Σελ. 1 από 3 123 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1-15 από 35
  1. #1
    Εγγραφή
    29-01-2004
    Περιοχή
    Evosmos,Thessaloniki
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    2.613
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    11287/ 1020 kbps
    ISP
    Wind
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ
    Path Level
    Interleaved
    Για μια ακόμα φορά, σαββατοκύριακο ΧΩΡΙΣ ADSL

    Μπράβο στον ΟΤΕ που με τις άχρηστες υπηρεσίες του μας αφήνει χωρίς γραμμή το σαββατοκύριακο.

    Και για να σας προλάβω, δεν έχω πειράξει τίποτα...πήρα στο 1242 σήμερα και απο καθαρή τύχη έπιασα γραμμή και τους είπα φυσικά οτι ΔΕΝ μπορώ να πιάσω γραμμή εδώ και 2 μέρες (για ακόμα μια φορά)..και μου είπε η κοπέλα: ξέρετε πόσοι πέρνουν τηλέφωνο κάθε μέρα; Σκασίλα πόσοι πέρνου, εγώ πέρνω και δεν μπορώ να πω το παράπονο μου σε κανένα...μου αρχίζει τα κλασικά, της λέω οτι ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΕΙΡΑΞΕΙ ΤΙΠΟΤΑ και οτι η γραμμή κόπηκε και μου λέει να δηλώσω βλάβη. Πέρνω και το παληκάρι ντε και καλά να με παραπέμψει ξανά στο 1242, δεν ήθελε να περάσει την βλάβη..χάρη μου έκανε τελικά γιατί του είπα οτι (βλάκας εντελώς ) δεν θα ξαναπιάσω γραμμή και να δηλώση βλάβη...

    Μόλις περάσει το υποχρεωτικό χρονικό διάστημα, έχω φύγει...

    ΟΤΕ......ΜΑΣ...ΑΠΟΞΕΝΩΝΕΙ !!!

  2. #2
    Εγγραφή
    18-06-2007
    Περιοχή
    Ιωάννινα
    Μηνύματα
    1.262
    Downloads
    16
    Uploads
    2
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    50000/5000
    ISP
    COSMOTE
    Router
    Hwawei HA35
    SNR / Attn
    (dB) / 6.8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Και τι σε κανει να πιστευεις οτι σε ιδιωτικη θα εισαι σε καλυτερη κατασταση?

  3. #3
    Εγγραφή
    08-06-2007
    Περιοχή
    Παγκράτι - Αθήνα
    Ηλικία
    68
    Μηνύματα
    2.327
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    24574/1023
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΑΓΚΡΑΤΙ
    Router
    Technicolor TD5136v2
    SNR / Attn
    6(dB) / 12.5(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sv2evs Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για μια ακόμα φορά, σαββατοκύριακο ΧΩΡΙΣ ADSL

    Μπράβο στον ΟΤΕ που με τις άχρηστες υπηρεσίες του μας αφήνει χωρίς γραμμή το σαββατοκύριακο.

    Και για να σας προλάβω, δεν έχω πειράξει τίποτα...πήρα στο 1242 σήμερα και απο καθαρή τύχη έπιασα γραμμή και τους είπα φυσικά οτι ΔΕΝ μπορώ να πιάσω γραμμή εδώ και 2 μέρες (για ακόμα μια φορά)..και μου είπε η κοπέλα: ξέρετε πόσοι πέρνουν τηλέφωνο κάθε μέρα; Σκασίλα πόσοι πέρνου, εγώ πέρνω και δεν μπορώ να πω το παράπονο μου σε κανένα...μου αρχίζει τα κλασικά, της λέω οτι ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΕΙΡΑΞΕΙ ΤΙΠΟΤΑ και οτι η γραμμή κόπηκε και μου λέει να δηλώσω βλάβη. Πέρνω και το παληκάρι ντε και καλά να με παραπέμψει ξανά στο 1242, δεν ήθελε να περάσει την βλάβη..χάρη μου έκανε τελικά γιατί του είπα οτι (βλάκας εντελώς ) δεν θα ξαναπιάσω γραμμή και να δηλώση βλάβη...

    Μόλις περάσει το υποχρεωτικό χρονικό διάστημα, έχω φύγει...

    ΟΤΕ......ΜΑΣ...ΑΠΟΞΕΝΩΝΕΙ !!!
    Ακομα δεν εμαθες οτι οι βλαβες δηλωνονται στο 121?
    Μαζοχιστης εισαι και παιρνεις το 1242, ασχετη υπηρεσια? HELP DESK εναι αυτο!!!
    Εαν δεχτηκε τη βλαβη σιγουρα ηταν βλακας. Αλλα κι εσυ μη περιμενεις να διορθωθει απο εκει

  4. #4
    Εγγραφή
    05-10-2006
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    61
    Downloads
    39
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    12200/925
    ISP
    OTEnet
    Router
    Huawei HG530
    SNR / Attn
    12(dB) / 11(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Ηρεμα βρε παιδιά, δεν χάθηκε κι ο κόσμος που θα μείνω χωρίς adsl 2-3 ημέρες.Ήμαρτον....

  5. #5
    Εγγραφή
    29-01-2004
    Περιοχή
    Evosmos,Thessaloniki
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    2.613
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    11287/ 1020 kbps
    ISP
    Wind
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ
    Path Level
    Interleaved
    1. Πήρα στο 1242 γιατί δεν ήξερα αν λειτουργούν οι βλάβες ημέρα Κυριακή και 1 φορά που δοκίμασα άκουσα το γνωστό ήχο που παίρνεις και σε γειώνει.
    2. Όχι δεν παθαίνουμε τίποτα αν μείνουμε 2-3 μέρες..αρκεί αυτές οι 2-3 μέρες να έχουν αιτία που θα μείνεις χωρίς ίντερνετ και να μην είναι σαββατοκύριακο που είμαι σπίτι περισσότερες ώρες.Στο κάτω-κάτω..πληρώνω για να έχω ίντερνετ.Όχι για να μην δεν έχω !
    3.Δεν δέχθηκε βλάβη το 1242, με παρέπεμψε στο 121 όπου ΕΚΕΙ ΔΕΝ δέχονταν ο τύπος και με έστελνε ξανά στο 1242 και άρχισα να φρικάρω (τα ελληνικά μου μέσα)...!!!
    4. Όσο διάστημα ήμουν στην forthnet αν και με 2mbit ζήτημα αν τους χρειάστηκα 1 φορά στον 1 περίπου χρόνο όταν είχε βλάβη στο dslam και για 2-3 μέρες δεν είχα ίντερνετ. Είναι η 4η φορά που κόβεται σε διάστημα μόλις 2-3 μηνών με conn-x.

  6. #6
    Εγγραφή
    31-01-2005
    Μηνύματα
    995
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    Leased
    [quote=sv2evs;2088443]1. Πήρα στο 1242 γιατί δεν ήξερα αν λειτουργούν οι βλάβες ημέρα Κυριακή και 1 φορά που δοκίμασα άκουσα το γνωστό ήχο που παίρνεις και σε γειώνει.

    Δεν παίζει το 121 τη Κυριακή και δεν υπάρχει λόγος να πάρεις άσχετο helpdesk με το πρόβλημά σου. Πήγαινε σε άλλη εταιρεία τότε γιατί μένεις στον ΟΤΕ.

  7. #7
    Εγγραφή
    08-06-2007
    Περιοχή
    Παγκράτι - Αθήνα
    Ηλικία
    68
    Μηνύματα
    2.327
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    24574/1023
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΑΓΚΡΑΤΙ
    Router
    Technicolor TD5136v2
    SNR / Attn
    6(dB) / 12.5(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sv2evs Εμφάνιση μηνυμάτων
    1. Πήρα στο 1242 γιατί δεν ήξερα αν λειτουργούν οι βλάβες ημέρα Κυριακή και 1 φορά που δοκίμασα άκουσα το γνωστό ήχο που παίρνεις και σε γειώνει.
    2. Όχι δεν παθαίνουμε τίποτα αν μείνουμε 2-3 μέρες..αρκεί αυτές οι 2-3 μέρες να έχουν αιτία που θα μείνεις χωρίς ίντερνετ και να μην είναι σαββατοκύριακο που είμαι σπίτι περισσότερες ώρες.Στο κάτω-κάτω..πληρώνω για να έχω ίντερνετ.Όχι για να μην δεν έχω !
    3.Δεν δέχθηκε βλάβη το 1242, με παρέπεμψε στο 121 όπου ΕΚΕΙ ΔΕΝ δέχονταν ο τύπος και με έστελνε ξανά στο 1242 και άρχισα να φρικάρω (τα ελληνικά μου μέσα)...!!!
    4. Όσο διάστημα ήμουν στην forthnet αν και με 2mbit ζήτημα αν τους χρειάστηκα 1 φορά στον 1 περίπου χρόνο όταν είχε βλάβη στο dslam και για 2-3 μέρες δεν είχα ίντερνετ. Είναι η 4η φορά που κόβεται σε διάστημα μόλις 2-3 μηνών με conn-x.
    Απαραδεκτη η δικαιολογια σου! Γιατι δεν επαιρνες να δεις πρωτα αν δουλευουν? Τσαμπα ειναι! Γιατι δεν επαιρνες το 134 που βγαινει πιο γρηγορα! Το ιδιο ασχετη υπηρεσια ειναι κι αυτη! Αφου το 121 δε δουλευει πιος μιλησε και σου 'πε να παρεις το 1242? Εκει επρεπε να επιμεινεις και -αν ισχυει αυτο- παρ' του τη θεση και το ονομα και κανε του αναφορα! Γιαυτο ειναι υποχρεωμενοι να λενε τη θεση τους, εαν δε σου εδινε τ' ονομα του.
    Αφου ειναι καλυτερα στη forthnet γιατι δεν πας εκει?

  8. #8
    Εγγραφή
    14-07-2006
    Περιοχή
    Καματερό, Αθήνα
    Ηλικία
    33
    Μηνύματα
    7.001
    Downloads
    9
    Uploads
    3
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    99999/9998
    ISP
    OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΑΜΑΤΕΡΟΥ
    Router
    RB951G2HnD
    SNR / Attn
    14(dB) / 6(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από paparesta Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ηρεμα βρε παιδιά, δεν χάθηκε κι ο κόσμος που θα μείνω χωρίς adsl 2-3 ημέρες.Ήμαρτον....
    2-3 ημέρες ξεκίνησε και μένα. Μετά πήγε 1 εβδομάδα. Και μετά πήγε 3 εβδομάδες.
    Τι έχεις να πεις ?


    ΗΜΑΡΤΟΝ.


    ps: Πέτρο , θυμάσαι πόσο ήταν η γραμμή μου πριν 2-3 εβδομάδες ? 14.000 ? Και πόσο έφτασε τώρα φασούλι φασούλι ? 11.000!! Μου φαίνεται πως πάλι θα έχουμε τρεχάματα...

  9. #9
    Εγγραφή
    08-06-2007
    Περιοχή
    Παγκράτι - Αθήνα
    Ηλικία
    68
    Μηνύματα
    2.327
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    24574/1023
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΑΓΚΡΑΤΙ
    Router
    Technicolor TD5136v2
    SNR / Attn
    6(dB) / 12.5(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Tiven Εμφάνιση μηνυμάτων
    ps: Πέτρο , θυμάσαι πόσο ήταν η γραμμή μου πριν 2-3 εβδομάδες ? 14.000 ? Και πόσο έφτασε τώρα φασούλι φασούλι ? 11.000!! Μου φαίνεται πως πάλι θα έχουμε τρεχάματα...
    Κυνηγα τους φιλε, θυμασαι με μενα! 4 μηνες τους ετρεχα αλλα δικαιωθηκα

  10. #10
    Το avatar του μέλους sunrise
    sunrise Guest
    Προτεινω να πας μια βολτα απ το τεχνικο κεντρο του οτε που ανηκεις...με ομορφο τροπο τουσ εξηγεις το προβλημα σου!
    Μη φρικαρεις τζαμπα.....το 1242 δεν εχει καμμια δουλεια...
    Καλη δυναμη

  11. #11
    Εγγραφή
    29-01-2004
    Περιοχή
    Evosmos,Thessaloniki
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    2.613
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    11287/ 1020 kbps
    ISP
    Wind
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από pnikolo Εμφάνιση μηνυμάτων
    Απαραδεκτη η δικαιολογια σου! Γιατι δεν επαιρνες να δεις πρωτα αν δουλευουν? Τσαμπα ειναι! Γιατι δεν επαιρνες το 134 που βγαινει πιο γρηγορα! Το ιδιο ασχετη υπηρεσια ειναι κι αυτη! Αφου το 121 δε δουλευει πιος μιλησε και σου 'πε να παρεις το 1242? Εκει επρεπε να επιμεινεις και -αν ισχυει αυτο- παρ' του τη θεση και το ονομα και κανε του αναφορα! Γιαυτο ειναι υποχρεωμενοι να λενε τη θεση τους, εαν δε σου εδινε τ' ονομα του.
    Αφου ειναι καλυτερα στη forthnet γιατι δεν πας εκει?
    1. Πήρα να βρω κάποιον που υποτίθεται ότι είναι τεχνική υποστήριξη. Κυριακή πως να ξέρω ότι δουλεύουν οι βλάβες;
    2.Έπερνα και βούηζε..
    3. ΤΕΧΝΙΚΗ ΥΠΟΣΤΗΡΙΞΗ ΤΟΥ πΟΤΕ
    4. Την επόμενη φορά πραγματικά θα κάνω αναφορά σε όποιον μου λέει βλακείες.
    5. Ήμουν στην φόρθνετ και τα πράγματα δεν ήταν ΤΟΣΟ χάλια όσο τώρα με τον ΟΤΕ.
    6. Αν συνεχιστεί αυτό το χάλι, σίγουρα έχω φύγει !!!

    ........Auto merged post: sv2evs πρόσθεσε 1 λεπτά και 29 δευτερόλεπτα αργότερα ........

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ela002 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν παίζει το 121 τη Κυριακή και δεν υπάρχει λόγος να πάρεις άσχετο helpdesk με το πρόβλημά σου. Πήγαινε σε άλλη εταιρεία τότε γιατί μένεις στον ΟΤΕ.
    Περιμένω να περάσει ο υποχρεωτικός χρόνος και στην συνέχεια αναλόγως τον προσφορών έχω φύγει !
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος sv2evs : 02-06-08 στις 11:21. Αιτία: auto merged post

  12. #12
    Το avatar του μέλους foyltaka
    foyltaka Guest
    121 ΚΕΝΤΡΟ ΑΝΑΓΓΕΛΙΑΣ ΒΛΑΒΩΝ
    ΑΝΑΓΓΕΛΙΑ ΒΛΑΒΗΣ ΓΙΑ ΣΥΝΔΕΣΕΙΣ PSTN, ISDN BRA, ADSL όταν καλείτε από σταθερό τηλέφωνο ΟΤΕ. (ατελώς για όλη την Ελλάδα)
    Ώρες Λειτουργίας: Καθημερινά 07:00-22:00 Σάββατο-Κυριακή -Αργίες: 08:00-14:00

  13. #13
    Εγγραφή
    13-05-2008
    Μηνύματα
    1.355
    Downloads
    28
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    2045/256
    ISP
    Conn-x OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sv2evs Εμφάνιση μηνυμάτων
    1. Πήρα να βρω κάποιον που υποτίθεται ότι είναι τεχνική υποστήριξη. Κυριακή πως να ξέρω ότι δουλεύουν οι βλάβες;
    2.Έπερνα και βούηζε..
    3. ΤΕΧΝΙΚΗ ΥΠΟΣΤΗΡΙΞΗ ΤΟΥ πΟΤΕ
    4. Την επόμενη φορά πραγματικά θα κάνω αναφορά σε όποιον μου λέει βλακείες.
    5. Ήμουν στην φόρθνετ και τα πράγματα δεν ήταν ΤΟΣΟ χάλια όσο τώρα με τον ΟΤΕ.
    6. Αν συνεχιστεί αυτό το χάλι, σίγουρα έχω φύγει !!!

    ........Auto merged post: sv2evs πρόσθεσε 1 λεπτά και 29 δευτερόλεπτα αργότερα ........


    Περιμένω να περάσει ο υποχρεωτικός χρόνος και στην συνέχεια αναλόγως τον προσφορών έχω φύγει !
    Φιλε με συγχωρεις, αλλά μου φαίνεται περίεργο να είσαι σε μια εταιρεία και να φευγεις ενω δεν έχεις προβλήματα. Και πιο φθηνη

  14. #14
    Εγγραφή
    24-01-2003
    Περιοχή
    αρβανιτοχωριον
    Ηλικία
    69
    Μηνύματα
    15.364
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    ISP
    cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΜΑΡΟΥΣΙ
    Router
    speedport entry 2i
    Τελικα δεν καταλαβα και το 1242 παρ ολο που ηταν ασχετο
    δεχτηκε την δηλωση βλαβης,
    αφου απαντησε βεβαια με καθυστερηση, καθολου σπανιο σε τετοιες υπηρεσιες!
    Σιγα την αναφορα, βρισε τους γιατι σε εξυπηρετησαν
    αντε και στην Forthnet να δεις Τ/Ε...
    Το 121 οντως δουλευει και Σαββατοκυριακο!
    Εαν βρεις αλλου καλυτερα πηγαινε ... τι να σου πουμε?
    Τα πέντε "Α" του Μανόλη Γλέζου:
    Αγανάκτηση
    , Αμφισβήτηση, Αυτογνωσία, Αλληλεγγύη, Αντίσταση.

    Μένανδρος:
    Όσοι δεν έχουν
    δικά τους προσόντα, καταφεύγουν στους ενδόξους προγόνους και παππούδες τους, με άλλα λόγια, σε τάφους και μνήματα.

  15. #15
    Εγγραφή
    19-03-2008
    Μηνύματα
    56
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    8128/384
    ISP
    otenet-diodos
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΒΟΥΛΑ
    Router
    Philips cga5720/sagem150
    SNR / Attn
    11(dB) / 27(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sv2evs Εμφάνιση μηνυμάτων

    Περιμένω να περάσει ο υποχρεωτικός χρόνος και στην συνέχεια αναλόγως τον προσφορών έχω φύγει !
    εγώ λέω μόλις περάσει ο ένας χρόνος να φύγεις

    ........Auto merged post: odisa πρόσθεσε 8 λεπτά και 10 δευτερόλεπτα αργότερα ........

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από odisa Εμφάνιση μηνυμάτων
    εγώ λέω μόλις περάσει ο ένας χρόνος να φύγεις
    αλλά ξέχασα στον οτε μπορείς να φύγεις και στο εξάμηνο
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος odisa : 02-06-08 στις 21:19. Αιτία: auto merged post

Σελ. 1 από 3 123 ΤελευταίαΤελευταία

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας