Εμφάνιση των αποτελεσμάτων της δημοσκόπησης: Τι χρήση κάνω στο κινητό;

Ψήφισαν
432. Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου
  • Δεν έχω ή σπάνια τηλεφωνώ ή στέλνω SMS

    35 8,10%
  • Μια-δυο φορές τη βδομάδα τηλεφωνώ και στέλνω SMS

    81 18,75%
  • Καθημερινά σαν κάμερα ή walkman και λίγο σαν τηλέφωνο

    78 18,06%
  • Καθημερινά τηλεφωνώ και στέλνω SMS και MMS

    212 49,07%
  • Καθημερινά υπηρεσίες 3G (Internet email, downloads) και τηλεφωνώ

    26 6,02%
Σελ. 3 από 14 ΠρώτηΠρώτη 12345813 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 31-45 από 201
  1. #31
    Εγγραφή
    19-04-2004
    Μηνύματα
    6.372
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Άρθρα
    5
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ρε συ Konenas, ξέρεις οτι η ακτινοβολία που έχουν οι συσκευές για να δώσουν την οπτική είναι ποιο επιβλαβής;
    ποια οπτική; την οθόνη του κινητού;
    ... when you damp oscillations, you lose the high points as well as the low.
    改善 - kai zen - continuous change for the better - the Tao of Linux.
    Linux χωρίς εγκατάσταση, δωρεάν ΝΟΜΙΜΟ office, browser χωρίς ιούς ,
    δωρεάν εγκατάσταση Linux, δωρεάν raytracer, γιατί το δωρεάν είναι όλα τα λεφτά...
    ΟΔΗΓΙΕΣ εγκατάστασης Linux

  2. #32
    Εγγραφή
    19-11-2005
    Μηνύματα
    439
    Downloads
    19
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ OTE
    Ταχύτητα
    8192/384
    ISP
    OTEnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ
    Router
    Netgear DG834PN
    SNR / Attn
    15.7(dB) / 35(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από konenas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για να υλοποιηθεί το 3G χρειάζεται πολλούς σταθμούς βάσης (πυκνότερο δίκτυο).

    Για αυτό και οι εταιρίες κ.τ. τοποθέτησαν πολλούς σταθμούς βάσης το 2003-2005 και έφτιαξαν τον νόμο 3431/2006.

    Το πρόβλημα είναι ότι τις έβαλαν όπου ήθελαν και χωρίς μελέτη περιβάλλοντος. Ακόμη πήρανε μια παράταση μέχρι τέλους του 2007, με τον 3431/2006 και δεύτερη παράταση μέχρι τέλους 2008, με το ΦΕΚ 20/2008. Έτσι απέναντί μου υπάρχει ένα δάσος από αυτές και δεν το ξηλώνουν. Όλες οι μελέτες δείχνουν ότι προκαλούνται βλάβες στην υγεία των ανθρώπων από συνεχή ακτινοβόληση. Στην περιοχή μου έχουν πεθάνει 12 άτομα από καρκίνο σε 40 μέτρα γύρω από την κεραία.

    Να γιατί.
    Κεραίες τρίτης γενιάς μπήκαν μόνο όπου ΗΔΗ υπήρχαν κεραίες GSM.

    Αυτά.

  3. #33
    Το avatar του μέλους konenas
    Το μέλος konenas δεν είναι συνδεδεμένο Πρόβατα μην αυτοκτονείτε. Όλα στη σειρά. Ερχόμαστε
    Εγγραφή
    14-08-2007
    Περιοχή
    PIIGS
    Μηνύματα
    4.532
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300 bps ή 300Mbps
    ISP
    Το άλλο Πάσχα
    Router
    OpenWrt
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από GTS Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κεραίες τρίτης γενιάς μπήκαν μόνο όπου ΗΔΗ υπήρχαν κεραίες GSM.
    Εσύ που το ξέρεις;

    Εγώ έχω δει 2 νέες να ανεβαίνουν και να μένουν μέσα στο 2005 και έχω μάθει για άλλες 3 το ίδιο χρονικό διάστημα κοντά σε φίλο.

    Μην μου πεις πως είναι για να κρατάνε τα όρια χαμηλά, γιατί θα σου πω πως είναι ίδιας ισχύος.
    Όσοι το χάλκεον χέρι βαρύ του φόβου αισθάνονται,ζυγόν δουλείας ας έχωσι, θέλει αρετήν και τόλμην η ελευθερία. Ανδρέας Κάλβος
    There is some shit, I will not eat. e.e.cummings
    30 Hours per Week

  4. #34
    Εγγραφή
    18-09-2003
    Περιοχή
    Αθήνα - Κ. Πατήσια
    Ηλικία
    66
    Μηνύματα
    12.913
    Downloads
    33
    Uploads
    2
    Άρθρα
    4
    Ταχύτητα
    20480/1023
    ISP
    Conn-x OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΔΑΓΚΛΗΣ
    Router
    thomson speedtouch 585 v6
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από konenas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για να υλοποιηθεί το 3G χρειάζεται πολλούς σταθμούς βάσης (πυκνότερο δίκτυο).

    Για αυτό και οι εταιρίες κ.τ. τοποθέτησαν πολλούς σταθμούς βάσης το 2003-2005 και έφτιαξαν τον νόμο 3431/2006.

    Το πρόβλημα είναι ότι τις έβαλαν όπου ήθελαν και χωρίς μελέτη περιβάλλοντος. Ακόμη πήρανε μια παράταση μέχρι τέλους του 2007, με τον 3431/2006 και δεύτερη παράταση μέχρι τέλους 2008, με το ΦΕΚ 20/2008. Έτσι απέναντί μου υπάρχει ένα δάσος από αυτές και δεν το ξηλώνουν. Όλες οι μελέτες δείχνουν ότι προκαλούνται βλάβες στην υγεία των ανθρώπων από συνεχή ακτινοβόληση. Στην περιοχή μου έχουν πεθάνει 12 άτομα από καρκίνο σε 40 μέτρα γύρω από την κεραία.

    Να γιατί.
    Πσσστ, Konenas ξέχασες τους ... δορυφόρους ωρέ !

  5. #35
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από konenas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για να υλοποιηθεί το 3G χρειάζεται πολλούς σταθμούς βάσης (πυκνότερο δίκτυο).

    Για αυτό και οι εταιρίες κ.τ. τοποθέτησαν πολλούς σταθμούς βάσης το 2003-2005 και έφτιαξαν τον νόμο 3431/2006.

    Το πρόβλημα είναι ότι τις έβαλαν όπου ήθελαν και χωρίς μελέτη περιβάλλοντος. Ακόμη πήρανε μια παράταση μέχρι τέλους του 2007, με τον 3431/2006 και δεύτερη παράταση μέχρι τέλους 2008, με το ΦΕΚ 20/2008. Έτσι απέναντί μου υπάρχει ένα δάσος από αυτές και δεν το ξηλώνουν. Όλες οι μελέτες δείχνουν ότι προκαλούνται βλάβες στην υγεία των ανθρώπων από συνεχή ακτινοβόληση. Στην περιοχή μου έχουν πεθάνει 12 άτομα από καρκίνο σε 40 μέτρα γύρω από την κεραία.

    Να γιατί.
    Σιγά μη πέθαναν 12 άτομα από καρκίνο γύρω από την κεραία...αυτά ούτε στην espresso δεν γίνονται..έλεος..
    Να έλεγες ότι πέθαναν 12 άτομα από καρκίνο του πνεύμονα γύρω από το περίπτερο της γειτονιάς σου το καταλαβαίνω και είναι 1 φορές πιο τραγικό...

    Επιεικώς γελοία η παρατήρηση..μόνο κιτρινισμός λέγεται αυτό..και να έχεις δίκιο (που μακάρι να μήν έχεις) το χάνεις..

  6. #36
    Εγγραφή
    19-11-2005
    Μηνύματα
    439
    Downloads
    19
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ OTE
    Ταχύτητα
    8192/384
    ISP
    OTEnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ
    Router
    Netgear DG834PN
    SNR / Attn
    15.7(dB) / 35(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από konenas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εσύ που το ξέρεις;

    Εγώ έχω δει 2 νέες να ανεβαίνουν και να μένουν μέσα στο 2005 και έχω μάθει για άλλες 3 το ίδιο χρονικό διάστημα κοντά σε φίλο.

    Μην μου πεις πως είναι για να κρατάνε τα όρια χαμηλά, γιατί θα σου πω πως είναι ίδιας ισχύος.
    Το ξέρω

  7. #37
    Εγγραφή
    20-03-2003
    Περιοχή
    Στη μόνη πόλη που γράφεται με 2 'σ' και προφέρεται με 2 'λ'
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    21.422
    Downloads
    25
    Uploads
    2
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    11000/1023
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΡΟΣΤΑΝ
    Router
    Netgear DGN2000
    SNR / Attn
    4(dB) / 30.5(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από GTS Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το ξέρω
    Aν το ξέρεις απαντάς πως το ξέρεις. Αλλιώς δεν απαντάς καθόλου!
    Το επίπεδο του νήματος είναι υπερβολικά χαμηλό για ένα τεχνικό θέμα, δεν χρειάζεται να το ρίχνουμε κι άλλο!

    <edit>
    Κι επειδή παρεξηγήθηκα μια φορά από τον Konena επειδή έκλεισα το νήμα και δεν θέλω να παρεξηγηθώ κι από άλλους...
    Είναι αστείο να μιλάμε 2 ώρες στο κινητό τη μέρα και να φοβόμαστε τους σταθμούς βάσης 3G
    Είναι αστείο να φοβόμαστε την (παρά(διπλανή κεραία GSM και να καπνίζουμε 2 πακέτα τσιγάρο την ημέρα
    Είναι αστείο να φοβόμαστε το Wireless router μας και να οδηγούμε στο μποτιλιάρισμα 2 ώρες κάθε μέρα
    Είναι αστείο να μη στέλνουμε MMS γιατί ενεργοποιείται το GPRS και να τρώμε αγνώστου προελέυσεως αρνί στη θράκα
    ...
    Όμως ΔΕΝ είναι αστείο να κοιμάται το βρέφος μας 50 μέτρα σε ευθεία από κεραία βάσης καμουφλαρισμένη σε καμινάδα
    ΔΕΝ είναι αστείο να χρηματοδοτούνται μελέτες που βγάζουν συμπέρασμα ότι μπορείς να κολλήσεις με logo το κινητό στο αυτό * αυτί σου
    κτλ.κτλ.κτλ.

    Αν θέλετε να συζητήσουμε, ας το κάνουμε σοβαρά.
    Προτάσεις τύπου "12 άτομα πεθάναν από καρκίνο" και "το ξέρω" ΔΕΝ προωθούν τη σοβαρή συζήτηση! Για την ακρίβεια, δεν μπορείς ΚΑΝ να κάνεις συζήτηση!
    Είχα ξεκινήσει να γράφω μια μακροσκελή απάντηση για αυτά τα 12 άτομα (τύπου τι μορφής καρκίνος, πότε τον έπαθαν, πως ακριβώς αποδίδεται στην ακτινοβολία των κεραιών) όταν μετά από τη διακοπή ρεύματος αποφάσισα να μην απαντήσω ακριβώς για τον παραπάνω λόγο: Αν θέλετε σοβαρές αντί-θέσεις, πρέπει να εκφράζετε (-ζουμε) σοβαρές θέσεις!

    <edit2>
    *
    Τυπογραφικο λάθος... Αλλά το αφήνω... για ευνόητους λόγους
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος yiapap : 20-03-08 στις 21:05.
    Όσο πιο βαθιά βάζουν το χέρι οι εταίροι στις τσέπες μας, τόσο πιο κοντά φθάνουν στα @@ μας

  8. #38
    Εγγραφή
    19-11-2005
    Μηνύματα
    439
    Downloads
    19
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ OTE
    Ταχύτητα
    8192/384
    ISP
    OTEnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ
    Router
    Netgear DG834PN
    SNR / Attn
    15.7(dB) / 35(dB)
    Μα καλά, γίνεται καν συζήτηση για τους 12 θανάτους δήθεν από τις κεραίες? Οι 12 αυτοί μακαρίτες δέχονταν επί 40 και πλέον χρόνια ισόποση ακτινοβολία από ραδιοφωνικά και τηελεοπτικά ραδιοκύματα, οι κεραίες τους πείραξαν?

    Yiapap δε κατάλαβα τι εννοείς με το "Aν το ξέρεις απαντάς πως το ξέρεις. Αλλιώς δεν απαντάς καθόλου!"....τι να κάνω δηλ., να του πω πώς το ξέρω? Αν θέλει με πιστεύει, αν δεν, στα αυγά μου. Σιγά μη καταθέσουμε και το βιογραφικό μας στο καθένα...συμφωνώ για το επίπεδο πάντως.

  9. #39
    Εγγραφή
    20-03-2003
    Περιοχή
    Στη μόνη πόλη που γράφεται με 2 'σ' και προφέρεται με 2 'λ'
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    21.422
    Downloads
    25
    Uploads
    2
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    11000/1023
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΡΟΣΤΑΝ
    Router
    Netgear DGN2000
    SNR / Attn
    4(dB) / 30.5(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από GTS Εμφάνιση μηνυμάτων
    Yiapap δε κατάλαβα τι εννοείς με το "Aν το ξέρεις απαντάς πως το ξέρεις. Αλλιώς δεν απαντάς καθόλου!"....τι να κάνω δηλ., να του πω πώς το ξέρω? .
    Να ΜΗΝ απαντήσεις!!!
    Όσο πιο βαθιά βάζουν το χέρι οι εταίροι στις τσέπες μας, τόσο πιο κοντά φθάνουν στα @@ μας

  10. #40
    Εγγραφή
    18-09-2003
    Περιοχή
    Αθήνα - Κ. Πατήσια
    Ηλικία
    66
    Μηνύματα
    12.913
    Downloads
    33
    Uploads
    2
    Άρθρα
    4
    Ταχύτητα
    20480/1023
    ISP
    Conn-x OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΔΑΓΚΛΗΣ
    Router
    thomson speedtouch 585 v6
    Xμμμ, και πώς ωρέ Ιωάννη θα πεις στους υπόλοιπους πως κάποιος παραπληροφορεί?

    Αυτό με τα 50 μέτρα από το βρέφος, πώς το έβγαλες? Οι πηγές σου ποιες ακριβώς είναι? Μην μου πεις η λογική μόνο.

  11. #41
    Το avatar του μέλους sunrise
    sunrise Guest
    Και ποσες ερευνες εχουν βγει και ΘΑ βγουν ξανα...ωστε να αποδειξουν οτι δεν ειναι επιβλαβες για τον οργανισμο μας..απο καποιους κονομισακιδες.....δυστυχως....
    ..ομως ειναι αναγκαιο κακο πλεον...
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος sunrise : 20-03-08 στις 23:40.

  12. #42
    Το avatar του μέλους konenas
    Το μέλος konenas δεν είναι συνδεδεμένο Πρόβατα μην αυτοκτονείτε. Όλα στη σειρά. Ερχόμαστε
    Εγγραφή
    14-08-2007
    Περιοχή
    PIIGS
    Μηνύματα
    4.532
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300 bps ή 300Mbps
    ISP
    Το άλλο Πάσχα
    Router
    OpenWrt
    Path Level
    Interleaved
    Με πείσατε. Το κινητό δεν ακτινοβολεί. Ακτινοβολεί η οθόνη του. Βάλτε το στο αυτί σας και μιλήστε 24 ώρες το 24ωρο.

    Μην ζητήσετε όμως από τις εταιρίες κ.τ. αν βάλουν κεραίες πάνω από το σπίτι σας όπου θα "τα παίρνετε χοντρά". Ζητήστε να βάλουν μια στην απέναντι πολυκατοικία. Έτσι το κινητό θα έχει σήμα 100%.

    Αψηφήστε τις έρευνες που δείχνουν συσχέτιση ακτινοβολίας - καρκίνου.

    Όσον αφορά τους 12 νεκρούς, η κεραία βρίσκεται στην Τερπάνδρου 7, Νέος Κόσμος. Δεν προήλθαν όλες οι περιπτώσεις καρκίνου από τις κεραίες; Ποιος ξέρει; Ο GTS; Ούτε και γω ξέρω αν προήλθαν από τις κεραίες κινητής, αλλά για πάτε να δείτε την κεραία πρώτα και μετά μιλάτε.

    Για τα τσιγάρα και τις πιθανότητες καρκίνου από αυτά (50% από τους καπνιστές -ενεργητικούς και παθητικούς - θα πάθουν καρκίνο) τώρα βγήκαν και το λένε. Από το 1950 υπήρχαν έρευνες και τις χλεύαζαν.

    και το επίπεδο της συζήτησης, βέβαια είναι χαμηλό αν μιλάμε με "τα αυγά μου" ή "το ξέρω". Εγώ δίνω στοιχεία.

    Όμως ΔΕΝ είναι αστείο να κοιμάται το βρέφος μας 50 μέτρα σε ευθεία από κεραία βάσης καμουφλαρισμένη σε καμινάδα
    ΔΕΝ είναι αστείο να χρηματοδοτούνται μελέτες που βγάζουν συμπέρασμα ότι μπορείς να κολλήσεις με logo το κινητό στο αυτό * αυτί σου
    κτλ.κτλ.κτλ.
    Σε αυτό συμφωνώ 100%. Αυτό είναι που λέω και εγώ. Προσέχουμε για να έχουμε.

    Το θέμα των κεραιών μας αφορά όλους. Δεν είναι λογικό στην Ελλάδα το όριο να είναι 30V/m ενώ στην Ελβετία 4V/m, στην Ιταλία 6,στην Πολωνία 6, στην Ρωσία 6, στην Αυστρία 0,6. Οι Έλληνες είναι πιο ανθεκτικοί από τους υπόλοιπους ή πιο μαλ...;
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος konenas : 21-03-08 στις 09:28.
    Όσοι το χάλκεον χέρι βαρύ του φόβου αισθάνονται,ζυγόν δουλείας ας έχωσι, θέλει αρετήν και τόλμην η ελευθερία. Ανδρέας Κάλβος
    There is some shit, I will not eat. e.e.cummings
    30 Hours per Week

  13. #43
    Εγγραφή
    10-12-2004
    Περιοχή
    Μπροστά από το πληκτρολόγιο και το δάκτυλο στο ποντίκι
    Ηλικία
    55
    Μηνύματα
    4.616
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    2048/256
    ISP
    OTEnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΧΟΛΑΡΓΟΣ
    Router
    Speedtouch 510v4
    SNR / Attn
    19,5(dB) / 23(dB)
    Μια-δυο φορές τη βδομάδα τηλεφωνώ και ΔΕΝ στέλνω SMS

  14. #44
    Εγγραφή
    19-11-2005
    Μηνύματα
    439
    Downloads
    19
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ OTE
    Ταχύτητα
    8192/384
    ISP
    OTEnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ
    Router
    Netgear DG834PN
    SNR / Attn
    15.7(dB) / 35(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από konenas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Με πείσατε. Το κινητό δεν ακτινοβολεί. Ακτινοβολεί η οθόνη του. Βάλτε το στο αυτί σας και μιλήστε 24 ώρες το 24ωρο.

    Μην ζητήσετε όμως από τις εταιρίες κ.τ. αν βάλουν κεραίες πάνω από το σπίτι σας όπου θα "τα παίρνετε χοντρά". Ζητήστε να βάλουν μια στην απέναντι πολυκατοικία. Έτσι το κινητό θα έχει σήμα 100%.

    Αψηφήστε τις έρευνες που δείχνουν συσχέτιση ακτινοβολίας - καρκίνου.

    Όσον αφορά τους 12 νεκρούς, η κεραία βρίσκεται στην Τερπάνδρου 7, Νέος Κόσμος. Δεν προήλθαν όλες οι περιπτώσεις καρκίνου από τις κεραίες; Ποιος ξέρει; Ο GTS; Ούτε και γω ξέρω αν προήλθαν από τις κεραίες κινητής, αλλά για πάτε να δείτε την κεραία πρώτα και μετά μιλάτε.

    Για τα τσιγάρα και τις πιθανότητες καρκίνου από αυτά (50% από τους καπνιστές -ενεργητικούς και παθητικούς - θα πάθουν καρκίνο) τώρα βγήκαν και το λένε. Από το 1950 υπήρχαν έρευνες και τις χλεύαζαν.

    και το επίπεδο της συζήτησης, βέβαια είναι χαμηλό αν μιλάμε με "τα αυγά μου" ή "το ξέρω". Εγώ δίνω στοιχεία.


    Σε αυτό συμφωνώ 100%. Αυτό είναι που λέω και εγώ. Προσέχουμε για να έχουμε.

    Το θέμα των κεραιών μας αφορά όλους. Δεν είναι λογικό στην Ελλάδα το όριο να είναι 30V/m ενώ στην Ελβετία 4V/m, στην Ιταλία 6,στην Πολωνία 6, στην Ρωσία 6, στην Αυστρία 0,6. Οι Έλληνες είναι πιο ανθεκτικοί από τους υπόλοιπους ή πιο μαλ...;
    ***αυτολογοκρισία***

    Εγώ έχω κεραία στη ταράτσα μου και τα παίρνω χοντρά. Και χωρίς να κουνήσω το δακτυλάκι μου (παρά μόνο στην υπογραφή του συμβολαίου το χρησιμοποίησα λιγάκι). Μάλλον ζηλεύεις όμως, πρόσεξε διότι με τη ζήλια 1) πρασινίζεις και 2) μπορεί να πας στο Άι Πέτρο μία ώρα αρχύτερα, πριν σε δολοφονήσουν οι κεραίες. Σαν τους άλλους τους 12, μη γίνεις ο 13ος και είναι και γρουσούζικο το νούμερο και πάθεις τίποτε χειρότερο.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος GTS : 21-03-08 στις 10:45.

  15. #45
    Εγγραφή
    19-04-2004
    Μηνύματα
    6.372
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Άρθρα
    5
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από GTS Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μα καλά, γίνεται καν συζήτηση για τους 12 θανάτους δήθεν από τις κεραίες? Οι 12 αυτοί μακαρίτες δέχονταν επί 40 και πλέον χρόνια ισόποση ακτινοβολία από ραδιοφωνικά και τηελεοπτικά ραδιοκύματα, οι κεραίες τους πείραξαν?
    Ακόμα και να υπήρχαν 12 νεκροί από καρκίνο γύρω από κεραία, αυτό από μόνο του δεν συσχετίζει με αδιαμφισβήτητο τρόπο τη σχέση αιτίας αιτιατού μεταξύ των καρκίνων και των κεραιών.

    Μου θυμίζει το «αξίωμα» της θρησκείας των πασταφάριανς ενάντια στον «έξυπνο σχεδιασμό» που για να αποδείξουν argumentum ad absurdum της σχετική πα(πα)ραφιλολογία των αυθαίρετων συσχετισμών μίλησαν για ... συσχετισμό της μείωσης των πειρατών με την αύξηση της θερμοκρασίας του πλανήτη.

    Εγώ για παράδειγμα, από τότε που έβαλα wi-fi στο σπίτι έχω πονοκέφαλο. Διότι για να μη σπάσω το laptop ήπια τρεις μπύρες να ηρεμήσω και μετά κοιμήθηκα στις 5 οπότε και έφτιαξα το γ...νο το kernel module για την bc43 που έχει το ... ψυχροπολεμικό laptop μου.

    Λέτε να φταίει η ακτινοβολία του wifi για τους πονοκεφάλους;

    Με αυτά που λέμε, δεν θα καμουφλάρουν τις κεραίες βάσεωςς σε καμινάδες (γιατί η άγνοια κοστίζει), θα καμουφλάρουν του τεχνικούς των εταιρειών σε μπαλαρίνες μπαλσόι μήπως τους σκοτώσει το μέγεθος της άγνοιας της αμόρφωτης πλέμπας που φοβάται οτιδήποτε το τεχνολογικό και σε λίγο θα αρχίσει να σταυρώνει τους φορείς των τεχνολογιών και των επιστημών, όπως ΗΔΗ έχει αρχίσει να γίνεται στις ΗΠΑ.
    ... when you damp oscillations, you lose the high points as well as the low.
    改善 - kai zen - continuous change for the better - the Tao of Linux.
    Linux χωρίς εγκατάσταση, δωρεάν ΝΟΜΙΜΟ office, browser χωρίς ιούς ,
    δωρεάν εγκατάσταση Linux, δωρεάν raytracer, γιατί το δωρεάν είναι όλα τα λεφτά...
    ΟΔΗΓΙΕΣ εγκατάστασης Linux

Σελ. 3 από 14 ΠρώτηΠρώτη 12345813 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 26-06-08, 11:38

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας