Σελ. 74 από 84 ΠρώτηΠρώτη ... 546469727374757679 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1.096-1.110 από 1252
  1. #1096
    Εγγραφή
    15-10-2008
    Μηνύματα
    366
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    23998/1020
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΚΩΝ/ΠΟΛΕΩΣ
    Router
    D-LINK 2640B
    SNR / Attn
    6.4(dB) / 10(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zer0c00L Εμφάνιση μηνυμάτων
    αυτό έκανα εγώ που είχα θέμα με το online gaming έβαλα την κονσόλα απευθείας στο ρούτερ του ΟΤΕ (άλλωστε αυτό μου πρότειναν και από την SamKnows που είχα επικοινωνία μαζί τους.
    αν η προσβαση στα καλώδια είναι εύκολη...

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jkoukos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τι θέλεις να βρεις για το TL-WDR3600;
    Αφού έχει μια έκδοση του OpenWRT, με κάποιες επιπλέον ρυθμίσεις. Οπότε μια χαρά παίρνει οποιαδήποτε έκδοση ή ακόμη γυρνά και στο εργοστασιακό.
    ωραία πράγματα... το δοκιμασες και εσύ?

  2. #1097
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από hmtykabatzas Εμφάνιση μηνυμάτων
    ωραία πράγματα... το δοκιμασες και εσύ?
    Στο πρόγραμμα του Samknows έχω το TL-WR1043ND, που παίζει ακόμη κανονικά. Θα αλλαχθεί το firmware όταν τελειώσει το πρόγραμμα.
    Έχω αγοράσει το TL-WDR3600 και περάστηκε το OpenWRT. Έχω διαβάσει (όπως είδες) ότι μπορεί κανονικά να περαστεί και στη συσκευή του Samknows, οποιοδήποτε firmware.

  3. #1098
    Εγγραφή
    13-12-2009
    Περιοχή
    127.0.0.1
    Μηνύματα
    1.661
    Downloads
    17
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    10gbit/10gbit
    ISP
    HOL
    Router
    Netfaster IAD 2
    SNR / Attn
    0.1(dB) / 0.1(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jkoukos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έχω αγοράσει το TL-WDR3600 και περάστηκε το OpenWRT. Έχω διαβάσει (όπως είδες) ότι μπορεί κανονικά να περαστεί και στη συσκευή του Samknows, οποιοδήποτε firmware.
    Καλο ε;

  4. #1099
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    Ναι, αρκετά καλό θα έλεγα. Έχει πολλές δυνατότητες και χαρακτηριστικά για τα 40€ που το πήρα.
    Ήθελα ένα router με εγγενή υποστήριξη OpenVPN που το έχει το OpenWRT και είναι απόλυτα συμβατό με αυτό.
    Μέχρι τώρα κανένα πρόβλημα, αν και εκεί που δουλεύει δεν υπάρχουν μεγάλες απαιτήσεις.

  5. #1100
    Εγγραφή
    12-05-2010
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    1.009
    Downloads
    38
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49999/4998
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΠΕΡΑΜΟΣ
    Router
    Speedport Plus
    SNR / Attn
    33(dB) / 4.5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Πάντως με τα πιο καινούρια γραφήματα κάποιες φορές τρομάζεις, αφού μια πτώση πχ 0,7Mbps μοιάζει με βουτιά στο μηδέν!
    Παράδειγμα

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  1.JPG 
Εμφανίσεις:  36 
Μέγεθος:  198,8 KB 
ID: 148282

  6. #1101
    Εγγραφή
    25-07-2006
    Περιοχή
    Edenoi
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    4.685
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    17104 down / 1022 up
    ISP
    Vodafone
    Router
    TD-W8960N V8
    SNR / Attn
    5.8(dB) / 21(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παιδιά, εμένα το ρουτεράκι που μου είχαν στείλει (έχω το ίδιο από την αρχή του προγράμματος, TP-Link TL-WR741ND), ξαφνικά έπαψε να λειτουργεί. Ενεργοποιείται κανονικά (ανάβουν τα λαμπάκια), αλλά όλοι οι υπολογιστές που είναι συνδεδεμένοι σε αυτό δεν έχουν καμιά επαφή ούτε με τον έξω κόσμο, ούτε τοπικά. Επικοινώνησα με το support και περιμένω απάντηση. Τι ρεσετ το έκανα, τι άλαξα καλώδια, τι το έβγαλα από την πρίζα και το ξανάβαλα μετά από μισή ώρα, το χαβά του αυτό, μπρίκαρε μάλλον.
    My adslgr.com account password is the last 7 digits of π. No hackers so far.
    Hello, I'm Death. You may be familiar with my Blue Screen.

  7. #1102
    Εγγραφή
    02-05-2008
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Ηλικία
    51
    Μηνύματα
    10.635
    Downloads
    28
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    ~11000/890
    ISP
    conn-x(home) - HOL(work)
    DSLAM
    HOL - ΠΑΥΛΟΥ ΜΕΛΑ
    Router
    H108NS & DGN2200
    SNR / Attn
    9,9(dB) / 28,5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Θα σου στείλουν άλλο. Εγώ που απλά τους είχα ζητήσει να μου στείλουν ένα 1000άρι γιατί το 100άρι που έστειλαν αρχικά δε με κάλυπτε πλέον, το έκαναν χωρίς δεύτερη κουβέντα και δεν ζήτησαν καν το παλιό πίσω.
    Να είμαστε καλά, να γινόμαστε χάλια!!!
    Ε ψηλός είμαι, ότι θέλω λέω ;)

    Τώρα και σε ανέκδοτο

  8. #1103
    Εγγραφή
    25-07-2006
    Περιοχή
    Edenoi
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    4.685
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    17104 down / 1022 up
    ISP
    Vodafone
    Router
    TD-W8960N V8
    SNR / Attn
    5.8(dB) / 21(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Seitman Εμφάνιση μηνυμάτων
    Θα σου στείλουν άλλο. Εγώ που απλά τους είχα ζητήσει να μου στείλουν ένα 1000άρι γιατί το 100άρι που έστειλαν αρχικά δε με κάλυπτε πλέον, το έκαναν χωρίς δεύτερη κουβέντα και δεν ζήτησαν καν το παλιό πίσω.
    Να σου πω την αλήθεια, εγώ είμαι από την αρχή του προγράμματος και ένας από τους όρους τότε ήταν ότι το πρόγραμμα θα διαρκέσει 2 και όχι 3 και βάλε χρόνια. Το αποσύνδεσα και μου άδειασε το γραφείο. Ωραία η έρευνα, αλλά το έχουν παρακάνει που κάθε φορά ανανεώνουν την διάρκεια, αν θέλουν και συνέχεια ας βοηθήσουν και άλλα άτομα. Αν μου προτείνουν να μου στείλουν άλλο ρουτερ, θα δω τι θα κάνω.
    My adslgr.com account password is the last 7 digits of π. No hackers so far.
    Hello, I'm Death. You may be familiar with my Blue Screen.

  9. #1104
    Εγγραφή
    21-03-2010
    Μηνύματα
    1.748
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από graal Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πάντως με τα πιο καινούρια γραφήματα κάποιες φορές τρομάζεις, αφού μια πτώση πχ 0,7Mbps μοιάζει με βουτιά στο μηδέν!
    Παράδειγμα

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  1.JPG 
Εμφανίσεις:  36 
Μέγεθος:  198,8 KB 
ID: 148282
    Xάλια είναι τα καινούρια γραφήματα. Έπρεπε να έχουμε την επιλογή να ορίσουμε το εύρος του άξονα ακριβώς για τον λόγο που λες.

  10. #1105
    Εγγραφή
    25-07-2006
    Περιοχή
    Edenoi
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    4.685
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    17104 down / 1022 up
    ISP
    Vodafone
    Router
    TD-W8960N V8
    SNR / Attn
    5.8(dB) / 21(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από goku Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παιδιά, εμένα το ρουτεράκι που μου είχαν στείλει (έχω το ίδιο από την αρχή του προγράμματος, TP-Link TL-WR741ND), ξαφνικά έπαψε να λειτουργεί. Ενεργοποιείται κανονικά (ανάβουν τα λαμπάκια), αλλά όλοι οι υπολογιστές που είναι συνδεδεμένοι σε αυτό δεν έχουν καμιά επαφή ούτε με τον έξω κόσμο, ούτε τοπικά. Επικοινώνησα με το support και περιμένω απάντηση. Τι ρεσετ το έκανα, τι άλαξα καλώδια, τι το έβγαλα από την πρίζα και το ξανάβαλα μετά από μισή ώρα, το χαβά του αυτό, μπρίκαρε μάλλον.
    Μου απάντησαν πριν λίγο, δεν μου έδωσαν σαφή απάντηση ακόμη, αλλά με ρώτησαν αν προσπάθησα να το φλασάρω. Μάλλον είναι πλέον υποψιασμένοι ότι πολλοί μπαίνουν στο πρόγραμμα μόνο και μόνο για να πάρουν δωρεάν ρούτερ και μετά να το φλασάρουν με το αυθεντικό λειτουργικό σύστημα. Φυσικά δεν μπορώ να είμαι σίγουρος γιατί μάλλον έπεσα σε άσχετο και μου έλεγε κάτι άκυρα πράγματα, όπως για παράδειγμα δεν παρέχει σύνδεση wifi (άφησε να εννοηθεί ότι το wifi υπάρχει μόνο για την παρακολούθηση του ασύρματου δικτύου, εγώ δεν ανέφερα καν ότι έχω πρόβλημα με το wifi). Επιπλέον παρότι τους διευκρίνισα ότι έχω το συγκεκριμένο μοντέλο TP-Link, αυτός μου έλεγε ότι κάποια μοντέλα netgear είχαν βγει ελαττωματικά.
    My adslgr.com account password is the last 7 digits of π. No hackers so far.
    Hello, I'm Death. You may be familiar with my Blue Screen.

  11. #1106
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    σήμερα μου ήρθε η αναφορά από το πρόγραμμα και έλεγε και αυτή την ενημέρωση

    The panel is ongoing with no fixed end date. All those who join the project will be notified if this changes.
    We would also like to take this opportunity to thank you for your continuing participation. Without volunteers such as yourself the collection and analysis of this invaluable data would not be possible, and your contribution to the study is greatly appreciated.

  12. #1107
    Εγγραφή
    25-07-2006
    Περιοχή
    Edenoi
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    4.685
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    17104 down / 1022 up
    ISP
    Vodafone
    Router
    TD-W8960N V8
    SNR / Attn
    5.8(dB) / 21(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από goku Εμφάνιση μηνυμάτων
    Να σου πω την αλήθεια, εγώ είμαι από την αρχή του προγράμματος και ένας από τους όρους τότε ήταν ότι το πρόγραμμα θα διαρκέσει 2 και όχι 3 και βάλε χρόνια. Το αποσύνδεσα και μου άδειασε το γραφείο. Ωραία η έρευνα, αλλά το έχουν παρακάνει που κάθε φορά ανανεώνουν την διάρκεια, αν θέλουν και συνέχεια ας βοηθήσουν και άλλα άτομα. Αν μου προτείνουν να μου στείλουν άλλο ρουτερ, θα δω τι θα κάνω.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από goku Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μου απάντησαν πριν λίγο, δεν μου έδωσαν σαφή απάντηση ακόμη, αλλά με ρώτησαν αν προσπάθησα να το φλασάρω. Μάλλον είναι πλέον υποψιασμένοι ότι πολλοί μπαίνουν στο πρόγραμμα μόνο και μόνο για να πάρουν δωρεάν ρούτερ και μετά να το φλασάρουν με το αυθεντικό λειτουργικό σύστημα. Φυσικά δεν μπορώ να είμαι σίγουρος γιατί μάλλον έπεσα σε άσχετο και μου έλεγε κάτι άκυρα πράγματα, όπως για παράδειγμα δεν παρέχει σύνδεση wifi (άφησε να εννοηθεί ότι το wifi υπάρχει μόνο για την παρακολούθηση του ασύρματου δικτύου, εγώ δεν ανέφερα καν ότι έχω πρόβλημα με το wifi). Επιπλέον παρότι τους διευκρίνισα ότι έχω το συγκεκριμένο μοντέλο TP-Link, αυτός μου έλεγε ότι κάποια μοντέλα netgear είχαν βγει ελαττωματικά.
    Όπως είπα, στην 1η απάντησή τους, δεν μου διευκρίνησαν τι μπορεί να γίνει αλλά αφού τους έστειλα 2ο email με περισότερες πληροφορίες, μου απάντησαν το παρακάτω:
    Hello,

    Thank you for contacting SamKnows about your SamKnows Whitebox.

    I'm sorry to hear that there is a fault with the SamKnows Whitebox.

    Please confirm your full address and I will arrange for a replacement to be sent?

    Alternatively, if you would prefer to withdraw please let me know?

    I look forward to your response.

    Kind regards,

    Karen

    The SamKnows Team
    Αν και τα κατέχω τα αγγλικά, αυτό στην γραμμή που έχω με bold τι σημαίνει; Μου λένε είτε να ζητήσω νέο ρούτερ, είτε να βγω από το πρόγραμμα;
    My adslgr.com account password is the last 7 digits of π. No hackers so far.
    Hello, I'm Death. You may be familiar with my Blue Screen.

  13. #1108
    Εγγραφή
    24-04-2002
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    2.730
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    Router
    ZTE H288A
    Ναι. Ακριβώς.

    Αν τους ζητήσεις να σου στείλουν νέο, ρώτα με τρόπο αν υποστηρίζει gigabit
    "... στη γαλέρα της ζωής μου τράβηξα άγριο κουπί." - Θ.Β.
    ----
    Είναι να απορείς πώς ο λαός που γνώρισε καλύτερα από τον καθένα την θηριωδία του ισχυρού, ώντας στην θέση αυτού πράττει τα ίδια!!!
    It's a marvel to me that the people who have an intimate knowledge of the brutality brought by the mighty, being in their place act the same!!!

  14. #1109
    Εγγραφή
    25-07-2006
    Περιοχή
    Edenoi
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    4.685
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    17104 down / 1022 up
    ISP
    Vodafone
    Router
    TD-W8960N V8
    SNR / Attn
    5.8(dB) / 21(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Έλεος. Και συνεχίζω. Ρώτησα τι πρέπει να κάνω με το ρουτεράκι αν επιλέξω να αποχωρήσω από το πρόγραμμα. Μου απάντησαν ότι υπάρχει επιβεβαίωση πως αποχώρησα από το σύστημα και να πετάξω το ρούτερ με ασφαλή και υπεύθυνο τρόπο. Δηλαδή επειδής απλώς έκανα την ερώτηση, αυτοί με έβγαλαν από το πρόγραμμα. Δεν ζήτησα να με βγάλουν, απλώς ρώτησα τι θα συμβεί αν επιλέξω να αποχωρήσω. Επίσης δοκίμασα πριν από λίγο και δεν μπορώ να μπω στον λογαριασμό μου στο SamKnows. Τέλος πάντων, όπως φαίνεται θέλω δεν θέλω, αποχώρησα τελικά (φυσικά έτσι κι αλλιώς ήμουν σε σκέψεις όπως ανέφερα σε προηγούμενα μηνύματα, αλλά το θέμα είναι ότι δεν είχα αποφασίσει ακόμη 100%).
    My adslgr.com account password is the last 7 digits of π. No hackers so far.
    Hello, I'm Death. You may be familiar with my Blue Screen.

  15. #1110
    Εγγραφή
    25-07-2006
    Περιοχή
    Edenoi
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    4.685
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    17104 down / 1022 up
    ISP
    Vodafone
    Router
    TD-W8960N V8
    SNR / Attn
    5.8(dB) / 21(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από goku Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παιδιά, εμένα το ρουτεράκι που μου είχαν στείλει (έχω το ίδιο από την αρχή του προγράμματος, TP-Link TL-WR741ND), ξαφνικά έπαψε να λειτουργεί. Ενεργοποιείται κανονικά (ανάβουν τα λαμπάκια), αλλά όλοι οι υπολογιστές που είναι συνδεδεμένοι σε αυτό δεν έχουν καμιά επαφή ούτε με τον έξω κόσμο, ούτε τοπικά. Επικοινώνησα με το support και περιμένω απάντηση. Τι ρεσετ το έκανα, τι άλαξα καλώδια, τι το έβγαλα από την πρίζα και το ξανάβαλα μετά από μισή ώρα, το χαβά του αυτό, μπρίκαρε μάλλον.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από goku Εμφάνιση μηνυμάτων
    Να σου πω την αλήθεια, εγώ είμαι από την αρχή του προγράμματος και ένας από τους όρους τότε ήταν ότι το πρόγραμμα θα διαρκέσει 2 και όχι 3 και βάλε χρόνια. Το αποσύνδεσα και μου άδειασε το γραφείο. Ωραία η έρευνα, αλλά το έχουν παρακάνει που κάθε φορά ανανεώνουν την διάρκεια, αν θέλουν και συνέχεια ας βοηθήσουν και άλλα άτομα. Αν μου προτείνουν να μου στείλουν άλλο ρουτερ, θα δω τι θα κάνω.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από goku Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μου απάντησαν πριν λίγο, δεν μου έδωσαν σαφή απάντηση ακόμη, αλλά με ρώτησαν αν προσπάθησα να το φλασάρω. Μάλλον είναι πλέον υποψιασμένοι ότι πολλοί μπαίνουν στο πρόγραμμα μόνο και μόνο για να πάρουν δωρεάν ρούτερ και μετά να το φλασάρουν με το αυθεντικό λειτουργικό σύστημα. Φυσικά δεν μπορώ να είμαι σίγουρος γιατί μάλλον έπεσα σε άσχετο και μου έλεγε κάτι άκυρα πράγματα, όπως για παράδειγμα δεν παρέχει σύνδεση wifi (άφησε να εννοηθεί ότι το wifi υπάρχει μόνο για την παρακολούθηση του ασύρματου δικτύου, εγώ δεν ανέφερα καν ότι έχω πρόβλημα με το wifi). Επιπλέον παρότι τους διευκρίνισα ότι έχω το συγκεκριμένο μοντέλο TP-Link, αυτός μου έλεγε ότι κάποια μοντέλα netgear είχαν βγει ελαττωματικά.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από goku Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όπως είπα, στην 1η απάντησή τους, δεν μου διευκρίνησαν τι μπορεί να γίνει αλλά αφού τους έστειλα 2ο email με περισότερες πληροφορίες, μου απάντησαν το παρακάτω:
    Hello,



    Αν και τα κατέχω τα αγγλικά, αυτό στην γραμμή που έχω με bold τι σημαίνει; Μου λένε είτε να ζητήσω νέο ρούτερ, είτε να βγω από το πρόγραμμα;
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από goku Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έλεος. Και συνεχίζω. Ρώτησα τι πρέπει να κάνω με το ρουτεράκι αν επιλέξω να αποχωρήσω από το πρόγραμμα. Μου απάντησαν ότι υπάρχει επιβεβαίωση πως αποχώρησα από το σύστημα και να πετάξω το ρούτερ με ασφαλή και υπεύθυνο τρόπο. Δηλαδή επειδής απλώς έκανα την ερώτηση, αυτοί με έβγαλαν από το πρόγραμμα. Δεν ζήτησα να με βγάλουν, απλώς ρώτησα τι θα συμβεί αν επιλέξω να αποχωρήσω. Επίσης δοκίμασα πριν από λίγο και δεν μπορώ να μπω στον λογαριασμό μου στο SamKnows. Τέλος πάντων, όπως φαίνεται θέλω δεν θέλω, αποχώρησα τελικά (φυσικά έτσι κι αλλιώς ήμουν σε σκέψεις όπως ανέφερα σε προηγούμενα μηνύματα, αλλά το θέμα είναι ότι δεν είχα αποφασίσει ακόμη 100%).
    Λοιπόν, όπως ανέφερα αρχικά, το ρουτεράκι ναι μεν άνοιγε (ενεργοποιούνταν τα λαμπάκια), αλλά δεν έδινε σήμα σε κανένα υπολογιστή. Δεν μπορούσα να επικοινωνήσω ούτε μεταξύ των υπολογιστών (τοπικό δίκτυο), ούτε προς τα έξω. Κατόπιν επικοινωνίας με έβγαλαν από το πρόγραμμα και μου είπαν να κρατήσω το ρούτερ (στην ουσία μου είπαν να το πετάξω αφού δεν δουλεύει πλέον, αλλά εγώ το κράτησα).

    Εφόσον πλέον δεν δεσμεύομαι από το πρόγραμμα και εφόσον το ρουτεράκι ανάβει και εφόσον μπορώ να το κάνω ότι θέλω, σκέφτηκα ότι δεν έχω να χάσω τίποτα αν το φλασάρω. Ακόμη και αν έχει μπρικάρει εντελώς, δεν χάνω τίποτα να το δοκιμάσω.

    Ακολούθησα κατά λέξη τις οδηγίες εδώ, και ναι, τα κατάφερα. Κατάφερα να περάσω διαφορετικό firmware και να το θέσω σε πλήρη λειτουργία. Τις οδηγίες τις ακολούθησα κατά λέξη με την μόνη διαφορά ότι έβαλα το επίσημο firmware από την μαμά εταιρία και όχι αυτό που προτείνει αυτός που έγραψε τις οδηγείες. Για telnet χρησιμοποίησα το putty σε Windows και για http server το xampp (apache).

    Απλώς το αναφέρω για όσους έχουν το συγκεκριμένο ρούτερ και τους ενδιαφέρει να το φλασάρουν μετά το τέλος του προγράμματος.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος goku : 19-01-15 στις 15:32.
    My adslgr.com account password is the last 7 digits of π. No hackers so far.
    Hello, I'm Death. You may be familiar with my Blue Screen.

Σελ. 74 από 84 ΠρώτηΠρώτη ... 546469727374757679 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 14-07-11, 22:36
  2. Αύξηση των ευρυζωνικών ταχυτήτων στην Ευρώπη
    Από treli@ris στο φόρουμ Ειδήσεις
    Μηνύματα: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 26-11-10, 12:02
  3. Μηνύματα: 20
    Τελευταίο Μήνυμα: 27-09-07, 16:39

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας