Σελ. 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12
Εμφάνιση 16-22 από 22
  1. #16
    2620 - 2690 είναι το Downlink της B7 --> αυτό εννοώ με το 2700.
    Κοίταξε η κεραία αυτή τύπου πάνελ που έβαλες δεν είναι σε καμία περίπτωση 35 db και γι' αυτό ήμουν και επιφυλακτικός αν θα δουλεύει.
    Eίχα δει και αυτό το βιντεάκι https://www.youtube.com/watch?v=PGDdKgG6peE για μία παρόμοια κεραία και συμπέρανα ότι δεν είναι πολύ καλή επιλογή τέτοιου τύπου κεραίες.
    Σε ευχαριστώ που μοιράστηκες την εμπειρία σου όμως και χαίρομαι που δουλέυει για σένα. Δεν αποκλείεται να καταλήξω και στην ίδια λύση στο τέλος.

  2. #17
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.218
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Δεν ξερω αν οντως ειναι 35dbi και εμενα μου εκανε εντυπωση καλλιστα μπορουν να λενε οι κινεζοι ψεματα, δεν ειναι η πρωτη και η τελευταια φορα αλλωστε, αλλα το αποτελεσμα μετραει...
    εγω ξερω οτι μεσα στο σπιτι δεν ειχα 4G (μερικες φορες 1 γραμμη τυχαια) και με την κεραια αυτη ειχα σημα ΤΕΡΜΑ ΦΟΥΛ!!!!! δεν πιστευα στα ματια μου σε ολες τις μετρησεις που εκανα απο laptop-win με προγραμματα, linux και mikrotik usb.
    Ειναι δεν ειναι δεν με νοιαζει, το θεμα ειναι οτι καταφερε απο μηδεν σημα να εχω τερμα σε εσωτερικο χωρο!!!!
    βεβαια ηταν κοντα σε παραθυρο και η αποσταση απο το ΑΚ που ειχε τις κεραιες 1,5χλμ σε ευθεια.
    Το θεμα ειναι οτι μεσα στο σπιτι με κινητο σημα 4G δεν εχεις, και τωρα που δεν υπαρχει και το 3G εχεις μονο Edge!!! πριν με το 3G ειχα μεσα H+.
    για να πιασω 4G με κινητο πρεπει να παω απεξω στον δρομο αποσταση αρκετη απο το σπιτι ή στο αμπελι καπου 1στρεμμα μακρια.

    μιλαω για COSMOTE και ΜΟΝΟ δεν ασχολουμε με αλλους παροχους κινητης απειρα χρονια τωρα.

    - - - Updated - - -

    Κοιτα αμα θελεις δες το θεμα εδω, ποιο μετα οχι στις αρχικες σελιδες λεω για το στικακι και την κεραια αυτη : https://www.adslgr.com/forum/threads...ik-Routerboard

  3. #18
    Εγγραφή
    01-07-2020
    Μηνύματα
    14
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Vodafone
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Nikiforos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν ξερω αν οντως ειναι 35dbi και εμενα μου εκανε εντυπωση καλλιστα μπορουν να λενε οι κινεζοι ψεματα, δεν ειναι η πρωτη και η τελευταια φορα αλλωστε, αλλα το αποτελεσμα μετραει...
    εγω ξερω οτι μεσα στο σπιτι δεν ειχα 4G (μερικες φορες 1 γραμμη τυχαια) και με την κεραια αυτη ειχα σημα ΤΕΡΜΑ ΦΟΥΛ!!!!! δεν πιστευα στα ματια μου σε ολες τις μετρησεις που εκανα απο laptop-win με προγραμματα, linux και mikrotik usb.
    Ειναι δεν ειναι δεν με νοιαζει, το θεμα ειναι οτι καταφερε απο μηδεν σημα να εχω τερμα σε εσωτερικο χωρο!!!!
    βεβαια ηταν κοντα σε παραθυρο και η αποσταση απο το ΑΚ που ειχε τις κεραιες 1,5χλμ σε ευθεια.
    Το θεμα ειναι οτι μεσα στο σπιτι με κινητο σημα 4G δεν εχεις, και τωρα που δεν υπαρχει και το 3G εχεις μονο Edge!!! πριν με το 3G ειχα μεσα H+.
    για να πιασω 4G με κινητο πρεπει να παω απεξω στον δρομο αποσταση αρκετη απο το σπιτι ή στο αμπελι καπου 1στρεμμα μακρια.

    μιλαω για COSMOTE και ΜΟΝΟ δεν ασχολουμε με αλλους παροχους κινητης απειρα χρονια τωρα.

    - - - Updated - - -

    Κοιτα αμα θελεις δες το θεμα εδω, ποιο μετα οχι στις αρχικες σελιδες λεω για το στικακι και την κεραια αυτη : https://www.adslgr.com/forum/threads...ik-Routerboard
    Επειδή έχω το ίδιο ρουτερ μπορεί να συνδυαστεί με εσωτερική κεραία ; Δηλαδή στις 2 υποδοχές πίσω από το ρουτερ ;

  4. #19
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.218
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από paul_v1 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Επειδή έχω το ίδιο ρουτερ μπορεί να συνδυαστεί με εσωτερική κεραία ; Δηλαδή στις 2 υποδοχές πίσω από το ρουτερ ;
    για ποιο ρουτερ λες γιατι δεν καταλαβα?

  5. #20
    Εγγραφή
    01-07-2020
    Μηνύματα
    14
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Vodafone
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Nikiforos Εμφάνιση μηνυμάτων
    για ποιο ρουτερ λες γιατι δεν καταλαβα?

    To chateau 18lte

  6. #21
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.218
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από paul_v1 Εμφάνιση μηνυμάτων
    To chateau 18lte
    το ποστ μου ερχεται απο πριν αναφορα σε κατι αλλο δεν εχω τετοιο δεν ξερω τι παιρνει.
    Εγω εχω ενα usbstick 4G+ της Huawei που παιρνει εξωτερικες κεραιες και το βαζω σε Mikrotik με usb θυρα.

  7. #22
    Εγγραφή
    08-11-2004
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Ηλικία
    59
    Μηνύματα
    2.656
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1G/1G
    ISP
    Inalan
    Router
    Mikrotik 5009
    Δε θα δεις διαφορες αν βαλεις κεραιες εκει.

    Πουλησε το και παρε εξωτερικου χωρου για να εχεις την μαξ αποδοση του 4G+

    Αν βεβαια χρειαζεσαι το wifi του τοτε το μονο που μενει ειναι να το βαλεις σε καλυτερο σημειο στο σπιτι.

Σελ. 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας