Σελ. 595 από 871 ΠρώτηΠρώτη ... 575585590593594595596597600605615 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 8.911-8.925 από 13059
  1. #8911
    Εγγραφή
    02-04-2010
    Μηνύματα
    13.130
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από eagle12 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Φίλε μου αφού δεν δέχεσαι αλλουνού άποψη δεν έχω κάτι να συζητήσω μαζί σου. Εγώ αυτά βλέπω αυτά λέω. Εσύ είσαι εκεί που είσαι. Να σαι καλά. Τι να σου πω άλλο. Ότι και να σου πω εσύ τα δικά σου θα μου λες. Καλή σας συνέχεια λοιπόν, καθίστε οι 5-10 ανθρώποι που σχολιάζετε εδώ μέσα να σκοτώνεστε και να φαγώνεστε μεταξύ σας.

    Δεν έχω καμιά όρεξη στα 45 μου να με βγάζουν ψεύτη ή ρατσιστή ή εθνικιστή (βλέπε αβαταρ)... άστο σου λέω.... αντίο σας
    Μίλησες με απερίγραπτη σιγουριά. Νομίζεις ότι βρήκες το πρόβλημα των συγκοινωνιών. Οι αντί και οι βουλγάρες. Δεν θα προσπαθήσω να σου αλλάξω γνώμη γιατί δεν με ενδιαφέρει κιόλας.

    Το ότι όμως μας την παρουσιάζεις και την διαβάζω δεν σημαίνει απαραίτητα πως θα την απορροφήσω. Την διάβασα και έχω τις αμφιβολίες μου, για τα συμπεράσματά σου. Αν δεν το αντέχεις, αντίο.
    Όσο περισσότερο σου κλέβουν τη ζωή, τόσο σε ταΐζουν με έθνος και φυλή..

    Εθνικισμός και μετανάστες

    Μία τάξη, φυλετικά διαχωρισμένη

  2. #8912
    Εγγραφή
    30-05-2003
    Περιοχή
    Dublin, Ireland
    Μηνύματα
    16.473
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Άρθρα
    6
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    WTF is in Ireland
    Router
    Draytek Vigor 2820vn
    Path Level
    Interleaved
    Εγώ πάντως, κυκλοφορώ περίπου 3-4 μέρες το μήνα (λόγω επαγγγελματικών υποχρεώσεων) Αθήνα με μετρό.

    Θες να είναι η ώρα, θες επειδή κινούμαι σε "κυριλέ" σταθμούς (Σύνταγμα - Χολαργός), θες λόγω διαστάσεων σωματικών, ουδέποτε μου έτυχε εδώ και 12 μήνες τουλάχιστον κανείς / καμία να κάνει 'ντου' πίσω από εμένα. Ούτε υπέπεσε ποτέ στην αντίληψή μου - και κοιτώ να δω ακριβώς ψυλλιασμένος από όσα γράφονται εδώ - κάτι τέτοιο να συμβαίνει σε άλλους.

    Μία φορά είδα έναν πιτσιρικά να κάνει το κουλό άλμα και να υπερπηδά τις "μπάρες" στο σταθμό Χολαργού και μία φορά από τον 80χρονο πατέρα μου που πήρε ηλεκτρικό είχα περίπτωση κάποιου νεαρού να εισέρχεται μαζί του. Σημειωτέον ότι δεν ήταν μελαμψός ή άραβας ή πακιστανός αλλά λευκός σαν το γάλα (ο νεαρός ).

    Τώρα, για 5-5 και 10-10 που περνάνε, ίσως και να έχετε δίκιο, αλλά προσωπικά προτιμώ στοιχεία. Στην τελική, αν γίνεται τόσο τση ανωμαλίας, μια βιντεοσκόπηση και σίγουρα ο ΣΚΑΙ θα το κάνει πρώτη ή δεύτερη είδηση (αν δεν τρέχουν να βρούνε €500 χιλιάρικα σε κάποιο ΑΤΜ)
    The Road to Hell is Paved with Good Intentions

    Cause we made a promise we swore we'd always remember, no retreat, baby, no surrender

  3. #8913
    Εγγραφή
    24-03-2007
    Ηλικία
    36
    Μηνύματα
    374
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    50Mbps/5Mbps Homebooster
    ISP
    Cosmote
    Router
    Huawei DN9245X6-10
    SNR / Attn
    8(dB) / 30(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Εγώ πάντως που περνάω κάθε μέρα από τον Ταύρο στις 7 μισή για τη δουλειά βλέπω τουλάχιστον 3 στους 10 να μπαίνουν κολλητά πίσω από άλλους.
    Packets: Lost in the intrawebs

  4. #8914
    Εγγραφή
    20-10-2003
    Περιοχή
    Πεύκη - Αττικής
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    1.007
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    4997/49999
    ISP
    Cosmote
    Router
    Speedport Entry 2i
    SNR / Attn
    14.5(dB) / 3.1(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Επειδή δεν θεωρώ ότι καλύτερο να σηκώσω το κινητό και να τραβάω video αν σε βγάζει ο δρόμος σου έλα ένα πρωινό στον Πειραιά όταν βγαίνουν...

  5. #8915
    Εγγραφή
    04-10-2003
    Περιοχή
    Μοσχάτο
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    1.716
    Downloads
    32
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΦΑΛΗΡΟ
    Router
    Speedport Plus 2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από PopManiac
    Στην τελική, αν γίνεται τόσο τση ανωμαλίας, μια βιντεοσκόπηση και σίγουρα ο ΣΚΑΙ θα το κάνει πρώτη ή δεύτερη είδηση (αν δεν τρέχουν να βρούνε €500 χιλιάρικα σε κάποιο ΑΤΜ)
    Φάουλ, φάουλ! Και τα MYPRECIOUS προσωπικά δεδομένα μας;;;
    There is a difference between dumb and stupid. The word Dumb implies that a person has no choice in their behavior and cannot help it. Stupidity implies that the person knows better, but is simply choosing to make a bad choice. So which one are you? Unfortunately dumb or just breathtakingly stupid?



  6. #8916
    Εγγραφή
    30-05-2003
    Περιοχή
    Dublin, Ireland
    Μηνύματα
    16.473
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Άρθρα
    6
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    WTF is in Ireland
    Router
    Draytek Vigor 2820vn
    Path Level
    Interleaved
    Δεν έχω λόγο να αμφισβητήσω την εμπειρία άλλων προφανώς, το μόνο που λέω είναι ότι τουλάχιστον Σύνταγμα και Χολαργό δεν το έχω δει
    The Road to Hell is Paved with Good Intentions

    Cause we made a promise we swore we'd always remember, no retreat, baby, no surrender

  7. #8917
    Εγγραφή
    20-11-2016
    Περιοχή
    Νέα Σμύρνη Αττικής
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    202
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Nova
    Router
    Zyxel VMG8623-T50B
    Δεν θα ξεχάσω τη πρώτη φορά αφότου κλείσανε οι μπάρες στο σταθμό του Νέου Κόσμου, να περιμένω να έρθει η σειρά μου και να μου φωνάζουν από πίσω τα πιτσιρίκια "αντε ρε πέρνα!" και να λέω από μέσα μου "στη Σιγκαπούρη αν κάνεις κάτι τέτοιο χραπ στο αστυνομικό τμήμα χωρίς μα μου". Ανύπαρκτη ευγένεια, ανύπαρκτη παιδεία.

  8. #8918
    Εγγραφή
    20-12-2011
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    4.817
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    Vodafone
    Router
    VF Power Station 6
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από PopManiac Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν έχω λόγο να αμφισβητήσω την εμπειρία άλλων προφανώς, το μόνο που λέω είναι ότι τουλάχιστον Σύνταγμα και Χολαργό δεν το έχω δει
    Συνέχεια βλέπω να περνάνε τζάμπα. Ίσως όχι τόσο πολύ όσο στην αρχή, αλλά συνεχίζουν και περνάνε κολλητά.

    Καμιά φορά οι μπάρες, "σκούζουν" σε αυτή την περίπτωση.

  9. #8919
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Επιστροφή στον εφιάλτη με τα τρένα παιδιά

  10. #8920
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από PopManiac Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν έχω λόγο να αμφισβητήσω την εμπειρία άλλων προφανώς, το μόνο που λέω είναι ότι τουλάχιστον Σύνταγμα και Χολαργό δεν το έχω δει
    Σύνταγμα (που είναι κλειστές οι πύλες) είναι συχνό φαινόμενο (το έχω συναντήσει και το πρωί και το μεσημέρι)
    το ίδιο συμβαίνει σε Αττική αλλά και στον Ταύρο και στην Καλλιθέα όπως και σε Φάληρο και Πειραιά (αρκετές φορές και ώρες της ημέρας) ειδικά στην Καλλιθέα έχω πετύχει άτομα νεαρής ηλικίας στην κυριολεξία να πηδάνε τις πύλες ή την μάντρα.

    Βίντεο να με συγχωρείς δεν μπορώ και δεν θέλω να τραβήξω μέσα σε σταθμό για να δείξω το αυτονόητο

    Ας έρθει κάποιος από τους δημοσιογράφους να τραβήξει βίντεο και να κάνει ρεπορτάζ

    απλά επισημαίνω ότι οι περισσότεροι που μπαίνουν "τσάμπα" είναι Έλληνες και δεν είναι οικονομικοί λόγοι (γιατί αδυνατώ να πιστέψω ότι κάποιος που μπαίνει τσάμπα στα μέσα μαζικής μεταφοράς και ρισκάρει να φάει πολλαπλάσιας αξίας πρόστιμο το κάνει γιατί δεν έχει τα χρήματα για εισιτήριο ή κάρτα) όταν την ίδια στιγμή π.χ κρατάει ένα καφέ άρα έχει τα χρήματα ή πακέτο τσιγάρα/καπνό άρα έχει τα χρήματα.

    ούτε είναι άνεργοι γιατί αυτοί έχουν δωρεάν μετακίνηση.
    ούτε φυσικά είναι οι πρόσφυγες/μετανάστες γιατί απλά έχουν εισιτήρια/κάρτες.

  11. #8921
    Εγγραφή
    22-03-2018
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    1.188
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    Trainspotting έγινε το νήμα
    You can tell who is skinny dipping when the tide goes away
    Truth is like poetry - and most people hate fucking poetry

  12. #8922
    Εγγραφή
    29-06-2005
    Μηνύματα
    15.861
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    ISP
    .
    Εντωμεταξυ η χρηση των backpacks / σακιδιων εχει επεκταθει σε βαθμο τραγικο εντος των ΜΜΜ, με αποτελεσμα ο διαθεσιμος χωρος να μειωνεται πολυ σε ωρες αιχμης, αφου ενα ατομο ευκολα καταλαμβανει χωρο 1.7-1.8x του κανονικου.

  13. #8923
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest

  14. #8924
    Εγγραφή
    15-02-2006
    Περιοχή
    Πατήσια
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    289
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    CosmOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΛΥΣΙΔΑ
    Router
    AVM FRITZ!Box 7590
    SNR / Attn
    19(dB) / (dB)
    Βλέπω κάποιους να περνάνε κρατώντας την κάρτα τους στο χέρι, οπότε δεν είναι θέμα εθνικότητας αλλά παιδείας.

  15. #8925
    Εγγραφή
    02-04-2010
    Μηνύματα
    13.130
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Saxtus Εμφάνιση μηνυμάτων
    Βλέπω κάποιους να περνάνε κρατώντας την κάρτα τους στο χέρι, οπότε δεν είναι θέμα εθνικότητας αλλά παιδείας.
    Ειδικά στις πύλες εξόδου το έχω κάνει αρκετές φορές επειδή βιαζόμουν. Άλλες φορές επειδή έχει τύχει να σκαλώνει το μηχάνημα σε κάποιον μπροστά και να επικρατεί κομφούζιο από πίσω.

    Άλλες φορές που κυκλοφορώ για διασκέδαση, τελευταίος ανεβαίνω στις κυλιόμενες, τελευταίος περνάω τις μπάρες με την κάρτα. Γενικότερα δεν αισθάνομαι άνετα με το σακίδιο στην πλάτη μέσα στους χώρους του μετρό και θέλω την "άπλα μου" οπότε προσπαθώ να αποφεύγω το μαζικό ντου μετά από κάθε στάση, στις σκάλες και στις εξόδους.
    Όσο περισσότερο σου κλέβουν τη ζωή, τόσο σε ταΐζουν με έθνος και φυλή..

    Εθνικισμός και μετανάστες

    Μία τάξη, φυλετικά διαχωρισμένη

Σελ. 595 από 871 ΠρώτηΠρώτη ... 575585590593594595596597600605615 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. ΗΣΑΠ και κλιματισμός
    Από No-Name στο φόρουμ Εκτός θέματος
    Μηνύματα: 50
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-05-07, 16:35
  2. Με WiFi εξοπλίστηκαν όλα τα τρένα της GNER
    Από lewton στο φόρουμ Ειδήσεις
    Μηνύματα: 9
    Τελευταίο Μήνυμα: 30-10-06, 18:08
  3. Μηνύματα: 11
    Τελευταίο Μήνυμα: 27-09-06, 21:55
  4. Μηνύματα: 12
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-04-06, 10:04
  5. Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 21-11-05, 16:46

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας