Σελ. 27 από 30 ΠρώτηΠρώτη ... 717222526272829 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 391-405 από 438
  1. #391
    Εγγραφή
    11-07-2005
    Περιοχή
    Λουξεμβούργο
    Ηλικία
    58
    Μηνύματα
    12.570
    Downloads
    6
    Uploads
    1
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500Μ Download/260M Uploa
    ISP
    Διάφοροι. Ολο
    Router
    Fritzbox!7490
    Φαντάζομαι, για τους θιασώτες του ελέγχου στα blogs, ότι περιπτώσεις σαν της Αμαλίας, δεν θα έβγαιναν στο προσκήνιο. Γιατί ποιά θα ήταν αυτή η τυχάρπαστη (θεός συχωρέστη), που βγήκε και κατηγόρησε γιατρούς, υπαλλήλους και το σύστημα; Στοιχεία είχε; Τι; Η προσωπική της ζωή; Οχι αυτή δεν μετράει, πρέπει να έχει βίντεο, κρυφές κάμερες, νομικούς Κούγια και Λυκουρέζο μαζί....

    Ενα άλλο σημείο που μου κάνει εντύπωση. Εαν δεν κάνω λάθος, ο υποτιθέμενος εκβιασμός συνέβει το 2006, σωστα; Μα το press-gr τότε το ξέραν μερικοί κολλητοί, ακόμα και τα στατιστικά το λένε ότι γνώρισε άνοδο το 2007, και ειδικά απο το καλοκαίρι και μετά.... Αρα εαν κάποιος ήθελε να εκβιάσει κάποιον άλλο, με το σκεπτικό της δημοσιοποίησης στοιχείων, θα χρησιμοποιούσε ένα μεγάλο μέσο, όχι το press-gr που τότε το βλέπανε μερικές εκατοντάδες άνθρωποι! Εαν απλά ήθελε να συκοφαντήσει, τότε στο press-gr, σιγά τα ωά. Είπε κάποιος μερικές ψευτιές σε 100 -200 ανθρώπους. Στα καφενεία λέγονται περισσότερα σε δεκάδες χιλιάδες κόσμο... Το όλο πράγμα χωλαίνει...

    Πάμε σε κάτι άλλο. Στα περι συκοφαντιών κλπ, κλπ. Εαν το site λέει μπούρδες, και φαίνεται αρκετά αυτό, τότε ανάλογα "βαφτίζεται" και απο το κόσμο. Οσο έχει μικρή αναγνωσιμότητα, ουδείς ενδιαφέρεται. Μήπως είναι τυχαίο το γεγονός ότι απέκτησε ξαφνικά το ενδιαφέρον των "μεγάλων" όταν έπιασε αναγνωσιμότητες ανάλογες μιας κανονικής εφημερίδας; Επειτα και στην τηλεόραση δεν έχουμε συκοφαντίες, ακόμη και εδώ έγιναν πολλές συζητήσεις πχ για τον Μάκη μέγα συκοφάντη πχ του Κορκολή και άλλων, αλλά κανείς δεν έκανε έρευνα στο σπίτι του Μάκη, και μυνήσεις έγιναν αλλά περάσαν ξώφαλτσα. Να μιλήσουμε για κίτρινες κοτσουμπολίστικες εκπομπές στην τηλεόραση (πρωινάδικα, μεσημεριανά και άλλα; )...

    Εγω ξέρω, ότι με τον μανδύα της νομιμότητας, και την κατάρακωση της ανωνυμίας, του τελευταία βάθρου που πραγματικά φερνει τον απλό άνθρωπο επι ίσοις όροις με τους ισχυρούς αυτού του κόσμου, γινεται προσπάθεια, ώστε η κυριαρχία του φόβου να υπάρχει και στο διαδίκτυο, και για όσους δεν αυτολογοκρίνονται, να δίδεται η ευχέρεια του νόμου στους ισχυρούς να επιβάλουν την λογοκρισία. Το εαν κάποιος συκοφαντήσει κάποιον άλλο, δεν είναι λόγος για να γίνει νομιμοποίηση του ελέγχου. Ηδη για όσους δεν το ξέρουν, οι πάροχοι ειναι υποχρεωμένοι να διατηρούν επι τριετία τα ηλεκτρονικά ίχνη απο τις δραστηριότητες των συνδρομητών τους. Δηλαδή τεχνικά ανωνυμία δεν υπάρχει. Απλά θεσμικά πρέπει να υπάρξει και το νομικό πλαίσιο, που τώρα δεν υπάρχει, για να σε διπλώσουν σε μια κόλλα χαρτί εαν δεν παίζεις με τους δικούς τους κανόνες και να σε χώνουν μέσα.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος anon : 29-02-08 στις 00:13.

  2. #392
    Εγγραφή
    18-04-2006
    Μηνύματα
    268
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Υπάρχει όμως μία απορία...δεδομένου ότι οι πάροχοι των blogs, έχουν την έδρα τους στην Αμερική, δεν μπορώ να καταλάβω πώς θα επιβάλλουν την άρση του απορρήτου για συκοφαντική δυσφήμιση, από την στιγμή που η Αμερικάνικη νομοθεσία δεν το επιτρέπει....το αυτό ισχύει και για τις φημολογούμενες διατάξεις περί επώνυμης αναγραφής του διαχειριστού του blog...

  3. #393
    Εγγραφή
    11-03-2005
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    80
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    10999/109999 kbps
    ISP
    Vodafone (μεσω Wind)
    DSLAM
    Wind - ΚΑΛΑΜΑΤΑ
    Router
    ZXHN H267A V1.0
    SNR / Attn
    31.9(dB) / 7.3(dB)

  4. #394
    Εγγραφή
    18-05-2007
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    1.739
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    μπραβο στον κυριακο

    ελπιζω να μην μιασει ουτε στην αδελφη του, αλλα ουτε και στον πατερα του...με τις αποψεις τους

  5. #395
    Το avatar του μέλους fantomas
    fantomas Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από anon Εμφάνιση μηνυμάτων
    Φαντάζομαι, για τους θιασώτες του ελέγχου στα blogs, ότι περιπτώσεις σαν της Αμαλίας, δεν θα έβγαιναν στο προσκήνιο. Γιατί ποιά θα ήταν αυτή η τυχάρπαστη (θεός συχωρέστη), που βγήκε και κατηγόρησε γιατρούς, υπαλλήλους και το σύστημα; Στοιχεία είχε; Τι; Η προσωπική της ζωή; Οχι αυτή δεν μετράει, πρέπει να έχει βίντεο, κρυφές κάμερες, νομικούς Κούγια και Λυκουρέζο μαζί....

    Ενα άλλο σημείο που μου κάνει εντύπωση. Εαν δεν κάνω λάθος, ο υποτιθέμενος εκβιασμός συνέβει το 2006, σωστα; Μα το press-gr τότε το ξέραν μερικοί κολλητοί, ακόμα και τα στατιστικά το λένε ότι γνώρισε άνοδο το 2007, και ειδικά απο το καλοκαίρι και μετά.... Αρα εαν κάποιος ήθελε να εκβιάσει κάποιον άλλο, με το σκεπτικό της δημοσιοποίησης στοιχείων, θα χρησιμοποιούσε ένα μεγάλο μέσο, όχι το press-gr που τότε το βλέπανε μερικές εκατοντάδες άνθρωποι! Εαν απλά ήθελε να συκοφαντήσει, τότε στο press-gr, σιγά τα ωά. Είπε κάποιος μερικές ψευτιές σε 100 -200 ανθρώπους. Στα καφενεία λέγονται περισσότερα σε δεκάδες χιλιάδες κόσμο... Το όλο πράγμα χωλαίνει...

    Πάμε σε κάτι άλλο. Στα περι συκοφαντιών κλπ, κλπ. Εαν το site λέει μπούρδες, και φαίνεται αρκετά αυτό, τότε ανάλογα "βαφτίζεται" και απο το κόσμο. Οσο έχει μικρή αναγνωσιμότητα, ουδείς ενδιαφέρεται. Μήπως είναι τυχαίο το γεγονός ότι απέκτησε ξαφνικά το ενδιαφέρον των "μεγάλων" όταν έπιασε αναγνωσιμότητες ανάλογες μιας κανονικής εφημερίδας; Επειτα και στην τηλεόραση δεν έχουμε συκοφαντίες, ακόμη και εδώ έγιναν πολλές συζητήσεις πχ για τον Μάκη μέγα συκοφάντη πχ του Κορκολή και άλλων, αλλά κανείς δεν έκανε νυμίας, του τελευταία βάθρου που πραγματικά φερνει τον απλό άνθρωπο επι ίσοις όροις με τους ισχυρούς αυτού του κόσμου, γινεται προσπάθεια, ώστε η κυριαρχία του φόβου να υπάρχει και στο διαδίκτυο, και για όσους δεν αυτολογοκρίνονται, να δίδεται η ευχέρεια του νόμου στους ισχυρούς να επιβάλουν την λογοκρισία. Το εαν κάποιος συκοφαντήσει κάποιον άλλο, δεν είναι λόγος για να γίνει νομιμοποίηση του ελέγχου. Ηδη για όσους δεν το ξέρουν, οι πάροχοι ειναι υποχρεωμένοι να διατηρούν επι τριετία τα ηλεκτρονικά ίχνη απο τις δραστηριότητες των συνδρομητών τους. Δηλαδή τεχνικά ανωνυμία δεν υπάρχει. Απλά θεσμικά πρέπει να υπάρξει και το νομικό πλαίσιο, που τώρα δεν υπάρχει, για να σε διπλώσουν σε μια κόλλα χαρτί εαν δεν παίζεις με τους δικούς τους κανόνες και να σε χώνουν μέσα.
    +1000000
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος fantomas : 29-02-08 στις 03:28.

  6. #396
    Το avatar του μέλους shaq141a
    shaq141a Guest

  7. #397
    Εγγραφή
    24-01-2003
    Περιοχή
    αρβανιτοχωριον
    Ηλικία
    69
    Μηνύματα
    15.364
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    ISP
    cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΜΑΡΟΥΣΙ
    Router
    speedport entry 2i
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από shaq141a Εμφάνιση μηνυμάτων
    ΒΡΕ σα δεν ντρεπεστε να συμφωνειτε με τους εκβιαστες
    πολιτικων και μικρο-δημοσιογραφων
    ριξτε τους μια αγωγη πονηρε πολιτευτη να ερθουν στα ισα τους
    καθοτι εσας δεν σας πιανει ο νομος....
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος manoulamou : 29-02-08 στις 11:05.
    Τα πέντε "Α" του Μανόλη Γλέζου:
    Αγανάκτηση
    , Αμφισβήτηση, Αυτογνωσία, Αλληλεγγύη, Αντίσταση.

    Μένανδρος:
    Όσοι δεν έχουν
    δικά τους προσόντα, καταφεύγουν στους ενδόξους προγόνους και παππούδες τους, με άλλα λόγια, σε τάφους και μνήματα.

  8. #398
    Εγγραφή
    23-02-2005
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    1.076
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    2048/256
    ISP
    OTEnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΧΟΛΑΡΓΟΣ
    Router
    Draytek Vigor 2700g
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dimitris18 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κάτι ξέρουν; Η Ιαπωνία είναι η χώρα των απαγορέυσεων! Εδώ απογορεύεται η (σκληρή) πορνογραφία. Τί λέμε τώρα; Ποιος κράτος π.χ. θα τολμούσε να το κάνει αυτό;
    Ειρωνικά το έλεγα. Αν είναι ποτέ δυνατόν να βάζει η κυβέρνηση χέρι σε μεγάλα ειδησεογραφικά sites/blogs. Αν αυτό δεν είναι ο ορισμος της χειραγώγησης της κοινής γνώμης τότε τι είναι?
    Και αφήστε τα.. πλατσουρίσματα


  9. #399
    Το avatar του μέλους fantomas
    fantomas Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dimitris18 Εμφάνιση μηνυμάτων
    ....
    νομίζω πως θα συμφωνήσω εδώ με τον οβελους (ακόμη και αν χρησιμοποιεί τεχνικές χειραγώγησης όπως λες). Θεωρώ όπως και οι περισσότεροι εδώ μεσά ότι τα κανάλια είναι σαβουροκάναλα και η μόνη διέξοδος για ενημέρωση (για κάποια θέματα) είναι το internet και κάποιες εφημερίδες όπως η καθημερινή.
    Mα κι εγω θεωρω τα καναλια σαβουροκαναλα. Διαπλοκη και σκουπιδια είναι. Προσεξε τι γινεται όμως, οι ιδιοι ανθρωποι που εχουν τον Τυπο εχουν και τα καναλια. Αρα?…
    Τη διαφορά τη κανουν καποιες μεμονωμενες δημοσιογραφικες εκπομπες που προσφερουν στην ενημερωση και λενε πραγματα που δεν θα τα ακουγες: ενας 30φυλλοπουλος, ενας Σπ.Καρατζαφερης., ενας Χαρδαβελλας, ενας Παπαγιαννης κ.α. Οι υπολοποι είναι προσκυνημενοι γλυφτες, μεσα στη διαπλοκη και τα κομματικα συμφεροντα.
    Η… Καθημερινη ειπες?! Του αλαφουζου? Μα κι αυτος ανηκει στη γνωστη τροϊκα( συμπεριλαμβανονται μπομπολας,λαμπρακης,τεγοπουλος,βαρδινογιανης)που ελεγχει τυπο+tv και ταυτοχρονα αναλαμβανει και όλα τα δημοσια εργα… η συγχρονη μαστιγα της χωρας.
    Το σιγουρο παντως ειναι πως αφου διαβαζεις Καθημερινη θα εισαι και νδ. Παντως εγω δεν τη θεωρω αξιοπιστη(όχι γιατι ειμαι πασοκ, με κανενα απ τα κομματα του κατεστημενου δεν ειμαι) και θα προτιμουσα πχ. την Αυριανη. Τουλαχιστον ο Κουρης δεν είναι διαπλεκομενος.
    Κάτι ξέρουν; Η Ιαπωνία είναι η χώρα των απαγορέυσεων! Εδώ απογορεύεται η (σκληρή) πορνογραφία. Τί λέμε τώρα; Ποιος κράτος π.χ. θα τολμούσε να το κάνει αυτό;
    Σιγα τις απαγορευσεις, επειδη βαζουν μωσαϊκο στις τσοντες τους? Aλλες χωρες τιμωρουν τη πορνογραφια με θανατο.
    Χωρα απαγορευσεων ειναι η τριτοκοσμικη Ελλας: Απαγορευση στα βιντεοπαιχνιδια, απαγορευση τωρα και στο ιντερνετ...
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος fantomas : 29-02-08 στις 18:10.

  10. #400
    Εγγραφή
    31-08-2004
    Περιοχή
    Elbonia
    Ηλικία
    51
    Μηνύματα
    713
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    12288/1024
    ISP
    HOL
    Router
    CellPipe 7130
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από fantomas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τη διαφορά τη κανουν καποιες μεμονωμενες δημοσιογραφικες εκπομπες που προσφερουν στην ενημερωση και λενε πραγματα που δεν θα τα ακουγες: ενας 30φυλλοπουλος, ενας Σπ.Καρατζαφερης., ενας Χαρδαβελλας, ενας Παπαγιαννης κ.α. Οι υπολοποι είναι προσκυνημενοι γλυφτες,
    Πέστα χρυσόστομε! Επιτέλους, κάποιος να αναδείξει τους πραγματικούς δημοσιογράφους.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από fantomas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το σιγουρο παντως ειναι πως αφου διαβαζεις Καθημερινη θα εισαι και νδ.
    Το σίγουρο είναι πως αφού βλέπεις 30φυλλόπουλο και Παπαγιάννη θα είσαι [censored].
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από fantomas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παντως εγω δεν τη θεωρω αξιοπιστη και θα προτιμουσα πχ. την Αυριανη.
    Εμ πες το μας επιτέλους ότι είσαι οπαδός της αξιόπιστης Αυριανής. Να ξέρουμε με τι τραμπ...εμμμ... με τι καλλιεργημένο άνθρωπο έχουμε να κάνουμε.

    Να, για κάτι τέτοια ποστς αξίζει να παρακολουθεί κανείς το φόρουμ. Φτιάχνεις στομάχι μεσημεριάτικα.
    Αν έχεις γράψει τα περισσότερα μηνύματα σε ένα thread, ήρθε η ώρα να σταματήσεις.

  11. #401
    Εγγραφή
    01-09-2007
    Ηλικία
    36
    Μηνύματα
    139
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Υπόψιν πάντως ότι η καθημερινή ήταν η μόνη μεγάλη εφημερίδα που τάχτηκε υπερ των bloggers. Μπορείτε να δείτε και σχετικό θέμα στον πιτσιρικο (pitsirikos.blogspot.com).

  12. #402
    Εγγραφή
    11-03-2005
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    80
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    10999/109999 kbps
    ISP
    Vodafone (μεσω Wind)
    DSLAM
    Wind - ΚΑΛΑΜΑΤΑ
    Router
    ZXHN H267A V1.0
    SNR / Attn
    31.9(dB) / 7.3(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από rho Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η δαιμονοποίηση των bloggers (Γιάννης Παντελάκης -Ελευθεροτυπία)
    {...}
    Σίγουρα υπάρχουν υπερβολές, πάντα ενέχει ο κίνδυνος η ανωνυμία κάποιων bloggers να χρησιμοποιείται με εκβιαστικό ή συκοφαντικό τρόπο. Η ελευθερία, ωστόσο, έχει πάντα ένα κόστος αν και αυτό ακόμα είναι εφικτό να ελαχιστοποιηθεί…
    Αναρωτιέμαι αν είμαι ο μόνος που πρόσεξε ότι ο "blogόφιλος" Παντελάκης εξισώνει την συκοφαντία με τον εκβιασμό?
    (και έτσι στρώνει το δρόμο για να δεχτούμε αδιαμαρτύρητα την όποια λογοκριτική τιμωρία)

    Μα παραπάνω προτεινα, και δεν διάβασα αντιρρήσεις:
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sperxios Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ταυτόγχρονα μπορούμε πάντα να υποδεικνύουμε ότι ενώ η συγκεκριμένη υπόθεση του press-gr ξεκίνησε
    από "εκβιαστικά mail" τώρα ψάχνουν για "ηλεκτρονικά ίχνη συκοφαντικών σχολίων/απαντήσεων".

    * Το πρώτο είναι κακούργημα, καταδικαστέο, μεμονωμένο,
    * το δεύτερο είναι πλημμέλημα, έγκλημα λόγου και απειλεί εν δυνάμει όλους μας!
    (και αν δεν είχε μεσολαβήσει η άρση του απόρρητου από google μέσω του πρώτου, δεν θα προχώραγε!)
    Γα να το πω χοντρα, δεν συμφωνείτε ότι κάτι τέτοιες απόψεις, οι οποίες βάζουν στο ίδιο τσουβάλι τους εκβιαστές με τους , τους σάτυρικούς σχολιαστές, τους άσεμνους, τους προσβλητικούς ή ακόμα και τους συκοφάντες,
    ποινικοποιούν τη σκέψη?

  13. #403
    Εγγραφή
    24-01-2003
    Περιοχή
    αρβανιτοχωριον
    Ηλικία
    69
    Μηνύματα
    15.364
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    ISP
    cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΜΑΡΟΥΣΙ
    Router
    speedport entry 2i
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dimitris18 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Υπόψιν πάντως ότι η καθημερινή ήταν η μόνη μεγάλη εφημερίδα που τάχτηκε υπερ των bloggers. Μπορείτε να δείτε και σχετικό θέμα στον πιτσιρικο (pitsirikos.blogspot.com).
    http://portal.kathimerini.gr/4dcgi/_...02/2008_223453
    Τα πέντε "Α" του Μανόλη Γλέζου:
    Αγανάκτηση
    , Αμφισβήτηση, Αυτογνωσία, Αλληλεγγύη, Αντίσταση.

    Μένανδρος:
    Όσοι δεν έχουν
    δικά τους προσόντα, καταφεύγουν στους ενδόξους προγόνους και παππούδες τους, με άλλα λόγια, σε τάφους και μνήματα.

  14. #404
    Εγγραφή
    07-07-2007
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    8
    Downloads
    22
    Uploads
    0
    Δεν ξέρω αν βρίσκομαι στην σωστή θέση αλλά θα ήθελα να πω μια γνώμη χωρίς να έχω διαβάσει όλα τα posts.

    Η τελευταία συμφωνία με την Μicrosoft του Υπουργείου Οικονομικών, η πρόταση και η απόρριψη απ' την Google της εξαγοράς της απ' την Microsoft σημαίνει την έναρξη ενός πολέμου
    που τα πρώτα πυρά της Microsoft σε συνεργασία με την ελληνική Κυβέρνηση εναντίον της Google και του δημοφιλέστατου προϊόντος του blogger δέχονται την πρώτη βολή. Δαιμονοποιείται ο blogger σαν προϊόν, για να εξαναγκάσει την Google σε συνθηκολόγηση και ίσως και σε έκπτωση και επανεξέταση της πρότασης εξαγοράς.
    Η αδυναμία να βρούμε ποιός το έκανε (είμαι εγώ ο Τουρσουνίδης είναι αστεία. Φαντάζομαι πως δεν υπάρχει συνενοχή σ' αυτή την ιστορία γιατί αλλιώς είμαστε κακοί bussinessmen.

    "Eίπαμε να αγοράσουμε την Microsoft κι όχι η Microsoft την Google".


    Το blog δεν το ξέρω αλλά παρακαλώ ενημερώστε μας γενικότερα εκτός απ' το όνομα του blog
    για όλα τα εγκλήματα που έχει διαπράξει, ποιούς αφορούν αυτά τα εγκλήματα και ποιοί έχουν πάρει τα λεφτά των εκβιασμών. Το πράγμα μου φαίνεται "οικογενειακή υπόθεση". Αν είναι έτσι ας ληθεί έτσι κι ας αφήσει ήσυχο τον blogger.:

  15. #405
    Εγγραφή
    29-03-2004
    Μηνύματα
    1.145
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΘΗΝΑ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από melabus Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν ξέρω αν βρίσκομαι στην σωστή θέση αλλά θα ήθελα να πω μια γνώμη χωρίς να έχω διαβάσει όλα τα posts.

    Η τελευταία συμφωνία με την Μicrosoft του Υπουργείου Οικονομικών, η πρόταση και η απόρριψη απ' την Google της εξαγοράς της απ' την Microsoft σημαίνει την έναρξη ενός πολέμου
    που τα πρώτα πυρά της Microsoft σε συνεργασία με την ελληνική Κυβέρνηση εναντίον της Google και του δημοφιλέστατου προϊόντος του blogger δέχονται την πρώτη βολή. Δαιμονοποιείται ο blogger σαν προϊόν, για να εξαναγκάσει την Google σε συνθηκολόγηση και ίσως και σε έκπτωση και επανεξέταση της πρότασης εξαγοράς.
    Η αδυναμία να βρούμε ποιός το έκανε (είμαι εγώ ο Τουρσουνίδης είναι αστεία. Φαντάζομαι πως δεν υπάρχει συνενοχή σ' αυτή την ιστορία γιατί αλλιώς είμαστε κακοί bussinessmen.

    "Eίπαμε να αγοράσουμε την Microsoft κι όχι η Microsoft την Google".


    Το blog δεν το ξέρω αλλά παρακαλώ ενημερώστε μας γενικότερα εκτός απ' το όνομα του blog
    για όλα τα εγκλήματα που έχει διαπράξει, ποιούς αφορούν αυτά τα εγκλήματα και ποιοί έχουν πάρει τα λεφτά των εκβιασμών. Το πράγμα μου φαίνεται "οικογενειακή υπόθεση". Αν είναι έτσι ας ληθεί έτσι κι ας αφήσει ήσυχο τον blogger.:
    Καλή η θεωρία συνομωσίας αλλά υπάρχει ένα βασικό λάθος...
    Η Microsoft δεν πήγε να εξαγοράσει τη Google αλλά τη Yahoo και όπως σωστά λες αυτή (η Υ!) αρνήθηκε...
    Φυσικά μπάζει και αλλού, όπως στο "δημοφιλέστατο μπλόγκερ" αλλά αφού είναι λάθος η πρώτη παραδοχή δεν υπάρχει θεωρία συνομωσίας ούτως ή άλλως

Σελ. 27 από 30 ΠρώτηΠρώτη ... 717222526272829 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Έφοδος της Αστυνομίας στην Ομόνοια για τις εφημερίδες με τα «ροζ» DVD
    Από stelpas στο φόρουμ Πολιτική, Κοινωνικά Θέματα, Επιστήμες και Aθλητισμός
    Μηνύματα: 128
    Τελευταίο Μήνυμα: 08-05-07, 19:51

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας