Σελ. 1 από 5 123 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1-15 από 66
  1. #1
    Εγγραφή
    07-10-2008
    Μηνύματα
    18
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Γεια σας,

    Μόλις ανακάλυψα το φόρουμ αυτό και αναπτερώθηκαν οι ελπίδες μου ότι μπορεί να βρεθεί κάποια απάντηση για το μυστήριο πρόβλημά μου.

    Έχω DoublePlay της HOL από το τέλος Δεκεμβρίου του 2007. Είχα διακοπή γραμμής οκτώ ημερών δυό φορές, μια στην αρχή της σύνδεσης, και μια δεν θυμάμαι ακριβώς, κάποιους μήνες μετά.
    Τα παλιά προβλήματα ξεχάστηκαν, και ήμουνα σχετικά ευχαριστημένη, παρόλες τις μικρές ταχύτητες. Δυστυχώς από τις 25 Σεπτεμβρίου έχω ταλαιπωρηθεί πολύ με συχνές-πυκνές πολύωρες έως και διήμερες διακοπές. Πολλές φορές η διακοπή συμβαίνει την ώρα που μιλάω στο τηλέφωνο.

    Έχω στείλει πολλά φαξ στη HOL, έχω μιλήσει επανειλημένως με τεχνικούς της, μου είπαν ότι θα το κοιτάξουν, και τελικά μου είπαν ότι έδωσαν το πρόβλημα στον ΟΤΕ, στις 3/10. Ο ΟΤΕ δεν έδωσε σημεία ζωής ακόμη, αλλά η σύνδεση αποκαταστάθηκε Κυριακή και Δευτέρα, για να διακοπεί πάλι χθες τα μεσάνυχτα μέχρι τις 8:00 μ.μ. σήμερα. Στις 9:30 ξανακόπηκε στο μέσον μιας τηλεφωνικής συνομιλίας, και ξαναήλθε στις 10:00μ.μ. Η κατάσταση είναι άκρως εκνευριστική και ψυχοφθόρα και δεν γνωρίζω τι να κάνω. Μπορεί κανείς να με διαφωτίσει ως προς τι μπορεί να συμβαίνει και τι θάπρεπε να κάνω;
    Ευχαριστώ

  2. #2
    Εγγραφή
    12-12-2007
    Ηλικία
    56
    Μηνύματα
    1.700
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    11600/800
    ISP
    HOL
    DSLAM
    HOL - Ν.ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑΣ
    Router
    ZTE H367N (voip)
    SNR / Attn
    11,5(dB) / 28,9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Στείλε περισσότερα στοιχεία σχετικά με το ρούτερ σου, τη συνδεσμολογία των συσκευών, και τις οθόνες με τα στατιστικά στοιχεία που εμφανίζει το ρούτερ. Αν έχεις fritz τις οθόνες ADSL information / DSL, Spectrum. Αν έχεις Netfaster την οθόνη ADSL / Status.

  3. #3
    Εγγραφή
    16-09-2007
    Μηνύματα
    89
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    18000/1021
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΔΑΓΚΛΗΣ
    Router
    MikroTik 433AH
    SNR / Attn
    6(dB) / 23(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Αν μπορείς ας γράψεις και το username για να το δω και εγώ απο μέσα να δούμε γιατι έχεις αυτά τα προβλήματα.
    United we stand, divided we fall.

  4. #4
    Εγγραφή
    07-10-2008
    Μηνύματα
    18
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από haunted Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν μπορείς ας γράψεις και το username για να το δω και εγώ απο μέσα να δούμε γιατι έχεις αυτά τα προβλήματα.
    Σ' ευχαριστώ για την προθυμία σου να με βοηθήσεις. Νάσαι καλά!
    Πριν λίγο μου τηλεφώνησε υπάλληλος της HOL και μου είπε ότι μου στέλνουν με courier ένα άλλο router για να αντικαταστήσω το fritzbox. Στη συνέχεια μου είπε, αν δεν διορθωθεί η κατάσταση να φωνάξω ηλεκτρολόγο. Κι αν ο ηλεκτρολόγος αποφανθεί ότι όλα έχουν καλώς με τους διακόπτες, κλπ., τότε θα στείλουν δικό τους τεχνικό για να ελέγξει τη γραμμή από το κουτί της πολυκατοικίας. Πάντως ο ΟΤΕ τους είπε ότι δεν βρίσκει πρόβλημα.
    Εν αναμονή λοιπόν, και θα σας ενημερώσω για τις εξελίξεις.

    Πάντως, μου έκανε θετική εντύπωση ότι σήμερα έλαβα δύο τηλεφωνήματα από την HOL, ενώ από την περασμένη Παρασκευή που είχα μιλήσει με τεχνικό δεν είχαν δώσει σημεία ζωής, παρ' όλη τη βροχή από φαξ που είχα στείλει.
    Λέτε να διαβάζουν αυτά που γράφονται στο φόρουμ τούτο και να ευαισθητοποιήθηκαν; Μακάρι!

    Όσο για το username, συγνώμη "haunted", αλλά δεν θα ήταν σοφό να το δώσω δημόσια διότι είναι το πραγματικό μου επώνυμο. Ζητώ την κατανόησή σου.
    Αν, ο μη γένοιτο, δεν επιλυθεί το πρόβλημα, θα σου στείλω προσωπικό μήνυμα. Εντάξει;

    ........Auto merged post: integrity πρόσθεσε 8 λεπτά και 32 δευτερόλεπτα αργότερα ........

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dikal Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στείλε περισσότερα στοιχεία σχετικά με το ρούτερ σου, τη συνδεσμολογία των συσκευών, και τις οθόνες με τα στατιστικά στοιχεία που εμφανίζει το ρούτερ. Αν έχεις fritz τις οθόνες ADSL information / DSL, Spectrum. Αν έχεις Netfaster την οθόνη ADSL / Status.
    Ευχαριστώ, "Dikal",

    Δεν γνωρίζω αν οι ακόλουθες πληροφορίες είναι αυτό που ζήτησες. Πάντως, οι γνώσεις μου σε αυτά τα θέματα είναι δυστυχώς ελάχιστες.

    FRITZ!Box Fon WLAN 7140 Annex A, Firmware version 39.04.47

    The modifications to your FRITZ!Box are not supported by the manufacturer.

    DSL 2283/586 kbit/s
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος integrity : 08-10-08 στις 19:10. Αιτία: auto merged post

  5. #5
    Εγγραφή
    22-09-2003
    Μηνύματα
    81.794
    Downloads
    218
    Uploads
    48
    Άρθρα
    6
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor DGA4130
    SNR / Attn
    6(dB) / 2.8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Όσο για το username, συγνώμη "haunted", αλλά δεν θα ήταν σοφό να το δώσω δημόσια διότι είναι το πραγματικό μου επώνυμο. Ζητώ την κατανόησή σου.
    Αν, ο μη γένοιτο, δεν επιλυθεί το πρόβλημα, θα σου στείλω προσωπικό μήνυμα. Εντάξει;
    Και πολύ καλά θα κάνεις να μην το δώσεις.

    Έχουμε πει πολλές φορές πως τέτοιου είδους υποστήριξη δεν την θέλουμε στο Adslgr, όποιος ISP θέλει να βοηθήσει μπορεί να έρθει επίσημα.
    We'll build a fortress to keep them out and in a world gone silent I'll be your sound and if they try to hurt you I'll tear them down I'm always with you now....
    I forgot that I might see, so many Beautiful things
    everything that has a beginning has an end
    See the mirror in your eyes-see the truth behind your lies-your lies are haunting me See the reason in your eyes-giving answer to the why- your eyes are haunting me

  6. #6
    Εγγραφή
    21-12-2007
    Μηνύματα
    201
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΓΙΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΥ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από integrity Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γεια σας,

    Μόλις ανακάλυψα το φόρουμ αυτό και αναπτερώθηκαν οι ελπίδες μου ότι μπορεί να βρεθεί κάποια απάντηση για το μυστήριο πρόβλημά μου.

    Έχω DoublePlay της HOL από το τέλος Δεκεμβρίου του 2007. Είχα διακοπή γραμμής οκτώ ημερών δυό φορές, μια στην αρχή της σύνδεσης, και μια δεν θυμάμαι ακριβώς, κάποιους μήνες μετά.
    Τα παλιά προβλήματα ξεχάστηκαν, και ήμουνα σχετικά ευχαριστημένη, παρόλες τις μικρές ταχύτητες. Δυστυχώς από τις 25 Σεπτεμβρίου έχω ταλαιπωρηθεί πολύ με συχνές-πυκνές πολύωρες έως και διήμερες διακοπές. Πολλές φορές η διακοπή συμβαίνει την ώρα που μιλάω στο τηλέφωνο.

    Έχω στείλει πολλά φαξ στη HOL, έχω μιλήσει επανειλημένως με τεχνικούς της, μου είπαν ότι θα το κοιτάξουν, και τελικά μου είπαν ότι έδωσαν το πρόβλημα στον ΟΤΕ, στις 3/10. Ο ΟΤΕ δεν έδωσε σημεία ζωής ακόμη, αλλά η σύνδεση αποκαταστάθηκε Κυριακή και Δευτέρα, για να διακοπεί πάλι χθες τα μεσάνυχτα μέχρι τις 8:00 μ.μ. σήμερα. Στις 9:30 ξανακόπηκε στο μέσον μιας τηλεφωνικής συνομιλίας, και ξαναήλθε στις 10:00μ.μ. Η κατάσταση είναι άκρως εκνευριστική και ψυχοφθόρα και δεν γνωρίζω τι να κάνω. Μπορεί κανείς να με διαφωτίσει ως προς τι μπορεί να συμβαίνει και τι θάπρεπε να κάνω;
    Ευχαριστώ
    Ρώτησε το τεχνικό τμήμα της HOL πως έστειλαν την βλάβη στον ΟΤΕ(έχει μεγάλη σημασία το πως θα σταλεί η βλάβη,γιατί αν σταλεί λάθος ο ΟΤΕ θα απαντήσει απλώς οτί δεν είναι δική του ευθύνη).Στην περίπτωση σου θα πρέπει να σταλεί ως ΘΟΡΥΒΟΣ ΣΤΗΝ ΓΡΑΜΜΗ, ΕΠΑΦΗ ΣΤΟ ΔΙΚΤΥΟ(έχει να κάνει με προβληματα με αποσυνδέσεις και χαμηλή ταχύτητα internet,με αποσυνδέσεις στην τηλεφωνία και με θόρυβο στη γραμμή γενικότερα).

  7. #7
    Εγγραφή
    07-10-2008
    Μηνύματα
    18
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jack1987 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ρώτησε το τεχνικό τμήμα της HOL πως έστειλαν την βλάβη στον ΟΤΕ(έχει μεγάλη σημασία το πως θα σταλεί η βλάβη,γιατί αν σταλεί λάθος ο ΟΤΕ θα απαντήσει απλώς οτί δεν είναι δική του ευθύνη).Στην περίπτωση σου θα πρέπει να σταλεί ως ΘΟΡΥΒΟΣ ΣΤΗΝ ΓΡΑΜΜΗ, ΕΠΑΦΗ ΣΤΟ ΔΙΚΤΥΟ(έχει να κάνει με προβληματα με αποσυνδέσεις και χαμηλή ταχύτητα internet,με αποσυνδέσεις στην τηλεφωνία και με θόρυβο στη γραμμή γενικότερα).
    Θα το ρωτήσω. Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση.

  8. #8
    Εγγραφή
    26-10-2007
    Περιοχή
    Χαϊδάρι
    Μηνύματα
    5.789
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Router
    TL-WA5210G --> ΦΡΙΤΣ
    Στείλε τα στοιχεία, στο έγραψα και στο άλλο θέμα που άνοιξες.
    Ότι δεν υπάρχει, δεν χαλάει.

  9. #9
    Εγγραφή
    20-10-2007
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    157
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    18739/1020
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΝΙΓΡΙΤΑ
    Router
    thomson tg585 V7
    SNR / Attn
    6/16(dB) / 7/6(dB)
    εγώ την τελευταία βδομάδα είχα σοβαρό πρόβλημα. ήταν κομμένο για 5 μέρες. εγώ έλειπα από το σπίτι και μου το είπε ο συγκάτοικος. σκέφτηκα πως θα μας το έκοψαν μιας και έχω να το πληρώσω περίπου 9 μήνες(ποτέ δεν είμαι συνεπής με τα χρέη μου. περιμένω να φτάσω στο αμήν και μετά τα πληρώνω).

    όταν όμως επέστρεψα, συνδέθηκε. το μόνο πρόβλημα όμως που έχω αυτή τη στιγμή είναι όχι πως θα πληρώσω τον λογαριασμό αλλά πως πολλές φορές κατά την διάρκεια της μέρας μου κάνει PPPoE error και αναγκάζομαι να κάνω restart. κάποιες τεχνικές εργασίες θα κάνουν ή κάποια αναβάθμιση. δεν εξηγείται να έχουν τόσοι πελάτες προβλήματα.

  10. #10
    Εγγραφή
    26-10-2007
    Περιοχή
    Χαϊδάρι
    Μηνύματα
    5.789
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Router
    TL-WA5210G --> ΦΡΙΤΣ
    Οι έχοντες ΦΡΙΤΣ να στέλνετε πλήρη στοιχεία, αφού το ρούτερ δίνει τα πάντα. Μια εικόνα, χίλιες λέξεις.
    Ότι δεν υπάρχει, δεν χαλάει.

  11. #11
    Εγγραφή
    20-10-2007
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    157
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    18739/1020
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΝΙΓΡΙΤΑ
    Router
    thomson tg585 V7
    SNR / Attn
    6/16(dB) / 7/6(dB)
    aa144, επειδή φαίνεσαι ειδικός στα νούμερα, θα ανεβάσω πληροφορίες με εικόνες, πες μου την άποψή σου και μετά αν είναι τις διαγράφουμε. ευχαριστώ εκ των προτέρων..
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails 1.JPG  

    2.JPG  

    3.JPG  

    4.JPG  

    5.JPG  


  12. #12
    Εγγραφή
    26-10-2007
    Περιοχή
    Χαϊδάρι
    Μηνύματα
    5.789
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Router
    TL-WA5210G --> ΦΡΙΤΣ
    Καλός είσαι, αλλά με παρεμβολή από παράσιτα και όχι από άλλη γραμμή. Εκεί μπορεί να οφείλονται οι αποσυνδέσεις που έχεις. Είναι όμως πολύ "δύσκολο" θέμα να εντοπίσεις την πηγή και να εγκαταστήσεις τα κυκλώματα που χρειάζεται για να μην εκπέμπονται (χρειάζεται επεξήγηση) τα παράσιτα που κάνουν τη σχετική ζημιά.

    Δεν θέλω να το αναλύσω πολύ αυτό, ανήκει στην κατηγορία "do not try this at home" αλλά πράγματι μπορεί να λυθεί, ρίξε μια ματιά στο παρακάτω να δεις για πόση βελτίωση μπορούμε να μιλάμε, αφού πρώτα εντοπιστεί η πηγή και εφόσον έχουμε πρόσβαση ΚΟΝΤΑ στην πηγή (που μπορεί να βρίσκεται π.χ. σε άλλο διαμέρισμα).

    http://www.adslgr.com/forum/showpost...8&postcount=50
    Ότι δεν υπάρχει, δεν χαλάει.

  13. #13
    Εγγραφή
    12-12-2007
    Ηλικία
    56
    Μηνύματα
    1.700
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    11600/800
    ISP
    HOL
    DSLAM
    HOL - Ν.ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑΣ
    Router
    ZTE H367N (voip)
    SNR / Attn
    11,5(dB) / 28,9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από aa144 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλός είσαι, αλλά με παρεμβολή από παράσιτα και όχι από άλλη γραμμή. Εκεί μπορεί να οφείλονται οι αποσυνδέσεις που έχεις. Είναι όμως πολύ "δύσκολο" θέμα να εντοπίσεις την πηγή και να εγκαταστήσεις τα κυκλώματα που χρειάζεται για να μην εκπέμπονται (χρειάζεται επεξήγηση) τα παράσιτα που κάνουν τη σχετική ζημιά.

    Δεν θέλω να το αναλύσω πολύ αυτό, ανήκει στην κατηγορία "do not try this at home" αλλά πράγματι μπορεί να λυθεί, ρίξε μια ματιά στο παρακάτω να δεις για πόση βελτίωση μπορούμε να μιλάμε, αφού πρώτα εντοπιστεί η πηγή και εφόσον έχουμε πρόσβαση ΚΟΝΤΑ στην πηγή (που μπορεί να βρίσκεται π.χ. σε άλλο διαμέρισμα).

    http://www.adslgr.com/forum/showpost...8&postcount=50
    Τι ακριβώς είναι και πώς το χρησιμοποιούμε αυτό και επιτυγχάνεται το "θαύμα"; Το 1ο γράφημα μοιάζει με το δικό μου.

  14. #14
    Εγγραφή
    26-10-2007
    Περιοχή
    Χαϊδάρι
    Μηνύματα
    5.789
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Router
    TL-WA5210G --> ΦΡΙΤΣ
    Το κύκλωμα είναι κάτι σαν το παρακάτω, πιθανόν δυο φορές το ίδιο στη σειρά.




    ........Auto merged post: aa144 πρόσθεσε 0 λεπτά και 53 δευτερόλεπτα αργότερα ........

    Όπως φαίνεται, το κύκλωμα ΑΠΑΙΤΕΙ γείωση, δηλαδή πραγματική ηλεκτρική σύνδεση με τη γη.

    ........Auto merged post: aa144 πρόσθεσε 6 λεπτά και 49 δευτερόλεπτα αργότερα ........

    Τα υλικά τα βρίσκουμε σε παλιό χαλασμένο τροφοδοτικό από υπολογιστή, το πλακετάκι είναι συνήθως ξεχωριστό και περιέχει τμήμα του κυκλώματος.










    ........Auto merged post: aa144 πρόσθεσε 1 λεπτά και 28 δευτερόλεπτα αργότερα ........

    Οπότε μπορούμε είτε να βάλουμε δυο τέτοια στη σειρά, ή να πάρουμε τα υπόλοιπα υλικά από την πλακέτα του τροφοδοτικού.




    ........Auto merged post: aa144 πρόσθεσε 8 λεπτά και 56 δευτερόλεπτα αργότερα ........

    Βέβαια αυτό είναι το εύκολο μέρος, το δύσκολο είναι να εντοπιστεί η πηγή των παρασίτων.

    Αλλά ας δεχτούμε ότι (με κάποιο πειραματικό τρόπο) την εντοπίσαμε. Από δοκιμές έχει προκύψει ότι τα παράσιτα ΔΕΝ φτάνουν στο ρούτερ μας μέσω της γραμμής της ΔΕΗ άμεσα, δηλαδή δεν διέρχονται από το τροφοδοτικό του ρούτερ μας ώστε να εισέλθουν στο κύκλωμα και να το επηρεάσουν, οπότε τα διάφορα "αντιπαρασιτικά" πολύμπριζα όπου μπορούμε να συνδέσουμε το ρούτερ δεν προσφέρουν τίποτε στο θέμα αυτό.

    Αντίθετα τα παράσιτα χρησιμοποιούν το ηλεκτρικό κύκλωμα του σπιτιού για να διαδοθούν σε αγωγούς μεγάλου μήκους, να εκπεμφθούν σαν ηλεκτρομαγνητικό κύμα και ακολούθως να εισέλθουν επαγωγικά στο σήμα DSL της τηλεφωνικής γραμμής που λειτουργεί σαν κεραία λήψης των παρασίτων. Τα παράσιτα δεν έχουν μεγάλη εμβέλεια, αλλά λόγω της μεγάλης κεραίας εκπομπής, και της μεγάλης κεραίας λήψης που έχουν ισχυρή σύζευξη λόγω γειτνίασης εμφανίζουν σοβαρές δυσλειτουργίες όταν προστεθούν στο ήδη αδύναμο σήμα DOWNSTREAM της γραμμής DSL.

    Σημειώστε ότι το UPSTREAM δεν επηρεάζεται λόγω χαμηλότερης συχνότητας, αλλά και λόγω μεγάλης ισχύος του σήματος στην περιοχή κοντά στο ρούτερ μας, ακριβώς τα αντίθετα δηλαδή από το DOWNSTREAM.

    ........Auto merged post: aa144 πρόσθεσε 9 λεπτά και 6 δευτερόλεπτα αργότερα ........

    Επομένως θα πρέπει να τοποθετηθεί το αναφερόμενο κύκλωμα, πάντα συνδεμένο με ΓΕΙΩΣΗ πολύ κοντά στην πηγή των παρασίτων, που βέβαια την έχουμε εντοπίσει. Με τον τρόπο αυτό, πρακτικά μειώνουμε το μήκος της κεραίας εκπομπής του ηλεκτρομαγνητικού κύματος που προκαλείται από τα παράσιτα, και το φαινόμενο εξαλείφεται.

    Οι πηγές παρασίτων μπορεί να είναι περισσότερες της μιας, και μπορεί να συμπεριλαμβάνουν κάθε είδους ηλεκτρονική συσκευή με τροφοδοτικό switching (που δεν διαθέτει από κατασκευής της το σχετικό φίλτρο) όπως και άλλες συσκευές ηλεκτρικής εκκένωσης όπως λαμπτήρες φθορισμού με παραδοσιακή συνδεσμολογία, αλλά επίσης και κάθε είδους ηλεκτρονικό ballast για τέτοιους λαμπτήρες, επίσης ρυθμιστές τάσης και κάθε είδους συσκευή που διαχειρίζεται άμεσα την τάση της ΔΕΗ με παλμικό τρόπο.

    Αν οι πηγές παρασίτων που ανιχνεύθηκαν είναι πολλές, τότε τοποθετούμε αντίστοιχα φίλτρα ΚΟΝΤΑ σε κάθε πηγή, όσο πιο κοντά, τόσο πιο καλά, για μικρότερο μήκος αγωγών που εκπέμπουν το παράσιτο.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος aa144 : 10-10-08 στις 12:34. Αιτία: auto merged post
    Ότι δεν υπάρχει, δεν χαλάει.

  15. #15
    Εγγραφή
    12-12-2007
    Ηλικία
    56
    Μηνύματα
    1.700
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    11600/800
    ISP
    HOL
    DSLAM
    HOL - Ν.ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑΣ
    Router
    ZTE H367N (voip)
    SNR / Attn
    11,5(dB) / 28,9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Και αυτό το κύκλωμα τοποθετείται στην πρίζα που συνδέεται το ρούτερ; Δε νομίζω (ότι έχω τη δυνατότητα) να το δοκιμάσω, γιατί μάλλον θα ανατινάξω το σπίτι , αλλά ρωτάω γιατί ως συνήθως μ' έχει φάει η περιέργεια.

Σελ. 1 από 5 123 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. HOL και απίστευτη ταλαιπωρία
    Από TAlysandratos στο φόρουμ Vodafone
    Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 11-04-08, 12:39
  2. Απιστευτη ταλαιπωρια με HOL Double Play
    Από chrisfinl στο φόρουμ Vodafone
    Μηνύματα: 40
    Τελευταίο Μήνυμα: 08-10-07, 11:38
  3. Μηνύματα: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-07-06, 21:29
  4. Ταλαιπωρία με την προσφορά της 1/6...
    Από AcidCity στο φόρουμ Nova
    Μηνύματα: 28
    Τελευταίο Μήνυμα: 04-07-06, 23:22
  5. Μηνύματα: 24
    Τελευταίο Μήνυμα: 09-02-04, 13:04

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας