Σελ. 6 από 6 ΠρώτηΠρώτη ... 456
Εμφάνιση 76-80 από 80
  1. #76
    Το avatar του μέλους jlekkas
    jlekkas Guest
    τελικα τεστ σημερα με νεο ιπ :
    230kbps upload kai 540 kbps download (απο forhtnet αλλα και κατεβασμα με 60-65)
    αυτο ισως σημαινει οτι εχει γινει ο διπλασιασμός αλλα το download παραμένει ως είχε??
    η ειμαι ακομα στην 512??
    anyway θα παω στην εταιρεια και θα γελασουμε οτι κι αν συμβαινει

  2. #77
    Εγγραφή
    18-06-2003
    Μηνύματα
    604
    Downloads
    79
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    3000/700
    ISP
    Net One
    DSLAM
    Net One - ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ
    SNR / Attn
    13.5(dB) / 33(dB)
    τιποτα καινουργιο?
    16 ο μηνας.....

  3. #78
    Εγγραφή
    15-09-2005
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    49
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    aDSL Vivodi Full
    Ταχύτητα
    384/128
    ISP
    Vivodi
    Router
    speedtouch 530
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από af9pk Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν μπορω να κατανοησω ομως για ποιο λογο οι επιμενοντες στην αοριστου χρονου διαμαρτυρνται για ακριβες τιμες. Αφου ειναι ευλογο οτι οποιος θελει να κανει οικονομια επιλεγει προπληρωμενο πακετο.
    Προπληρωμή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από gkandir Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εξάμηνο προπληρωμένο στα 2048 με 30? το μήνα και μέχρι και τον Ιανουάριο του 2007 είμαι καλυμένος.
    Προπληρωμή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από obelix3 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν οχι, θα παω σε προπληρωμενο 6μηνο 2Mbit ή 1Mbit
    Προπληρωμή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από New Bee Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πάντως το σκέφτομαι κι εγώ σοβαρά να το γυρίσω στα προπληρωμένα.
    Προπληρωμή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από af9pk Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καμια ανακοινωση η βιβοντι. Ανησυχω για το μελλον μου.
    Παρά την προπληρωμή το μέλος ανησυχεί για το μέλλον του....

    Ιστορία:έχω πλέον και επίσημα 2 γραμμές στο σπίτι μου..1 της vivodi η οποία έχει ημερομηνία λήξεως το τέλος του μήνα και μία του ΟΤΕ(φρέσκο πράγμα) με TELLAS...

    Τώρα σχετικά με την κωμωδία:παρατηρώ ότι τα περισσότερα μέλη ομιλούν για προπληρωμή.Ο κύριος λόγος της full είναι ο συνδρομητικός χαρακτήρας αυτής τουτέστιν με καθαρές και διάφανες διαδικασίες καθορίζεται το τίμημα ανά μήνα ή ανά δίμηνο.

    Φυσικά υπάρχει και η προπληρωμή...Η vivodi την έκανε σημαία προπληρώνεις και έχεις φθηνότερες χρεώσεις.
    Το ζήτημα είναι σαφές:εφόσον προπληρώνω έχει χαθεί η έννοια της συνδρομητικής υπηρεσίας και ασχολούμαι ανά τακτά αραιά διαστήματα για τις εξελίξεις των προσφορών στα προπληρωμένα και εφόσον μου ξεφύγει κάτι ας πρόσεχα....
    Εάν αλλάξει κάτι έρμαιο της προπληρωμής,εάν ξεχάσω να ανανεώσω με νέα προπληρωμή την συνδρομή μου άλλες χρεώσεις που ορίζονται αυθαίρετα συνήθως.
    Η vivodi αλλά και άλλες εταιρίες κινούνται σε μία ιδιαίτερα λεπτή γραμμή νομιμότητας σχετικά με τις επιλογές των υπηρεσιών τις οποίες προσφέρουν.

    Τώρα εάν και μου μένουν λίγες ημέρες στην vivodi έχω να κάνω μία ανακοίνωση:
    Περιπλανόμενος στην διεθνή έκθεση άκουσα ότι η αναβάθμιση είναι προγραμματισμένη για το τέλος του μήνα(συνεπώς ένας μήνας χάθηκε με την οικονομική οπτική γωνία)και επιβεβαιώθηκε ότι η σύγκλιση στις τιμές είναι προ των πυλών γιατί όλοι την έχουν δεί προπληρωμένοι.....

    Όλοι οι χρήστες Full της vivodi η οποίοι δεν είναι προπληρωμένοι και ούτε θέλουν ανήκουν σε αυτή την κατηγορία καλό θα ήταν να κάνουν μία ουσιαστική και σε βάθος έρευνα γιατί η επιλογή της full με βάση τις παρούσες συνθήκες είναι ασύμφορη.

  4. #79
    Εγγραφή
    16-11-2005
    Μηνύματα
    50
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ On Telecoms Full
    Ταχύτητα
    6800/1024
    ISP
    On Telecoms
    DSLAM
    On Telecoms - ΧΟΛΑΡΓΟΣ
    spirost βλεπω ωραια κοβεις ραβεις για να βγαλεις τα συμπερασματα σου...

    Γραφεις λοιπον για μενα:

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από spirost Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παράθεση: Αρχικό μήνυμα απο af9pk
    Καμια ανακοινωση η βιβοντι. Ανησυχω για το μελλον μου.

    Παρά την προπληρωμή το μέλος ανησυχεί για το μέλλον του....
    Σε παρακαλω ξαναδιαβασε την δημοσιευση μου και κατανοησε τον χιουμοριστικο χαρακτηρα της. Για να μην κουραζεσαι, αυτο εγραψα:

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από af9pk Εμφάνιση μηνυμάτων
    Χμ... καποιος πηγε στο μαγαζι (!) της vivodi, καποιος συγχεει το χρονοδιαγραμμα της ΔΕΘ με της vivodi, καποιος θιγεται με την παραμικρη υπονοια αμφισβητισης του κυρους της γνωμης του, ενω καποιος αλλος μας αναλυει την ανηθικη για αυτον μορφη της κεφαλαιαγορας! Ωραια! Θα αρχισουμε να τρωμε ο ενας τον αλλο μεχρι να ανακοινωσει κατι η vivodi? ΟΚ λοιπον.

    Ημερολογιο χρηστη af9pk:
    11 - 09, 12:55
    Καμια ανακοινωση η βιβοντι. Ανησυχω για το μελλον μου. Αρτιμελης ακομη. Αποπειρα μαχαιρωματος του χρηστη lewton ακυρωθηκε λογω μη ανευρεσης μαχαιριου. Βρηκα ενα μανταλακι ομως. Περισυλλογη για την χρηση του.
    Δεν με πειραζει αν ο ορος προπληρωμη σε φοβιζει και ειδικοτερα νιωθεις ερμαιο της προπληρωμης ή κρινεις οτι η vivodi αλλά και άλλες εταιρίες κινούνται σε μία ιδιαίτερα λεπτή γραμμή νομιμότητας σχετικά με τις επιλογές των υπηρεσιών τις οποίες προσφέρουν.

    Με ενοχλει ομως να χρησιμοποιεις εκτος περιεχομενου ολους οσους αναφερθηκαν σε προπληρωμη για να ενισχυσεις την αποψη σου. Για αυτο σε παρακαλω αφαιρεσε με απο την δημοσιευση σου. Και σε διαβεβαιω οτι δεν ανησυχω για το μελλον και με ικανοποιει να πληρωνω μολις 19 ευρω τον μηνα για ADSL 2Μbit χωρις να ενδιαφερομαι για το ποσα θα πληρωνεις εσυ με την αοριστου σε 8 μηνες απο τωρα.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος af9pk : 17-09-06 στις 16:30. Αιτία: ορθογραφικο

  5. #80
    Εγγραφή
    15-09-2005
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    49
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    aDSL Vivodi Full
    Ταχύτητα
    384/128
    ISP
    Vivodi
    Router
    speedtouch 530
    Έγινε απόλυτα αντιληπτό ότι γενικά είσαι χιουμορίστας φίλε μου,ειδικά εκεί όπου περιγράφεις τα σχετικά με το τρίμηνο....
    Δεν συνηθίζω να σχολιάζω χωρίς να βιαβάζω με προσοχή όλα τα κείμενα απεναντίας θα έλεγα ότι φροντίζω να είμαι συγκεκριμένος στις απαντήσεις μου και φυσικά να μην είμαι αόριστος και αερολόγος...
    Τώρα σχετικά με το θέμα της προπληρωμής:το έγραψα και θα το επαναλάβω είναι ένας θλιβερός και ανέντιμος τρόπος αντιμετώπισης του καταναλωτή,εφόσον δε είσαι προσεκτικός και διαβάζεις γενικά το forum σε παραπέμπω σε σχετικό post που έχω κάνει και εξηγώ τα + -.
    Τα περί φοβίας κρίνω ότι δεν χρήζουν ούτε καν σχολιασμού...
    Τέλος η άποψη μου αγαπητέ af9pk δεν χρειάζεται καμία ενίσχυση διότι όπως πολλές φορές έχω εξηγήσει δεν μπορούν να συγκριθούν ανόμοια πράγματα.
    Εξηγούμαι:1)άλλο η προπληρωμή 2)αλλό η συνδρομή
    Εφόσον η συγκεκριμένη διάκριση δεν γίνει κατανοητή θα υπάρχουν αρκετοί καταναλωτές οι οποίοι δεν θα μπορούν να συγκρίνουν όμοιες υπηρεσίες.
    Σου εύχομαι το μέλλον να σου επιφυλάσσει ευχάριστες εκπλήξεις μιας και ενδιαφέρομαι για την ευτυχία των μελών αυτού του forum.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος spirost : 17-09-06 στις 17:01.

Σελ. 6 από 6 ΠρώτηΠρώτη ... 456

Παρόμοια Θέματα

  1. Vivodi Shared -> NetONE Full
    Από pstr στο φόρουμ ADSL
    Μηνύματα: 39
    Τελευταίο Μήνυμα: 02-11-10, 11:03
  2. Μεταφορα απο shared Vivodi σε Full One
    Από panther21 στο φόρουμ ADSL
    Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 31-10-07, 10:25
  3. Vivodi Shared/Full LLU vs Tellas Zisto
    Από lamdami στο φόρουμ ADSL
    Μηνύματα: 114
    Τελευταίο Μήνυμα: 07-12-06, 21:45
  4. Vivodi ( Full , Shared ) στην Πάτρα
    Από Hwoarang στο φόρουμ ADSL
    Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 14-12-05, 16:44
  5. full vivodi , shared ή ΟΤΕ?
    Από ALiTiS στο φόρουμ ADSL
    Μηνύματα: 65
    Τελευταίο Μήνυμα: 14-05-04, 17:50

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας