Σελ. 2 από 5 ΠρώτηΠρώτη 1234 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 16-30 από 61
  1. #16
    Εγγραφή
    23-11-2010
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    203
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από pepis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα. Έχουμε κάποιο νεότερο για Κυπαρισσία;
    Είμαστε στον Νοέμβριο και ακόμα σκάβουν...
    Κάνω ανά δυο εβδομάδες εκδήλωση ενδιαφέροντος για να με πάρουν. Τελευταία φορά μίλησα την προηγούμενη εβδομάδα και δεν είναι διαθέσιμη ακόμα η υπηρεσία, ούτε γνωρίζουν στο τμήμα πωλήσεων πότε θα είναι...

  2. #17
    Εγγραφή
    20-01-2019
    Μηνύματα
    21
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    ISP
    Άλλο (εκτός ΗΠ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από WhatTheIanni Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κάνω ανά δυο εβδομάδες εκδήλωση ενδιαφέροντος για να με πάρουν. Τελευταία φορά μίλησα την προηγούμενη εβδομάδα και δεν είναι διαθέσιμη ακόμα η υπηρεσία, ούτε γνωρίζουν στο τμήμα πωλήσεων πότε θα είναι...

    ΣΟΥ ΑΝΕΒΑΖΩ ΤΟΝ ΚΑΤΑΝΕΜΗΤΗ ΕΠΙ ΤΗΣ 25ΗΣ ΜΑΡΤΙΟΥ. ΤΟ ΣΥΝΕΡΓΕΙΟ ΣΗΜΕΡΑ ΤΟ ΕΒΑΛΕ. ΕΙΝΑΙ ΝΟVA

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  F_Il2YWW0AA4vHy.jpg 
Εμφανίσεις:  46 
Μέγεθος:  509,2 KB 
ID: 252107

  3. #18
    Εγγραφή
    23-11-2010
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    203
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kostastms1 Εμφάνιση μηνυμάτων
    ΣΟΥ ΑΝΕΒΑΖΩ ΤΟΝ ΚΑΤΑΝΕΜΗΤΗ ΕΠΙ ΤΗΣ 25ΗΣ ΜΑΡΤΙΟΥ. ΤΟ ΣΥΝΕΡΓΕΙΟ ΣΗΜΕΡΑ ΤΟ ΕΒΑΛΕ. ΕΙΝΑΙ ΝΟVA

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  F_Il2YWW0AA4vHy.jpg 
Εμφανίσεις:  46 
Μέγεθος:  509,2 KB 
ID: 252107
    Δευτέρα ξεκινάω διαδικασία αίτησης

  4. #19
    Εγγραφή
    15-03-2009
    Ηλικία
    55
    Μηνύματα
    24
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    25ης ΜΑΡΤΙΟΥ, ΣΕ ΤΙ ΥΨΟΣ; ΚΟΝΤΑ ΣΤΑ ΔΙΚΑΣΤΗΡΙΑ;
    ΓΙΑΤΙ, ΚΟΝΤΑ ΣΤΗΝ ΠΛΑΤΕΙΑ, ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΚΑΤΙ ΑΚΟΜΑ, ΠΟΥ ΤΟΥΣ ΠΗΡΑ ΤΗΛΕΦΩΝΟ...

  5. #20
    Εγγραφή
    16-11-2014
    Περιοχή
    κερατεα
    Μηνύματα
    1.016
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    +booster 50.7down/Up 5.35
    ISP
    COSMOTE Home SpeedBooster
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΔΑΣΚΑΛΕΙΟ
    Router
    HUAWEI DN9245X6-10
    SNR / Attn
    8(dB) / 37,5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kostastms1 Εμφάνιση μηνυμάτων
    ΣΟΥ ΑΝΕΒΑΖΩ ΤΟΝ ΚΑΤΑΝΕΜΗΤΗ ΕΠΙ ΤΗΣ 25ΗΣ ΜΑΡΤΙΟΥ. ΤΟ ΣΥΝΕΡΓΕΙΟ ΣΗΜΕΡΑ ΤΟ ΕΒΑΛΕ. ΕΙΝΑΙ ΝΟVA

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  F_Il2YWW0AA4vHy.jpg 
Εμφανίσεις:  46 
Μέγεθος:  509,2 KB 
ID: 252107
    γιατι δεν γραφει nova ; και γραφει united ; .
    στον κολωνο που εχουνε βαλει κουτια παρομοια γραφει nova.

  6. #21
    Εγγραφή
    20-01-2019
    Μηνύματα
    21
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    ISP
    Άλλο (εκτός ΗΠ
    Ναι είναι κοντά στα δικαστήρια.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από johnmegarythmos Εμφάνιση μηνυμάτων
    γιατι δεν γραφει nova ; και γραφει united ; .
    στον κολωνο που εχουνε βαλει κουτια παρομοια γραφει nova.

    Γιατι η Nova ανηκει στην United Group

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από pepis Εμφάνιση μηνυμάτων
    25ης ΜΑΡΤΙΟΥ, ΣΕ ΤΙ ΥΨΟΣ; ΚΟΝΤΑ ΣΤΑ ΔΙΚΑΣΤΗΡΙΑ;
    ΓΙΑΤΙ, ΚΟΝΤΑ ΣΤΗΝ ΠΛΑΤΕΙΑ, ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΚΑΤΙ ΑΚΟΜΑ, ΠΟΥ ΤΟΥΣ ΠΗΡΑ ΤΗΛΕΦΩΝΟ...
    Αδερφε η πλατεια δεν εχει ενεργοποιηθει ακομα. ακομα σκαβουν στο Σερανο απεναντι.

    Εγω εκανα σημερα αιτηση στην Cosmote για 500αρα.

    Η φωτο ειναι κοντα στα δικαστηρια, η οπτικη εδω ειναι τελειωμενη απο Σεπτεμβριο.

  7. #22
    Εγγραφή
    15-03-2009
    Ηλικία
    55
    Μηνύματα
    24
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Σε πόσο καιρό θα στην ενεργοποιήσουν;

  8. #23
    Εγγραφή
    20-01-2019
    Μηνύματα
    21
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    ISP
    Άλλο (εκτός ΗΠ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από pepis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σε πόσο καιρό θα στην ενεργοποιήσουν;
    Εξαρταται σε ποιο σημειο εισαι. αν θες την γνωμη μου καλεσε τον παροχο σου και ρωτα.

    ΝΟVA Η COSMOTE εχει οπτικη μονο.

    ξερω οτι επι της 25ης Μαρτιου ηδη λειτουργει η οπτικη και σε speedtest που εκανα επιανε 498 ΜBPS σε 500αρα Nova

  9. #24
    Εγγραφή
    23-11-2010
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    203
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Σήμερα ήρθε ο τεχνικός για αυτοψία στο χώρο μου στη Μιχάλη Κατσαρού δυστυχώς επι της Τέλλου Άγρα που θέλω άλλη μια 1gbps δεν έχουν ανοίξει αιτήσεις ακόμα. Και την κατάσταση την κάνει ακόμα πιο δύσκολη η έλλειψη επίσημης αριθμοδότησης στα κτίρια.

  10. #25
    Εγγραφή
    20-01-2019
    Μηνύματα
    21
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    ISP
    Άλλο (εκτός ΗΠ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από WhatTheIanni Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σήμερα ήρθε ο τεχνικός για αυτοψία στο χώρο μου στη Μιχάλη Κατσαρού δυστυχώς επι της Τέλλου Άγρα που θέλω άλλη μια 1gbps δεν έχουν ανοίξει αιτήσεις ακόμα. Και την κατάσταση την κάνει ακόμα πιο δύσκολη η έλλειψη επίσημης αριθμοδότησης στα κτίρια.
    Ακριβως. Εφαγα μιση ωρα στο τηλεφωνο με την cosmote για να λησουμε το θεμα με τους αριθμους στα κτιρια. τελικα βρεθηκε λυση και ελπιζω μεχρι τελος Γεναρη να εχω την 500αρα.
    Μου ηρθε και μυνημα για την αποστολη του Router, για να δουμε. ξερω οτι θα συνεχισουν ξανα να σκαβουν σε κανα χρονο για οπτικες

  11. #26
    Εγγραφή
    23-11-2010
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    203
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kostastms1 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ακριβως. Εφαγα μιση ωρα στο τηλεφωνο με την cosmote για να λησουμε το θεμα με τους αριθμους στα κτιρια. τελικα βρεθηκε λυση και ελπιζω μεχρι τελος Γεναρη να εχω την 500αρα.
    Μου ηρθε και μυνημα για την αποστολη του Router, για να δουμε. ξερω οτι θα συνεχισουν ξανα να σκαβουν σε κανα χρονο για οπτικες
    Είχα αρχικά κάνει αίτηση στην COSMOTE για αναβάθμιση της υπάρχουσας γραμμής στον χώρο μου αλλά με γείωσαν τρεις εβδομάδες χωρίς ενημέρωση για το πως η πότε θα προχωρήσουμε, και το ακύρωσα. Με nova έκανα αίτηση 30 Δεκέμβρη και αν δεν είχε γίνει ένα μπέρδεμα με τον αριθμό θα είχε γίνει εξωτερική εγκατάσταση την προηγούμενη εβδομάδα. Να ναι καλά ο υπεύθυνος του συνεργείου που βοήθησε να βρούμε το σωστό BEP.

    Η εγκατάσταση έγινε σήμερα εξωτερικά, παράλληλα στάλθηκε σήμερα και το router, και περιμένω για κλείσιμο ραντεβού να τη φέρουν μέσα
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  IMG_2702.jpg 
Εμφανίσεις:  14 
Μέγεθος:  336,6 KB 
ID: 253136

  12. #27
    Εγγραφή
    20-01-2019
    Μηνύματα
    21
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    ISP
    Άλλο (εκτός ΗΠ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από WhatTheIanni Εμφάνιση μηνυμάτων
    Είχα αρχικά κάνει αίτηση στην COSMOTE για αναβάθμιση της υπάρχουσας γραμμής στον χώρο μου αλλά με γείωσαν τρεις εβδομάδες χωρίς ενημέρωση για το πως η πότε θα προχωρήσουμε, και το ακύρωσα. Με nova έκανα αίτηση 30 Δεκέμβρη και αν δεν είχε γίνει ένα μπέρδεμα με τον αριθμό θα είχε γίνει εξωτερική εγκατάσταση την προηγούμενη εβδομάδα. Να ναι καλά ο υπεύθυνος του συνεργείου που βοήθησε να βρούμε το σωστό BEP.

    Η εγκατάσταση έγινε σήμερα εξωτερικά, παράλληλα στάλθηκε σήμερα και το router, και περιμένω για κλείσιμο ραντεβού να τη φέρουν μέσα
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  IMG_2702.jpg 
Εμφανίσεις:  14 
Μέγεθος:  336,6 KB 
ID: 253136




    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  Screenshot_151.png 
Εμφανίσεις:  15 
Μέγεθος:  30,0 KB 
ID: 253181

    Η NOVA καιγεται για νεες συνδεσεις σε σχεση με την Cosmote. και ξερω και το συνεργειο που κανει τις εγκαταστασεις οτι ειναι συνεπης και γρηγοροι, πιστευω σε 10 μερες να ερθουν να σου περασουν την γραμμη μεσα στο κτηριο.
    Εγω απο την αλλη εχω μπλεξει με cosmote, αθανατη ελλαδα, οι αριθμοι στον δρομο δεν υπαρχουν και παμε βαση συντεταγμενων ειχα αυτο το email χθες και τους απαντησα με βιντεο που τραβηξα στο που ειναι ο κατανεμητης και που η οικια,
    μεχρι και screenshot με λεπτομερειες απο το google maps.
    Ελπιζω να εχω τελειωσει μεχρι τελος Γεναρη.

  13. #28
    Εγγραφή
    23-11-2010
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    203
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kostastms1 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  Screenshot_151.png 
Εμφανίσεις:  15 
Μέγεθος:  30,0 KB 
ID: 253181

    Η NOVA καιγεται για νεες συνδεσεις σε σχεση με την Cosmote. και ξερω και το συνεργειο που κανει τις εγκαταστασεις οτι ειναι συνεπης και γρηγοροι, πιστευω σε 10 μερες να ερθουν να σου περασουν την γραμμη μεσα στο κτηριο.
    Εγω απο την αλλη εχω μπλεξει με cosmote, αθανατη ελλαδα, οι αριθμοι στον δρομο δεν υπαρχουν και παμε βαση συντεταγμενων ειχα αυτο το email χθες και τους απαντησα με βιντεο που τραβηξα στο που ειναι ο κατανεμητης και που η οικια,
    μεχρι και screenshot με λεπτομερειες απο το google maps.
    Ελπιζω να εχω τελειωσει μεχρι τελος Γεναρη.
    Σου εύχομαι γρήγορα ξεμπερδέματα.

    Εμένα με πήραν τηλ για ραντεβού, στις 18 έρχονται για εγκατάσταση μέσα στο χώρο μου. Έχω λάβει και τον εξοπλισμό .

    Το συνεργείο εδώ όντως είναι πολύ καλά παιδιά, με βοήθησαν πολύ.

    Τώρα αναμένω για το σπίτι (διαμέρισμα) που βρίσκεται σε παράλληλη οδό της 25ης Μαρτίου και ενώ η κάτω γωνία έχει συνδεθεί, η γωνία του κτιρίου που με αφορά ακόμα όχι...

  14. #29
    Εγγραφή
    23-11-2010
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    203
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    @kostastms1 έχεις εικόνα (ή ο γνωστός σου στη Nova) αν τα σημεία που σκαφτήκαν και δεν έχουν παραδοθεί τα ΚΑΦΑΟ θα ολοκληρωθούν σύντομα ή αν θα πρέπει να περιμένουμε κάποια επόμενη φάση;

    Συγκεκριμένα στη Τέλου Άγρα στην πλευρά του οικοδομικού τετραγώνου που είναι το σπίτι μου έχει παραδοθεί η γωνία στα δυτικά αλλά η γωνία που είναι το κτίριο της οικίας μου (ανατολικά) όχι ακόμα.

  15. #30
    Εγγραφή
    20-01-2019
    Μηνύματα
    21
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    ISP
    Άλλο (εκτός ΗΠ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από WhatTheIanni Εμφάνιση μηνυμάτων
    @kostastms1 έχεις εικόνα (ή ο γνωστός σου στη Nova) αν τα σημεία που σκαφτήκαν και δεν έχουν παραδοθεί τα ΚΑΦΑΟ θα ολοκληρωθούν σύντομα ή αν θα πρέπει να περιμένουμε κάποια επόμενη φάση;

    Συγκεκριμένα στη Τέλου Άγρα στην πλευρά του οικοδομικού τετραγώνου που είναι το σπίτι μου έχει παραδοθεί η γωνία στα δυτικά αλλά η γωνία που είναι το κτίριο της οικίας μου (ανατολικά) όχι ακόμα.


    Εχω να μιλησω καιρο με τον φιλο μου στην NOVA. Θα ερθω σε επικοινωνια μαζι του τις επομενες ημερες, και θα σε ενημερωσω.
    Εγω απο την αλλη εμπλεξα με τον ΟΤΕ, με καλεσαν σημερα και μου ειπαν οτι ο παροχος θα πρεπει να κανει ενεργειες για να διαπιστωσει αν οι συντεταγμενες που τους εδωσα ειναι οι σωστες, και αυτο θα παρει χρονο. πιθανον να παω NOVA και εγω γιατι με τον ΟΤΕ δεν θα βγαλω ακρη

Σελ. 2 από 5 ΠρώτηΠρώτη 1234 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας