Σελ. 11 από 73 ΠρώτηΠρώτη ... 6910111213162131 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 151-165 από 1084
  1. #151
    Εγγραφή
    29-06-2005
    Μηνύματα
    15.833
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    ISP
    .
    Επιβεβαιωνω οτι εχω 4 ατομα στη λιστα.

    Θυμίζω:

    Εφόσον συμφωνείτε και αντιμετωπίζετε παρόμοιο πρόβλημα περιορισμού της ταχύτητας σε Torrents, DC κτλ και έχετε αποκλείσει άλλες πιθανές αιτίες (η κάθε λάθος δήλωση αποδυναμώνει παρά ενδυναμώνει την επιστολή) τότε στέλνετε προς εμένα με προσωπικό μήνυμα (pm)

    -Ονοματεπώνυμο
    -Ταχυδρομική διεύθυνση και email
    -Κινητό ή σταθερό τηλέφωνο
    -Account ΟΤΕ/ΟΤΕΝΕΤ στο οποίο παρουσιάζεται το πρόβλημα

  2. #152
    Εγγραφή
    19-10-2003
    Περιοχή
    Αττική
    Μηνύματα
    664
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    10240/1024
    ISP
    Forthnet
    Router
    ZXHN H108N V2.5
    SNR / Attn
    6(dB) / 39,2(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Δε ξέρω τι παίχτηκε, αλλά ευχαριστώ!!!!! Έβαλα utorrent 1.8 Και από 30 μέγιστο (με azureus) πήγα....στο 100!Είναι δυνατόν;;;;; Τι να πώ...για άλλη μια φορά βρήκατε λύση! Αυτό που δε καταλαβαίνω είναι τι παίζεται από πίσω! Μπορεί κάποιος να μου εξηγήσει γιατί με το utorrent δεν υπάρχει τέτοιο πρόβλημα; Πως καταφέρνει και γλιτώνει το TS;
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Sofos : 26-02-08 στις 03:07.
    Έσσεται ήμαρ συνέλληνες!

  3. #153
    Εγγραφή
    25-03-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    21
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ HOL Full
    Ταχύτητα
    6144/1024
    ISP
    HOL
    DSLAM
    HOL - ΣΚΑΓΙΟΠΟΥΛΕΙΟ
    Router
    Netfaster wlan
    SNR / Attn
    23.8(dB) / 11.3(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Sofos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δε ξέρω τι παίχτηκε, αλλά ευχαριστώ!!!!! Έβαλα utorrent 1.8 Και από 30 μέγιστο (με azureus) πήγα....στο 100!Είναι δυνατόν;;;;; Τι να πώ...για άλλη μια φορά βρήκατε λύση! Αυτό που δε καταλαβαίνω είναι τι παίζεται από πίσω! Μπορεί κάποιος να μου εξηγήσει γιατί με το utorrent δεν υπάρχει τέτοιο πρόβλημα; Πως καταφέρνει και γλιτώνει το TS;
    Δεν πρόκειται για λύση αλλά για αντίμετρα... Η νέα έκδοση του μtorrent έχει βελτιωμένο encryption που προς το παρόν δεν ανιχνεύεται από το TS scheme που εφαρμόζεται "θεωρητικά" - μέχρις αποδείξεως του αντίθετου - από τον ΟΤΕ.

    Από τη στιγμή που η γραμμή δεν παίζει σωστά με παλαιότερες εκδόσεις ή άλλα p2p πρωτόκολα, όπως του Direct Connect για παράδειγμα, λύση δεν υφίσταται κατά την προσωπική μου άποψη. Το μόνο που μπορούμε να κάνουμε σε αυτή τη φάση είναι να πιέσουμε προς τη σωστή κατεύθυνση.

    Ένα ευχαριστώ στα παιδιά που ασχολήθηκαν με το θέμα και καλή μας επιτυχία!

    ΥΓ. Μετά τον στρατό έκανα αίτηση για adsl, και το πρόβλημα υπάρχει από την πρώτη μέρα που ενεργοποιήθηκε η γραμμή, συνεπώς δεν τίθεται θέμα "heavy users" σε αυτή τη φάση. Το pattern φαίνεται να είναι εντελώς τυχαίο. Πιθανόν δοκιμαστικό στάδιο?
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος eufonia : 26-02-08 στις 04:06.

  4. #154
    Εγγραφή
    19-10-2003
    Περιοχή
    Αττική
    Μηνύματα
    664
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    10240/1024
    ISP
    Forthnet
    Router
    ZXHN H108N V2.5
    SNR / Attn
    6(dB) / 39,2(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Εγώ θεωρώ ότι γίνεται σε περιοχές με μεγάλο φορτίο και κακές υποδομές! Δε ξέρω αν σε αυτό ωφείλεται το γεγονός ότι δεν μπορώ να μπώ σε msn εδώ και κάμποσο καιρό (δεν υπάρχει θέμα firewall) και σήμερα αφού το γύρισα σε utorrent μπήκα για πρώτη φορά έστω και για λίγο!

    Πάντως πραγματικά....αυτό είναι μακράν το χειρότερο πράγμα που θα μπορούσαι να κάνει κάποιος provider! Είμαι στο τσάκ να τον ακυρώσω και ας υπάρχει κόστος διακοπής! Το μόνο σίγουρο είναι....ότι δε πρόκεται να μείνω (μετά το υποχρεωτικό εξάμηνο) ούτε να ξαναεπιστρέψω σε ΟΤΕ ότι και να γίνει! Το υπόσχομαι!
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Sofos : 26-02-08 στις 04:21.
    Έσσεται ήμαρ συνέλληνες!

  5. #155
    Εγγραφή
    23-12-2005
    Περιοχή
    Μαρούσι
    Μηνύματα
    112
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    ISP
    On Telecoms
    SNR / Attn
    8(dB) / 22(dB)
    Στο Μαρούσι που μένω δε νομίζω να φταίνε οι κακές υποδομές...

  6. #156
    Εγγραφή
    19-10-2003
    Περιοχή
    Αττική
    Μηνύματα
    664
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    10240/1024
    ISP
    Forthnet
    Router
    ZXHN H108N V2.5
    SNR / Attn
    6(dB) / 39,2(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Προειδοποιήστε τους πάντες για το τι παίζει! Είναι μεγάλο πακέτο!
    Έσσεται ήμαρ συνέλληνες!

  7. #157
    Εγγραφή
    07-01-2006
    Μηνύματα
    44
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ OTE
    Ταχύτητα
    22186/1023
    Router
    ST 585i V6
    Πρέπει όποιος έχει πρόβλημα να γίνουμε ένα, για να μπορέσει η ΕΕΤΤ να κάνει ερευνά όσο μπορεί επάνω σε αυτό το θέμα, για να ξέρουμε τι θα κάνουμε ο καθένας μετά.
    Δεν υπάρχει φόβος για κάτι, δεν κάνουμε κάτι κακό, λέμε τα πράγματα όπως έχουν, είναι δύσκολο το πρόβλημα δεν είναι έχω γενικό πρόβλημα ταχύτητας αλλά μονό σε p2p, ας προσπαθήσουμε και βλέπουμε.

  8. #158
    Εγγραφή
    26-02-2008
    Ηλικία
    35
    Μηνύματα
    33
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    14974/1020
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΜΕΓΑΡΑ
    Router
    speedtouch tg585v7
    SNR / Attn
    6.5(dB) / 26.5(dB)
    θελω να σας πω επειδη αναφερθηκε προηγουμενος οτι στην πατρα που εχει μεγαλη ζητηση ησως το προβλημα ειναι μεγαλυτερο αντιθετοσ εγω με client azureus 3.0.4.2 εχω ταχυτητες οικανοποιητικεσ δηλαδη κατεβασμα σε private tracker 200kbyte/s me otenet 2048/256. Αλλα ισωσ δεν εχουν επιβαλει ts σε ip του τει πατρασ οπου εχω εγω. Σας το λεω μηπως βοηθησει σε κατι αυτο στην επιστολη που θα στειλετε. συμφωνω απολυτα με την επιστολη. καλα αποτελεσματα παιδια.

  9. #159
    Εγγραφή
    29-06-2005
    Μηνύματα
    15.833
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    ISP
    .
    Βασικα το IP Range του GRNET ειναι πραγματι αλλη υποθεση... εκει εχεις γραμμη ΟΤΕ αλλα παιρνεις internet απο το ΕΔΕΤ. Αρα αν γινει TS ειναι ειτε στη γραμμη (δεν εχει παρατηρηθει κατι τετοιο) ειτε στο ΕΔΕΤ (και εδω δεν εχει παρατηρηθει κατι τετοιο).

  10. #160
    Εγγραφή
    17-07-2004
    Περιοχή
    UK/GR
    Ηλικία
    34
    Μηνύματα
    1.711
    Downloads
    15
    Uploads
    0
    Άρθρα
    2
    ISP
    N/A
    To account OTE/OTENET μήπως πρέπει να αφαιρεθεί;

    Υπάρχουν και άτομα τα οποία απλά θέλουν να υποστηρίξουν την κίνηση αλλά, είτε δεν έχουν πρόβλημα με το TS, είτε δεν έχουν τέτοια σύνδεση.
    (δεν λέω για μένα)

    Και άτομα τα οποία πολύ απλά δεν θέλουν να συνδέσουν τα στοιχεία που θα σταλλούν στην ΕΕΤΤ με το OTE/OTENET account τους.
    (εδώ μάλλιστα! μιλάω για μένα)

  11. #161
    Το avatar του μέλους shaq141a
    shaq141a Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kostas_pav Εμφάνιση μηνυμάτων
    To account OTE/OTENET μήπως πρέπει να αφαιρεθεί;

    Υπάρχουν και άτομα τα οποία απλά θέλουν να υποστηρίξουν την κίνηση αλλά, είτε δεν έχουν πρόβλημα με το TS, είτε δεν έχουν τέτοια σύνδεση.
    (δεν λέω για μένα)

    Και άτομα τα οποία πολύ απλά δεν θέλουν να συνδέσουν τα στοιχεία που θα σταλλούν στην ΕΕΤΤ με το OTE/OTENET account τους.
    (εδώ μάλλιστα! μιλάω για μένα)
    Μα μετά πως θα έχει έστω και ελάχιστη αξιοπιστία η καταγγελία. Μάζεμα υπογραφών είναι, δηλαδή λέμε τα πραγματικά μας στοιχεία.

  12. #162
    Εγγραφή
    17-07-2004
    Περιοχή
    UK/GR
    Ηλικία
    34
    Μηνύματα
    1.711
    Downloads
    15
    Uploads
    0
    Άρθρα
    2
    ISP
    N/A
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από shaq141a Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μα μετά πως θα έχει έστω και ελάχιστη αξιοπιστία η καταγγελία. Μάζεμα υπογραφών είναι, δηλαδή λέμε τα πραγματικά μας στοιχεία.
    Νομίζω ότι σε μία άλλη κίνηση παλαιότερα είχαμε χρησιμοποιήσει αριθμό ταυτότητας.

    Στην πραγματικότητα συμβαίνει το εξής:

    Όπως ήδη έχουμε παρατηρήσει δεν συμβαίνει σε όλες τις συνδέσεις. Και σε κάποιες περιπτώσεις συμβαίνει για λίγο καιρό και μετά δουλεύει κανονικά. Μετά από λίγο καιρό το πρόβλημα ξανααρχίζει.
    Εγώ είμαι σε μία τέτοια περίπτωση. Αυτή τη περίοδο μου δουλεύει κανονικά. Όμως δεν ξέρω αν σε 1 εβδομάδα ή 1 μήνα θα ισχύει το ίδιο.
    "Συνεπώς, ναι θέλω να συμμετέχω σε αυτή τη προσπάθεια αλλά το πρόβλημα δεν υφίσταται προς το παρών ή δεν είναι μόνιμο".

    Έχω την εντύπωση ότι και άλλα άτομα βρίσκονται ακριβώς στην ίδια περίπτωση με εμένα.

  13. #163
    Εγγραφή
    07-09-2002
    Περιοχή
    Greece
    Μηνύματα
    1.352
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΝΤΕΛΗ
    Router
    ZTE ZXDSL 931VII
    SNR / Attn
    31(dB) / 0(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kostas_pav Εμφάνιση μηνυμάτων
    Νομίζω ότι σε μία άλλη κίνηση παλαιότερα είχαμε χρησιμοποιήσει αριθμό ταυτότητας.

    Στην πραγματικότητα συμβαίνει το εξής:

    Όπως ήδη έχουμε παρατηρήσει δεν συμβαίνει σε όλες τις συνδέσεις. Και σε κάποιες περιπτώσεις συμβαίνει για λίγο καιρό και μετά δουλεύει κανονικά. Μετά από λίγο καιρό το πρόβλημα ξανααρχίζει.
    Εγώ είμαι σε μία τέτοια περίπτωση. Αυτή τη περίοδο μου δουλεύει κανονικά. Όμως δεν ξέρω αν σε 1 εβδομάδα ή 1 μήνα θα ισχύει το ίδιο.
    "Συνεπώς, ναι θέλω να συμμετέχω σε αυτή τη προσπάθεια αλλά το πρόβλημα δεν υφίσταται προς το παρών ή δεν είναι μόνιμο".

    Έχω την εντύπωση ότι και άλλα άτομα βρίσκονται ακριβώς στην ίδια περίπτωση με εμένα.
    Δηλαδη εχεις και προσωπική εμπειρια και θεωρεις οτι υπαρχει προβλημα αλλα φοβασαι οτι θα σου βαλουν κοφτη σαν εκδικηση? Ισα ισα βαζοντας το ονομα σου και το account σου στην καταγγελια, εγω νομιζω οτι μπορει να εχει και το αντιθετο αποτελεσμα, δηλαδη να σας βγαλουν απο τον κοφτη (αν μπορει οντως να μπει ανα username και δεν ειναι σε συγκεκριμενα IP ή κατι αλλο).

  14. #164
    Εγγραφή
    06-04-2006
    Περιοχή
    θεσσαλονικη-χαριλαου
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    398
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    2048/256
    ISP
    OTEnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΧΑΡΙΛΑΟΥ
    η μονη λυση ειναι να βρεθει encryption Και για το dc++ Και αλλα προγραμματα

  15. #165
    Το avatar του μέλους EvilHawk
    EvilHawk Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από shaq141a Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το μόνο που ίσως λείπει είναι μία διαμαρτυρία για την εντονότητα του TS. Δηλαδή μιλάμε για ούτε το 1/10 της γραμμής στα torrents ενώ στα edk,DC είναι σχεδόν απενεργοποιημένα. Δηλαδή ότι όποια δικαιολογία και να έχει ο ΟΤΕ έχει καταστήσει τις υπηρεσίες ουσιαστικά ανενεργές και όχι απλά ότι θα καθυστερούν "λίγο".
    Οκ, αφού το ed2k είναι απενεργοποιημένο, εγώ κατεβάζω από το υπερπέραν ...

Σελ. 11 από 73 ΠρώτηΠρώτη ... 6910111213162131 ... ΤελευταίαΤελευταία

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας