Εμφάνιση των αποτελεσμάτων της δημοσκόπησης: Ποιάς τράπεζας το e-banking χρησιμοποιείτε ;

Ψήφισαν
443. Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου
  • Alpha Bank

    180 40,63%
  • Εθνική Τράπεζα

    208 46,95%
  • Τράπεζα Πειραιώς

    230 51,92%
  • Attica Bank

    14 3,16%
  • Eurobank

    159 35,89%
  • Άλλη

    26 5,87%
  • Δεν χρησιμοποιώ e-banking

    12 2,71%
Δημοσκόπηση πολλαπλών επιλογών.
Σελ. 176 από 773 ΠρώτηΠρώτη ... 156166171174175176177178181186196 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 2.626-2.640 από 11593

Θέμα: e-banking

  1. #2626
    Εγγραφή
    15-03-2005
    Περιοχή
    Χαϊδάρι
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    258
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    16384/1024
    ISP
    Conn-x OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΧΑΙΔΑΡΙ
    Router
    Thomson TG585 v7
    SNR / Attn
    10,5(dB) / 17(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από cool11 Εμφάνιση μηνυμάτων
    sts γραφει.

    Μπορει ο καθενας πελατης να τηλεφωνησει στο κεντρο τηλεφ.εξυπηρετησης, και να του εξηγησουν? Ειχα την εντυπωση οτι αυτα ειναι για εγγεγραμενους πελατες του phone banking.

    - - - Updated - - -

    Να ρωτησω και κατι ακομη: η αιτιολογια που γραφουμε σε μια καταθεση, πως μπορει να την δει ο αποδεκτης του εμβασματος; Ποτε, υπο ποιες προϋποθέσεις ειναι ορατη;
    Γιατι, αν δεν κανω λαθος, απο atm δεν φαινεται, στο βιβλιαριο δεν αναγραφεται, αρα?
    Η τηλεφωνική εξυπηρέτηση ειναι για όλους.

    Η αιτιολογία φαίνεται στα λεπτομερή στοιχεία του εμβάσματος και ειναι διαθέσιμη είτε μέσω web banking (σαν πληροφορία της κίνησης, σε μορφή ειδοποιητηρίου εμβάσματος) είτε μέσω γκισέ σαν εκτύπωση. ATM και βιβλιάρια λόγω χώρου δεν αναγράφουν πληροφορίες παρά μόνο τύπο συναλλαγής (κατάθεση, ανάληψη, κοκ).

  2. #2627
    Εγγραφή
    03-06-2008
    Περιοχή
    Άλιμος
    Μηνύματα
    206
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Forthnet
    Router
    TP-LINK W9980
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από geo71 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η τηλεφωνική εξυπηρέτηση ειναι για όλους.

    Η αιτιολογία φαίνεται στα λεπτομερή στοιχεία του εμβάσματος και ειναι διαθέσιμη είτε μέσω web banking (σαν πληροφορία της κίνησης, σε μορφή ειδοποιητηρίου εμβάσματος) είτε μέσω γκισέ σαν εκτύπωση. ATM και βιβλιάρια λόγω χώρου δεν αναγράφουν πληροφορίες παρά μόνο τύπο συναλλαγής (κατάθεση, ανάληψη, κοκ).

    Ακριβώς!!
    Mobo: Asus P5KPL-AM | CPU: Intel Core 2 Duo E8400, 3GHz | RAM: Kingston 2x2GB | VGA: Geforce GTS 450 | SSD: Samsung SSD 840 Pro Series 128GB | HDD: Western Digital WD20EARX 2TB | PSU: ARCTIC A-500CX | Monitor: Philips 170S

  3. #2628
    Εγγραφή
    14-09-2012
    Μηνύματα
    371
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΕΔΕΤ Δίοδος
    Καλησπέρα, μη κάτοχος λογαριασμου τόσα χρόνια, τώρα πια χρειάζομαι το ebanking για διάφορες αγορές. Συνήθως τις έκανα με κατάθεση, αλλά είναι κουραστικό.
    Ψάχνω μια τράπεζα με σωστή εξυπηρέτηση (μη μου βγάλουν την πίστη κατά την έκδοση), που να μου δίνει χρεωστική (το τονίζω!) χωρίς δυνατότητα υπερανάληψης και λογαριασμό με σεβαστό επιτόκιο μιας και θα ήθελα να ξεκινήσω και αποταμίευση. Κοίταξα λίγο τι παίζει. Το άλφα 123 για νέους έχει δελεαστικό επιτόκιο, αλλά πήγα σήμερα να ανοίξω λογαριασμό και με ταλαιπωρούσαν μισή ώρα. Είχα ταυτότητα και βεβαίωση απόδοσης ΑΦΜ (εκκαθαριστικό δεν έχω μιας και δεν κάνω δήλωση) και μου ζητούσαν χαρτί ότι δεν έχω εισόδημα ( και τι τους νοιάζει κιόλας). Τέλος πάντων σηκώθηκα και έφυγα γιατί ο χρόνος δεν είναι για χάσιμο. Της Πειραιώς έχω ακούσει ότι είναι πολύ καλό το ebanking, ωστόσο οι λογαριασμοί είναι μια κοροϊδία... Εξευτελιστικά επιτόκια. Όχι ότι θα καταθέσω τα τρελά ποσά, αλλά 0.10%; Τι έχετε να προτείνετε σαν λύση;

    Επίσης ποια η διαφορά mastercard και visa; Και τέλος μήπως αξίζει να έχω 2 λογαριασμούς (όπως τα υπολόγισα στο μυαλό μου νομίζω αξίζει) έναν τρεχούμενο και έναν ταμιευτηρίου (τύπου 4% χωρίς να κάνεις 2 αναλήψεις το χρόνο) και να μεταφέρω από τον τρεχούμενο στο ταμιευτήριο όταν είναι;

  4. #2629
    Εγγραφή
    08-01-2005
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    661
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100000/9999
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΔΑΓΚΛΗΣ
    Router
    Vodafone AETHRA BG8542EW
    SNR / Attn
    15.5(dB) / 11.8(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από zero Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα, μη κάτοχος λογαριασμου τόσα χρόνια, τώρα πια χρειάζομαι το ebanking για διάφορες αγορές. Συνήθως τις έκανα με κατάθεση, αλλά είναι κουραστικό.
    Ψάχνω μια τράπεζα με σωστή εξυπηρέτηση (μη μου βγάλουν την πίστη κατά την έκδοση), που να μου δίνει χρεωστική (το τονίζω!) χωρίς δυνατότητα υπερανάληψης και λογαριασμό με σεβαστό επιτόκιο μιας και θα ήθελα να ξεκινήσω και αποταμίευση. Κοίταξα λίγο τι παίζει. Το άλφα 123 για νέους έχει δελεαστικό επιτόκιο, αλλά πήγα σήμερα να ανοίξω λογαριασμό και με ταλαιπωρούσαν μισή ώρα. Είχα ταυτότητα και βεβαίωση απόδοσης ΑΦΜ (εκκαθαριστικό δεν έχω μιας και δεν κάνω δήλωση) και μου ζητούσαν χαρτί ότι δεν έχω εισόδημα ( και τι τους νοιάζει κιόλας). Τέλος πάντων σηκώθηκα και έφυγα γιατί ο χρόνος δεν είναι για χάσιμο. Της Πειραιώς έχω ακούσει ότι είναι πολύ καλό το ebanking, ωστόσο οι λογαριασμοί είναι μια κοροϊδία... Εξευτελιστικά επιτόκια. Όχι ότι θα καταθέσω τα τρελά ποσά, αλλά 0.10%; Τι έχετε να προτείνετε σαν λύση;

    Επίσης ποια η διαφορά mastercard και visa; Και τέλος μήπως αξίζει να έχω 2 λογαριασμούς (όπως τα υπολόγισα στο μυαλό μου νομίζω αξίζει) έναν τρεχούμενο και έναν ταμιευτηρίου (τύπου 4% χωρίς να κάνεις 2 αναλήψεις το χρόνο) και να μεταφέρω από τον τρεχούμενο στο ταμιευτήριο όταν είναι;
    Όπως έχουμε ξαναπεί πλέον οι τράπεζες ζητάνε όλα τα χαρτιά για να ανοίξεις λογαριασμό, μόνο αν επιμείνεις όπως στην περίπτωση σου μπορεί να σου το κάνουν χωρίς να τρέχεις για τα υπόλοιπα χαρτιά...

    Αν έχεις λίγα χρήματα στον λογαριασμό τα επιτόκια είναι στις περισσότερες τράπεζες ήδη χαμηλά και θα πέσουν ακόμη περισσότερο τους επόμενους μήνες! Υπάρχουν ελάχιστες εξαιρέσεις όπως ένας λογαριασμός της Πειραιώς (αν δεν κάνω λάθος Direct) που δίνει μέχρι στιγμής 4% υπο προυποθέσεις και το Ταμείο Παρακαταθηκών και δανείων που είναι το ταμιευτήριο στα 3,15%, οι υπόλοιπες τράπεζες στο ταμιευτήριο παίζουν κάπου στο 1%. Για μεγαλύτερα ποσά και καλύτερα επιτόκια μόνο σε προθεσμιακές καταθέσεις που και αυτά έχουν αρχίσει και πέφτουν αν και όχι με τον ίδιο ρυθμό.

    Mastercard και VISA είναι χρεωστικές πιστωτικές κάρτες με μικρές διαφορές, στην χώρα μας είναι ποιο διαδεδομένη η VISA μιας και δέχονται περισσότερα μαγαζιά, περισσότερα για όρους και επιτόκια μπορείς να δεις στα site των τραπεζών, μαζί με τα διάφορα προγράμματα επιβράβευσης ή επιστροφής χρημάτων.

    Όμως έχε υπόψιν σου ότι για την χορήγηση τέτοιας κάρτας (νομίζω εκτός των προπληρωμένων) χρειάζεται εκκαθαριστικό με διαθέσιμο εισόδημα και πλέον είναι πολύ δύσκολα τα κριτήρια για την χορήγησης τους.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Magnum : 31-05-13 στις 13:31. Αιτία: διόρθωση

  5. #2630
    Εγγραφή
    03-06-2008
    Περιοχή
    Άλιμος
    Μηνύματα
    206
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Forthnet
    Router
    TP-LINK W9980
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από zero Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα, μη κάτοχος λογαριασμου τόσα χρόνια, τώρα πια χρειάζομαι το ebanking για διάφορες αγορές. Συνήθως τις έκανα με κατάθεση, αλλά είναι κουραστικό.
    Ψάχνω μια τράπεζα με σωστή εξυπηρέτηση (μη μου βγάλουν την πίστη κατά την έκδοση), που να μου δίνει χρεωστική (το τονίζω!) χωρίς δυνατότητα υπερανάληψης και λογαριασμό με σεβαστό επιτόκιο μιας και θα ήθελα να ξεκινήσω και αποταμίευση. Κοίταξα λίγο τι παίζει. Το άλφα 123 για νέους έχει δελεαστικό επιτόκιο, αλλά πήγα σήμερα να ανοίξω λογαριασμό και με ταλαιπωρούσαν μισή ώρα. Είχα ταυτότητα και βεβαίωση απόδοσης ΑΦΜ (εκκαθαριστικό δεν έχω μιας και δεν κάνω δήλωση) και μου ζητούσαν χαρτί ότι δεν έχω εισόδημα ( και τι τους νοιάζει κιόλας). Τέλος πάντων σηκώθηκα και έφυγα γιατί ο χρόνος δεν είναι για χάσιμο. Της Πειραιώς έχω ακούσει ότι είναι πολύ καλό το ebanking, ωστόσο οι λογαριασμοί είναι μια κοροϊδία... Εξευτελιστικά επιτόκια. Όχι ότι θα καταθέσω τα τρελά ποσά, αλλά 0.10%; Τι έχετε να προτείνετε σαν λύση;

    Επίσης ποια η διαφορά mastercard και visa; Και τέλος μήπως αξίζει να έχω 2 λογαριασμούς (όπως τα υπολόγισα στο μυαλό μου νομίζω αξίζει) έναν τρεχούμενο και έναν ταμιευτηρίου (τύπου 4% χωρίς να κάνεις 2 αναλήψεις το χρόνο) και να μεταφέρω από τον τρεχούμενο στο ταμιευτήριο όταν είναι;
    Στάνταρ, ο καλύτερος αυτή τη στιγμή από άποψη επιτοκίου είναι ο Winbank Direct της Πειραιώς. Επιπλέον, είναι όψεως, κάνεις αναλήψεις / καταθέσεις όποτε θες και έχεις και επιτόκιο 5%. ΜΟΝΑΔΙΚΗ ΠΡΟΥΠΟΘΕΣΗ να μεταφέρεις σε αυτόν κάθε μήνα 200 ευρώ. αλλά από τη στιγμή που θες να κάνεις και αποταμίευση, νομίζω ότι δεν θα σε πειράξει.

    Επίσης, κάνεις την αίτηση ηλεκτρονικά και στο κατάστημα πας μόνο για τα απαραίτητα (υπογραφή συμβάσεων). Και το e-banking της Πειραιώς αν και σαν ευχρηστία δεν είναι και ότι καλύτερο αλλά από λειτουργικότητα είναι το καλύτερο από όλες τις υπόλοιπες τράπεζες.

    Τέλος, η VISA και η Mastercard είναι οργανισμοί έκδοσης καρτών (οι 2 μεγαλύτεροι στον κόσμο) και οι 2 τους έχουν δύο είδη καρτών: χρεωστικές και πιστωτικές κάρτες (και προπληρωμένες βέβαια, αλλά και αυτές είναι σαν τις πιστωτικές). Οι χρεωστικές κάρτες όταν κάνεις μια συναλλαγή τραβάνε χρήματα απευθείας από το λογαριασμό σου ενώ οι πιστωτικές κάρτες αφήνουν ένα χρηματικό υπόλοιπο σε εκκρεμότητα (γιατί ουσιαστικά σου "δανείζουν" χρήματα όταν δεν έχεις) το οποίο πρέπει κάθε μήνα να πληρώνεις. αν δεν πληρώσεις τότε επιβαρύνεσαι με τόκους
    Mobo: Asus P5KPL-AM | CPU: Intel Core 2 Duo E8400, 3GHz | RAM: Kingston 2x2GB | VGA: Geforce GTS 450 | SSD: Samsung SSD 840 Pro Series 128GB | HDD: Western Digital WD20EARX 2TB | PSU: ARCTIC A-500CX | Monitor: Philips 170S

  6. #2631
    Εγγραφή
    13-08-2007
    Περιοχή
    Χαλάνδρι
    Μηνύματα
    1.352
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Cyta Hellas
    Ταχύτητα
    14036/1020
    ISP
    Cyta Hellas
    DSLAM
    Cyta Hellas - ΨΥΧΙΚΟ
    Router
    Ζαντολάστιχο
    SNR / Attn
    5,5(dB) / 31,8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Update:
    Μεταβολή επιτοκίου τρεχούμενου λογαριασμού winbank Direct
    Σας ενημερώνουμε ότι, από την 1η Αυγούστου 2013, το προνομιακό επιτόκιο του τρεχούμενου λογαριασμού winbank Direct θα διαμορφωθεί σε 4%.

  7. #2632
    Εγγραφή
    14-09-2012
    Μηνύματα
    371
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΕΔΕΤ Δίοδος
    Καλημέρα, σήμερα που είχα ελεύθερο χρόνο έκανα τουρ στις τράπεζες. Κατέληξα στην Πειραιώς όπου η εξυπηρέτηση ήταν γρήγορη και σωστή. Ούτε μ*λακίες ζήτησαν ούτε τίποτα. Ταυτότητα και το δελτίο που μου δώσανε όταν έβγαλα ΑΦΜ ώστε να δουν μόνιμη κατοικία. Άνοιξα 2 λογαριασμούς. Έναν για καθημερινές συναλλαγές και έναν αξίζει όπου πάνω από 350 ευρώ και κάνοντας κατάθεση μόλις 1 ευρώ το μήνα έχω 3% επιτόκιο.
    Για κάρτα δεν ζήτησαν εκκαθαριστικό, το μόνο πρόβλημα είναι ότι τώρα με την ενοποίηση θα καθυστερήσει, σχεδόν μήνα. Και ebanking κωδικούς πήρα κατ' ευθείαν.

  8. #2633
    Εγγραφή
    19-10-2012
    Μηνύματα
    555
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    10500/1024
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    Thomson 585V8
    SNR / Attn
    15(dB) / 27(dB)
    Path Level
    Interleaved
    +1 και απο μενα για την υποστηριξη της ΠΕΙΡΑΙΩΣ. και τηλεφωνικα αλλα και το φοβερο EBANKING τους.

  9. #2634
    Εγγραφή
    22-06-2004
    Περιοχή
    York, UK
    Μηνύματα
    3.868
    Downloads
    39
    Uploads
    1
    Ταχύτητα
    160000/30000
    ISP
    Sky
    Παιδιά μια ερώτηση γιατί έχω πολύ καιρό να κάνω μεταφορά σε τρίτο από το web banking της Πειραιώς.

    Θέλω να κάνω μια κατάθεση σε λογαριασμό της Alpha bank. Επειδή δεν έχω Alpha Bank κοντά μου, είπα να στείλω από λογαριασμό που έχω στην Πειραιώς μέσω web banking έμβασμα στο λογαριασμό της Alpha. Στις επιλογές για την επιβάρυνση εξόδων όμως έχει μόνο την επιλογή SHA, σύμφωνα λέει με τις οδηγίες κτλ. κτλ. (έχει αναφερθεί στο παρελθόν και στο συγκεκριμένο νήμα). Φυσικά στην κατάθεση το ποσό πρέπει να είναι ολόκληρο, οπότε ο μόνος τρόπος να κάνω την μεταφορά είναι να μιλήσω με τον κάτοχο του λογαριασμού και να καταθέσω παραπάνω χρήματα, όσο είναι η χρέωση εισερχόμενου εμβάσματος της Alpha Bank;

    Επίσης γνωρίζει κανείς πόσο είναι αυτή η χρέωση σήμερα; Παλιότερα ήταν 3€.

    Ευχαριστώ.

  10. #2635
    Εγγραφή
    03-06-2008
    Περιοχή
    Άλιμος
    Μηνύματα
    206
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Forthnet
    Router
    TP-LINK W9980
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από [Insomniac] Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παιδιά μια ερώτηση γιατί έχω πολύ καιρό να κάνω μεταφορά σε τρίτο από το web banking της Πειραιώς.

    Θέλω να κάνω μια κατάθεση σε λογαριασμό της Alpha bank. Επειδή δεν έχω Alpha Bank κοντά μου, είπα να στείλω από λογαριασμό που έχω στην Πειραιώς μέσω web banking έμβασμα στο λογαριασμό της Alpha. Στις επιλογές για την επιβάρυνση εξόδων όμως έχει μόνο την επιλογή SHA, σύμφωνα λέει με τις οδηγίες κτλ. κτλ. (έχει αναφερθεί στο παρελθόν και στο συγκεκριμένο νήμα). Φυσικά στην κατάθεση το ποσό πρέπει να είναι ολόκληρο, οπότε ο μόνος τρόπος να κάνω την μεταφορά είναι να μιλήσω με τον κάτοχο του λογαριασμού και να καταθέσω παραπάνω χρήματα, όσο είναι η χρέωση εισερχόμενου εμβάσματος της Alpha Bank;

    Επίσης γνωρίζει κανείς πόσο είναι αυτή η χρέωση σήμερα; Παλιότερα ήταν 3€.

    Ευχαριστώ.
    Σύμφωνα με το τιμολόγιο της ALPHA (http://www.alpha.gr/page/default.asp?la=1&id=27), η χρέωση είναι:

    Έως 12.500 Πάγιο 3€
    - Από 12.500,01 έως 50.000 Πάγιο 5€
    - Άνω 50.000,01 Πάγιο 8€
    Mobo: Asus P5KPL-AM | CPU: Intel Core 2 Duo E8400, 3GHz | RAM: Kingston 2x2GB | VGA: Geforce GTS 450 | SSD: Samsung SSD 840 Pro Series 128GB | HDD: Western Digital WD20EARX 2TB | PSU: ARCTIC A-500CX | Monitor: Philips 170S

  11. #2636
    Εγγραφή
    24-04-2002
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    2.730
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    Router
    ZTE H288A
    Άμα είναι έτσι, συμφέρει να βάλεις OUR στο έμβασμά σου, να πληρώσεις εσύ (ο εντολέας) το 1.5€ του DIAS και ο άλλος να πάρει τα λεφτά του στο ακέραιο.

    Είναι παράλογο ρε παιδιά.
    Mπορεί να το διασταυρώσει κάποιος που έκανε SEPA έμβασμα (με IBAN, swift code, από υπηρεσία online, κλπ κλπ όλα κομπλέ) προς λογαριασμό Alpha (όχι μισθοδοσίας, αυτοί λέει έχουν 100% έκπτωση) με ένδειξη SHA ότι κρατά 3€ σε αυτό το έμβασμα;
    "... στη γαλέρα της ζωής μου τράβηξα άγριο κουπί." - Θ.Β.
    ----
    Είναι να απορείς πώς ο λαός που γνώρισε καλύτερα από τον καθένα την θηριωδία του ισχυρού, ώντας στην θέση αυτού πράττει τα ίδια!!!
    It's a marvel to me that the people who have an intimate knowledge of the brutality brought by the mighty, being in their place act the same!!!

  12. #2637
    Εγγραφή
    22-06-2004
    Περιοχή
    York, UK
    Μηνύματα
    3.868
    Downloads
    39
    Uploads
    1
    Ταχύτητα
    160000/30000
    ISP
    Sky
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από frap Εμφάνιση μηνυμάτων
    Άμα είναι έτσι, συμφέρει να βάλεις OUR στο έμβασμά σου, να πληρώσεις εσύ (ο εντολέας) το 1.5€ του DIAS και ο άλλος να πάρει τα λεφτά του στο ακέραιο.
    Στην Πειραιώς τουλάχιστον δεν έχει καν την επιλογή OUR, για τέτοιου είδους έμβασμα. Μόνο SHA.

    Τελικά πήγα και έκανα την κατάθεση σε Alpha.

  13. #2638
    Εγγραφή
    24-04-2002
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    2.730
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    Router
    ZTE H288A
    Στην Εθνική μπορώ να το κάνω...
    "... στη γαλέρα της ζωής μου τράβηξα άγριο κουπί." - Θ.Β.
    ----
    Είναι να απορείς πώς ο λαός που γνώρισε καλύτερα από τον καθένα την θηριωδία του ισχυρού, ώντας στην θέση αυτού πράττει τα ίδια!!!
    It's a marvel to me that the people who have an intimate knowledge of the brutality brought by the mighty, being in their place act the same!!!

  14. #2639
    Εγγραφή
    25-01-2008
    Περιοχή
    #skg
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    18.736
    Downloads
    0
    Uploads
    1
    Ταχύτητα
    220/22 Mbps
    ISP
    Fiber 200
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΒΥΖΑΝΤΙΟ
    Router
    Nokia/Speedport Plus
    να αναφερω λιγο δυο αρνητικα οσον αφορα το ebanking της αγροτικης και της εμπορικης

    η αγροτικη,αν δε μπεις στο συστημα για 2 μηνες,σου απενεργοποιει το τοκεν και θελει τηλεφωνα κτλ
    η εμπορικη, δε σου δινει το δικαιωμα να αλλαξεις username,το οποιο σου ερχεται απευθειας στο mail,δλδ οτι ναναι
    VAMOS ARIS

  15. #2640
    Εγγραφή
    08-05-2004
    Περιοχή
    Νομός Αττικής
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    21.057
    Downloads
    43
    Uploads
    2
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30 Mbps
    ISP
    COSMOTE
    Router
    Arcadyan Speedport Smart
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από frap Εμφάνιση μηνυμάτων
    Mπορεί να το διασταυρώσει κάποιος που έκανε SEPA έμβασμα (με IBAN, swift code, από υπηρεσία online, κλπ κλπ όλα κομπλέ) προς λογαριασμό Alpha (όχι μισθοδοσίας, αυτοί λέει έχουν 100% έκπτωση) με ένδειξη SHA ότι κρατά 3€ σε αυτό το έμβασμα;
    Επιβεβαιώνω ότι εφαρμόστηκε τέτοια χρέωση σε έμβασμα που έκανα ο ίδιος μέσω e-banking από Τράπεζα Πειραιώς προς Alpha Bank. Πάνε όμως 3 χρόνια από τότε.

    Κατ' εξαίρεση, θα συνέφερε περισσότερο να είχα κάνει εντολή OUR, διότι κάποιες εγχώριες τράπεζες έχουν εσωτερικές συμφωνίες στην τιμολόγηση εμβασμάτων.
    Προπληρωμένες κάρτες ........... 2 savings 4 safety

    Τι εστί IBAN, BIC, OUR, SHA, BEN;
    "Yesterday is History, Tomorrow a Mystery, Today is a Gift, Thats why it's called the Present."

Σελ. 176 από 773 ΠρώτηΠρώτη ... 156166171174175176177178181186196 ... ΤελευταίαΤελευταία

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας