Σελ. 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12
Εμφάνιση 16-29 από 29
  1. #16
    Εγγραφή
    14-06-2007
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    292
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tsiouficto Εμφάνιση μηνυμάτων
    Είναι σχετικό αυτό, και η αύξηση των ζημιών σε ένα χρόνο δεν σημαίνει κάτι για μια εταιρεία. Για παράδειγμα, μπορεί η Forthnet να έκανε μία μεγάλη επένδυση πέρυσι και να μπήκε μέσα. Η επένδυση αυτή όμως μπορεί να φέρει πολλά κέρδη του χρόνου.
    Να υποθέσω ότι είναι τα δικαιώματα της Superleague. Τώρα αν σε έβαλε 40 μέσα σε ένα χρόνο δεν βλέπω πως θα βγάλεις λεφτά στο τέλος.

  2. #17
    Εγγραφή
    26-08-2003
    Περιοχή
    Beyond the Coast
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    9.981
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    COSMOTE
    Router
    UniFi Dream Machine Pro
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Anasazi Εμφάνιση μηνυμάτων
    Από τη στιγμή που φτάνει 500.000 συνδρομητές...δε σημαίνει οτι είναι ευχαριστημένοι οι καταναλωτές;
    όπως μπορεί να σημαίνει ότι δεν θέλουν να δώσουν παραπάνω λεφτά για κάτι που δεν τους απασχολεί...

  3. #18
    Εγγραφή
    09-11-2010
    Περιοχή
    Πειραιάς
    Μηνύματα
    37
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Forthnet Full
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Forthnet
    Path Level
    Interleaved
    Ρε παιδιά, κι εγώ ευχαριστημένος είμαι από τη Forthnet. Έχει πολύ καιρό να μου κάνει σκαμπανεβάσματα στην ταχύτητα, το youtube δουλεύει και η συνδυαστική προσφορά με τη NOVA είναι τρομερό value for money (για τον 1 χρόνο ης προσφοράς), χωρίς να μου τρώει bandwidth. Και από εξυπηρέτηση πελατών, εκτός από ένα τεράστιο λάθος στην τιμολόγηση πριν 3 χρόνια, πλέον δεν έχω παράπονο.

    Αυτό πάντως που θέλω να δω είναι πόσοι θα μείνουν στη nova όταν τελειώσει ο χρόνος της προσφοράς.

    Τα flames παρακαλώ με ρέγουλα.

  4. #19
    Εγγραφή
    06-07-2009
    Ηλικία
    54
    Μηνύματα
    19
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΘΕΡΙΣΣΟΣ
    Θυμάται κανείς για πόσα συνεχόμενα χρόνια η εταιρια γράφει ζημιές;

  5. #20
    Εγγραφή
    25-05-2005
    Περιοχή
    Ζωγράφου
    Ηλικία
    56
    Μηνύματα
    459
    Downloads
    21
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    100000/10000
    ISP
    Cosmote
    Router
    Cosmote
    Μην ξεκινάτε "πόλεμο" για θέματα που έχουν γραφτεί χιλιάδες φορές στο forum και έχουν λυθεί.
    Τα πράγματα με το ADSL είναι πολύ σχετικά και εξαρτώνται από πολλούς παράγοντες (ποιότητα γραμμής, συγκεκριμένο DSLAM, τρόπο χρήσης της γραμμής κλπ).

    Άλλος είναι ευχαριστημένος με τον ένα πάροχο άλλος με τον άλλο.
    Το καλό είναι ότι υπάρχουν, πλέον, επιλογές και ο καθένας βρίσκει τελικά αυτό που του ταιριάζει στην τιμή που του ταιριάζει.

    Εγώ, με τη χρήση που κάνω στη γραμμή, είναι ευχαριστημένος και (με ελάχιστες εξαιρέσεις) δεν είχα μέχρι στιγμής προβλήματα. Πήρα και την ειδική προσφορά της NOVA για ένα χρόνο και όλα μια χαρά.

    Από την άλλη είναι σίγουρο ότι η Forthnet έχει κακή ποιότητα σύνδεσης με το εξωτερικό οπότε για κάποιον που θέλει on line gaming δεν προσφέρεται. Για κάποιον άλλο που δεν παίζει online δεν τρέχει μια.

    Τόσο απλά είναι τα πράγματα.

    Έτσι, για την ιστορία και γιατί κάποιος αναρωτήθηκε πριν, μετά την προσφορά θα την σταματήσω την NOVA, καθώς γενικώς βλέπω ελάχιστα τηλεόραση (κανένα καλό ντοκιμαντέρ ας πούμε) και δεν θέλω να πληρώνω τσάμπα λεφτά (όπως έκανα παλιά).

  6. #21
    Εγγραφή
    18-05-2006
    Μηνύματα
    79
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Γιατί εγώ δεν εντυπωσιάστηκα από αυτά τα νούμερα;

    ........Auto merged post: nktrs πρόσθεσε 0 λεπτά και 58 δευτερόλεπτα αργότερα ........

    Με το VDSL τί σκοπεύουν να κάνουν;

    ........Auto merged post: nktrs πρόσθεσε 0 λεπτά και 42 δευτερόλεπτα αργότερα ........

    Έχουν κάποιο σχέδιο για οπτική ίνα μέχρι τα σπίτια;
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος nktrs : 16-03-11 στις 23:56. Αιτία: auto merged post

  7. #22
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    η ερώτηση είναι πόσοι απο αυτούς τους 500.000 θα παραμείνουν στην forthnet μετά την λήξη του συμβολαίου

    Φυσικά αυτός που έχει nova ή θέλει Nova θα πάει σε πακέτο αφού με τα ίδια λεφτά που θα έδινε για nova μόνο θα έχει και dp, βέβαια εδώ η ΕΕΤΤ δεν λέει τίποτα

  8. #23
    Εγγραφή
    20-08-2009
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    347
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Vodafone
    Path Level
    Interleaved
    εγω αυτο που ξερω καθε φορα τα ιδια κ ποσοι θα μεινουν κ ποσοι θα φυγουν αυτο που βλεπω ειναι οσο αφορα τους συνδρομητες καθε φορα παρουσιαζεται αυξηση εγω ειμαι απο το 2007 στην forthnet στην nova σχεδον οταν ξεκινησε κ δυσκολα θα φυγω

  9. #24
    Εγγραφή
    20-10-2010
    Μηνύματα
    309
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    5
    2006 - 19,4 εκ.
    2007 - 40,4 εκ
    2008 - 54,6 εκ
    2009 - 49,5 εκ
    2010 - 80,2 εκ
    Οχι οτι πρίν ειχε τιποτε σοβαρά κέρδη

  10. #25
    Εγγραφή
    31-07-2009
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    7
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    DSLAM
    Forthnet - ΠΕΡΑΜΑ
    [QUOTE=sdikr;4034466]η ερώτηση είναι πόσοι απο αυτούς τους 500.000 θα παραμείνουν στην forthnet μετά την λήξη του συμβολαίου

    εγώ πάντως έχω forthnet 3 χρόνια χωρίς προβλήματα.μάλιστα σήμερα έκανα και ανανέωση για ένα χρόνο ακόμη με 2play economy στα 24,9€ σταθερό και στο ίδιο forthnetshop μαζί μου το έκαναν και άλλα 6 άτομα ταυτόχρονα,οπότε μάλλον θα μείνουν αρκετοί.

  11. #26
    Εγγραφή
    30-09-2005
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    6.974
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Πάντως αν το connex πιάσει και πάρει και τα αθλητικά που είναι το ψωμί της nova δεν τη βλέπω καλα...

  12. #27
    Εγγραφή
    28-04-2006
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    1.188
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL Forthnet Full
    Ταχύτητα
    10240/512
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΓΙΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΥ
    Router
    Air-Ties RT-111
    Δε καταλαβαίνω γιατί θα πρέπει να φύγει κάποιος μετά τη λήξη κάποιας προσφοράς. Πραγματικά αν δει κάποιος τις άλλες επιλογές που υπάρχουν μάλλον θα πρέπει να επιλέξει ανάμεσα σε forthnet/nova και ΟΤΕ. για τις περιπτώσεις που θέλει να έχει και tv το πλεονέκτημα είναι σαφώς υπερ της nova καθώς η IPTV είναι ακόμα σε βρεφικό, άντε νηπιακό στάδιο και το sat είναι περισσότερο ιδέα παρά υπηρεσία.

    Οι ζημιές που έχει η forthnet μπορεί να προέρχονται από ένα σκασμό διαφορετικούς λόγους. π.χ. πως έχει καταμεριστεί το έξοδο εξαγοράς της nova, που έχουν "πέσει" τα τηλεοπτικά δικαιώματα, πόσο κόστισαν οι αναβαθμίσεις που φέτος ήταν πολλές, κλπ κλπ. Αυτά τα νούμερα φαίνονται σε επενδυτικά σχέδια και αναλυτικά αποτελέσματα (δε ξερω αν παρουσιάστηκαν/διατέθηκαν κι αυτά). το θετικό είναι ότι οι συνδρομητές φαίνεται να γίνονται περισσότεροι, ενώ σε άλλους παρόχους, ακόμα και σε εναλλακτικούς εμφανίζουν πτωτικές τάσεις. Νομίζω πως από φέτος θα αρχίσει να ξεκαθαρίζει το γενικότερο τοπίο.

  13. #28
    Εγγραφή
    11-07-2010
    Μηνύματα
    124
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Path Level
    Interleaved
    Δεν νομίζω ότι η forthnet έχει απώλειες σε πελάτες. Σχετικά με την γενικότερη οικονομική κατασταση ολοι οι πάροχοι εμφανίζουν ζήμιές. Λίγο η κρίση , λίγο οι απαιτούμενες επενδύσεις συν το γεγονός ότι η αγορά τώρα ωριμάζει είναι λογικό. Άλλωστε τέτοιες εταιρείες με μεγάλες επενδύσεις δεν είναι σαν το τυροπιτάδικο της γειτονιάς που στο 6μηνο που ξεχρεώνει τους φούρνους γίνεται κερδοφόρο.

  14. #29
    Εγγραφή
    16-07-2007
    Ηλικία
    54
    Μηνύματα
    274
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Παντως παιδια μεσα δεν πολυ μπαινουν......
    Ολα καλα λοιπον!!!!!!!!!!

Σελ. 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 22
    Τελευταίο Μήνυμα: 24-03-10, 16:51
  2. Μηνύματα: 28
    Τελευταίο Μήνυμα: 02-09-09, 09:44
  3. Μηνύματα: 40
    Τελευταίο Μήνυμα: 03-04-09, 11:37

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας