Εμφάνιση 1-4 από 4
  1. #1
    Εγγραφή
    09-11-2006
    Μηνύματα
    95
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Από προχτές πέρασα στο δίκτυο της HOL με το douple play.
    Οι ταχύτητες προς το παρόν είναι πολύ χαμηλές αν και οι τεχνίκοι της HOL σε τηλεφωνική επικοινωνία που είχα μαζί τους με διαβεβέωσαν οτί η γραμμή θα χρειαστεί κάποιες μέρες γαι να λειτουργήσει σωστά.
    Το μεγάλο πρόβλημα είναι με το σταθερό τηλέφωνο οπού όποιος με καλεί προοθείται στον τηλεφωνητή που είχα πρίν στον ΟΤΕ ( εννοώ την υπηρεσία αυτόματουν τηλεφωνητή του OTE).
    Αυτό δεν συμβαίνει βέβαια και με την άλλη τηλεφωνική γραμμή που παρέχει στο double play της η HOL ( αυτή που αρχίζει απο 213).Η γραμμή αυτή λειτοθργεί κανονικά.
    Ένα άλλο πρόβλημα που παρατήρησα είναι οτι ΔΕΝ μπορώ πλέον να καλώ απο το κινητό μου τηλέφωνο στο σταθερό μου της HOL (πλέον) που αρχίζει απο 210 ...τόν παλιό αριθμό που είχα στον OTE δηλαδή.
    Σε επικοινωνία που είχα με την Cosmote με διαβεβαίωσαν οτι το πρόβλημα ΔΕΝ είναι δικό τους αλλα τυ παροχού μου της HOL δηλαδή.

    Συν τοις άλλοις δεν λειτουργεί πλέον και το Voipbuster (ειπάρχουν και τα σχετικά threads για το συγκεκριμένο).

    Κάποιος που να γνωρίζει ίσως τη συμβαίνει με τα σταθερά τηλέφωνα απο ΗOL?

  2. #2
    Εγγραφή
    31-10-2003
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    13.367
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Θα περιμένεις να ενημερωθούν οι πάροχοι για τη φορητότητα του 210 αριθμού σου. Αν σε 2 μέρες δεν έχει λυθεί, το αναφέρεις στη HOL.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος ariadgr : 23-10-07 στις 21:28.

  3. #3
    Εγγραφή
    21-04-2007
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    50
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    30720/2560
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ
    Router
    ΖΤΕ
    Φίλε μου,

    Εγω είμαι εδω και τέσσερεις ημέρες χωρίς τηλέφωνο.Εχω DOUBLE PLAY απο το καλοκαίρι με συνεχείς αποσυνδέσεις και τώρα πια παπαλα το τηλέφωνο..

    Τι να σου πω...Επειδή είμαι σίγουρος ότι πλέον στη ΗΟL τους έχει ξεφύγει η κατάσταση, περίμενε λίγες ημέρες και αν δεν γίνει τίποτα ( το πιθανότερο) κανόνισε την πορεία σαου γι αλλού.

    Δυστυχώς, όπως έχει αναφερθεί και αλλού στο forum, αν θέλεις σταθερό τηλέφωνο 24/7 χωρίς προβλήματα, ο ΟΤΕ είναι η μόνη λύση.

    Θόδωρος Ξανθόπουλος

  4. #4
    Εγγραφή
    09-11-2006
    Μηνύματα
    95
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από teoxan Εμφάνιση μηνυμάτων
    Φίλε μου,

    Εγω είμαι εδω και τέσσερεις ημέρες χωρίς τηλέφωνο.Εχω DOUBLE PLAY απο το καλοκαίρι με συνεχείς αποσυνδέσεις και τώρα πια παπαλα το τηλέφωνο..

    Τι να σου πω...Επειδή είμαι σίγουρος ότι πλέον στη ΗΟL τους έχει ξεφύγει η κατάσταση, περίμενε λίγες ημέρες και αν δεν γίνει τίποτα ( το πιθανότερο) κανόνισε την πορεία σαου γι αλλού.

    Δυστυχώς, όπως έχει αναφερθεί και αλλού στο forum, αν θέλεις σταθερό τηλέφωνο 24/7 χωρίς προβλήματα, ο ΟΤΕ είναι η μόνη λύση.

    Θόδωρος Ξανθόπουλος
    Τι να πώ ...Είχα κάνει αίτηση στην Forthnet που είμουν με απλή adsl για να περάσω στο double play της....
    Απο τις 2 Αυγούστου και μετά ( που είχα στείλει την αίτηση) επικοινώνησα μαζί τους στις 5 Σεπτεμβρίου οπού ΔΕΝ υπήρχε η αίτηση πουθενά ,ΔΕΝ ήξεραν πότε θα περάσουν γραμμές απο το DSLAM του Αγίου Αρτεμίου (που δεν καλύπτει μόνο το Παγκράτι όπως πιστεύουν πολλοί αλλά και ένα μεγάλο κομμάτι του Βύρωνα ).
    Ο μόνος λόγος που πέρασα στην HOL είταν η επιθυμία μου να απαλαγώ απο τα πάγια επι των παγίων του OTE.
    Πρίν 3 ημέρες έχω Double Play της HOL και τα σταθερά μου τηλώφωνα μια λειτουργούν μια όχι.
    Η ταχύτητες ΔΕΝ έχουν αυξηθεί ακόμα και περιμένω μια βδομάδα για να "σεταριστεί¨η γραμμή όπως μου είπαν οι τεχνικοί της HOL.
    Παρακολουθώντας πάντος το forum εδώ έχω καταλήξει στο συμπέρασμα οτι είναι μπρός γκρεμός και πίσω ρέμα :
    Απο τή μία ο OTE με τις ( δικαολογημένες η μή) ακριβές τιμές του , απο την άλλη οι εναλλαντικοί με τις καλές τιμές και το απίστευτό μπάχαλο......
    Πρός το παρόν κάνω υπομονή.

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 11-03-08, 01:29
  2. hol double-play με τηλεφωνία hol gr unlimited
    Από striker07 στο φόρουμ Vodafone
    Μηνύματα: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 17-01-08, 12:45
  3. Μηνύματα: 24
    Τελευταίο Μήνυμα: 04-11-07, 10:34
  4. Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 29-01-07, 16:52
  5. Τι συμβαίνει όταν βγάλουμε την ψύκτρα της CPU
    Από odys2008 στο φόρουμ The fun section...
    Μηνύματα: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 19-08-06, 13:18

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας