Σελ. 9 από 30 ΠρώτηΠρώτη ... 47891011141929 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 121-135 από 438
  1. #121
    Εγγραφή
    22-05-2005
    Μηνύματα
    826
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από baldrick Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το πρόβλημα είναι η χειραγώγηση. Γιατί η αρχή της καταραμένης της δημοκρατίας λέει για ελευθερία γνώμης. Αν συκοφαντήσεις θα υποστείς τις συνέπειες. Δεν γίνεται όμως να σου απαγορεύσω να μιλάς επειδή μπορεί να συκοφαντήσεις... Αν είναι έτσι να μας βάλουν σε μια γυάλα μέσα όλους γιατί μπορεί κάπου κάπως κάποτε να διαπράξουμε κάποιο αδίκημα.
    Όσον αφορά την επωνυμία του blogger είναι ένα καθαρά φασιστικό μέσο ταμπελοποίησης. Από την στιγμή που μπορείς να επιρρίψεις ευθύνες στον υπεύθυνο του blog βρίσκοντας το με τις ip δεν έχει κανένα ουσιαστικό νόημα να τον αναγκάζεις να αναγράφει το όνομα του. Γίνεται καθαρά για εκφοβιστικούς λόγους.

    Και προσοχή δεν είναι δυνατόν να συγκρίνουμε τα blog με τις εφημερίδες. Τα blog είναι ελευθερία έκφρασης ενώ οι εφημερίδες (θα έπρεπε) να είναι παρουσιάσει του κοινωνικού γίγνεσθαι. Οι blogers το κάνουν γιατί γουστάρουν να μοιράζονται τις απόψεις τους χωρίς οικονομικό αντίκτυπο και οι εφημερίδες είναι υποχρεωμένες να σου παρουσιάσουν (υποτίθεται) αποστασιοποιημένα τα γεγονότα.
    ετσι ειναι φιλε,αυτο ηθελα να πω του φιλου sdikr..ειναι καθαρα ψυχολογικο
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος maxcp : 25-02-08 στις 22:55.

  2. #122
    Εγγραφή
    01-09-2007
    Ηλικία
    36
    Μηνύματα
    139
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Lockean Εμφάνιση μηνυμάτων
    Να το στείλω παραπάνω για να γίνει banner?
    όπου θες στείλτο!

  3. #123
    Εγγραφή
    23-09-2005
    Περιοχή
    Παρεα με τους λιιλιιπουτειους καρναβαλιιστες...
    Μηνύματα
    186
    Downloads
    37
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    1024/256
    ISP
    OTEnet
    DSLAM
    Ο.Τ.Ε. - ΚΩΝ/ΠΟΛΕΩΣ
    Καλως ή κακως ενα ειναι το θεμα ασχετα με την ηθικη του εν λογω blog...
    Απλα τα πραγματα, δεν μπορουσαν να ελεγχουν την ενημερωση που επιλεγουν να σερβιρουν στο ευρυ κοινο...
    Τα blogs αυτα τους χαλουσαν την συνταγη...
    Τωρα επειδη ακουσα και εγω τον Χαλβατζη να μιλαει για το ιντερνετ, να μας πει πρωτα ποσους φαγανε οι συντροφοι στα γκουλαγκ και ας πει μετα τις γνωστες μπουρδες που ακουγονται τοσα χρονια για το ιντερνετ...
    Δεν καταλαβα δηλαδη τι ενοχλει το ΚΚΕ αν κατεβαζω τσοντες εγω που ειναι και καθολα νομιμες και με πολλαπλασια κερδη απο αυτα του Hollywood στην Αμερικη...

  4. #124
    Το avatar του μέλους largo
    largo Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από skapetis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Φίλε μου, η ιερή αγανάκτησή σου απέναντι σ'αυτά που γράφω δείχνει το πόσο τελικά υποκριτική είναι απόψή σου. Το press-gr έχει το δικαίωμα να γράφει ότι γουστάρει. Εγώ απαγορεύεται.

    Υ.Γ. απορώ πως κάποιοι θέλουν να είναι πολίτες μιας χώρας και να απολαμβάνουν τα όποια δικαιώματα αυτή τους παρέχει, αλλά να είναι υπεράνω του νόμου με φτηνές δικαιολογίες. Αυτά ρε παιδιά δεν γίνονται ...
    Καθόλου δεν απαγορεύεται να γράφεις ότι θέλεις. Απλά αναρωτήθηκα αν ζεις στην Ελλάδα ή σε άλλη real Ευρωπαική χώρα.

    Στο "ΥΣ" σου, τα λες όλα. Μετατοπίζεις ευθύνες στους πολίτες. Είναι γνωστή τακτική αυτή. Για όλα φταίνε οι πολίτες και όχι το κράτος.

    Για πια δικαιώματα και νόμους μας λες. Ξαναρωτάω, μηπως ζεις σε άλλη χώρα ; Εχεις φαει καμιά "καρπαζιά" απο κανένα νόμο ποτέ ; Σου έχουν καταπατήσει ποτέ τα δικαιώματά σου στην Ελλάδα ;

  5. #125
    Εγγραφή
    23-09-2005
    Περιοχή
    Παρεα με τους λιιλιιπουτειους καρναβαλιιστες...
    Μηνύματα
    186
    Downloads
    37
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    1024/256
    ISP
    OTEnet
    DSLAM
    Ο.Τ.Ε. - ΚΩΝ/ΠΟΛΕΩΣ
    Καταδικασμένες να αποτύχουν είναι οι προσπάθειες κρατών, όπως της Κίνας, να περιορίσουν την ανταλλαγή πληροφοριών στο διαδίκτυο, όπως υπογράμμισε ο πρόεδρος της Microsoft, Μπιλ Γκέιτς.

    «Δε νομίζω ότι υπάρχει κίνδυνος περιορισμού της ροής δωρεάν περιεχομένου στο διαδίκτυο. Το ίντερνετ απλά δεν ελέγχεται», είπε σε ομιλία του στο πανεπιστήμιο του Στάνφορντ ο πρόεδρος της Microsoft.

    Εδώ και χρόνια η ηγεσία της Κίνας κατηγορείται για προσπάθεια λογοκρισίας στο διαδίκτυο και μαζί της έχουν επικριθεί πολλές εταιρείες, συμπεριλαμβανομένης της Microsoft, οι οποίες φέρονται να συνδράμουν την κυβέρνηση της Κίνας σε αυτήν την προσπάθεια.

    Στα τέλη του 2005, η Microsoft επικρίθηκε για την απενεργοποίηση του ιστολογίου ενός Κινέζου δημοσιογράφου μετά τη δημοσίευση άρθρου για τις απεργιακές κινητοποιήσεις εφημερίδας στην Κίνα.

    «Μακροπρόθεσμα θα επικρατήσει το δικαίωμα της ελευθερίας του λόγου. Είναι κάτι το οποίο θα ρυθμιστεί από την ίδια την αγορά. Οι περιορισμοί, εάν συνεχιστούν, θα έχουν αντίκτυπο στις επιχειρηματικές δραστηριότητες, θα μειωθούν οι επενδύσεις. Οι δυνάμεις της αγοράς θα λειτουργήσουν εις βάρος της λογοκρισίας. Εάν μια χώρα θέλει να έχει αναπτυγμένη και ανταγωνιστική οικονομία, τότε πρέπει να αφήσει το ίντερνετ ανοικτό», κατέληξε ο Μπιλ Γκέιτς.


    Ταδε εφη ο επισημος προμηθευτης της κυβερνησης Βασιλης Θυρες κατα κοσμον Bill Gates

  6. #126
    Το avatar του μέλους largo
    largo Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η λύση υπάρχει, κόψε το zapping
    εσύ είσαι τυχερός, λογικά μπορείς να το κάνεις
    Με ενδιαφέρει τρομερά το θέμα, λόγω χώρου εργασίας. Επίσης μου αρέσει να γηράσκω αεί διδασκόμενος.

    Φαίνεται ότι είναι "γερά" γνώστες του αντικειμένου όλοι αυτοί στα κανάλια.


  7. #127
    Εγγραφή
    11-03-2005
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    80
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    10999/109999 kbps
    ISP
    Vodafone (μεσω Wind)
    DSLAM
    Wind - ΚΑΛΑΜΑΤΑ
    Router
    ZXHN H267A V1.0
    SNR / Attn
    31.9(dB) / 7.3(dB)
    Αν έμπαινε από ένας εισαγγελέας σε κάθε καφενείο και ρωτούσε:
    <<Αλήθεια μπαρπα-Γιώργη, γιατί δεν έρχεσαι από την εισαγγελεία να μας καταγγείλεις επώνυμα αυτά που μόλις είπες, αλλιώς θα υποστείς τις "συνέπεις"...>>
    θα μιλάγαμε για Χούντα ή όχι?

    Ξεσηκωθείτε!
    Τώρα έχουμε την δύναμη!

  8. #128
    Εγγραφή
    19-11-2005
    Μηνύματα
    439
    Downloads
    19
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ OTE
    Ταχύτητα
    8192/384
    ISP
    OTEnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ
    Router
    Netgear DG834PN
    SNR / Attn
    15.7(dB) / 35(dB)
    Δε ξέρω τι είπε νωρίτερα στο Μέγκα ο Καψαμπέλης. αλλά τον βλέπω τώρα στο Άλτερ και μια χαρά τα λέει....μεταξύ άλλων ρωτάει πώς ήξεραν από πριν οι ρουφιάνοι και χαφιέδες του συγκροτήματος για την τραμπουκική επιδρομή στο σπίτι και στο χώρο εργασίας του...

    Ωραία δημοκρατία, κράτος, δικαιοσύνη, πολιτικό κόσμο, δημοσιογράφους και μπάτσους έχουμε.

    Έχουμε αυτούς που μας αξίζει, μέχρι κεραίας.

    Υ.Γ. Στο Χ''νικολάου είναι τώρα όλοι οι λακέδες της εξουσίας, του μαύρου χρήματος και της μίζας και "συζητούν"....

  9. #129
    Εγγραφή
    10-10-2007
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    169
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πρόσεξε στο 1 ζήτας να έχει πρόσβαση ο κάθε ενας στην ip και μετά λες αλλά,
    Όχι όχι δεν με κατάλαβες φίλε. Λέω πολύ απλά ότι ΟΤΑΝ και μόνο ΟΤΑΝ ένας άνθρωπος γράψει κάτι και αποδειχτεί ότι συκοφαντεί κάποιον χωρίς στοιχεία τότε θα πρέπει να υπάρχει πρόσβαση στα αρμόδια όργανα ώστε να δεχθεί και τις συνέπειες. Δεν είπα ότι μπορεί ανευ λόγου και αιτίας να έχει πρόσβαση στα στοιχεία σου, είμαι απόλυτα υπέρ της προστασίας προσωπικών δεδομένων, αρκεί να μην το καπηλεύονται κάποιοι και να πετούν λάσπη επειδή τους δίνεται η δυνατότητα να εκφέρουν άποψη δημοσίως.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sperxios Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν έμπαινε από ένας εισαγγελέας σε κάθε καφενείο και ρωτούσε:
    <<Αλήθεια μπαρπα-Γιώργη, γιατί δεν έρχεσαι από την εισαγγελεία να μας καταγγείλεις επώνυμα αυτά που μόλις είπες, αλλιώς θα υποστείς τις "συνέπεις"...>>
    θα μιλάγαμε για Χούντα ή όχι?

    Ξεσηκωθείτε!
    Τώρα έχουμε την δύναμη!
    Δεν είναι το ίδιο πράγμα φίλε. Βέβαια δεν ζω σε κανένα φανταστικό κόσμο, σαφώς και ζούμε υπό ένα καθεστώς που θυμίζει χουντικές και φασιστικές τακτικές αλλά πρέπει να είμαστε και λίγο ψύχραιμοι. Μακάρι να υπήρχε απόλυτη ελευθερία άποψης αλλά το θέμα είναι ότι δεν υπάρχει και παιδεία και καλό θα είναι να υπάρχει κάποιος διακριτικός έλεγχος ώστε να ελέγχονται τυχόν συκοφαντίες και ανακρίβειες. Όχι έλεγχος στα λεγόμενα σου αλλά απόδοση ευθυνών στην περίπτωση που συκοφαντείς αβάσιμα.

    Και για να το δώσω να καταλάβετε. Με μια γυναίκα ήμουν τρελά καψούρης που αποδείχτηκε ότι ήταν μία από τις πολλές φιλοχρήματες κ@ρ1όλες. Πολύ θα ήθελα να ανεβάσω για παράδειγμα ένα blog με την ωραία της φατσούλα και να την ξεμπροστιάσω. Δεν πρέπει να υπάρχει κάποιος να μου βαστήξει τα γκέμια..?

  10. #130
    Εγγραφή
    21-09-2005
    Περιοχή
    Κατερίνη, Πιερία
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    1.413
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    13000/1021
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Tellas - ΚΑΤΕΡΙΝΗ
    Router
    Thomson TG585v7
    SNR / Attn
    9(dB) / 27.5(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από largo Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καθόλου δεν απαγορεύεται να γράφεις ότι θέλεις. Απλά αναρωτήθηκα αν ζεις στην Ελλάδα ή σε άλλη real Ευρωπαική χώρα.

    Στο "ΥΣ" σου, τα λες όλα. Μετατοπίζεις ευθύνες στους πολίτες. Είναι γνωστή τακτική αυτή. Για όλα φταίνε οι πολίτες και όχι το κράτος.

    Για πια δικαιώματα και νόμους μας λες. Ξαναρωτάω, μηπως ζεις σε άλλη χώρα ; Εχεις φαει καμιά "καρπαζιά" απο κανένα νόμο ποτέ ; Σου έχουν καταπατήσει ποτέ τα δικαιώματά σου στην Ελλάδα ;
    Φίλε μου δεν έχεις καταλάβει ότι λέμε τα ίδια. Συμφωνώ 100% με όσα γράφεις παραπάνω. Και στο ότι δεν είμαστε σοβαρή ευρωπαική χώρα συμφωνώ, και ευθύνες στο κράτος ρίχνω (τις περισσότερες, αλλά μην ξεχνάς ότι αυτοί που στηρίζουν τον μηχανισμό που λέγεται κράτος δεν είναι τίποτα εξωγήινοι αλλά κάποιοι από τα 10 εκ έλληνες), και καρπαζιές από την ξεφτύλα τους έχω φάει και ακόμα περισσότερα.

    Αυτό το όποιο δεν καταλαβαίνω είναι πώς περιμένεις να λυθούν αυτά τα προβληματα και τι προτείνεις. Αν αρχίσουμε δηλάδή όλοι να γράφουμε σε ένα blog ότι μας κατέβει χωρίς αποδείξεις και χωρίς ευθύνες θα λυθούν τα προβλήματα αυτού άθλιου κράτους?

  11. #131
    Το avatar του μέλους largo
    largo Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από skapetis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Φίλε μου δεν έχεις καταλάβει ότι λέμε τα ίδια. Συμφωνώ 100% με όσα γράφεις παραπάνω. Και στο ότι δεν είμαστε σοβαρή ευρωπαική χώρα συμφωνώ, και ευθύνες στο κράτος ρίχνω (τις περισσότερες, αλλά μην ξεχνάς ότι αυτοί που στηρίζουν τον μηχανισμό που λέγεται κράτος δεν είναι τίποτα εξωγήινοι αλλά κάποιοι από τα 10 εκ έλληνες), και καρπαζιές από την ξεφτύλα τους έχω φάει και ακόμα περισσότερα.

    Αυτό το όποιο δεν καταλαβαίνω είναι πώς περιμένεις να λυθούν αυτά τα προβληματα και τι προτείνεις. Αν αρχίσουμε δηλάδή όλοι να γράφουμε σε ένα blog ότι μας κατέβει χωρίς αποδείξεις και χωρίς ευθύνες θα λυθούν τα προβλήματα αυτού άθλιου κράτους?
    Το τι προτείνω και εγώ και εσύ για να φτιάξει το κράτος, δεν είναι θέμα συζήτησης τώρα και εδώ.

    Είναι ένα τεράστιο θέμα.

    Για τα blog: Ναι, όλοι πρέπει να γράφουν ότι πιστεύουν, είτε σαν δημοσίευση είτε σαν σχόλια.

    ΑΝΩΝΥΜΑ. Γιατί αλλιώς δεν βγαίνουν θέματα δύσκολα.

    Λίγα είναι τα θέματα που δεν πρέπει να γράφονται. Ελάχιστα.

  12. #132
    Το avatar του μέλους shadowman
    shadowman Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από edge_xania Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγω παλι γιατι εχω αρχισει και φοβαμαι με αυτον τον Χιωτη..?
    Εχει ενα υφος ασφαλιτη των ΕΑΤ-ΕΣΑ...Με εχει λουσει κρυος ιδρωτας...
    Ασε που εχει και πολυ υποπτη πληροφορηση....
    Το ξερω οτι με αυτα που γραφω το ρισκαρω, αν με πιασουν χαρηκα πολυ που σας γνωρισα....
    Mess with Chiotis, Die with the rest...
    την ίδια ακριβώς αίσθηση είχα και εγώ τώρα που τον είδα στο αλτερ.

    Για το θέμα πάλι "έγραψε" ο pitsirikos (σε προηγούμενο άρθρο ήταν επιφυλακτικός για την όλη ιστορία):
    Τα πράγματα με την υπόθεση του Press-Gr έχουν ως εξής: η κυβέρνηση φοβάται τα μπλογκ – η κυβέρνηση φοβάται το Διαδίκτυο. Γιατί φοβάται η κυβέρνηση το Διαδίκτυο; Επειδή μόνο από το Διαδίκτυο μπορεί να σκάσει μύτη το DVD και υποθέσεις που ενοχλούν την κυβέρνηση. Η κυβέρνηση προωθεί γελοίες νομοθετικές αλλαγές στη χρήση των μπλογκ – όπως προώθησε πριν λίγες μέρες τη μη χρήση υποκλαπέντος υλικού στα δικαστήρια. Χρειαζόταν όμως ένα άλλοθι για τους …νοικοκυραίους, τους σεμνούς και ταπεινούς. Γι’ αυτό έγινε λόγος για εκβιασμούς στην υπόθεση του Press-Gr – μετά οι εκβιασμοί έγιναν ένας και αυτός ο ένας ήταν από ανώνυμο μέιλ που εστάλη το ...2006. Πόσο μαλάκας μπορεί να είναι κάποιος; Ξεχνάνε πως οι απαγορεύσεις φουντώνουν την αντίσταση και την αντίδραση. Υπάρχουν χιλιάδες τρόποι για να αποφύγει κάποιος την κρατική τρομοκρατία. Η κυβέρνηση τα βρήκε με τον χοντρό και με τους νταβατζήδες, αλλά είναι πρακτικά αδύνατον να τα βρει με τους μπλόγκερ γιατί κάθε μπλόγκερ δεν είναι ένας δημοσιογράφος όπως βλακωδώς λένε οι άσχετοι – κάθε μπλόγκερ είναι και ένας εκδότης. Σήμερα οι μπλόγκερ είναι γύρω στους τριάντα χιλιάδες – σε ένα μήνα θα είναι ολόκληρος στρατός. Θα φιμώνεις έναν, θα πετάγονται δέκα. Κύριε Καραμανλή, είστε τελειωμένος. Κι εσείς και οι νταβατζήδες – παλιότεροι και νεότεροι. Θα σας καταπιεί όλους το Διαδίκτυο. Γλυκά….
    http://pitsirikos.blogspot.com/2008/...-showtime.html
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος shadowman : 25-02-08 στις 23:56.

  13. #133
    Το avatar του μέλους shaq141a
    shaq141a Guest
    H ανωνυμία έτσι και αλλιώς μπορεί να εξασφαλιστεί με proxies, TOR κλπ. Δεν πανε να κάνουν ότι θέλουν.

    Αυτό που με ανησυχεί είναι το πως η αστυνομία λειτουργεί. Δηλαδή αν εγώ ξέρω ότι κάποιος δεν με συμπαθεί και μου στείλουν 2 απειλητικά emails, έχω το δικαιώμα να κατηγορώ και να βγαίνω στην τηλεόραση χωρίς κανένα στοιχείο και να κατηγορώ αυτούς που δεν με συμπαθούν. Και όχι μόνο αυτά, αλλά να σπάσω την ανωνυμία σε ένα site επειδή λέει υπάρχει εκβιασμός ακόμα και αν δεν έχω κανένα στοιχείο.

    Ντροπή.

  14. #134
    Εγγραφή
    19-11-2005
    Περιοχή
    salonicco
    Ηλικία
    68
    Μηνύματα
    836
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Wind
    Router
    vigor2700
    SNR / Attn
    9(dB) / 18(dB)
    μεταξύ άλλων ρωτάει πώς ήξεραν από πριν οι ρουφιάνοι και χαφιέδες του συγκροτήματος για την τραμπουκική επιδρομή στο σπίτι και στο χώρο εργασίας του...
    χα εδω ειχαν το σχεδιο Νιμιτς και γιναμαι ρεζιλι διεθνως.

  15. #135
    Εγγραφή
    02-01-2005
    Περιοχή
    Σε ένα Βαλκανοχώρι 11εκατ. κατοίκων
    Μηνύματα
    1.914
    Downloads
    17
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    2Mbit
    ISP
    Conn-x OTE
    Και όλα αυτά επειδή βαριούνται να πάνε σε ένα internet cafe για να γράψουν κάτι που πρόκειται να προκαλέσει (αν και δεν ξέρω τί έγραφε ο Καψαμπέλης). Καλό είναι να ξέρεις να φυλάγεσαι αφού θέλεις να προκαλείς ένα σύστημα που φάινεται να είναι φαύλο.
    I see dead pixels

Σελ. 9 από 30 ΠρώτηΠρώτη ... 47891011141929 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Έφοδος της Αστυνομίας στην Ομόνοια για τις εφημερίδες με τα «ροζ» DVD
    Από stelpas στο φόρουμ Πολιτική, Κοινωνικά Θέματα, Επιστήμες και Aθλητισμός
    Μηνύματα: 128
    Τελευταίο Μήνυμα: 08-05-07, 19:51

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας