Σελ. 5 από 73 ΠρώτηΠρώτη ... 34567101525 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 61-75 από 1084
  1. #61
    Εγγραφή
    17-01-2008
    Μηνύματα
    319
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    14000/983
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΡΤΕΜΙΔΑ Α
    Router
    Thomson 585
    SNR / Attn
    8(dB) / 19(dB)
    Δεν αμφισβητεί κανείς τα παραδειγματα ,αλλα βλέπουμε ότι όλες οι εκδόσεις μtorrent έχουν outgoing encryption . ,στην συγκεκριμένη beta 1,8 που αναφέρεται σαφώς δουλεύει πολύ καλύτερα στις περισσότερες περιπτώσεις,αλλά σαν beta εχει bugs ,και έχω δεί να κολλάει και να πέφτει η ταχύτητα μετά από κάποιο χρόνο,οπότε όσο κατέβασες κατέβασες,....πράγμα που δεν ισχύει σε άλλες εκδόσεις.

    Παρόλα αυτά όσο καιρό την δουλευα (πρίν ξαναγυρίσω στην 1,61 που είδα μου δουλεύει σταθερότερα με forced encryption),η 1,8 βετα και με outgoing encryption disable,αρκετές φορές πάει πολύ καλύτερα σε ορισμένα torrent,προφανώς κάπου εξαρτάται από τους trackers ,seeders κλπ

    Οπότε γνώμη μου αν δείτε δεν τραβαει η 1,8 δοκιμάστε και με encryption disable
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Leonidas33 : 25-02-08 στις 01:35.

  2. #62
    Το avatar του μέλους shaq141a
    shaq141a Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από DamianDoi Εμφάνιση μηνυμάτων
    εγω απλα για αλλη μια φορα θα προσθεσω "και κουραστηκα να το λεω"........
    με το να κοροιδεψεις το traffic shaping με το encryption καποιου torrent client δεν σημαινει οτι το traffic shaping παυει να υπαρχει..εχετε κυριολεκτικα κανει 100000000 αναφορες σε αλλαγη του utorrent σε 1.8 και να κανετε τεστ πανω σε αυτο για να δειτε τι γινεται.....
    υπαρχει καποιος εδω μεσα που να μπορει να καταλαβει οτι ειναι και τα αλλα p2p???ΜΠΟΡΕΙ??
    Aναφερομαι καθαρα σε αυτους που λενε οτι εχουν προβλημα με TS...ναι ειμαι και εγω ενας απο αυτους αλλα δεν εχω κωλησει με το παλιο utorrent..
    λετε σε ολους να κανουν τεστ συμφονα με εκδοσεις του utorrent για να βγαλετε συμπερασματα.με αυτο τον τροπο δεν λυνεται τιποτα..παραθετω αποτελεσματα απο fulDC.



    ολοι οι χρηστες ειναι με 10mbit upload

    KΑΙ ΤΩΡΑ ΑΚΟΜΑ ΠΙΟ ΟΜΟΡΦΑ



    ΚΑΙ ΟΙ 31 ΧΡΗΣΤΕΣ ΕΙΝΑΙ ΟΛΟΙ ΜΕ 100mbit UPLOAD

    τα αποτελεσματα αυτα δεν ειναι τυχαια...αυτο γινεται ολοη μερα και ολες τις ωρες τησ ημερας εδω και 20 μερες...οποτε οποια ωρα και να παρω screens θα δειτε τα ιδια..
    το οτι υπαρχει traffic shaping το λεω και το φωναζω ολο αυτο τον καιρο οχι συμφονα με τα τορρεντσ αλλα συμφονα με το dc++ αλλα κανενας δεν με ακουει
    φυσικα εννοειται οτι τα ιδια χαλια γινονται και στο utorrent...
    οπως βλεπεται απο τους περισοτερους χρηστες στα screesns περνω κοντα στο 1κβ/ς..
    ε λοιπον αυτο ακριβως η σχεδον γινεται και στα τορρεντσ για αυτο δεν πιανει ταχυτητα οποιος παραπονιεται..το dc το χρησιμοποιω 4 χρονια ασταματητα..ειμαι Operator σε 5 private hubs.
    τετοια χαλια δεν ειδα ΠΟΤΕ παρα μονο την 2η μερα και μετα που εβαλα conn-x 24mbit..
    αυτο ειναι αλλο ενα στοιχειο για να προχωρησουμε εναντια στον ΟΤΕ.
    Συγχαρητήρια στον ΟΤΕ. Αυτό είναι ντροπή για τη χώρα μας. Τέτοιο TS ούτε ο Rogers δεν έκανε. Μιλάμε έχουν ξεφύγει οι τύποι. Δεν έβαλες όμως τα control : Download από FTP/HTTP.

  3. #63
    Εγγραφή
    10-02-2006
    Περιοχή
    Αμπελογκάρντεν
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    702
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    8192/384
    ISP
    Conn-x OTE/Otenet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΘΗΝΑΣ
    Router
    Sagem Fast 1540WG
    SNR / Attn
    21(dB) / 17(dB)
    Δεν έχω να προσθέσω κάτι πιο επικοδομιτικό στη συζήτηση, εκτός από το γεγονός ότι αλλάζοντας από utorrent 1.7 σε 1.8 με encryption enabled είδα τη μέρα με τη νύχτα.

    Μου κίνησε το ενδιαφέρον το παρόν thread γιατί πολύ απλά κι εγώ όντας conn-x χρήστης, την τελευταία βδομάδα παρατήρησα τρελλή πτώση στις ταχύτητες p2p. Παρόλαυτά δε θέλω να βιαστώ και να γίνω συνομοσιολόγος πριν βγουν ακράδαντα στοιχεία.
    Η ζωή είναι δύσκολη;; Σε σχέση με τί;;;

  4. #64
    Εγγραφή
    06-02-2008
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    62
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από shaq141a Εμφάνιση μηνυμάτων
    Συγχαρητήρια στον ΟΤΕ. Αυτό είναι ντροπή για τη χώρα μας. Τέτοιο TS ούτε ο Rogers δεν έκανε. Μιλάμε έχουν ξεφύγει οι τύποι. Δεν έβαλες όμως τα control : Download από FTP/HTTP.
    εχεις απολυτο δηκιο..μου διεφυγε εντελως..
    μολις ποσταρα και 2 screens ενα απο http και ενα apo fto ote

  5. #65
    Το avatar του μέλους libe13
    libe13 Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από DamianDoi Εμφάνιση μηνυμάτων
    εγω απλα για αλλη μια φορα θα προσθεσω "και κουραστηκα να το λεω"........
    με το να κοροιδεψεις το traffic shaping με το encryption καποιου torrent client δεν σημαινει οτι το traffic shaping παυει να υπαρχει..εχετε κυριολεκτικα κανει 100000000 αναφορες σε αλλαγη του utorrent σε 1.8 και να κανετε τεστ πανω σε αυτο για να δειτε τι γινεται ......... ........ .............
    Φοβερο!!!!
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος EvilHawk : 06-03-08 στις 14:16.

  6. #66
    Εγγραφή
    12-01-2005
    Μηνύματα
    138
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    10240/1024
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    Ο.Τ.Ε. - ΑΛΥΣΙΔΑ
    Να συμφωνήσω απόλυτα με τον DamianDoi. Και να προσθέσω: Limewire με οποιαδήποτε σύνδεση Oτενέτ μέχρι τα 4ΜΒ, εκμεταλλευόταν όλο το εύρος. Την ίδια μέρα που αναβαθμίστηκα σε 8MB τα 400ΚΒ/sec έγιναν 20 το ανώτερο. Κι από 100 χρήστες να έπαιρνα το αρχείο. Και τα ίδια χάλια συνεχίστηκαν με 24ΜΒ Conn-x. Είναι πλέον ηλίου φαεινότερο το τι κάνει ο ΟΤΕ. Κι αν αυτό δεν είναι εμπορική απάτη, τότε τι είναι. Υπογράφουμε πουθενά για κάτι τέτοιο; Το λέει σε καμμιά διαφήμιση του ίσως;;; Αν κάποιος γνωρίζει τρόπους αντίδρασης σοβαρούς και αποτελεσματικούς, ας το πει για να συμμετέχω.

  7. #67
    Το avatar του μέλους libe13
    libe13 Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Kiwi Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν έχω να προσθέσω κάτι πιο επικοδομιτικό στη συζήτηση, εκτός από το γεγονός ότι αλλάζοντας από utorrent 1.7 σε 1.8 με encryption enabled είδα τη μέρα με τη νύχτα.

    Μου κίνησε το ενδιαφέρον το παρόν thread γιατί πολύ απλά κι εγώ όντας conn-x χρήστης, την τελευταία βδομάδα παρατήρησα τρελλή πτώση στις ταχύτητες p2p. Παρόλαυτά δε θέλω να βιαστώ και να γίνω συνομοσιολόγος πριν βγουν ακράδαντα στοιχεία.
    Τρεξε και συ καποια test για να βεβαιωθεις και να παψεις να κανεις εικασιες!Οταν τα κανεις ποσταρε να τα δουμε ολοι και να εδραιωσουμε μια πιο στερεα αποψη γυρω απο το ts που εφαρμοζει ο OTE!

  8. #68
    Εγγραφή
    06-02-2008
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    62
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    και επισης να προσθεσω οτι τα αποτελεσματα μπορουν χρησημοποιηθουν με οποινδηποτε τροπο εναντια στον οτε διοτι το θεμα των screens δεν εχει να κανει με θεματα πειρατιας μιας και στισ πρωτεσ φωτογραφιες απλα παιρνω λιστες χρηστων και στισ αλλες κατεβαζω απο επισημα site

  9. #69
    Το avatar του μέλους libe13
    libe13 Guest
    υπαρχουν και οι linux διανομες για download μεσω torrent!!

  10. #70
    Εγγραφή
    25-02-2007
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    645
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    12.366 / 990
    ISP
    HOL
    DSLAM
    HOL - ΓΕΡΑΚΑΣ
    Router
    Net Faster
    SNR / Attn
    11(dB) / 27,5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Βασικά έπειτα από πολυ καιρό μπηκα πάλι στο site χθες, και διαβασα τι γινεται με τον ΟΤΕ, ή τουλάχιστον τι υποθέτουμε ότι γίνεται. Από τεχνολογικής απόψεως είμαι εντελώς άσχετος. Απλά θα παραθέσω τι συμβαίνει σε μένα. Ανέφερα και σε άλλο post ότι με την 1.8, πάω κανονικά (400+ σε 4αρα σύνδεση από τον "επαναστατικό" tracker σε τορρεντ με 800S/10L, ενώ με την 1.7.7 με το ζόρι καμιά 60άρα στα καλά, αλλά με πολλά πανω-κατω. Επίσης δεν ξέρω αν έχει σχέση, αλλά αντιμετωπίζω και άλλο πρόβλημα τελευταία. Άμα βάλω 5-6 τόρρεντς με πολλούς peers, η σύνδεση πέφτει. Αν έχω 2 με 3 το πολύ, τότε όλα πανε καλά. Πρόβλημα ρυθμίσεων δεν υπάρχει, διότι δουλέυω έτσι πάρα πολύ καιρό, χωρίς κανένα πρόβλημα. Και απλά αναρωτιέμαι αν δηλαδή κάποιο υποτιθέμενο μπλοκάρισμα στο να συνδεόμαστε με πολλους peers, έχει και ως αποτέλεσμα να πέφτουν οι συνδέσεις όταν παει να γινει κατι τέτοιο....

  11. #71
    Εγγραφή
    20-07-2003
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    11.096
    Downloads
    93
    Uploads
    16
    ISP
    HOL
    είναι οφθαλμοφανές ότι μιλάμε για πρόβλημα του utorrent
    όλοι όσοι αναφέρουν προβλήματα τρέχουν αυτόν τον client, δεν είναι τυχαίο.

    Αλλάξτε client ριζικά

    Διαφορετικά ας μου εξηγήσει κάποιος πως υπάρχουν μέλη εδώ μέσα που αναφέρουν ότι είδαν το φως το αληθινό με την χρήση παλιότερης έκδοσης του utorrent (1.6) που σε σχέση προφανώς με την 1.7 που τρέχει τώρα είναι πίσω στο encryption (και υποθέτω όχι μόνο σε αυτό)

    ........Auto merged post: no_logo added 1 Minutes and 53 Seconds later........

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tsiouficto Εμφάνιση μηνυμάτων
    Άμα βάλω 5-6 τόρρεντς με πολλούς peers, η σύνδεση πέφτει. Αν έχω 2 με 3 το πολύ, τότε όλα πανε καλά. Πρόβλημα ρυθμίσεων δεν υπάρχει, διότι δουλέυω έτσι πάρα πολύ καιρό, χωρίς κανένα πρόβλημα. Και απλά αναρωτιέμαι αν δηλαδή κάποιο υποτιθέμενο μπλοκάρισμα στο να συνδεόμαστε με πολλους peers, έχει και ως αποτέλεσμα να πέφτουν οι συνδέσεις όταν παει να γινει κατι τέτοιο....
    καλά σε αυτά τα νήματα έχουμε ακούσει ακόμα και για ανοιγμα/κλείσιμο των ports του ρούτερ από τον ΟΤΕ. Οτι να' ναι δηλαδή
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος no_logo : 25-02-08 στις 02:47. Αιτία: auto merged post

  12. #72
    Το avatar του μέλους libe13
    libe13 Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από no_logo Εμφάνιση μηνυμάτων
    είναι οφθαλμοφανές ότι μιλάμε για πρόβλημα του utorrent
    όλοι όσοι αναφέρουν προβλήματα τρέχουν αυτόν τον client, δεν είναι τυχαίο.

    Αλλάξτε client ριζικά

    Διαφορετικά ας μου εξηγήσει κάποιος πως υπάρχουν μέλη εδώ μέσα που αναφέρουν ότι είδαν το φως το αληθινό με την χρήση παλιότερης έκδοσης του utorrent (1.6) που σε σχέση προφανώς με την 1.7 που τρέχει τώρα είναι πίσω στο encryption (και υποθέτω όχι μόνο σε αυτό)
    Ακριβως την ιδια συμπεριφορα παρουσιαζουν οι εκδοσεις 1.6-1.6.1 με την 1.7.7 μονο η 1.8 η beta διαφερει λογω του καλυιτερου encryption.

  13. #73
    Εγγραφή
    20-07-2003
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    11.096
    Downloads
    93
    Uploads
    16
    ISP
    HOL
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από libe13 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ακριβως την ιδια συμπεριφορα παρουσιαζουν οι εκδοσεις 1.6-1.6.1 με την 1.7.7 μονο η 1.8 η beta διαφερει λογω του καλυιτερου encryption.

    θες να κάτσω να σου βρω μηνήματα που λένε το αντίθετο;
    ξέρεις ότι υπάρχουν

    Για την 1.6 σε σχέση με την 1.7 μιλάω πάντα
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος no_logo : 25-02-08 στις 02:50.

  14. #74
    Το avatar του μέλους libe13
    libe13 Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από no_logo Εμφάνιση μηνυμάτων
    θες να κάτσω να σου βρω μηνήματα που λένε το αντίθετο;
    ξέρεις ότι υπάρχουν

    Για την 1.6 σε σχέση με την 1.7 μιλάω πάντα
    Οπως ξερεις ομως υπαρχουν παρα πολλοι χρηστες-η πλειοψηφια των ελληνων χρηστων-οι οποιοι βγαζουν συμπερασμα απο την χρηση public trackers.Αν ρωτησεις ατομα που χρησιμοποιουν μονο private θα σου δωσουν την ιδια απαντηση με μενα.

  15. #75
    Εγγραφή
    05-08-2004
    Περιοχή
    Νέο Ηράκλειο - Αθήνα
    Ηλικία
    61
    Μηνύματα
    1.477
    Downloads
    44
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    VDSL 100
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΗΡΑΚΛΕΙΟ
    Λοιπόν...πριν 5 λεπτά είχα την 1.77 και πέρασα την 1.8 beta.......παιδιά...καμμία σχέση...κατέβαζα τα ίδια αρχεία πριν το πολύ με 60 και τώρα έπιασα τα 160!!!!!

Σελ. 5 από 73 ΠρώτηΠρώτη ... 34567101525 ... ΤελευταίαΤελευταία

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας