Σελ. 5 από 8 ΠρώτηΠρώτη ... 34567 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 61-75 από 118
  1. #61
    Εγγραφή
    26-01-2006
    Περιοχή
    Zauberberg
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    22.262
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    Άρθρα
    13
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    HOL
    DSLAM
    H.O.L. - ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΩΝ
    Router
    ZTE ZXHN H168N
    SNR / Attn
    25(dB) / 7(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Νικαετός Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τα σημερινά θέματα είναι αρκετά ευκολότερα γιατί η ύλη είναι εξαιρετικά περιορισμένη, αλλά παίζει πολύ η λεπτομέρεια. Θα συμφωνήσω εδώ με τον Theodore41, ότι ήταν ευκολότερο για ένα φτωχόπαιδο να περάσει στις εξετάσεις τότε γιατί τότε εκτός των άλλων, γινόταν πραγματική δουλειά στα σχολεία.

    Δυστυχώς το συμπέρασμα που έχω βγάλει μετά από τόσα χρόνια στην ιδιωτική εκπαίδευση, είναι ότι εκτός ελαχίστων εξαιρέσεων, οι σημερινοί μαθητές (ως μαθητές και όχι ως άνθρωποι), είναι "αγράμματοι". Λείπει τελείως η κριτική σκέψη και το μόνο που σκέφτονται είναι η αντιγραφή και τα σκονάκια. (Αυτό παλιότερα υπήρχε σε ένα ποσοστό 5-10% στα σχολεία, σήμερα δυστυχώς είναι ο κανόνας).

    Κάτι ακόμα. Παλιά εξετάσεις έδιναν ΜΟΝΟ όσοι ήθελαν να περάσουν στα Πανεπιστήμια. Σήμερα δίνουν όλοι. Το 1976 οι εισακτέοι ήταν 10.000 και σήμερα φτάνουν τις 100.000 (και οι μαθητές είναι λιγότεροι).

    (Αυτό μπορεί από την άλλη πολύ εύκολα να ερμηνεύσει το γιατί αυτή η χώρα δεν παράγει, όπως επίσης και το γιατί δεν υπάρχουν πλέον ελληνόπουλα στις τέχνες, παρά μόνο αλλοδαποί).
    Όλα αυτά με απλό και ξεκάθαρο τρόπο περιγράφουν την πλήρη και μόνη αλήθεια. Το μόνο που θα συμπλήρωνα (αν και έμμεσα το αναφέρεις) είναι πως την χαριστική βολή την έδωσε το σύστημα Αρσένη. Και το δυστύχημα ήταν πως οι περισσότεροι επικριτές του συστήματος θρηνούσαν πως τα παιδιά θα πιέζονται περισσότερο, ενώ η αλήθεια ήταν πως το σύστημα τους εξέταζε περισσότερο αλλά και τους μάθαινε λιγότερο. Εκ του αποτελέσματος αυτό σήμαινε πως ήταν ένα σύστημα πιο εύκολο, σε συνδυασμό με την ατελείωτη προσφορά θέσεων σε αμφιβόλου ποιότητας πανεπιστήμια (επίσης το ανέφερες).

    Και δυστυχώς δεν είναι τυχαίο πως η γενιά των 700 ευρώ εμφανίστηκε όταν ήρθε η ώρα οι πρώτοι πτυχιούχοι της μεταρρύθμισης Αρσένη να βγουν στην αγορά εργασίας: περί το 2006. Ασφαλώς και άλλοι παράγοντες θα έχουν συμβάλει στο φαινόμενο αυτό, όμως εγώ δεν θεωρώ συμπτωματικό το γεγονός πως η αγορά δεν θέλησε (μεταξύ άλλων) να δώσει καλές αμοιβές σε πτυχιούχους αμφίβολης δευτεροβάθμιας παιδείας και ακόμα πιο αμφίβολης τριτοβάθμιας παιδείας. Διότι οι νεο-ιδρυθείσες σχολές της μεταρρύθμισης Αρσένη ΚΑΙ είχαν ένα θολό και νεφελώδες επιστημονικό (λέμε τώρα) αντικείμενο ΚΑΙ (ακόμα και όταν το αντικείμενο τους ήταν υπαρκτό) έπασχαν σοβαρά σε θέματα οργάνωσης, λειτουργίας και παροχής αξιοπρεπούς ακαδημαϊκής γνώσης. Ασφαλώς δεν μιλάω με γενικεύσεις και αναφέρομαι σε μερίδα πτυχιούχων/σχολών/μαθητών.

    Και όπως σωστά -και πάλι- αναφέρει ο Νικαετός, σε μία κοινωνία που λείπει ολοκάθαρα ο σεβασμός στην γνώση, αλλά υπερτερεί ο νόμος του έχειν (χρήμα) και του φαίνεσθαι, οι εισαγωγικές εξετάσεις και η τριτοβάθμια εκπαίδευση κλήθηκαν να εξυπηρετήσουν ακριβώς αυτό: όχι την γνώση αυτή καθαυτή, αλλά το όνειρο του εύκολου πλουτισμού και του πανεπιστημιακού τιτλούχου.

    ΥΓ Ώρες-ώρες θυμάμαι τον τρόπο με τον οποίο ο Ελύτης επικαλείται την εκκλησιαστική ρήση "Υπερ ων έκαστος κατά διάνοιαν έχει" στην ποιητική συλλογή "Τα ελεγεία της Οξώπετρας". Δεν είμαι της εκκλησίας ούτε του θεού, αλλά πάντα σκέφτομαι πόσο εύστοχη επίκληση είναι αυτή.

  2. #62
    Εγγραφή
    12-12-2006
    Μηνύματα
    2.832
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Conn-x OTE
    Router
    D-Link 2740-B
    SNR / Attn
    11.0(dB) / 19.8(dB)
    Ασχετο,αλλα τον τελευταιο καιρο,εχω το εξης προβλημα.Ενω μου στελνονται οι απαντησεις στα θεματα που με ενδιαφερουν,οταν εγω θελω να γραψω κατι,πρεπει καθε φορα,να κανω login,ενω παλια,δεν ηταν ετσι.
    Και μαλιστα σημερα,εχοντας γραψει μια απαντηση για το ζητημα που συζηταμε,και πηγαινοντας να το στειλω,μου εβγαλε παλι να κανω login,ενω ειχα ηδη κανει,και μολις το εκανα,εξαφανιστηκε το μηνυμα μου,που ηταν αρκετες γραμμες.
    Καθως καταλαβαινετε,πηρα μεγαλη συγχυση,γιατι δεν το βλεπω να καθομαι να το ξαναγραψω.
    Υπαρχει κατι να με βοηθησετε να το διορθωσω;
    Το ζητημα αυτο προεκυψε,απο τοτε που καποιος φιλος,μου ειπε και εκανα καποιες αλλαγες,στα κουκις,για να μπορεσω να κατεβασω ενα επι πληρωμη αρχειο μουσικης υψηλης πιστοτητας,24/96,απο καποιο μαγαζι στο Ιντερνετ,και δε μπορουσα να το κανω.
    Με τις αλλαγες που μου ειπε,το ζητημα εκεινο ρυθμιστηκε,αλλα μου δημιουργηθηκαν αυτα τα προβληματα που γραφω τωρα.
    Αν λοιπον μπορειτε,δωστε,(πληροφοριες), και σωστε.

  3. #63
    Εγγραφή
    09-09-2005
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    4.643
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    OTE Fiber Speed 100
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΡΜΟΥ
    Ορίστε και μερικά σχόλια για την ανευθυνότητα εκείνων που ανέβασαν αυτό το υλικό. Δεν φτάνει που είναι ανεπαρκές, είναι και γεμάτο λάθη!
    http://www.alfavita.gr/artro.php?id=24667
    Shotokan Karate Greece, μη κερδοσκοπική οργάνωση για τη διδασκαλία του Καράτε ως πολεμική τέχνη
    Moksu στο γρασίδι
    παίρνω προαγωγή, παίρνω δώρα, παίρνω τηλέφωνο αλλά περνώ το δρόμο, περνώ τα μαθήματα, περνάμε τις εξετάσεις
    Προσοχή προσοχή έρχεται καταστολή
    Anonymous vs Υπουργείο Δικαιοσύνης

  4. #64
    Εγγραφή
    07-11-2006
    Περιοχή
    Λαρισσα
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    245
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    11.124 /1.020
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΦΙΛΕΛΛΗΝΩΝ
    Router
    TP-LINK TD-W8961N
    SNR / Attn
    9.3(dB) / 7.4(dB)
    παρα μα παρα πολυ καλο. Αν και υπηρετω την παραπαιδεια, θα προτιμουσα να μην ειχα ουτε μια ωρα για ιδιαιτερα, παρα να ναι αυτη η σαπιλα!

  5. #65
    Εγγραφή
    12-12-2006
    Μηνύματα
    2.832
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Conn-x OTE
    Router
    D-Link 2740-B
    SNR / Attn
    11.0(dB) / 19.8(dB)
    Παρ' ο,τι εγω προερχομαι απο το Δημοσιο,δεν δεχομαι να αποκαλουν τους φροντιστες παραπαιδεια.,καθοσον πολλοι απ αυτους ειναι πολυ καλοι,και κανουν δουλειά.
    Εξ αλλου,αυτοι κρινονται καθε μερα,για τη δουλεια που κανουν,ενω οι περισσοτεροι καθηγητες του Δημοσιου,για να μην πω ολοι,δεν εχουν δει ποτέ ελεγχο στη ζωη τους.

  6. #66
    Εγγραφή
    09-09-2005
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    4.643
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    OTE Fiber Speed 100
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΡΜΟΥ
    Γιατί να αποκαλούμε παραπαιδεία κάτι που είναι νόμιμο;Δεν άνοιξαν παράνομα φροντιστήριο. Το κράτος έδωσε άδεια. Δεν μπορεί από τη μία να σου δίνουν άδεια από την άλλη όμως να σου λένε ότι πρέπει να σου κόψουν τη δουλειά.
    Επίσης, επειδή μάλλον δεν είδατε το άρθρο, αναφέρεται στα τραγικά λάθη που υπάρχουν στα βιντεομαθήματα. Αν τα γράψει έτσι ο υποψήφιος δεν θα πάρει βαθμό. Θα κοπεί
    Shotokan Karate Greece, μη κερδοσκοπική οργάνωση για τη διδασκαλία του Καράτε ως πολεμική τέχνη
    Moksu στο γρασίδι
    παίρνω προαγωγή, παίρνω δώρα, παίρνω τηλέφωνο αλλά περνώ το δρόμο, περνώ τα μαθήματα, περνάμε τις εξετάσεις
    Προσοχή προσοχή έρχεται καταστολή
    Anonymous vs Υπουργείο Δικαιοσύνης

  7. #67
    Εγγραφή
    31-08-2009
    Περιοχή
    Κέρκυρα
    Μηνύματα
    3.536
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    HOL
    DSLAM
    HOL - ΚΕΡΚΥΡΑ
    Router
    Alcatel-Lucent CellpPipe
    SNR / Attn
    11(dB) / 45(dB)
    Ένας κούκος δεν φέρνει την άνοιξη, η κυβέρνηση θέλει να δείξει οτι παράγει έργο στην παιδία και δίνει ασπιρίνες στους μαθητές αντι να κάνει διαρθωτικές αλλαγές.

    Τι να μου κάνει εμένα ένα βιντεάκι, όταν σε 2 μήνες θα δώσω πανελλάδικά 6 μαθήματα τα οποία δεν μου αρέσουν όταν τα διαβάζω και δεν έχουν καμία μα καμία σχέση με αυτό που θέλω να σπουδάσω.

    Με ποιο δικαίωμα με βάζουν εμένα σε αυτή την "αγγαρεία"?

    Ποιος μπορεί να μου εξασφαλίσει οτι θα βρώ δουλειά εγώ μετά?

    Οι καθηγητές στον κόσμο τους, βολεμένοι, κοιτάνε πως να καλύψουν την ύλη για να μην τους κάνουν ντα οι απο πάνω.

    Υλικοτεχνικές υποδομές μηδεν.

    Και άλλα πάρα πολλά...

    Ο διάλογος για την "αντικειμενική" μας παιδιά μπορεί να γεμίσει άπειρο αριθμό σελίδων.

    Όποιος λεχει χρόνο ας δει τα 5 κομμάτια τις φοβερής εκπομπής του Τσίμα http://www.youtube.com/watch?v=RtcAP...eature=related , για να πάρει μια ιδέα απο εξωτερικό.Η αντίθεση σε σχέση με την ελληνική παιδεία είναι τόσο διαφορετική, που είναι ανώφελο κάποιος να τις συγκρίνει.

  8. #68
    Εγγραφή
    16-10-2007
    Περιοχή
    while(true){ }
    Μηνύματα
    2.693
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    ISP
    Conn-x OTE
    Δεν σου αρεσουν και τα 6?
    Αν επιτρεπεται και εφοσον δεν πας για ΤΕΦΑΑ ή ενοπλες δυναμεις τι θες να σπουδασεις και τα θεωρεις ασχετα?
    Hold my breath as I wish for death...Oh please God wake me

  9. #69
    Εγγραφή
    31-08-2009
    Περιοχή
    Κέρκυρα
    Μηνύματα
    3.536
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    HOL
    DSLAM
    HOL - ΚΕΡΚΥΡΑ
    Router
    Alcatel-Lucent CellpPipe
    SNR / Attn
    11(dB) / 45(dB)
    Ντάξει κι εγώ υπερβολικός είμουν, δεν μου αρέσουν τα 4 θέλω να πάω στο τεχνών ήχου και εικόνας.

  10. #70
    Εγγραφή
    26-01-2006
    Περιοχή
    Zauberberg
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    22.262
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    Άρθρα
    13
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    HOL
    DSLAM
    H.O.L. - ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΩΝ
    Router
    ZTE ZXHN H168N
    SNR / Attn
    25(dB) / 7(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Νikosanagn Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τι να μου κάνει εμένα ένα βιντεάκι, όταν σε 2 μήνες θα δώσω πανελλάδικά 6 μαθήματα τα οποία δεν μου αρέσουν όταν τα διαβάζω και δεν έχουν καμία μα καμία σχέση με αυτό που θέλω να σπουδάσω.

    Με ποιο δικαίωμα με βάζουν εμένα σε αυτή την "αγγαρεία"?

    Ποιος μπορεί να μου εξασφαλίσει οτι θα βρώ δουλειά εγώ μετά?
    1. Από πότε και σε ποιο σχολικό σύστημα ο μαθητής εξετάζεται σε μαθήματα της αρεσκείας του;

    2. Με ποια λογική ο μαθητής κρίνει την συνάφεια των εξεταζομένων μαθημάτων με το αντικείμενο των σπουδών που θέλει να κάνει;

    Συμφωνώ πως κάποια μαθήματα είναι "αλλού", αλλά όχι δεν θεωρώ πως πρέπει να μπορείς να μπεις σε μία σχολή θετικών ή τεχνολογικών επιστημών μην γνωρίζοντας μαθηματικά, έστω και αυτά τα λίγα που γίνονται στο λύκειο.

  11. #71
    Εγγραφή
    31-08-2009
    Περιοχή
    Κέρκυρα
    Μηνύματα
    3.536
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    HOL
    DSLAM
    HOL - ΚΕΡΚΥΡΑ
    Router
    Alcatel-Lucent CellpPipe
    SNR / Attn
    11(dB) / 45(dB)
    Συμφωνώ πως κάποια μαθήματα είναι "αλλού", αλλά όχι δεν θεωρώ πως πρέπει να μπορείς να μπεις σε μία σχολή θετικών ή τεχνολογικών επιστημών μην γνωρίζοντας μαθηματικά, έστω και αυτά τα λίγα που γίνονται στο λύκειο.
    Δεν είπα κάτι τόσο απόλυτο, περισσότερο να θίξω την μη αντικειμενικότητα του συστήματος ήθελα.

    Και παρεμπιπτόντως στην παπραπάνω σχολή που ανέφερα επιδιώκω να μπω απο θεωρητική κατεύθυνση.

  12. #72
    Εγγραφή
    14-01-2007
    Μηνύματα
    2.591
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    768/192
    ISP
    OTEnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ
    Router
    speedtouch 585i
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nmavro73;
    Ορίστε και μερικά σχόλια για την ανευθυνότητα εκείνων που ανέβασαν αυτό το υλικό. Δεν φτάνει που είναι ανεπαρκές, είναι και γεμάτο λάθη!
    http://www.alfavita.gr/artro.php?id=24667
    Κανένας δε λέει ότι είναι τέλειο. Μια πρώτη αρχή είναι προς τη σωστή κατεύθυνση. Τώρα αν ενοχλεί κάποιους μπλεγμένους με φροντιστήρια όλο και κάτι στραβό θα βρούμε σαν δικαιολογία για μια επ' αόριστον αναστολή. Είναι και πιο πιασάρικο από το να προτείνουμε κάποιες συγκεκριμένες βελτιώσεις. Το καταργούμε και ηρεμήσαμε.

  13. #73
    Εγγραφή
    10-10-2009
    Περιοχή
    Θεσσαλονικη
    Ηλικία
    33
    Μηνύματα
    3.631
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Άρθρα
    1
    Τύπος
    WiFi
    Ταχύτητα
    20Mb/4Mb
    ISP
    GR Telecom
    Router
    PowerBeam M5-300
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nmavro73 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ορίστε και μερικά σχόλια για την ανευθυνότητα εκείνων που ανέβασαν αυτό το υλικό. Δεν φτάνει που είναι ανεπαρκές, είναι και γεμάτο λάθη!
    http://www.alfavita.gr/artro.php?id=24667
    Αντιγραφή είναι ή τα έγραψαν σχετικά άσχετοι και έπιναν φραπέ με handsfree στα αυτιά

  14. #74
    Εγγραφή
    21-09-2005
    Περιοχή
    Κατερίνη, Πιερία
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    1.413
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    13000/1021
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Tellas - ΚΑΤΕΡΙΝΗ
    Router
    Thomson TG585v7
    SNR / Attn
    9(dB) / 27.5(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sexrazat Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κανένας δε λέει ότι είναι τέλειο. Μια πρώτη αρχή είναι προς τη σωστή κατεύθυνση. Τώρα αν ενοχλεί κάποιους μπλεγμένους με φροντιστήρια όλο και κάτι στραβό θα βρούμε σαν δικαιολογία για μια επ' αόριστον αναστολή. Είναι και πιο πιασάρικο από το να προτείνουμε κάποιες συγκεκριμένες βελτιώσεις. Το καταργούμε και ηρεμήσαμε.
    Μάλλον δεν έχεις ιδέα (ή παίρνεις στα ελαφρά) τι σημαίνουν οι ειααγωγικές εξετάσεις:

    Κάνεις λάθος γιατί κάποιος σου το δίδαξε λάθος, σημαίνει ότι χανεις μονάδες. Χάνεις μονάδες σημαίνει ότι δεν μπαίνεις στη σχολή που θέλεις ή αυτή που θα σου εξασφαλίσει επαγγελματική αποκατάσταση, με άλλα λόγια απο τις εξετάσεις μπορεί να κριθεί όλη σου η ζωή.

    Τι θα πει "δεν είναι τελειο"? Θεωρείς αποδεκτό να βγάζει το υπουργείο μαθήματα για τους υποψηφιους και αυτά να μην έχουν ελεγχθεί για λάθη;

    Λυπάμαι αλλά σε τέτοια θέματα δεν χωράνε λογικές του στυλ: Ας το ριξουμε στην "παραγωγη" και τα λάθη τα βρίσκουμε στην πορεία. Εδώ μιλάμε για τη μέλλον κανονικών ανθρώπων, όχι καμιάς ιδέας ή κάποιου αφηρημένου concept. Και είναι διπλά απαράδεκτο γιατί τα άτομα τα οποία έχει διαλέξει το υπουργείο για αυτά τα "μαθήματα" ΔΕΝ τα έχει επιλέξει με διαδικασίες ... opengov, ΔΕΝ μας λέει πόσο τα έχει πληρώσει και κυρίως (προφανέστατα) ΔΕΝ έχει φροντίσει να είναι *τα καλύτερα* από πλευράς γνώσεων....

    Κρίμα που για άλλη μια φορά το μέτριο αντί να το καταδικάζουμε το χειροκροτούμε κι απο πάνω. Να το ελέγξουν πρώτα και να το βγάλουν οταν θα είναι τέλειο

  15. #75
    Εγγραφή
    09-09-2005
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    4.643
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    OTE Fiber Speed 100
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΡΜΟΥ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από button Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αντιγραφή είναι ή τα έγραψαν σχετικά άσχετοι και έπιναν φραπέ με handsfree στα αυτιά
    Καθόλου, έχουν απόλυτο δίκιο στα σχόλια. Τα διάβασα και τα είδα

    ........Auto merged post: nmavro73 πρόσθεσε 1 λεπτά και 48 δευτερόλεπτα αργότερα ........

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από skapetis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μάλλον δεν έχεις ιδέα (ή παίρνεις στα ελαφρά) τι σημαίνουν οι ειααγωγικές εξετάσεις:

    Κάνεις λάθος γιατί κάποιος σου το δίδαξε λάθος, σημαίνει ότι χανεις μονάδες. Χάνεις μονάδες σημαίνει ότι δεν μπαίνεις στη σχολή που θέλεις ή αυτή που θα σου εξασφαλίσει επαγγελματική αποκατάσταση, με άλλα λόγια απο τις εξετάσεις μπορεί να κριθεί όλη σου η ζωή.

    Τι θα πει "δεν είναι τελειο"? Θεωρείς αποδεκτό να βγάζει το υπουργείο μαθήματα για τους υποψηφιους και αυτά να μην έχουν ελεγχθεί για λάθη;

    Λυπάμαι αλλά σε τέτοια θέματα δεν χωράνε λογικές του στυλ: Ας το ριξουμε στην "παραγωγη" και τα λάθη τα βρίσκουμε στην πορεία. Εδώ μιλάμε για τη μέλλον κανονικών ανθρώπων, όχι καμιάς ιδέας ή κάποιου αφηρημένου concept. Και είναι διπλά απαράδεκτο γιατί τα άτομα τα οποία έχει διαλέξει το υπουργείο για αυτά τα "μαθήματα" ΔΕΝ τα έχει επιλέξει με διαδικασίες ... opengov, ΔΕΝ μας λέει πόσο τα έχει πληρώσει και κυρίως (προφανέστατα) ΔΕΝ έχει φροντίσει να είναι *τα καλύτερα* από πλευράς γνώσεων....

    Κρίμα που για άλλη μια φορά το μέτριο αντί να το καταδικάζουμε το χειροκροτούμε κι απο πάνω. Να το ελέγξουν πρώτα και να το βγάλουν οταν θα είναι τέλειο
    Αλήθεια δεν μας είπαν τι επιπέδου και προϋπηρεσίας είναι αυτοί που βγάζουν αυτά τα βίντεο. Θα έπρεπε να έχουν τουλάχιστον 20 χρόνια εμπειρίας για να παίρνουν στο λαιμό τους όλους τους μαθητές της χώρας. Από τα βίντεο όμως φαίνεται ότι οι εκπαιδευτές είναι πολύ νεώτεροι

    ........Auto merged post: nmavro73 πρόσθεσε 1 λεπτά και 9 δευτερόλεπτα αργότερα ........

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sexrazat Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κανένας δε λέει ότι είναι τέλειο. Μια πρώτη αρχή είναι προς τη σωστή κατεύθυνση. Τώρα αν ενοχλεί κάποιους μπλεγμένους με φροντιστήρια όλο και κάτι στραβό θα βρούμε σαν δικαιολογία για μια επ' αόριστον αναστολή. Είναι και πιο πιασάρικο από το να προτείνουμε κάποιες συγκεκριμένες βελτιώσεις. Το καταργούμε και ηρεμήσαμε.
    Εννοείται ότι αφού παίρνεις στο λαιμό σου το μέλλον ατόμων 18 ετών ΕΠΙΒΑΛΛΕΤΑΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΤΕΛΕΙΟ
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος nmavro73 : 02-03-11 στις 01:45. Αιτία: auto merged post
    Shotokan Karate Greece, μη κερδοσκοπική οργάνωση για τη διδασκαλία του Καράτε ως πολεμική τέχνη
    Moksu στο γρασίδι
    παίρνω προαγωγή, παίρνω δώρα, παίρνω τηλέφωνο αλλά περνώ το δρόμο, περνώ τα μαθήματα, περνάμε τις εξετάσεις
    Προσοχή προσοχή έρχεται καταστολή
    Anonymous vs Υπουργείο Δικαιοσύνης

Σελ. 5 από 8 ΠρώτηΠρώτη ... 34567 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 16
    Τελευταίο Μήνυμα: 22-12-09, 00:12
  2. Μηνύματα: 10
    Τελευταίο Μήνυμα: 13-11-09, 11:57
  3. Για πρώτη φορα: όλα τα τεστ οδήγησης για τις θεωρητικές εξετάσεις Online
    Από NND στο φόρουμ Internet, web surfing και online υπηρεσίες
    Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 13-10-08, 12:40
  4. Μηνύματα: 9
    Τελευταίο Μήνυμα: 30-08-07, 14:45
  5. Το Υπουργείο Παιδείας προσφέρει PC.....
    Από Aramil στο φόρουμ Γεγονότα και Απόψεις
    Μηνύματα: 23
    Τελευταίο Μήνυμα: 06-01-06, 10:18

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας