Σελ. 10 από 14 ΠρώτηΠρώτη ... 589101112 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 136-150 από 205
  1. #136
    Εγγραφή
    10-11-2010
    Ηλικία
    69
    Μηνύματα
    3
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sexrazat Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πέρα από την ταλαιπωρία, ο φίλος πληρώνει σίγουρα 33 € στον ΟΤΕ για την επιστροφή και μπλέκει σε μία αντιδικία για 70 € με τη Forthnet.

    Επειδή δεν ξέρουμε τι πήγε στραβά και ποιος φταίει (ο συνδρομητής δεν φταίει σίγουρα), στη θέση του θα έκανα μια έγγραφη καταγγελία στην Forthnet,κοινοποιώντας την στον ΟΤΕ και στην ΕΕΤΤ, αρνούμενος να χρεωθώ το τέλος διακοπής και ζητώντας την επίσημη απάντηση της εταιρειας για το τι συνέβη και έμεινε σχεδόν 2 βδομάδες χωρίς τηλ.
    Αυτο ακριβως εκανα,τονιζοντας οτι αν το προβλημα ηταν απο τον ΟΤΕ ας πανε να βγαλουν ακρη με εκεινον.Για να πληρωσω τελη αποσυνδεσης επρεπε να εχω συνδεση, πραγμα που κατα τη γνωμη μου δεν ειχα.Επισης ζητησα , οχι καταργηση της συνδρομης αλλα επαναφορα στην προηγουμενη κατασταση(συνδεση με ΟΤΕ )

  2. #137
    Το avatar του μέλους TuRRiCaN
    Το μέλος TuRRiCaN δεν είναι συνδεδεμένο Αούγκιγκι αούγκιγκι μπάγκαλα γκάουγκα γκα aDSLgr Honouree
    Εγγραφή
    08-05-2002
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    754
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    8192/1024
    ISP
    Nova
    Router
    Draytek Vigor 2700VG
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Sorreah Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν κατάλαβα αν αυτό ήταν ειρωνικό για εμένα ή για την Forthnet.

    Δεν ενοχλούμαι σε κάθε περίπτωση. :P
    Για την Forthnet φυσικά και το καταπληκτικό support της...

    ........Auto merged post: TuRRiCaN πρόσθεσε 3 λεπτά και 38 δευτερόλεπτα αργότερα ........

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nikolas17 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μου φαίνεται πρέπει να κρατάμε ευλαβικά ΟΛΕΣ τις αποδείξεις απο forthnet για να μην έχουμε και εμείς τέτοια προβλήματα στο μέλλον....
    Όσο κι αν φαίνεται αστείο έχω ένα χαρτόκουτο που επάνω έγραψα με τεράστια γράμματα "FORTHNET" και μέσα έχει λογαριασμούς 10ετίας απ' την εποχή που είχα ακόμα dial up
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος TuRRiCaN : 23-11-10 στις 14:28. Αιτία: auto merged post

  3. #138
    Εγγραφή
    17-07-2004
    Περιοχή
    UK/GR
    Ηλικία
    34
    Μηνύματα
    1.711
    Downloads
    15
    Uploads
    0
    Άρθρα
    2
    ISP
    N/A
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kostas_pav Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στη κύρια σύνδεση στην Αθήνα, κάναμε αίτηση φορητότητας προς HOL για το συνδυαστικό Vodafone - HOL.

    Παλαιότερα, είχαμε 1bill και μας είχαν στείλει λάθος εξώδικο (όπως και σε πολλούς άλλους), τώρα έχουμε 2play.
    Ελπίζω να μην έχουμε περίεργα πάλι.....
    Και ναι λοιπόν... Μου ήρθε λογαριασμός ~-12€ και πήρα να ρωτήσω πώς θα τα παραλάβω... ΑΜ ΔΕ!
    Μου είπαν τηλεφωνικά ότι χρωστάω από υπηρεσία 1bill από 08/2005 και στην ερώτηση μου πώς συνέχισαν να μου παρέχουν υπηρεσίες με ανεξόφλητο ποσό δεν ήξεραν τι να μου πούν...
    Ακόμα δεν έχει έρθει κάποιο επίσημο έγγραφο! ΑΠΑΙΤΩ: ΟΧΙ ΜΟΝΟ ΔΕΝ ΘΑ ΠΑΡΟΥΝ ΤΑ ~159€ που ισχυρίζονται ότι τους χρωστάω αλλά θα μου επιστρέψουν και τα ~12€!

    Τι μπορώ να κάνω; Ήρθε η ώρα για καταγγελία...?


    Χρόνια Πολλά σε όλους!

  4. #139
    Εγγραφή
    06-02-2006
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    6.151
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    16280/920
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΛΥΣΙΔΑ
    Router
    Asus DSL-N66U
    SNR / Attn
    9(dB) / 13.5(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kostas_pav Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και ναι λοιπόν... Μου ήρθε λογαριασμός ~-12€ και πήρα να ρωτήσω πώς θα τα παραλάβω... ΑΜ ΔΕ!
    Μου είπαν τηλεφωνικά ότι χρωστάω από υπηρεσία 1bill από 08/2005 και στην ερώτηση μου πώς συνέχισαν να μου παρέχουν υπηρεσίες με ανεξόφλητο ποσό δεν ήξεραν τι να μου πούν...
    Ακόμα δεν έχει έρθει κάποιο επίσημο έγγραφο! ΑΠΑΙΤΩ: ΟΧΙ ΜΟΝΟ ΔΕΝ ΘΑ ΠΑΡΟΥΝ ΤΑ ~159€ που ισχυρίζονται ότι τους χρωστάω αλλά θα μου επιστρέψουν και τα ~12€!

    Τι μπορώ να κάνω; Ήρθε η ώρα για καταγγελία...?


    Χρόνια Πολλά σε όλους!
    Σε πρώτη φάση, να ζητήσεις γραπτή ανάλυση λογαριασμού που να δείχνει από που προκύπτει (ποια υπηρεσία δηλαδή και πότε χρεώθηκε) αυτή η απαίτησή τους/υπόλοιπο. Εφόσον υποτίθεται ότι χρωστάς είναι υποχρεωμένοι να σου κοινοποιήσουν αυτό το έγγραφο (δεν είσαι προφήτης). Χωρίς αυτό το χαρτί στα χέρια, άστους να εγγράφουν και αν επιμείνουν/σε ενοχλήσουν μέσω δικηγορικών γραφείων μιλάς κατευθείαν με δικό σου δικηγόρο. Με καταγγελία δεν θα βγάλεις πολλά, μέχρι να τους την κοινοποιήσει η ΕΕΤΤ (αν τους την κοινοποιήσει) και μέχρι να στείλουν απάντηση, θα έχει...βρομίσει το πτώμα. Στα δικαστήρια μάλλον δεν ρισκάρουν να πάνε κανένα, διότι αν αποδειχτεί λάθος του λογιστηρίου τους και δημιουργηθεί κάποιο δεδικασμένο εναντίον τους, το έχουν χάσει το παιχνίδι.

    Χρόνια Πολλά και καλά κουράγια.
    CPU: i7-6700k || MB: Asus Maximus VIII Hero || RAM: Kingston HyperX Fury 16GB 2400mhz cl15 || GPU: Asus GTX 970 Strix || CPU cooler: Noctua NH-D15 || HDD: Samsung 850 EVO 250GB, WD 1TB Caviar Black || PSU: Seasonic 700W || Monitor: LG M2762D/1080p || Speakers: Harman Kardon SoundSticks III || Case: Silverstone Temjin TJ07

  5. #140
    Εγγραφή
    14-01-2005
    Περιοχή
    Σαπίλας και Σκουριάς 38-Ζαχλωρού Καλαβρύτων
    Μηνύματα
    12.889
    Downloads
    21
    Uploads
    3
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    100Τbit fiber
    ISP
    sdikr-net
    DSLAM
    Ο.Τ.Ε. - Ν.ΣΜΥΡΝΗΣ
    Router
    Fuzzy gutsu-gutsu
    SNR / Attn
    112(dB) / 0.9(dB)
    Επειδή θα έχετε δίκιο να με κατηγορήσετε και να μου πείτε οτι άναψα τη φωτιά και έφυγα, να επαναλάβω οτι ΔΕΝ έχει τελειώσει η ιστορία για εμένα. "Χρωστάω" ακόμα τα 34,57 γιατί δεν έχω τρόπο να τα εξακριβώσω, αν και μάλλον θα δώσω τα 15 που ζητάει η Εθνική.

    Μόλις κλείσω το ζήτημα, η καταγγελία θα γίνει.

    Κώστα, αυτό το ζήτημα του "Πως γίνεται να έχω αδιάλειπτη υπηρεσία χωρίς να έχω πληρώσει", είναι και δικό μου ερώτημα όπως έχεις καταλάβει. Κάποιος μανικετόκουμπος θα πρέπει να μας δώσει απάντηση στο συγκεκριμένο ζήτημα....

    Good... Bad... I'm tha guy with tha Gun...
    WAntilles: Ούτε σε όλους έχει αφαιρεθεί με βάναυσο - γκεμπελικό χειρουργείο, το μέρος του εγκεφάλου που συμπαθεί τα Windows.
    Trolling με γεύση παπάγια

  6. #141
    Εγγραφή
    17-07-2004
    Περιοχή
    UK/GR
    Ηλικία
    34
    Μηνύματα
    1.711
    Downloads
    15
    Uploads
    0
    Άρθρα
    2
    ISP
    N/A
    Έχω την αίσθηση ότι η συγκεκριμένη οφειλή που μου παρουσιάζουν σχετίζεται με αυτή: http://www.adslgr.com/forum/showthre...921#post555921

    Θα ζητήσω την οφειλή γραπτά μέσω e-mail.

  7. #142
    Εγγραφή
    14-04-2003
    Περιοχή
    Πολύδροσο Λακουβοχωρίου
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    19.736
    Downloads
    11
    Uploads
    2
    Άρθρα
    1
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    COSMOTE
    Router
    ZTE Speedport Entry 2i
    SNR / Attn
    14.6(dB) / 6.2(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από BlindG Εμφάνιση μηνυμάτων
    "Χρωστάω" ακόμα τα 34,57 γιατί δεν έχω τρόπο να τα εξακριβώσω
    Μα είσαι τόσο άχρηστος πια;

    Το θέμα δεν είναι αν μπορείς εσύ να εξακριβώσεις

    Το θέμα είναι τι εκείνοι μπορούν να σου εξακριβώσουν

    Αν σου στείλουν τιμολόγιο που δεν μπορείς να εξακριβώσεις ότι το πλήρωσες, την πάτησες. Αν όχι την πάτησαν.

    Εντ οφ δε ντισκάσιον.-

    Αν τα έχεις ήδη γράψει και δεν τα έχω διαβάσει, φταις εσύ γιατί πέρασαν μήνες, και όχι εγώ
    Crisis is the time when the old is dead, but the new cannot be born... Antonio Gramsci

  8. #143
    Εγγραφή
    26-01-2006
    Περιοχή
    Athens
    Μηνύματα
    4.521
    Downloads
    22
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΓ. ΒΑΡΒΑΡΑ
    Router
    Speedport Entry 2i
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από harris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν σου στείλουν τιμολόγιο που δεν μπορείς να εξακριβώσεις ότι το πλήρωσες, την πάτησες. Αν όχι την πάτησαν.
    Μισο λεπτακι.

    Αν οποιαδηποτε εταιρεια δηλαδη σου στειλει ενα ανεξοφλητο τιμολογιο πριν απο 5 χρονια και εσυ δεν εχεις κρατησει τις αποδειξεις οτι πληρωσες, πρεπει να τους δωσεις τα χρηματα? Πρεπει δηλαδη να κρατας για τα παντα και για ολη σου την ζωη αποδειξεις?

    Αν αυτη η εταιρεια γραφει οτι της κατεβει επιτηδες? Αν τα εχει κανει μπαχαλο στο λογιστηριο της? Δεν υπαρχει καποιος αλλος τροπος για την αποδειξη?

    Ρωταω γιατι πραγματικα με ενδιαφερει το συγκεκριμενο..
    No Justice - No Peace

  9. #144
    Εγγραφή
    21-09-2005
    Περιοχή
    Κατερίνη, Πιερία
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    1.413
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    13000/1021
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Tellas - ΚΑΤΕΡΙΝΗ
    Router
    Thomson TG585v7
    SNR / Attn
    9(dB) / 27.5(dB)
    Πάντως σε κάτι λογαριασμούς της ΕΥΑΘ που έπεσαν πρόσφατα στα χέρια μου γράφει:

    "ΠΡΟΣΟΧΗ: ΝΑ ΦΥΛΑΣΣΕΤΕ ΠΑΝΤΑ ΤΟΝ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΕΞΟΦΛΗΜΕΝΟ ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟ ΣΑΣ"

    Νομίζω ότι ο λόγος είναι προφανής.

    Το μόνο που μένει είναι να βρεθεί ο νόμος που υποχρεώνει τις εταιρίες να αναγράφουν στο λογαριασμό οποιεσδήποτε διεκδικήσεις τους αν και νομίζω ότι αν πέσουν οι σχετικές καταγγελίες στη Γ.Γ. Καταναλωτή και την ΕΕΤΤ θα λυθεί αυτομάτως το πρόβλημα ...

    Κάτι σχετικό που βρήκα είναι αυτο αλλά πρέπει να μας εξηγήσει ένας δικηγόρος αν πράγματι περιέχει κάτι χρήσιμο.

    Δείτε κι εδώ τι λέει για αντίστοιχες οφειλές στη ΔΕΗ με βάση ρύθμιση του συνήγορου του πολίτη: "Για τον διακανονισμό της οφειλής από πλευράς του καταναλωτή απαιτείται μόνο η προσκόμιση του τελευταίου λογαριασμού κατανάλωσης."

  10. #145
    Το avatar του μέλους DSLaManiaC
    DSLaManiaC Guest
    Με τη μόνη διαφορά ότι η ΔΕΗ δεν έχει στείλει εξώδικα στους μισούς (ενεργούς ή μη) συνδρομητές της για οφειλές.

  11. #146
    Εγγραφή
    26-01-2006
    Περιοχή
    Athens
    Μηνύματα
    4.521
    Downloads
    22
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΓ. ΒΑΡΒΑΡΑ
    Router
    Speedport Entry 2i
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από skapetis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πάντως σε κάτι λογαριασμούς της ΕΥΑΘ που έπεσαν πρόσφατα στα χέρια μου γράφει:

    "ΠΡΟΣΟΧΗ: ΝΑ ΦΥΛΑΣΣΕΤΕ ΠΑΝΤΑ ΤΟΝ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΕΞΟΦΛΗΜΕΝΟ ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟ ΣΑΣ"

    Νομίζω ότι ο λόγος είναι προφανής.

    Το μόνο που μένει είναι να βρεθεί ο νόμος που υποχρεώνει τις εταιρίες να αναγράφουν στο λογαριασμό οποιεσδήποτε διεκδικήσεις τους αν και νομίζω ότι αν πέσουν οι σχετικές καταγγελίες στη Γ.Γ. Καταναλωτή και την ΕΕΤΤ θα λυθεί αυτομάτως το πρόβλημα ...

    Κάτι σχετικό που βρήκα είναι αυτο αλλά πρέπει να μας εξηγήσει ένας δικηγόρος αν πράγματι περιέχει κάτι χρήσιμο.

    Δείτε κι εδώ τι λέει για αντίστοιχες οφειλές στη ΔΕΗ με βάση ρύθμιση του συνήγορου του πολίτη: "Για τον διακανονισμό της οφειλής από πλευράς του καταναλωτή απαιτείται μόνο η προσκόμιση του τελευταίου λογαριασμού κατανάλωσης."
    Ακριβως. Μονο τον τελευταιο. Οχι 5 χρονια πριν επειδη της καθε εταιρειουλας της κ...σε οτι χρωσταω..
    No Justice - No Peace

  12. #147
    Εγγραφή
    21-09-2005
    Περιοχή
    Κατερίνη, Πιερία
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    1.413
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    13000/1021
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Tellas - ΚΑΤΕΡΙΝΗ
    Router
    Thomson TG585v7
    SNR / Attn
    9(dB) / 27.5(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από DSLaManiaC Εμφάνιση μηνυμάτων
    Με τη μόνη διαφορά ότι η ΔΕΗ δεν έχει στείλει εξώδικα στους μισούς (ενεργούς ή μη) συνδρομητές της για οφειλές.

    Δεν βλέπω κάτι διαφορετικό. Για να το ορίζει ο συνήγορος του πολίτη για τη ΔΕΗ, κάπου το στηρίζει

  13. #148
    Εγγραφή
    17-07-2004
    Περιοχή
    UK/GR
    Ηλικία
    34
    Μηνύματα
    1.711
    Downloads
    15
    Uploads
    0
    Άρθρα
    2
    ISP
    N/A
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kostas_pav Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έχω την αίσθηση ότι η συγκεκριμένη οφειλή που μου παρουσιάζουν σχετίζεται με αυτή: http://www.adslgr.com/forum/showthre...921#post555921

    Θα ζητήσω την οφειλή γραπτά μέσω e-mail.
    Βρήκα το καταθετήριο (5 χρόνων), το εξώδικο από το δικηγορικό γραφείο και το φαξ "συγνώμης" από την Forthnet για την οφειλή που ζητάνε ακόμα...

  14. #149
    Εγγραφή
    21-09-2005
    Περιοχή
    Κατερίνη, Πιερία
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    1.413
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    13000/1021
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Tellas - ΚΑΤΕΡΙΝΗ
    Router
    Thomson TG585v7
    SNR / Attn
    9(dB) / 27.5(dB)
    Κακώς τους επέδειξες το καταθετήριο. Έπρεπε να τους προκαλέσεις να σε πάνε στα δικαστήρια για να τους ξεβρακώσεις εκεί

  15. #150
    Εγγραφή
    17-07-2004
    Περιοχή
    UK/GR
    Ηλικία
    34
    Μηνύματα
    1.711
    Downloads
    15
    Uploads
    0
    Άρθρα
    2
    ISP
    N/A
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από skapetis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κακώς τους επέδειξες το καταθετήριο. Έπρεπε να τους προκαλέσεις να σε πάνε στα δικαστήρια για να τους ξεβρακώσεις εκεί
    Μα δεν έχω μιλήσει ακόμα με την εταιρία.

Σελ. 10 από 14 ΠρώτηΠρώτη ... 589101112 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Σε ποιο πακέτο της Forthnet είστε;
    Από Fotis32 στο φόρουμ Nova
    Μηνύματα: 19
    Τελευταίο Μήνυμα: 02-06-10, 12:34
  2. Forthnet...Αυτοί είστε πραγματικά!
    Από Vice στο φόρουμ Nova
    Μηνύματα: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 15-10-08, 15:51
  3. Συγγνώμη αλλά μου έχουν σπάσει τα νεύρα...
    Από martyras στο φόρουμ ADSL & Broadband Hardware, routers και modems...
    Μηνύματα: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 11-11-04, 05:18
  4. Γιατι ετσι Κυρια Forthnet???
    Από apos74 στο φόρουμ Nova
    Μηνύματα: 44
    Τελευταίο Μήνυμα: 15-03-04, 05:42
  5. Ειστε ικανοποιημενοι απο τη Forthnet?
    Από Gregory στο φόρουμ Nova
    Μηνύματα: 12
    Τελευταίο Μήνυμα: 31-10-03, 23:55

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας