Σελ. 8 από 10 ΠρώτηΠρώτη ... 3678910 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 106-120 από 141
  1. #106
    Εγγραφή
    31-10-2003
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    13.367
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    @gkamas:

    Δεν ακούγεται λογικό.

    Μίλα με τα κεντρικά της εταιρίας.

  2. #107
    Το avatar του μέλους Gordito
    Gordito Guest
    Δεν ακουγεται και παραλογο ομως.
    Ολα τα αλουμινια εχουν specs, πχ δεν μπορω εγω να παω με 10 λαστιχα απέξω και να μην μπασει νερο το ανοιγομενο κουφωμα. Ακομα και τα κεραμιδια μπορει να μπασουν νερο με το λαστιχο, με τη βροχη ομως οχι.

    Το δε συρομενο ή χωνευτο ειναι πιο ευκολο να μπασει νερο, μιας και μπορει να γεμισει ο κατω οδηγος και να μην προλαβαινει να βγαλει το νερο εξω.


    Μπορει ομως και ο αλουμινας να μην εχει βαλει ολα τα μονωτικα λαστιχα ή να εχει βαλει κατωτερης ποιοτητας. Μπορει να μην εχει ανοιξει σωστα τους νεροχυτες.
    Μια- δυο φωτο θα μας δειξουν ισως το προβλημα.


    ΥΓ Και παλι ομως να ξερεις οτι τα κουφωματυα ΔΕΝ ΚΑΝΕΙ να τα πλενεις με το λαστιχο, αργα ή γρηγορα θα σου μπασει υγρασια το τζαμι!

  3. #108
    Το avatar του μέλους DSLaManiaC
    DSLaManiaC Guest
    Gordito,
    Η μητερα μου εχει παραθυρα τετοια εδω και πολλα χρονια και τα πλενει με τη πιεση απο παντα. Ποτέ ουτε σταγονα και ουτε λογος για υγρασιες.

    Αυτα τα παραθυρα, ειδικα αν δεν ειναι συρομενα σφραγιζουν. Εκανε παπαρια ο μαστορας απλως και παει να τα μπαλωσει.

  4. #109
    Εγγραφή
    11-06-2007
    Περιοχή
    Τρίκαλα Θεσσαλίας
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    3.114
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    10328/896
    ISP
    HOL
    DSLAM
    HOL - ΤΡΙΚΑΛΑ
    Router
    NetFaster IAD
    SNR / Attn
    11(dB) / 29(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Και η γυναίκα μου τα τελευταία 4 χρόνια πλένει τα συρόμενα παράθυρα με το λάστιχο και ποτέ δεν είχαμε πρόβλημα με νερό.
    Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από Λευκούς.

  5. #110
    Εγγραφή
    03-10-2006
    Μηνύματα
    31
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΑΛΠΑΚΙ
    Καταρχήν ευχαριστώ για τις απαντήσεις.

    Επίσης τα κουφώματα είναι ανοιγόμενα.

    Αυτό που με προβληματίζει είναι ότι όλα τα αλουμίνια δεν συμπεριφέρονται το ίδιο, δηλαδή ενώ σε γενικές γραμμές οι μπαλκονόπορτες δεν βάζουν νερό ή βάζουν ελάχιστο νερό (πχ ένα φλιτζάνι του ελληνικού καφέ) τα παράθυρα σε γενικές γραμμές αν τα βρέξει για 5-10 δευτερόλεπτα με το λάστιχο θα περάσει πολύ νερό μέσα (δηλαδή θα θέλεις σφουγγαρίστρα).

    @Gordito:
    Στέλνω κάποιες φωτογραφίες http://imageshack.us/g/109/img044x.jpg/ δεν ξέρω αν είναι αρκετά καθαρές - σε κάθε περίπτωση ευχαριστώ για την βοήθεια

    Καλό μεσημέρι!

  6. #111
    Εγγραφή
    17-06-2007
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    1.128
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    14992/1023
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΤΟΥΜΠΑ
    Router
    Netgear DGN2000
    SNR / Attn
    7.5(dB) / 8.5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Θέλουμε να αλλάξουμε κουφώματα στο σπίτι.Έχουμε αποκλείσει τα συνθετικά.
    Κάναμε μια γύρα τις εταιρείες αλλά ο καθένας λέει τα δικά του. Οι τιμές παίζουν από 4500 μέχρι 8000
    Η κάθε εταιρεία έχει ένα σωρό σειρές και καθε τεχνικος προτείνει διαφορετικη ακόμα και απο την ίδια την εταιρέια.
    Έχουμε 5 μπαλκονόπορτες 1,36 x2,12 από τις οποίες η μία θα γίνει παράθυρο δηλαδή 1,36x1,00

    Θέλουμε ανοιγόμενα αλουμινίου και χρώμα ξύλου(ναι ξέρουμε ανεβάζει πολύ το κόστος αλλά όλο το τετράγωνο έχει κτιστεί στο ίδιο σχέδιο με ξύλινες μπαλκονόπορτες και παντζούρια)

    Έχουμε τα εξής:
    Elvial 4600 :4500€ (γνωστός)
    Εlvial 5600 :6800€
    Epal 8000 :6600€
    Alumil 20000:8100€
    Εxalco: 6600€
    Technal: 6600€
    Etem και Europa δεν θυμάμαι ακριβώς αλλά ήταν γύρω στα 7000€

    Κάποιοι δώσανε γραπτή προσφορά και κάποιοι όχι.
    Με βάση αυτό και με κάτι στοιχεία ποιότητας που βρήκα στο blog που ανέφερε ο zag1 σκέφτομαι να πάω άλλον ενα γύρο από τις εταιρείες.
    Έτσι και αλλιώς έχουν αλλάξει κάποια δεδομένα σκεφόμαστε η να κρατήσουμε τα ξύλινα παντζούρια ή να αντικατασησουμε με ρολά ΜΟΝΟ τα 3 υπνοδωμάτια και μπροστα να μην βάλουμε καθόλου.

    Θέλω να ρωτήσω Έκτος της γνώμης για μοντέλα τιμες και εταιρείες.
    Έκτος τις πιστοποίησης τις εταιρείας που κατασκευάζει τα κουφώματα καλό θα ήταν να έχει και ο τεχνικός κάποια πιστοποίηση; (Ce ας πούμε κάπου διαβασα και για ΣΕΚΑ -Q )

    Υπάρχει κάποια εγγύηση καλή λειτουργίας γιατί δεν την ανέφερε κανείς;

    Τα ενεργειακά τζάμια το καλοκαίρι αντανακλούν τι ζέστη έτσι έχουμε οικονομία. Το χειμώνα όμως που το σπίτι έχει ανάγκη το ήλιο μήπως δεν κάνουν οικονομία;

    Αν πάω και ζητήσω αναλυτικά πρόσφορες με ποιοτικά χαρακτηριστικά (ανεμοπερατοτητα, υδατοστεγάνωση κλπ) αλλα και τι υλικά(μηχανισμοί, λάστιχα,) θα βγάλω άκρη η θα μπερδευτώ περισσότερο.

    Ευχαριστώ

  7. #112
    Το avatar του μέλους Gordito
    Gordito Guest
    Να σου μιλησω για αυτα που ξερω.

    Το Νο1 που παιζει ρόλο ειναι η κατασκευη και η τοποθετηση.

    Αν ο τεχνικος χρησιμοποιησει καλα εξαρτηματα και οχι μαιμου, και αν τοποθετησει σωστα τα κουφωματα, δεν θα εχεις προβλημα.

    Οι διαφορες εμταξυ σειρων κλπ ειναι κουραφεξαλα, ολες αυτες ειναι θερμομωνοτικες, αντε μεταξυ τους να εχουν ενα 5% διαφορα, που εσυ δε θα καταλαβεις ποτε.

    Οσον αφορα την πιστοποιηση του τεχνικου: να την ζητησεις οπωσδηποτε.
    Αλλιως ειναι να στα βαλει ο κυρ-Μπαμπης που δεν εχει καν, και αλλιως να στα βαλει πιστοποιημενος τεχνικος που ξερει τι και πως.

    Προσφορες με ποιοτικα παντως χαρακτηριστικα, ειναι αδυνατο να λαβεις απο τεχνικο, αυτα βρισκονται στις προδιαγραφες των κουφωματων και παντα σε θεωρητικο επιπεδο. Και οπως ειπα και παραπανω, θα μπερδευτεις περισσοτερο.
    1000 φορες να βαλεις σωστα μια 'κατωτερη' σειρα σωστα, παρα να σου βαλουν χαλια την 'καλυτερη'.

    Η εγγυηση καλης λειτυοργιας εννοειται βεβαιως βεβαιως, ιδιως αν εχεις και την πιστοποιηση. Tο θεμα ειναι να εχεις after sales service αν χρειαστει, εκει μπορει να εχεις θεμα.


    Στη θεση σου, θα πηγαινα μια βολτα απο τα μαγαζια, θα εβλεπα πως δουλευουν οι μαστοροι, και αν μπορουσα θα εβλεπα και καμια δουλεια που εχουν ηδη κανει. Το μαγαζι λεει πολλα για το πως δουλευει ενας μαστορας.

  8. #113
    Εγγραφή
    13-12-2006
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    690
    Downloads
    10
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    10240/1024
    ISP
    Vivodi
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΩΝ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από blkik Εμφάνιση μηνυμάτων
    Θέλουμε να αλλάξουμε κουφώματα στο σπίτι.Έχουμε αποκλείσει τα συνθετικά.
    Κάναμε μια γύρα τις εταιρείες αλλά ο καθένας λέει τα δικά του. Οι τιμές παίζουν από 4500 μέχρι 8000
    Η κάθε εταιρεία έχει ένα σωρό σειρές και καθε τεχνικος προτείνει διαφορετικη ακόμα και απο την ίδια την εταιρέια.
    Έχουμε 5 μπαλκονόπορτες 1,36 x2,12 από τις οποίες η μία θα γίνει παράθυρο δηλαδή 1,36x1,00

    Θέλουμε ανοιγόμενα αλουμινίου και χρώμα ξύλου(ναι ξέρουμε ανεβάζει πολύ το κόστος αλλά όλο το τετράγωνο έχει κτιστεί στο ίδιο σχέδιο με ξύλινες μπαλκονόπορτες και παντζούρια)

    Έχουμε τα εξής:
    Elvial 4600 :4500€ (γνωστός)
    Εlvial 5600 :6800€
    Epal 8000 :6600€
    Alumil 20000:8100€
    Εxalco: 6600€
    Technal: 6600€
    Etem και Europa δεν θυμάμαι ακριβώς αλλά ήταν γύρω στα 7000€

    Κάποιοι δώσανε γραπτή προσφορά και κάποιοι όχι.
    Με βάση αυτό και με κάτι στοιχεία ποιότητας που βρήκα στο blog που ανέφερε ο zag1 σκέφτομαι να πάω άλλον ενα γύρο από τις εταιρείες.
    Έτσι και αλλιώς έχουν αλλάξει κάποια δεδομένα σκεφόμαστε η να κρατήσουμε τα ξύλινα παντζούρια ή να αντικατασησουμε με ρολά ΜΟΝΟ τα 3 υπνοδωμάτια και μπροστα να μην βάλουμε καθόλου.

    Θέλω να ρωτήσω Έκτος της γνώμης για μοντέλα τιμες και εταιρείες.
    Έκτος τις πιστοποίησης τις εταιρείας που κατασκευάζει τα κουφώματα καλό θα ήταν να έχει και ο τεχνικός κάποια πιστοποίηση; (Ce ας πούμε κάπου διαβασα και για ΣΕΚΑ -Q )

    Υπάρχει κάποια εγγύηση καλή λειτουργίας γιατί δεν την ανέφερε κανείς;

    Τα ενεργειακά τζάμια το καλοκαίρι αντανακλούν τι ζέστη έτσι έχουμε οικονομία. Το χειμώνα όμως που το σπίτι έχει ανάγκη το ήλιο μήπως δεν κάνουν οικονομία;

    Αν πάω και ζητήσω αναλυτικά πρόσφορες με ποιοτικά χαρακτηριστικά (ανεμοπερατοτητα, υδατοστεγάνωση κλπ) αλλα και τι υλικά(μηχανισμοί, λάστιχα,) θα βγάλω άκρη η θα μπερδευτώ περισσότερο.

    Ευχαριστώ
    Για το χειμώνα τα ενεργειακά τζάμια σε μονώνουν από την εξωτερική θερμοκρασία και δεν επιτρέπουν την εσωτερική θερμότητα να βγεί.Συνολικά δηλαδή και χειμώνα και καλοκαίρι εκτός από την ακτινοβολία δεν επιτρέπουν την ανταλλαγή θερμότητας μεταξύ περιβάλλοντος και σπιτιού.


    Γνώμη μου είναι να πάρεις και ξεχωριστές προσφορές αλουμίνιο και τζάμι από μερικούς τζαμάδες γιατί συνήθως βγαίνει αρκετά πιο οικονομικά.

  9. #114
    Εγγραφή
    21-03-2007
    Ηλικία
    56
    Μηνύματα
    129
    Downloads
    22
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Umbra Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γνώμη μου είναι να πάρεις και ξεχωριστές προσφορές αλουμίνιο και τζάμι από μερικούς τζαμάδες γιατί συνήθως βγαίνει αρκετά πιο οικονομικά.
    Δεν είναι κακή ιδέα να ακολουθήσεις την παραπάνω συμβουλή πιο πολύ ενημερωτικά όμως. Μην κάνεις το λάθος να την υλοποιήσεις γιατί αν πάει κάτι στραβά ο τζαμάς θα τα ρίχνει στον αλουμινά και το ανάποδο. Και το δίκηο θα το έχει μάλλον ο αλουμινάς(εκτός αν έχει κάνει κακοτεχνίες) γιατί από ότι ξέρω(μου το έχουν εξηγήσει αλουμινάδες σε άσχετη συζήτηση) και πολύ σωστά είπε και ο Gordito(που αν κατάλαβα καλά είναι επαγγελματίας αλουμινάς) το τζάμι παίζει σημαντικότατο ρόλο στην λειτουργεία του ανοιγόμενου αλουμινίου. Αν είναι συρόμενο δεν υπάρχει πρόβλημα(αφού πατάει στα ροδάκια δεν υπάρχει κάτι να πάει στραβά). Αλλά αν είναι ανοιγόμενο μην γκρινιάξεις αν μαγκώνει ή βρίσκει ή κάνει διάφορα. Για να το πω απλοικά(από όσο το έχω καταλάβει και εγώ) παίζει ρόλο το πως "τακάρεται" το τζάμι μέσα στο αλουμίνιο και βασικά το τζάμι στηρίζει και δένει το πλαίσιο. Ο αλουμινάς που μου το εξηγούσε αυτό μου είπε ότι στην αρχή όταν πηγαίνανε να αλλάξουν τζάμια σε ανοιγόμενα αλουμίνια τζαμάδες, γινόταν το "έλα να δεις" όμως τώρα πια οι περισσότεροι έχουν μάθει.

    Και τέλος-τέλος δεν θα δεις ιδιαίτερη διαφορά(αν δεις καν) στην τιμή για δύο λόγους. 1) ο ανταγωνισμός μεταξύ των αλουμινάδων τους έχει υποχρεώσει να μην βάζουν καπέλο στα τζάμια(τουλάχιστον στην Αθήνα έτσι ξέρω ότι γίνεται)
    2) Ο τζαμάς δεν θα σου κάνει την ίδια τιμή που κάνει σε κάποιον με τον οποίο έχει μόνιμη συνεργασία οπότε και καπέλο να βάζουν οι αλουμινάδες μάλλον χωνεύεται στην καλύτερη τιμή που αγοράζουν και σε εσένα τελικά δεν φαίνεται διαφορά.

    Οπότε αν έχει όρεξη να μάθεις και να ψαχτείς κάνε αναζήτηση στο ίντερνετ για τεχνικά θέματα, πάρε και 2-3 προσφορές για τζάμια από τζαμάδες και επι την ευκαιρία λύσε δια ζώσης ότι τεχνικές απορίες έχεις και ζήτα από τον αλουμινά τα τζάμια στα οποία κατέληξες(λογικό είναι οι γνώσεις του στα τζάμια να είναι περιορισμένες). Ρώτα τον αλουμινά και ποιός είναι ο τζαμάς του και κάνε μία επίσκεψη να δεις αν είναι καθαρό μαγαζί(όπως πολύ σωστά είπε ο Gordito πολλά μπορείς να συμπεράνεις από τον χώρο εργασίας του τεχνίτη). Αν διαπιστώσεις ότι οι διαφορές είναι μικρές μην ρισκάρεις και δώσε την δουλειά στον αλουμινά στον οποίο κατέληξες. Αν είναι μεγάλες θεωρώ ότι το πιθανότερο είναι κάτι να μην πηγαίνει καλά στην προσφορά του αλουμινά οπότε ψάξου περαιτέρω. Σε κάθε περίπτωση αν πάρεις τον δρόμο των δύο μαστόρων ξεκαθάρισε ποιός θα έχει την ευθύνη αν δεν δουλεύουν καλά τα αλουμίνια.

  10. #115
    Εγγραφή
    17-06-2007
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    1.128
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    14992/1023
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΤΟΥΜΠΑ
    Router
    Netgear DGN2000
    SNR / Attn
    7.5(dB) / 8.5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Να τα κάνω πιο απλά θέλω όχι να τα περιπλέξω. Οπότε το ξεχνάμε αυτο με τα τζάμια.

    Το εσωτερικό ρολό κόβει περίπου 20εκ απο το κούφωμα
    Το εξωτερικο κόβει και αυτό;
    Γιατί όπως έγραψα θα κάνω μια μπαλκονόπορτα παράθυρο και δεν θέλω να μικρύνει υπερβολικά.
    Επίσης σκέφτομα να κρατήσω τα ξύλινα παντζόυρια αλλα δεν ξέρω αν γίνεται και πως θα δείχνει

  11. #116
    Εγγραφή
    16-08-2010
    Μηνύματα
    675
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    4096/512
    ISP
    Cyta
    Path Level
    Interleaved
    γι αυτο ποτε ξανα αλουμινια,ουτε καν ξυλινα, επιλεγουμε συνθετικα , οικονομικοτερα, καλυτερη μονωση,δυνατοτητα προσαρμογης ακομα και σε στραβους τοιχους, σε περιπτωση βλαβης ευκολη αντικατασταση.

    Γνωστος εβαλε αυτα τα ξυλινα κοπλαν κουφωματα ταχα για καλυτερα , και γυρω γυρω τα κουφωματα μπαζουν επιδει δεν εφαρμοζουν τελεια στον τοιχο.

  12. #117
    Εγγραφή
    10-08-2010
    Μηνύματα
    600
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗ
    Path Level
    Interleaved
    Λαμογιομάστορας ήταν αυτός.

  13. #118
    Εγγραφή
    21-03-2007
    Ηλικία
    56
    Μηνύματα
    129
    Downloads
    22
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από giorgosk Εμφάνιση μηνυμάτων
    Λαμογιομάστορας ήταν αυτός.
    Το μόνο σίγουρο.

    Τα ξύλινα είναι ότι καλύτερο από άποψη θερμομόνωσης και εμφάνισης. Ακόμα και το ότι θεωρητικά(παλιότερα τουλάχιστον ίσχυε αυτό τώρα δεν ξέρω) δεν σφραγίζουν τόσο καλά όσο τα αλουμίνια πλεονέκτημα είναι στα σύγχρονα σπίτια για λόγους εξαερισμού. Το μεγάλο μείον είναι η συντήρηση(που και αυτή έχει ελαχιστοποιηθεί με τις σύγχρονες μεθόδους επεξεργασίας) και η τιμή που είναι εφάμιλλη των αλουμινίων ενώ θεωρώ ότι θα έπρεπε να είναι πιο φθηνά.

  14. #119
    Εγγραφή
    21-03-2007
    Ηλικία
    56
    Μηνύματα
    129
    Downloads
    22
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Umbra Εμφάνιση μηνυμάτων
    .........και δεν επιτρέπουν την εσωτερική θερμότητα να βγεί..........
    Αυτό είναι σωστό αλλά όχι απόλυτα ακριβές. Αν μιλάμε για ενεργειακά τζάμια τύπου low-e(γιατί υπάρχουν και άλλων ειδών ενεργειακά τζάμια π.χ. απορροφητικά) έχει σημασία αν το τζάμι με την low-e επίστρωση είναι το εσωτερικό ή το εξωτερικό. Αν είναι το εσωτερικό είναι όπως τα περιγράφεις. Αν είναι το εξωτερικό δεν αφή νει την ζέστη του καλοκαιριού να περάσει στον εσωτερικό χώρο. Η επιλογή εξαρτάται σε μεγάλο βαθμό από την τοποθεσία του ακινήτου. Π.χ. αν είσαι στην Φλώρινα θες το πρώτο αλλά αν είσαι στην Κρήτη μάλλον το 2ο.

  15. #120
    Εγγραφή
    17-06-2007
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    1.128
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    14992/1023
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΤΟΥΜΠΑ
    Router
    Netgear DGN2000
    SNR / Attn
    7.5(dB) / 8.5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από giantpow Εμφάνιση μηνυμάτων
    γι αυτο ποτε ξανα αλουμινια,ουτε καν ξυλινα, επιλεγουμε συνθετικα , οικονομικοτερα, καλυτερη μονωση,δυνατοτητα προσαρμογης ακομα και σε στραβους τοιχους, σε περιπτωση βλαβης ευκολη αντικατασταση.

    Γνωστος εβαλε αυτα τα ξυλινα κοπλαν κουφωματα ταχα για καλυτερα , και γυρω γυρω τα κουφωματα μπαζουν επιδει δεν εφαρμοζουν τελεια στον τοιχο.

    Μπορείς να μου πεις που κολλάει αυτό το σχόλιο σου.
    Δεν ανέφερα κανένα σοβαρό πρόβλημα με τα ξύλινα κουφώματα που έχω ούτε με τα αλουμινένια που θα βάλω.

    Για ρολλά ρώτησα
    Μπορεί κάποιος να μου απαντήσει τα εξωτερικα ρολλα πόσο κόβουνι απο το κούφωμα; αν κόβουν.

Σελ. 8 από 10 ΠρώτηΠρώτη ... 3678910 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Δημοτική Αστυνομία (a.k.a. Βρήκατε τον μπελά σας)
    Από AddictedToChaos στο φόρουμ Εκτός θέματος
    Μηνύματα: 74
    Τελευταίο Μήνυμα: 29-05-08, 16:53
  2. Πως να βάλετε ΔΥΟ ADSL ΣΕ ΜΙΑ!!!!!
    Από maxtor στο φόρουμ COSMΟΤΕ
    Μηνύματα: 19
    Τελευταίο Μήνυμα: 17-02-08, 15:09
  3. Βρείτε τον πραγματικό κατασκευαστή του τροφοδοτικού σας
    Από gallahant στο φόρουμ Κουτιά, τροφοδοτικά και ψύξη
    Μηνύματα: 12
    Τελευταίο Μήνυμα: 07-09-06, 16:15
  4. Πώς πίνετε τον καφέ σας??
    Από Gordito στο φόρουμ The fun section...
    Μηνύματα: 114
    Τελευταίο Μήνυμα: 14-08-06, 15:29

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας