Σελ. 11 από 42 ΠρώτηΠρώτη ... 6910111213162131 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 151-165 από 629
  1. #151
    Εγγραφή
    19-11-2005
    Περιοχή
    Πετρουπολη
    Μηνύματα
    44
    Downloads
    18
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    1024/256
    ISP
    HOL
    Router
    Fritz!Box Fon
    Παιδια αυτο μπορει να δολεψει και στο Fritz!Box Fon για να μην το παλευω αδικα ..?.

  2. #152
    Εγγραφή
    22-08-2006
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    2.382
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από user9 Εμφάνιση μηνυμάτων
    ...Παιζει να προσθέσουμε και μεγαλύτερες ταχύτητες... Στην επόμενη version το AdvancedRM θα παίρνει αυτόματα την ταχύτητα του interface. Όποιος θέλει θα μπορεί να το κάνει override και να βάζει μια σειρά απο νέες προεπιλεγμένες τιμές. Θα του βάλω μέχρι 32Mbps. Είναι καλά? Κι επείσης λόγω του ότι έχω σχεδόν έτοιμες τις δύο μπαρίτσες στο tray, θα ορίζετε και το upload που έχετε.

    ...Πως γινεται και ολα τα αλλα προγραμματα που χρησιμοποιουν SNMP εχουν ακριβως τα ιδια αποτελεσματα... Έλα ντε? πως γίνεται? Κι επεναλαμβάνω... Είναι στιγμιαία ταχύτητα που σου εμφανίζει ή σταθερή? Γιατί αν είναι στιγμιαία μπορεί να συμβαίνει επειδή δεν κάνω κάποια "ομαλοποίηση" (δεν βγάζω μέσους όρους κτλ των τιμών) ότι παίρνω-δείχνω.

    ...το AdvancedRM μετρά και τα overhead πακέτα... Εδώ έχω αναλυτικά την διαδικασία που ακολουθώ. Δεν νομίζω οτι τα συγκεκριμένα OID έχουν σχέση με τα overhead πακέτα, ειδικά όταν κοιτάς ένα interface όπως το ppp.

    Φίλε George_Prix για πες μου ακριβώς ποιο interface κοιτάς? Δεν φαντάζομαι να κοιτάς κανένα br interface. Επειδή τα routers συνήθως έχουν περισσότερα απο ένα interface που μπορούν να δείξουν τί κατεβάζεις. Μήπω εσύ δεν παρακολουθείς καποιο που μετράει το ppp?

    ΗΜΟΥΝΑ ΣΙΓΟΥΡΟΣ ΟΤΙ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΤΟ ΚΑΤΑΦΕΡΕΙΣ

    Σου επισυναπτω μια φωτο με μετρησεις απο το AdvancedRM και απο αλλα προγραμματα για να δεις τη μεγαλη διαφορα στα αποτελεσματα που σου λεω τοσο καιρο.

    Επισης αλλη μια φωτο με τις επιλογες με τους sensors (εγω χρησιμοποιω το 103 για το συνολικο bandwidth του router και τα 201,202,203,204 για τις επιμερους εξοδους)
    Για να πω την αληθεια τα υπολοιπα sensors δεν εχω καταλαβει τι κανουν.
    Οποιος μπορει ας βοηθησει.
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails speed.jpg  

    sensors.jpg  


  3. #153
    Εγγραφή
    21-06-2006
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    1.092
    Downloads
    30
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    ~16000/1024
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΚΗΦΙΣΙΑ
    Router
    Thomson TG585v8
    SNR / Attn
    11.5(dB) / 26(dB)
    Path Level
    Fastpath
    George_Prix για δοκίμασε το 102. Αυτό το "point to pont" κάτι μου λέει... Κι επίσης έχω την εντύπωση οτι με τα υπόλοιπα προγράμματα (τουλάχιστον με το Bandwidth Monitor Pro) κάνεις monitor τα network adapters του μηχανήματός σου.

    Φίλε Freeboss ποιο μοντέλο? Ψάχνοντας λίγο στο internet είδα οτι κάποια FritzBox υποστηρίζουν SNMP. Μήπως μπορούμε να κάνουμε κάτι...
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος user9 : 10-09-06 στις 16:59.

  4. #154
    Εγγραφή
    22-08-2006
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    2.382
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από user9 Εμφάνιση μηνυμάτων
    George_Prix για δοκίμασε το 102. Αυτό το "point to pont" κάτι μου λέει... Κι επίσης έχω την εντύπωση οτι με τα υπόλοιπα προγράμματα (τουλάχιστον με το Bandwidth Monitor Pro) κάνεις monitor τα network adapters του μηχανήματός σου.

    Φίλε Freeboss ποιο μοντέλο? Ψάχνοντας λίγο στο internet είδα οτι κάποια FritzBox υποστηρίζουν SNMP. Μήπως μπορούμε να κάνουμε κάτι...

    Oσον αφορα το bandwidth monitor εχεις δικιο αλλα τα υπολοιπα (PRTG και stmonitor απο το οποιο ξεχασα να βαλω φωτο) παιζουν με SNMP.

    το 102 το εχω δοκιμασει και δεν ειχε διαφορα
    δειχνει και αυτο το συνολικο bandwidth του router και με επισης υψηλες τιμες οπως ολα τα sensors

  5. #155
    Εγγραφή
    21-06-2006
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    1.092
    Downloads
    30
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    ~16000/1024
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΚΗΦΙΣΙΑ
    Router
    Thomson TG585v8
    SNR / Attn
    11.5(dB) / 26(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Έχουν κι άλλοι παρατηρήσει αυτό το πρόβλημα?

  6. #156
    Εγγραφή
    20-03-2003
    Περιοχή
    Στη μόνη πόλη που γράφεται με 2 'σ' και προφέρεται με 2 'λ'
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    21.422
    Downloads
    25
    Uploads
    2
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    11000/1023
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΡΟΣΤΑΝ
    Router
    Netgear DGN2000
    SNR / Attn
    4(dB) / 30.5(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Kαταρχήν συγγνώμη για τη μακρά απουσία μου από το νήμα.
    Δεν προλαβαίνω να διαβάσω προσεκτικά τα τεκταινόμενα, θα απντήσω μόνο στον George_Prix για το bandwidth:
    Καταρχήν πρέπει να παρακολουθείς με SNMP το router και φυσικά να παρακολουθείς την ίδια πόρτα. Καλό θα ήταν η πόρτα αυτή να είναι η ATM0, PPP ή όπως αλλιώς τη λέει ο router σου.
    Στο capture που δείχνεις χρησιμοποιείς την Eth0. Αν αυτή είναι η είσοδος του router σου τότε αυτή επίσης δέχεται και άλλα πακέτα (όπως π.χ. broadcasts). Αν, δε, το router σου είναι και switch μεταξύ άλλων υπολογιστών τότε δέχεται και την κίνηση προς τους άλλους Η/Υ.

    Οπότε ας συμφωνήσουμε καταρχήν στο ότι παρακολουθούμε με SNMP την πόρτα WAN του router.

    Όμως... Παρατηρώ ότι σε αντίθεση με άλλα bandwidth monitoring προγραμματάκια το AdvancedRM έχει πολύ μεγάλα σκαμπανευάσματα. Δηλαδή πάει από 200KB/s σε 120 σε 40 σε 160, ξανά σε 200. Ακόμη και στο upload παρατηρώ τώρα που γράφω ταχύτητες από 26,6 μέχρι 22 και καμμιά φορά 18->16. Αυτή η διαφορά της τάξης του 50% (ειδικά στο upload) δε μου φαίνεται πολύ λογική.

    Άλλα SNMP έχω άλλα με πολύ διαφορετικό Polling για πολύ διαφορετικό σκοπό... Θα προσπαθήσω να αλλάξω το polling για να το δοκιμάσω... μόλις βρω λίγο χρόνο

    Προς το παρόν για να κρατήσω τον user9 με κάτι.... Σέλω... Full Resize του παραθύρου. Κατά Χ να μεγαλώνει η εμφανιζόμενη δειγματοληψία, κατά Υ να αλλάζει η κλίμακα.
    Ευχαριστώ (και όχι δεν ξέχασα τις άλλες ερωτήσεις... αλλά χρειάζομαι πολλές παραγράφους σε πολύ λίγη ώρα)

  7. #157
    Εγγραφή
    21-06-2006
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    1.092
    Downloads
    30
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    ~16000/1024
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΚΗΦΙΣΙΑ
    Router
    Thomson TG585v8
    SNR / Attn
    11.5(dB) / 26(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Well, well, well... How from here yiapap?

    Λοιπόν αρχικά στον George_Prix... Μόλις παρατήρησα το stmonitor. Φαντάζομαι έχεις την πρώτη επιλογή "Alcatel Speedtouch 510/530 Firmware 4.3.x.x ALL" ενεργοποιημένη... Σωστά? Η επιλογή αυτή όμως είναι για το port 102 (δες Sensor No.). Άρα ρύθμισε το AdvancedRM στο 102 επίσης για να τσεκάρεις αποτελέσματα.

    Τώρα yiapap... Full Resize? Μα γιατί? OK! Στην επόμενη version θα το προσπαθήσω. Αν είσαι τυχερός μέσα στο size θα έχει και επιλογή Full Screen. Πάντως προς το παρόν μπορείς να κάνεις τη δουλειά σου με το 200%. Μεγαλώνει αρκετά το παράθυρο και πράγματι το γράφημα εμφανίζει και πολύ περισότερα δεδομένα.

    Τα σκαμπανεβάσματα, εγώ τουλάχιστον, προς το παρόν τα αποδίδω στο πολύ μικρό χρόνο απο poll σε poll. Μέσα σε ένα δευτερόλεπτο, στέλνω δεδομένα στο router, δέχομαι δεδομένα από αυτόν (και ξέρεις δεν απαντά πάντα όταν καλείς την ώρα που θες... ) και τελικά κάνω τις πράξεις και εμφανίζω στο γράφημα. Βέβαια παίζουν κάποια threads αλλά όπως και να το κάνουμε αν αργήσω να πάρω δεδομένα για χ λόγους έχουμε θέμα. Τα αποτελέσματα θα είναι κουτσουρεμένα. Δοκίμασε στα 2 sec, εμένα μου γυρίζει πιο ομαλό γράφημα και δεν είναι και τόσο φρικτή η καθυστέριση.

    Για να πω την αλήθεια όμως, έχει περάσει πολλές φορές απο το μυαλό μου να διορθώσω τον κώδικα του SNMP poll. Ίσως να χρησιμοποιήσω τον χρόνο του router και όχι των Windows.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος user9 : 10-09-06 στις 19:17.

  8. #158
    Εγγραφή
    22-08-2006
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    2.382
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ
    Για την ακριβεια user9 μετα την αναβαθμιση του FW χρησιμοποιω μια νεα εκδοση την v1.1
    στην οποια γινεται μια καλη προσεγιση στο qos, με τη χρησιμοτητα του οποιου εχω πραγματικα παθει πλακα.
    Βεβαια εχει τοσο αργο refresh στα δεδομενα (καθε 15 sec) οπου πλεον χανει το ρολο του ως traffic monitor και απλα βοηθαει καπως στην κατανοηση πακετων. Παντως και σε αυτη και στην προηγουμενη εκδοση του οι τιμες ηταν φυσιολογικες σε σχεση με ολα τα αλλα tests που κανω.

    Φιλε yiapap εχω δοκιμασει ολα τα διαθεσιμα sensors που μου δινει το προγραμμα και δυστηχως ολα εχουν μεγαλη αποκλιση στις τιμες που δινουν (παντα μεγαλυτερα αποτελεσματα).
    Τελικα στα sensors που εγραψα νωριτερα πως χρησιμοποιω καταφερα να αποφυγω το εκνευριστικο φαινομενο των εντονων σκαμπανεβασματων του γραφηματος που αναφερεις και εσυ.
    Τωρα απλα ειναι ανεβασμενες οι τιμες αλλα σταθερο το γραφημα.

  9. #159
    Εγγραφή
    21-06-2006
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    1.092
    Downloads
    30
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    ~16000/1024
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΚΗΦΙΣΙΑ
    Router
    Thomson TG585v8
    SNR / Attn
    11.5(dB) / 26(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Λοιπόν όπως το υποψιαζόμουν. Ο χρόνος που "κάνω" το poll είναι το 1 sec αλλά σε χρόνο μηχανήματος (SNMP device) μέχρι να πάρω την απάντηση αυτό είναι συνήθως 1.01-1.20 sec. Κάποιες φορές μπορεί να φάει κάποιο κόλλημα το δίκτυο, η συσκευή, το SNMP κτλ και να φτάσει μέχρι και 2 sec η απόκριση του μηχανήματος. Αυτό δημιουργούσε προβλήματα και τα σκαμπανεβάσματα.

    Ήδη λοιπόν ετοιμάζω νέο κώδικα όπου έχω πιο "real" αποτελέσματα (αν με καταλαβαίνουν οι προγραμματιστές ) και χρόνο αποτο μηχάνημα. Δεν αλλάζει κάτι στους χρόνους του προγράμματος. Κάθε ένα δευτερόλεπτο θα τραβάω δεδομένα...

    EDIT
    Επίσης ξέχασα να αναφέρω το εξής: Δοκίμασα ο ίδιος το πρόγραμμα σε Linux. Κατέβασα την τελευταία version του Slax KillBill και το AdvancedRM με το Wine παίζει άψογα. Άψογα? Εντάξει όχι ακριβώς... Δεν δέχεται το δεξί click στο παράθυρο αλλά μόνο στο tray. Δεν είναι και τόοοοοοοοσο σημαντικό bug. Θα προσπαθήσω στο μέλλον να το διορθώσω. Άρα και officially μπορούμε να προσθέσουμε σαν υποστηριζόμενη πλατφόρμα και το Linux με Wine εγκατεστημένο.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος user9 : 11-09-06 στις 16:45.

  10. #160
    Εγγραφή
    20-03-2003
    Περιοχή
    Στη μόνη πόλη που γράφεται με 2 'σ' και προφέρεται με 2 'λ'
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    21.422
    Downloads
    25
    Uploads
    2
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    11000/1023
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΡΟΣΤΑΝ
    Router
    Netgear DGN2000
    SNR / Attn
    4(dB) / 30.5(dB)
    Path Level
    Fastpath
    lol... δε νομίζω ότι είναι υποστηριζόμενη πλατφόρμα το Linux αν τρέχει κάτω από Windows emulator!!!
    Μπορείς όμως να το βάλεις σαν "feature"

  11. #161
    Εγγραφή
    21-06-2006
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    1.092
    Downloads
    30
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    ~16000/1024
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΚΗΦΙΣΙΑ
    Router
    Thomson TG585v8
    SNR / Attn
    11.5(dB) / 26(dB)
    Path Level
    Fastpath
    "Wine Is Not an Emulator" όπως λέει και το όνομά του...

  12. #162
    Εγγραφή
    10-05-2004
    Μηνύματα
    221
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Forthnet Shared
    ISP
    Forthnet
    SNR / Attn
    (dB) / 29db(dB)
    Path Level
    Interleaved
    καλο να ειναι στο taskbar icon να φαινεται και το upload με κοκκινο. όπως και στο παλιο προγραμμα του zardoc.

  13. #163
    Εγγραφή
    21-06-2006
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    1.092
    Downloads
    30
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    ~16000/1024
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΚΗΦΙΣΙΑ
    Router
    Thomson TG585v8
    SNR / Attn
    11.5(dB) / 26(dB)
    Path Level
    Fastpath
    OK. Είναι beta αλλά είμαστε πάααααρα πολύ κοντά στην stable version 1.4 (έτσι πιστεύω).
    Ποιές είναι οι διαφορές αυτής της νέας version απο την προηγούμενη?

    Changelog

    Version 1.4 (beta)
    + Προστέθηκε και 2η μπάρα στο System Tray που δείχνει το upload
    + Προστέθηκε η επιλογή της ταχύτητας upload
    + Προστέθηκε η δυνατότητα η "φωτεινή" γραμμή του γραφήματος να δείχνει το upload maximum
    + Προστέθηκε το κουμπί "X" που επιτρέπει το minimize ή το κλείσιμο της εφαρμογής
    + Προστέθηκε η δυνατότητα η εφαρμογή να ξεκινά μαζί με τα Windows
    + Προστέθηκε η δυνατότητα η εφαρμογή να ξεκινά minimized
    + Προστέθηκαν ταχύτητες μέχρι και 65 Mbps
    * Ξαναγράφτηκε η διαδικασία του SNMP poll και χρησιμοποιείται πλέον χρόνος του μηχανήματος
    * Διορθώθηκε ένα bug με το "Swap Values"
    * Διορθώθηκε ένα bug με το Master Timer
    * Διορθώθηκαν bugs με τα παράθυρα

    Με βάση τα test που έχουν γίνει πλέον το πρόγραμμα έχει ακριβώς τα ίδια αποτελέσματα με όλες τις υπόλοιπες εφαρμογές που κυκλοφορούν, και σε μια συσκευή με σωστά υλοποιημένο το SNMP δεν υπάρχουν τα τρομερά σκαμπανεβάσματα των προηγούμενων εκδόσεων.

    Στο σημείο αυτό θα ήθελα να ευχαριστήσω τον χρήστη George_Prix για την πολύτιμη βοήθειά του και για την αντοχή του στο εξαντλητικό beta testing που τον υπέβαλα.

    Εαν τρέξετε το πρόγραμμα χωρίς να έχετε τρέξει πρώτα το InitializeAdvancedRm.reg, ίσως δημιουργηθούν προβλήματα λόγω των νέων features. Απλά ξανακλείστε το όσο πιο γρήγορα μπορείτε και τρέξτε πάλι το AdvancedRM.

    Γιά άλλη μια φορά... μπορείτε να κατεβάσετε το AdvancedRM v.1.4 beta εδώ.

    Περιμένω νέα σας...

    ____EDIT_____________________________________________

    Ούπς... μου ξέφυγε ένα mini-bug που είχε να κάνει με το minimize. Όποιος κατέβασε την χθεσινή (18/09/2006) version, παρακαλώ να κατεβάσει και την σημερινή.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος user9 : 19-09-06 στις 10:58.

  14. #164
    Εγγραφή
    03-11-2005
    Περιοχή
    Belfast, UK
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    2.256
    Downloads
    20
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    78Mbps/19Mbps
    ISP
    Plusnet
    Router
    Plusnet Hub One
    user9, το ρώτησαν κ άλλοι παραπάνω κ επανέρχομαι: Πώς μπορούμε να μάθουμε αν τα routers της AVM (Fritz!Box / Fritz!Box Fon κλπ) υποστηρίζουν SNMP? Κανένα mail στην εταιρία? Το software σου φαίνεται πολύ αξιόλογο, κ απ'τα λίγα που κατάλαβα για τον τρόπο που δουλεύει, η υποστήριξη καινούριων routers πρέπει να γίνεται πολύ εύκολα.

  15. #165
    Εγγραφή
    22-08-2006
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    2.382
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ
    Με τη σειρα μου και εγω να πω τα συγχαρητηρια στον user9.

    Ειχα την τιμη να βαλω ενα μικρο λιθαρακι σε αυτο το υπεροχο προγραμμα που εκανε.
    Και τονιζω την τιμη γιατι καταλαβα πως εκτος απο ταλαντουχος προγραμματιστης ειναι πανω απο ολα ανθρωπος με ανοικτο μυαλο.

    Πολλες φορες του εκανα προτασεις για το προγραμμα, με τις οποιες απο οτι καταλαβα δε συμφωνουσε απολυτα, αλλα στη συνεχεια με πολυ κοπο και πεισμα εκανε τις περισσοτερες πραγματικοτητα.

    Προσωπικα οπως εχω ξαναγραψει εδω, εχω παθος με τα bandwidth monitoring programs.
    Eχω δοκιμασει τα περισσοτερα απο αυτα και για πολυ καιρο χρησιμοποιουσα 3-4 ταυτοχρονα.
    Με την εξελιξη του αυτο το προγραμματακι (το υποκοριστικο αναφερεται στα 954 ΚΒ που το αποτελουν) καταφερε να τα εκτοπιζει σταδιακα, μεχρι που σε αυτη την τελευταια εκδοση του, καταφερε να ειναι μονο του στο PC μου και μαλιστα εκκινωντας αυτοματα με τα windows

    ΜΠΡΑΒΟ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΦΙΛΕ

Σελ. 11 από 42 ΠρώτηΠρώτη ... 6910111213162131 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. [Sagem] Router Traffic Monitor 2.70
    Από gkal66 στο φόρουμ ADSL & Broadband Hardware, routers και modems...
    Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 23-01-08, 00:11
  2. Traffic Monitor + 3com
    Από tphilip στο φόρουμ Broadband Software
    Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 16-11-07, 09:22
  3. Remοτε traffic monitor
    Από teris στο φόρουμ Broadband Software
    Μηνύματα: 13
    Τελευταίο Μήνυμα: 04-09-06, 10:35
  4. 2 traffic monitor ταυτόχρονα?
    Από therock003 στο φόρουμ Alcatel Thomson ADSL modems και routers
    Μηνύματα: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 14-11-05, 00:06
  5. Monitor Traffic!
    Από oyez στο φόρουμ Broadband Software
    Μηνύματα: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 14-11-03, 13:59

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας