Σελ. 1 από 3 123 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1-15 από 37
  1. #1
    Εγγραφή
    22-09-2003
    Μηνύματα
    81.767
    Downloads
    218
    Uploads
    48
    Άρθρα
    6
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor DGA4130
    SNR / Attn
    6(dB) / 2.8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Intenet
    Με την πληθώρα των νόμιμων επιλογών ροής που είναι διαθέσιμες σήμερα, θα σας συγχωρούσαν εάν πιστεύατε ότι οι πειρατικές τηλεοπτικές εκπομπές ανήκουν στο παρελθόν. Ωστόσο, μια νέα μελέτη από το Γραφείο Διανοητικής Ιδιοκτησίας της ΕΕ (EUIPO) δείχνει ότι μετά από μια πολυετή πτώση, η διαδικτυακή πειρατεία βρίσκεται σε έξαρση.

    Η μελέτη , που βασίζεται σε δεδομένα από την εταιρεία παρακολούθησης πειρατείας του Ηνωμένου Βασιλείου MUSO, υποδηλώνει ότι υπήρξε αξιοσημείωτη αύξηση στα επίπεδα πειρατείας τα τελευταία δύο χρόνια.

    «Το κύριο εύρημα είναι ότι η πτωτική τάση που παρατηρήθηκε στις προηγούμενες μελέτες φαίνεται να αντιστρέφεται, με την πειρατεία να αυξάνεται ξανά, κυρίως λόγω της αύξησης της πειρατείας τηλεοπτικού περιεχομένου και εκδόσεων», αναφέρει η έκθεση.

    Αν και τα τρέχοντα επίπεδα πειρατείας δεν είναι ακόμα κοντά σε αυτά που ήταν πριν από πέντε χρόνια, μια αντιστροφή τάσης είναι αξιοσημείωτη και μπορεί να υποδηλώνει ότι βρισκόμαστε σε μια κομβική χρονική στιγμή, ειδικά καθώς οι νομικές υπηρεσίες ροής αντιμετωπίζουν επιβράδυνση της ανάπτυξης εν μέσω αυξημένου ανταγωνισμού και οικονομικής ύφεσης .

    Η τηλεοπτική πειρατεία ανθεί
    Η μελέτη διαπίστωσε ότι οι τηλεοπτικές εκπομπές είναι μακράν ο πιο πειρατικός τύπος περιεχομένου στην ΕΕ, αντιπροσωπεύοντας σχεδόν το ήμισυ (48%) του συνόλου της πειρατείας. Η παράνομη ροή ζωντανών εκδηλώσεων, όπως αθλητικοί αγώνες, είναι επίσης σε άνοδο, ενώ η πειρατεία λογισμικού και εκδόσεων παρουσίασε επίσης σημαντική αύξηση το 2022. Ωστόσο, η πειρατεία ταινιών και μουσικής εξακολουθεί να μειώνεται.

    Σύμφωνα με τη μελέτη, το streaming έχει γίνει η πιο δημοφιλής μέθοδος πρόσβασης σε παράνομο τηλεοπτικό περιεχόμενο, με το 58% της πειρατείας στην ΕΕ να συμβαίνει μέσω streaming και το 32% μέσω λήψης μέσω ιστοτόπων όπως το Piratebay ή το Torrentz.

    Διάφορες χώρες διαφέρουν επίσης ως προς τον όγκο και τον τύπο του περιεχομένου που καταναλώνεται. Η πειρατεία είναι πιο δημοφιλής στην Εσθονία και τη Λετονία, ενώ είναι σχετικά μη δημοφιλής στη Γερμανία και την Ιταλία. Υπάρχουν επίσης διαφορετικές προτιμήσεις για τον τύπο περιεχομένου. Στην Ελλάδα, για παράδειγμα, η κινηματογραφική πειρατεία αποτελεί το 25% του συνολικού όγκου πειρατείας, ενώ στην Πολωνία φτάνει το 5%.

    Ενώ το τοπίο των διαδικτυακών μέσων έχει αλλάξει πολύ από τότε, η έκθεση EUIPO δείχνει ότι οι άνθρωποι μεταδίδουν παράνομο περιεχόμενο σήμερα για τους ίδιους λόγους που έκαναν 10 ή 20 χρόνια πριν — έλλειψη νόμιμων επιλογών και υψηλό κόστος συνδρομής ή αγοράς.

    Η οικονομετρική ανάλυση, η οποία περιορίζεται στις κατηγορίες ταινιών, τηλεόρασης και μουσικής, δείχνει ότι ο αριθμός των διαθέσιμων νόμιμων εναλλακτικών λύσεων μειώνει την πειρατεία. Αυτό σημαίνει ότι η διαθεσιμότητα περισσότερων νόμιμων υπηρεσιών ροής συσχετίζεται με χαμηλότερους αριθμούς πειρατείας.

    Εν τω μεταξύ, το επίπεδο εισοδήματος μιας χώρας έχει επίσης σημαντικό αντίκτυπο στα ποσοστά πειρατείας. Το χαμηλό κατά κεφαλήν εισόδημα, ο υψηλός βαθμός εισοδηματικής ανισότητας και η υψηλή ανεργία των νέων συνδέονται όλα με την αυξημένη κατανάλωση πειρατικού περιεχομένου.

    «Η κατανόηση των υποκείμενων μηχανισμών της πειρατείας είναι απαραίτητη για την υιοθέτηση αποτελεσματικών πολιτικών και μέτρων που συμβάλλουν στον περιορισμό της», παρατήρησε ο Christian Archambeau, εκτελεστικός διευθυντής του EUIPO.

    Καθώς η οικονομική κρίση επηρεάζει τα αποτελέσματα όλων και οι υπηρεσίες ροής προσφέρουν λιγότερα σε σχέση με το κόστος συνδρομής, η κατανάλωση πειρατικού περιεχομένου μπορεί να γίνει όλο και πιο ελκυστική για τα επόμενα χρόνια.

    Πηγή : TNW

  2. #2
    Εγγραφή
    06-07-2005
    Περιοχή
    Νέα Υόρκη
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    11.668
    Downloads
    6
    Uploads
    2
    Τύπος
    Cable
    Ταχύτητα
    300 Mbps down/10 Mbps up
    ISP
    Spectrum
    Οι πάροχοι περιεχομένου να τα βλέπουν αυτά. Fragmentation και τιμές στέλνουν τον κόσμο πίσω στις οικογένειές τους (κυρίως στους θείους).

  3. #3
    Εγγραφή
    09-02-2006
    Μηνύματα
    2.955
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    OPNsense
    Η διαδικτυακή απληστία στην ΕΕ αυξάνεται.

  4. #4
    Εγγραφή
    08-07-2023
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    74
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Nova
    Με τις ταινίες/σειρές που γυρνάνε πλέον (αν και δεν πολυβλέπω σειρές), κανονικά θα έπρεπε να πληρώνουν τον κόσμο να τις βλέπει... Και σε συνδυασμό με την μείωση του εισοδήματος λογικό να θέλει να τις δει τσάμπα (αφού οι 9 στις 10 είναι σαχλαμπλούχλες). Εγώ μέχρι στιγμής φέτος, έχω δει ολόκληρες γύρω στις 10 ταινίες. Τις υπόλοιπες (φυσικά κατεβασμένες) δεν τις είδα ούτε μέχρι τη μέση... Αφού να φανταστείτε έχω Home Cinema με οθόνη 106", ήχο 5.1 κτλ, και προτιμώ να τις βλέπω στην 32" TV, γιατί ούτε το ρεύμα των συσκευών δεν αξίζει να καις για τις περισσότερες από αυτές.

    Ειδικά στην χώρα μας, οι Ελληνικές λαμογιοεταιρίες διανομής, με την τιμολογιακή πολιτική που είχαν, πρώτα έκλεισαν τα video club (γιατί αυτά δεν μπορούσαν να αντέξουν με τέτοιες τιμές που τους χρέωναν για DVD/Bluray. Έχω δει τιμολόγιο με χρέωση 35 ευρώ προ ΦΠΑ για ένα απλό DVD , από γνωστό μου που είχε video club)) και μετά σταμάτησαν να βγάζουν/εισάγουν τίτλους με Ελληνικούς υπότιτλους, οπότε έστρεψαν τον κόσμο αλλού και όχι πάντα σε νόμιμες πηγές. Αλλά καλά να πάθουν. Δεν τις λυπάμαι. Τον καλό καιρό νόμιζαν ότι είχαν πιάσει τον πάπα από τα @@. Οπότε τώρα τους έμειναν μόνο τα @@!!!

    Επιπλέον οι περισσότερες ταινίες που προβάλλουν οι διάφορες πλατφόρμες είναι παλιές (όπως θέλει να δει κάποια καινούργια την βλέπει πολύ πιο γρήγορα μέσω Interent) οπότε ελάχιστοι βάζουν συνδρομητική, και όσοι βάζουν το κάνουν κυρίως για τα αθλητικά.

    Επομένως αμιγώς υπεύθυνες για την αύξηση της πειρατείας, είναι οι ίδιες οι εταιρίες παραγωγής με αυτά που κάνουν.

    Εγώ έχω να πάω κινηματογράφο από το 2006 και ούτε σκοπεύω να ξαναπάω, γιατί θα κλαίω πολλά λεφτά, επομένως torrents/real-debrid και αν τους αρέσει. Τουλάχιστον να κλαίω μόνο το χρόνο που σπατάλησα για κατέβασμα και προβολή...
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος HomeCinemaLover : 25-09-23 στις 19:59.

  5. #5
    Εγγραφή
    02-04-2010
    Μηνύματα
    13.092
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Σε άνοδο το streaming αθλητικών παρά το γεγονός ότι οι τιτάνες, μπλοκάρουν IP?
    Όσο περισσότερο σου κλέβουν τη ζωή, τόσο σε ταΐζουν με έθνος και φυλή..

    Εθνικισμός και μετανάστες

    Μία τάξη, φυλετικά διαχωρισμένη

  6. #6
    Εγγραφή
    08-07-2023
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    74
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Nova
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zus Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σε άνοδο το streaming αθλητικών παρά το γεγονός ότι οι τιτάνες, μπλοκάρουν IP?
    Αφού τα "μπλοκαρίσματα" που κάνουν είναι τις πλάκας, και πολύ εύκολο να ξεμπλοκαριστούν.

  7. #7
    Εγγραφή
    16-02-2005
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    5.001
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    ISP
    Net One
    Router
    Speedtouch 780WL
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από HomeCinemaLover Εμφάνιση μηνυμάτων
    Με τις ταινίες/σειρές που γυρνάνε πλέον (αν και δεν πολυβλέπω σειρές), κανονικά θα έπρεπε να πληρώνουν τον κόσμο να τις βλέπει... Και σε συνδυασμό με την μείωση του εισοδήματος λογικό να μην θέλει να πληρώσει για να δει τις σαχλαμπούχλες που γυρνάνε. Εγώ μέχρι στιγμής έχω δει ολόκληρες γύρω στις 10 ταινίες. Τις υπόλοιπες (φυσικά κατεβασμένες) δεν τις είδα ούτε μέχρι τη μέση... Αφού να φανταστείτε έχω Home Cinema με οθόνη 106", ήχο 5.1 κτλ, και προτιμώ να τις βλέπω στην 32" TV, γιατί ούτε το ρεύμα δεν αξίζει να καις για τις περισσότερες από αυτές.

    Επιπλέον στην χώρα μας, οι Ελληνικές λαμογιοεταιρίες διανομής, με την τιμολογιακή πολιτική που είχαν, πρώτα έκλεισαν τα video club (γιατί δεν μπορούσαν να αντέξουν με τέτοιες τιμές που τους χρέωναν για DVD/Bluray. Έχω δει τιμολόγιο με χρέωση 35 ευρώ για ΕΝΑ απλό DVD χωρίς ΦΠΑ , από γνωστό μου που είχε video club)) και μετά σταμάτησαν να βγάζουν/εισάγουν τίτλους με Ελληνικούς υπότιτλους, οπότε έστρεψαν τον κόσμο αλλού και όχι πάντα σε νόμιμες πηγές.

    Επιπλέον οι περισσότερες ταινίες που προβάλλουν οι διάφορες πλατφόρμες είναι παλιές (όπως θέλει να δει κάποια καινούργια την βλέπει πολύ πιο γρήγορα μέσω Interent) οπότε ελάχιστοι βάζουν συνδρομητική, και όσοι βάζουν το κάνουν κυρίως για τα αθλητικά.

    Επομένως αμιγώς υπεύθυνες για την αύξηση της πειρατείας, είναι οι ίδιες οι εταιρίες παραγωγής με αυτά που κάνουν.

    Εγώ έχω να πάω κινηματογράφο από το 2006 και ούτε σκοπεύω να ξαναπάω, γιατί θα κλαίω πολλά λεφτά, επομένως torrents/real-debrid και αν τους αρέσει. Τουλάχιστον να κλαίω μόνο το χρόνο που σπατάλησα για κατέβασμα και προβολή...
    Οι περισσοτερες ταινιες της τελευταιας 4+ ετιας δεν βλεπονται. Τις περισσοτερες τις περασα στο skipping κομματιων, τοσο χαλια ηταν.
    Πλεον το ιδιο συμβαινει και με σειρες, ανουσιες, προβλεψιμες, βαρετες, κενες περιεχομενου, πολυ πολιτικη ορθοτητα απλα για το φαινεσθαι και το ταιριαζειν στην εποχη, ομοιως και εδω πλεον σε fast forward και skipping κομματιων.
    Δεν βλεπω που δεν βλεπω τηλεοραση, εχω τις σειρες και τις ταινιες για ολιγολεπτη διεξοδο (της 1 ωρας μαξ) ανα καποιες μερες, αν και αυτη επιλογη πεθανει λογω ελλειψης ποιοτητας, θα μεινουν μονο τα βιβλια μετα για οταν ειμαι στο σπιτι.

  8. #8
    Εγγραφή
    08-07-2023
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    74
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Nova
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Sebu Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τις περισσοτερες τις περασα στο skipping κομματιων, τοσο χαλια ηταν.
    Αφού άντεξες να τις δεις έστω και στο "γρήγορο" είσαι ΗΡΩΑΣ!!!

  9. #9
    Εγγραφή
    01-11-2022
    Μηνύματα
    379
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΕΔΕΤ Δίοδος
    Όταν κάθε studio και πάροχος έχουν δική τοος streaming service με αποκλειστικό περιεχόμενο προφανώς κανένας δεν θα πληρώσει 15 συνδρομές.

  10. #10
    Εγγραφή
    27-05-2006
    Περιοχή
    Άγιοι Ανάργυροι
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    13.180
    Downloads
    21
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10 - 600/120
    ISP
    Cosmote VDSL - 5G
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Router
    UntangleVM on esxi
    Η διαδικτυακή πειρατεία στην ΕΕ αυξάνεται, καθώς μειώνεται το διαθέσιμο εισόδημα και οι επιλογές
    Δεν το πιστεύω εγώ αυτό, δεν υπάρχει τέτοια μελέτη
    There's no substitute for experience
    CorollaClub

  11. #11
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.125
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Pixel 57 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όταν κάθε studio και πάροχος έχουν δική τοος streaming service με αποκλειστικό περιεχόμενο προφανώς κανένας δεν θα πληρώσει 15 συνδρομές.
    + 100000000000!!!!! εχω eon tv επειδη το θελουν σπιτι και δεν μπορω να δω τιποτα ολα μαπες και οτι ειναι καλο ειναι παλιο....
    επισης υπαρχουν ΦΟΒΕΡΕΣ σειρες και ειναι σε δικτυα που δεν υπαρχουν καν στην Ελλαδα!!!
    ειχα και netflix καποτε ποσες σειρες που εβλεπα τις εκοψαν επειδη ετσι γουσταραν και εγω ετσι γουσταρα και τους εκοψα λοιπον, υπαρχουν και αλλα δικτυα με καλες σειρες...

    Oταν ολα ακριβαινουν γυρω σου καπως πρεπει να γλιτωσεις χρηματα SO SIMPLE!!!!

  12. #12
    Εγγραφή
    09-02-2006
    Μηνύματα
    2.955
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    OPNsense
    Έχουμε μάθει λάθος να βάζουμε μια συνδρομή και να την κρατάμε όλο το χρόνο σαν να έχουμε 12μηνο συμβόλαιο.
    Η λογική είναι οτι βάζω ένα μήνα netflix και βλέπω ο,τι με ενδιαφέρει, μετά το κόβω και βάζω ένα μήνα disnay+ και βλέπω κι εκεί ο,τι μου αρέσει κοκ
    Και εννοείται αφήνουμε να μαζευτεί όλος ο κύκλος μιας σειράς που θέλουμε να δούμε και μετά αγοράζουμε τη συνδρομή.

  13. #13
    Εγγραφή
    24-04-2002
    Περιοχή
    Νέα Χαλκηδόνα (Αττική)
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    7.854
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    COSMOTE
    Router
    Speedport plus 2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από fadasma Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έχουμε μάθει λάθος να βάζουμε μια συνδρομή και να την κρατάμε όλο το χρόνο σαν να έχουμε 12μηνο συμβόλαιο.
    Η λογική είναι οτι βάζω ένα μήνα netflix και βλέπω ο,τι με ενδιαφέρει, μετά το κόβω και βάζω ένα μήνα disnay+ και βλέπω κι εκεί ο,τι μου αρέσει κοκ
    Και εννοείται αφήνουμε να μαζευτεί όλος ο κύκλος μιας σειράς που θέλουμε να δούμε και μετά αγοράζουμε τη συνδρομή.
    Και έρχεται και σου χρεώνει τις συνδρομές με τις ίδιες τιμές με αυτές που χρεώνει χώρες με διπλάσιο και βάλε εισόδημα.

    Συνδρομές από Αργεντινή, Τουρκία κτλ και αν θέλουν.

    Pc Specs: Ryzen 5800X3D, 32Gb Trident Z @3600Ghz Ram, RTX 4090

  14. #14
    Εγγραφή
    26-01-2023
    Μηνύματα
    80
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1Gbps
    ISP
    Cosmote
    Torrents και ξερός άρτος ... αυτό έχω να τονίσω μόνο

  15. #15
    Εγγραφή
    07-02-2009
    Περιοχή
    Σταμάτα
    Μηνύματα
    982
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    2* FTTH 1000/100 Cosmote
    ISP
    Cosmote
    Router
    2* Fritz 5530 Fiber-Asus
    SNR / Attn
    -15(dB) / -15(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από HomeCinemaLover Εμφάνιση μηνυμάτων
    Με τις ταινίες/σειρές που γυρνάνε πλέον (αν και δεν πολυβλέπω σειρές), κανονικά θα έπρεπε να πληρώνουν τον κόσμο να τις βλέπει... Και σε συνδυασμό με την μείωση του εισοδήματος λογικό να θέλει να τις δει τσάμπα (αφού οι 9 στις 10 είναι σαχλαμπλούχλες). Εγώ μέχρι στιγμής φέτος, έχω δει ολόκληρες γύρω στις 10 ταινίες. Τις υπόλοιπες (φυσικά κατεβασμένες) δεν τις είδα ούτε μέχρι τη μέση... Αφού να φανταστείτε έχω Home Cinema με οθόνη 106", ήχο 5.1 κτλ, και προτιμώ να τις βλέπω στην 32" TV, γιατί ούτε το ρεύμα των συσκευών δεν αξίζει να καις για τις περισσότερες από αυτές.

    Ειδικά στην χώρα μας, οι Ελληνικές λαμογιοεταιρίες διανομής, με την τιμολογιακή πολιτική που είχαν, πρώτα έκλεισαν τα video club (γιατί αυτά δεν μπορούσαν να αντέξουν με τέτοιες τιμές που τους χρέωναν για DVD/Bluray. Έχω δει τιμολόγιο με χρέωση 35 ευρώ προ ΦΠΑ για ένα απλό DVD , από γνωστό μου που είχε video club)) και μετά σταμάτησαν να βγάζουν/εισάγουν τίτλους με Ελληνικούς υπότιτλους, οπότε έστρεψαν τον κόσμο αλλού και όχι πάντα σε νόμιμες πηγές. Αλλά καλά να πάθουν. Δεν τις λυπάμαι. Τον καλό καιρό νόμιζαν ότι είχαν πιάσει τον πάπα από τα @@. Οπότε τώρα τους έμειναν μόνο τα @@!!!

    Επιπλέον οι περισσότερες ταινίες που προβάλλουν οι διάφορες πλατφόρμες είναι παλιές (όπως θέλει να δει κάποια καινούργια την βλέπει πολύ πιο γρήγορα μέσω Interent) οπότε ελάχιστοι βάζουν συνδρομητική, και όσοι βάζουν το κάνουν κυρίως για τα αθλητικά.

    Επομένως αμιγώς υπεύθυνες για την αύξηση της πειρατείας, είναι οι ίδιες οι εταιρίες παραγωγής με αυτά που κάνουν.

    Εγώ έχω να πάω κινηματογράφο από το 2006 και ούτε σκοπεύω να ξαναπάω, γιατί θα κλαίω πολλά λεφτά, επομένως torrents/real-debrid και αν τους αρέσει. Τουλάχιστον να κλαίω μόνο το χρόνο που σπατάλησα για κατέβασμα και προβολή...
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Sebu Εμφάνιση μηνυμάτων
    Οι περισσοτερες ταινιες της τελευταιας 4+ ετιας δεν βλεπονται. Τις περισσοτερες τις περασα στο skipping κομματιων, τοσο χαλια ηταν.
    Πλεον το ιδιο συμβαινει και με σειρες, ανουσιες, προβλεψιμες, βαρετες, κενες περιεχομενου, πολυ πολιτικη ορθοτητα απλα για το φαινεσθαι και το ταιριαζειν στην εποχη, ομοιως και εδω πλεον σε fast forward και skipping κομματιων.
    Δεν βλεπω που δεν βλεπω τηλεοραση, εχω τις σειρες και τις ταινιες για ολιγολεπτη διεξοδο (της 1 ωρας μαξ) ανα καποιες μερες, αν και αυτη επιλογη πεθανει λογω ελλειψης ποιοτητας, θα μεινουν μονο τα βιβλια μετα για οταν ειμαι στο σπιτι.
    Είστε λίγο υπερβολικοί και οι 2.
    Ναι, βγαίνει όντως πολύ σκουπίδι στις ταινίες ειδικά. Και για κάποιους σαν και εμένα π.χ. που δεν τους αρέσουν τα φαντασίας και τα superhero movies, δεν έχει πολλές επιλογές.
    Παίζει και πολλή "κασέτα" (ξαναζεσταμένο φαγητό, Kong vs Wolf, Kong vs Megashark και λοιπές μπούρδες).
    Έχει όμως και εξαιρέσεις.
    Δεν θα είναι 100 ταινίες την χρονιά οι ποιοτικές. Θα είναι στην καλύτερη 25. Αν επεκτείνεις και στις ξενόγλωσσες το ρεπερτόριο σου, θα φτάσεις τις 40 (έχει ανέβει πολύ ο Ισπανικός κινηματογράφος).

    Στις σειρές τα πράγματα είναι πολύ καλύτερα.
    Έχει ακόμα πιο άπειρες επιλογές, έχει και αρκετό σκουπίδι.
    Αλλά μπορώ πολύ πρόχειρα να αναφέρω στα γρήγορα πολλές καλές (π.χ. Defending Jacob, Silo, Stranger Things, Snowpiercer, Quantico, The Night Manager, Chernobyl, Cobra Kai, Cruel Summer (Season 1), From, The Innocent, The Last of Us, The Little Drummer Girl, Mindhunter, Person of Interest, The Queen's Gambit, Resident Alien, Shooter, True Detective, Young Sheldon, κ.ο.κ.).

Σελ. 1 από 3 123 ΤελευταίαΤελευταία

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας