Εμφάνιση των αποτελεσμάτων της δημοσκόπησης: Ποιάς τράπεζας το e-banking χρησιμοποιείτε ;

Ψήφισαν
443. Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου
  • Alpha Bank

    180 40,63%
  • Εθνική Τράπεζα

    208 46,95%
  • Τράπεζα Πειραιώς

    230 51,92%
  • Attica Bank

    14 3,16%
  • Eurobank

    159 35,89%
  • Άλλη

    26 5,87%
  • Δεν χρησιμοποιώ e-banking

    12 2,71%
Δημοσκόπηση πολλαπλών επιλογών.
Σελ. 773 από 773 ΠρώτηΠρώτη ... 753763768771772773
Εμφάνιση 11.581-11.593 από 11593

Θέμα: e-banking

  1. #11581
    Εγγραφή
    16-02-2005
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    5.009
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    ISP
    Net One
    Router
    Speedtouch 780WL
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από makfil Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στα τόσα αρνητικά που καταλογίζεις στη Eurobank, θα παραθέσω ένα θετικό και πολύ χρήσιμο, για μένα, πλεονέκτημα που μου είχε προσφέρει πριν από χρόνια και το διατηρεί ακόμη.

    Μου επιτρέπει την ανέξοδη αποστολή χρημάτων όχι μόνο σε λογαριασμούς της ίδιας, αλλά και σε λογαριασμούς όλων των ελληνικών τραπεζών. Μόνη προϋπόθεση είναι να διατηρώ τουλάχιστον 3000€ στο λογαριασμό μου.
    Σε καινουριους το προσφερει ομως? Ή σε παλιους που δεν το ειχε δωσει?
    Λχ τους τελευταιους μηνες βλεπω ξεκινησε τα Blue Advantage και λοιπα πακετα με υποχρεωτικη μηνιαια συνδρομη. 0,60 θα πει καποιος ειναι λιγο αλλα (α) γιατι να πληρωνω προμηθεια για να διατηρω τα λεφτα μου σε καταθεση οταν ηδη δεν εισπραττω σοβαρο επιτοκιο και (β) το 0,6 ανετα γινεται 3 και 6 ευρω το μηνα καποια στιγμη.
    Ηδη τρεχει καμπανια σπρωξιματος και γλειψιματος απο ηλεκτρονικα ειδησιογραφικα σαιτ του ποσο πρωτοποριακα ειναι τα πακετα και παρεχουν προσαρμοσμενες συνδρομητικες υπηρεσιες και αλλες μπ@υρδες.
    Συνδρομητικη υπηρεσια το να μπορω να πληρωνω τους λογαριασμους μου ή να κανω πληρωμες υπηρεσιων ανεξοδα με τα λεφτα μου? Με χρηση υποδομων και τεχνολογιων αποσβεσμενων εδω και 10ετιες? Συνδρομητικη υπηρεσια για να εχω αλερτς στο κινητο τηλεφωνο για οτι κινησεις κανω σε καρτες ή λογαριασμους κτλ?

  2. #11582
    Εγγραφή
    04-11-2006
    Μηνύματα
    2.125
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49998/4997
    ISP
    Φιλοθέη/Γλυφά
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΛΥΦΑΔΑ
    Router
    ZTE H168N
    SNR / Attn
    17,1(dB) / 13,5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Κοίτα, δεν προσπάθησα να σε μεταπείσω. Άλλωστε, έχεις πει επανειλημμένα τις απόψεις σου.
    Απλά, έγραψα το πλεονέκτημα που έχω από χρόνια στη Eurobank και υποθέτω και άλλοι.

  3. #11583
    Εγγραφή
    31-10-2003
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    13.361
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από lewton Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και δωρεάν εισερχόμενα από άλλη τράπεζα;
    Ναι, από άλλη ελληνική τράπεζα σίγουρα
    Αναφέρεται σε αυτό το πρόγραμμα (από το 2007 μπορεί να έχουν αλλάξει λίγο οι προϋποθέσεις)
    https://www.eurobank.gr/el/omilos/gr.../942-news-page
    Για νέους πελάτες μάλλον υπάρχουν μόνο τα advantage που ειναι υποδεέστερα (μόνο 1 εισερχόμενο και μόνο εντός ελλάδας)
    https://www.eurobank.gr/el/retail/pr...antage-banking

  4. #11584
    Εγγραφή
    11-10-2005
    Ηλικία
    58
    Μηνύματα
    7.323
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΝΙΚΑΙΑ
    Router
    Technicolor TG789vac v2
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από lewton Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και δωρεάν εισερχόμενα από άλλη τράπεζα;
    Κι εγώ έχω το πρόγραμμα e-συναλλαγων που δεν το προσφέρει σε νέους. Έχει κόστος 1,50 το μήνα αλλά μεγαλύτερα όρια (περισσότερες δωρεάν συναλλαγές) από τα advantage. Τα δωρεάν εισερχόμενα πάντως είναι μόνο από Ελλάδα, δωρεάν χωρίς πακέτα μηνιαία είναι μόνο για μικρό πόσα και για όσους έχουν κάποιους ειδικούς λογαριασμούς (όπως του makfil ).

    Για δωρεάν εισερχομενα εμβάσματα εξωτερικού σε ελληνικό IBAN μόνο viva.
    hnesne

  5. #11585
    Εγγραφή
    21-03-2008
    Ηλικία
    36
    Μηνύματα
    9.896
    Downloads
    8
    Uploads
    2
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Nova
    Router
    VMG8623-T50B & Debian
    Αυτό που έχει να προσφέρει ο λογαριασμός σε μια ελληνική τράπεζα από μόνος του είναι τουλάχιστον φτωχό, πιστεύω ότι στην παρούσα φάση πρέπει να κάνει κανείς συνδυασμούς. Προσωπικά έχω καταλήξει στον εξής:

    Revolut
    - για δωρεάν εμβάσματα, ψηφιακές κάρτες, αποταμίευση, πληρωμές από γνωστούς με κάρτα, συναλλαγές σε άλλα νομίσματα με λογικούς όρους

    Viva
    - για δωρεάν εισερχόμενα εμβάσματα και IRIS για προώθηση στον κύριο ελληνικό λογαριασμό

    παραδοσιακή τράπεζα (όποια βολεύει τον καθέναν, στην περίπτωση μου Εθνική)
    - για αναλήψεις/καταθέσεις
    - Κάνετε τη δουλειά σας γρήγορα, αξιόπιστα, με ασφάλεια, χωρίς τεχνητούς περιορισμούς και δωρεάν με το Linux.
    - Οι δίσκοι χαλάνε! Σκεφτείτε τα αρχεία σας πριν την πατήσετε. Κάνετε τακτικά backup.

  6. #11586
    Εγγραφή
    25-07-2006
    Περιοχή
    Edenoi
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    4.685
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    17104 down / 1022 up
    ISP
    Vodafone
    Router
    TD-W8960N V8
    SNR / Attn
    5.8(dB) / 21(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Simpleton Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτό που έχει να προσφέρει ο λογαριασμός σε μια ελληνική τράπεζα από μόνος του είναι τουλάχιστον φτωχό, πιστεύω ότι στην παρούσα φάση πρέπει να κάνει κανείς συνδυασμούς. Προσωπικά έχω καταλήξει στον εξής:

    Revolut
    - για δωρεάν εμβάσματα, ψηφιακές κάρτες, αποταμίευση, πληρωμές από γνωστούς με κάρτα, συναλλαγές σε άλλα νομίσματα με λογικούς όρους

    Viva
    - για δωρεάν εισερχόμενα εμβάσματα και IRIS για προώθηση στον κύριο ελληνικό λογαριασμό

    παραδοσιακή τράπεζα (όποια βολεύει τον καθέναν, στην περίπτωση μου Εθνική)
    - για αναλήψεις/καταθέσεις
    Για τις Ελληνικές τράπεζες νομίζω ότι τώρα με το IRIS, σαν ιδιώτης, δεν χρειάζεται να έχεις 10 λογαριασμούς. Κρατάς μία τράπεζα σαν βασική, αυτή που πληρώνεσαι ή που έχεις όλα τα λεφτά σου, και τους υπόλοιπους λογαριασμούς τους κλείνεις. Εκτός αν κάνεις συναλλαγές κόστους μεγαλύτερου των 500 ευρώ ανά ημέρα. Εγώ έχω ήδη αρχίσει να κλείνω λογαριασμούς, έχω κρατήσει έναν λογαριασμό στην Εθνική και έναν στην Πειραιώς, με κύριο αυτόν την Εθνικής, και με την πρώτη ευκαιρία θα κλείσω και αυτόν της Πειραιώς.
    My adslgr.com account password is the last 7 digits of π. No hackers so far.
    Hello, I'm Death. You may be familiar with my Blue Screen.

  7. #11587
    Εγγραφή
    21-03-2008
    Ηλικία
    36
    Μηνύματα
    9.896
    Downloads
    8
    Uploads
    2
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Nova
    Router
    VMG8623-T50B & Debian
    Το IRIS είναι μια «πατερίτσα» και, πιστεύω, εν μέρει πείραμα από τις τράπεζες για να δουν πως θα πορευτούν με μειωμένα έσοδα από τις προμήθειες εμβασμάτων. Σε αρκετές περιπτώσεις μπορεί να σε εξυπηρετήσει, άλλα θέματα όμως παραμένουν, όπως το να εξαρτάται από τον εργοδότη σου σε ποια τράπεζα θα πληρώνεσαι και οι μεταφορές από/προς εξωτερικό.

    Τα 3-6 ευρώ για την τήρηση που αναφέρθηκαν παραπάνω δεν είναι κάτι ασυνήθιστο σε άλλες ευρωπαϊκές χώρες και θεωρώ ότι μακροπρόθεσμα εκεί κινούμαστε (και προφανώς με έναν λογαριασμό ο καθένας μας όπως αναφέρεις). Εκεί όμως οι λογαριασμοί έχουν και καλές παροχές, όχι τις αστειότητες του τύπου «1-2 εμβάσματα, και αυτά μόνο εσωτερικού».
    - Κάνετε τη δουλειά σας γρήγορα, αξιόπιστα, με ασφάλεια, χωρίς τεχνητούς περιορισμούς και δωρεάν με το Linux.
    - Οι δίσκοι χαλάνε! Σκεφτείτε τα αρχεία σας πριν την πατήσετε. Κάνετε τακτικά backup.

  8. #11588
    Εγγραφή
    25-07-2006
    Περιοχή
    Edenoi
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    4.685
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    17104 down / 1022 up
    ISP
    Vodafone
    Router
    TD-W8960N V8
    SNR / Attn
    5.8(dB) / 21(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Επί της ευκαιρίας, ξέρει κανείς αν υπάρχει δυνατότητα διαγραφής δευτερεύοντος λογαριασμού μέσω e-banking στην Εθνική; Στην Πειραιώς κατάφερα και το έκανα, είχε επιλογή, αλλά στην Εθνική δεν βρίσκω κάτι.
    My adslgr.com account password is the last 7 digits of π. No hackers so far.
    Hello, I'm Death. You may be familiar with my Blue Screen.

  9. #11589
    Εγγραφή
    05-04-2006
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    2.587
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    Cyta Hellas - ΤΡΙΛΟΦΟ
    Router
    ZTE
    SNR / Attn
    6(dB) / 10(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από goku Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δοκίμασε να κάνεις ακόμη μια φορά την ενεργοποίηση στην Alpha, ίσως κάτι να πήγε στραβά.
    Τελικά δούλεψε μετά από κατάργηση και ξαναενεργοποίηση. Αλλά για κάποιον λόγο επιτρέπει μόνο 300€/ημέρα (αντί για 500€/ημέρα όπως αναφέρεται). Όταν βάζω πάνω από 300 μου λέει ότι έχει ξεπεράσει το όριο(που δεν υπάρχει κάτι τέτοιο) και αν προσπαθήσω την ίδια ημέρα να στείλω και άλλα 200€ πχ μου γράφει ότι δεν υπάρχει ο συγκεκριμένος αριθμός για IRIS. Την άλλη ημέρα δουλεύει κανονικά με 300€.
    ΔΟΞΑ ΔΡΑΜΑΣ Α' ΕΘΝΙΚΗ
    http://slightlymagic.net

  10. #11590
    Εγγραφή
    25-07-2006
    Περιοχή
    Edenoi
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    4.685
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    17104 down / 1022 up
    ISP
    Vodafone
    Router
    TD-W8960N V8
    SNR / Attn
    5.8(dB) / 21(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Doxaios Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τελικά δούλεψε μετά από κατάργηση και ξαναενεργοποίηση. Αλλά για κάποιον λόγο επιτρέπει μόνο 300€/ημέρα (αντί για 500€/ημέρα όπως αναφέρεται). Όταν βάζω πάνω από 300 μου λέει ότι έχει ξεπεράσει το όριο(που δεν υπάρχει κάτι τέτοιο) και αν προσπαθήσω την ίδια ημέρα να στείλω και άλλα 200€ πχ μου γράφει ότι δεν υπάρχει ο συγκεκριμένος αριθμός για IRIS. Την άλλη ημέρα δουλεύει κανονικά με 300€.
    Αν μιλάς για την εφαρμογή της Alpha, είχα και εγώ το ίδιο πρόβλημα και μάλιστα το όριο σε μένα ήταν ακόμη χαμηλότερο, ήταν στα 50 ευρώ την ημέρα. Δεν θυμάμαι ακριβώς τα βήματα, αλλά κάπου μέσα στις ρυθμίσεις της εφαρμογής υπάρχει επιλογή να ανεβάσεις το όριο στα 500 ευρώ, ψάξε μήπως το βρεις.
    My adslgr.com account password is the last 7 digits of π. No hackers so far.
    Hello, I'm Death. You may be familiar with my Blue Screen.

  11. #11591
    Εγγραφή
    05-04-2006
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    2.587
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    Cyta Hellas - ΤΡΙΛΟΦΟ
    Router
    ZTE
    SNR / Attn
    6(dB) / 10(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από goku Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν μιλάς για την εφαρμογή της Alpha, είχα και εγώ το ίδιο πρόβλημα και μάλιστα το όριο σε μένα ήταν ακόμη χαμηλότερο, ήταν στα 50 ευρώ την ημέρα. Δεν θυμάμαι ακριβώς τα βήματα, αλλά κάπου μέσα στις ρυθμίσεις της εφαρμογής υπάρχει επιλογή να ανεβάσεις το όριο στα 500 ευρώ, ψάξε μήπως το βρεις.
    Η μεταφορά γίνεται από την εφαρμογή της Πειραιώς και αποστολή σε αλφα.
    ΔΟΞΑ ΔΡΑΜΑΣ Α' ΕΘΝΙΚΗ
    http://slightlymagic.net

  12. #11592
    Εγγραφή
    25-07-2006
    Περιοχή
    Edenoi
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    4.685
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    17104 down / 1022 up
    ISP
    Vodafone
    Router
    TD-W8960N V8
    SNR / Attn
    5.8(dB) / 21(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Doxaios Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η μεταφορά γίνεται από την εφαρμογή της Πειραιώς και αποστολή σε αλφα.
    Ναι οκ, αλλά η ρύθμιση στην εφαρμογή της Alpha μπορεί να επηρεάζει και την λήψη από άλλες τράπεζες εκτός από την μεταφορά προς τις άλλες τράπεζες. Πήγαινε στο Προφίλ -> Ρυθμίσεις IRIS Payments, στην εφαρμογή της Alpha.
    My adslgr.com account password is the last 7 digits of π. No hackers so far.
    Hello, I'm Death. You may be familiar with my Blue Screen.

  13. #11593
    Εγγραφή
    05-04-2006
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    2.587
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    Cyta Hellas - ΤΡΙΛΟΦΟ
    Router
    ZTE
    SNR / Attn
    6(dB) / 10(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από goku Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ναι οκ, αλλά η ρύθμιση στην εφαρμογή της Alpha μπορεί να επηρεάζει και την λήψη από άλλες τράπεζες εκτός από την μεταφορά προς τις άλλες τράπεζες. Πήγαινε στο Προφίλ -> Ρυθμίσεις IRIS Payments, στην εφαρμογή της Alpha.
    Τελικά ναί ήταν θέμα ορίου στην alpha. Οπότε όλα οκ πλέον! Ευχαριστώ για τη βοήθεια!
    ΔΟΞΑ ΔΡΑΜΑΣ Α' ΕΘΝΙΚΗ
    http://slightlymagic.net

Σελ. 773 από 773 ΠρώτηΠρώτη ... 753763768771772773

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας