Σελ. 79 από 84 ΠρώτηΠρώτη ... 5969747778798081 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1.171-1.185 από 1257
  1. #1171
    Εγγραφή
    22-09-2003
    Μηνύματα
    81.814
    Downloads
    218
    Uploads
    48
    Άρθρα
    6
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor DGA4130
    SNR / Attn
    6(dB) / 2.8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Δοκίμασες μήπως δουλεύει το παρακάτω και σε αυτό ?
    https://cuonic.com/posts/flashing-the-samknows-whitebox
    We'll build a fortress to keep them out and in a world gone silent I'll be your sound and if they try to hurt you I'll tear them down I'm always with you now....
    I forgot that I might see, so many Beautiful things
    everything that has a beginning has an end
    See the mirror in your eyes-see the truth behind your lies-your lies are haunting me See the reason in your eyes-giving answer to the why- your eyes are haunting me

  2. #1172
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    συγνώμη για να καταλάβω
    όταν το πρόγραμμα τελειώσει το SamKnows δεν θα δώσει στοιχεία ή το απαραίτητο λογισμικό για να το ξεκλειδώσουμε και να το χρησιμοποιήσουμε για δική μας χρήση αφού θα είναι δικό μας μετά το πέρας του προγράμματος
    εμείς θα πρέπει να βρούμε την άκρη στο διαδίκτυο για να το ξεκλειδώσουμε? πόσοι από μας μπορούν να το κάνουν αυτό χωρίς να το χαλάσουν? μου φαίνεται λίγο παράλογο αυτό

    πόσο δύσκολο είναι για αυτούς να μας δώσουν ένα όνομα χρήστη - κωδικό ή το πως θα το επαναφέρουμε στις εργοστασιακές ρυθμίσεις?

  3. #1173
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    Δεν δίνουν καμιά πληροφορία. Κανονικά θα έπρεπε να επιστραφεί, αλλά προφανώς δεν συμφέρει οικονομικά το όποιο έξτρα κόστος και μας το αφήνουν να το κάνουμε ότι θέλουμε. Πιθανόν να υπάρχει και κάποια συμφωνία με τον κατασκευαστή. Πάντως υπάρχει η δυνατότητα να μπει άλλο firmware, αρκεί να γνωρίζει κάποιος την διαδικασία που δεν είναι plug & play.

  4. #1174
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jkoukos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν δίνουν καμιά πληροφορία. Κανονικά θα έπρεπε να επιστραφεί, αλλά προφανώς δεν συμφέρει οικονομικά το όποιο έξτρα κόστος και μας το αφήνουν να το κάνουμε ότι θέλουμε. Πιθανόν να υπάρχει και κάποια συμφωνία με τον κατασκευαστή. Πάντως υπάρχει η δυνατότητα να μπει άλλο firmware, αρκεί να γνωρίζει κάποιος την διαδικασία που δεν είναι plug & play.
    εγώ μιλάω για αυτούς που θα μείνουν μέχρι το τέλος του προγράμματος (όχι για αυτούς που φεύγουν πριν)

    το θεωρώ απαράδεκτο αν ισχυεί κάτι τέτοιο

    εγώ θα επικοινωνήσω μαζί τους να δω τι θα μου πουν για την περιπτώση που θα κάτσω μέχρι το τέλος του προγράμματος μετά θα μου δώσουν ότι χρειάζεται για να επαναφέρω τον εξοπλισμό στην εργοστασιακή του κατάσταση ή θα πρέπει να ψάξω μόνος στο διαδίκτυο

    θα πει κάποιος κάτσε ρε φίλε δήλωσες εθελοντικά να συμμετέχεις ναι και δεν το μετανιώνω για αυτό αλλά υποτίθεται υπάρχει και κάποια "ανταμοιβή"

  5. #1175
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    Η "ανταμοιβή" προέκυψε στην πορεία (από χρήστες που σταμάτησαν για Χ λόγους) και δεν αναφερόταν πουθενά, ίσα-ίσα που έλεγαν ότι ενδεχομένως να ζητηθεί επιστροφή της συσκευής.
    Το ίδιο ισχύει και στα modem/router που έχουμε από τους παρόχους (όσα δεν είναι με χρησιδάνειο). Κάποια από αυτά έχουν το δικό τους firmware και αρκετές φορές κλειδωμένο, για να μην αναφέρω το όποια IP TV που σήμερα είναι άχρηστα.

  6. #1176
    Εγγραφή
    25-07-2006
    Περιοχή
    Edenoi
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    4.692
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    17104 down / 1022 up
    ISP
    Vodafone
    Router
    TD-W8960N V8
    SNR / Attn
    5.8(dB) / 21(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zer0c00L Εμφάνιση μηνυμάτων
    συγνώμη για να καταλάβω
    όταν το πρόγραμμα τελειώσει το SamKnows δεν θα δώσει στοιχεία ή το απαραίτητο λογισμικό για να το ξεκλειδώσουμε και να το χρησιμοποιήσουμε για δική μας χρήση αφού θα είναι δικό μας μετά το πέρας του προγράμματος
    εμείς θα πρέπει να βρούμε την άκρη στο διαδίκτυο για να το ξεκλειδώσουμε? πόσοι από μας μπορούν να το κάνουν αυτό χωρίς να το χαλάσουν? μου φαίνεται λίγο παράλογο αυτό

    πόσο δύσκολο είναι για αυτούς να μας δώσουν ένα όνομα χρήστη - κωδικό ή το πως θα το επαναφέρουμε στις εργοστασιακές ρυθμίσεις?
    Σε κάποια φάση πριν 1-2 χρόνια και για κάποιο άγνωστο λόγο, το δικό μου ρουτεράκι σταμάτησε να επικοινωνεί με το samknows, ενώ όλα τα λαμπάκια του άναβαν κανονικά. Επικοινώνησα με το samknows και μου είπαν ότι μπορούν να μου στείλουν καινούριο ή να φύγω από την υπηρεσία. Για διάφορους λόγους αποφάσισα να φύγω, και τους ενημέρωσα για την επιλογή μου. Τους ρώτησα αν μπορούν να μου στείλουν οδηγίες για το ξεκλείδωμα παρότι "δεν δουλεύει", αλλά δεν μου έστειλαν τίποτα, δεν ξαναεποικεινώνησαν μαζί μου. Τελικά βρήκα οδηγίες στο ίντερνετ και το φλάσαρα με το επίσημο firmware χωρίς να το μπρικάρω. Φυσικά μπορεί να ήταν και θέμα τύχης, αλλά έχω φλασάρει πολλές συσκευές, και αν κάποιος ακολουθήσει πιστά τις οδηγίες μου φαίνεται πολύ περίεργο το να μπρικάρει μια συσκευή.

    ΥΓ. Το περίεργο είναι ότι τώρα δουλεύει κανονικά, το χρησιμοποιώ σαν home router για να συνδέω διάφορες συσκευές, δεν ξέρω τι είχε πάθει και δεν επικοινωνούσε με το samknows.
    My adslgr.com account password is the last 7 digits of π. No hackers so far.
    Hello, I'm Death. You may be familiar with my Blue Screen.

  7. #1177
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    Το firmware που χρησιμοποιεί είναι βασισμένο στο OpenWRT με κάποια scripts που τρέχουν τις μετρήσεις και είναι καρακλειδωμένο για να μην το χαλάσουν κατά λάθος οι χρήστες.
    Φυσικά όπως σε όλες τις συμβατές συσκευές με OpenWRT (και DD-WRT), είναι δυνατόν να αλλαχθεί το firmware ακόμη και με αυτό του κατασκευαστή.

  8. #1178
    Εγγραφή
    25-01-2005
    Περιοχή
    Ιωάννινα
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    1.658
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Μου έστειλε και εμένα το email ο Neil, του είπα να στείλει ένα από τα καινούργια.
    Το παλιό WR741 κάπου έχει γίνει access point, θυμάμαι ότι όταν το είχα να μετράει του είχα βάλει κανονικά OpenWRT σαν Router/AP και απλά είχα πάρει το πακέτο για τις μετρήσεις από το original firmware και το είχα εγκαταστήσει στο Openwrt. Το μόνο που ήθελε ήταν μια αλλαγή της mac address σε ένα network interface και μέτραγε και έστελνε τα δεδομένα κανονικά.

    Αν έχουν κρατήσει την ίδια δομή δεν θα είναι ιδιαίτερα δύσκολο να κάνει κάποιος το ίδιο και στο καινούργιο. Από ότι φαίνεται το μόνο που χρειάζεται είναι ένα usb<>serial για να μπεις στην κονσόλα.
    A very minor case of serious brain damage.

  9. #1179
    Εγγραφή
    23-08-2006
    Περιοχή
    Ν. ΠΕΛΛΑ
    Μηνύματα
    279
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    509 Kbps Up 4093 Kbps.Dow
    ISP
    Cyta Ελλάς Vodafone
    DSLAM
    Cyta Hellas - Ν. ΠΕΛΛΑ
    Router
    ΖΤΕ ZXHN H267A
    SNR / Attn
    27 d(dB) / 18 d(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Hello,

    I'm the COO of SamKnows,
    and would like to apologise for the direct email,
    but you have previously kindly hosted a Whitebox in your home in Greece.

    We are about to embark on boosting our Whitebox panel in Greece,
    and previous customers are exactly what we are looking for.
    Hence I wanted to reach out directly rather than sending an email via a email marketing tool or similar.

    Would you be willing to host a Whitebox again?
    Can I ask why you disconnected,
    and see if there are any ways we can improve our service?

    It might be worth noting that we will shortly be releasing a new mobile app which works in conjunction with the Whitebox to allow you to test wifi in your home,
    and also release a new reporting dashboard which helps you pinpoint issues with your connection,
    including real world tests against Neflix, YouTube and iPlayer.

    If you have any specific questions, or would like a new free Whitebox,
    please let me know and we can look to process your application.

    Kind regards,
    Neil

    translate.google.com


    Χαίρετε,

    Είμαι ο COO της SamKnows,
    και θα ήθελα να ζητήσω συγγνώμη για την άμεση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου,
    αλλά έχετε προηγουμένως ευγενικά φιλοξένησε μια Whitebox στο σπίτι σας στην Ελλάδα.

    Είμαστε έτοιμοι να ξεκινήσουμε την ενίσχυση πάνελ μας Whitebox στην Ελλάδα,
    και προηγούμενους πελάτες είναι ακριβώς αυτό που ψάχνετε.
    Ως εκ τούτου, θα ήθελα να προσεγγίσουν άμεσα αντί να στείλει ένα email μέσω ενός εργαλείου μάρκετινγκ ηλεκτρονικού ταχυδρομείου ή κάτι παρόμοιο.

    Θα είναι πρόθυμοι να φιλοξενήσει και πάλι μια Whitebox;
    Μπορώ να ρωτήσω γιατί θα αποσυνδεθεί,
    και να δούμε αν υπάρχουν τρόποι που μπορούμε να βελτιώσουμε τις υπηρεσίες μας;

    Αξίζει να σημειωθεί ότι σύντομα θα κυκλοφορήσει μια νέα εφαρμογή για κινητά που λειτουργεί σε συνδυασμό με το Whitebox για να σας επιτρέπουν να δοκιμάσετε Wi-Fi στο σπίτι σας,
    και επίσης κυκλοφορήσει ένα νέο ταμπλό υποβολής εκθέσεων που σας βοηθά να εντοπίσετε προβλήματα με τη σύνδεσή σας,
    συμπεριλαμβανομένης της ακίνητης δοκιμές κόσμου ενάντια Neflix, το YouTube και το iPlayer.

    Εάν έχετε οποιεσδήποτε συγκεκριμένες ερωτήσεις, ή θα ήθελε ένα νέο δωρεάν Whitebox,
    παρακαλώ επιτρέψτε μου να ξέρω και μπορούμε να κοιτάξουμε για να επεξεργαστούμε την αίτησή σας.

    Θερμούς χαιρετισμούς,
    Neil
    __________________



    ..::Φιλικα::..
    Filipoy
    ..::Frequent Member::..

  10. #1180
    Εγγραφή
    01-11-2011
    Μηνύματα
    3.617
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    HOL
    μονο σε μενα εγραψε πως ειμουν αγγλια?

  11. #1181
    Εγγραφή
    17-07-2010
    Περιοχή
    Αιγάλεω
    Ηλικία
    34
    Μηνύματα
    10.599
    Downloads
    20
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    30/5,5
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΙΓΑΛΕΩ
    Router
    Speedport Entry Plus
    SNR / Attn
    9(dB) / 12(dB)
    Path Level
    Interleaved
    και σε μενα αγγλια εγραψε.
    OS: Win 10 Pro x64, MoBo: Asus P5QD Turbo, CPU: E5450 (E0) @3.6Ghz, RAM: Trancend DDR2 4x2gb 6-6-6-18 800 MHz, GPU: Saphire RX 480 8gb Nitro+, PSU: Enermax EG565AX-VE(G) FMA II 535W (Modded), SDD: Samsung 840 PRO 128GB, Case: Thermaltake VB1000BWS (Modded), CPU Cooler: Zalman CNPS9700 LED (Modded), Monitor: AOC Q3279VWFD8 32'' 2560x1440.

  12. #1182
    Εγγραφή
    17-09-2006
    Περιοχή
    Σαλόνικα City - Αγ. Παύλος
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    2.728
    Downloads
    22
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1Gbps/1Gbps
    ISP
    Inalan
    Router
    ZTE F6600P
    SNR / Attn
    ~(dB) / ~(dB)
    εμένα πάλι δε με στειλαν τίποτα, μάλλον γιατί το έχω...ξεχάσει συνδεδεμένο αριστερά από το μόνιτορ. κυρίως γιατί εδώ και πολύ καιρό σχεδόν σταμάτησα τα games.

    τώρα τελευταία όμως νοστάλγησα το WoT και κάθομαι 2-3 ωρίτσες τα απογεύματα,και δεν έχω καταλάβει να με σκίζει τα pings όπως έκανε όταν ξεκίναγε τα test του.
    ακόμα και στην πιθανότητα λοιπόν,να βελτίωσαν το firmware του wdr3600,θα προτιμήσω να το κρατήσω.

  13. #1183
    Εγγραφή
    06-04-2008
    Περιοχή
    Kozani
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    29
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTB
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΚΟΖΑΝΗ
    Router
    Vodafone Power Station Wi
    SNR / Attn
    9.0(dB) / 8.3(dB)
    Path Level
    Interleaved
    καλημέρα σας.
    εχθές έκανα unbox το samknows "8" και το σύνδεσα
    καλή αρχή
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  20170316_162006.jpg 
Εμφανίσεις:  22 
Μέγεθος:  239,9 KB 
ID: 181329

  14. #1184
    Εγγραφή
    28-07-2006
    Περιοχή
    Lios Angeles
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    281
    Downloads
    32
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    4996/49998
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗ
    Router
    951G-2HnD / Entry 2i
    SNR / Attn
    11.8(dB) / 4.9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Και σε εμένα έφτασε χθες το whitebox.
    Θα δούμε τι ψάρια πιάνει τις επόμενες μέρες όταν λάβω και τους κωδικούς.

  15. #1185
    Εγγραφή
    04-05-2007
    Περιοχή
    ΚΥΠΡΟ
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    14.446
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    CYTA CYPRUS
    Router
    Technicolor TG799vn v2
    Path Level
    Interleaved
    Έχω γραμμή με οπτική ίνα και τα αποτελέσματα μου είναι ότι ναναι.
    Δεν τα πολυκοιτούσα τον τελευταίο καιρό, αλλά τώρα που το έψαξα, κάποιες μέρες έχω μετρήσεις, μετά είναι κενό για 2 βδομάδες, μετά ξανά για 2-3 μέρες κλπ.
    Τι μπορεί να φταίει;

    Έχω 2 ρούτερ πάντως για την οπτική, αν παίζει ρόλο.
    Ryzen PC:3600x@4.550Ghz, Gigabyte Aorus x570 mobo, MSI 6700xt, G.Skill Trident Z 3733 15-14-14-1T
    Oneplus 9 Pro 8/128gb: Rooted, OOS Android 14
    OnePlus WATCH 2: WEAR OS 4
    Blackview Tab 11 Tablet 8/128gb: Android 11
    Amazon Firestick: 4k max

Σελ. 79 από 84 ΠρώτηΠρώτη ... 5969747778798081 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 14-07-11, 22:36
  2. Αύξηση των ευρυζωνικών ταχυτήτων στην Ευρώπη
    Από treli@ris στο φόρουμ Ειδήσεις
    Μηνύματα: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 26-11-10, 12:02
  3. Μηνύματα: 20
    Τελευταίο Μήνυμα: 27-09-07, 16:39

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας