Σελ. 22 από 57 ΠρώτηΠρώτη ... 212172021222324273242 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 316-330 από 846
  1. #316
    Εγγραφή
    04-05-2007
    Περιοχή
    ΚΥΠΡΟ
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    14.412
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    CYTA CYPRUS
    Router
    Technicolor TG799vn v2
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από RASTAVIPER Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ο καθένας καταλαβαίνει αυτά που θέλει τελικά.
    Η επιτυχία της ταινίας είναι ότι ήταν από τις πιο εμπορικές για DC.
    Όλα τα άλλα να είχαμε να λέγαμε και ξυδακι σε όσους χαλιουνται.

    BTW έκλεισα εισιτήρια για Σάββατο για DUNE 2. Σε Ατμος, κλειστή.
    Τέτοιες ταινίες μόνο για σινεμά.
    Απλά έπος το DUNE!!!
    Σχεδόν 2:40 λεπτά η διάρκεια, καιρό έχω να δω τόσο γεμάτο σινεμά. Υπήρχαν στιγμές που άκουγες μόνο την αναπνοή των χαρακτήρων και δεν έπεφτε καρφίτσα μέσα. Κανένα home theater δεν θα πιάσει την ποιότητα του Atmos του σινεμά και με καθίσματα που έχουν ενσωματωμένα ηχεία για τα μπάσα. Έρχονταν τα sandworms και ένιωθες το τρίξιμο από κάτω σου.

    Η ταινία είχε πολύ καλό κτίσιμο χαρακτήρων, εισαγωγή νέων, μάχες, προδοσίες, έρωτες, τα πάντα όλα.
    Δεν είναι τυχαίο ότι τα σπάει από βαθμολογίες.
    Ryzen PC:3600x@4.550Ghz, Gigabyte Aorus x570 mobo, MSI 6700xt, G.Skill Trident Z 3733 15-14-14-1T
    Oneplus 9 Pro 8/128gb: Rooted, OOS Android 14
    OnePlus WATCH 2: WEAR OS 4
    Blackview Tab 11 Tablet 8/128gb: Android 11
    Amazon Firestick: 4k max

  2. #317
    Εγγραφή
    27-09-2008
    Περιοχή
    Μύκονος
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    1.575
    Downloads
    1
    Uploads
    6
    Ταχύτητα
    109999/10996
    ISP
    Conn-x OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΜΥΚΟΝΟΣ
    Router
    Speedport Plus
    Five Feet Apart 6,5/10

    Καλή ήταν.

  3. #318
    Εγγραφή
    22-09-2003
    Μηνύματα
    81.799
    Downloads
    218
    Uploads
    48
    Άρθρα
    6
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor DGA4130
    SNR / Attn
    6(dB) / 2.8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Poor Things, οκ παίζει εξαιρετικά η Stone, αλλά ως εκεί. Μας έχουν ζαλίσει οι κριτικοί με τα κριτήρια τους.
    We'll build a fortress to keep them out and in a world gone silent I'll be your sound and if they try to hurt you I'll tear them down I'm always with you now....
    I forgot that I might see, so many Beautiful things
    everything that has a beginning has an end
    See the mirror in your eyes-see the truth behind your lies-your lies are haunting me See the reason in your eyes-giving answer to the why- your eyes are haunting me

  4. #319
    Εγγραφή
    17-11-2003
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    8.114
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    ISP
    Εξωτερικό
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nnn Εμφάνιση μηνυμάτων
    Poor Things, οκ παίζει εξαιρετικά η Stone, αλλά ως εκεί. Μας έχουν ζαλίσει οι κριτικοί με τα κριτήρια τους.
    Δεν ξέρω γιατί όλοι εστιάζεται μόνο στην Στόουν γιατί όλοι ήταν εξαιρετικοί μεταξύ άλλων. Αλλά για λόγους που έχω γράψει όταν το είδα, προσωπικό fail αλλά μπορώ να καταλάβω πως μπορεί να αρέσει πολύ σε άλλους.
    Ζητώ συγνώμη εκ των προτέρων για κάποια χαζά λάθη, αλλά υπάρχει θέμα με τα μάτια.
    Αν τα djmixes2k και tranceaddict σου μιλάνε βαθιά στην ψυχή σου, pleaaaaase πμ.

  5. #320
    Εγγραφή
    29-05-2007
    Περιοχή
    δυο κλικ πιο κατω
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    7.677
    Downloads
    38
    Uploads
    0
    Άρθρα
    21
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    5000/1200
    ISP
    βρωμονταφον
    Router
    της hol
    SNR / Attn
    8(dB) / 29(dB)
    Path Level
    Fastpath

    ειδα πρωτα την παραπανω ερμηνεια και μετα την αποδοση δηλαδη την ταινια .

    μπορω να πω οτι μετα απο μια εισηγηση , η ταινια παρακολουθειται πιο ευκολα , δινεις περισσοτερη προσοχη στους χαρακτηρες .

    (δεν εχει ληστειες , δεν εχει απατες ,δεν εχει drugs , δεν εχει καζινο , δεν εχει σουπερ ηερωες , δεν εχει μαγκιες τουρλουμπουκι , δεν εχει βαλιτσες με λεφτα , δεν εχει πυροβολισμους , δεν εχει κυνηγι , δεν εχει μπατζετ )

    Spoiler:
    καποια στιγμη , πριν 10 -15 χρονια , καθησα και συγκρινα το πως τραβανε την προσοχη οι συνχρονες υπερπαραγωγες εναντι σε μια ταινια του παρελθοντος , θυμαμαι ειχε τυχει να διαλεξω να τις συγκρινω με την ταινια "το τυχερο παντελονι" , οι μεν συνχρονες επι το πλειστον ο τροπος που τραβανε την προσοχη ειναι κυριως με την εκθεση υπερβολης . ενα τετοιο περιβαλον οταν το συγκρινεις ποιοτικα με το παραδειγμα του τυχερου παντελονιου , πασχει πολιτισμικα θα ελεγα . θυμιζει βαρβαριλα . ενα καθεστως που ο σαματας κερδιζει τις εντυπωσεις της προσκαιρης στιγμης , χωρις να αφηνει εφοδια ικανα για την λυτρωση των χαρακτηρων στην εξελιξη τους μετα το τελος αλλα και κατα την διαρκεια της ταινιας καταληγοντας απλα υπονοοντας στο ζησαν αυτοι καλα και εμεις καλυτερα
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος badweed : 03-03-24 στις 13:42.
    αντεχεις να αμφιβαλεις για ολα οσα εχεις διδαχτει ;
    Cancel my subscription to the Resurrection. Send my credentials to the House of Detention
    ο φασισμος ειναι ο νομος των δουλων
    AV tip:να ακολουθεις αυτο που ψαχνεις , οχι αυτο που σε βρισκει .

  6. #321
    Εγγραφή
    02-04-2010
    Μηνύματα
    13.127
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από chat1978 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν ξέρω γιατί όλοι εστιάζεται μόνο στην Στόουν γιατί όλοι ήταν εξαιρετικοί μεταξύ άλλων. Αλλά για λόγους που έχω γράψει όταν το είδα, προσωπικό fail αλλά μπορώ να καταλάβω πως μπορεί να αρέσει πολύ σε άλλους.
    Fail το poor things?
    Όσο περισσότερο σου κλέβουν τη ζωή, τόσο σε ταΐζουν με έθνος και φυλή..

    Εθνικισμός και μετανάστες

    Μία τάξη, φυλετικά διαχωρισμένη

  7. #322
    Εγγραφή
    28-03-2006
    Περιοχή
    KV G434
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    42.404
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    310/31
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΡΜΟΥ
    Router
    RB4011iGS+5 ONT: G-010G-R
    Ούτε εμένα μου άρεσε το Poor Things.

    Αν το θέτει κάποιος πατριωτικά λόγω Λάνθιμου
    ή αν γουστάρει την Έμα Στόουν και θέλει να δει τις ερωτικές σκηνές της
    τότε είναι μια χαρά ταινία.

    Αν, από την άλλη, έκοψε πολλά εισιτήρια,
    αν έγινε χαμός στους κινηματογράφους
    ή αν λένε οι ειδικοί ότι είναι αριστούργημα
    εμένα δεν μου λέει τίποτε. Έχω δικά μου κριτήρια.
    | "Anyone can build a fast CPU.
    | The trick is to build a fast system."
    |____________Seymour Cray...

  8. #323
    Εγγραφή
    02-04-2010
    Μηνύματα
    13.127
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Δε ξερω καν τι εισιτηρια έκοψε. Αδιάφορη η υπηκοότητα του Λανθιμου και σχεδον αδιάφορες οι σκηνές σεξ της εμμα. Αλλα οχι και fail, ειπαμε.

  9. #324
    Εγγραφή
    28-03-2006
    Περιοχή
    KV G434
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    42.404
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    310/31
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΡΜΟΥ
    Router
    RB4011iGS+5 ONT: G-010G-R
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zus Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δε ξερω καν τι εισιτηρια έκοψε. Αδιάφορη η υπηκοότητα του Λανθιμου και σχεδον αδιάφορες οι σκηνές σεξ της εμμα. Αλλα οχι και fail, ειπαμε.
    Δεν νομίζω ότι αναφέρεται σε οικονομική αποτυχία αφού εκεί τα πάει καλά.
    Προφανώς εννοεί ότι ήταν αποτυχία το ότι την είδε, την περίμενε διαφορετική και τον απογοήτευσε.
    Για κάποιον που δεν του άρεσε τι θέλεις να πει;
    | "Anyone can build a fast CPU.
    | The trick is to build a fast system."
    |____________Seymour Cray...

  10. #325
    Εγγραφή
    17-11-2003
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    8.114
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    ISP
    Εξωτερικό
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zus Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δε ξερω καν τι εισιτηρια έκοψε. Αδιάφορη η υπηκοότητα του Λανθιμου και σχεδον αδιάφορες οι σκηνές σεξ της εμμα. Αλλα οχι και fail, ειπαμε.
    Για μένα ήταν fail γιατί δεν μου άρεσε. Δεν έγραψα fail ως γενικά μια αποτυχημένη ταινία. Είχα γράψει ένα εκτενές ποστ τοτε για την άποψη μου για την ταινία. ο άνθρωπος προσπαθεί να κάνει τέχνη αλλά έχω κάποιες ενστάσεις με το πώς το προσπαθεί σε αυτή την ταινία. Δεν έχω δει άλλες.
    Ζητώ συγνώμη εκ των προτέρων για κάποια χαζά λάθη, αλλά υπάρχει θέμα με τα μάτια.
    Αν τα djmixes2k και tranceaddict σου μιλάνε βαθιά στην ψυχή σου, pleaaaaase πμ.

  11. #326
    Εγγραφή
    02-04-2010
    Μηνύματα
    13.127
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Δηλαδη το καποιες ενστάσεις το μεταφραζεις σε fail? Πως δηλαδη μεταφράζεις τις πολλες τις ενστάσεις;

  12. #327
    Εγγραφή
    17-11-2003
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    8.114
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    ISP
    Εξωτερικό
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από chat1978 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Poor things

    Αν θέλω να γίνω κακός θα πω αρτιστικη τσόντα. Επειδή όμως είμαι καλός, θα πω ότι ήταν "όμορφα" όλα και μαγευτικα εκτός από την απαράδεκτη μουσική υπόκρουση της ταινίας που κυριολεκτικά δεν παλευοταν στα αυτιά μου. Τι θόρυβος ήταν αυτός; Έτσι είναι στην μουσική σε όλες τις ταινίες του; Γιατί αν ναι και μόνο για αυτό δεν θα δω καμία άλλη.

    Πραγματικά πρωτότυπη και ενδιαφέρουσα η ιδέα και ο κόσμος ήταν ένας σχετικά νορμάλ φανταστικός χωρίς τίποτα τρελο και δεν θα γράψω άλλα για να αποφύγω τα spoiler. Μου φάνηκε λίγο ξεπατικατουρα από sci-fi από τη περίοδο της βιομηχανικής επανάστασης. Ήταν όμως ένας κόσμος πίνακας ζωγραφικής σε χρώμα αν και όχι ακριβώς του γούστου μου γιατί βασικά ήταν ένα ατελείωτο hdr φίλτρο που δεν μου αρέσει. Δεν περιμένω περισσότερα από τον κόσμο, γιατί στο σενάριο που ήθελε δεν μπορείς να ξεφύγεις τόσο πολύ σε φαντασία. Αλλά, εμένα με έχασε νωρίς ίσως λόγω μουσικής ίσως γιατί μου φάνηκε η όλη φάση πολύ τεχνίτη, αδικαιολόγητα αργή και σε επανάληψη, ίσως γιατί είχε χωρίς λόγω και αιτία άπειρη τσόντα και άσχετες σκηνές αηδιας που απλά δεν προσέφεραν τίποτα παρά από το να σε προκάλεσει τεχνητά. Όταν ξεκίνησε η πολύ τσόντα και γυμνό, εντάξει έκλεισα.

    Είμαι φανατικά υπέρ της άποψης, ότι η μαγεία στην σκηνοθεσία είναι να μην δείξει για να προκαλέσει, αλλά για να δείξει τόσο όσο χρειάζεται για να μπει στο μυαλό σου.

    Αν η ταινία το προσπαθούσε λιγότερο να επιδεικνύεται, θα ήταν εξαιρετική γιατί είχε και εξαιρετικές ατάκες για να μην πω περισσότερα για το σποιλερ. Δεν ξέρω γιατί τις υπόλοιπες ταινίες του αλλά είχα καιρό να δω ταινία κουλτούρα που θα καταταξω στην κακή κουλτούρα, όχι γιατί ήταν δήθεν αλλά γιατί πατάει απλά στο τραβάω από τα μαλλιά την πρόκληση σκοτώνοντας πραγματικά την εξαιρετική ιδέα στο σενάριο.
    Εδώ είχα γράψει γιατί το poor things. Βέβαια μετά μεσολάβησαν οι κλασικές βλακείες και τσαμπα το σεντόνι.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zus Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δηλαδη το καποιες ενστάσεις το μεταφραζεις σε fail? Πως δηλαδη μεταφράζεις τις πολλες τις ενστάσεις;
    Τι να σου πω. Εγώ μετά το πρώτο κομμάτι και όταν άρχισε το πολύ σεξ, είχα αποστασιοποιηθεί και είχα ξενερώσει και άρα για μένα ήταν χοντράδα fail. Ειδικά ο ήχος ήταν απαλευτος. Έγραψα όμως για αυτή και ότι δεν την θεωρώ σκουπίδι. Έτσι είναι η αν θες η τέχνη που τολμάει. Σε άλλους θα αρέσει και άλλοι θα την μισήσουν. Μόνο οι κονσέρβες μπαίνουν στην κατηγορία μετραω κουκιά όπως είναι η προσέγγιση σου.
    Ζητώ συγνώμη εκ των προτέρων για κάποια χαζά λάθη, αλλά υπάρχει θέμα με τα μάτια.
    Αν τα djmixes2k και tranceaddict σου μιλάνε βαθιά στην ψυχή σου, pleaaaaase πμ.

  13. #328
    Εγγραφή
    28-03-2006
    Περιοχή
    KV G434
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    42.404
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    310/31
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΡΜΟΥ
    Router
    RB4011iGS+5 ONT: G-010G-R
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zus Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πως δηλαδη μεταφράζεις τις πολλες τις ενστάσεις;
    Μας πιάσανε τον $%&^
    | "Anyone can build a fast CPU.
    | The trick is to build a fast system."
    |____________Seymour Cray...

  14. #329
    Εγγραφή
    02-04-2010
    Μηνύματα
    13.127
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Δεν καταλαβαινω πως μεταφραζεις το fail σε αυτο που μου παραθέτεις.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από chat1978 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εδώ είχα γράψει γιατί το poor things. Βέβαια μετά μεσολάβησαν οι κλασικές βλακείες και τσαμπα το σεντόνι.

    - - - Updated - - -



    Τι να σου πω. Εγώ μετά το πρώτο κομμάτι και όταν άρχισε το πολύ σεξ, είχα αποστασιοποιηθεί και είχα ξενερώσει και άρα για μένα ήταν χοντράδα fail. Ειδικά ο ήχος ήταν απαλευτος. Έγραψα όμως για αυτή και ότι δεν την θεωρώ σκουπίδι. Έτσι είναι η αν θες η τέχνη που τολμάει. Σε άλλους θα αρέσει και άλλοι θα την μισήσουν. Μόνο οι κονσέρβες μπαίνουν στην κατηγορία μετραω κουκιά όπως είναι η προσέγγιση σου.
    Τι εννοείς με το μετράω κουκιά;
    Όσο περισσότερο σου κλέβουν τη ζωή, τόσο σε ταΐζουν με έθνος και φυλή..

    Εθνικισμός και μετανάστες

    Μία τάξη, φυλετικά διαχωρισμένη

  15. #330
    Εγγραφή
    26-04-2005
    Μηνύματα
    346
    Downloads
    38
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    14621/970
    ISP
    HOL
    DSLAM
    HOL - ΑΛΥΣΙΔΑ
    SNR / Attn
    11(dB) / 18(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Μολόγα ρε chat1978, γιατί δεν σου αρέσει το poor things

Σελ. 22 από 57 ΠρώτηΠρώτη ... 212172021222324273242 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας