Σελ. 1368 από 1377 ΠρώτηΠρώτη ... 134813581363136613671368136913701373 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 20.506-20.520 από 20655
  1. #20506
    Εγγραφή
    19-08-2005
    Μηνύματα
    2.264
    Downloads
    15
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από patch Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δοκίμασε να κόψεις την πρόσβαση στο dialer από τις άλλες εφαρμογές (Skype, Viber κτλ)
    Πώς γίνεται αυτό;

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από deniSun Εμφάνιση μηνυμάτων

    Θα την δοκιμάσω ευχαριστώ

  2. #20507
    Εγγραφή
    17-11-2003
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    8.123
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    ISP
    Εξωτερικό
    Από προσωπική εμπειρία, το android ειναι ότι να ειναι λίγο στο θέμα επαφές, dialaer και τι φαίνεται στο αυτοκινητο πχ.

    Στο contacts σώζεις ανά λογαριασμό αλλά πολλές φορές τα κάνει μαντάρα και υπάρχουν λογαριασμοί και στο device/local. Γενικά θέλει συχνά πυκνά έλεγχο. Και το πιο αστείο, μπορείς να κάνεις move μόνο μεταξύ local/device και google. Εμείς με outlook αστο καλύτερα.
    Στο dialer, κάνει κάποια μαγικα με βάση τις ρυθμίσεις του contacts app. Ότι να ειναι
    Στο αυτοκινητο και σε κάθε εξωτερική συσκευή δείχνει τα πάντα. Μιλάμε ένας απίστευτος αριθμός επαφών που ούτε καν ξέρω από που έρχονται. Μάλλον τμήμα της σιμ ειναι

    Γενικά διπλές επαφές μάλλον σημαίνει διπλή επαφή σε πολλαπλούς λογαριασμούς. Θέλει ντάντεμα. Αυτή ειναι η εμπειρία μου.

    Επιπλέον, όταν λαμβάνεις whatsapp πχ μήνυμα και προσθέτεις την επαφή, αν δεν ανοίξεις την φόρμα πλήρως, τότε το ενδιάμεσο γρήγορο κομμάτι σώνει local. Σχεδόν θα έχανα πολλές επαφές έτσι.
    Ζητώ συγνώμη εκ των προτέρων για κάποια χαζά λάθη, αλλά υπάρχει θέμα με τα μάτια.
    Αν τα djmixes2k και tranceaddict σου μιλάνε βαθιά στην ψυχή σου, pleaaaaase πμ.

  3. #20508
    Εγγραφή
    19-08-2005
    Μηνύματα
    2.264
    Downloads
    15
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από makfil Εμφάνιση μηνυμάτων
    Με την εφαρμογή "Τηλ. Google" που είναι προεγκατεστημένη στο Poco M6 Pro, είχα θέμα γιατί έβγαζε ξεχωριστά τα τηλέφωνα κάθε ατόμου και μπερδευόμουνα πολλές φορές καλώντας το σταθερό ή άλλο από το κινητό που ήθελα.
    Αντίθετα, η εφαρμογή "Επαφές" ή "Contacts" (προεγκατεστρημένη και αυτή) λειτουργεί με τον τρόπο που θέλω και είχα συνηθίσει από το Xiaomi RN7.
    Ισχύει, το ανέφερα και παραπάνω, η Contacts λειτουργεί κανονικά. Αλλά για να κάνει κλήση κι αυτή την Τηλ Google δεν ανοίγει;

  4. #20509
    Εγγραφή
    28-03-2006
    Περιοχή
    KV G434
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    42.463
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    310/31
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΡΜΟΥ
    Router
    RB4011iGS+5 ONT: G-010G-R
    Είχα πρόβλημα με την stock εφαρμογή της google για επαφές και τηλέφωνο.
    Στο 1+ από την 13 και μετά δεν μπορούσα να έχω ταξινόμηση με επίθετο.
    Οπότε κατέληξα στην εφαρμογή True Phone Dialer & Contacts.
    Πριν λίγο την επανέφεραν στο play και μπορείς πλέον να την αγοράσεις αν θέλεις.
    Την περνούσα με το χέρι και είχα και record.
    Πλέον δεν την αλλάζω με καμία άλλη.
    Απλά τέλεια.
    | "Anyone can build a fast CPU.
    | The trick is to build a fast system."
    |____________Seymour Cray...

  5. #20510
    Εγγραφή
    17-11-2003
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    8.123
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    ISP
    Εξωτερικό
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από deniSun Εμφάνιση μηνυμάτων
    Είχα πρόβλημα με την stock εφαρμογή της google για επαφές και τηλέφωνο.
    Στο 1+ από την 13 και μετά δεν μπορούσα να έχω ταξινόμηση με επίθετο.
    Οπότε κατέληξα στην εφαρμογή True Phone Dialer & Contacts.
    Πριν λίγο την επανέφεραν στο play και μπορείς πλέον να την αγοράσεις αν θέλεις.
    Την περνούσα με το χέρι και είχα και record.
    Πλέον δεν την αλλάζω με καμία άλλη.
    Απλά τέλεια.
    Άσε αυτό ειδικά στο αυτοκινητο σε όλες τις εταιρίες.
    Πως ειναι δυνατόν το θέμα τηλέφωνο να έχει τόσο ημιτελής εμπειρία στο android δεν το καταλαβαίνω
    Ζητώ συγνώμη εκ των προτέρων για κάποια χαζά λάθη, αλλά υπάρχει θέμα με τα μάτια.
    Αν τα djmixes2k και tranceaddict σου μιλάνε βαθιά στην ψυχή σου, pleaaaaase πμ.

  6. #20511
    Εγγραφή
    19-08-2005
    Μηνύματα
    2.264
    Downloads
    15
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από chat1978 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Από προσωπική εμπειρία, το android ειναι ότι να ειναι λίγο στο θέμα επαφές, dialaer και τι φαίνεται στο αυτοκινητο πχ.

    Στο contacts σώζεις ανά λογαριασμό αλλά πολλές φορές τα κάνει μαντάρα και υπάρχουν λογαριασμοί και στο device/local. Γενικά θέλει συχνά πυκνά έλεγχο. Και το πιο αστείο, μπορείς να κάνεις move μόνο μεταξύ local/device και google. Εμείς με outlook αστο καλύτερα.
    Στο dialer, κάνει κάποια μαγικα με βάση τις ρυθμίσεις του contacts app. Ότι να ειναι
    Στο αυτοκινητο και σε κάθε εξωτερική συσκευή δείχνει τα πάντα. Μιλάμε ένας απίστευτος αριθμός επαφών που ούτε καν ξέρω από που έρχονται. Μάλλον τμήμα της σιμ ειναι

    Γενικά διπλές επαφές μάλλον σημαίνει διπλή επαφή σε πολλαπλούς λογαριασμούς. Θέλει ντάντεμα. Αυτή ειναι η εμπειρία μου.

    Επιπλέον, όταν λαμβάνεις whatsapp πχ μήνυμα και προσθέτεις την επαφή, αν δεν ανοίξεις την φόρμα πλήρως, τότε το ενδιάμεσο γρήγορο κομμάτι σώνει local. Σχεδόν θα έχανα πολλές επαφές έτσι.

    Βασικά πατώντας πάνω στις διπλές επαφές, λέει από ποια εφαρμογή δημιουργήθηκαν. Η μία λέει δημιουργήθηκε από το Skype (δεν έχει δηλαδή τηλέφωνο εκεί, δεν μπορείς να κάνεις κλήση), η άλλη από το Viber κλπ. Το θέμα είναι ότι όταν είχα σετάρει εγώ το κινητό δεν ήταν σίγουρα έτσι. Αλλά όσο το δουλεύει ο πατέρας μου δεν ξέρω πώς μπορεί να προέκυψε. Να πάτησε κάτι; Με κάποιο update; Άγνωστο. Δεν είχα θέμα να κάνω και factory reset αφού σώσω 5 πράγματα, απλά φοβάμαι μην ξαναπροκύψει στο καπάκι.

  7. #20512
    Εγγραφή
    27-05-2006
    Περιοχή
    Άγιοι Ανάργυροι
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    13.654
    Downloads
    21
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10 - 600/120
    ISP
    Cosmote VDSL - 5G
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Router
    UntangleVM on esxi
    Πείτε μου κάποιος αν ξέρει ΤΙ ΕΧΩ πατήσει ο βλάκας στο λογαριασμό μου και ότι εγκαθιστώ στο κινητό μου πάει και μπαίνει και στο android και στο αμάξι #*&*(&#^*($%
    There's no substitute for experience
    CorollaClub

  8. #20513
    Εγγραφή
    17-11-2003
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    8.123
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    ISP
    Εξωτερικό
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sadako Εμφάνιση μηνυμάτων
    Βασικά πατώντας πάνω στις διπλές επαφές, λέει από ποια εφαρμογή δημιουργήθηκαν. Η μία λέει δημιουργήθηκε από το Skype (δεν έχει δηλαδή τηλέφωνο εκεί, δεν μπορείς να κάνεις κλήση), η άλλη από το Viber κλπ. Το θέμα είναι ότι όταν είχα σετάρει εγώ το κινητό δεν ήταν σίγουρα έτσι. Αλλά όσο το δουλεύει ο πατέρας μου δεν ξέρω πώς μπορεί να προέκυψε. Να πάτησε κάτι; Με κάποιο update; Άγνωστο. Δεν είχα θέμα να κάνω και factory reset αφού σώσω 5 πράγματα, απλά φοβάμαι μην ξαναπροκύψει στο καπάκι.
    Μπορείς να δείξεις φωτογραφία (μαύρο το νούμερο) γιατί δεν το έχω προσέξει. Και καθαρίζω συχνά.
    Ζητώ συγνώμη εκ των προτέρων για κάποια χαζά λάθη, αλλά υπάρχει θέμα με τα μάτια.
    Αν τα djmixes2k και tranceaddict σου μιλάνε βαθιά στην ψυχή σου, pleaaaaase πμ.

  9. #20514
    Εγγραφή
    28-03-2006
    Περιοχή
    KV G434
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    42.463
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    310/31
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΡΜΟΥ
    Router
    RB4011iGS+5 ONT: G-010G-R
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από chat1978 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Άσε αυτό ειδικά στο αυτοκινητο σε όλες τις εταιρίες.
    Πως ειναι δυνατόν το θέμα τηλέφωνο να έχει τόσο ημιτελής εμπειρία στο android δεν το καταλαβαίνω
    Από επικοινωνία που είχα με support google/1+
    ο ένας μου έκανε πάσα στον άλλον.
    | "Anyone can build a fast CPU.
    | The trick is to build a fast system."
    |____________Seymour Cray...

  10. #20515
    Εγγραφή
    09-09-2011
    Περιοχή
    skg
    Μηνύματα
    2.978
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    360/360 Mbps
    ISP
    HCN
    Router
    MikroTik hAP ac²
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από BlueChris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πείτε μου κάποιος αν ξέρει ΤΙ ΕΧΩ πατήσει ο βλάκας στο λογαριασμό μου και ότι εγκαθιστώ στο κινητό μου πάει και μπαίνει και στο android και στο αμάξι #*&*(&#^*($%
    Μήπως την επιλογή "Sync apps to devices" που φαίνεται στην εικόνα εδώ;

    https://www.nextpit.com/google-andro...play-store-app

  11. #20516
    Εγγραφή
    27-05-2006
    Περιοχή
    Άγιοι Ανάργυροι
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    13.654
    Downloads
    21
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10 - 600/120
    ISP
    Cosmote VDSL - 5G
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Router
    UntangleVM on esxi
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από x_undefined Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μήπως την επιλογή "Sync apps to devices" που φαίνεται στην εικόνα εδώ;

    https://www.nextpit.com/google-andro...play-store-app
    Ναι ρε φίλε ευχαριστώ, αυτό ήταν...
    There's no substitute for experience
    CorollaClub

  12. #20517
    Εγγραφή
    17-11-2003
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    8.123
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    ISP
    Εξωτερικό
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από deniSun Εμφάνιση μηνυμάτων
    Από επικοινωνία που είχα με support google/1+
    ο ένας μου έκανε πάσα στον άλλον.
    Γενικά πρέπει να είναι σε διαφορετικά κτίρια και να μισούνται οι product manages την εφαρμογών της Google. Infernal Google enemy no1 ο pm της άλλης εφαρμογής
    Ζητώ συγνώμη εκ των προτέρων για κάποια χαζά λάθη, αλλά υπάρχει θέμα με τα μάτια.
    Αν τα djmixes2k και tranceaddict σου μιλάνε βαθιά στην ψυχή σου, pleaaaaase πμ.

  13. #20518
    Εγγραφή
    19-08-2005
    Μηνύματα
    2.264
    Downloads
    15
    Uploads
    0
    Λοιπόν. Σαν κάτι να έγινε. Έσβησα εντελώς το Skype (εξάλλου το είχα περάσει μόνο μια φορά για συγκεκριμένη περίπτωση) και στο viber κάπου μέσα στις ρυθμίσεις της εφαρμογής βρήκα ενεργοποιημενη μια επιλογή που έλεγε να φαίνονται οι viber επαφές μέσα στις επαφές.

    Το μόνο που μένει τώρα είναι να μην φαίνονται οι SIM επαφές στο phone app, γιατί τις έχω περάσει στο Gmail, τις έχω μορφοποιησει (οι SIM επαφές είναι πάντα με κεφαλαία, έχω ενώσει αριθμούς που αφορούσαν το ίδιο άτομο σε μια επαφή κλπ), αλλά ενώ στο contacts υπάρχει η επιλογή για το ανάλογο filtering, στο phone app υπάρχουν κι αυτές.

    Αλλά με ένα γκουγκλάριαμα βλέπω ότι (μέχρι πρόσφατα τουλάχιστον) δεν υπήρχε αυτή η επιλογή:
    https://support.google.com/phoneapp/...hone-app?hl=en

    Ως ύστατο μέτρο θα ήταν να σβήσω όλες τις SIM επαφές, αλλά είναι ένα σωρό, αν υπάρχει πιο σύντομος δρόμος θα τον προτιμούσα.

    Edit: τις οποίες SIM contacts δεν μπορώ καν να σβήσω, πάω από τις ρυθμίσεις της contacts και διαχείριση επαφών SIM για να τις επιλέξω και να τις διαγράψω, αλλά είναι μόνο για ανάγνωση.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος sadako : 01-04-24 στις 15:34.

  14. #20519
    Εγγραφή
    28-03-2006
    Περιοχή
    KV G434
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    42.463
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    310/31
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΡΜΟΥ
    Router
    RB4011iGS+5 ONT: G-010G-R
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sadako Εμφάνιση μηνυμάτων
    Edit: τις οποίες SIM contacts δεν μπορώ καν να σβήσω, πάω από τις ρυθμίσεις της contacts και διαχείριση επαφών SIM για να τις επιλέξω και να τις διαγράψω, αλλά είναι μόνο για ανάγνωση.
    Πρώτη φορά το ακούω αυτό.
    Μήπως τότε να άλλαζες sim;
    | "Anyone can build a fast CPU.
    | The trick is to build a fast system."
    |____________Seymour Cray...

  15. #20520
    Εγγραφή
    17-11-2003
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    8.123
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    ISP
    Εξωτερικό
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από deniSun Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πρώτη φορά το ακούω αυτό.
    Μήπως τότε να άλλαζες sim;
    Ούτε εγώ αυτές που ήρθαν με την σιμ
    Ζητώ συγνώμη εκ των προτέρων για κάποια χαζά λάθη, αλλά υπάρχει θέμα με τα μάτια.
    Αν τα djmixes2k και tranceaddict σου μιλάνε βαθιά στην ψυχή σου, pleaaaaase πμ.

Σελ. 1368 από 1377 ΠρώτηΠρώτη ... 134813581363136613671368136913701373 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 24
    Τελευταίο Μήνυμα: 10-08-15, 15:45
  2. iOS σε Android
    Από elminster στο φόρουμ iOS
    Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 08-02-15, 13:45

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας