Σελ. 3 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123
Εμφάνιση 31-38 από 38
  1. #31
    Εγγραφή
    19-07-2007
    Ηλικία
    54
    Μηνύματα
    179
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Forthnet Full
    Ταχύτητα
    22811/508
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ
    Router
    Siemens CL110
    SNR / Attn
    6.3(dB) / 12(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από shaq141a Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όση λένε ότι η HD δεν προσφέρει τίποτα, απλά να πάνε σε κάποιον που έχει blu-ray και HDTV 1080P και αν δεν δει τεράστια διαφορά να πάει σε οφθαλμίατρο. Και φυσικά δεν με ενδιαφέρει αν το σκατο σήριαλ δεν είναι HD αλλά μία ταινία ή ένας ποδοσφαιρικός αγώνας επιβάλλεται να είναι HD.
    Που είδες εσύ εκπομπή HD αγώνα να πάρω τώρα συνδρομή για το συγκεκριμένο μπουκέτο
    (Δεν μιλάω για HD DVB-S μιλάω όλη την ιστορία ΑΠΟ ΤΗΝ CAMERA ΕΩΣ ΤΟΝ ΔΕΚΤΗ ΜΟΥ ΝΑ ΕΙΝΑΙ HD, κάτι είχαν πει για F1 ξέρεις κάποιο μπουκέτο που να το έχει κάνει, α ξέχασα πρέπει να πάρουν καινούργιο 32 καμερο εξωτερικό συνεργείο HD το οποίο δεν υπάρχει ακόμα και αν υπάρχει θα είναι πολλά euro Αρη.
    Γιατί έξω που έχουν και κοινό έχουν και φράγκα βλέπε ΝFA ΝΒΑ F1 δεν τολμάν να κάνουν μπακάλικα κόλπα με ενα απλό εξωτερικό συνεργείο HD εκπομπή για να είχαμε να λέγαμε)
    Δισκάκια blu-ray και HDTV που βρίσκεις
    Αυτά που βρίσκεις είναι remastered blu-ray και HDTV ή απλά dvd που έγιναν μεταγραφή σε HDTV
    Εγω που λόγω χώρου, το σαλόνι μου έχει βάθος 5 μέτρα δεν μπορώ να πάρω TV πάνω από 37'' τι να κάνω να πάρω HDTV full ή ready :P

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από yiapap Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σύντομα=?
    Τόσο καιρό και ακόμη δεν έχει βάλει ούτε καν πληροφορίες προγράμματος (τρέχουσα εκπομπή, έναρξη/λήξη, επόμενη εκπομπή), πολύ δε περισσότερο πλήρες EPG.
    Ακόμη το έχω απορία: Γιατί τους έχει πάρει ΤΟΣΟ χρόνο να ενεργοποιήσουν τέτοιες υπηρεσίες;
    Γιατί πολύ απλά δεν ξέρουν το πρόγραμμα....
    Θα μου πεις "ποιο πρόγραμμα???"
    Αυτό σου λέω και εγώ το πρόγραμμα που περναν τα στοιχειά στο EPG δεν το ξέρουν ποιο είναι...
    Το πρόγραμμα που θα εκπεμπψουν ποιο θα είναι....
    Το πρόγραμμα του ποιος θα έχει ποιες αρμοδιότητες ποιο θα είναι...
    Το πρόγραμμα για το αν θα είναι η ΕΤ1 η ΝΕΤ η "Ψηφιακή" ή η νέα θυγατρικη η οποια δεν συστάθηκε ακόμα αλλά έχει προσλάβει ήδη κόσμο έχει χώρους μηχανήματα Προϊσταμένους Διευθυντές ΔΣ αλλά δεν έχει κάτι βασικό μετόχους
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος aballos : 12-09-07 στις 17:49.

  2. #32
    Εγγραφή
    20-03-2003
    Περιοχή
    Στη μόνη πόλη που γράφεται με 2 'σ' και προφέρεται με 2 'λ'
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    21.422
    Downloads
    25
    Uploads
    2
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    11000/1023
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΡΟΣΤΑΝ
    Router
    Netgear DGN2000
    SNR / Attn
    4(dB) / 30.5(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από aballos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γιατί πολύ απλά δεν ξέρουν το πρόγραμμα....
    Θα μου πεις "ποιο πρόγραμμα???"
    Αυτό σου λέω και εγώ το πρόγραμμα που περναν τα στοιχειά στο EPG δεν το ξέρουν ποιο είναι...
    Ούτε το Τώρα/Αμέσως Μετά;;;;
    Όσο πιο βαθιά βάζουν το χέρι οι εταίροι στις τσέπες μας, τόσο πιο κοντά φθάνουν στα @@ μας

  3. #33
    Εγγραφή
    19-07-2007
    Ηλικία
    54
    Μηνύματα
    179
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Forthnet Full
    Ταχύτητα
    22811/508
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ
    Router
    Siemens CL110
    SNR / Attn
    6.3(dB) / 12(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από yiapap Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ούτε το Τώρα/Αμέσως Μετά;;;;
    Το αμέσως μετά το ξέρουν το ποιος θα κάνει αυτή τη δουλεία με ποιο εργαλείο και πότε θα εκπαιδευτεί πάνω σ' αυτό δεν ξέρουν.
    Απο μια άποψη είναι λογικό αφού δεν εχει ξεκαθαρίσει το αν θα τα αναλάβει αυτά η ΕΡΤ ΑΕ ή θα ξεπουληθούν μαζί με όλες τις υπόλοιπες υπηρεσίες στη "θυγατρική"

  4. #34
    Εγγραφή
    30-10-2006
    Μηνύματα
    3.079
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL Tellas Full
    Ταχύτητα
    14652/999
    ISP
    Tellas
    DSLAM
    Tellas - ΚΟΛΩΝΟΣ
    Router
    Thomson 585v7 WIRELESS
    SNR / Attn
    9.5(dB) / 24.5(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από yiapap Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σύντομα=?
    Τόσο καιρό και ακόμη δεν έχει βάλει ούτε καν πληροφορίες προγράμματος (τρέχουσα εκπομπή, έναρξη/λήξη, επόμενη εκπομπή), πολύ δε περισσότερο πλήρες EPG.
    Ακόμη το έχω απορία: Γιατί τους έχει πάρει ΤΟΣΟ χρόνο να ενεργοποιήσουν τέτοιες υπηρεσίες;
    Καλός ο χαβαλές του aballos αλλά ειναι μόνο χαβαλές. Ουσία και αποτύπωση της πραγματικότητας ΜΗΔΕΝ.

    Η απαντήση είναι ότι ο διαγωνισμός για την προμήθεια του σχετικου συστήματος βρίσκεται σε εξελιξη.
    ADSLgr.com RADIO

    Για δύο πράγματα δεν ανησυχούμε. Γι'αυτά που διορθώνονται και γι αυτά που δεν διορθώνονται.


  5. #35
    Το avatar του μέλους 21century
    21century Guest
    Aρχικα θα περασουν χρονια εως οτου εφαρμοστουν ολα αυτα, ο Νεος νομος για τα ΜΜΕ θα συνοδευθει απο 12 τουλαιχστον Προεδρικα διαταγματα οποτε θα γινει χαμος. Η ουσια ειναι οτι τα μιρκα τοπικα καναλια να καταφερουν να εκπεμπουν εστω και ψηφιακα ωστε να υπαρχει πολυφωνια και ενημερωση και οχι να γινει συγκεντρωση σε 2-3 μεγαλους παικτες...

  6. #36
    Το avatar του μέλους shaq141a
    shaq141a Guest
    Δισκάκια blu-ray και HDTV που βρίσκεις
    Αυτά που βρίσκεις είναι remastered blu-ray και HDTV ή απλά dvd που έγιναν μεταγραφή σε HDTV
    Εγω που λόγω χώρου, το σαλόνι μου έχει βάθος 5 μέτρα δεν μπορώ να πάρω TV πάνω από 37'' τι να κάνω να πάρω HDTV full ή ready :P
    Mπορείς να κατεβάσεις samples από το internet καθώς και ολόκληρα blu-rays και HD DVDs (παρανόμως φυσικά...). Το να λες κάτι ότι είναι μάπα χωρίς να το έχεις δει πρώτα είναι τουλάχιστον απαράδεκτο.

  7. #37
    Εγγραφή
    20-03-2003
    Περιοχή
    Στη μόνη πόλη που γράφεται με 2 'σ' και προφέρεται με 2 'λ'
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    21.422
    Downloads
    25
    Uploads
    2
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    11000/1023
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΡΟΣΤΑΝ
    Router
    Netgear DGN2000
    SNR / Attn
    4(dB) / 30.5(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από rho Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η απαντήση είναι ότι ο διαγωνισμός για την προμήθεια του σχετικου συστήματος βρίσκεται σε εξελιξη.
    Μα αυτή είναι βρε rho η ερώτηση! Γιατί δεν αγοράστηκαν εξαρχής (στα πλαίσια του αρχικού, ή σε ανεξάρτητο, παράλληλο); Γιατί ο διαγωνισμός κρατάει τόσο πολύ; Τι ύψους είναι ο διαγωνισμός; (αν ξέρεις και θέλεις να μοιραστείς μαζί μας )
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος yiapap : 13-09-07 στις 10:50.
    Όσο πιο βαθιά βάζουν το χέρι οι εταίροι στις τσέπες μας, τόσο πιο κοντά φθάνουν στα @@ μας

  8. #38
    Εγγραφή
    30-10-2006
    Μηνύματα
    3.079
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL Tellas Full
    Ταχύτητα
    14652/999
    ISP
    Tellas
    DSLAM
    Tellas - ΚΟΛΩΝΟΣ
    Router
    Thomson 585v7 WIRELESS
    SNR / Attn
    9.5(dB) / 24.5(dB)
    Sure! Έτσι κι αλλιώς δεν είναι απόρριτα αυτά. Λοιπόν...

    1. Γιατί όταν ξεκινάς κάτι πιλοτικά, κάνεις βήματα. Όχι άλματα.

    2. Ο διαγωνισμός προκηρυχθηκε 30 Απριλίου. Χρονικό όριο παράδοσης (βάσει των όρων της ΕΡΤ): 120 μέρες. Άρα 30 Αυγούστου. Δεν ξέρω αν για Χ λόγους δόθηκε παράταση ή αν στο μεταξύ προέκυψε το Ψ κώλυμα.

    3.Πιθανή δαπάνη : 452.200,00 Ευρώ συμπ. ΦΠΑ

    Είσαι οκ;
    ADSLgr.com RADIO

    Για δύο πράγματα δεν ανησυχούμε. Γι'αυτά που διορθώνονται και γι αυτά που δεν διορθώνονται.


Σελ. 3 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 112
    Τελευταίο Μήνυμα: 06-03-13, 09:14
  2. Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 24-04-08, 02:57
  3. Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 06-11-07, 18:23
  4. Μηνύματα: 72
    Τελευταίο Μήνυμα: 30-03-07, 22:33
  5. Μηνύματα: 29
    Τελευταίο Μήνυμα: 21-05-06, 10:29

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας