Σελ. 37 από 73 ΠρώτηΠρώτη ... 1727323536373839424757 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 541-555 από 1084
  1. #541
    Το avatar του μέλους EvilHawk
    EvilHawk Guest
    Λίγο ήρεμα με τους χαρακτηρισμούς (έγιναν edit 2-3 μηνύματα για να μην υποχρεωθώ να τα διαγράψω), υπάρχουν πολλοί λόγοι που μπορεί κάποιος να μην θέλει να υπογράψει επώνυμα μια καταγγελία, είναι θέμα προσωπικής επιλογής και αναφαίρετο δικαίωμα τους να επιλέξουν αν θα υπογράψουν ή όχι.

  2. #542
    Εγγραφή
    03-05-2006
    Μηνύματα
    7
    Downloads
    14
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    16384/1024
    ISP
    OTEnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΙΠΠΟΔΡΟΜΟΥ
    Router
    Phillips CGA5722N/TE
    SNR / Attn
    9(dB) / 19(dB)
    DELUGE TO ΛΕΝΕ ΚΑΙ ΟΛΟΙ ΟΙ ISP ΚΛΑΙΝΕ....Η ΜΕΡΑ ΜΕ ΤΗΝ ΝΥΧΤΑ ΣΕ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΤΟ UTORRENT.....ME TO DELUGE ΠΑΝΩ ΑΠΟ 300ΚΒ ΕΝΩ ΜΕ ΤΟ UTORRENT MEXRI 30......
    ΟΝΤΩΣ Ο ΟΤΕ ΚΑΝΕΙ TRAFFIC SHAPING....ΑΛΛΑ Η ΑΧΛΑΔΑ ΕΧΕΙ ΠΙΣΩ ΤΗΝ ΟΥΡΑ....ΛΕΣ ΚΑΙ ΑΜΑ ΘΕΛΕΙΣ ΝΑ ΚΑΤΕΒΑΣΕΙΣ ΚΑΤΙ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ RAPIDSHARE H NETLOAD LINKS....ΟΠΟΥ ΕΚΕΙ ΠΑΕΙ ΣΦΑΙΡΑ....

    ........Auto merged post: fbispdy0 added 3 Minutes and 16 Seconds later........

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από fbispdy0 Εμφάνιση μηνυμάτων
    DELUGE TO ΛΕΝΕ ΚΑΙ ΟΛΟΙ ΟΙ ISP ΚΛΑΙΝΕ....Η ΜΕΡΑ ΜΕ ΤΗΝ ΝΥΧΤΑ ΣΕ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΤΟ UTORRENT.....ME TO DELUGE ΠΑΝΩ ΑΠΟ 300ΚΒ ΕΝΩ ΜΕ ΤΟ UTORRENT MEXRI 30......
    ΟΝΤΩΣ Ο ΟΤΕ ΚΑΝΕΙ TRAFFIC SHAPING....ΑΛΛΑ Η ΑΧΛΑΔΑ ΕΧΕΙ ΠΙΣΩ ΤΗΝ ΟΥΡΑ....ΛΕΣ ΚΑΙ ΑΜΑ ΘΕΛΕΙΣ ΝΑ ΚΑΤΕΒΑΣΕΙΣ ΚΑΤΙ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ RAPIDSHARE H NETLOAD LINKS....ΟΠΟΥ ΕΚΕΙ ΠΑΕΙ ΣΦΑΙΡΑ....
    ΞΕΧΑΣΑ ΝΑ ΑΝΑΦΕΡΩ ΟΤΙ Η ΕΚΔΟΣΗ TOY UTORRENT EINAI H 1.7.7 ΑΛΛΑ ΕΠΕΙΔΗ ΕΒΑΛΑ ΚΑΙ ΤΗΝ 1.8 ΒΕΤΑ ΔΕΝ ΕΙΔΑ ΚΑΜΙΑ ΔΙΑΦΟΡΑ....
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος fbispdy0 : 03-03-08 στις 14:58. Αιτία: auto merged post

  3. #543
    Το avatar του μέλους DSLaManiaC
    DSLaManiaC Guest
    Που κολλάει αυτό τώρα με αυτό που συζητάμε?
    Με ένα update στο λογισμικό του TS θα τα κόψει κι αυτά...

    Καμμία σχέση.

  4. #544
    Εγγραφή
    29-06-2005
    Μηνύματα
    15.836
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    ISP
    .
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από fbispdy0 Εμφάνιση μηνυμάτων
    ΟΝΤΩΣ Ο ΟΤΕ ΚΑΝΕΙ TRAFFIC SHAPING....ΑΛΛΑ Η ΑΧΛΑΔΑ ΕΧΕΙ ΠΙΣΩ ΤΗΝ ΟΥΡΑ....ΛΕΣ ΚΑΙ ΑΜΑ ΘΕΛΕΙΣ ΝΑ ΚΑΤΕΒΑΣΕΙΣ ΚΑΤΙ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ RAPIDSHARE H NETLOAD LINKS....ΟΠΟΥ ΕΚΕΙ ΠΑΕΙ ΣΦΑΙΡΑ....
    Και ποιος εγγυαται οτι απαξ και η δικτυακη ουδετεροτητα παραβιαστει (με αρχη τα p2p), αυριο δε θα περιορισουν και επιλεκτους web προορισμους οπως το rapidshare "επειδη βαραινει το δικτυο" ?

    ΞΕΧΑΣΑ ΝΑ ΑΝΑΦΕΡΩ ΟΤΙ Η ΕΚΔΟΣΗ TOY UTORRENT EINAI H 1.7.7 ΑΛΛΑ ΕΠΕΙΔΗ ΕΒΑΛΑ ΚΑΙ ΤΗΝ 1.8 ΒΕΤΑ ΔΕΝ ΕΙΔΑ ΚΑΜΙΑ ΔΙΑΦΟΡΑ....
    Θελει encryption enabled.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος MNP-10 : 03-03-08 στις 15:02.

  5. #545
    Εγγραφή
    11-07-2005
    Περιοχή
    Λουξεμβούργο
    Ηλικία
    58
    Μηνύματα
    12.570
    Downloads
    6
    Uploads
    1
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500Μ Download/260M Uploa
    ISP
    Διάφοροι. Ολο
    Router
    Fritzbox!7490
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MNP-10 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και ποιος εγγυαται οτι απαξ και η δικτυακη ουδετεροτητα παραβιαστει (με αρχη τα p2p), αυριο δε θα περιορισουν και επιλεκτους web προορισμους οπως το rapidshare "επειδη βαραινει το δικτυο" ?
    Οχι δεν εγγυάται, αλλά αντίθετα και με τις ευλογίες των διάφορων φορέων όπως RIAA, AΕΠΙ και πάει λέγοντας σίγουρα θα επεκταθεί σε οτιδήποτε πρωτόκολλο και πιθανόν servers/δίκτυα ύποπτα για διακινηση και με μεγάλο traffic. Eπειτα σειρά έχουν μεγάλα sites που βγάζουν πολλά φράγκα απο διαφημίσεις. Γιατί να μην πληρώνουν "διόδια", αφού τόσα βγάζουν; Παράδειγμα; Google! Γιατί νομίζετε ότι γίνεται τόση φασαρία στις ΗΠΑ για το network neutrality; Κανείς δεν μπορεί να σου εξασφαλίσει ότι απο την στιγμή που νόμιμα θα γίνεται TS, τι σόι θαναι αυτό, και που μπορεί να το επεκτείνει ο πάροχος. Γιατί μεταξύ cap και TS, δύο αναγκαίων κακών στο περιορισμένο bw που μπορούμε να έχουμε ειδικά με τις μεγάλες 24άρες γραμμές, προτιμώ to CAP;;; . Βέβαια ορισμένοι βλέποντας πολύ κοντοφθαλμα, ότι θα μπορούν να κατεβάζουν πχ 30GB τον μήνα απεύχονται το cap μετα βλεγδυμίας, μην καταλαβαίνοντας ότι βάζουν πολύ χειρότερη λαιμαριά με το TS.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος anon : 03-03-08 στις 15:11.

  6. #546
    Το avatar του μέλους GnF
    GnF Guest
    Απλή ερώτηση. Για να δουλέψει το TS πρέπει να γίνει επιθεώρηση στο πακέτο. Δεν είναι παράνομο αυτό βασιζόμενο στα προσωπικά δεδομένα? Ή δεν φτάνει τόσο βαθειά ώστε να μπορεί να μαζέψει όλα τα πακέτα και να ξαναχτίσει ας πούμε ένα αρχείο? Να μου πείς για τόσους χρήστες θα χρειάζεται τα υπερμηχανάκια για κάτι τέτοιο... αλλά δεν είναι παράνομο? Όπως το να ακούς τη συνομιλία μου? Ή να διαβάζεις τα γράμματά μου?

  7. #547
    Εγγραφή
    18-01-2006
    Περιοχή
    Λατρεμένη αττική πρωτεύουσα, επιτέλους
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    3.659
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    99999/9999
    ISP
    Cyta Hellas
    DSLAM
    Cyta Hellas - Ν. ΣΜΥΡΝΗ
    Router
    ΖΤΕ ΖΧΗΝ Η267Ν
    SNR / Attn
    16.5(dB) / 7.1(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από anon Εμφάνιση μηνυμάτων
    Nομιζω ότι ο βασικότερος λόγος ειναι ο φόβος να δώσουν προσωπικά στοιχεία...
    Είμαι σχεδόν σίγουρος ότι αυτός είναι ο βασικότερος λόγος.

    Και btw θυμάμαι τον yiapap (νομίζω ) να λέει για μια άλλη καταγγελία πριν κανα δυο χρόνα ότι 20-30 υπογραφες είναι μεγάλο νούμερο και θα ληφθεί πραγματικά σοβαρά υπόψη στην ΕΕΤΤ . Και 75-80 υπογραφές παιδιά είναι ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΕΣ ήδη .


    Θα υπέγραφαν και τα αδέλφια μου που έχουν Conn-X , αλλά στην 768 (η οποία παρεπιπτόντως δεν έχει αναβαθμιστεί ακόμα σε 1024 ) τους δεν έχουν παρατηρήσει σχετικό πρόβλημα (Α/Κ : Κως).

    Πάντως , μια καλή κίνηση έκανε ο ΟΤΕ με τις 24αρες και τις σημαντικές μειώσεις τιμών και τώρα σας το βγάζει απ'τη μυτη . Συγνώμη που επεμβαίνω στα εσωτερικά σας εσάς του ΟΤΕ .




    (Ναι , αλλά δεν έχει Traffic Shaping )
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος voithostyrempora2 : 03-03-08 στις 16:29.
    Same shit, different day...
    Επιτυχία είναι το να πηγαίνεις από τη μία αποτυχία στην άλλη,χωρίς να χάνεις το κουράγιο σου.-Winston Churchill
    Θέλω να γίνω αυτός που ήμουν όταν ήθελα να γίνω αυτός που είμαι τώρα...

    This is how it's done, γατάκια Ολλανδοί.

  8. #548
    Εγγραφή
    11-07-2005
    Περιοχή
    Λουξεμβούργο
    Ηλικία
    58
    Μηνύματα
    12.570
    Downloads
    6
    Uploads
    1
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500Μ Download/260M Uploa
    ISP
    Διάφοροι. Ολο
    Router
    Fritzbox!7490
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από GnF Εμφάνιση μηνυμάτων
    Απλή ερώτηση. Για να δουλέψει το TS πρέπει να γίνει επιθεώρηση στο πακέτο. Δεν είναι παράνομο αυτό βασιζόμενο στα προσωπικά δεδομένα?
    Και ναι και όχι. Οπως καταλαβαίνεις, είναι πολύ λεπτό σημείο και ειναι θέμα ερμηνείας. Οι μηχανές με deep packet inspection ναι μεν διαβάζουν περιεχόμενο του πακέτου, αλλά μόνο τόσο ώστε να το ταυτοποιήσουν με τι υπηρεσία πρόκειται. Πχ σε ένα πακέτο απο smtp με το που θα διαβάσει 220 {μπλα - μπλα } ESMTP αυτομάτως θα καταλάβει ότι πρόκειται για smtp χωρίς να διαβάσει όλα τα πακέτα της "συνομιλιας" και χωρίς να χρειάζεται να δεί για ποιές πόρτες μιλάνε. Και επειδή γινεται με αυτόματο τρόπο, χωρίς να αποθηκεύεται τίποτα, άρα κάλλιστα θα μπορούσε να σταθεί η θέση και θα συμφωνούσα τεχνικά, ότι δεν υπάρχει θέμα παραβίασης προσωπικών δεδομένων. Ούτως ή άλλως θα έπρεπε να ξέρετε ότι οι πάροχοι ειναι υποχρεωμένοι να διατηρούν αρχεία μέχρι τρία χρόνια με όλες τις διαδικτυακές "συνομιλίες" που ναι μέν δεν έχουν το περιεχόμενο, αλλά έχουν τα απαραίτητα headers με "ποιούς" (δηλαδή με ποιές ΙΡ) "συνομιλήσατε", και ίσως και headers απο smtp και άλλα. Για τρία χρόνια.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος anon : 03-03-08 στις 16:52.

  9. #549
    Εγγραφή
    06-02-2008
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    62
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Damien601 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αφου το λές οκ...
    Πάντως και σε ξένα δίκτυα έχει παρατηρηθεί να μην παίζει το shoutcast tv οπου υπάρχει ts...
    Και το έχω επιβεβαιώσει με κανα δυο φίλους απο οτενετ..
    Και το δικό μου έπαιζε μέχρι και πριν 1 μήνα 2 δεν άλλαξα τίποτα στον υπολογιστή ούτε ανοιξα έκλεισα πορτ ούτε αλλαξα ιπ...

    εσενα ποιος σε ταλαιπωρεί? οτενετ?
    ναι φιλε μου οτενετ δυστυχως και λεω δυστυχως περισσοτερο για DC++ γιαι το χρησιμοπιω συνεχεια μιασ και ειμαι op σε 5 prive hubs και τωρα εχω ξενερωσει και δεν θελω ουτε να μπαινω.

  10. #550
    Το avatar του μέλους GnF
    GnF Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από DamianDoi Εμφάνιση μηνυμάτων
    ναι φιλε μου οτενετ δυστυχως και λεω δυστυχως περισσοτερο για DC++ γιαι το χρησιμοπιω συνεχεια μιασ και ειμαι op σε 5 prive hubs και τωρα εχω ξενερωσει και δεν θελω ουτε να μπαινω.
    Το βασικότερο πρόβλημά μου είναι το DC++. Κατευάζω πιό αργά και απο 512 γραμμή μόνιμα..... Και δυστηχώς σε αυτό δεν έχω βρει λύση σε αντίθεση με το torrent 1,8

    anon σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση

  11. #551
    Εγγραφή
    12-02-2008
    Περιοχή
    ΕΔΕΣΣΑ
    Μηνύματα
    25
    Downloads
    28
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ HOL Full
    Ταχύτητα
    8192/1024
    ISP
    HOL
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΔΕΣΣΑ
    Router
    U.S.ROBOTICS 9108
    SNR / Attn
    10.4(dB) / 48.0(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από GnF Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το βασικότερο πρόβλημά μου είναι το DC++. Κατευάζω πιό αργά και απο 512 γραμμή μόνιμα..... Και δυστηχώς σε αυτό δεν έχω βρει λύση σε αντίθεση με το torrent 1,8

    anon σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση
    ετσι μπραβω και γω για το DC++ κλαιω πανω απο 2,5 χρονια με αφτο κατεβαζα τουλαχιστον Edit: [ ΧΧΧΧΧΧΧ ],νανε καλα αιωνια του η μνημη. λολ, τι αλο να πουμε ελπιζω να βρεθει καπια λυση.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος MNP-10 : 03-03-08 στις 21:56. Αιτία: ...

  12. #552
    Εγγραφή
    04-11-2006
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    102
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL HOL Full
    Ταχύτητα
    18xxx/8xx
    ISP
    HOL
    DSLAM
    HOL - ΠΕΛΟΠΑΣ
    Router
    Philips CGA3600
    SNR / Attn
    10(dB) / 18(dB)
    Και το TVants εχει προβλημα ουτε μπαλα δεν μπορουμε να δουμε.

  13. #553
    Εγγραφή
    27-05-2006
    Περιοχή
    Άγιοι Ανάργυροι
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    13.406
    Downloads
    21
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10 - 600/120
    ISP
    Cosmote VDSL - 5G
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Router
    UntangleVM on esxi
    Εγώ λέω αντί να μαζεύουμε υπογραφές για τον ΟΤΕ να μαζέψουμε κάνα φράγκο να κάνουμε κάνα γερό Donate στα παλικάρια που κάνουν πχ το utorrent και να το πρωτοκολιάσουν να περνάει σαν e-mail κίνηση στην πόρτα 25
    There's no substitute for experience
    CorollaClub

  14. #554
    Το avatar του μέλους GnF
    GnF Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από BlueChris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ λέω αντί να μαζεύουμε υπογραφές για τον ΟΤΕ να μαζέψουμε κάνα φράγκο να κάνουμε κάνα γερό Donate στα παλικάρια που κάνουν πχ το utorrent και να το πρωτοκολιάσουν να περνάει σαν e-mail κίνηση στην πόρτα 25

    Μέχρι να το βρουν. Και μετά? Ή θα το κρατήσεις κρυφό?

  15. #555
    Εγγραφή
    13-10-2005
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    62
    Μηνύματα
    8.720
    Downloads
    28
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300000/30000
    ISP
    COSMOTE
    Router
    Speedport Plus 2
    πάντως για κάποιον που χρησιμοποιεί σαν client DELUGE δεν φαίνεται να υπάρχει θέμα TS


Σελ. 37 από 73 ΠρώτηΠρώτη ... 1727323536373839424757 ... ΤελευταίαΤελευταία

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας