Σελ. 4 από 4 ΠρώτηΠρώτη ... 234
Εμφάνιση 46-48 από 48
  1. #46
    Εγγραφή
    06-11-2007
    Περιοχή
    London
    Μηνύματα
    722
    Downloads
    19
    Uploads
    0
    Τύπος
    Cable
    Ταχύτητα
    38000/10000
    ISP
    Plusnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΟΚΚΙΝΙΟ
    Router
    BT Home Hub 5
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από icsd08063 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Χθες πέρασα από το Πλαίσιο και δοκίμασα κάποιες συσκευές.

    Αρχικά είδα το LG Optimus 7. Μου φάνηκε εξαιρετική συσκευή. Στιβαρή κατασκευή, λεπτό προφίλ, και γενικότερα μια πολύ καλή αίσθηση. Η οθόνη ήταν εξαιρετικά ανταποκρίσιμη και δεν κολλούσε πουθενά. Επίσης, πολύ φωτεινή και χωρίς πάρα πολλές αντανακλάσεις. Το μενού των Phone 7 μου άφησε πολύ καλές εντυπώσεις. Εύκολο στη χρήση ενώ τα διάφορα στοιχεία του τα βρίσκεις εκεί που περιμένεις να τα βρεις.
    Θα έβαζα ως αρνητικό την μη υποστήριξη τη ελληνικής γλώσσας. Γνωρίζετε μήπως αν πρόκειται να βγει κάτι τέτοιο ως μελλοντικό update;

    Έπειτα δοκίμασα και λίγο (πολύ λίγο) το N8. Λέω πολύ λίγο γιατί δεν το είχανε πάνω στο πάγκο όπως τα υπόλοιπα κινητά και έτσι ο πωλητής μου έδειξε το δικό του. Επίσης πολύ όμορφο κινητό και ίσως λίγο πιο "συμαζεμμένο" και σχέση με το LG. Η ανταποκρισημότητα της οθόνης δεν ήταν τόσο καλή όσο του LG αλλά και πάλι, δύσκολα δεν σε ικανοποιούσε. Δεν μπορώ να πω κάτι παραπάνω για το κινητό μιας και όπως προάνεφερα, δεν είχα ιδιαίτερη επαφή μαζί του.

    Είδα και το HTC Trophy 7. Το ίδιο ανταποκρίσημο με το LG και το ίδιο γρήγορο με αυτό. Άλλωστε, νομίζω ότι έχουν ίδιο hardware με εξαίρεση τη χωρητικότητα της μνήμης. Τα 3 πλήκτρα αφής είχαν καλή αίσθηση αλλά προσωπικά, θα προτιμούσα τα 3 φυσικά πλήκτρα του LG. Πολύ ωραία εφαρμογή το HTC Hub (αν θυμάμαι καλά) με τα πολύ ωραία effects για τον καιρό. Δεν ξέρω το κατά πόσο λειτουργέι σωστά λόγω του ότι δεν υπήρχε δίκτυο για να το δοκιμάσω.

    Χρσιμοποίησα ελάχιστα και το Desire της HTC αλλά προς το παρών δεν θα εκφράσω κάποια γνώμη σχετικά με αυτό.

    Τελικά, μάλλον θα περιμένω ακόμη λιγό καιρό μέχρι να προχωρήσω στην αγορά νέου κινητού. Θα ήθελα να δω πως θα κατασταλάξουν τα πράγματα σχετικά με τα phone 7 (τόσο στο θέμα των εφαρμογών όσο και στο θέμα των υποστηριζόμενων λειτουργιών που αναμένονται με τα updates). Ίσως στο διάστημα αυτό να δούμε και ακόμη πιο ενδιαφέροντα μοντέλα.
    Νομιζω πως το LG θα ειναι η καλυτερη επιλογη...οσο για το Ν8, το software δεν με εντυπωσιαζει κ ολας...ενω το windows 7 πιστευω θα σε υπερκαλυψει!!

  2. #47
    Εγγραφή
    16-11-2007
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    3.176
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    Cosmote
    Εγω πάντως δεν θα παιρνα lg για κανένα λόγο, οσο θυμάμαι τι τράβηξε μια φίλη με ενα arena...
    Coolermaster MC500/Asus Rog Strix X570-F/Ryzen 7 3700X/Bequiet Dark Rock 4/G.Skill Ripjaws V 32GB-3200/Sapphire 6900XT Nitro+SE/Corsair RM850X/Samsung 970 Evo 500GB M2/Samsung 860 Evo 250gb/Corsair K70 mk.2/Logitech G13/Logitech mx master/Dell UP2716+SE2419/

    Dell Latitude 6320/i5 2520m/8gb ram/Intel 160gb ssd/Logitech MX keys mini/Logitech MX anywhere 2

    My Flickr

  3. #48
    Εγγραφή
    29-11-2007
    Μηνύματα
    1.220
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από and64 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγω πάντως δεν θα παιρνα lg για κανένα λόγο, οσο θυμάμαι τι τράβηξε μια φίλη με ενα arena...
    Άστα αδελφέ και εγώ έιπα να πάρω ένα touchscreen και πήρα το cookie kp500 και δεν ξέρεις πως το μετάνιωσα!!! Έπειτα πήρα το Ε52, το έχω εδώ και ένα χρόνο και είμαι πολύ ευχαριστημένος! Επίση εξαιρετικό είναι το vivaz pro που έχει πάρει η αδελφή μου!!!

Σελ. 4 από 4 ΠρώτηΠρώτη ... 234

Παρόμοια Θέματα

  1. Αγορά κινητού <250€
    Από gtklocker στο φόρουμ Σταθερή & Κινητή Τηλεφωνία
    Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 24-09-09, 14:48
  2. Αγορά Κινητού
    Από apok στο φόρουμ Σταθερή & Κινητή Τηλεφωνία
    Μηνύματα: 50
    Τελευταίο Μήνυμα: 03-07-09, 17:56
  3. Αγορά κινητού
    Από mostakas στο φόρουμ Σταθερή & Κινητή Τηλεφωνία
    Μηνύματα: 9
    Τελευταίο Μήνυμα: 25-05-09, 17:05
  4. Αγορά νέου κινητού τηλεφώνου
    Από hellenicsun στο φόρουμ Σταθερή & Κινητή Τηλεφωνία
    Μηνύματα: 23
    Τελευταίο Μήνυμα: 24-02-09, 02:01
  5. Αγορα κινητου + συνδεσης
    Από Gordito στο φόρουμ Σταθερή & Κινητή Τηλεφωνία
    Μηνύματα: 18
    Τελευταίο Μήνυμα: 25-05-08, 23:22

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας