Σελ. 424 από 424 ΠρώτηΠρώτη ... 404414419422423424
Εμφάνιση 6.346-6.360 από 6360
  1. #6346
    Εγγραφή
    10-11-2006
    Περιοχή
    Π. Φαληρο
    Μηνύματα
    2.796
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    11/110
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΚΑΛΑΜΑΚΙ
    Router
    ZTE ZXHN H288Α
    SNR / Attn
    9.1(dB) / 7.4(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από PetrosK Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτό ψάχνουμε με το φίλο (κι άλλους), δεν ασχολούμαστε με την "είδηση" καθεαυτή.

    Με proxy πάντως, αν γίνουμε Καναδοί, ανοίγει.
    Λοιπόν, από ότι καταλάβαμε έχει να κάνει με τα δικαιώματα που ζητάνε από το insta για "ειδησεογραφικο περιεχόμενο" στον Καναδά.

    Ούτε συγκεκριμένα αυτή την πηγή κόβουν, ούτε εμείς κάναμε κάτι.

    Από browser, μια χαρά το ανοίγει ο φίλος στον Καναδά.
    Knowledge=Power=Energy=Matter=Mass; a good bookshop is just a genteel Black Hole that knows how to read... T. Pratchett-Discworld
    Πως φτάσαμε ως εδώ


  2. #6347
    Εγγραφή
    03-06-2007
    Περιοχή
    Φτωχή
    Μηνύματα
    1.771
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    πΟΤΕ
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Τhomson TG585 v7
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από badweed Εμφάνιση μηνυμάτων
    καπου προηγουμενως ειχε γινει μια κουβεντα για τον πληθωρισμο

    απορω αν , με η μετοβλη τιμων , χωρις αιτια , απλως με την θεσπιση του πληθωρισμου , εξυπηρετει αυτους που εχουν ηδη πιασει τα ποστα


    δηλαδη ας πουμε στα διοδια γιατι να αλλαξει τιμη ;
    στην τηλεφωνια γιατι να αλλαξεις τιμη ;
    στο ιντερνετ ,γιατι να αλλαξει η τιμη ;

    και να αλλαζει ,λογο των εξελιξεων της τεχνολογιας που παραδοσιακα παει προς το καλυτερο και το πληρεστερο , οποτε μπορει να εκμεταλευτει καλυτερα τους πορους , προς τα κατω , μεσω του ανταγωνισμου .


    αλλα και σε πιο καταναλωτικα αγαθα θα μπορουσε να υπαρχει μια παγια τιμη και οποιος καταφερνει και βγαζει κερδος υπο αυτην την τιμη ,επιβιωνει .
    να μην κερδιζεις απο τα διοδια μεταβαλοντας το κερδος , και να ανταγωνιζεται καποιον που παραγει κατι σε μεγαλυτερο βαθμο ή καλυτερης ποιοτητας αποροφοντας μερος της γενικοτερης οικονομιας .

    (αφορμη της σκεψης αυτης ηταν ενα βιντεο του lockpicking lawyer , με μια ρωσικη κλειδωνια που ειχε την τιμη χαραγμενη πανω της )
    Στα διόδια ανεβαίνει κόστος συντήρησης δρόμου (υλικά),
    στην τηλεφωνία πρέπει να πέσει η τιμή, τα δίκτυα φτηναίνουν και οι εργαζόμενοι δεν είναι αναγκαίοι,
    στο ίντερνετ έπρεπε εδώ και χρόνια οι 24άρες και οι 50άρες που έχει το 80% του ελληνοκακομοιριού, να είναι δωρεάν ή να κοστίζουν 5-7 ευρώ. Είναι ανεπίτρεπτο να ξεκινάει μια τριτοκοσμική σύνδεση χαλκού από τα 22-25 ευρώ.

    - - - Updated - - -

    Επειδή πολλοί με έχουν κράξει ως υπερβολικό ή περίεργο ως προς την απόθεση του 90% της ευθύνης για την κατάσταση στη χώρα στη γενιά 55-75 σήμερα.

    Χθες στη γέφυρα Καλυφτάκη, ρεύμα προς Αθήνα, έγινε σκηνικό που ήταν λες και έχει βγει ΚΑΤΕΥΘΕΙΑΝ από ποστ μου στο τοπικ:

    55-60χρονος ατημέλητος (μαλλιά-μούσια γκρουκ) θείος, σε σάπιο κορόλα 20ετίας, με την αλκοολο-κοιλάρα του να σπρώχνει το τιμόνι, την αναποδιασμένη, ατημέλητη και πιθανότατα κακοποιημένη γυναίκα δίπλα, πήγε (από λάθος) να πάρει πορεία προς Αθήνα.

    Και τι κάνει Ο ΜΑΓΚΑΣ, ο γνώστης, ο καταστροφέας της πατρίδος του και διώκτης των παιδιών του;

    ΟΠΙΣΘΕΝ στο φανάρι, με 150 αμάξια να έρχονται από πίσω, για να πάει να πιάσει "το σωστό". Δηλαδή, ο ''γνώστης'', ανεξάρτητος σαπιοδόντης Ελληνάρας που περιγράφω εδώ γλαφυρά υπάρχει, και όχι μόνο υπάρχει, αλλά έθεσε τη σωματική ακεραιότητα πολλών ανθρώπων εν αμφιβόλω γιατί; Για να γλιτώσει τα έξτρα 3-5-7-150 λεπτά έξτρα διαδρομής που θα έκανε λόγω της βλακείας του.

    Εγώ ήμουν ο πρώτος στη σειρά από πίσω του, αλλά με το που είδα αναμμένο αλάρμ σε φανάρι, από αμάξι ηλικίας άνω της 10ετίας, μύρισα τη μλκ από 100-150 μέτρα κι άλλαξα λωρίδα. Ο τύπος έφαγε μετά (δικαίως) την κόρνα της ζωής του από τους πέριξ.

    Αυτή τη φιγούρα την έβλεπες φουλ στους αγανακτισμένους, αυτή η φιγούρα έριξε το ΟΧΙ στο κίβδηλο δημοψήφισμα του αλητήριου που διέλυσε την αριστερά στη χώρα, αυτή η φιγούρα -είμαι σίγουρος- πήγε ξανά πίσω στο 41% (από το οποίο είχε φύγει 10-15 χρόνια) για ένα 10ρικο βενζίνη και ένα 20ρικο μαράτα.

    Δικαιωμένος.
    Ρώτησα τη 'μυγδαλιά: "Αδερφή , τι είναι θεός;"
    Και η 'μυγδαλιά , άνθισε.

    -Νίκος Καζαντζάκης

  3. #6348
    Εγγραφή
    31-07-2007
    Περιοχή
    CRETE
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    4.283
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    Οτι να ναι
    ISP
    ΑΜΑΝ
    Router
    Netgear
    SNR / Attn
    ??(dB) / ??(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Δικαιωμένος που προλαβες και την εκανες πριν σου κοπανησει τη τζιπαρα / κουρσαρα που σιγουρα καπου θα καυχεσαι οτι εχεις ; Ειδα εγω το σσπιοκορόλα σας τάλεγα δε με πιστευατε .... Ακουγεται προσωπικο οχι πολιτικό
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος dimyok : 18-05-24 στις 17:59.

  4. #6349
    Εγγραφή
    27-05-2006
    Περιοχή
    Άγιοι Ανάργυροι
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    13.618
    Downloads
    21
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10 - 600/120
    ISP
    Cosmote VDSL - 5G
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Router
    UntangleVM on esxi
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από qwertyuiop Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στα διόδια ανεβαίνει κόστος συντήρησης δρόμου (υλικά),
    στην τηλεφωνία πρέπει να πέσει η τιμή, τα δίκτυα φτηναίνουν και οι εργαζόμενοι δεν είναι αναγκαίοι,
    στο ίντερνετ έπρεπε εδώ και χρόνια οι 24άρες και οι 50άρες που έχει το 80% του ελληνοκακομοιριού, να είναι δωρεάν ή να κοστίζουν 5-7 ευρώ. Είναι ανεπίτρεπτο να ξεκινάει μια τριτοκοσμική σύνδεση χαλκού από τα 22-25 ευρώ.

    - - - Updated - - -

    Επειδή πολλοί με έχουν κράξει ως υπερβολικό ή περίεργο ως προς την απόθεση του 90% της ευθύνης για την κατάσταση στη χώρα στη γενιά 55-75 σήμερα.

    Χθες στη γέφυρα Καλυφτάκη, ρεύμα προς Αθήνα, έγινε σκηνικό που ήταν λες και έχει βγει ΚΑΤΕΥΘΕΙΑΝ από ποστ μου στο τοπικ:

    55-60χρονος ατημέλητος (μαλλιά-μούσια γκρουκ) θείος, σε σάπιο κορόλα 20ετίας, με την αλκοολο-κοιλάρα του να σπρώχνει το τιμόνι, την αναποδιασμένη, ατημέλητη και πιθανότατα κακοποιημένη γυναίκα δίπλα, πήγε (από λάθος) να πάρει πορεία προς Αθήνα.

    Και τι κάνει Ο ΜΑΓΚΑΣ, ο γνώστης, ο καταστροφέας της πατρίδος του και διώκτης των παιδιών του;

    ΟΠΙΣΘΕΝ στο φανάρι, με 150 αμάξια να έρχονται από πίσω, για να πάει να πιάσει "το σωστό". Δηλαδή, ο ''γνώστης'', ανεξάρτητος σαπιοδόντης Ελληνάρας που περιγράφω εδώ γλαφυρά υπάρχει, και όχι μόνο υπάρχει, αλλά έθεσε τη σωματική ακεραιότητα πολλών ανθρώπων εν αμφιβόλω γιατί; Για να γλιτώσει τα έξτρα 3-5-7-150 λεπτά έξτρα διαδρομής που θα έκανε λόγω της βλακείας του.

    Εγώ ήμουν ο πρώτος στη σειρά από πίσω του, αλλά με το που είδα αναμμένο αλάρμ σε φανάρι, από αμάξι ηλικίας άνω της 10ετίας, μύρισα τη μλκ από 100-150 μέτρα κι άλλαξα λωρίδα. Ο τύπος έφαγε μετά (δικαίως) την κόρνα της ζωής του από τους πέριξ.

    Αυτή τη φιγούρα την έβλεπες φουλ στους αγανακτισμένους, αυτή η φιγούρα έριξε το ΟΧΙ στο κίβδηλο δημοψήφισμα του αλητήριου που διέλυσε την αριστερά στη χώρα, αυτή η φιγούρα -είμαι σίγουρος- πήγε ξανά πίσω στο 41% (από το οποίο είχε φύγει 10-15 χρόνια) για ένα 10ρικο βενζίνη και ένα 20ρικο μαράτα.

    Δικαιωμένος.
    Είμαι 52 (σε λίγες μέρες 53)
    Έχω Corolla 24 χρόνων
    Έχω κοιλιά

    Αλλά ποτέ δεν θα έκανα αυτό που έκανε ο τύπος... Λες να με πιάσει στα 55? Είναι ιός λες? Θα βγει MRNA εμβόλιο να το κάνω μπας και σωθώ?

    Αδελφέ μήπως είσαι λίγο ρατσιστής? Ή νομίζεις πως η χώρα που ζεις φτιάχτηκε και στηρίχθηκε από γιαπιδες πονηρακιδες με τα λεφτά του μπαμπά σαν του λογου σου? Έχεις δουλέψει πραγματικά ποτέ στη ζωή σου?

  5. #6350
    Εγγραφή
    31-07-2007
    Περιοχή
    CRETE
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    4.283
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    Οτι να ναι
    ISP
    ΑΜΑΝ
    Router
    Netgear
    SNR / Attn
    ??(dB) / ??(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Εσυ εισουνα ωρε σε καταλαβαμε ΑΜΕΣΩΣ απο την περιγραφή

  6. #6351
    Εγγραφή
    27-05-2006
    Περιοχή
    Άγιοι Ανάργυροι
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    13.618
    Downloads
    21
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10 - 600/120
    ISP
    Cosmote VDSL - 5G
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Router
    UntangleVM on esxi
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dimyok Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εσυ εισουνα ωρε σε καταλαβαμε ΑΜΕΣΩΣ απο την περιγραφή
    Spoiler:
    Δεν ήταν η γυναίκα μου όμως μέσα, για αυτό είχα άγχος να κάνω ότι έκανα

  7. #6352
    Εγγραφή
    20-06-2007
    Περιοχή
    Chicago, Illinois
    Ηλικία
    32
    Μηνύματα
    30.633
    Downloads
    96
    Uploads
    25
    Άρθρα
    14
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1 Gbps
    ISP
    Nova
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από BlueChris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Είμαι 52 (σε λίγες μέρες 53)
    Έχω Corolla 24 χρόνων
    Έχω κοιλιά

    Αλλά ποτέ δεν θα έκανα αυτό που έκανε ο τύπος... Λες να με πιάσει στα 55? Είναι ιός λες? Θα βγει MRNA εμβόλιο να το κάνω μπας και σωθώ?

    Αδελφέ μήπως είσαι λίγο ρατσιστής? Ή νομίζεις πως η χώρα που ζεις φτιάχτηκε και στηρίχθηκε από γιαπιδες πονηρακιδες με τα λεφτά του μπαμπά σαν του λογου σου? Έχεις δουλέψει πραγματικά ποτέ στη ζωή σου?
    Κλασικη περίπτωση ακροκεντρώου.
    Dies, died, will die.
    Lived, lives, will live.

  8. #6353
    Εγγραφή
    31-07-2007
    Περιοχή
    CRETE
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    4.283
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    Οτι να ναι
    ISP
    ΑΜΑΝ
    Router
    Netgear
    SNR / Attn
    ??(dB) / ??(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Ti να πω ρε BlueChris ο γιαπης σου εθαψε και το αμαξι και τη γκομενα ολα χάλια

  9. #6354
    Εγγραφή
    10-11-2006
    Περιοχή
    Π. Φαληρο
    Μηνύματα
    2.796
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    11/110
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΚΑΛΑΜΑΚΙ
    Router
    ZTE ZXHN H288Α
    SNR / Attn
    9.1(dB) / 7.4(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από BlueChris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έχω Corolla 24 χρόνων
    Με τα ιερά και τα όσια της φυλής δεν παίζουμε.

    Την Corolla θα της σέβεστε, την Corolla!

    Το γλυκό μου είναι 20ετίας (χτες νομίζω τα έκλεισε), εκεί στο χωριό να εξυπηρετεί ακόμα.
    Knowledge=Power=Energy=Matter=Mass; a good bookshop is just a genteel Black Hole that knows how to read... T. Pratchett-Discworld
    Πως φτάσαμε ως εδώ


  10. #6355
    Εγγραφή
    05-05-2003
    Περιοχή
    Λάρισα
    Μηνύματα
    8.986
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    CosmOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΚΑΔΗΜΙΑ
    Router
    FRITZ!Box 7590
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από BlueChris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Spoiler:
    Δεν ήταν η γυναίκα μου όμως μέσα, για αυτό είχα άγχος να κάνω ότι έκανα
    Ετσι εξηγειται και η ατημελησια...

  11. #6356
    Εγγραφή
    27-05-2006
    Περιοχή
    Άγιοι Ανάργυροι
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    13.618
    Downloads
    21
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10 - 600/120
    ISP
    Cosmote VDSL - 5G
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Router
    UntangleVM on esxi
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από PetrosK Εμφάνιση μηνυμάτων
    Με τα ιερά και τα όσια της φυλής δεν παίζουμε.

    Την Corolla θα της σέβεστε, την Corolla!

    Το γλυκό μου είναι 20ετίας (χτες νομίζω τα έκλεισε), εκεί στο χωριό να εξυπηρετεί ακόμα.
    Spoiler:
    Δεν είναι το νήματος ... αλλά τρώω κάτι flash να πάρω ένα καινούργιο Corolla και να βάλω όλα του τα ηλεκτρονικά εξαρτήματα και μοτέρ μέσα στο δικό μου ...


    - - - Updated - - -

    Βλέπω Ειδήσεις... και βλέπω το Κούλη να μιλάει σε κόσμο (αγνοώ τις π@π@ριές που λέει) αλλά γελάω με το γεγονός ότι ενώ είναι ασφυκτικά με ανθρώπους γύρω του, αυτός είναι 70 πόντους ποιο ψηλά... ή είναι όλοι μίνιον ή υπάρχει "Χειριστής Σκαμπό" που τρέχει και όπου μιλήσει του βάζει σκαμπό να ανέβει να μιλήσει... μιλάμε για τρελό γέλιο έχω ρίξει.

    Δεν το έχω ξαναδεί σε κανένα άλλο πολιτικό τώρα που γυρνάνε όλοι παντού και βγάζουν λόγους. Τι κόμπλεξ ρε πστ μου έχει το άτομο... αφού μιλάς ρε βλάκα με μικρόφωνο και σε ακούν όλοι... πρέπει να σε βλέπουν? χαζός είσαι? αν σε κοιτάξει στα μάτια κάποιος καταλαβαίνει τα ψέματα αμέσως. Εγώ σε υπόγειο θα έβγαζα λόγο στη θέση του.
    There's no substitute for experience
    CorollaClub

  12. #6357
    Εγγραφή
    31-07-2007
    Περιοχή
    CRETE
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    4.283
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    Οτι να ναι
    ISP
    ΑΜΑΝ
    Router
    Netgear
    SNR / Attn
    ??(dB) / ??(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Επιτελειο greenberg ρε μονο ο κασελακης θα εχει τα καλα πλανα ..... Μη βγει κοντος
    * Ελληνόκτητο πλοίο χτυπήθηκε από τους Χούθιςςςς τι κανουμε μπατριωτες διάβημα ? Λεμε οτι θα τους σκισουμε ; H ας αναλάβει ο Παναμάς
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος dimyok : 18-05-24 στις 19:44.

  13. #6358
    Εγγραφή
    27-05-2006
    Περιοχή
    Άγιοι Ανάργυροι
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    13.618
    Downloads
    21
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10 - 600/120
    ISP
    Cosmote VDSL - 5G
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Router
    UntangleVM on esxi
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dimyok Εμφάνιση μηνυμάτων
    Επιτελειο greenberg ρε μονο ο κασελακης θα εχει τα καλα πλανα ..... Μη βγει κοντος
    * Ελληνόκτητο πλοίο χτυπήθηκε από τους Χούθιςςςς τι κανουμε μπατριωτες διάβημα ? Λεμε οτι θα τους σκισουμε ; H ας αναλάβει ο Παναμάς
    Ρε βάλτε το Καμμένο στο αμύνης 1 μήνα να πολεμήσουμε τους πάντες (χρωσταμε μια επίθεση πρώτα στα νησιά Φερόε)

    - - - Updated - - -

    Έχουμε ανέβει level, το πρωί έριξαν χειροβομβίδα στην Αγία Βαρβάρα...
    Εις ανώτερα και με sniper ή ρουκετοβολα σε λίγο καιρό....
    There's no substitute for experience
    CorollaClub

  14. #6359
    Εγγραφή
    28-08-2006
    Μηνύματα
    1.627
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    30720/2560
    ISP
    Vodafone
    Router
    Vodafone H300S
    Με τον Καμμένο θα γίνει Κούγκι.Αλλα δεν πάει αυτός τώρα,είναι μοντέλο,κάνει στορις και τα αυτιά του πετάνε.

  15. #6360
    Εγγραφή
    31-07-2007
    Περιοχή
    CRETE
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    4.283
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    Οτι να ναι
    ISP
    ΑΜΑΝ
    Router
    Netgear
    SNR / Attn
    ??(dB) / ??(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Kαλα περναει πουλησε τους ιθαγενεις σα καλος μαντράς .....

Σελ. 424 από 424 ΠρώτηΠρώτη ... 404414419422423424

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας