Σελ. 1 από 4 123 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1-15 από 47
  1. #1
    Εγγραφή
    21-02-2007
    Περιοχή
    Ανατολική Αττική
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    387
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    30720/2560
    ISP
    ΟΤΕ
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΓ. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ
    Path Level
    Interleaved
    Ρε παιδιά...
    Έκανα πλήρης φόρτιση χθες βράδυ, έτσι (με κλειστό το λάπτοπ); Το ανοίγω το πρωί και ξεκινώ νέα εγκατάσταση των Win7 x64. Αυτό πήρε περίπου μια ώρα και κάτι και κοιτάζω το εικονίδιο της μπαταρίας και βλέπω... 32%! Είναι φυσιολογικό αυτό; Σε ΟΛΑ τα reviews που διάβασα πριν το αγοράσω, γράφουν ότι με μια καλή χρήση που του έκαναν οι υπεύθυνοι των τεστ, κράτησε περίπου 3:42 ώρες (καλά, η επίσημη Toshiba γράφει "έως 5 ώρες"). ΠΟΥ ΤΡΕΙΣ ΩΡΕΣ ΚΑΙ ΚΑΤΙ, ΠΟΥ ΜΙΑ ΩΡΑ ΚΑΙ ΚΑΤΙ;
    Δηλαδή, άμα του βάλω και τίποτα "ΖΟΡΙΚΟ" να κάνει (που θα θέλει την δύναμη του επεξεργαστή, μνήμης και κάρτας γραφικών), αυτό θα... "τερματίσει" στο μισάωρο!
    Είναι φυσιολογικό;
    Εδώ φίλος που το 'χει το λάπτοπ (οκ, δεν είναι σύγχρονο με τέτοια ΜΕΓΑΛΗ ισχύ, είναι πιο παλιό λάπτοπ) εδώ και 3 χρόνια, του κρατά η μπαταρία 2-3 ώρες περίπου. ΟΛΟΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟ λάπτοπ (2-3 ημερών), με απλή χρήση (σερφάρισμα στο ίντερνετ, σετάρισμα Windows ή εγκατάσταση Windows), γίνεται να μη κρατά η μπαταρία πάνω από 1-1.5 ώρα;;;
    Δηλαδή, η σύζυγος που θα το παίρνει και θα πηγαίνει στο φροντιστήριο για ECDL (2 ωρών το κάθε μάθημα), θα θέλει... φόρτιση στο... διάλειμμα;;;

  2. #2
    Εγγραφή
    13-06-2007
    Περιοχή
    Στο Ιατρείον
    Μηνύματα
    1.414
    Downloads
    35
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTB
    ISP
    Μεριζόμενο
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΙΟΣ
    Path Level
    Fastpath
    H κάρτα γραφικών (πχ. οταν παίζεις "βαρύ" παιχνίδι) και ο σκληρός δίσκος (πχ. windows setup, defragment) τραβάνε το περισσότερο ρεύμα.
    Θεωρώ "φυσιολογικό" την γρήγορη εκφόρτιση λόγω φορτίου, από την άλλη δεν θεωρώ φυσιολογικό να κάνεις windows setup με την ενέργεια της μπαταρίας, εκτός αν είσαι κάπου ψηλά και αγναντεύεις.
    Εξου, "χέσε ψηλά και αγνάντευε"
    Η κλιμακτήριος διαρκεί 6-24 μήνες και χαρακτηρίζεται από διάφορα συμπτώματα όπως εξάψεις, εφιδρώσεις αυπνία, αύξηση αρτηριακής πίεσης,αλλαγή διάθεσης,άγχος,ανησυχία κ.α.

  3. #3
    Εγγραφή
    21-02-2007
    Περιοχή
    Ανατολική Αττική
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    387
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    30720/2560
    ISP
    ΟΤΕ
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΓ. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από giatros.net Εμφάνιση μηνυμάτων
    H κάρτα γραφικών (πχ. οταν παίζεις "βαρύ" παιχνίδι) και ο σκληρός δίσκος (πχ. windows setup, defragment) τραβάνε το περισσότερο ρεύμα.
    Θεωρώ "φυσιολογικό" την γρήγορη εκφόρτιση λόγω φορτίου, από την άλλη δεν θεωρώ φυσιολογικό να κάνεις windows setup με την ενέργεια της μπαταρίας, εκτός αν είσαι κάπου ψηλά και αγναντεύεις.
    Εξου, "χέσε ψηλά και αγνάντευε"
    Μα προφανώς και δεν έχει "λογική" να κάνω Setup Windows με... την μπαταρία.
    Απλά, επειδή είναι ΟΛΟΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟ το λάπτοπ, θέλω να "τεστάρω" την μπαταρία του.
    Δεν σου προκαλεί εντύπωση να κάνω Setup και να "τρώει" το 70%; Δεν λέω, ενέργεια έκανε ο υπολογιστής, για να κάνει την εγκαστάσταση. Αλλά δεν... έπαιζε και 3D acceleration γραφικά κατά την διάρκεια της εγκατάστασης, για να "φάει" την μπαταρία τόσο πολύ!

  4. #4
    Εγγραφή
    21-01-2009
    Μηνύματα
    4.463
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    ISP
    COSMOTE
    μιας και εκανες καθαρη εγκατασταση, περασε οτι προγραμματα θελεις, κανε και τις απαραιτητες ρυθμισεις για ελαχιστοποιηση της ενεργειας οταν το δουλευεις με μπαταρια, ρυθμισε να ξεκιναει μαζι με τα windows μονο ο,τι χρειαζεσαι, και ελεγξε απο εδω και περα την αποδοση της.

  5. #5
    Εγγραφή
    21-02-2007
    Περιοχή
    Ανατολική Αττική
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    387
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    30720/2560
    ISP
    ΟΤΕ
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΓ. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από stefan_city Εμφάνιση μηνυμάτων
    μιας και εκανες καθαρη εγκατασταση, περασε οτι προγραμματα θελεις, κανε και τις απαραιτητες ρυθμισεις για ελαχιστοποιηση της ενεργειας οταν το δουλευεις με μπαταρια, ρυθμισε να ξεκιναει μαζι με τα windows μονο ο,τι χρειαζεσαι, και ελεγξε απο εδω και περα την αποδοση της.
    Σωστό! Πρώτα να τα περάσω όλα, να ρυθμίσω και την απόδοση ενέργειας και το ξανακοιτάζω...

    Επίσης, ως "συνήθως" (!), πέρασα τα Windows 7 που "υποτίθεται" ΟΛΑ τα βρίσκουν αυτόματα... και εννοείται ότι ΔΕΝ ΒΡΗΚΑΝ ΤΙΠΟΤΑ από τους drivers δικτύωσης του Toshiba και έχω "πήξει" να βρω και να κατεβάσω manual ΟΛΟΥΣ τους 64bit-ους LAN/ETHERNET/BT κτλ drivers!!! Και "εννοείται"... ότι επειδή είναι από "κουκουρούκου" σέρβερς, η ταχύτητα είναι χαμηλή και μου ΚΟΒΕΤΑΙ το download στα μισά που κατεβάζω!!!
    Μ' αρέσει που λένε ότι τα W7 64bit, "τα βρίσκουν όλα ΑΜΕΣΩΣ, ΤΙΠΟΤΑ δεν κάνεις μόνος σου"!!!

    Ε, ρε... Έτσι και πάρω ποτέ δικό μου νέο κομπιούτερ, ΜΕ ΚΛΕΙΣΤΑ ΤΑ ΜΑΤΙΑ θα πάρω Mac να τελειώνουμε!!! Ούτε... "πενιά" δεν κάνουν φίλοι μου, με τα Mac. Τα πάντα τα κάνει το Mac μόνο του, αυτοί περιμένουν την πλήρη εγκατάσταση και μετά ΑΠΛΑ ξεκινούν να το χειρίζονται! (Έχω καταντήσει... τεχνικός PC πάλι, τις τελευταίες 2-3 μέρες!)

  6. #6
    Εγγραφή
    13-06-2007
    Περιοχή
    Στο Ιατρείον
    Μηνύματα
    1.414
    Downloads
    35
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTB
    ISP
    Μεριζόμενο
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΙΟΣ
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από lupus_Hegemonia Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σωστό! Πρώτα να τα περάσω όλα, να ρυθμίσω και την απόδοση ενέργειας και το ξανακοιτάζω...

    Επίσης, ως "συνήθως" (!), πέρασα τα Windows 7 που "υποτίθεται" ΟΛΑ τα βρίσκουν αυτόματα... και εννοείται ότι ΔΕΝ ΒΡΗΚΑΝ ΤΙΠΟΤΑ από τους drivers δικτύωσης του Toshiba και έχω "πήξει" να βρω και να κατεβάσω manual ΟΛΟΥΣ τους 64bit-ους LAN/ETHERNET/BT κτλ drivers!!! Και "εννοείται"... ότι επειδή είναι από "κουκουρούκου" σέρβερς, η ταχύτητα είναι χαμηλή και μου ΚΟΒΕΤΑΙ το download στα μισά που κατεβάζω!!!
    Αν δεν κατεβάσεις τους dedicated drivers απο την κατασκευαστική εταιρία μη περιμένεις ευοίωνο μέλλον.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από lupus_Hegemonia Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μ' αρέσει που λένε ότι τα W7 64bit, "τα βρίσκουν όλα ΑΜΕΣΩΣ, ΤΙΠΟΤΑ δεν κάνεις μόνος σου"!!!
    Χωρίς να πέρνω το μέρος κανενός, αντικειμενικά, στα φορητά ΠΑΝΤΑ κατεβάζεις τους drivers απο τη κατασκευάστρια μαμά.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από lupus_Hegemonia Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ε, ρε... Έτσι και πάρω ποτέ δικό μου νέο κομπιούτερ, ΜΕ ΚΛΕΙΣΤΑ ΤΑ ΜΑΤΙΑ θα πάρω Mac να τελειώνουμε!!! Ούτε... "πενιά" δεν κάνουν φίλοι μου, με τα Mac. Τα πάντα τα κάνει το Mac μόνο του, αυτοί περιμένουν την πλήρη εγκατάσταση και μετά ΑΠΛΑ ξεκινούν να το χειρίζονται! (Έχω καταντήσει... τεχνικός PC πάλι, τις τελευταίες 2-3 μέρες!)
    Συμφωνώ μαζί σου, τα MAC τα κάνουν καλύτερα και τα τριπλοπληρώνεις.

    ΥΓ. Οσο για το "τεχνικός PC", μεγάλη κουβέντα άρθρωσες.
    Η κλιμακτήριος διαρκεί 6-24 μήνες και χαρακτηρίζεται από διάφορα συμπτώματα όπως εξάψεις, εφιδρώσεις αυπνία, αύξηση αρτηριακής πίεσης,αλλαγή διάθεσης,άγχος,ανησυχία κ.α.

  7. #7
    Εγγραφή
    21-02-2007
    Περιοχή
    Ανατολική Αττική
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    387
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    30720/2560
    ISP
    ΟΤΕ
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΓ. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ
    Path Level
    Interleaved
    Mα δεν κατάλαβες.
    ΑΠΟ ΤΗΝ "ΜΑΜΑ" εταιρεία προσπαθώ και "σέρνεται"!

  8. #8
    Εγγραφή
    29-03-2005
    Μηνύματα
    2.331
    Downloads
    34
    Uploads
    0
    1. Ο φορητός σου δεν έχει cd/dvd με τους οδηγούς ;
    2. Αν δεν υπάρχει cd/dvd υπάρχει κρυφό διαμέρισμα που κάνει εγκατάσταση με τους οδηγούς κ.τ.λ.
    3. Όταν τελειώσεις την εγκατάσταση με οδηγούς, προγράμματα κ.τ.λ, θα πρέπει να πας στην διαχείριση ενέργειας και εκεί να επιλέξεις το προφίλ με εξοικονόμηση ενέργειας.

    Τότε δοκιμάζεις να δεις πόσο κρατάει, εννοείται ότι πριν θα είναι φορτισμένος 100%.
    Αν δεις ότι κρατάει πολύ λίγο, σε σχέση με την διάρκεια που αναφέρει η κατασκευάστρια εταιρεία, παίρνεις τηλ την αντιπροσωπεία και τους το λες.
    Αν το μηχάνημα έχει εγγύηση, από κει και έπειτα αναλαμβάνουν οι ίδιοι.

  9. #9
    Εγγραφή
    21-02-2007
    Περιοχή
    Ανατολική Αττική
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    387
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    30720/2560
    ISP
    ΟΤΕ
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΓ. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ
    Path Level
    Interleaved
    Ρε συ φίλε, αυτό λέω/γράφω εδώ και μέρες.
    Το desktop μου (5 ετών), είχε ΤΑ ΠΑΝΤΑ (drivers κτλ.) σε κάμποσα CD της κάθε μια εταιρείας.
    Πλέον, ΚΑΝΕΝΑ κομπιούτερ δεν συνοδεύεται με CDs...

    Προφανώς και υπάρχει "κρυφό διαμέρισμα" μ' όλα αυτά, αλλά εάν πάω ΑΠΟ ΕΚΕΙ να κάνω την εγκατάσταση, θα μου ΞΑΝΑΠΕΡΑΣΕΙ όλη την "σκαρταδούρα" (άπειρες άχρηστες προς εμένα εφαρμογές) απ' την TOSHIBA!
    ΔΕΝ είναι αυτό το ζητούμενο. Το ζητούμενο είναι να έχω στα χέρια μου μια έκδοση των Windows και τους drivers ΟΛΩΝ των hardware του λάπτοπ. Από 'κεί και πέρα ΤΙ ΘΑ ΠΕΡΑΣΩ μετά, είναι δικός μου λογαριασμός, όχι της... Toshiba!

    Και όσο αφορά την διαχείριση ενέργειας, αυτό μόλις έκανα (γιατί τελείωσα επιτέλους με τους drivers).
    Εννοείται ότι, αν μέχρι Δευτέρα δεν έχει γίνει ΙΚΑΝΟΠΟΙΗΤΙΚΗ η διαχείριση ενέργειας (και δεν... τελειώνει η μπαταρία στα... 70'!), τότε προφανώς και θα το πάω για σέρβις ή αντικατάσταση της μπαταρίας.

  10. #10
    Εγγραφή
    06-05-2006
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    1.426
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    ISP
    OTE
    Router
    SpeedportEntry 2i
    Δεν ξέρω πόσα laptops έχεις δει, αλλά γι' αυτό που περιγράφεις, εγκατάσταση με τη μπαταρία δηλαδή σε περιβάλλον χωρίς την παραμικρή δυνατότητα διαχείρησης ενέργειας και χρήση cdrom-δίσκου και πολύ κράτησε..
    Οι ώρες που αναφέρουν οι εταιρίες είναι για μια πολύ light και φυσιολογική χρήση πχ surfing..παύση για διάβασμα, word, τέτοια πράγματα.

  11. #11
    Εγγραφή
    29-03-2005
    Μηνύματα
    2.331
    Downloads
    34
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από lupus_Hegemonia Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ρε συ φίλε, αυτό λέω/γράφω εδώ και μέρες.
    Το desktop μου (5 ετών), είχε ΤΑ ΠΑΝΤΑ (drivers κτλ.) σε κάμποσα CD της κάθε μια εταιρείας.
    Πλέον, ΚΑΝΕΝΑ κομπιούτερ δεν συνοδεύεται με CDs...

    Γράφεις αλλά το θέμα είναι πως τα γράφεις.
    Υπάρχουν cd/dvd, που συνοδεύουν τον φορητό, αλλά δεν είναι σε όλα τα μοντέλα των φορητών.
    Κάποια έχουν, κάποια δεν έχουν.
    Αυτό ισχύει σε όλες τις εταιρείες
    Μην μπερδεύεις desktop με laptop.
    Διαφορετική περίπτωση το ένα, διαφορετική το άλλο.

    Προφανώς και υπάρχει "κρυφό διαμέρισμα" μ' όλα αυτά, αλλά εάν πάω ΑΠΟ ΕΚΕΙ να κάνω την εγκατάσταση, θα μου ΞΑΝΑΠΕΡΑΣΕΙ όλη την "σκαρταδούρα" (άπειρες άχρηστες προς εμένα εφαρμογές) απ' την TOSHIBA!
    ΔΕΝ είναι αυτό το ζητούμενο. Το ζητούμενο είναι να έχω στα χέρια μου μια έκδοση των Windows και τους drivers ΟΛΩΝ των hardware του λάπτοπ. Από 'κεί και πέρα ΤΙ ΘΑ ΠΕΡΑΣΩ μετά, είναι δικός μου λογαριασμός, όχι της... Toshiba!
    Απλά κάνεις απεγκατάσταση τα προγράμματα που δεν θέλεις.
    Τόσο απλά, εξάλλου υπάρχουν προγράμματα που απεγκαθιστούν εύκολα τα "σκουπίδια" που δεν θέλεις και από παντού (registry κ.τ.λ.).

    Και όσο αφορά την διαχείριση ενέργειας, αυτό μόλις έκανα (γιατί τελείωσα επιτέλους με τους drivers).
    Εννοείται ότι, αν μέχρι Δευτέρα δεν έχει γίνει ΙΚΑΝΟΠΟΙΗΤΙΚΗ η διαχείριση ενέργειας (και δεν... τελειώνει η μπαταρία στα... 70'!), τότε προφανώς και θα το πάω για σέρβις ή αντικατάσταση της μπαταρίας.
    Επικοινωνείς μαζί τους πρώτα και σου λένε τι θα κάνεις.

  12. #12
    Εγγραφή
    13-06-2007
    Περιοχή
    Στο Ιατρείον
    Μηνύματα
    1.414
    Downloads
    35
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTB
    ISP
    Μεριζόμενο
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΙΟΣ
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από lupus_Hegemonia Εμφάνιση μηνυμάτων
    Mα δεν κατάλαβες.
    ΑΠΟ ΤΗΝ "ΜΑΜΑ" εταιρεία προσπαθώ και "σέρνεται"!
    Sorry, εχεις δίκιο, απλά είχα ασθενή, και το διάβασα πολύ γρήγορα.
    Η κλιμακτήριος διαρκεί 6-24 μήνες και χαρακτηρίζεται από διάφορα συμπτώματα όπως εξάψεις, εφιδρώσεις αυπνία, αύξηση αρτηριακής πίεσης,αλλαγή διάθεσης,άγχος,ανησυχία κ.α.

  13. #13
    Εγγραφή
    21-02-2007
    Περιοχή
    Ανατολική Αττική
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    387
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    30720/2560
    ISP
    ΟΤΕ
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΓ. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από konc Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν ξέρω πόσα laptops έχεις δει, αλλά γι' αυτό που περιγράφεις, εγκατάσταση με τη μπαταρία δηλαδή σε περιβάλλον χωρίς την παραμικρή δυνατότητα διαχείρησης ενέργειας και χρήση cdrom-δίσκου και πολύ κράτησε..
    Οι ώρες που αναφέρουν οι εταιρίες είναι για μια πολύ light και φυσιολογική χρήση πχ surfing..παύση για διάβασμα, word, τέτοια πράγματα.
    Λοιπόν, γιατί το κουράζουμε...
    Το πήρα την Τρίτη ΟΛΟΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟ. Το φόρτισα και έδειξε "πλήρης" η μπαταρία (τα λεντάκια λευκά). Το άνοιξα και έκανα κάποια σέτινγκς για ΤΡΙΑΝΤΑ ΛΕΠΤΑ. Το κλείνω κανονικά (σάτνταουν), φεύγω, επιστρέφω μετά από 3 ώρες, το ανοίγω να συνεχίσω τα σέτινγκς και στα τριάντα λεπτά ΕΚΛΕΙΣΕ ΜΟΝΟ ΤΟΥ (και έδειχνε άδεια η μπαταρία).
    Ήμουν σαφής;
    Ούτε παιχνίδια, ούτε βίντεο, ούτε τίποτα δεν του έβαλα να τρέξει.

    ........Auto merged post: lupus_Hegemonia πρόσθεσε 2 λεπτά και 40 δευτερόλεπτα αργότερα ........

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από stefkon Εμφάνιση μηνυμάτων

    Απλά κάνεις απεγκατάσταση τα προγράμματα που δεν θέλεις.
    Τόσο απλά, εξάλλου υπάρχουν προγράμματα που απεγκαθιστούν εύκολα τα "σκουπίδια" που δεν θέλεις και από παντού (registry κ.τ.λ.).
    Ρε συ φιλαράκι, γιατί μου συμπεριφέρεσαι σαν να είμαι "ούφο";
    ΠΡΟΦΑΝΩΣ και εάν ΒΓΑΛΩ τα προγράμματα που δεν θέλω, θα 'χω τα "Παράθυρα" (ΣΧΕΤΙΚΑ) όπως ήταν στην αρχή της εγκατάστασης.
    ΔΕΝ ΘΕΛΩ αυτό, θέλω ΕΓΩ Ο ΙΔΙΟΣ, ΟΠΟΤΕ ΜΟΥ ΓΟΥΣΤΑΡΕΙ, να κάνω εξ αρχής εγκατάσταση "κάστομ". Απλά πράγματα επιθυμώ.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος lupus_Hegemonia : 17-02-12 στις 19:20. Αιτία: auto merged post

  14. #14
    Εγγραφή
    29-03-2005
    Μηνύματα
    2.331
    Downloads
    34
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από lupus_Hegemonia Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ρε συ φιλαράκι, γιατί μου συμπεριφέρεσαι σαν να είμαι "ούφο";
    ΠΡΟΦΑΝΩΣ και εάν ΒΓΑΛΩ τα προγράμματα που δεν θέλω, θα 'χω τα "Παράθυρα" (ΣΧΕΤΙΚΑ) όπως ήταν στην αρχή της εγκατάστασης.
    ΔΕΝ ΘΕΛΩ αυτό, θέλω ΕΓΩ Ο ΙΔΙΟΣ, ΟΠΟΤΕ ΜΟΥ ΓΟΥΣΤΑΡΕΙ, να κάνω εξ αρχής εγκατάσταση "κάστομ". Απλά πράγματα επιθυμώ.




    Αυτό που το είδες ;
    Είπα ότι είναι πιο εύκολος και λιγότερο χρονοβόρος τρόπος να κάνεις την απεγκατάσταση των προγραμμάτων, παρά να τα περάσεις ξανά από την αρχή με οδηγούς κ.τ.λ.
    Χώρια που υπάρχουν κάποια χρήσιμα προγράμματα από την μαμά εταιρεία εγκαταστημένα.
    Φυσικά και μπορείς να τα κάνεις ο ίδιος όπως θέλεις, όποτε γουστάρεις κ.τ.λ. αλλά δεν χρειάζεται να φωνάζεις ούτε να παραπονιέσαι.

  15. #15
    Εγγραφή
    06-05-2006
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    1.426
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    ISP
    OTE
    Router
    SpeedportEntry 2i
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από lupus_Hegemonia Εμφάνιση μηνυμάτων
    Λοιπόν, γιατί το κουράζουμε...
    Το πήρα την Τρίτη ΟΛΟΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟ. Το φόρτισα και έδειξε "πλήρης" η μπαταρία (τα λεντάκια λευκά). Το άνοιξα και έκανα κάποια σέτινγκς για ΤΡΙΑΝΤΑ ΛΕΠΤΑ. Το κλείνω κανονικά (σάτνταουν), φεύγω, επιστρέφω μετά από 3 ώρες, το ανοίγω να συνεχίσω τα σέτινγκς και στα τριάντα λεπτά ΕΚΛΕΙΣΕ ΜΟΝΟ ΤΟΥ (και έδειχνε άδεια η μπαταρία).
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από lupus_Hegemonia Εμφάνιση μηνυμάτων
    ... ξεκινώ νέα εγκατάσταση των Win7 x64. Αυτό πήρε περίπου μια ώρα και κάτι και κοιτάζω το εικονίδιο της μπαταρίας και βλέπω... 32%! Είναι φυσιολογικό αυτό;
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από lupus_Hegemonia Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ήμουν σαφής;
    Sorry, δεν ήσουν. Ακριβώς επειδή το κουράζουμε, όταν καταλήξεις πόση ώρα έκανες setup μας λες. Αν πάντως ισχύει το δεύτερο, η απάντηση είναι "Ναι, είναι φυσιολογικό και πολύ κράτησε".

Σελ. 1 από 4 123 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Πρόβλημα κατά την διάρκεια του Format
    Από mclaren85 στο φόρουμ Windows
    Μηνύματα: 11
    Τελευταίο Μήνυμα: 22-11-11, 17:29
  2. Προβλημα κατα την διαρκεια game
    Από kaster999 στο φόρουμ Games και Online Gaming
    Μηνύματα: 30
    Τελευταίο Μήνυμα: 29-04-11, 10:02
  3. Wifi κατά την διάρκεια της πτήσης από την Air Canada
    Από Mouse Potato στο φόρουμ Ειδήσεις
    Μηνύματα: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 13-09-08, 15:51
  4. Μηνύματα: 19
    Τελευταίο Μήνυμα: 27-08-08, 14:48
  5. MySQL: error κατα την διαρκεια της εγκατασταση
    Από iJohnnyCash στο φόρουμ Προγραμματισμός και γλώσσες προγραμματισμού
    Μηνύματα: 9
    Τελευταίο Μήνυμα: 30-01-06, 03:33

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας