Σελ. 8 από 30 ΠρώτηΠρώτη ... 3678910131828 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 106-120 από 438
  1. #106
    Εγγραφή
    22-05-2005
    Μηνύματα
    826
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    παντως εγω τον "blogger' αυτον του pressgr τον ειδα στο Mega και εχασα πασα ιδεα για το προσωπο του..δεν αποκλειω τπτ παντως για τις καταγγελιες,αλλα θα ηθελα να ξερω,το press gr ασχοληθηκε με την μηνυση απο τον Λιακο στον funel?η επειδη ειναι δημοσιογραφος ασχοληθηκαν ξαφνικα ολοι?

  2. #107
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από edge_xania Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ναι αλλα ξεχνας οτι πρωτον τα περισσοτερα και το συγκεκριμενο blog ειναι μη κερδοσκοπικα και υπαγονται σε διεθνη νομοθεσια που δεν εχει καμια σχεση με αυτη που αφορα τις εφημεριδες και τον Τυπο.
    ποιος λέει οτι είναι μη κερδοσκοπικό;
    Ακόμα ακόμα και σε δωρεάν εφημεριδές έχουμε πάντα αναφορά του υπεύθυνου.

    Υπάρχει μια μεγάλη διαφορά στην ελευθερία και στην ασυδοσία.

    Η γλώσσα μας έχει την δύναμη να "χαντακώσει" κάποιον με το τριαντάφυλλο ή με την γλώσσα του "δρόμου"

    Το 1ο είναι αποδεκτό, το 2ο όχι, σύμφωνα πάντα με το συντάγμα

    Το δικαίωμα μας στην έκφραση το χάνουμε όταν για λόγους που δεν ξέρουμε υπερασπιζόμαστε άτομα που κάνουν κακή χρήση του βήματος που τους δόθηκε


    Αλήθεια αν βγώ εδώ και βρίσω κάποιον επώνυμα έχω το ελεύθερο;
    Αν αυτός ο κάποιος ήσουν εσύ που το διαβάζεις τι θα έκανες;

  3. #108
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από maxcp Εμφάνιση μηνυμάτων
    παντως εγω τον "blogger' αυτον του pressgr τον ειδα στο Mega και εχασα πασα ιδεα για το προσωπο του..δεν αποκλειω τπτ παντως για τις καταγγελιες,αλλα θα ηθελα να ξερω,το press gr ασχοληθηκε με την μηνυση απο τον Λιακο στον funel?η επειδη ειναι δημοσιογραφος ασχοληθηκαν ξαφνικα ολοι?
    Πρόσεξε, μην σου κάνει μήνυση ο blogger,

  4. #109
    Εγγραφή
    22-09-2007
    Περιοχή
    ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΣ-ΠΕΙΡΑΙΑΣ
    Μηνύματα
    3.003
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Forthnet Full
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Forthnet
    Router
    USR-LEVEL1-SIEMENS
    SNR / Attn
    11/6(dB) / 11(dB)
    παντωs τωρα βγηκε στιs ειδησειs του ΑLTER και αρνηθηκε τα παντα,λεγονταs οτι δεν φταιει που γραφανε καποιοι ανωνυμοι διαφορα στο blog του,εν πασει περιπτωσει εθεσε και το ερωτημα "εχετε κατι μετουs bloggers" και εκει ολοι απεφυγαν να τοποθετηθουν.
    με λιγα λογια απο οτι βλεπω,βγηκε λαδι.
    τωρα για το που παει το πραγμα,εναs θεοs ξερει.

  5. #110
    Εγγραφή
    22-05-2005
    Μηνύματα
    826
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    μα να σας πω κατι ΚΑΙ ΔΙΚΙΟ ΝΑ ΕΧΕΙ,το χανει ετσι που μιλαει..Τωρα να σου μιλαει ηρεμα ο αλλος κ να φωναζεις κ να χτυπας το χερι σου στο τραπεζι,για tv ειναι too much..
    και εγω blogger ειμαι αλλα ρωτω: Ο ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟΣ ΕΙΧΕ ΑΣΧΟΛΗΘΕΙ ΜΕ ΤΟ ΘΕΜΑ ΛΙΑΚΟ-FUNEL Η ΜΕ ΤΟ ΘΕΜΑ ΤΗΣ ΑΜΑΛΙΑΣ?

  6. #111
    Εγγραφή
    21-09-2005
    Περιοχή
    Κατερίνη, Πιερία
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    1.413
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    13000/1021
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Tellas - ΚΑΤΕΡΙΝΗ
    Router
    Thomson TG585v7
    SNR / Attn
    9(dB) / 27.5(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από largo Εμφάνιση μηνυμάτων

    Τι είναι αυτά που γράφεις !!! Μήπως ζείς σε άλλη χώρα ; Στην Ελβετία ίσως ; Στην Αυστρία ίσως ;
    Φίλε μου, η ιερή αγανάκτησή σου απέναντι σ'αυτά που γράφω δείχνει το πόσο τελικά υποκριτική είναι απόψή σου. Το press-gr έχει το δικαίωμα να γράφει ότι γουστάρει. Εγώ απαγορεύεται.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από largo Εμφάνιση μηνυμάτων

    To Press-gr καταπάτησε την δημοκρατία ;
    Γράφω εγώ ότι καταπάτησε τη δημοκρατία? Είσαι έστω και ελάχιστα σοβαρός? Όσο για το αν έχουμε δημοκρατία σ'αυτή τη χώρα, αν διαβάσεις το "λέμε τώρα" που έχω στο κείμενό μου, θα καταλάβεις ότι συμφωνούμε απόλυτα αλλά από το φανατισμό σου ανέβασες αίμα στο κεφάλι και δεν βλέπεις τι διαβάζεις.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από largo Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ποιές συνέπειες και τρίχες κατσαρές. Τις συνέπειες τις τρώνε στην μαπα ΜΟΝΟ οι ανίσχυροι, οι ΜΗ διαπλεκόμενοι, οι οικονομικά ασθενείς. Είδες τον Θέμα να έχει καμία συνέπεια ;
    Χαίρω πολύ. Είπα εγώ ότι λειτουργεί σωστά κάτι σ'αυτή τη χώρα? Όχι. Αλλά πως να λειτουργήσει αφού ΟΛΟΙ ΜΑΣ τους νόμους και τις διατάξεις τις ακολουθούμε κατά το δοκούν και όποτε μας συμφέρει. Και μην μου πεις ότι μόνο οι ισχυροί λουφάρουν, κι εμείς στα μέτρα του δυνατού θα λαδώσουμε όπου μπορούμε, θα σβήσουμε την κλήση όπου μπορούμε κλπ κλπ.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από largo Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σκέψου λίγο πριν γράψεις κάτι .....
    Σου επιστρέφω το σχόλιο ανεπιφύλακτα.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sperxios Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και οι θέσεις του στυλ, <<η ελευθερία μου σταματα εκεί που τελειώνει η δική σου>> εκφράζουν περιχαράκωση, όχι απελευθέρωση.
    Δηλαδή αν σε γνώριζα ποιος είσαι (λέμε τώρα) και ξεκινούσα μια καμπάνια λάσπης εναντίον σου εντελώς ψευδή απλά επειδη δεν σε γουστάρω θα ένοιωθα πιο απελευθερωμένος. Καλό αυτό, να το δοκιμάσω κάποια στιγμή.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sperxios Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και μπανανία έχουμε όταν διορίζουμε τον γιο μας με ρουσφέτι.
    Όχι οταν λέμε αυτά που νομίζουμε!
    ...
    Τελικά δεν καταλαβαίνω γιατί θα πρέπει να περιορίσω το φυσικό μου δικαίωμα στο λόγο για να μην "προσβάλω" κάποιον?
    ...
    (υπενθυμίζω ότι η συκοφαντία είναι ποινικό κακούργημα στην Ελλάδα)
    Το να πω κάποιον ύψους 2,05 "ψηλό" αποτελεί έκφραση αυτού που νομίζω. Μπορεί να τον ενοχλήσει αλλά δεν θα με πάει στα δικαστήρια ή αν το κάνει δεν πρόκειται ποτέ να με καταδικάσει κανείς. Το να το πω όμως "παιδεραστή", "δολοφόνο", "κλέφτη" τι είναι? Το φυσικό μου δικαίωμα στο λόγο?

  7. #112
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από maxcp Εμφάνιση μηνυμάτων
    μα να σας πω κατι ΚΑΙ ΔΙΚΙΟ ΝΑ ΕΧΕΙ,το χανει ετσι που μιλαει..Τωρα να σου μιλαει ηρεμα ο αλλος κ να φωναζεις κ να χτυπας το χερι σου στο τραπεζι,για tv ειναι too much..
    και εγω blogger ειμαι αλλα ρωτω: Ο ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟΣ ΕΙΧΕ ΑΣΧΟΛΗΘΕΙ ΜΕ ΤΟ ΘΕΜΑ ΛΙΑΚΟ-FUNEL Η ΜΕ ΤΟ ΘΕΜΑ ΤΗΣ ΑΜΑΛΙΑΣ?

    Σε αλλό νήμα γράφεις

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από maxcp Εμφάνιση μηνυμάτων
    υπαρχει σχετικο θεμα αλλα θα το πω κ εδω..Β.ΚΟΡΕΑ,ΠΑΚΙΣΤΑΝ,ΚΙΝΑ,ΕΛΛΑΣ..

    Τελικά τι ισχύει;

  8. #113
    Εγγραφή
    29-06-2005
    Μηνύματα
    137
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από traderman Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ισως σας αρεσει η δημοκρατια στην οποια εγω ο κατηγορουμενος μαθαινω απο την τηλεοραση οτι ειμαι κατηγορουμενος απο τον εκπροσωπο του οργανισμου Λαμπρακη.
    Αισχος

    sperxios τα ειπες ολα.μπραβο φιλε
    Πράγματι ο φίλος (sperxios) σολάρει .. απλά ..

  9. #114
    Εγγραφή
    22-05-2005
    Μηνύματα
    826
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    ποιος λέει οτι είναι μη κερδοσκοπικό;
    Ακόμα ακόμα και σε δωρεάν εφημεριδές έχουμε πάντα αναφορά του υπεύθυνου.

    Υπάρχει μια μεγάλη διαφορά στην ελευθερία και στην ασυδοσία.

    Η γλώσσα μας έχει την δύναμη να "χαντακώσει" κάποιον με το τριαντάφυλλο ή με την γλώσσα του "δρόμου"

    Το 1ο είναι αποδεκτό, το 2ο όχι, σύμφωνα πάντα με το συντάγμα

    Το δικαίωμα μας στην έκφραση το χάνουμε όταν για λόγους που δεν ξέρουμε υπερασπιζόμαστε άτομα που κάνουν κακή χρήση του βήματος που τους δόθηκε


    Αλήθεια αν βγώ εδώ και βρίσω κάποιον επώνυμα έχω το ελεύθερο;
    Αν αυτός ο κάποιος ήσουν εσύ που το διαβάζεις τι θα έκανες;
    συμφωνω απολυτως με τα 2/3 της απαντησης σου ΑΛΛΑ εννοείται οτι ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ να αναφερεται ΣΕ ΕΜΦΑΝΕΣ ΣΗΜΕΙΟ(οπως λεγεται οτι θα λεει ο νομος της κυνερβησης)το επωνυμο κ το ονομα του Blogger,θα ειναι ΠΑΓΚΟΣΜΙΑ ΠΡΩΤΟΤΥΠΙΑ..

  10. #115
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από maxcp Εμφάνιση μηνυμάτων
    συμφωνω απολυτως με τα 2/3 της απαντησης σου ΑΛΛΑ εννοείται οτι ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ να αναφερεται ΣΕ ΕΜΦΑΝΕΣ ΣΗΜΕΙΟ(οπως λεγεται οτι θα λεει ο νομος της κυνερβησης)το επωνυμο κ το ονομα του Blogger,θα ειναι ΠΑΓΚΟΣΜΙΑ ΠΡΩΤΟΤΥΠΙΑ..
    Το ότι παγκόσμια το κάθε Ip αναφέρει σε ποιο ειναι εσάς τι σας λέει;

  11. #116
    Εγγραφή
    10-10-2007
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    169
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Το πρόβλημα είναι η χειραγώγηση. Γιατί η αρχή της καταραμένης της δημοκρατίας λέει για ελευθερία γνώμης. Αν συκοφαντήσεις θα υποστείς τις συνέπειες. Δεν γίνεται όμως να σου απαγορεύσω να μιλάς επειδή μπορεί να συκοφαντήσεις... Αν είναι έτσι να μας βάλουν σε μια γυάλα μέσα όλους γιατί μπορεί κάπου κάπως κάποτε να διαπράξουμε κάποιο αδίκημα.
    Όσον αφορά την επωνυμία του blogger είναι ένα καθαρά φασιστικό μέσο ταμπελοποίησης. Από την στιγμή που μπορείς να επιρρίψεις ευθύνες στον υπεύθυνο του blog βρίσκοντας το με τις ip δεν έχει κανένα ουσιαστικό νόημα να τον αναγκάζεις να αναγράφει το όνομα του. Γίνεται καθαρά για εκφοβιστικούς λόγους.

    Και προσοχή δεν είναι δυνατόν να συγκρίνουμε τα blog με τις εφημερίδες. Τα blog είναι ελευθερία έκφρασης ενώ οι εφημερίδες (θα έπρεπε) να είναι παρουσιάσει του κοινωνικού γίγνεσθαι. Οι blogers το κάνουν γιατί γουστάρουν να μοιράζονται τις απόψεις τους χωρίς οικονομικό αντίκτυπο και οι εφημερίδες είναι υποχρεωμένες να σου παρουσιάσουν (υποτίθεται) αποστασιοποιημένα τα γεγονότα.

  12. #117
    Το avatar του μέλους largo
    largo Guest
    Ακούγοντας τον κο Χαλβατζή (ΚΚΕ) στο Alter πριν λίγο, στην εκπομπή του κου Χατζηνικολάου, κατάλαβα γιατί θα πρέπει συνολικά τα καταργηθεί το Internet.

    Ναι. Με έπεισε.

    Είναι, λέει, η πηγή πορνογραφίας, ναρκωτικών, αυτοκτονιών, παιδοφιλίας, και γενικά όλων των κακών.

    Πάντα μπροστά το ΚΚΕ σε απόψεις. Ετη φωτός μπροστά. Πάντα τέτοια παιδιά.....

    ........Auto merged post: largo added 1 Minutes and 53 Seconds later........

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από edge_xania Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγω παλι γιατι εχω αρχισει και φοβαμαι με αυτον τον Χιωτη..?
    Εχει ενα υφος ασφαλιτη των ΕΑΤ-ΕΣΑ...Με εχει λουσει κρυος ιδρωτας...
    Ασε που εχει και πολυ υποπτη πληροφορηση....
    Το ξερω οτι με αυτα που γραφω το ρισκαρω, αν με πιασουν χαρηκα πολυ που σας γνωρισα....
    Mess with Chiotis, Die with the rest...
    Μόλις ανακοινωσε ότι το press-gr έχει ήδη κλείσει. Αλλά μια χαρά είναι το press-gr.

    Αρα, άστα, άσχετος είναι και αυτός.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος largo : 25-02-08 στις 22:50. Αιτία: auto merged post

  13. #118
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από largo Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ακούγοντας τον κο Χαλβατζή (ΚΚΕ) στο Alter πριν λίγο, στην εκπομπή του κου Χατζηνικολάου, κατάλαβα γιατί θα πρέπει συνολικά τα καταργηθεί το Internet.

    Ναι. Με έπεισε.

    Είναι, λέει, η πηγή πορνογραφίας, ναρκωτικών, αυτοκτονιών, παιδοφιλίας, και γενικά όλων των κακών.

    Πάντα μπροστά το ΚΚΕ σε απόψεις. Ετη φωτός μπροστά. Πάντα τέτοια παιδιά.....
    Η λύση υπάρχει, κόψε το zapping
    εσύ είσαι τυχερός, λογικά μπορείς να το κάνεις

  14. #119
    Εγγραφή
    22-05-2005
    Μηνύματα
    826
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σε αλλό νήμα γράφεις




    Τελικά τι ισχύει;
    μα φιλε το ενα θεμα ειναι για το Press gr που ΣΥΜΦΩΝΩ με την διωξη του ΑΝ ΕΚΒΙΑΖΕ κ το αλλο θεμα εχει να κανει με την γενικοτερη λογοκρισια των μπλοκς που παει να περασει η κυβερνηση που φυσικα ΔΙΑΦΩΝΩ..ειναι εντελως διαφορετικα θεματα,αν ΕΚΒΙΑΖΕ να παει μεσα..

  15. #120
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από baldrick Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το πρόβλημα είναι η χειραγώγηση. Γιατί η αρχή της καταραμένης της δημοκρατίας λέει για ελευθερία γνώμης. Αν συκοφαντήσεις θα υποστείς τις συνέπειες. Δεν γίνεται όμως να σου απαγορεύσω να μιλάς επειδή μπορεί να συκοφαντήσεις... Αν είναι έτσι να μας βάλουν σε μια γυάλα μέσα όλους γιατί μπορεί κάπου κάπως κάποτε να διαπράξουμε κάποιο αδίκημα.
    Όσον αφορά την επωνυμία του blogger είναι ένα καθαρά φασιστικό μέσο ταμπελοποίησης. Από την στιγμή που μπορείς να επιρρίψεις ευθύνες στον υπεύθυνο του blog βρίσκοντας το με τις ip δεν έχει κανένα ουσιαστικό νόημα να τον αναγκάζεις να αναγράφει το όνομα του. Γίνεται καθαρά για εκφοβιστικούς λόγους.

    Και προσοχή δεν είναι δυνατόν να συγκρίνουμε τα blog με τις εφημερίδες. Τα blog είναι ελευθερία έκφρασης ενώ οι εφημερίδες (θα έπρεπε) να είναι παρουσιάσει του κοινωνικού γίγνεσθαι. Οι blogers το κάνουν γιατί γουστάρουν να μοιράζονται τις απόψεις τους χωρίς οικονομικό αντίκτυπο και οι εφημερίδες είναι υποχρεωμένες να σου παρουσιάσουν (υποτίθεται) αποστασιοποιημένα τα γεγονότα.

    Πρόσεξε στο 1 ζήτας να έχει πρόσβαση ο κάθε ενας στην ip και μετά λες αλλά,

Σελ. 8 από 30 ΠρώτηΠρώτη ... 3678910131828 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Έφοδος της Αστυνομίας στην Ομόνοια για τις εφημερίδες με τα «ροζ» DVD
    Από stelpas στο φόρουμ Πολιτική, Κοινωνικά Θέματα, Επιστήμες και Aθλητισμός
    Μηνύματα: 128
    Τελευταίο Μήνυμα: 08-05-07, 19:51

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας