Εμφάνιση 1-6 από 6
  1. #1
    Εγγραφή
    22-12-2020
    Μηνύματα
    2
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Path Level
    Interleaved
    Καλησπέρα σε όλους!
    Σε περίπου 20 μέρες λήγει το συμβόλαιό μου με την Cosmote. Καθώς για πρώτη φορά δεν με έχουν καλέσει για προσφορά ανανέωσης, πήρα ο ίδιος την εξυπηρέτηση και δεν είχαν να προτείνουν τίποτα, πέραν του συμβολαίου που ήδη έχω. Πέρασαν λοιπόν αίτημα πρόθεσης ακύρωσης, μήπως και προκύψει κάτι καλύτερο, αλλά δίχως αποτέλεσμα. Επομένως, δεν είμαι διατεθειμένος να παραμείνω στην Cosmote.
    Έχοντας λάβει κάποιες προσφορές από τους δύο εναλλακτικούς παρόχους, πιο συμφέρουσα είναι η πρόταση της Vodafone. Περιλαμβάνει απεριόριστα σταθερά, 5 ώρες σε κινητά, απεριόριστο ίντερνετ έως 24 Mbps και δίνουν το router με χρησιδάνειο. Μου αφήνουν το πακέτο στα 20 ευρώ (από 22,40 του site) για τους πρώτους 12 μήνες και από τον 13ο μήνα εφαρμόζεται αύξηση λόγω πληθωρισμού μέχρι και 1,50 ευρώ. Σε ερώτησή μου τί εννοούν λέγοντας "μέχρι και", μου απάντησαν ότι το επιπλέον ποσό μπορεί να είναι και λιγότερο από 1,50 ευρώ και δεν γνωρίζουν σε εμένα πόσο θα βγει, διότι η αύξηση είναι διαφορετική για κάθε πελάτη.

    Θέλω να ρωτήσω όσους έχουν Vodafone, αν η εταιρεία είναι συνεπής στις χρεώσεις της, γιατί δεν θέλω ξαφνικά να βρεθώ αντιμέτωπος με υπέρογκους λογαριασμούς και να μην μπορώ να αποχωρήσω από το συμβόλαιο λόγω της 24μηνης δέσμευσης. Αυτός είναι και ο μόνος λόγος που δεν προχώρησα στην αποδοχή της προσφοράς. Ποια είναι η εμπειρία σας με τη Vodafone σε αυτό τον τομέα; Αν είναι πράγματι η αύξηση μέχρι 1,50 ευρώ, ακόμα με συμφέρει γιατί το ποσό είναι σημαντικά χαμηλότερο από αυτό που ζητά η Cosmote. Εννοείται πως η εξοικονόμηση θα είναι ακόμα μεγαλύτερη τον πρώτο χρόνο, με την τελική τιμή στα 20 ευρώ.

    Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων για τη βοήθειά σας!

  2. #2
    Εγγραφή
    20-11-2008
    Μηνύματα
    2.757
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    WiFi
    Ταχύτητα
    8192/1024
    ISP
    free-wifi
    Έχω συμβόλαιο από το 21' στο δεύτερο χρόνο δεν μπήκε καμιά αύξηση ούτε στο σταθερό ούτε στο κινητό.
    Και απ'όσο διαβάζοντας από δω καί από κει δεν έχει μπει σε κανέναν αυτό το έως 1.50€.
    Εγώ είμαι αρκετά χρόνια πελάτης σταθερής χωρίς κανένα παράπονο καί πλέον και κινητής.

  3. #3
    Εγγραφή
    15-02-2024
    Περιοχή
    ΜΕΛΙΣΣΙΑ
    Ηλικία
    25
    Μηνύματα
    186
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ VDSL 100/10
    Κάνε το αίτημα και λογικά θα σε πάρει ο ΟΤΕ.
    COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

  4. #4
    Εγγραφή
    31-10-2003
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    13.348
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από bill27 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έχω συμβόλαιο από το 21' στο δεύτερο χρόνο δεν μπήκε καμιά αύξηση ούτε στο σταθερό ούτε στο κινητό.
    Και απ'όσο διαβάζοντας από δω καί από κει δεν έχει μπει σε κανέναν αυτό το έως 1.50€.
    Στην κινητή βάζουν ακριβώς το 1,50 ευρώ κανονικότατα στον 13ο μήνα.
    Λογικά πλέον θα το κάνουν και στη σταθερή

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από BOSS 51 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Θέλω να ρωτήσω όσους έχουν Vodafone, αν η εταιρεία είναι συνεπής στις χρεώσεις της, γιατί δεν θέλω ξαφνικά να βρεθώ αντιμέτωπος με υπέρογκους λογαριασμούς και να μην μπορώ να αποχωρήσω από το συμβόλαιο λόγω της 24μηνης δέσμευσης. Αυτός είναι και ο μόνος λόγος που δεν προχώρησα στην αποδοχή της προσφοράς. Ποια είναι η εμπειρία σας με τη Vodafone σε αυτό τον τομέα; Αν είναι πράγματι η αύξηση μέχρι 1,50 ευρώ, ακόμα με συμφέρει γιατί το ποσό είναι σημαντικά χαμηλότερο από αυτό που ζητά η Cosmote. Εννοείται πως η εξοικονόμηση θα είναι ακόμα μεγαλύτερη τον πρώτο χρόνο, με την τελική τιμή στα 20 ευρώ.
    Δεν βγαίνει νόημα στο ερώτημα σου.
    Ρωτάς αν η εταιρία χρεώνει τα συμφωνηθέντα, ή αυθαίρετα;
    Δεν θα είχε κλείσει αν χρέωνε αυθαίρετα τους πελάτες της; "ξαφνικά να βρεθώ αντιμέτωπος με υπέρογκους λογαριασμούς"
    Τι νόημα έχει το συμβόλαιο που υπογράφεις αν μετά σε χρεώνει "υπέρογκα".
    Λίγη λογική

  5. #5
    Εγγραφή
    01-11-2023
    Ηλικία
    30
    Μηνύματα
    7
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Cosmote
    Μήπως μπορείς να μας δώσεις το τηλέφωνο για φορητότητες Vodafone και τον εκπρόσωπο που μίλησες (αν θυμάσαι)? Γιατί ενδιαφέρει κ εμένα να φύγω από cosmote σε Vodafone. Μπορείς και προσωπικό μήνυμα αν δεν θέλεις δημόσια.

  6. #6
    Εγγραφή
    22-12-2020
    Μηνύματα
    2
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Path Level
    Interleaved
    Μόλις έστειλα σε προσωπικό μήνυμα τις πληροφορίες.

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας