Εμφάνιση 1-5 από 5
  1. #1
    Εγγραφή
    22-02-2008
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    1
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Καλησπέρα.Χτές μου ενεργοποίσηαν απο την on το internet και προσπάθσηα να συγχρονισω το router της pirelli χωρις ομως επιτυχια.Υπάρχει κάποιος που να μπορεί να μου εξηγήσει τις διαδικασίες σύνδεσης?
    Ευχαριστώ.

  2. #2
    Το avatar του μέλους CMS
    CMS Guest
    Δεν έχεις να κάνεις τίποτα ...άσε το pirelli αναμμένο πάνω στην γραμμή ... θέλει ένα εικοσιτετράωρο κανονικά για να περαστεί από τον τεχνικό το firmware με τις ρυθμίσεις σου ... Αν δεν το δεις συγχρονισμένο ...ξαναγράψε ...

  3. #3
    Εγγραφή
    09-06-2008
    Περιοχή
    Κορυδαλλός
    Μηνύματα
    451
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    15227/1005
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    On Telecoms - ΑΓ. ΒΑΡΒΑΡΑ
    Router
    Pirelli
    SNR / Attn
    12(dB) / 23(dB)
    ειμαι ενεργοποιημένος εδω και 2 μήνες και δεν μπορώ ακόμη να συχγρονιστώ παρακαλώ sos

  4. #4
    Εγγραφή
    21-12-2005
    Περιοχή
    Πειραια
    Μηνύματα
    285
    Downloads
    39
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    10240/1024
    ISP
    FORTHnet
    Router
    DLINK
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από gfevran Εμφάνιση μηνυμάτων
    ειμαι ενεργοποιημένος εδω και 2 μήνες και δεν μπορώ ακόμη να συχγρονιστώ παρακαλώ sos

    Τι εννοεις οτι δεν μπορεις να συγχρονιστεις 2 μηνες; Και δεν εχεις μιλησει με το help desk την ΟΝ;

  5. #5
    Εγγραφή
    09-06-2008
    Περιοχή
    Κορυδαλλός
    Μηνύματα
    451
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    15227/1005
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    On Telecoms - ΑΓ. ΒΑΡΒΑΡΑ
    Router
    Pirelli
    SNR / Attn
    12(dB) / 23(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από mfds Εμφάνιση μηνυμάτων

    Τι εννοεις οτι δεν μπορεις να συγχρονιστεις 2 μηνες; Και δεν εχεις μιλησει με το help desk την ΟΝ;
    το λαμπάκι του adsl δεν σταθεροποιείται αναβοσβήνει συνεχώς για ωρες σε επαφή που ειχα με τεχνικούς της on το εφτιαξαν μετα 4-5 μέρες εκλεισα το διακοπτάκι sτο πίσω μέρος το ξαναανοιξα και πάλι ιδια συμπεριφορά αναβοσβήνει διαρκώς το λαμπάκι adsl δεν σταθεροποιείται ξανα με επαφή με on επειτα απο αλεπάλληλα reset βγάλε splitter εχεiς φίλτρα στις πρίζες; κ.λ.π. τίποτα μετα απο μέρες με πηραν και μου ειπαν ειναι εντάξη πράγματι συγχρόνιζε και αναβόσβηνε και το online.
    λέω στον τεχνικό να κλείσω το διακοπτάκι και να το ανοίξω να βεβαιωθούμαι; το εκανα και πάλι τα ιδια εστειλαν τεχνικό στο σπιτι μετρησε τη γραμμή και τι βρήκε πολλή καλή απεφάνθη αλλαγή Router ηρθε το καινούργιο μολις το εβαλα ολα καλά ειπα μετα μια βδομάδα να κλείσω και ανοίξω το διακπτακι και οτι το καινούργιο Router δεν θα ειχε πρόβλημα συγχρονισμού αποτέλεσμα πάλι τα ιδια μενει μερες στο ρεύμα και κάποια στιγμη συγχρονίζει! αυτή τι στιγμή ειναι συγχρονισμένο φοβάμαι ομως να το βγάλω απο την πρίζα μήπως και εχω πάλι τα ιδια τι λες να φταίει;
    Ευχαριστώ για την προθυμία σου να με βοηθήσης βασίζομαι σε σένα

    ........Auto merged post: gfevran πρόσθεσε 14 λεπτά και 26 δευτερόλεπτα αργότερα ........

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από mfds Εμφάνιση μηνυμάτων

    Τι εννοεις οτι δεν μπορεις να συγχρονιστεις 2 μηνες; Και δεν εχεις μιλησει με το help desk την ΟΝ;
    το λαμπάκι του adsl δεν σταθεροποιείται αναβοσβήνει συνεχώς για ωρες σε επαφή που ειχα με τεχνικούς της το εφτιαξαν μετα 4-5 μέρες εκλεισα το διακοπτάκι ατο πίσω μέρος το ξαναανοιξα και πάλι ιδια συμπεριφορά αναβοσβήνει διαρκώς το λαμπάκι adsl δεν σταθεροποιείται ξανα με on επειτα απο αλεπάλληλα reset βγάλε splitter εχεiς φίλτρα στις πρίζες κ.λ.π. τίποτα μετα απο μέρες με πηραν και μου ειναι εντάξη πράγματι συγχρόνιζε και αναβόσβηνε και το online.
    lλέω στον τεχνικό να κλείσω το διακοπτάκι και να το ανοίξω να βεβαιωθούμαι το εκανα και πάλι τα ιδια εστηλαν τεχνικό στο σπιτι μετρησε τη γραμμή και τι βρήκε πολλή καλή απεφάνθη αλλαγή Router ηρθε το καινούργιο μολις το εβαλα ολα καλά ειπα μετα μια βδομάδα να κλείσω και ανοίξω το διακπτακι οτι το καινούργιο Router δεν θα ειχε πρόβλημα συγχρονισμού ποτέλεσμα πάλι τα ιδια μενει μερες και κάποια στιγμη συγχρονίζει!
    Ευχαριστώ για την προθυμία σου να με βοηθήσης βασίζομαι σε σένα
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος gfevran : 10-06-08 στις 01:15. Αιτία: auto merged post

Παρόμοια Θέματα

  1. [Pirelli] PIRELLI ALWAYS ON?
    Από feel.good στο φόρουμ ADSL & Broadband Hardware, routers και modems...
    Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-01-12, 02:09
  2. [Pirelli] Αντικατάσταση Pirelli με άλλο Pirelli
    Από apollokk στο φόρουμ ADSL & Broadband Hardware, routers και modems...
    Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 08-09-08, 20:11
  3. Pirelli + σύνδεση
    Από Pieros στο φόρουμ ADSL
    Μηνύματα: 110
    Τελευταίο Μήνυμα: 05-11-07, 14:58
  4. pirelli-linksys
    Από dpappa68 στο φόρουμ ADSL
    Μηνύματα: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 30-09-07, 19:47
  5. [Pirelli] Pirelli και ασύρματο δίκτυο
    Από Cacofonix στο φόρουμ ADSL & Broadband Hardware, routers και modems...
    Μηνύματα: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 30-07-07, 13:34

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας