 5530 και είδα διαφορά στην ταχύτητα σε σχέση με το speedport plus 2. Παρα τρίχα να πιάσω τα 1000 , αλλά μάλλον θα φταίει ότι το καλωδιο Ethernet μου έχει μεγάλη διαδρομη από το ρουτερ ως τον iMac μου και είναι και παλιό .Περιοχη Κάραβος.
    Ειναι γνωστο οτι ειδικα στα iMac το μηκος του καλωδιου ethernet παιζει ρόλο στην ταχυτητα, ειδικοτερα αν δεν είναι apple original.

  9. #39
    Εγγραφή
    23-06-2007
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    18.807
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    220/22 + 110/11 + 450/22
    ISP
    Cosmote & Vodafone
    DSLAM
    Wind - ΠΑΤΗΣΙΑ
    Router
    Fritz! VDSL + 5G
    SNR / Attn
    19(dB) / 11(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Έχουν 2,5 θύρα οι iMac ?
    My AVM Fritz : 7590 AX, 4060 AX, 6850 5G, Repeater 6000, Fon X6, Smart Gateway, Dect 500, Dect 440, Dect 200
    Other : ZTE H267A, TP-Link TL-R605, Poynting XPOL-1-5G, Samsung S20 FE & S21 FE, Panasonic KX-TGF310, Cosmote TV Box, MI Box 2
    New! : Qnap: QHora-301W - 10GbE

  10. #40
    Εγγραφή
    03-10-2022
    Μηνύματα
    54
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από SGenesis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το fritz στο στειλανε η εσυ το πηρες; Τους περιμενω σημερα εγω για εγκατάσταση
    Στην αρχή μου έστειλαν το speedport plus 2 και επέμεινα να μου το αντικαταστήσουν με αυτό που προβλέπεται για τις γραμμές 1 Gbps, δηλ το 5530. Μου ήρθε με κουριερ.

  11. #41
    Εγγραφή
    15-12-2008
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    16
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    Vdsl 50
    ISP
    Cosmote
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από mixalis1981 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στην αρχή μου έστειλαν το speedport plus 2 και επέμεινα να μου το αντικαταστήσουν με αυτό που προβλέπεται για τις γραμμές 1 Gbps, δηλ το 5530. Μου ήρθε με κουριερ.
    Και καλα εκανες και εγω το ίδιο θα κανω.

    - - - Updated - - -

    Λοιπόν ήρθαν σήμερα και μου κάνανε την εγκατάσταση της οπτικής ίνας (αμήν) συν ότι με έστησε ο τεχνικός (ραντεβού 1-3 και ήρθε 4 μιση κοντά) παρόλα αυτά ήρθε. Παιδεύτηκε πολύ να ανοίξει τρύπα στον τοίχο γιατί πέφταμε σε μπετόν και βέργες.. Εν τέλη τα καταφέραμε τα πέρασε σύνδεσε την ίνα μου είπε ότι έχω καλά db -20.4 (τώρα αν είναι καλό δεν ξέρω) και τώρα περιμένω τον εξοπλισμό να έρθει για να ενεργοποιηθώ.. Αύριο μάλλον θα τον παραλάβω. Και όλο αυτό μετά από αίτηση που έκανα στις 18/4! Τους πήρε μερικά μπινελίκια στην Cosmote αλλά κάτι κάνανε αυτή τη φορά! Η πρώτη αίτηση ξεκίνησε στις 25/1 και την ακύρωσα στις 16/4 γιατί ακύρωσε το συμβόλαια της εργολαβίας που ανέλαβε η πρώτη εταιρία και έμεινα στον αερα χωρίς να μου περάσουν ινα στο σπίτι παρα μόνο στην πολυκατοικία μου!! Εν αναμονή λοιπόν κοντεύει η ώρα! (Τώρα πριν το Πάσχα.. μετά το Πάσχα ποιος ξέρει..)

  12. #42
    Εγγραφή
    15-12-2008
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    16
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    Vdsl 50
    ISP
    Cosmote
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από mixalis1981 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγκατέστησα σήμερα το fritz 5530 και είδα διαφορά στην ταχύτητα σε σχέση με το speedport plus 2. Παρα τρίχα να πιάσω τα 1000 , αλλά μάλλον θα φταίει ότι το καλωδιο Ethernet μου έχει μεγάλη διαδρομη από το ρουτερ ως τον iMac μου και είναι και παλιό .Περιοχη Κάραβος.
    Να σε ρωτησω την συνδεση με το φριτζ την εκανες εσυ η ο τεχνικος? Ειχες κωδικους voip κλπ? Η το κουμπωσες και επαιξε πανω κατευθειαν με τηλεφωνια κλπ??

  13. #43
    Εγγραφή
    03-10-2022
    Μηνύματα
    54
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από SGenesis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Να σε ρωτησω την συνδεση με το φριτζ την εκανες εσυ η ο τεχνικος? Ειχες κωδικους voip κλπ? Η το κουμπωσες και επαιξε πανω κατευθειαν με τηλεφωνια κλπ??
    Αρχικά την έκανα εγώ και δούλεψε αλλά μέχρι 600-650 mbps. Βέβαια έδωσα τηλεφωνικά 2 μέρες πριν τον ειδικό αριθμό του Fritz που είναι απαραιτητος για να δουλέψει η γραμμή και δηλώνεται στα συστήματα της εταιρείας .Οπότε έκλεισα ραντεβού με τεχνικό μέσω του 13888 , ήρθε , έκανε κάποιες ρυθμίσεις & το αποτέλεσμα φαίνεται παρακάτω ..
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails IMG_8164.jpeg  


  14. #44
    Εγγραφή
    15-12-2008
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    16
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    Vdsl 50
    ISP
    Cosmote
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από mixalis1981 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αρχικά την έκανα εγώ και δούλεψε αλλά μέχρι 600-650 mbps. Βέβαια έδωσα τηλεφωνικά 2 μέρες πριν τον ειδικό αριθμό του Fritz που είναι απαραιτητος για να δουλέψει η γραμμή και δηλώνεται στα συστήματα της εταιρείας .Οπότε έκλεισα ραντεβού με τεχνικό μέσω του 13888 , ήρθε , έκανε κάποιες ρυθμίσεις & το αποτέλεσμα φαίνεται παρακάτω ..
    Εγω σημερα περιμενω για ενεργοποιηση. Δεν μου στειλανε το φριτζ αλλα εχω υπαρχον φριτζ και θα το βαλω μαζι με το νοκια πιστευω θα δουλέψει. Εσυ απευθείας εβαλες την ινα στο φριτζ η μεσω νοκια?

  15. #45
    Εγγραφή
    03-10-2022
    Μηνύματα
    54
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από SGenesis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγω σημερα περιμενω για ενεργοποιηση. Δεν μου στειλανε το φριτζ αλλα εχω υπαρχον φριτζ και θα το βαλω μαζι με το νοκια πιστευω θα δουλέψει. Εσυ απευθείας εβαλες την ινα στο φριτζ η μεσω νοκια?
    Το Fritz συνδέεται απευθειας στην πρίζα χωρίς μεσολάβηση ont. Μιλώ για το 5530. Δε γνωρίζω αν και άλλα παλαιότερα μοντέλα συνδέονται απευθειας με την ίνα , χωρίς να απαιτείται ont.

Σελ. 3 από 4 ΠρώτηΠρώτη 1234 ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας